دوشنبه, ۱۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 3 August, 2020
دمشق
دیدار ریاض حجاب با مسئولان آمریکایی در واشنگتن
۴ ساعت قبل / ریاض حجاب / آمریکا / قانون سزار
دیدار ریاض حجاب با مسئولان آمریکایی در واشنگتن
سفارت آمریکا در دمشق از دیدار نخست وزیر فراری سوریه با نماینده ویژه امور سوریه در وزارت خارجه آمریکا خبر داد.
تلاش آمریکا برای ایجاد اتحاد میان مخالفان سوریه
۴ ساعت قبل / وزارت خارجه آمریکا / شورای امنیت سازمان ملل / سوریه / دمشق / ژنو / ایالات متحده آمریکا / سفارت آمریکا / ریاض
تلاش آمریکا برای ایجاد اتحاد میان مخالفان سوریه
تهران – ایرنا – آمریکا در راستای تحقق بخشیدن به قانون موسوم به « سزار» جهت اعمال مجازات های جدید علیه سوریه به تلاش های خود ایجاد اتحاد در میان صفوف مخالفان سوریه ادامه می دهد.
جدیدترین اقدام سوریه برای مقابله با کرونا
۱۷ ساعت قبل / ویروس کرونا / سوریه / دمشق
جدیدترین اقدام سوریه برای مقابله با کرونا
وزارت اوقاف سوریه از توقف پانزده روزه برگزاری نماز جمعه و نمازهای جماعت در مساجد دمشق و حومه آن به دلیل کرونا خبر داد.
سوریه: توافق نفتی قسد با شرکت آمریکایی غیرقانونی است
۲۲ ساعت قبل / قسد / تروریسم / دمشق / ایالات متحده آمریکا
سوریه: توافق نفتی قسد با شرکت آمریکایی غیرقانونی است
تهران-ایرنا- وزارت خارجه سوریه روز یکشنبه توافق امضاشده میان شبه‌نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با یک شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید کرد که این توافق باطل و غیرقانونی است.
واکنش دمشق به اقدام تازه آمریکا در سوریه
۲۲ ساعت قبل / سوریه / ایالات متحده آمریکا
واکنش دمشق به اقدام تازه آمریکا در سوریه
ایسنا نوشت: دمشق به شدت توافق امضا شده میان شبه نظامیان سوریه دموکراتیک (قسد) و یک شرکت نفتی آمریکایی برای سرقت نفت سوریه را محکوم و تاکید کرد که این توافق را باطل و فاقد وجاهت قانونی می‌داند.
آمریکا برای دزدی نفت سوریه قرارداد بست
۲۸ ساعت قبل / گروه تروریستی داعش / سوریه / دمشق / نفت / رژیم صهیونیستی
آمریکا برای دزدی نفت سوریه قرارداد بست
تهران – ایرنا – تروریست های آمریکایی که در سال های اخیر و پس از شکست داعش اقدام به سرقت نفت سوریه کرده اند، این بار پای کردهای این کشور را برای قانونی نشان دادن سرقت خود به میان کشیده اند و به همین منظور یک قرارداد با گروه های کرد شمال سوریه امضاء کرده اند.
«سلمان فارسی» پس از ۵ ماه وقفه دوباره به راه افتاد+ تصاویر
۳ روز قبل / سلمان فارسی / علی دهکردی / سیما فیلم / سیمافیلم / محمدرضا هدایتی / فرهاد اصلانی / داوود میرباقری / حسین طاهری / دمشق / استان سمنان
«سلمان فارسی» پس از ۵ ماه وقفه دوباره به راه افتاد+ تصاویر
فرهاد اصلانی نقش تاجری را در مجموعه «سلمان فارسی» بازی می‌کند و علی دهکردی، چنگیز جلیلوند و محمدرضا هدایتی نیز به ایفای نقش می‌پردازند.
نماز عید قربان در سوریه در بین تدابیر پیشگیرانه و بهداشتی برگزار شد
۳ روز قبل
نماز عید قربان در سوریه در بین تدابیر پیشگیرانه و بهداشتی برگزار شد
به منظور جلوگیری از شیوع کرونا نماز عید قربان امسال در دمشق و ریف دمشق فقط در منازل برگزار شد اما در سایر استان‌ها نماز عید طبق روال معمول با اتخاذ تدابیر شدید بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا اقامه شد.
تکذیب ورود نیرو‌های مصر به سوریه
۳ روز قبل / نیروهای نظامی / سوریه
تکذیب ورود نیرو‌های مصر به سوریه
ساعتی پس از انتشار این خبر، مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» نزدیک به مخالفان دمشق که می‌گوید مقرش در لندن است، اعلام کرد که آنچه خبرگزاری ترکیه‌ای آناتولی منتشر کرده، «صحت ندارد».
سوریه|استقبال بشار اسد از معاون ویژه پوتین/ تاکید بر دور زدن تحریم‌های آمریکا
۴ روز قبل
سوریه|استقبال بشار اسد از معاون ویژه پوتین/ تاکید بر دور زدن تحریم‌های آمریکا
رئیس جمهوری سوریه در دیدار فرستاده ویژه همتای روس به سیاست‌های خصمانه برخی کشورها در تعامل با دمشق در ابعاد سیاسی و اقتصادی به ویژه تحت فشار قرار دادن مردم این کشور اشاره و بر اهمیت دور زدن تحریم‌های ظالمانه آمریکا تاکید کرد.
فرستاده پوتین با «بشار اسد» دیدار و گفت‌وگو کرد
۴ روز قبل / بشار اسد / روسیه / سوریه / دیدار
فرستاده پوتین با «بشار اسد» دیدار و گفت‌وگو کرد
فرستاده رئیس جمهور روسیه و معاون وزیر خارجه این کشور امروز در دمشق با رئیس جمهور سوریه دیدار و درباره همکاری‌های دوجانبه برای مقابله با تحریم‌ها و دخالت‌های غربی‌ها در امور سوریه گفت‌وگو کرد.
رایزنی بشار اسد با فرستاده ویژه پوتین
۴ روز قبل / بشار اسد / الکساندر لاورنتیف / سوریه
رایزنی بشار اسد با فرستاده ویژه پوتین
رئیس جمهور سوریه امروز با هیات بلند پایه روسیه که به دمشق سفر کرده است، دیدار و گفتگو کرد و موضوعات مختلفی را مورد رایزنی قرار داد.
عطوان: حزب الله در جنگ روانی با رژیم صهیونیستی پیروز شد
۴ روز قبل / سازمان ملل متحد / سوریه / لبنان / اسرائیل / دمشق / سید حسن نصرالله / حزب الله لبنان / رژیم صهیونیستی / عبدالباری عطوان / فلسطین
عطوان: حزب الله در جنگ روانی با رژیم صهیونیستی پیروز شد
تهران - ایرنا - «عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه اینترنتی «رای الیوم» از حزب الله لبنان به عنوان «پیروز میدان جنگ روانی با رژیم صهیونیستی» نام برد.
۵ روز قبل
وعده صادق حزب‌الله
رژیم صهیونیستی در طول هفته اخیر با حمله به خاک سوریه و روز گذشته با انجام عملیاتی در مرزهای لبنان، تلاش کرد تا آسیب‌هایی به محور مقاومت به ویژه حزب‌الله لبنان وارد کند. از زمانی که هفته گذشته یک رزمنده حزب‌الله لبنان در حمله رژیم صهیونیستی به دمشق به شهادت رسید، نیروهای این رژیم از ترس واکنش انتقام‌جویانه حزب‌الله در مرزهای فلسطین اشغالی و جنوب لبنان در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفته اند و روز دوشنبه تعرض‌هایی بی‌هدف به خاک لبنان انجام دادند. هر چند ادعا شده که این تعرض‌ها در پاسخ به عملیات حزب‌الله لبنان بوده اما واقعیت این است که انتقام حزب‌الله لبنان در برابر شهادت یکی از رزمندگان این گروه در سوریه هنوز عملی نشده است و باید انتظار داشت …
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۷ مرداد ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶: محمود دعایى از احتمال نبودن [عبدالله] نورى در کابینه اظهار نگرانى کرد / تبلیغات آمریکایى‌ها و صهیونیسم علیه ایران، بر محور انفجارهاى آرژانتین و لندن خیلى سنگین است؛ ظریف تلفنى درباره مفاد مصاحبه‌اى که بناست با
۵ روز قبل
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۷ مرداد ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶: محمود دعایى از احتمال نبودن [عبدالله] نورى در کابینه اظهار نگرانى کرد / تبلیغات آمریکایى‌ها و صهیونیسم علیه ایران، بر محور انفجارهاى آرژانتین و لندن خیلى سنگین …
خاطرات آیت الله هاشمی: شب آیت‌الله خامنه‌اى، میهمان من بودند. دربارة انتخابات ریاست‏‌جمهورى و نامزدهاى احتمالى، بحث ناتمام داشتیم. ایشان از این جهت، بعد از من اظهار نگرانى را تکرار کردند. درباره [تعیین] استاندار خراسان، سفر آقاى اربکان به ایران و پیشنهاد پ.ک.ک براى میانجی‏گرى ایران و سفر آینده من به قاره آفریقا و استان چهارمحال بختیارى و مسأله زندانى قطرى و مسایل دیگر صحبت کردیم.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
بیانیه مهم حزب الله درباره آنچه در مرز لبنان و فلسطین اشغالی گذشت
جنبش حزب الله درباره آنچه در مرز لبنان و فلسطین اشغالی گذشت، بیانیه صادر و تاکید کرد: پاسخ ما به شهادت رزمنده حزب الله در تجاوز صهیونیستی به اطراف فرودگاه دمشق قطعی خواهد بود و صهیونیست‌ها باید در انتظار مجازات در حالتی از هراس و وحشت باقی بمانند.
سوریه اتباع  سرگردان خود در فرودگاه شارجه را به دمشق منتقل کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
سوریه اتباع سرگردان خود در فرودگاه شارجه را به دمشق منتقل کرد
تهران- ایرنا- یک فروند هواپیمای خطوط هوایی سوریه در اجرای تصمیم دولت برای مقابله با ویروس کرونا، ۲۶۱ تبعه این کشور را که در فرودگاه شارجه امارات متحده عربی سرگردان مانده بودند، به دمشق منتقل کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
تبادل آتش میان اسراییل و حزب‌الله
برخی منابع خبری از درگیری در مرز لبنان و فلسطین اشغالی و رسانه‌های رژیم صهیونیستی از وقوع «حادثه امنیتی» در مرز خبر می‌دهند. به گزارش فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی از قبیل شبکه «کان» در پیام‌هایی توییتری از تبادل آتش در مرز لبنان و فلسطین اشغالی خبر دادند. پیش‌تر رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از سخنگوی ارتش این رژیم از وقوع یک «حادثه امنیتی» در مرز لبنان خبر دادند. «اسکای نیوز» گزارش کرد، بین رزمندگان حزب‌الله و نظامیان صهیونیست در «مزارع شبعا» تبادل آتش صورت گرفته است. شبکه الجزیره از شنیده شدن صدای انفجارهایی در نزدیکی مرز لبنان - فلسطین اشغالی خبر داد. بنا بر گزارش این شبکه ارتش رژیم صهیونیستی …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / رژیم صهیونیستی / گانتس
گانتس هم برای سوریه و لبنان خط و نشان کشید
به گزارش ایرنا به نقل از  شبکه صهیونیستی آی۲۴، گانتس  در یک کنفرانس خبری گفت که مسئولیت هر گونه حمله علیه اسرائیل از خاک سوریه و لبنان بر عهده دمشق و بیروت است.
گفت‌وگوی اختصاصی| مدیرکل شرکت هواپیمایی غیرنظامی سوریه: شکایت دمشق به سازمان هوانوردی عربی درباره تعرض به هواپیمای مسافربری
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
گفت‌وگوی اختصاصی| مدیرکل شرکت هواپیمایی غیرنظامی سوریه: شکایت دمشق به سازمان هوانوردی عربی درباره تعرض به هواپیمای مسافربری
یکی از مدیران شرکت هواپیمایی غیرنظامی سوریه تاکید کرد که هواپیمای مسافربری ماهان ایران در حال عبور از کریدور هوایی بین‌المللی بود و از آن منحرف نشده بود.
لاف‌زنی چند ساعته وزیر جنگ رژیم صهیونیستی
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / تل آویو / ویروس کرونا / سوریه / لبنان / اسرائیل / دمشق / حزب الله لبنان / رژیم صهیونیستی / بنی گانتس / بنیامین نتانیاهو
لاف‌زنی چند ساعته وزیر جنگ رژیم صهیونیستی
تهران - ایرنا - هنوز چند ساعت از لاف‌زنی "بنی گانتس" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه حزب الله و سوریه نگذشته بود که این رژیم در پیامی برای «جنبش حزب الله» لبنان که از طریق سازمان ملل ارسال شد، از به شهادت رساندن یکی از نیروهای این جنبش عذرخواهی و ابراز ندامت کرد.
حقوقدان عراقی: ایران و سوریه می‌توانند علیه آمریکا شکایت کنند
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
حقوقدان عراقی: ایران و سوریه می‌توانند علیه آمریکا شکایت کنند
یک حقوقدان عراقی اعلام کرد که طبق قانون و توافق‌نامه‌های بین‌المللی موجود، تهران و دمشق می‌توانند از آمریکا به دلیل تعرض به هواپیمای مسافربری ماهان در آسمان سوریه شکایت کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
تنش با ایران برای نجاتِ ترامپ از شکست!
به گزارش ایرنا، سفیر سابق انگلیس در سوریه تهدید جنگنده‌های آمریکا علیه هواپیمای مسافربری ایران را اقدامی غیرقانونی توصیف و ادعای آمریکا برای شناسایی این هواپیما را نیز "مضحک" دانست و تصریح کرد: واشنگتن هیچ حقی برای فعالیت نظامی در جنوب سوریه ندارد و اقدام این کشور به هیچ وجه توجیه‌پذیر نیست.«پیتر فورد» افزود:‌ تنها می‌توان اینگونه برداشت کرد که آمریکا به دنبال ایجاد تنش علیه ایران است تا بخت پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری را که در سراشیبی تندی قرار دارد تقویت کند.دو فروند جنگنده آمریکایی بامداد جمعه برای هواپیمای مسافربری شرکت ماهان در آسمان سوریه ایجاد مزاحمت کردند که این اقدام موجب شد به برخی از مسافران این پرواز آسیب برسد.«بیل اوربان» ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) …
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
مقاومت بهترین گزینه است
جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که مقاومت بهترین گزینه برای ایستادن در برابر کشورهای سلطه‫گر و مستکبر است.به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المسیره، جنبش انصارالله یمن در بیانیه‌ای تاکید کرد که مقاومت بهترین و قدرتمندترین گزینه است که کشورهای سلطه‌گر و مستکبر را ناگزیر به احترام گذاشتن به ملت‌های مختلف و تعدی نکردن به حقوق و تمامیت ارضی آنها می‌کند.در این بیانیه آمده است: بر همبستگی‌مان با تمامی آزادگان این امت تاکید کرده و مخالفت‫مان را با طرح‌های تخریبی آمریکا و اسرائیل اعلام می‌کنیم. انصارالله یمن همچنین شهادت علی کامل محسن، عضو حزب‌الله لبنان را که در حمله اسرائیل به محدوده فرودگاه دمشق به شهادت رسید به این حزب و سید حسن نصرالله، دبیرکل آن تسلیت گفت.
حمله اسرائیل به دمشق پس از سفر سرلشگر باقری به سوریه/ اتفاقی بزرگ در راه است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / سوریه / اسرائیل
حمله اسرائیل به دمشق پس از سفر سرلشگر باقری به سوریه/ اتفاقی بزرگ در راه است؟
احتمالا در روز‌های آینده شاهد تحولات سریعی در میدان خواهیم بود، که طی آن در برابر یک تابستان داغ قرار می‌گیریم، بویژه در صورتی که حزب الله تصمیم به واکنش نشان دادن به شهادت یکی از عناصر خود در جریان حمله اسرائیل بگیرد.
امریکا و خطای محاسباتی دیگر
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / جبهه مقاومت / معامله قرن / تهران / حسن رشوند / استان هرمزگان / ناو / جنگنده اف 15 / فرودگاه دمشق / بیروت / هواپیمای ماهان
امریکا و خطای محاسباتی دیگر
هرگونه حرکت از جنس پنج شنبه شبی که تروریست‌های امریکایی انجام دادند، از سر استیصال امریکا و شکستی است که آن‌ها در اجرای طرح‌های منطقه‌ای و جهانی خود داشته‌اند.
مرگ سریالی روحانیون برجسته در سوریه ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / سوریه / ویروس کرونا
مرگ سریالی روحانیون برجسته در سوریه ادامه دارد
رسانه‌های سوری از تعطیلی مسجد عثمان بن عفان منطقه اعیان‌نشین کفرسوسه دمشق به دلیل مسجل شدن ابتلای چند نفر از نمازگزاران آن به ویروس کرونا خبر دادند.
آمریکا به اشغال سوریه پایان دهد/ خسارت ماهانه ۴۰ میلیون دلاری دمشق
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / واسیلی نبنزیا / روسیه / سوریه / ایالات متحده آمریکا
آمریکا به اشغال سوریه پایان دهد/ خسارت ماهانه ۴۰ میلیون دلاری دمشق
نماینده روسیه در سازمان ملل با اعلام اینکه سیطره نفتی آمریکا بر میادین نفتی سوریه، ماهانه باعث خسارت ۴۰ میلیون دلاری به دمشق می شود، از واشنگتن خواست که به اشغال سوریه پایان دهد.
تشییع پیکر شهید حزب‌الله لبنان در زادگاهش + عکس
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
تشییع پیکر شهید حزب‌الله لبنان در زادگاهش + عکس
پیکر رزمنده حزب‌الله که در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به اطراف دمشق شهید شده بود، در جنوب لبنان به خاک سپرده شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / اسرائیل و حزب الله / اضمحلال رژیم صهیونیستی
لغو رزمایش ارتش اسرائیل در مرز لبنان از ترس واکنش نظامی حزب‌الله
به گزارش تسنیم، نیر دفوری خبرنگار مسائل نظامی شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که در حالی که مدت زیادی از حمله اسرائیل به دمشق نمی‌گذرد، نیروهای رژیم صهیونیستی سطح آماده باش خود را افزایش داده‌اند.
تصاویر | شهیدی که سرزمین‌های اشغالی را به حالت آماده‌باش درآورد
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
تصاویر | شهیدی که سرزمین‌های اشغالی را به حالت آماده‌باش درآورد
حزب‌الله لبنان اعلام کرد که یکی از رزمنده‌هایش به نام «علی کامل محسن» در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به اطراف شهر دمشق شهید شده است. آنچه خواهید دید تصاویر این شهید حزب‌الله یعنی شهید علی کامل محسن است.
تعلیق اقامه نماز عید قربان در مساجد دمشق و حومه آن به دلیل کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / کرونا در جهان / سوریه
تعلیق اقامه نماز عید قربان در مساجد دمشق و حومه آن به دلیل کرونا
وزارت اوقاف سوریه در بیانیه‌ای از تعلیق اقامه نماز عید قربان در مساجد استان دمشق و استان ریف دمشق به دلیل گسترش ویروس کرونا در این دو استان خبر داد.
الجعفری: بازپس‌گیری جولان اولویت سوریه است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / سوریه / جولان اشغالی / بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در شورای امنیت
الجعفری: بازپس‌گیری جولان اولویت سوریه است
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل بار دیگر تاکید کرد، جولان اشغالی سوریه بخشی جدایی‌ناپذیر از خاک سوریه است و بازپس‌گیری آن تا مرزهای چهارم ژوئن ۱۹۶۷ از تمامی راه‌های مندرج در قوانین بین‌المللی اولویت سیاسی سوریه و قطب‌نمایی خواهد بود که دمشق هرگز از آن منحرف نخواهد شد.
پایگاه عربی 21 : توافق نظامی ایران و سوریه پیامهای مهمی برای منطقه دارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / روسیه / سوریه / محمد باقری / لبنان / دمشق / ایالات متحده آمریکا / خاورمیانه / ترکیه
پایگاه عربی 21 : توافق نظامی ایران و سوریه پیامهای مهمی برای منطقه دارد
تهران - ایرنا - توافق نظامی جامعی که در چهارشنبه ۱۸ تیر ماه میان سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سپهبد «علی عبدالله ایوب» جانشین فرمانده نیروهای مسلح و وزیر دفاع سوریه در دمشق امضا شد، از نظر پایگاه خبری «عربی 21 » دربردارنده سه پیام مهم برای منطقه است .
شهادت چند ایرانی در حملات جنگنده‌های صهیونیستی به دمشق صحت دارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
شهادت چند ایرانی در حملات جنگنده‌های صهیونیستی به دمشق صحت دارد؟
یک فعال رسانه‌ای آگاه به تحولات سوریه ادعای رسانه‌های غربی و برخی از رژیم های عربی منطقه مبنی بر شهادت چند ایرانی در حمله دیشب جنگنده های صهیونیستی به دمشق را کاملا دروغ و خبرسازی دانست.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
مقابله پدافند هوایی سوریه با حمله اسرائیل به جنوب دمشق
پدافند هوایی ارتش سوریه با حمله هوایی رژیم صهیونیستی به حومه جنوبی دمشق مقابله و موشک‌های این رژیم را ساقط کرد. خبرگزاری رسمی سوریه سانا از مقابله پدافند هوایی ارتش این کشور با تهاجم هوایی اسرائیل از آسمان جولان سوریه خبر داد. سانا به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد: ساعت ۲۱:۴۸  سحرگاه روز گذشته (سه‌شنبه) اسرائیل حمله موشکی را از فراز منطقه «مجدل شمس» به جنوب دمشق انجام داد و در مقابل پدافند هوایی ارتش با رهگیری این موشک‌ها، بیشتر آنها را ساقط کرد و تا این لحظه وقوع خسارات، مادی گزارش شده است. سانا درباره جزئیات بیشتر این حمله توضیحی نداد اما کاربران در رسانه‌های اجتماعی از شنیده شدن صدای انفجار قوی در آسمان دمشق خبر دادند. برخی منابع نیز مدعی شدند در این حمله …
اسرائیل، از ترس پاسخ حزب‌الله به حالت آماده باش درآمد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
اسرائیل، از ترس پاسخ حزب‌الله به حالت آماده باش درآمد
رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که به دنبال اعلام شهادت یکی از رزمندگان حزب‌الله در تهاجم این رژیم به سوریه، دستگاه امنیتی اسرائیل در حالت آماده‌‌باش قرار گرفت.بر اساس این گزارش، اسرائیل بیم آن دارد که حزب‌الله از مرزهای شمالی خود به شهادت این نیروی خود واکنش دهد. مقاومت اسلامی لبنان عصر امروز سه‌شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که شهید محسن دیروز در حمله هوایی رژیم اسرائیل به اطراف فرودگاه دمشق سوریه به شهادت رسیده است.
کردستان عراق آماده اعزام ۱۰ هزار نیروی پیشمرگ به سوریه
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / اقلیم کردستان عراق / کردهای سوریه / اتحاد دموکراتیک کرد سوریه / پیشمرگ‌ها
کردستان عراق آماده اعزام ۱۰ هزار نیروی پیشمرگ به سوریه
نیروهای کرد سوریه مخالف دولت دمشق برای استقرار مجدد ۱۰ هزار نیروی پیشمرگ که قرار است از اقلیم کردستان عراق به سوریه اعزام شوند، با یکدیگر توافق کردند.
فیلم حمله موشکی رژیم صهیونیستی به سوریه و مقابله پدافند هوایی دمشق با آن
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
فیلم حمله موشکی رژیم صهیونیستی به سوریه و مقابله پدافند هوایی دمشق با آن
تجاوز شب گذشته رژیم صهیونیستی به دمشق با پاسخ قاطع پدافند هوایی سوریه مواجه شد.
بوگدانف: اختلافی با دمشق را نداریم/ لیبی راهکار نظامی ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / روسیه / سوریه
بوگدانف: اختلافی با دمشق را نداریم/ لیبی راهکار نظامی ندارد
معاون وزیر خارجه روسیه ضمن تکذیب شایعات درباره وجود اختلافات با دمشق، بر حمایت از آتش بس فوری در لیبی و از سرگیری مذاکرات سیاسی در این کشور تاکید کرد.
پدافند هوایی سوریه با اهدف متخاصم مقابله کرد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / پدافند سوریه / حمله اسرائیل به سوریه
پدافند هوایی سوریه با اهدف متخاصم مقابله کرد
به گزارش فارس،‌ خبرگزاری رسمی کشور سوریه «سانا»، شامگاه امروز (دوشنبه)، خبر داد که پدافند هوایی این کشور با اهدافی متخاصم در دمشق مقابله کرده است.
موافقت پارلمان مصر با اعزام نیرو به لیبی/امضای توافق نامه سرمایه گذاری مشترک میان عراق و عربستان/حمله اسرائیل به مواضعی در دمشق سوریه/ توافق ترامپ و سیسی بر سر آتش بس در لیبی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
موافقت پارلمان مصر با اعزام نیرو به لیبی/امضای توافق نامه سرمایه گذاری مشترک میان عراق و عربستان/حمله اسرائیل به مواضعی در دمشق سوریه/ توافق ترامپ و سیسی بر سر آتش بس در لیبی
امضای توافق نامه سرمایه گذاری مشترک میان عراق و عربستان، حمله اسرائیل به مواضعی در دمشق سوریه، تمدید سه ماهه حالت فوق العاده در مصر با دستور سیسی و توافق ترامپ و سیسی بر سر آتش بس در لیبی از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به موافقت پارلمان مصر با اعزام نیرو به لیبی نیز اشاره کرد.
ویدئو | جاسوس فرماندهان نظامی سپاه در پارتی‌های دمشق!
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
ویدئو | جاسوس فرماندهان نظامی سپاه در پارتی‌های دمشق!
محمود موسوی مجد جاسوس سیا و موساد بامداد دیروز دوشنبه اعدام شد. پیش از این از علاقه وی به کاباره گردی، مصرف الکل و ماری جوانا گفته شده بود. در این ویدئو تصاویری از حضورش در پارتی‌های دمشق را ببینید.
زخمی شدن 7 سرباز سوری در حمله رژیم صهیونیستی به جنوب دمشق
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / سوریه / اسرائیل
زخمی شدن 7 سرباز سوری در حمله رژیم صهیونیستی به جنوب دمشق
منابع خبری سوریه از زخمی شدن هفت نفر از نیروهای ارتش این کشور در حمله هوایی دوشنبه شب رژیم صهیونیستی به جنوب دمشق خبر دادند.
اتحاد ایران و عراق، زیربنای آینده منطقه
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / حشدالشعبی / سردار حاج قاسم سلیمانی / عربستان / عربستان سعودی / ریاض / رژیم سعودی / دفتر نخست‌وزیری عراق / رژیم صهیونیستی / محمدجواد ظریف / مصطفی الکاظمی
اتحاد ایران و عراق، زیربنای آینده منطقه
نخستین سفر خارجی نخست‌وزیر جدید عراق به تهران می‌تواند ضمن بالا بردن سطح روابط دو کشور، به حکم همسایگی و قرابت‌های فرهنگی، مذهبی، دینی و اقتصادی زیر بنای آینده منطقه را هم مستحکم‌تر کند.
المعلم: انتخابات سوریه بیانگر روند خوب دموکراسی در کشور است
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / سوریه / دمشق / ولید المعلم / پارلمان
المعلم: انتخابات سوریه بیانگر روند خوب دموکراسی در کشور است
تهران - ایرنا - سومین انتخابات پارلمانی سوریه پس از آغاز بحران این کشور در اسفند ۱۳۸۹ برای تعیین ۲۵۰ نماینده، دیروز (یکشنبه) در مناطق مختلف این کشور برگزار شد. انتخاباتی که با استقبال گسترده مردم مواجه و باعث تمدید ۴ ساعته زمان برگزاری آن شد. از سویی «ولید معلم» وزیر خارجه سوریه در سخنانی برگزاری انتخابات پارلمانی را نشان‌دهنده روند خوب دموکراسی در سوریه خواند.
دعوت نماینده لبنانی به هماهنگی و ارتباط با سوریه
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
دعوت نماینده لبنانی به هماهنگی و ارتباط با سوریه
یک نماینده پارلمان لبنان وابسته به جنبش «امل» بر اهمیت هماهنگی میان بیروت و دمشق تأکید کرد.
برگزاری انتخابات پارلمانی ۲۰۲۰ سوریه؛ از فشار شدید اقتصادی غرب تا تاکید دمشق بر وحدت اراضی
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / سوریه / انتخابات پارلمانی سوریه 2020 / بشار اسد
برگزاری انتخابات پارلمانی ۲۰۲۰ سوریه؛ از فشار شدید اقتصادی غرب تا تاکید دمشق بر وحدت اراضی
سومین دوره انتخابات پارلمانی سوریه در شرایطی در این کشور برگزار می شود که غرب فشار اقتصادی شدیدی را بر مردم این سرزمین اعمال کرده و آمریکا به توطئه های خود علیه دمشق ادامه می دهد.
برگزاری انتخابات نشانه پیروزی سوریه و گامی در مسیر بازسازی کشور است
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / انتخابات / سوریه / ولید المعلم
برگزاری انتخابات نشانه پیروزی سوریه و گامی در مسیر بازسازی کشور است
ایلنا: وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که برگزاری انتخابات پارلمانی نشان‌دهنده تصمیم قاطع دمشق برای احیای حاکمیت و مخالفت با هر گونه دخالت خارجی است.
مشارکت بشار اسد و همسرش در انتخابات
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / بشار اسد / دمشق / انتخابات پارلمانی
مشارکت بشار اسد و همسرش در انتخابات
تهران- ایرنا- بشار اسد رییس جمهوری سوریه و همسرش اسماء صبح امروز (یکشنبه) با حضور در یکی از مراکز اخذ رای در انتخابات پارلمانی این کشور مشارکت کردند.
آغاز انتخابات پارلمانی سوریه/رقابت میان بیش از ۱۶۰۰ نامزد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / سوریه / حلب / دمشق / انتخابات پارلمانی سوریه 2020
آغاز انتخابات پارلمانی سوریه/رقابت میان بیش از ۱۶۰۰ نامزد
روند رأی گیری در انتخابات پارلمانی سوریه از صبح امروز در استان‌های مختلف این کشور آغاز شد.
افزایش تعداد قربانیان کرونا در جهان/ وقوع انفجار در دمشق/ تغییر اعضای تیم مذاکره‌کننده طالبان در گفت‌وگوهای بین‌الافغان
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / طالبان / عربستان / کرونا / کیم جونگ اون / گروه ۲۰ / آنتونیو گوترش / حسان دیاب
افزایش تعداد قربانیان کرونا در جهان/ وقوع انفجار در دمشق/ تغییر اعضای تیم مذاکره‌کننده طالبان در گفت‌وگوهای بین‌الافغان
ایلنا: افزایش تعداد قربانیان کرونا در جهان، وقوع انفجار در دمشق و تغییر اعضای تیم مذاکره‌کننده طالبان در گفت‌وگوهای بین‌الافغان از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲…
قرارداد نظامی تهران و دمشق محور مقاومت را تقویت می‌کند/ ایران تثبیت‌کننده امنیت منطقه به نفع کشورهای اسلامی و عربی است/ ترکیه باید بپذیرد که شریک قابل قبولی برای ایران، روسیه، سوریه و عراق باشد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / ترکیه / حسن هانی زاده / محور مقاومت / تحلیل‌گر مسائل جهان عرب / اسرائیل ایران / سوریه لبنان عراق / قراردادنظامی ایران و سوریه
قرارداد نظامی تهران و دمشق محور مقاومت را تقویت می‌کند/ ایران تثبیت‌کننده امنیت منطقه به نفع کشورهای اسلامی و عربی است/ ترکیه باید بپذیرد که شریک قابل قبولی برای ایران، روسیه، سوریه و عراق باشد
ایلنا: تحلیل‌گر مسائل خاورمیانه با راهبردی دانستن قرارداد ایران و سوریه آن را تقویت‌کننده محور مقاومت در ایران، لبنان، سوریه، و عراق دانست و همچنین آن را عاملی برای…
توافق نظامی تهران – دمشق مرحله جدید مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
توافق نظامی تهران – دمشق مرحله جدید مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی
تهران – ایرنا – زیاده خواهی های رژیم صهیونیستی نه تنها علیه فلسطینیان بلکه علیه مسلمانان تمامی ندارد و ارتش این رژیم به ویژه نیروی هوایی اسراییل در طول ۱۰ سال گذشته و با آغاز بحران سوریه با بمباران های فراوان مواضع ارتش این کشور و جبهه مقاومت اسلامی، عملا به نیروی هوایی تروریست ها در سوریه تبدیل شده است.
انفجار بمب در دمشق جان یک نفر را گرفت
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / انفجار / سوریه / دمشق
انفجار بمب در دمشق جان یک نفر را گرفت
تهران- ایرنا- براساس گزارش منابع سوری، وقوع دو انفجار در دمشق پایتخت سوریه که شنبه شب رخ داد، یک کشته و یک زخمی به جای گذاشته است.
۲ کشته و زخمی براثر انفجار در پایتخت سوریه
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / سوریه / انفجار / دمشق
۲ کشته و زخمی براثر انفجار در پایتخت سوریه
انفجار دو بمب در دمشق پایتخت سوریه که یک روز پیش از انتخابات پارلمانی به وقوع پیوست، یک کشته و یک زخمی بر جا گذاشت.
سوریه|انفجار دو بمب در دمشق
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
سوریه|انفجار دو بمب در دمشق
منابع سوری از انفجار دو بمب در دمشق و جان باختن یک نفر بر اثر آن خبر دادند.
وقوع انفجار تروریستی در پایتخت سوریه یک کشته برجای گذاشت
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
وقوع انفجار تروریستی در پایتخت سوریه یک کشته برجای گذاشت
خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد بر اثر انفجار دو بمب در نزدیکی مسجد جامع «انس بن مالک» واقع در نزدیکی رودخانه «عیشه» شهر دمشق یک نفر به شهادت رسیده ویک نفر دیگر نیز زخمی شده است.
نماینده پارلمان سوریه: بغداد و دمشق برای پایان دادن به مداخله ترکیه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / سوریه / عراق / ترکیه
نماینده پارلمان سوریه: بغداد و دمشق برای پایان دادن به مداخله ترکیه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند
عضو پارلمان سوریه تأکید کرد این کشور و عراق و پیمان مقاومت هرگز از هیچ تلاشی برای پایان دادن به مداخله ترکیه، آمریکا و رژیم صهیونیستی دریغ نخواهند کرد.
مسکو و دمشق کمیته قضایی مستندسازی جنایات در سوریه تشکیل می‌دهند
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / دادگستری / سوریه / آسیای غربی / انتخابات پارلمانی سال ۲۰۲۰
مسکو و دمشق کمیته قضایی مستندسازی جنایات در سوریه تشکیل می‌دهند
تهران - ایرنا - وزیر دادگستری سوریه اعلام کرد: مسکو و دمشق به توافق رسیده‌اند تا کمیته مشترک قضایی برای مستندسازی جنایات نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا و گروههای تروریستی در سوریه، تشکیل دهند.
سوریه در آستانه انتخابات پارلمانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / دمشق / انتخابات پارلمانی / قانون انتخابات
سوریه در آستانه انتخابات پارلمانی
تهران- ایرنا- سوری ها با توجه به برگزاری سومین دوره انتخابات پارلمانی بعد از اصلاح قانون اساسی سوریه در سال ۱۳۹۰ خود را برای حضور در انتخابات روز یکشنبه ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۹ در ۱۴ استان این کشور آماده می‌کنند.
سوریه| تاکید دمشق و مسکو بر لزوم تعهد واشنگتن به قوانین بین‌المللی و پایان اشغالگری در سوریه
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / اخبار "آمریکا" / سوریه
سوریه| تاکید دمشق و مسکو بر لزوم تعهد واشنگتن به قوانین بین‌المللی و پایان اشغالگری در سوریه
هیئت‌های هماهنگ‌کننده سوریه و روسیه در امور بازگشت آوارگان سوری٬ تاکید کردند که واشنگتن باید طبق قوانین بین‌المللی از مناطق تحت اشغال خود در سوریه خارج شود.
مرحله سکوت انتخاباتی در سوریه آغاز شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / سوریه / دمشق / استان الحسکه
مرحله سکوت انتخاباتی در سوریه آغاز شد
با به پایان رسیدن مهلت تبلیغات انتخاباتی در سوریه، این کشور خود را برای برگزاری انتخابات پارلمانی طی فردا آماده می کند.
درخواست مسکو و دمشق از واشنگتن برای عدم تشدید تنش‌ها در سوریه
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / سوریه
درخواست مسکو و دمشق از واشنگتن برای عدم تشدید تنش‌ها در سوریه
روسیه و سوریه تاکید کردند که مردان در اردوگاه آوارگان الرکبان مجبور می‌شوند تا به گروه‌های مسلح تحت کنترل آمریکا ملحق شوند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / ابومازن / بشار اسد
پیام نامه ابومازن به بشار چه بود؟
ین نامه را "زیاد ابوعمرو" معاون سیاسی نخست وزیر تشکیلات خود گردان در جریان سفر به دمشق تسلیم فیصل مقداد معاون وزیر خارجی سوریه کرده است. بشار اسد نیز بلا فاصله به این نامه پاسخ داد و این امر نشان می دهد که سوریه علیرغم جفایی که از تشکیلات خود گردان دیده آغوش خود را همچنان بر روی رهبران فلسطینی گشوده است. اگر چه محتوای نامه فاش نشده است اما گمانه زنی هایی در خصوص اسباب و دلایل ارسال این نامه آن هم در این شرایط زمانی صورت گرفته است.
محمود عباس می‌خواهد برای جبران گذشته، پیوند بین خود و نظام سوریه و بشار اسد را تقویت کند
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / محمود عباس / بشار اسد
محمود عباس می‌خواهد برای جبران گذشته، پیوند بین خود و نظام سوریه و بشار اسد را تقویت کند
رئیس پیشین دفتر حافظ منافع ایران در مصر با بیان اینکه با توجه به تثبیت نسبی  اوضاع در سوریه ، دولت دمشق می خواهد نقش پررنگ تری را در جریان مقاومت در منطقه ایفا کند، گفت: به نظر می رسد که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی با توجه به این موضوع تلاش دارد که برای جبران رفتارهای گذشته ، پیوند بین خود و نظام سوریه و بشار اسد را تقویت کند. 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •