جمعه, ۷ آذر, ۱۳۹۹ / 27 November, 2020
جعل عمیق
پخش عکس‌های برهنه جعلی هزاران زن در اینترنت!
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / دیپ فیک / جعل عمیق / تصاویر برهنه زنان / اینترنت
پخش عکس‌های برهنه جعلی هزاران زن در اینترنت!
سین‌سیتی گزارش می‌دهد که بین ژوئیهٔ ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، حدود ۱۰۴،۸۵۲ زن هدف چنین ویدئوٰهایی قرار گرفته‌اند و تصاویر برهنهٔ آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.
شبکه راشاتودی ترامپ را مسخره کرد؛این یک جعل عمیق است!/عکس
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا
شبکه راشاتودی ترامپ را مسخره کرد؛این یک جعل عمیق است!/عکس
ایسنا نوشت: شبکه تلویزیونی دولتی روسیه با ساخت ویدیویی طنز و بهره‌گیری از نقل قول‌ها و صدای خود ترامپ، این موضوع را که عنوان می‌شود دونالد ترامپ ملعبه دست ولادیمیر پوتین است، به تمسخر گرفت.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
ابزار مایکروسافت برای مبارزه با ویدئوهای جعل عمیق
شیوع کرونا و در پیش بودن انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نگرانی در مورد انتشار ویدئوهای جعل عمیق را افزایش داده و از همین‌رو مایکروسافت ابزاری برای شناسایی این ویدئوها عرضه کرده است. به گزارش انگجت، ابزار جدید مایکروسافت شناسایی‌کننده اصالت ویدئوها نام دارد و با تحلیل ویدئوها و عکس‌های موجود در اینترنت تشخیص خواهد داد که آیا این محتواها واقعی هستند یا دستکاری شده و فاقد سندیت. در نهایت ابزار مذکور بعد از بررسی عکس‌ها و فیلم‌های ارسالی به آنها امتیاز اعتماد می‌دهد یا احتمال واقعی بودن آنها را بر مبنای درصد نمایش می‌دهد. مایکروسافت تحلیل ویدئوها را با استفاده از ابزار خود به‌صورت فریم به فریم انجام می‌دهد. مایکروسافت مدعی است این ابزار عناصر ظریفی را در عکس‌ها و ویدئوها مورد بررسی و توجه قرار می‌دهد …
تیک تاک با ویدئوهای جعل عمیق مقابله می کند
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / آمریکا / تیک تاک / جعل / اپلیکیشن
تیک تاک با ویدئوهای جعل عمیق مقابله می کند
اپلیکیشن چینی تیک تاک با هدف مقابله با انتشار اخبار و اطلاعات دروغ و جلوگیری از دخالت در انتخابات آمریکا وعده داده که با ویدئوهای جعل عمیق مقابله کند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / توییتر
وضع قوانین سختگیرانه علیه جعل عمیق در توییتر
تهران- ایرنا- توییتر قوانین سختگیرانه جدیدی را برای مدیریت ویدئوهای دستکاری شده که با استفاده از ابزار رسانه‌ای جعل عمیق (دیپ فیک) تولید شده‌اند، وضع کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / هوش مصنوعی / اخبار جعلی / اپلیکیشن موبایل
امکان تولید ویدئوهای جعل عمیق با برنامه تیک تاک
شرکت بایت دنس که مالک اپلیکیشن شبکه اجتماعی تیک تاک است، قابلیتی را به طور آزمایشی به این برنامه افزوده که تولید ویدئوهای جعل عمیق را با دریافت یک عکس ممکن می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
مک آفی مهم ترین تهدید امنیتی سال 2020 را اعلام کرد
شرکت امنیتی مک آفی ویدئوهای جعل عمیق را یک تهدید سایبری عمده در سال 2020 دانست و از ضرورت برخورد با آن خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲
ویدیو / آیا جعل عمیق (دیپ فیک) دموکراسی را تضعیف می کند؟
جعل عمیق بحث‌ها درباره ماهیت اخبار جعلی و واقعی را تشدید کرده است. سوال این است که جعل عمیق می‌تواند دموکراسی را تضعیف کند یا خیر؟ اگر مردم وقایع را باور نکند کارایی دموکراسی از بین می‌رود. سابقه دستکاری تصاویر به زمان استالین برمی‌گردد‌.‌ با پیشرفت تکنولوژی خطر فریب رای دهندگان در کشورهای دموکراتیک با استفاده از جعل عمیق به وجود آمد. جعل عمیق می‌تواند منجر به بهانه ای برای فرار از نظارت توسط سیاستمداران باشد، دنیا به گونه ای می شود که مردم نمی‌دانند به چه چیزی اعتماد کنند‌ و بی‌تفاوتی نسبت به واقعیت رخ می‌دهد. / انتخاب #زیرنویس_فارسی منبع: #Economist ( 5 : 46 دقیقه )
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / توییتر / هوش مصنوعی / اخبار جعلی
نحوه مبارزه توئیتر با «دیپ فیک» مشخص شد
توئیتر که از برنامه های خود برای مقابله با ویدئوهای جعل عمیق خبر داده بود، امروز جزئیاتی را در مورد تبعات شناسایی و شرایط حذف این ویدئوها اعلام کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
برنامه آمازون برای مقابله با «دیپ‌فیک»
شرکت آمازون به فیس‌بوک ملحق شد تا در برابر «دیپ‌فیک» (deepfake) یا همان تکنیک «جعل عمیق» ویدئوها مبارزه کند. دیپ فیک یا جعل عمیق، ترکیبی از کلمه‌های «یادگیری عمیق» و «جعلی»، یک تکنیک برای ترکیب تصویر انسان مبتنی‌بر هوش مصنوعی است تا با استفاده از آن تصاویر جعلی از یک انسان ساخته شود. با پیشرفت روز افزون دنیای فناوری امروز هم انتشار اخبار و چهره‌های جعلی افزایش یافته است. در این راستا فیس‌بوک پیش از این به مبارزه با این تکنیک پرداخته بود که حال خبر رسیده که خدمات وب آمازون هم به فیس‌بوک ملحق می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / هوش مصنوعی / آمازون / فیس بوک
آمازون هم به جنگ دیپ فیک می رود
پس از اعلام برنامه های فیس بوک برای مقابله با ویدئوهای جعل عمیق یا دیپ فیک، آمازون هم قصد دارد با این پدیده خطرناک به طور جدی مقابله کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
برنامه ویژه گوگل برای مبارزه با ویدئوهای «جعل عمیق» / بارگذاری 3 هزار فیلم برای شناسایی ویدئوهای جعلی
شرکت گوگل برای مبارزه با ویدئوهای جعل عمیق که با استفاده از نرم افزارهای مختلف طراحی می شود حدود 3هزار فیلم را بارگذاری کرد است. این فیلمها با هدف کمک به بهبود تشخیص ویدئوهای جعلی طراحی شده اند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / ناصر فکوهی / جامعه‌شناسی / مطالعات فرهنگی / شبکه‌‌های اجتماعی
امکانات شبکه‌های اجتماعی برای باورپذیری دروغ
از واژگانی که در سال‌های اخیر در محیط مجازی و جهان واقعی رسانه‌ها، شروع به رواج کرده‌اند، بعد از «خبر رسانی جعلی» (یا اخبار کاذب) ((fake news باید به «جعل عمیق» (deepfake) اشاره کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹
تکنولوژی «جعل عمیق» به رئیس جمهور روسیه هم رحم نکرد: مصاحبه جعلی با ولادیمیر پوتین از راه رسید
اخیرا یک مصاحبه جعلی با ولادیمیر پوتین منتشر شده که با تکنولوژی «دیپ فیک» یا «جعل عمیق» ساخته شده و نشان می دهد که چطور می توان تأثیرات متقاعد کننده ای را روی مخاطب گذاشت که تصور کند در حال تماشای یک شخصیت سیاسی واقعی است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از مبارزه غولهای فناوری با «جعل عمیق» تا به روزرسانی گوشی گلکسی نوت 10
انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می کند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵
اپلیکیشن «دیپ فیک  Zao»حریم خصوصی کاربران چینی را به غارت می برد / بهای سنگین «لئوناردو دی کاپریو» بودن
تکنولوژی "دیپ فیک" یا "جعل عمیق" روز به روز ابعاد نگران کننده تری پیدا می کند. درواقع این نوع تکنولوژی که می تواند چهره افراد مشهور را در فیلم یا عکس های جعلی جایگزین کند از دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده تا اسکارلت جوهانسون را درگیر خود کرده است. اکنون یک اپلیکیشن چینی که به راحتی در دسترس کاربران است باعث به صدا درآمدن زنگ خطر شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / فیس‌بوک / دیپ فیک / مایکروسافت / دانشگاه ام ای تی
همکاری فیس‌بوک، مایکروسافت و ام.آی.تی برای مقابله با پدیده "دیپ‌فیک"
فیس‌بوک قصد دارد در پروژه جدیدی برای مقابله با پدیده خطرناک "دیپ‌فیک"(جعل عمیق)، با شرکت مایکروسافت و دانشگاه ام.آی.تی همکاری کند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
ویدیو/ آیا این ویدیو " جعل عمیق " است؟ #زیرنویس_فارسی
«دیپ فیک» ها احتمالا در انتخابات ۲۰۲۰ به شکل تاثیرگذاری خواهند بود
۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / الگوریتم جعل
الگوریتمی که حرف‌های گوینده را در ویدیو عوض می‌کند!
یک نرم افزار جدید جعل عمیق به شما اجازه می‌دهد که کلمات را در متن یک ویدئو اضافه، ویرایش و یا حذف کنید و این تغییرات بدون ایراد در ویدئو مشاهده شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •