پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
خسارت
احساس مسئولیت یا سودای مدیریت؟
۷ ساعت قبل / روزنامه کیهان / عباس شمسعلی / احساس مسئولیت / مدیریت
احساس مسئولیت یا سودای مدیریت؟
فراموش نکنیم؛ خسارت مدیرانی که با کم‌کاری یا فرار از انجام وظایف و در نتیجه، عملکرد ضعیف خود باعث بدبینی مردم و آسیب به سرمایه اجتماعی نظام می‌شوند به مراتب بیشتر است از تحریم و دشمنی دشمنان.
مخاطرات فرهنگی در پاندمیک کرونا
۸ ساعت قبل / پاندمیک کرونا / سرانه مطالعه / فرهاد رحمانی نیا
مخاطرات فرهنگی در پاندمیک کرونا
به نظر می‌رسد مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا رفاه خانوار‌های ایرانی را تحت تاثیر قرار داده و با افزایش مخارج مرتبط با تغذیه، بهداشت و تحصیل در سال جاری باید انتظار داشت که میزان هزینه کرد ایرانیان در زمینه‌های فرهنگی کمتر از گذشته شود و این موضوع غیر از خسارت جبران‌ناپذیر بر دست اندرکاران حوزه نشر و اهل هنر به مخاطرات جدی در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی کشورمان منجر خواهد شد.
زیان ۲۰ هزار میلیارد تومانی کرونا و تحریم به بیمه
۸ ساعت قبل / اقتصاد ایران / پوشش / رشد / صنعت / نرخ ارز
زیان ۲۰ هزار میلیارد تومانی کرونا و تحریم به بیمه
ایلنا: با شیوع کرونا از اواخر سال گذشته و همچنین تشدید تحریم‌ها که به نوسان نرخ ارز و رشد قیمت کالاها منجر شد، تمام بخش‌های اقتصاد ایران تحت تأثیر قرار گرفته است؛ یکی از این بخش‌ها صنعت بیمه است که تأثیر قابل توجهی از این شرایط پذیرفته است، به طوری که میزان استقبال از خرید بیمه نامه دربیمه‌های غیراجباری با افت همراه بوده است. علاوه براین رشد شدید قیمت خودروباعث شده است تا اکثر خودروها در بازار از مرز ۲۲۰ میلیون تومانی که برای خودروهای متعارف تعیین شده عبور کنند و درصورت عدم تأمین پوشش بیمه‌ای، مسئولیت خسارت‌ها بر عهده رانندگان این نوع خودروها باشد.
خسارت ۱۰ میلیاردی کرونا به واحدهای گردشگری و اقامتی رفسنجان
۹ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / اخبار شهرستان‌ها - کرمان
خسارت ۱۰ میلیاردی کرونا به واحدهای گردشگری و اقامتی رفسنجان
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان گفت: کرونا تاکنون ۱۰ میلیارد تومان به واحدهای گردشگری و اقامتی شهرستان خسارت وارد کرده است.
گردباد در شمال بیروت به برخی منازل مسکونی و ساختمان‌ها آسیب زد
۱۰ ساعت قبل / وزش باد / بیروت / خسارت
گردباد در شمال بیروت به برخی منازل مسکونی و ساختمان‌ها آسیب زد
گردباد ساحلی در شمال بیروت و در نزدیکی بندر این شهر به برخی منازل مسکونی و ساختمان های این منطقه آسیب وارد کرد. خوشبختانه این گردباد تلفات جانی به همراه نداشت.
آسیب به ده‌ها اثر تاریخی موزه‌های برلین در حملاتی اسرارآمیز
۱۱ ساعت قبل / برلین / حوزه هنری / موزه
آسیب به ده‌ها اثر تاریخی موزه‌های برلین در حملاتی اسرارآمیز
تهران- ایرنا- بیش از ۷۰ اثر تاریخی و هنری در نتیجه حملات هدفمند به برخی از مشهورترین موزه‌های برلین، خسارت جبران‌ناپذیر خوردند.
معاون استاندار آذربایجان شرقی: ۷۱ راکت جنگ قره باغ به خداآفرین اصابت کرد
۱۲ ساعت قبل
معاون استاندار آذربایجان شرقی: ۷۱ راکت جنگ قره باغ به خداآفرین اصابت کرد
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرد: امروز ۷۱ گلوله راکت طرف های درگیر در جنگ قره باغ به شهرستان مرزی خداآفرین در حاشیه جنوبی ارس برخورد کرد. وی اضافه کرد: خوشبختانه این حادثه خسارت جانی و مالی نداشته است. علیار راستگو اظهار کرد: از ابتدای جنگ قره باغ تا به امروز در مجموع ۶۸ گلوله راکت طرف های درگیر جنگ قهر باغ به مناطق مرزی کشورمان برخورد کرده بود، اما تنها امروز ۷۱ گلوله راکت اصابت کرد.
خسارت سنگین کرونا بر اقتصاد فرانسه
۱۳ ساعت قبل
خسارت سنگین کرونا بر اقتصاد فرانسه
ویروس کرونا در فرانسه روز به روز بیشتر گسترش می‌یابد و بحران‌ها را افزایش می‌دهد بطوری که هیچ چشم انداز روشنی برای رهایی دومین اقتصاد منطقه یورو از این ویروس وجود ندارد.
در صورت تکرار سیل ۹۸ باز هم ۵۰ درصد خسارات رقم خواهد خورد
۱۶ ساعت قبل / استانی-سیاسی / گلستان / سیل گلستان / هادی حق‌شناس / استاندار گلستان
در صورت تکرار سیل ۹۸ باز هم ۵۰ درصد خسارات رقم خواهد خورد
استاندار گلستان گفت: سیل سال گذشته بیش از ۴۸۰۰ میلیارد تومان خسارت مادی به گلستان به بار آورد و اگر چنانچه امروز سیل سال ۹۸ تکرار شود ۵۰ درصد این خسارات رقم خواهد خورد چراکه تنها ۴۰ درصد لایروبی اتفاق افتاده و هنوز سد نرماب به اتمام نرسیده است.
حناچی: دولت کمکی برای جبران خسارت مجموعه‌های ورزشی نکرده است
۱۸ ساعت قبل / شهرداری تهران
حناچی: دولت کمکی برای جبران خسارت مجموعه‌های ورزشی نکرده است
شهردار تهران گفت: پس از ماهها که از تعطیلی مجموعه های ورزشی سازمان ورزش شهرداری تهران می گذرد، دولت هیچ کمکی برای جبران این تعطیلی به شهرداری نکرده است.
۵۴۰۰ واحد مسکونی خسارت‌دیده از سیل در خراسان شمالی ساخته شد
۱۹ ساعت قبل
۵۴۰۰ واحد مسکونی خسارت‌دیده از سیل در خراسان شمالی ساخته شد
بجنورد- محمدی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی از ساخت پنج هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی خسارت‌دیده از سیل بهار سال گذشته در استان خبر داد.
سود ارز ۴۲۰۰ در جیب قاچاقچیان
۲۰ ساعت قبل / قاچاق کالا / ارز دولتی / دلار 4200 تومانی
سود ارز ۴۲۰۰ در جیب قاچاقچیان
کارشناسان اقتصادی معتقدند؛ یکی از خسارت‌های کاهش ارزش پول ملی در مقابل سایر ارزها، این است که کالا‌های ایرانی برای شهروندان کشور‌های همسایه ارزان‌تر تمام شود و همین موضوع می‌تواند روند قاچاق معکوس کالا‌ها را شدیدتر کند.
یمن، ۴۵ روز بدون سوخت
۲۰ ساعت قبل
یمن، ۴۵ روز بدون سوخت
الاضرغی، مدیر اجرایی شرکت نفت یمن با اعلام این‌که ذخایر سوخت شرکت نفت یمن از حدود ۴۵ روز تمام شده، تصریح کرد ائتلاف سعودی با دزدی دریایی از نفتکش‌های یمنی، تاکنون بیش از دو میلیارد دلار در این بخش به یمن خسارت وارد کرده است.
برخورد وحشتناک پژو به تیر برق
۲۱ ساعت قبل
برخورد وحشتناک پژو به تیر برق
بی‌احتیاطی راننده سواری پژو و برخورد به تیر برق در اسلامشهر حادثه آفرید. خوشبختانه این تصادف باعث سقوط تیر برق و افزایش خسارت‌های جانبی نشد. / منبع: خبرگزاری صدا و سیما
خسارت شدید طوفان در جنوب یونان
۲۳ ساعت قبل
خسارت شدید طوفان در جنوب یونان
وزش شدید طوفان و بارندگی سبب خسارات زیادی در مناطق جنوبی یونان شد.
۳۰ ساعت قبل
ایرلاین‌ها بلیت‌های ارزان را مسدود کردند!
شرکت‌های هواپیمایی کلاس‌های گران پروازی را برای فروش باز و دسترسی به صندلی‌های ارزان مسدود کرده‌اند و مسافر مجبور است بلیت‌های گران را بخرد. به گزارش «شهروند» به نقل از ایسنا، شرکت‌های هواپیمایی چندی پیش با انتشار نرخ‌نامه جدید پروازهای داخلی از افزایش قیمت‌ها از ماه آبان خبر دادند که پس از واکنش مردم و فعالان حوزه گردشگری، برخی نمایندگان مجلس، وزیر راه، رئیس سازمان هواپیمایی و حتی آژانس‌های گردشگری از اصلاح نرخ‌نامه جدید و توقف افزایش قیمت خبر دادند. تا اینکه روز گذشته (بیست‌وهشتم مهر) با انتشار جدول قیمتی از برخی مسیرهای هوایی مشخص شد که افزایش نرخ‌ها بی‌سروصدا اعمال شده است. برخی شرکت‌های گردشگری گفته‌اند …
۳۱ ساعت قبل
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در بازدید ازطرح های توسعه مسکن روستایی شهرستان خرامه :
مقاوم سازی مسکن روستایی و ساخت سرپناه برای نیازمندان از کارکردهای اصلی بنیاد مسکن استعطا الله زمانی زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس به همراه مهندس فرج الله نصیری معاون بازسازی و مسکن روستایی این بنیاد از روستای در حال بازسازی خرم آباد خرامه بازدید کردند، مهندس زمانی دراین بازدید بیان داشت : مقاوم سازی مسکن روستایی و ساخت سرپناه برای نیازمندان از کارکردهای اصلی بنیاد مسکن است.به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در این سفر از 40 واحد در دست احداث مسکن روستایی با همراهی معاون فرماندار و بخشداران مرکزی و کربال بازدید کرد. زمانی با بیان اینکه شاخص های توسعه روستایی در احداث مسکن روستایی و مقاوم سازی بافت های فرسوده دراستان فارس رو به افزایش و رشد است گفت: در …
۳۱ ساعت قبل
نبرد پنهان با «سلاح کامل»
حملات سایبری این روزها جایگزین جنگ‌های فیزیکی شده است. هدف قراردادن زیرساخت‌های یک کشور به‌وسیله بدافزارها می‌تواند فاجعه‌آمیز باشد و حتی تلفات و خسارت‌های سنگینی را نیز به بار آورد. در این میان، ایران نیز طی سال‌های اخیر، بارها مورد حملات سایبری از سوی دشمنان قرار گرفته است. چندی پیش و به‌دنبال انتشار خبرهایی در مورد حمله سایبری به چند سازمان دولتی، مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای) در اطلاعیه‌ای حمله سایبری به دو سازمان دولتی را مورد تأیید قرار داد. هرچند نامی از سازمان‌های …
یک هفته پردلهره در منطقه17
۳۱ ساعت قبل
یک هفته پردلهره در منطقه17
اهالی منطقه17 در روزهای اخیر لحظات و ساعت‌های پردلهره و سختی را گذراندند و حادثه‌ای که در میدان مقدم رخ داد، آسایش آنها را سلب و رخت عزا بر تن یکی از خانواده‌های این منطقه پوشاند. 13روز پیش در این میدان ساختمان نیمه‌کاره 15طبقه‌ای فرو ریخت که به بسیاری از املاک مجاور آن خسارت وارد شد و در جریان ایمن‌سازی و رفع خطر محل، 2شهروند منطقه جان خود را از دست دادند. در گزارش زیر، این حادثه مرور و بازخوانی شده است. مدیران شهری منطقه17 شامگاه پنجشنبه 17مهر، با اطلاع‌رسانی و هشدارهای آتش‌نشانی مطلع شدند که …
۳۱ ساعت قبل
سقوط پهپاد نظامی جنگ قره‌باغ در شمال غرب ایران
علی امیری‌راد، فرماندار خداآفرین از سقوط یک پهپاد طرف‌های درگیر در جنگ قره‌باغ در اراضی ملی این شهرستان خبر داد و گفت: این پهپاد صبح سه‌شنبه در اطراف روستای «قره قوچ» در بخش «منجوان» در اراضی ملی و مرتعی سقوط کرده است. وی با بیان اینکه سقوط پهپاد هیچ گونه خسارت جانی و مالی نداشته است، افزود: «کارشناسان نظامی در حال بررسی مالکیت پهپاد و منطقه اعزامی آن هستند.» گفتنی است از آغاز درگیری‌های نظامی میان جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان از حدود سه هفته قبل تاکنون، بیش از ۶۰ راکت خمپاره طرفین در محدوده شهرستان خداآفرین اصابت کرده است.
تعیین خسارت هواپیمای اوکراینی در دور بعدی مذاکرات
۳۵ ساعت قبل
تعیین خسارت هواپیمای اوکراینی در دور بعدی مذاکرات
بهاروند، معاون حقوقی وزیر امور خارجه گفت: کارگروه‌های تخصصی گفتگو و بررسی تعیین میزان خسارت‌ها و غرامت به دور بعدی مذاکرات موکول شد.
خسارت سنگین به اقتصاد فلسطینیان در پی شیوع کرونا؛ آخرین آمار مبتلایان در غزه و کرانه باختری
۳۶ ساعت قبل / ویروس کرونا / نوار غزه / کرانه باختری
خسارت سنگین به اقتصاد فلسطینیان در پی شیوع کرونا؛ آخرین آمار مبتلایان در غزه و کرانه باختری
منابع فلسطینی از خسارت سنگین به اقتصاد فلسطینیان در نتیجه شیوع ویروس کرونا و پیامدهای آن خبر داده اند.
نایب رییس بورس تهران: ۵۰ میلیون سهامدار در کشور وجود دارد
۳۷ ساعت قبل / بازار سهام / مشهد / سرمایه گذاری در بورس / آموزش بورس / آموزش / خسارت مالی / بورس / بازار سرمایه / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار بورس
نایب رییس بورس تهران: ۵۰ میلیون سهامدار در کشور وجود دارد
مشهد-ایرنا- نایب رییس و عضو هیات مدیره بورس تهران به حضور ۵۰ میلیون سهامدار شامل سهام عدالت و دیگر موارد سهام در کشور اشاره و بیان کرد: هرگونه توسعه سرمایه‌گذاری در کشور باید از بستر بازار سرمایه باشد.
سرمای زودرس به مزارع مرودشت خسارت وارد کرد
۳۸ ساعت قبل / جهاد کشاورزی / سرمازدگی / مرودشت / استانی-شهرستانها
سرمای زودرس به مزارع مرودشت خسارت وارد کرد
کارشناس زراعت مدیریت جهاد کشاورزی مرودشت از خسارت سرمای زودرس به ۱۵۷۰ هکتار از مزارع ذرت علوفه‌ای در این شهرستان خبر داد.
گزارش وزرات دفاع آذربایجان از وارد کردن خسارت‌های هنگفت به نیروهای ارمنستان
۳۸ ساعت قبل / ارمنستان / خسارت / وزارت دفاع آذربایجان
گزارش وزرات دفاع آذربایجان از وارد کردن خسارت‌های هنگفت به نیروهای ارمنستان
ایلنا: وزرات دفاع آذربایجان از انهدام بسیاری از تجهیزات نظامی نیروهای جدایی طلب ارمنستان در منطقه قره‌باغ خبر داد.
وزارت صمت پاسخ زیان سهامداران خرد فولادی را می دهد؟
۳۹ ساعت قبل / بورس / وزارت صمت / بازار سرمایه / فولاد
وزارت صمت پاسخ زیان سهامداران خرد فولادی را می دهد؟
یک کارشناس ارشد بازار سرمایه تصریح کرد: وقتی وزارت صمت بر خلاف قانون در قیمت گذاری محصول شرکتی که سهامدار خرد دارد، دخالت می کند باید دولت و حقوق دانان جلوی آن را بگیرند، چراکه طبق قانون، مدیران شرکت باید خسارت وارده به سهامداران حقیقی را جبران کنند.
۴ شرکت بیمه جدید در راه است
۴۱ ساعت قبل / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / بیمه سلامت / شورای عالی بیمه / خسارت بیمه / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / معافیت پرداخت حق بیمه / بورس / بیمه درمان / بیمه بیکاری
۴ شرکت بیمه جدید در راه است
تهران - ایرنا - رییس بیمه مرکزی از تاسیس چهار شرکت بیمه‌ای جدید خبر داد و گفت: علاقه بخش‌های حقیقی و حقوقی برای ایجاد شرکت‌های بیمه زیاد شده است و این تعدد شرکت‌های بیمه باعث رقابت در صنعت بیمه می‌شود تا خدمات بیمه‌ای با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت در دسترس بیمه‌گذاران قرار گیرد.
کرونا به باشگاه‌های ورزشی زنجان ۱۱ میلیارد تومان خسارت زد
۴۴ ساعت قبل
کرونا به باشگاه‌های ورزشی زنجان ۱۱ میلیارد تومان خسارت زد
زنجان- خلیلی، مدیرکل ورزش و جوانان زنجان گفت: باشگاه‌های ورزشی استان ۱۱ میلیارد تومان و حوزه امور فرهنگی و جوانان هم دو میلیارد تومان از بابت شیوع کرونا خسارت دیدند.
خسارت ۱۲ میلیارد تومانی به استقلال
۲ روز قبل / وینفرد شفر / وزیر ورزش / مسعود سلطانی فر / مدیران استقلال / استقلال
خسارت ۱۲ میلیارد تومانی به استقلال
استقلال با احتساب نرخ امروز ارز باید رقمی حدود ۲۰ میلیارد تومان به شفر بپردازد تا این پرونده بحث برانگیز بسته شود! در حالی که استقلال فروردین ماه با کمتر از نصف این مبلغ می‌توانست بدهی شفر را پرداخت کند.
۲ روز قبل
رشد سود خالص هر سهم تجارت‌نو از مرز یک هزار درصد گذشت
نیمه نخست سال‌جاری با وجود شرایط سخت اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و دیگر عوامل، شرکت بیمه تجارت‌نو درهریک از سه شاخص مهم مالی، رشدی بیش از یک هزار درصد را به ثبت رساند ورکورد دارشد.اولین شاخص مهم، سود خالص هرسهم بوده که شش ماه ابتدایی امسال با ثبت رشد یک هزار و ۱۳۷ درصدی به عدد ۱۶۲۱ ریال رسید.سود خالص هرسهم این شرکت بیمه‌ای در مدت زمان مشابه سال قبل نیزعلی رغم پرداخت خسارت سنگین سیل که درمیان شرکت های بیمه‌ای کم نظیر بود، ۱۳۱ ریال بوده است.دومین شاخص مهم، سود خالص شرکت بیمه تجارت‌نو در نیمه نخست سال‌ جاری بوده که با عبور از مرز ۲۵۴ میلیارد تومان، رشد ۱۱۳۵ درصد را به ثبت رسانده است.آخرین شاخص مهم مالی این شرکت بیمه‌ای، سود عملیاتی بوده که ازعدد ۲۰ میلیارد تومان با جهش قابل توجه ۱۱۰۰ درصدی …
۲ روز قبل
توییت مشاور علمی ترام‍پ حذف شد
توییتر روز گذشته پست یکی از مشاوران رئیس‌جمهور آمریکا را حذف کرد. مشاور علمی رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی اشاره کرده بود که استفاده از ماسک از گسترش کووید-19 جلوگیری نمی‌کند. در همین راستا پیام مذکور حذف شد. «اسکات اطلس»، مشاور علمی ترامپ در توییتی نوشت: «ماسک‌ها تاثیرگذار هستند؟ نه.» طبق قوانین توییتر هرگونه اشتراک‌گذاری اطلاعات نادرست یا گمراه‌کننده درباره کووید-19 که به خسارتی منجر شود، ممنوع است.
۲ روز قبل
برآورد خسارت کرونا در کلانشهرها روی میز وزارت کشور
برآورد ریالی میزان آسیب و خسارتی که کرونا به کلانشهرها وارد کرده از سوی مجمع کلانشهرهای ایران جمع‌بندی و برای ارائه به ستاد ملی مقابله با کرونا در وزارت کشور ارسال شده است. کمال مرادی، دبیر مجمع کلانشهرهای ایران در گفت‌وگو با پایگاه خبری شهر، با بیان اینکه شهرهای ایران در خط مقدم مبارزه با کرونا بودند و در این راه هزینه‌های زیادی را متحمل شدند، گفت: «مجمع کلانشهرهای ایران برآورد ریالی از آسیب‌ها و خسارت‌های کرونا به کلانشهرها را انجام داده و قرار است بعد از نشست مجمع با معاون اول رئیس‌جمهوری که …
کمک ناخواسته چین به انتخاب مجدد ترامپ
۲ روز قبل
کمک ناخواسته چین به انتخاب مجدد ترامپ
دیو والتون سال گذشته یکی از هزاران مزرعه‌دار در آیوا بود که به‌خاطر جنگ تجاری دونالد ترامپ علیه چین خسارت سنگینی را متحمل شده بود؛ جنگ تجاری واشنگتن و پکن، صادرات دانه سویا به چین را محدود و زندگی هزاران مزرعه‌داری که وابستگی زیادی به تولید و صادرات این محصول بنیادین کشاورزی دارند، تلخ کرده بود. به گزارش سی‌ان‌ان، حالا یک سال بعد از آن روزهای سیاه، محصولی که او کشت داده مشتریانی در خارج از آمریکا پیدا کرده و کشت هفته گذشته او، از مسیر رودخانه می‌سی‌سی‌پی به یک بندر می‌رود تا صادر شود. هرچند کشت …
۲ روز قبل
طرف ما اوکراین است؛ کانادا در مذاکرات ظرفیت ندارد
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه کانادا در مذاکرات هواپیمای اوکراینی ظرفیت ندارد، گفت: طرف ما اوکراین است و مذاکرات درباره جبران خسارت‌ها در خطوط هوایی در جریان است که براساس معاهداتی که ایران در آن عضو است، انجام می‌شود.
خسارات میلیاردی حوادث طبیعی در سایه غفلت مدیریت بحران گیلان
۲ روز قبل / اداره کل مدیریت بحران گیلان / خسارت / بارش برف / بارش باران
خسارات میلیاردی حوادث طبیعی در سایه غفلت مدیریت بحران گیلان
گیلان از استان‌های حادثه‌خیز کشور محسوب می‌شود و سالانه حوادث مختلفی از سیل و زلزله تا آتش‌سوزی جنگل‌ها را شاهد است؛ در این میان مدیریت درست بحران می‌تواند از میزان خسارات بکاهد.
شریعتی: امروز با بی‌ثباتی و بی‌دولت شدن قطعا خسارت‌ها چند برابر خواهد بود
۲ روز قبل / حسن روحانی / مجلس شورای اسلامی / حسن روحانی / تهران / مجلس / مالک شریعتی
شریعتی: امروز با بی‌ثباتی و بی‌دولت شدن قطعا خسارت‌ها چند برابر خواهد بود
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه استیضاح روحانی احتمال روی کار آمدن دولت غربگرای دیگر را زیاد می‌کند و عاقلانه نبوده و به صلاح کشور نیست، گفت: اگر کشور بی‌ثبات شده و بی‌دولت شویم قطعا خسارت‌ها چند برابر خواهد بود.
کاهش ۳ درصدی تلفات جاده ای در استان مرکزی/ خسارت مالی تصادفات کاهش یافت
۲ روز قبل
کاهش ۳ درصدی تلفات جاده ای در استان مرکزی/ خسارت مالی تصادفات کاهش یافت
اراک- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: استان مرکزی نسبت به شش ماهه سال گذشته سه درصد کاهش تلفات جاده ای داشته است و همین امر سبب کاهش خسارات مالی تصادفات جاده ای نیز شد.
خطیب زاده: پول بلوکه شده در چین نداریم
۲ روز قبل / اوکراین / برجام / سقوط هواپیما / تحریم / سعید خطیب زاده / وزارت امور خارجه / ایالات متحده آمریکا / کانادا
خطیب زاده: پول بلوکه شده در چین نداریم
سخنگوی وزارت خارجه امروز دوشنبه در نشست خبری با بیان اینکه در چین پول بلوکه شده نداریم، گفت: دشمنان، رقبا و بدخواهان ملت ایران می‌خواهند مفرهای ما را ببندند. منابعی در چین هست که برای استفاده از نیازهای ما از آن استفاده می‌شود. کانادا در مذاکرات سقوط هواپیمای اوکراینی طرفیت ندارد، طرف ما اوکراین است و مذاکرات درباره جبران خسارت‌ها و جبران هواپیما در خطوط هوایی در جریان است که براساس معاهداتی که ایران در آن عضو است، انجام می‌شود.
واکنش ایران به ادبیات سخیف وزیر خارجه کانادا
۲ روز قبل
واکنش ایران به ادبیات سخیف وزیر خارجه کانادا
سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه کانادا در ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی ظرفیت ندارد، اظهار کرد: طرف ما اوکراین است و مذاکرات درباره جبران خسارت‌ها و جبران هواپیما در خطوط هوایی در جریان است که براساس معاهداتی که ایران در آن عضو است، انجام می‌شود.
زیان 82 میلیون دلاری شرکت نفتی شلمبرگر در سه ماهه سوم 2020
۲ روز قبل
زیان 82 میلیون دلاری شرکت نفتی شلمبرگر در سه ماهه سوم 2020
بزرگترین شرکت خدمات میادین نفتی دنیا سومین ضرر و زیان فصلی خود را در سال جاری میلادی گزارش داد و 82 میلیون دلار در سه ماهه سوم خسارت دید.
انتخاب کتاب‌ کودک برای ترجمه بازنگری شود/خسارت ترجمه‌های ضعیف
۲ روز قبل / ترجمه / ادبیات کودک و نوجوان / ادبیات
انتخاب کتاب‌ کودک برای ترجمه بازنگری شود/خسارت ترجمه‌های ضعیف
راهکارهای مبارزه با آفت برگخوارها در مزارع کلزا
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / سازمان جهاد کشاورزی مازندران / کشت کلزا
راهکارهای مبارزه با آفت برگخوارها در مزارع کلزا
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران در مورد راهکارهای مبارزه با آفت برگخوارها در مزارع کلزا گفت: با حذف علف های هرز حاشیه مزارع در صورت مشاهده نخستین علائم خسارت لاروهای سنین پایین آفت، مبارزه شیمیایی با استفاده از سموم توصیه شده از جمله آوانت به میزان ۳۰۰ سی سی یا فوزالن ۳۵%EC و یا دورسبان به میزان دو لیتر در هکتار مورد تاکید است.
لزوم ارتقای تاب آوری واحدهای پرورش آبزیان در همدان
۲ روز قبل
لزوم ارتقای تاب آوری واحدهای پرورش آبزیان در همدان
همدان- «آخرین آمار از خسارت های سیل به بدنه شیلات استان همدان رقمی معادل ۱۲ میلیارد تومان و نشان دهنده آن است که نه تنها از داشته هایمان به نحو احسن و درآمدزا استفاده نکرده ایم، بلکه بخشی از داشته هایمان را نیز به دست سیل سپرده ایم بی آنکه به نتیجه آن فکر کرده و قدمی در مسیر ارتقای تاب آوری واحدهای پرورش آبزیان برداشته باشیم»؛ این جملات بخشی از یادداشت شکیبا کولیوند کارشناس ارشد پژوهش اجتماعی برای بازار است که در ادامه می‌خوانید.
۳ روز قبل
2 روز فرصت برای متقاضیان وام کرونا
[شهروند]  به دنبال شیوع کرونا مشاغل مختلف در ایران آسیب دیدند. دولت به منظور جبران خسارت‌ها و سرپا ماندن کسب‌وکار‌های آسیب‌دیده از کرونا بسته‌های مختلف حمایتی تدوین کرد که یکی از مهم‌ترین این بسته‌ها وام ویژه مشاغل آسیب‌دیده از کرونا بود. ۱۴ رسته شغلی به‌عنوان رسته‌های مشمول وام کرونا در نظر گرفته شدند. برآورد‌ها نشان می‌دهد تعداد بنگاه‌های آسیب‌دیده ذیل ۱۴ رسته منتخب و ۸۴۸ زیررسته ۳‌میلیون واحد است که ۱.۳‌میلیون واحد آن بیمه شده و دارای کد کارگاهی و ۱.۷‌میلیون واحد فاقد بیمه و کد کارگاهی هستند؛ همچنین در این واحد‌ها ۲.۸‌میلیون نفر بیمه شده و ۳‌میلیون نفر فاقد بیمه مشغول به کار هستند. افراد …
۳ روز قبل
دیوان محاسبات هزینه‌کردهای کرونایی دولت را بررسی کند
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیأت رئیسه مجلس در جلسه علنی دیروز مجلس ضمن انتقاد از هزینه کرد دولت در بیماری کرونا، گفت: دولت و رئیس جمهور قول پرداخت صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت کرونا را داده بود اما رانندگان، صنف آرایشگران و... تسهیلاتی بابت جبران خسارت دریافت نکردند، آیا زمان ورود دیوان محاسبات به موضوع نرسیده است؟ وی افزود: حدود یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مبارزه با کرونا برداشت شد، اما وزیر بهداشت می‌گوید تنها ۲۷ درصد آن به آنها تخصیص داده شده، بقیه اعتبارات در چه محلی هزینه شده است؟
حوادث طبیعی ۱۰هزار و ۱۳ میلیارد به کشاورزان خراسان شمالی خسارت وارد کرد
۳ روز قبل
حوادث طبیعی ۱۰هزار و ۱۳ میلیارد به کشاورزان خراسان شمالی خسارت وارد کرد
بجنورد- رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: حوادث مختلف طبیعی در شش ماه نخست امسال ۱۰ هزار و ۱۳ میلیارد ریال به کشاورزان این استان خسارت زد.
پیاده شدن از خودرو برای بررسی خسارت، جان راننده پژو را گرفت
۳ روز قبل
پیاده شدن از خودرو برای بررسی خسارت، جان راننده پژو را گرفت
رییس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از مرگ راننده یک دستگاه سواری پژو که برای بررسی میزان خسارت وارده در تصادف از خودرویش پیاده شده بود، در تصادفی دیگر خبر داد.
۳ روز قبل
معیشت فعالان گردشگری در بسته سفر رعایت می‌شود
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست با رییس سازمان هواپیمایی کشوری با در نظر گرفتن بحران انتشار ویروس کرونا و خسارت‌های وارده درصنعت گردشگری کشور، بر رعایت وضعیت معیشت فعالان گردشگری در تصمیمات و سیاست‌های مرتبط با اجزای بسته سفر، تاکید کرد.
تلف شدن اسب معروف رادان هورس کلاب/ خسارت هفت میلیاردی جان دادن اسب قهرمان
۳ روز قبل / اسب سواری
تلف شدن اسب معروف رادان هورس کلاب/ خسارت هفت میلیاردی جان دادن اسب قهرمان
اسب معروف مربوش، پدر سریک و ریوکینگ و از تاثیر گذار ترین سیلمی های ایران در چهل سال اخیر تلف شد.
دوستان خارج‌نشین مُرده ما را ‌ترجیح می‌دهند!/ خسارت‌های برجام با تحریف تاریخ فراموش نمی‌شود
۳ روز قبل / اخبار ویژه روزنامه ها / روزنامه های کشور / امام حسن مجتبی / روحانی / دولت
دوستان خارج‌نشین مُرده ما را ‌ترجیح می‌دهند!/ خسارت‌های برجام با تحریف تاریخ فراموش نمی‌شود
سخنان تحریف‌آمیز یک دولتمرد ارشد درباره علت صلح امام حسن(ع) با معاویه و عدم اشاره به نقش خیانت‌آلود برخی خواص در این صلح تحمیلی، با واکنش‌های گسترده در فضای مجازی رو به رو شد.
آمار خطرناک ساختمانی‌های روی گسل در ۶ کلانشهر کشور | نقشه زلزله در ۶ کلانشهر به‌روزرسانی شد
۳ روز قبل / زلزله
آمار خطرناک ساختمانی‌های روی گسل در ۶ کلانشهر کشور | نقشه زلزله در ۶ کلانشهر به‌روزرسانی شد
اصلاح ساخت‌وساز در بافت شهری برای مقابله با خسارت‌های زلزله با تصویب حریم گسل‌های ۶ شهر تهران، تبریز، مشهد، کرج، کرمان و زنجان در شورای‌عالی شهرسازی و معماری، وارد فاز جدیدی خواهد شد و ضمن اینکه با اتکا به داده‌های کارشناسی و تحقیقی، احداث ساختمان‌های مهم در مناطق خطر ممنوع می‌شود، ساختمان‌های موجود در این مناطق نیز ملزم به مقاوم‌سازی خواهد شد.
۴ روز قبل
ایران در برابر مثلث ناامنی
۱۸ اکتبر ۲۰۲۰، درست ۵ سال بعد از «روز قبولی توافق» برجام است. براساس قطعنامه ۲۲۳۱ چنانچه ایران به تعهدات خود پایبند بماند، در این تاریخ محدودیت‌های تسلیحاتی ایران برچیده می‌شود. این محدودیت‌ها شامل صدور هرگونه تسلیحات از ایران و نیز ممنوعیت فروش سلاح‌های سنگین شامل تانک، بالگرد، ناو و هواپیما‌های جنگی و سامانه‌های توپخانه‌ای و موشکی به ایران است. ایران از ابتدا اعمال این محدودیت‌ها را ناموجه قلمداد کرده بود، اما شورای امنیت کشور‌های دیگر را از فروش این اقلام به ایران بدون کسب مجوز خاص منع کرد. اکنون مطابق زمانبندی مصوب، این ممنوعیت روز ۱۸ اکتبر خود به خود پایان می‌پذیرد. انجام تعهدات و پایبندی ایران را آژانس بین‌المللی انرژی اتمی …
۴ روز قبل
گفتمان سازنده، گفتمان زیبنده
️در تصور بسیاری یک تونل تاریک وجود دارد که انتهایی در آن نیست‌ این احساس یا انتقالش، در بسیاری از نوشته‌های ایرانیان هست‌. اما تونل‌ها محل تفکر این ملتند که اغلب در هجوم اقوام مهاجر بوده یا در تلاطم کشورگشایی خود و قدرقدرت‌ها طعم یأس و نومیدی را چشیده‌اند. گذشتگان ما در بزنگاه تاریخ انتخاب‌هایی کرده‌اند که با توجه به تاریخ‌شان سنجیده می‌شوند‌.  برخی از آنها زیبنده بوده‌اند. در شعارها و رگ گردن کلفت کردن و تشجیع به اینکه «زیبنده ملت نیست و باید کاری کرد» ما را به خسارت انداخته‌اند.  در مواقعی نیز که تاریخ را ورق زده‌ایم، عقل فعالی بر هیجان‌ها غالب شده است. به اشتباه آن را شانس تاریخی ایرانیان می‌خوانیم. …
۴ روز قبل
بانک مرکزی در نیمه دوم سال ترمز نقدینگی را می‌کشد؟
بانک مرکزی در گزارشی با عنوان «تحلیل تحولات اقتصاد کلان» به بررسی روند تورم در کشور طی ماه‌های گذشته و البته پیش‌بینی خود از تورم هدف 22درصدی در پایان سال جاری پرداخته و اعلام کرده که «متغیرهای برون‌زا بیشترین اثر را بر تورم داشته‌اند.» و «عوامل متعددی شامل افزایش قیمت مسکن، ارز و... تورم هدف اعلام شده توسط بانک مرکزی را تهدید می‌کند.» از این رو، بانک مرکزی باید «برای دستیابی به تورم هدف اعلام شده، از کلیه ابزارهای سیاستی دراختیار خود استفاده ‌کند.» ابزارهایی که بانک مرکزی از آن صحبت می‌کند «اوراق بدهی، تامین ارز موردنیاز واردات و بازبینی در سپرده قانونی» است که تاکنون نیز مورد استفاده قرار گرفته است.  همزمان …
۴ روز قبل
از «حق بهره‌مندی از خدمات حقوقی» تا «منع بازداشت غیرقانونی و خودسرانه»
سند امنیت قضایی در ۳۷ ماده از سوی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ابلاغ شد.در متن این سند آمده است: «در اجرای بند «ب» ماده ۱۲۰ قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۵ و به‌منظور تحقق اهداف بندهای ۶۵، ۶۶ و ۶۷ سیاست‌های کلی قانون برنامه ششم توسعه کشور مصوب ۱۳۹۴ «سند امنیت قضایی» به شرح مواد آتی است».در مقدمه این سند با اشاره به این که «نظام قضایی در قانون اساسی نقش بنیادین دارد» آمده است: «لذا اصل یک‌صد و پنجاه‌وشش قانون اساسی، وظیفه پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و همچنین تحقق بخشی به عدالت را بر عهده قوه قضائیه نهاده است. در راستای ایفای این نقش، اشخاص حق دارند از آثار و نتایج حقوقی و قضایی رفتار و اعمال خود و دیگران در حدود قانون آگاه باشند. …
۴ روز قبل
منطقه 10 در ارتقای ایمنی معابر پایتخت‌ برترین شد
رتبه بسیار مطلوب ارتقای ایمنی معابر مناطق در میان مناطق 22‌گانه تهران به منطقه 10 رسید.  معاون حمل‌ونقل ترافیک منطقه 10 با اعلام این خبر افزود: «‌از محورهای مهم ایمن‌سازی‌شده می‌توان به بزرگراه‌های یادگار امام(ره)، شهید نواب صفوی و خیابان‌های قزوین، آزادی، رنجبر، امام خمینی(ره)، رودکی، دامپزشکی، کلهر و ارومیه اشاره کرد.» به گفته «منصور هنرور» بر اساس اعلام تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی از سوی پلیس راهور، بازدیدهای میدانی تیم‌های کارشناسی و ارائه راهکارهای فنی و بررسی آن در کمیته‌های فنی سازمان حمل‌ونقل …
۴ روز قبل
ساندویچ، دیگر به صرفه نیست
خدیجه نوروزی ـ روزنامه‌نگار از ابتدای سال تاکنون بازار فست‌فودی‌ها بیش از هر زمان دیگری با کسادی دست‌و‌پنجه نرم‌کرده و این روزها که موج سوم بحران شیوع کرونا را در کشور تجربه می‌کنیم در کنار تورم و گرانی، خسارت‌ها و ضرر و زیان‌های بیشتری گریبانگیر صاحبان فست‌فودی‌ها شده؛ چرا که این صنف روزبه‌روز کم‌رونق‌تر و از تعداد مشتریان دائم به‌دلیل ترس از شیوع کرونا کاسته می‌شود. از اواخر سال گذشته تاکنون مغازه‌های بسیاری تعطیل شده و افراد زیادی بیکار شده‌اند. آنها هم که تاب آورده‌اند ادامه کار با گرانی مواداولیه …
۴ روز قبل
به‌روزرسانی نقشه زلزله در6کلانشهر
با تصویب حریم گسل‌های ۶ شهر تهران، تبریز، مشهد، کرج، کرمان و زنجان در شورای‌عالی شهرسازی و معماری، اصلاح ساخت‌وساز در بافت شهری برای مقابله با خسارت‌های زلزله وارد فاز جدیدی خواهد شد و ضمن اینکه با اتکا به داده‌های کارشناسی و تحقیقی، احداث ساختمان‌های مهم در مناطق خطر ممنوع می‌شود، ساختمان‌های موجود در این مناطق نیز ملزم به مقاوم‌سازی خواهد شد. به گزارش همشهری، بعد از 3سال پژوهش و بررسی کارشناسی در مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی و تهیه 9هزار نقشه از پهنه مسکونی و حومه‌ای 6شهر تهران، تبریز، مشهد، …
اظهارات رئیس‌جمهور از زاویه‌ای دیگر!
۴ روز قبل / دونالد ترامپ / دولت ایران / روزنامه کیهان / روحانی / حسین شریعتمداری / برجام / حسن علیه‌السلام
اظهارات رئیس‌جمهور از زاویه‌ای دیگر!
آقای روحانی می‌داند که مذاکره با آمریکا ناممکن است و از سوی دیگر فاجعه برجام و پیامدهای خسارت‌بار آن به وضوح نشان داده است.
بیمه البرز علی الحساب صد میلیارد ریال خسارت به هلدینگ گلرنگ پرداخت کرد
۴ روز قبل / آتش سوزی / جامعه / چک / شیمی / روز واقعه
بیمه البرز علی الحساب صد میلیارد ریال خسارت به هلدینگ گلرنگ پرداخت کرد
در کم‌تر از یک هفته پس از حادثه آتش سوزی در شرکت پدیده شیمی قرن( اکتیو)، بیمه البرز با دعوت از مدیران این شرکت تولیدی در دفتر مدیرعامل شرکت بیمه البرز، چک علی الحساب خسارت به مبلغ صد میلیارد ریال را به بیمه‌گزار زیان‌دیده خود اعطاء کرد.
اصلاح تصویب‌نامه تامین اعتبار برای جبران خسارات سیل و زلزله سال ۱۳۹۸
۴ روز قبل
اصلاح تصویب‌نامه تامین اعتبار برای جبران خسارات سیل و زلزله سال ۱۳۹۸
ایلنا: استانداری سمنان درخواست اصلاح تصویب نامه تامین اعتبار برای جبران خسارت و بازسازی اماکن مسکونی و تاسیسات زیربنایی استان های آسیب دیده ناشی از وقوع سیل و زلزله سال ۱۳۹۸ و دو ماه اول سال جاری را به هیات دولت ارائه کرده است.
ببینید | تصادف شدید پژو 405 و کامیونت
۵ روز قبل / تصادفات رانندگی / استان خراسان رضوی / حوادث غیر مترقبه
ببینید | تصادف شدید پژو 405 و کامیونت
این حادثه در نزدیکی خروجی روستای نای استان خراسان رضوی اتفاق افتاده که باعث مصدومیت ۳ نفر و خسارت شدید به وسایل نقلیه شده است. منبع: کاشمر سیتی
۵ روز قبل / شهرداری تهران
خسارات گسترده سیلاب‌هایی تجریش و رودخانه فتح در سال 98
رئیس کمیته بودجه شورای شهر گفت: سیلاب‌هایی مانند تجریش، رودخانه فتح و ... سال گذشته خسارات زیادی بر جای گذاشت. بارندگی‌ها خبر نمی‌کنند و وقتی تجمیع می‌شود هزینه‌های هنگفتی روی دست شهروندان گذاشته و خسارت مالی و جانی بر جای می‌گذارد.
خسارت سیل به شش میلیون نفر در شرق آفریقا
۵ روز قبل / سیل / خسارت سیل / خسارت سیلاب / آفریقا
خسارت سیل به شش میلیون نفر در شرق آفریقا
بر اساس ارقام سازمان ملل ، در طی چهار سال تعداد افرادی که تحت تأثیر سیلاب فصلی در آفریقای شرقی قرار گرفته اند ، بیش از پنج برابر افزایش یافته است.نزدیک به شش میلیون نفر در سال جاری تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته اند که ۱.۵ میلیون نفر از آنها مجبور به ترک خانه‌های خود شده اند.بخش‌هایی از این مناطق شدیدترین باران‌های یک قرن گذشته را ثبت کردند.
مردم، دولت را در کنار خود نمی‌بینند/ نهادهای نظارتی و امنیتی باید جلوی مافیا را بگیرند
۵ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / بانک مرکزی / بازار / مجلس / دولت / بورس
مردم، دولت را در کنار خود نمی‌بینند/ نهادهای نظارتی و امنیتی باید جلوی مافیا را بگیرند
نائب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نهادهای نظارتی و امنیتی باید جلوی مافیای اقتصادی را گرفته و از خسارتی که آنها به معیشت مردم می‌زنند جلوگیری کنند.
کرونا امسال ۱۱ تریلیون دلار به اقتصاد جهان آسیب می رساند
۵ روز قبل
کرونا امسال ۱۱ تریلیون دلار به اقتصاد جهان آسیب می رساند
اقتصاددان صندوق بین‌المللی پول گفت پیش بینی می‌شود کل خسارت ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا ۱۱ تریلیون دلار طی سال مالی ۲۱-۲۰۲۰ افزایش یافته و تا ۲۰۲۵ به ۲۸ تریلیون دلار برسد.
آتش سوزی استخر قیر در پلدشت خسارت جانی نداشت
۵ روز قبل / استانی-شهرستانها / آتش سوزی
آتش سوزی استخر قیر در پلدشت خسارت جانی نداشت
مسئول آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری پلدشت گفت: آتش گسترده استخر قیر در پلدشت مهار شد.
مسئله سیلاب‌ها یکی از مشکلات تاریخی تهران است
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / سیلاب / اخبار حوادث / مجید فراهانی / شورای شهرتهران / رودخانه کرج / شهر تهران / سیل
مسئله سیلاب‌ها یکی از مشکلات تاریخی تهران است
عضو و ناظر رئیس شورا در امور محاسبات و پایش عملکرد گفت: یکی از مشکلات تاریخی شهر تهران، مسئله سیلاب‌ها است که خسارت‌های زیادی به جان و مال شهروندان زده است.
فقدانی که خسارتی عظیم به ذخایر علمی وارد کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / صادق ملک شهمیرزادی / حمیدرضا ولی پور / باستان‌شناسی
فقدانی که خسارتی عظیم به ذخایر علمی وارد کرد
«فقدان صادق ملک شهمیرزادی، خسارتی عظیم به ذخایر علمی کشور وارد کرد و باستان‌شناسی ایران را از یکی از سرمایه‌ها و پشتوانه‌های علمی و برجسته خود محروم کرد؛ جایگاه رفیع او در باستان‌شناسی ایران دست نیافتنی و فقدانش غیر قابل جبران است.»
مسئول «مرگ مشکوک» نگهبان باغ وحش کیست؟/ تحمیل هزینه‌های کرونایی
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / ساشا کشوادی / تماشاخانه دیوار چهارم / تئاتر ایران / بیماری کرونا
مسئول «مرگ مشکوک» نگهبان باغ وحش کیست؟/ تحمیل هزینه‌های کرونایی
کارگردان «مرک مشکوک» با اشاره به خسارتی که تعطیلی تئاتر به اجرای این نمایش وارد آورده است این اثر نمایشی را یک طنز اجتماعی دانست که به بیان مشکلات اقشار مختلف جامعه می پردازد.
حمله کیهان به روحانی: پرچم صلح را در چنین شرایطی بالا بردن، عین خیانت و حماقت است / مردم به خاطر این به مذاکره با آمریکا رضایت دادند که روحانی ابتدا از وضعیت کشور سیاه‌نمایی کرد؛ سپس گرای «خزانه خالی» به دشمن بود
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
حمله کیهان به روحانی: پرچم صلح را در چنین شرایطی بالا بردن، عین خیانت و حماقت است / مردم به خاطر این به مذاکره با آمریکا رضایت دادند که روحانی ابتدا از وضعیت کشور سیاه‌نمایی کرد؛ سپس گرای «خزانه خالی» …
کیهان نوشت: رویکرد روحانی و مدعیان اصلاح‌طلبی در معرفی نسخه سازش به‌عنوان راه رونق اقتصاد کشور، بی‌تردید خطای خسارت‌باری بود که با تحریف صلح امام حسن(ع)، یا ادعای اینکه «درس کربلا، درس مذاکره بود»(!) جبران نخواهد شد.
سیل در هند 31 نفر دیگر را نیز به کام مرگ کشاند
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / سیل / اخبار"هند"
سیل در هند 31 نفر دیگر را نیز به کام مرگ کشاند
ادامه بارش‌های سیل آسا در نقاط مختلف هند علاوه بر وارد کردن خسارت‌های سنگین به کشاورزان ده‌ها هزار نفر را آواره کرده است.
عصبانیت کیهان از از مطرح شدن صلح امام حسن توسط رئیس جمهور
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / اقتصاد کشور / امام علی / رئیس جمهور / روزنامه کیهان / عاشورا
عصبانیت کیهان از از مطرح شدن صلح امام حسن توسط رئیس جمهور
اقتصاد نیوز : در شرایطی که کشور درگیر تبعات نسخه سازش به‌عنوان راه رونق اقتصادی است و حامیان آن باید پاسخگوی خسارت‌های حاصل از این تجویز در طی ۷ سال گذشته باشد، اما متأسفانه رئیس‌جمهور بار دیگر برای اقناع‌سازی افکار عمومی به تحریف وقایع تاریخی صدر اسلام روی آورد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
نسخه خطی قدیمی و ارزشمند که یک سارق به اشتباه پاره کرد
شخصی در جریان یک سرقت، نسخه خطی نادر و ارزشمند چینی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار را پاره کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، به گفته رسانه‌های محلی در چین، یک دست نوشته تاریخی توسط سارقان دزدیده شده‌است. پس از سرقت، سارقان به آپارتمان شخصی به نام Fu Qunxiao رفتند و این نسخه خطی را در کنار مجموعه‌ای از اشیاء عتیقه و قدیمی که در ماه سپتامبر دزدیده بودند، قرار دادند. در این سرقت، سارقان موفق به سرقت ۲۴۰۰۰ تمبر پستی چینی، ۱۰ سکه قدیمی و ۷نسخه خطی شدند که قیمت کل اقلام به سرقت رفته حدود ۶۴۵ میلیون دلار است. پلیس ۳نفر را که مظنون به انجام این سرقت هستند دستگیر کرد، درحالی‌که جستجوی دو فرد دیگر درگیر در این پرونده نیز در جریان است. سارقان این نسخه قدیمی را به صاحب‌خانه به قیمت ۵۰ پوند فروختند. این مرد اول به …
معادن متخلف خسارت وارده به راه‌های روستایی استان قزوین را پرداخت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
معادن متخلف خسارت وارده به راه‌های روستایی استان قزوین را پرداخت می‌کنند
قزوین- معاون عمرانی استانداری قزوین اظهار داشت: بر اساس تصمیم گیری های به عمل آمده معادن متخلف در خصوص اضافه بار ملزم به نصب باسکول و پرداخت خسارت وارده به راه‌های روستایی استان قزوین هستند.
زلزله ۴.۲ ریشتری «بستک» خسارتی نداشته است
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
زلزله ۴.۲ ریشتری «بستک» خسارتی نداشته است
معاون عمرانی استانداری هرمزگان گفت: زلزله ۴.۲ ریشتری بستک در غرب هرمزگان خسارتی در بر نداشته است.
اخبار «هفت عصر » ۲۳مهر ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / منطقه قره باغ / ویروس کرونا / قطر / کمیسیون اصل 90 مجلس / بیروت
اخبار «هفت عصر » ۲۳مهر ۱۳۹۹
محدودیت تردد در ۵ شهربزرگ درتعطیلات آخرهفته ، تهران میزبان هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران وقطر، بهره مندی سالانه ۳ میلیون ایرانی ازخدمات سلامت روان ، پیگیری کمیسیون اصل ۹۰ برای حل مشکل حقوق سربازان ،نوسازی ۳ هزار واحد خسارت دیده سیلاب در چهار محال و بختیاری ، رشد ۴ برابری صنعت گلخانه درآذربایجان شرقی ، جذب ۴۸ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در منطقه ازاد اروند ، « اف بی آی » نتوانست دلیل انفجار بیروت را تعیین کند، پرتاب موفقیت آمیز فضا پیمای« بلواوریجین»، انفجار بزگترین بمب جنگ جهانی دوم در زیر آب و...
رعایت معیشت فعالان گردشگری در تصمیمات و سیاست‌های مرتبط با اجزای بسته سفر
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
رعایت معیشت فعالان گردشگری در تصمیمات و سیاست‌های مرتبط با اجزای بسته سفر
ایلنا: معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست با رییس سازمان هواپیمایی کشوری با در نظر گرفتن بحران انتشار ویروس کرونا و خسارت‌های وارده درصنعت گردشگری کشور، بر رعایت وضعیت معیشت فعالان گردشگری در تصمیمات و سیاست‌های مرتبط با اجزای بسته سفر ، تاکید کرد.
باز هم آتش‌سوزی در شهرک صنعتی اشتهارد!
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / استانی-اقتصادی / علی مهدی پور / شرکت شهرک‌های صنعتی البرز / شهرستان اشتهارد / استانی-شهرستانها
باز هم آتش‌سوزی در شهرک صنعتی اشتهارد!
سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی البرز با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در یک کارخانه تولید کارتن گفت: علت وقوع آتش سوزی و میزان خسارت وارده به این کارخانه در دست بررسی است.
اتمام عملیات بازسازی نخستین واحد خسارت دیده از زلزله رامیان
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
اتمام عملیات بازسازی نخستین واحد خسارت دیده از زلزله رامیان
رامیان- مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: ۳۲روز پس از وقوع زلزله رامیان عملیات بازسازی نخستین واحد مسکونی خسارت دیده به پایان رسید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •