شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020
جمهوری خواهان
ترور دانشمند ایران با هدف جلوگیری از بازگشت بایدن به برجام بود / این اقدام تحریک آمیز می‌تواند باعث اولین بحران دیپلماتیک اسرائیل با دولت بایدن شود / نتانیاهو به جای حفظ اتحاد با آمریکا، اختلافات را بیشتر می‌کند
۱۰ ساعت قبل
ترور دانشمند ایران با هدف جلوگیری از بازگشت بایدن به برجام بود / این اقدام تحریک آمیز می‌تواند باعث اولین بحران دیپلماتیک اسرائیل با دولت بایدن شود / نتانیاهو به جای حفظ اتحاد با آمریکا، اختلافات را بیشتر …
بین اسرائیل و ایران یک موازنه وحشت وجود دارد، یک نوع مسابقه تسلیحاتی برای به دست آوردن بازدارندگی آن هم بدون هیچ راه حل دیپلماتیکی. این مسئله در حال حاضر دموکرات‌ها و جمهوری خواهان را در آمریکا به دو بخش تقسیم کرده، اما در اسرائیل هرگونه بحث در مورد آن کاملا به یک تابو تبدیل شده است.
۱۵ ساعت قبل
کیوسک
  واشنگتن پست   ترور دانشمند هسته ای و بحث های آتشین در تهران   ترامپ در حالی راهی گرجستان می شود که نفس جمهوری خواهان در سینه حبس شده   قبل از تسکین، ماه های بی رحمانه ویروس؛ حالا درد و رنج شبکه ضربه به بیمارستان ها گاردین   کارکنان شبکه سلامت دیگر در اولویت دریافت واکسن کرونا نیستند   متخبین انفرادی جایزه ماریا کری رتبه بندی شدند   درود نهایی به غدویچ بوسمن تحسین طراح مد و لباسی که به کارگران ادای احترام کرده است   نیویورک‌تایمز   کالیفرنیا به دنبال اعمال محدودیت های شدیدتر بواسطه گزارش موج ابتلا در بیمارستان ها؛ احتمال اعلام درخواست 100 روز ماسک زدن از طرف بایدن   درگیری ایالت های آمریکا با کمبود اعتبارات؛ زمانی که کمک ها به …
حمله شدید اللحن مقام ارشد انتخابات جمهوری خواه ایالت جورجیا به ترامپ+فیلم
۲ روز قبل
حمله شدید اللحن مقام ارشد انتخابات جمهوری خواه ایالت جورجیا به ترامپ+فیلم
در ویدئویی که 3.1 میلیون بار دیده شده گابریل استرلینگ مدیر سیستم انتخاباتی از سیل تهدیداتی که دفتر وی را محاصره کرده انتقاد کرد و ترامپ و سایر جمهوری خواهان را مسوول آن دانست.
ببینید | جمهوری خواهان هم پشت ترامپ را خالی کردند
۲ روز قبل / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / جوزف بایدن / ایالات متحده آمریکا
ببینید | جمهوری خواهان هم پشت ترامپ را خالی کردند
وزیر امور خارجه جورجیا گفت: ادعاهای دروغین انتخابات "گمراه کردن رئیس جمهور" است. در طی دو روز کاری پس از صدور گواهینامه در جورجیا، که حاشیه کمتر از 0.5 درصد به نفع جو بایدن بود، بازشماری آرا درخواست شد. مبارزان انتخاباتی ترامپ همچنین خواستار بازرسی از امضاهای رای دهندگان شده است که همراه با آرا نامه های پستی است. منبع: خبرآنلاین
حربه بایدن برای ضربه به جمهوری‌خواهان در ۲۰۲۴
۴ روز قبل / دموکرات ها / جمهوری خواهان
حربه بایدن برای ضربه به جمهوری‌خواهان در ۲۰۲۴
برگ برنده مهم دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا مهاجران هستند.
واعظی: شهید فخری‌زاده عضو تیم برجام بود!/ وجدان تاریخی ملت هنوز «دولت قبل» را مسئول مشکلات می‌داند
۵ روز قبل / سازمان انرژی اتمی / دولت قبل / جمهوری خواهان / ترامپ / رژیم صهیونیستی / باراک اوباما / دولت روحانی / دکتر فخری‌زاده / فلاحت پیشه / وزارت صمت
واعظی: شهید فخری‌زاده عضو تیم برجام بود!/ وجدان تاریخی ملت هنوز «دولت قبل» را مسئول مشکلات می‌داند
اتفاقا وجدان تاریخی ملت وعده های دولت روحانی مبنی بر چرخش همزمان چرخ سانتریفیوژها و چرخ کارخانه ها و وعده کاهش قیمت دلار و لغو یکباره تمامی تحریم ها و بسیاری دیگر از وعده های اقتصادی را فراموش نمیکند.
جلب توجه؛ همه آنچه ترامپ می‌خواهد
۵ روز قبل / دونالد ترامپ / ریاست جمهوری آمریکا / جمهوری خواهان / دموکرات ها
جلب توجه؛ همه آنچه ترامپ می‌خواهد
تعدادی از افراد نزدیک به رییس‌جمهور امریکا گفته‌اند که دونالد ترامپ مایل است حتی پس از پایان دوران ریاست‌جمهوری‌اش نیز ارتباطش با کانون‌های سیاسی را حفظ کند و در معرض توجه رسانه‌ها باشد. به گفته این منابع آگاه اولین اقدامی که او از برنامه‌ریزی برای انجام آن خبر داده، اعلام کاندیداتوری برای انتخابات ۲۰۲۴ است، اما هنوز تاریخ اعلام رسمی این تصمیم قطعی نشده است.
ویدیو / اوباما چگونه به ظهور ترامپ کمک کرد؟ / تحلیل فردید زکریا +زیرنویس فارسی
۵ روز قبل
ویدیو / اوباما چگونه به ظهور ترامپ کمک کرد؟ / تحلیل فردید زکریا +زیرنویس فارسی
اوباما قدرت گیری یک اپوزیسیون عصبی انسدادی علیه ریاست جمهوری اش و شخص خودش را پیش بینی نکرده بود و میانه روی و تسامح اوباما واکنش انتقامی جمهوری خواهان را در پی داشت. گزارش ویدیویی CNN را ببینید.
آیا بایدن آمریکای لاتین را پای میز مذاکره می‌نشاند؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
آیا بایدن آمریکای لاتین را پای میز مذاکره می‌نشاند؟
کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس سفیر جمهوری بولیواری ونزوئلا در ایران در گفتگو با بازار اساس سیاست‌های ایالات متحده آمریکا را سلطه گری دانست و گفت: هیچ فرقی میان حضور جمهوری خواهان یا دموکرات‌ها در راس هرم قدرت ایالات متحده آمریکا وجود ندارد و تنها تفاوت آن این است که گروهی با زبان نرم و گروهی دیگر با سخت کردن شرایط سعی بر اعمال فشار بر کشورهای دیگر دارند. از این روی حضور بایدن نیز نمی‌تواند تغییری بر روند روابط آمریکای لاتین با آمریکا داشته باشد.
مراحل و شروط مهم مذاکره احتمالی ایران و آمریکا
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / هسته‌ای - برجام / ایران و آمریکا / آمریکا - دونالد ترامپ / آمریکا - جوزف بایدن
مراحل و شروط مهم مذاکره احتمالی ایران و آمریکا
انتخابات آمریکا مصادف با سیزدهم آبان ماه برگزار شد. جو بایدن دموکرات، پیروز صف‌آرایی جمهوری خواهان به کاندیداتوری دونالد ترامپ و حزب دموکرات بود. نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نظرات متفاوتی در مورد سرنوشت رابطه ایران و ایالت متحده دارند؛ از احتمال بازگشت بایدن به تعهدات نقض شده برجامی گرفته تا رد هر گونه امکان ارتباط بین ایران و آمریکا.
مذاکره احتمالی ایران و آمریکا چرا مراحل و شروطی دارد؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / برگزیده‌ها / جو بایدن / روابط ایران و آمریکا / برجام
مذاکره احتمالی ایران و آمریکا چرا مراحل و شروطی دارد؟
انتخابات ایالات متحده آمریکا مصادف با سیزدهم آبان ماه برگزار شد. جو بایدن دموکرات، پیروز صف‌آرایی جمهوری خواهان به کاندیداتوری دونالد ترامپ و حزب دموکرات بود. نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نظرات متفاوتی در مورد سرنوشت رابطه ایران و ایالت متحده دارند؛ از احتمال بازگشت بایدن به تعهدات نقض شده برجامی گرفته تا رد هر گونه امکان ارتباط بین ایران و آمریکا.
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
وزیر خارجه جدید امریکا و سیاست خارجی جو بایدن
سرانجام دونالد ترامپ، طبق گزارشات، به‌رغم اینکه هنوز معتقد است که در انتخابات تقلب گسترده صورت گرفته وگرنه او پیروز انتخابات می‌بود با همکاری سازمان خدمات عمومی فدرال (GSA) با تیم انتقال قدرت رییس‌جمهور منتخب موافقت کرد. همزمان با آن چهره‌های کلیدی سیاست خارجی و امنیتی در دولت آینده از طرف «بایدن» گماشته شدند. مهم‌ترین آن «آنتونی جان بلینکن» است که پست وزارت امور خارجه را، البته پس از تایید وی از طرف سنای امریکا به عهده خواهد گرفت. دیگری جان کری وزیر خارجه قبلی این کشور است که نماینده رییس‌جمهور برای بازگشت به معاهده اقلیمی پاریس خواهد بود. بی‌شک بایدن بیشتر چهره‌هایی را که در دولت اوباما شرکت داشته‌اند به کار خواهد گماشت. …
درخواست جمهوریخواهان برای توقف فرآیند تصویب نتایج آرا در پنسیلوانیا
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / انتخابات / انتخابات ریاست جمهوری / قانون / نتایج / پنسیلوانیا
درخواست جمهوریخواهان برای توقف فرآیند تصویب نتایج آرا در پنسیلوانیا
اقتصاد نیوز : گروهی از جمهوری خواهان با ارائه شکایت‌نامه به دادگاه‌ بر لزوم فرآیند تصویب نتایج آرا در ایالت پنسیلوانیا تاکید کرد.
چرا بایدن می‌تواند از پس بحران سیاسی برآید؟ / جمهوری خواهانی که می خواهند بایدن را به یک «اردک لنگ» تبدیل کنند
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
چرا بایدن می‌تواند از پس بحران سیاسی برآید؟ / جمهوری خواهانی که می خواهند بایدن را به یک «اردک لنگ» تبدیل کنند
انتخابات آمریکا در نهایت بدون هیچ شگفتی بزرگی به پایان رسید و واکنش مثبت بازارهای مالی جهانی به نتیجه آن دقیقاً همان چیزی بود که هر کتاب درسی اقتصادی هم پیش بینی می کرد، اینکه اگر یک رهبر معتدل متعارف قابل پیش بینی جایگزین یک پوپولیست افراطی به عنوان رئیس جمهور آمریکا شود بدون شک واکنش‌ها مثبت خواهد بود. فراتر از روانشناسی سرمایه گذاران، چندین دلیل اساسی وجود دارد که این واکنش مثبت بازارهای جهانی نسبت به پیروزی بایدن را توجیه می‌کند. احتمال بالای رشد تقاضا در میان مدت و احتمال رونق سرمایه گذاری جهانی در فناوری‌های جدید انرژی و حمل و نقل در طولانی مدت از جمله این توجیهات است.
شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / ایجاد اشتغال / ایران / فولاد / جهانگیری / معاون اول رئیس جمهوری
شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد
ایلنا: انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای به دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری خواهان ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد شدند.
مردم تلاش ترامپ برای تغییر نتایج انتخابات را هرگز نخواهند پذیرفت
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / بایدن / ترامپ / نتایج انتخابات
مردم تلاش ترامپ برای تغییر نتایج انتخابات را هرگز نخواهند پذیرفت
ایلنا: رئیس جمهوری منتخب آمریکا تاکید کرد که مخلفت دادگاه پنسیلوانیا با شکایت دیگر کمپین انتخاباتی جمهوری خواهان نشان می دهد که مردم کشور هرگز تلاش ها برای تغییر…
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
ترامپ، شکست خورده و بایدن در انتظار ورود به کاخ سفید
جو بایدن روز شنبه در حالی وارد دومین هفته از زمان پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد که ترامپ تلاش‌های زیادی را برای بی‫اثر کردن این شکست داشته و در عین حال، با یکسری چالش‌ها و پسرفت‌هایی روبرو شده است.به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز در گزارشی می‌نویسد: جو بایدن دموکرات حالا دارد خودش را برای ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ و ورود به کاخ سفید آماده می‌کند و در طرف دیگر، دونالد ترامپ جمهوری خواه شکست را نمی‌پذیرد به دنبال بی اعتبار کردن یا لغو نتایج از طریق شکست‌های حقوقی و بازشماری آرای ایالتی است و بدون اثبات و دلیل و مدرک، مدعی تقلب گسترده انتخاباتی است.چنین اقدامی که منتقدان آن را تلاشی بی‫سابقه از سوی یک رئیس جمهوری در حال کناره گیری برای تغییر خواسته رای دهندگان می‌دانند، با موفقیت کمی روبه‫رو بوده …
ترامپ در فکر کودتاست؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / آمریکا / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / دونالد ترامپ
ترامپ در فکر کودتاست؟
به گزارش جماران به نقل از گاردین، نگرانی هایی وجود دارد که رئیس جمهور و سایر جمهوری خواهان برای ماندن در قدرت تمام تلاش خود را بکار گیرند. «مایک پومپئو» وزیر خارجه ترامپ هفته گذشته گفت: «یک انتقال آرام به دولت دوم ترامپ وجود خواهد داشت.»
روایت یک اصلاح طلب از همسویی مواضع تندروهای داخلی و جمهوری خواهان آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / اصولگرایان / اصلاح طلبان / جوزف بایدن / دونالد ترامپ / مذاکره / شهید سپهبد قاسم سلیمانی / ایران و آمریکا
روایت یک اصلاح طلب از همسویی مواضع تندروهای داخلی و جمهوری خواهان آمریکا
عضو شورایعالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در خصوص رویکرد ایران و آمریکا در صورت بازگشت آنان به برجام، تصریح کرد: در رویکرد جدید، مقابله دو جانبه ایران و آمریکا، جنبه نرم‌تری دارد.
اوباما: جمهوری خواهان به دلیل ترسشان همراه ترامپ هستند
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / اوباما / ترامپ / جمهوری خواهان / رییس جمهوری پیشین آمریکا
اوباما: جمهوری خواهان به دلیل ترسشان همراه ترامپ هستند
اقتصادنیوز : رییس جمهوری پیشین آمریکا گفت، جمهوری خواهان به این دلیل همراه ترامپ هستند که ترسیده‌اند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
بازی ترامپ
با گذشت چند روز از قطعی شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، اما دونالد ترامپ همچنان شکست را نمی‌پذیرد و تاکید دارد که او پیروز میدان است. این در حالی است که نتایج انتخابات پیروزی قاطع جو بایدن را نشان می‌دهند.او روزانه در توئیت‌ها و اظهار نظرهایش تاکید می‌کند که پیروز انتخابات شده است. در همین راستا او روز دوشنبه نیز در پیامی توئیتری ادعای خود را تکرار کرد و نوشت: «دموکرات‌های چپ رادیکال، با همکاران خود، رسانه‌های جعلی، در تلاش برای سرقت این انتخابات هستند. ما به آن‌ها اجازه نخواهیم داد.»البته ترامپ روز یکشنبه تلویحا شکست را پذیرفت، اما ساعتی بعد دوباره ادعای پیروزی را مطرح کرد. این رویکرد ترامپ صدای دموکرات‌ها و حتی برخی جمهوری خواهان را هم در آورده است.جو بایدن امروز در این باره گفت: …
عضو هیات ملی مذاکره کننده یمن: ادعای صلح از سوی عربستان حیله ای برای فریب جهان است
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
عضو هیات ملی مذاکره کننده یمن: ادعای صلح از سوی عربستان حیله ای برای فریب جهان است
عاصم توضیح داد که ‌بایدن سیاست آمریکا را در قبال عربستان سعودی تغییر نخواهد داد.دموکرات ها سیاست های خودشان را آرام و با حوصله دنبال می کنند اما وقتی به میدان و موقع اجرایی کردن اهداف شان می رسند از جمهوری خواهان هم تند تر می شوند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
آمریکا دچار شکاف و دو دستگی شدید است
رئیس‌جمهور سابق آمریکا هشدار داد، رقبای جهانی در حال رصد نزدیک انتقال قدرت دشوار ریاست جمهوری در کشورش و خودداری رئیس‌جمهور آمریکا از پذیرفتن شکست در برابر جو بایدن، رئیس جمهور منتخب هستند. به گزارش پایگاه هیل، باراک اوباما در جریان مصاحبه‌ای با شبکه سی.بی.اس گفت: من فکر می‌کنم رقبای ما شاهد تضعیف شدن ما بوده‌اند. نه فقط در نتیجه این انتخابات بلکه در طول چند سال گذشته. اوباما در ادامه هشدار داد، کشورهایی مثل چین و روسیه فرصت تضعیف آمریکا را در شکاف‌هایی در بدنه سیاسی که نسبت به امکان بهره‌برداری از آنها مطمئن باشند می‌بینند. رئیس جمهور سابق آمریکا در ادامه بیان داشت، همواره به این جمله که سیاست‌های حزبی نباید به خارج از آمریکا کشیده شوند معتقد بوده …
سندرز: جمهوری خواهان با عدم تایید پیروزی بایدن، به دموکراسی آمریکا حمله می‌کنند
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
سندرز: جمهوری خواهان با عدم تایید پیروزی بایدن، به دموکراسی آمریکا حمله می‌کنند
برنی سندرز امتناع جمهوری‌خواهان از به رسمیت شناختن پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را حمله به دموکراسی آمریکا خواند.
دادگاه پنسیلوانیا ۵ شکایت حقوقی ترامپ را رد کرد
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / دونالد ترامپ / جمهوری خواهان / تقلب در انتخابات / انتخابات آمریکا / دادگاه / پنسیلوانیا
دادگاه پنسیلوانیا ۵ شکایت حقوقی ترامپ را رد کرد
شکست تیم ترامپ در ایالت پنسیلوانیا بعد از بی‌نتیجه ماندن شکایات حقوقی آن‌ها در چندین ایالت سرنوشست‌ساز صورت می‌گیرد به طوریکه پیش از این نیز مقام‌های ایالت میشیگان و ویسکانسین با رد ادعا‌های ترامپ مبنی بر تقلب در انتخابات تأکید کردند که هیچ شواهدی برای تأیید این ادعا‌ها ارائه نشده است.
سهم بایدنی‌ها و ترامپی‌ها از کیک اقتصاد
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / جمهوری خواهان / دموکرات ها / جو بایدن / دونالد ترامپ / اقتصاد آمریکا
سهم بایدنی‌ها و ترامپی‌ها از کیک اقتصاد
گرچه پیروز انتخابات تغییر کرده است، اما جغرافیای اقتصادی رای‌دهندگان به دو حزب همچنان اختلاف معنا‌داری را نشان می‌دهند. مناطق قرمز و آبی انعکاس‌دهنده دو اقتصاد کاملا متفاوت است. منطقه‌های طرفدار دموکرات‌ها عموما اقتصادی متنوع، با اتکا به نیروی انسانی تحصیلکرده و شامل صنایع دیجیتال هستند. اما در مناطق جمهوری‌خواهان نیروی کاری بدون تحصیلات بالا و صنایع سنتی‌تر بخش اصلی اقتصاد را تشکیل می‌دهند.
خواب‌هایی که درباره ترامپ تعبیر شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / فریدون مجلسی / تحلیل گر / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / نتایج انتخابات آمریکا / جمهوری خواهان
خواب‌هایی که درباره ترامپ تعبیر شد
فریدون مجلسی نوشت: شکست ترامپ در انتخابات آمریکا به‌خوبی به ما یادآوری کرد که بیشتر مسائلی که درباره ترامپ در این چهار سال عنوان می‌شود چندان هم دور از واقعیت نیست. در این سال‌ها گزارش‌هایی درباره پارانویا و خودشیفتگی و همچنین عوارض روانی ترامپ از سوی روان‌شناس‌ها مطرح شده بود که شاید در ابتدای امر می‌شد آن را در رسته جنجال‌های رسانه‌ای علیه ترامپ قلمداد کرد ولی حالا به‌خوبی می‌بینیم با توهمی که ترامپ را فراگرفته این گزارش‌ها چندان دور از واقعیت هم نبود.
بایدن در ایالت جمهوری خواهان هم پیروز شد/ آرای الکترال بایدن به ۲۹۰ رای رسید
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
بایدن در ایالت جمهوری خواهان هم پیروز شد/ آرای الکترال بایدن به ۲۹۰ رای رسید
رسانه‌های آمریکایی روز جمعه «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات را پیروز آراء انتخابات ریاست‌جمهوری در ایالت آریزونا که از 24 سال پیش تا کنون هیچ نامزد دموکرات نتوانسته بود در آن پیروز شود، اعلام کردند.
ترامپ دست‌بردار نیست؛ داستان ادامه‌دار انتخابات ۲۰۲۰!
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
ترامپ دست‌بردار نیست؛ داستان ادامه‌دار انتخابات ۲۰۲۰!
به نظر می‌رسد قصه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با دونالد ترامپ پایانی نخواهد داشت. بسیاری، رفتار‌های ترامپ را مرگ دموکراسی و قانون اساسی آمریکا خوانده‌اند، زیرا او سیستم انتخاباتی آمریکا را فاسد معرفی می‌کند. رویکرد ترامپ صدای دموکرات‌ها و حتی جمهوری خواهان را درآورده است.
اتمام حجت شومر با جمهوری‌خواهان: ترامپ باخته است؛ واقعیت را انکار نکنید
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / ایالات متحده آمریکا
اتمام حجت شومر با جمهوری‌خواهان: ترامپ باخته است؛ واقعیت را انکار نکنید
رئیس اقلیت دموکرات در سنای آمریکا از جمهوری خواهان خواست تا با واقعیت کنار بیایند و نتیجه انتخابات را بپذیرند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
شهاب زمانی (کارشناس ارشد علوم سیاسی و تحلیلگر روابط بین الملل )
عاقبت انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده با اعلام پیروزی جو بایدن نامزد انتخابی دموکرات ها و شکست دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان به پایان رسید تا جهان، ۴ سال بی نظمی و تکخوانی رئیس جمهوری بیزننس کار آمریکا را در عرصه روابط بین‌الملل، به تاریخ بسپارد.با این حال از فضای حاکم بر عرصه نظام بین‌الملل چنین استنباط می توان کرد که جهان، بیش از آنکه مترصد پیروزی رقیب انتخاباتی ترامپ باشد، برای شکست دونالد ترامپ لحظه شماری می کرد تا از رفتارهای خلاف عرف دیپلماتیک و مرسوم رئیس جمهور ساختارشکن و در عین حال بی‌توجه به اصول اولیه دیپلماسی، خلاصی یابد.هر چند سیاست کشورهای جهان، بر اساس کسب منافع بیشتر در روابط خود در عرصه بین‌المللی است، با این وجود توجه به اصول همزیستی مسالمت‌آمیز در جهان مشترک، که می‌تواند …
عباس عبدی: طرفداران «قاسم سلیمانی» از شکست ترامپ ناراحتند! / موسویان: ظریف به خاطر برجام فحش خورده و «بدن مجروحی» دارد
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / وزارت خارجه / سردار حاج قاسم سلیمانی / شهادت حاج قاسم / جمهوری خواهان / توافق سعدآباد / ترامپ / شهید سلیمانی / سردار سلیمانی/ / دولت اصلاحات / وزارت امور خارجه
عباس عبدی: طرفداران «قاسم سلیمانی» از شکست ترامپ ناراحتند! / موسویان: ظریف به خاطر برجام فحش خورده و «بدن مجروحی» دارد
قشر متدین و انقلابی از شکست ترامپ ناراحت نیست. اتفاقا ذوق زدگی کودکانه و حقارت آمیز جریان غربزده و طیف تندرو اصلاح طلب در واکنش به پیروزی بایدن جای تعجب و تأسف دارد.
بایدن پارکینسون دارد و معاونش امور را پیش خواهد برد/ دموکراتها در قبال ایران بدتر از جمهوری خواهان هستند
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
بایدن پارکینسون دارد و معاونش امور را پیش خواهد برد/ دموکراتها در قبال ایران بدتر از جمهوری خواهان هستند
«استفن لندمن» معتقد است که دیگران به جای بایدن - رئیس جمهور آینده آمریکا - فعالیت می کنند و تصمیمات سیاسی می گیرند زیرا وی از نظر شناختی و جسمی رو به زوال است.
۳ میلیاردر ضد ایرانی جمهوریخواه، پس از ترامپ به سراغ کدام گزینه خواهند رفت؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / جمهوری خواهان / دموکرات ها
۳ میلیاردر ضد ایرانی جمهوریخواه، پس از ترامپ به سراغ کدام گزینه خواهند رفت؟
شکست ترامپ یک عقب گرد برای کسانی است که میلیون‌ها دلار برای انتخاب مجدد ترامپ و تحریک وی به سمت رویارویی با ایران سرمایه گذاری کرده‌اند.
با مذاکره با عربستان نگرانی «بن سلمان» را برطرف کنیم/ فلاحت پیشه: در دوران «باراک حسین اوباما» تحریم‌های ایران لغو شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / محمد بن سلمان / اوباما / سازمان‌ملل / CFT / فاجعه منا / مایک پمئو / مجلس دهم / جمهوری خواهان / عربستان سعودی / بن‌سلمان
با مذاکره با عربستان نگرانی «بن سلمان» را برطرف کنیم/ فلاحت پیشه: در دوران «باراک حسین اوباما» تحریم‌های ایران لغو شد
اوباما علیرغم امضای برجام، تحریم آیسا و قانون محدودیت ویزا را امضا و قانون وضعیت اضطراری علیه ایران را تمدید کرد و ۲ میلیارد دلار از اموال مردم ایران را نیز غارت کرد. وی ملت ایران را «یاغی»! نامید.
آمریکا یک دولت تسلیم‌پذیر برای ایران می‌خواهند
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / حسن روحانی / محمدجواد ظریف / آمریکا / ترامپ / برجام / تحریم / قدیری ابیانه / اقتصاد نفتی / جو بایدن
آمریکا یک دولت تسلیم‌پذیر برای ایران می‌خواهند
کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد: تفاوت دموکرات ها و جمهوری خواهان در اهداف خصمانه شان علیه ایران نیست، چون آنها هر دو دشمن ملت ایران هستند.
چه دموکرات و چه جمهوری‌خواه یک دولت تسلیم‌پذیر برای ایران می‌خواهند/چاره‌ای جز حرکت به سوی اقتصاد منهای نفت نداریم
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / حسن روحانی / محمدجواد ظریف / حسن روحانی / محمدجواد ظریف / آمریکا / ترامپ / برجام / تحریم / قدیری ا
چه دموکرات و چه جمهوری‌خواه یک دولت تسلیم‌پذیر برای ایران می‌خواهند/چاره‌ای جز حرکت به سوی اقتصاد منهای نفت نداریم
کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد: تفاوت دموکرات ها و جمهوری خواهان در اهداف خصمانه شان علیه ایران نیست، چون آنها هر دو دشمن ملت ایران هستند و هر دو فلاکت و بدبختی ملت ایران را می‌خواهند و هر دو به دنبال تجزیه کشور و تصاحب منابع نفتی ما هستند.
«چندجانبه گرایی تجاری»؛ دستور کار بایدن/ پیمان تجارت آزاد با آسیا احیا می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
«چندجانبه گرایی تجاری»؛ دستور کار بایدن/ پیمان تجارت آزاد با آسیا احیا می‌شود؟
برای بسیاری از جمهوری خواهان، بهتر است که دیگر از قدرت و ادعاهای خود برای کنترل دموکرات های لیبرال دست بردارند تا در خصوص آسیب های اقتصادی و اجتماعی تحمیل شده توسط ترامپ، بیش از این مورد سرزنش قرار نگیرند.
یوسفی: هیچ گاه نباید به آمریکایی‌ها اعتماد کنیم
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / ایران و آمریکا
یوسفی: هیچ گاه نباید به آمریکایی‌ها اعتماد کنیم
سخنگوی فراکسیون جبهه انقلاب اسلامی گفت: تاریخ ثابت کرده که بین جمهوری خواهان و دموکرات‌ها در آمریکا تفاوتی وجود نداشته و همه آنها یک سیاست معینی را دنبال می‌کند.
ترامپ جمهوری‌خواهان را سرافکنده کرد
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / جوزف بایدن / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / دونالد ترامپ
ترامپ جمهوری‌خواهان را سرافکنده کرد
رفتار دونالد ترامپ در چهار سال گذشته و در نقش رئیس جمهور آمریکا به نوعی بود که حتی بسیاری از گروه های جمهوری خواهان هم آن را قبول نداشتند.
سیاست بایدن در قبال ایران همان سیاست اوباما خواهد بود/ برای مذاکره از موضع برابر جلو برویم
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / ابراهیم آقا محمدی / انتخابات آمریکا
سیاست بایدن در قبال ایران همان سیاست اوباما خواهد بود/ برای مذاکره از موضع برابر جلو برویم
آقامحمدی نماینده پیشین مجلس معتقد است که سیاست دموکرات‌های آمریکا در قبال ایران تفاوت چندانی با سیاست جمهوری خواهان ندارد و اگر سیاست برتری جویانه خود را کنار بگذارند می‌توان به نشستن دور یک میز و گفتگو امید داشت.
ببینید | سیدنی مک کین ، بیوه اسطوره جمهوری‌خواهان آریزونا: شک ندارم رای ما برای بایدن است!
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / جوزف بایدن
ببینید | سیدنی مک کین ، بیوه اسطوره جمهوری‌خواهان آریزونا: شک ندارم رای ما برای بایدن است!
توهین های دونالد ترامپ به جان مک کین قهرمان ایالت آریزونا و سناتور درگذشته این ایالت بی شک نقشی مهم در شکست او در آریزونا ایالت سنتی جمهوری خواهان داشته و این گفته های سیدنی مک کین همسر این سناتور درگذشته، گویای همه چیز است. منبع: خبرآنلاین
انتخابات کش‌دار آمریکا پایان می‌یابد؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
انتخابات کش‌دار آمریکا پایان می‌یابد؟
بعد از چهار روز شمارش آراء هنوز ادامه دارد. دو نامزد انتخابات شروع به کری خوانی برای هم کرده اند. جو بایدن، نامزد دموکرات انتظار دارد امشب تکلیف انتخابات مشخص شود؛ اما دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان به دنبال راه حقوقی برای برد در انتخابات است.
اکسیوس:اگر اکثریت سنا دست جمهوریخواهان بیافتد.../ آیا بایدن مجبور می‌شود از بلندپروازی در انتخاب اعضای کابینه، دست بکشد؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
اکسیوس:اگر اکثریت سنا دست جمهوریخواهان بیافتد.../ آیا بایدن مجبور می‌شود از بلندپروازی در انتخاب اعضای کابینه، دست بکشد؟
احتمالاً تسلط جمهوری خواهان بر سنا، تیم جو بایدن را مجبور کند تا نامزدهای احتمالی کابینه خود را به گونه‌ای بچیند که رضایت میچ مک کانل هم لحاظ شود. یک منبع نزدیک به مک کانل به آکسیوس گفت که یک سنای جمهوری خواه احتمالا هیچ نامزد چپ‌گرا که با جمهوری‌خواهان مشکلات عدیده‌ای دارد را تایید کند، اما با بایدن در مورد نامزدهای میانه‌رو همکاری خواهد کرد. این اتفاق این بهانه را به بایدن می دهد تا نامزدهای چپ میانه مانند سن الیزابت وارن یا برنی سندرز را که از حمایت مشتاقانه ترقی خواهان برخوردار است را به کلی نادید بگیرد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / دونالد ترامپ / جمهوری‌خواهان آمریکا
تقلای جمهوری خواهان برای جمع آوری ۶۰ میلیون دلار هزینه پرونده شکایت انتخاباتی
سه منبع آگاه گفتند، جمهوریخواهان تلاش دارند دست کم ۶۰ میلیون دلار کمک مالی برای تامین شکایتهای حقوقی دونالد ترامپ در قبال نتایج مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جمع کنند.
انتقاد تند پسران ترامپ از جمهوری خواهان
۱۳۹۹/۰۸/۱۶
انتقاد تند پسران ترامپ از جمهوری خواهان
پسران دونالد ترامپ از نمایندگان حزب جمهوری خواه به دلیل عدم حمایت از پدرشان انتقاد کردند.
واکنش تریبون‌های نماز جمعه به انتخابات آمریکا و آشوب های بعد از آن /چرا آرای الکترال ملاک است؟ /نه از دموکرات ها خیری به ما می رسد نه از جمهوری خواهان
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / دونالد ترامپ / جوزف بایدن / نماز جمعه
واکنش تریبون‌های نماز جمعه به انتخابات آمریکا و آشوب های بعد از آن /چرا آرای الکترال ملاک است؟ /نه از دموکرات ها خیری به ما می رسد نه از جمهوری خواهان
انتخابات آمریکا از محورهای اصلی خطبه های نماز جمعه این هفته شهرهای کشور بود.
حاجی‌دلیگانی:‌ کاهش قیمت نتیجه ایستادگی مردم ماست و نه پیشی گرفتن بایدن بر ترامپ
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / ایران و دموکرات ها / جمهوری خواهان و دموکرات ها / حاجی دلیگانی نماینده مجلس
حاجی‌دلیگانی:‌ کاهش قیمت نتیجه ایستادگی مردم ماست و نه پیشی گرفتن بایدن بر ترامپ
حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به کاهش قیمت سکه و دلار در روز گذشته، گفت‌: این کاهش قیمت هیچ ربطی به انتخابات آمریکا ندارد بلکه نتیجه مقاومت ملت ایران است.
مقام ایالت پنسیلوانیا: تقلبی در کار نیست
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / جو بایدن
مقام ایالت پنسیلوانیا: تقلبی در کار نیست
تهران- ایرنا- دستیار فرماندار پنسیلوانیا با تاکید بر اینکه شیوه رای‌گیری در این ایالت «ایمن» بوده است، در واکنش به ادعاهای مطرح شده از سوی دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان گفت که اطلاعی از ادعاهای اخیر در مورد تقلب انتخاباتی ندارد و تقلبی در کار نبوده است.
ترامپ مدعی پیروزی در پنسیلوانیا شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / انتخابات ریاست جمهوری / ترامپ / پیروزی / مدعی / پنسیلوانیا
ترامپ مدعی پیروزی در پنسیلوانیا شد
اقتصادنیوز : دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتشار توئیتی مدعی پیروز خود در ایالت پنسیلوانیا شد.
پسر ترامپ: جلوی دزدی آرا را بگیرید
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
پسر ترامپ: جلوی دزدی آرا را بگیرید
اریک ترامپ پسر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و نامزد جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری در توئیتی بار دیگر مدعی دزدی در آرا شد.
تازه‌ترین نتایج انتخابات کنگره/ مجلس نمایندگان ۲۰۴ - ۱۹۰ دموکرات‌ها؛ سنا برابر ۴۸
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / جمهوری خواهان و دموکرات ها / مجلس سنای آمریکا
تازه‌ترین نتایج انتخابات کنگره/ مجلس نمایندگان ۲۰۴ - ۱۹۰ دموکرات‌ها؛ سنا برابر ۴۸
به گزارش ایسنا، به نقل از گاردین، تمام ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان آمریکا و ۳۵ کرسی سنا از ۱۰۰ کرسی آن در روز سوم نوامبر به رای گذاشته شدند و دموکرات‌ها امیدوارند که در هر دو مجلس بتوانند پیروزی را از آن خود کنند.
هجوم هواداران ترامپ به مراکز رأی‌گیری/عکس
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم
هجوم هواداران ترامپ به مراکز رأی‌گیری/عکس
در پی پیشتازی بایدن در انتخابات و طرح ادعای تقلب از سوی جمهوری خواهان هواداران ترامپ به مراکز رای دهی در ایالت های مختلف هجوم بردند.
شهردار نیویورک خطاب به ترامپ: اتهام تقلب در انتخابات، غیر قانونی است
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
شهردار نیویورک خطاب به ترامپ: اتهام تقلب در انتخابات، غیر قانونی است
«بیل دی بلاسیو» شهردار نیویورک به ادعای رئیس جمهور آمریکا و نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری گفت که مطرح کردن چنین ادعایی «غیر قانونی» و «ناعادلانه» است. وی در یک نشست خبری گفت: اصرار هر یک از جمهوری خواهان از جمله ترامپ بر ادعای تقلب در انتخابات، ناعادلانه و غیر قانونی است. شهردار نیویورک تاکید کرد که این نوع اظهارات ممکن است مردم را سمت به ارتکاب اقدامات بد بکشاند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
اگر آمریکا تغییر رفتار بدهد برای ما مانند دیگر کشورها خواهد بود
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه سیاست ایران در قبال دیگر کشورها مبتنی بر اصل عزت و مصلحت است، عنوان کرد: اگر آمریکا تغییر رفتار داد و خسارت های وارده بر ملت ایران را جبران کرد برای ما مانند دیگر کشورها است، در غیر این صورت با رژیم صهیونیستی تفاوتی برای ما نخواهد داشت.احمدحسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا درخصوص اینکه آیا نتیجه انتخابات آمریکا بر سیاست های ایران تاثیری دارد یا خیر و اگر رفتار دولت جدید آمریکا تغییر کند ایران نیز در سیاست های خود تجدید نظر می کند؟ گفت: در این حوزه باید دو موضوع را مورد بررسی قرار دهیم، یکی سیاست های آمریکا در قبال ایران دیگری سیاست ایران در قبال آمریکا، سیاست های آمریکا در قبال ایران با آمدن ترامپ یا بایدن هیچ تفاوتی نخواهد داشت، به تعبیر …
جمهوری خواهان و دموکرات ها در استراتژی هم نظر هستند/ترامپ یا بایدن فرقی نمی کند؛ افول آمریکا حتمی است
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / انتخابات آمریکا / ایران و آمریکا / جمهوری خواهان و دموکرات ها
جمهوری خواهان و دموکرات ها در استراتژی هم نظر هستند/ترامپ یا بایدن فرقی نمی کند؛ افول آمریکا حتمی است
ابوالفضل ظهره وند کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با برنامه «بحث روز» رادیو ایران در خصوص افزایش مشکلات آمریکا در دوره ریاست جمهوری ترامپ گفت: ترامپ پیش از شیوع کرونا هم با مسائل و مصائب زیادی در عرصه های مختلف روبرو بود و کرونا مشکلات دولت او را بسیار افزایش داد. واقعیت این است که کرونا ضربه مهلکی به اقتصاد آمریکا زده و حدودا 32 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور کاهش یافته است. از سوی دیگر دولت ترامپ با لشگر بیکاران مواجه شده و تعداد بیکاران آمریکا از 32 میلیون نفر به 44 میلیون نفر رسیده است.وی ادامه داد: برخی می گویند آمریکا سرزمین فرصت هاست اما باید گفت که این کشور سرزمین فرصت برای سرمایه است نه برای افراد. بنابراین همه چیز حول محور سرمایه داری و قدرت تعریف می شود و آینده آمریکا …
آخرین نتایج رقابت دموکرات ها و جمهوری خواهان در انتخابات سنای آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
آخرین نتایج رقابت دموکرات ها و جمهوری خواهان در انتخابات سنای آمریکا
بر اساس اطلاعات اولیه شبکه تلویزیونی فاکس نیوز ، جمهوری خواهان و دموکرات ها هر کدام تا به حال 47 کرسی در مجلس سنای آمریکا به دست آورده اند.
جوکار: تفاوتی بین سیاست‌های جمهوری خواهان و دموکرات‌ها در قبال ایران وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
جوکار: تفاوتی بین سیاست‌های جمهوری خواهان و دموکرات‌ها در قبال ایران وجود ندارد
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد که آمریکایی‌ها سیاست‌های از پیش تعیین شده را در قبال ایران پیش گرفته و مادامی که سیاست‌های ظالمانه وخودخواهانه آنها ادامه داشته باشد نتایج انتخابات آنها تاثیری در سیاست‌های ایران نخواهد داشت.
جورجیا هم نصیب ترامپ شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
جورجیا هم نصیب ترامپ شد
یورونیوز نوشت: با شمارش نود و یک درصد آرای ایالت جورجیا شانس نامزد جمهوری خواهان بیشتر از دموکرات هاست.
ترامپ: دموکرات‌ها به دنبال سرقت انتخابات هستند
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / انتخابات آمریکا / ترامپ
ترامپ: دموکرات‌ها به دنبال سرقت انتخابات هستند
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ۲۰۲۰ روز چهارشنبه گفت که دمکرات‌ها به دنبال سرقت انتخابات هستند.
جمهوری خواهان، شکل مدرن برده داری
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
جمهوری خواهان، شکل مدرن برده داری
نظریه هانا آرنت به عنوان یکی از برجسته ترین نظریه پردازان قرن بیستم پیرامون روحیات و عملکرد نظام های جمهوری خواه از این جهت حائز توجه است که وی شرایط آلمان نازیسم را تجربه نموده است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / کامالا هریس / انتخابات ۲۰۲۰ / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
ترامپ مدعی سرقت انتخابات از سوی دمکرات‌ها شد
تهران - ایرنا - دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ۲۰۲۰ روز چهارشنبه مدعی شد که دمکرات‌ها به دنبال سرقت انتخابات هستند.
نتایج اولیه انتخابات آمریکا: آرای الکترال بایدن بیش از ترامپ است
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / جو بایدن / دونالد ترامپ / نتایج انتخابات آمریکا
نتایج اولیه انتخابات آمریکا: آرای الکترال بایدن بیش از ترامپ است
به گزارش تسنیم، طبق نتایج اولیه شمارش آرای پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جو بایدن نامزد دموکرات ها تاکنون ۹۲ رای الکترال و دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان ۱۱۹ رای الکترال را کسب کرده‌اند.
دموکرات‌ها کنترل خود بر مجلس نمایندگان را حفظ کردند
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / دموکرات های آمریکا / جمهوری خواهان
دموکرات‌ها کنترل خود بر مجلس نمایندگان را حفظ کردند
دموکرات‌های آمریکا با کسب تعداد کرسی‌های مورد نیاز، کنترل خود بر مجلس نمایندگان این کشور را حفظ کردند.
عکس | برد مهم بایدن در ایالت ویرجینیا
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / جوزف بایدن / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / دونالد ترامپ
عکس | برد مهم بایدن در ایالت ویرجینیا
جو بایدن با کسب ۱۳ رای کالج الکترال در ایالت ویرجینیا توانسته فعلا از ترامپ و جمهوری خواهان که ۱۳ رای الکترال دارند ، پیش بیفتد. رقابت شانه به شانه دو حزب در فلوریدا و جورجیا ادامه دارد.
ببینید | آرای الکترال ویرجینیای غربی در سبد ترامپ
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
ببینید | آرای الکترال ویرجینیای غربی در سبد ترامپ
دونالد ترامپ توانست ۵ رای الکترال سنتی جمهوری خواهان یعنی ویرجینیای غربی را از آن خود کند.
ترامپ در چهار ایالت با ۳۳ رای الکترال پیروز شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / انتخابات / انتخابات ریاست جمهوری / رای / الکترال / ایندیانا
ترامپ در چهار ایالت با ۳۳ رای الکترال پیروز شد
اقتصاد نیوز : نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حاکی از پیروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در چهار ایالت دارد که به تبع آن موفق به کسب ۳۳ رای الکترال شده است.
همزمان با انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ تظاهرات ضدترامپ مقابل کاخ سفید
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
همزمان با انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ تظاهرات ضدترامپ مقابل کاخ سفید
همزمان با برگزار پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جمعی ازمخالفان دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان و رئیس جمهوری کنونی این کشور درمقابل کاخ سفید دست به تظاهرات زدند. تجمع کنندگان ضمن حمل پلاکاردهایی با مضمون مخالفت با دونالد ترامپ، علیه او شعار دادند. معترضان همچنین یکی از خیابان های نزدیک کاخ سفید را برای مدتی مسدود کردند.
وُکس: دموکرات ها بیشتر از طریق پست و جمهوری خواهان حضوری رای می دهند
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
وُکس: دموکرات ها بیشتر از طریق پست و جمهوری خواهان حضوری رای می دهند
وُکس نوشت: دموکرات ها بیشتر از طریق پست رای می دهند و جمهوری خواهان بیشتر حضوری رأی می دهند. اینکه چه کسی امشب در ایالت های اصلی پیشرو خواهد بود، به این بستگی دارد که چه تعداد از آراء پستی و حضوری شمارش شوند
آیا ممکن است هواداران بایدن به تصور اینکه رای لازم را در انتخابات زودهنگام به دست آورده اند، حضور کمتری در روز انتخابات داشته باشند؟ / ۵ دلیل برای نگرانی دموکرات‌ها درمورد احتمال تکرار سناریوی ۲۰۱۶
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
آیا ممکن است هواداران بایدن به تصور اینکه رای لازم را در انتخابات زودهنگام به دست آورده اند، حضور کمتری در روز انتخابات داشته باشند؟ / ۵ دلیل برای نگرانی دموکرات‌ها درمورد احتمال تکرار سناریوی ۲۰۱۶
مسئولان ستاد انتخاباتی بایدن هشدار داده اند که اشتیاق دموکرات‌ها برای رأی دهی در روز انتخابات کاهش یابد، به این دلیل که اغلب آن‌ها در رأی گیری زودهنگام شرکت کرده اند، در حالی که بیشتر جمهوری خواهان در روز انتخابات رأی می‌دهند. علاوه بر اینکه کارزار ترامپ موفق به همراه کردن بسیاری از رأی دهندگان سفید پوست بویژه در ایالت‌های پنسیلوانیا، ویسکونسون و میشیگان شده است، یعنی ایالت‌هایی که اهمیت زیادی برای دموکرات‌ها دارند.
میرزایی: معلق کردن مقدرات ایران به انتخابات آمریکا صددرصد اشتباه است
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / مجلس شورای اسلامی / اصفهان / اقتصاد ایران / آمریکا
میرزایی: معلق کردن مقدرات ایران به انتخابات آمریکا صددرصد اشتباه است
نماینده اصفهان در مجلس با بیان اینکه راهبرد اصلی آمریکا به زانو درآوردن ایران بوده و این روش بین دموکرات‌ها و جمهوری خواهان یکسان است گفت: معلق کردن هر چیزی از مقدرات جمهوری اسلامی به انتخابات آمریکا 100 در صد اشتباه است.
مایک پنس: به پیروزی دونالد ترامپ اطمینان داریم
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
مایک پنس: به پیروزی دونالد ترامپ اطمینان داریم
مایک پنس گفت: ما به پیروزی دونالد ترامپ در دوره جدید ریاست جمهوری و کسب اکثریت جمهوری خواهان در کنگره اطمینان داریم.
ویژه انتخابات آمریکا/ آخرین نظرسنجی‌های انتخاباتی در ایالت‌های مختلف: بایدن همچنان پیشتاز/ در تگزاس وضعیت همچنان به نفع جمهوری خواهان است/ رقابت سخت در پنسیلوانیا / در جورجیا رقابت با فاصله بسیار اندک دنبال می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
ویژه انتخابات آمریکا/ آخرین نظرسنجی‌های انتخاباتی در ایالت‌های مختلف: بایدن همچنان پیشتاز/ در تگزاس وضعیت همچنان به نفع جمهوری خواهان است/ رقابت سخت در پنسیلوانیا / در جورجیا رقابت با فاصله بسیار اندک …
ذر مطلب زیر با نگاهی به آخرین نظرسنجی‌های انتخاباتی آمریکا میبینیم جو بایدن همچنان پیشتاز است.
رد نتایج نظرسنجی ‌های انتخاباتی توسط ترامپ
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
رد نتایج نظرسنجی ‌های انتخاباتی توسط ترامپ
رئیس ‌جمهور آمریکا و نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ۲۰۲۰، در یک سخنرانی در جمع هوادارانش نتیجه نظرسنجی‌های انتخاباتی را رد کرد.
ترامپ: به محض پایان انتخابات، وکلایم را به
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
ترامپ: به محض پایان انتخابات، وکلایم را به "ایالت های چرخشی" می فرستم
واشنگتن پست نوشت: جمهوری خواهان در ایالت های چرخشی، در حال آماده کردن دعواهای حقوقی برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات هستند.  ترامپ روز یکشنبه اظهار داشت که وی قصد دارد رقابت های انتخابات ریاست جمهوری را به سرعت به دادگاه ها بکشاند.
حمله پسر ترامپ به بایدن در کتاب جدیدش / آیا «دونالد ترامپ جونیور» به دنبال پیروزی پدرش و سپس کاندیداتوری خودش در انتخابات ۲۰۲۴ است؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
حمله پسر ترامپ به بایدن در کتاب جدیدش / آیا «دونالد ترامپ جونیور» به دنبال پیروزی پدرش و سپس کاندیداتوری خودش در انتخابات ۲۰۲۴ است؟
دونالد ترامپ جونیور، فارغ از اینکه پدرش در انتخابات مجددا پیروز شود یا خیر، در سال‌های آینده پای ثابت سیاست جمهوری خواهان خواهد بود. در حال حاضر حتی گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر حضور بزرگترین پسر رئیس جمهور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ هم مطرح شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •