پنجشنبه, ۲۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 13 August, 2020
دولت ترامپ
بایدن:آشفتگی داخلی و خارجی آمریکا را ترمیم می‌کنیم
۸ ساعت قبل / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
بایدن:آشفتگی داخلی و خارجی آمریکا را ترمیم می‌کنیم
نیویورک- ایرنا- نامزد احتمالی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد شدید از عملکرد دولت فعلی آمریکا گفت: ما آشفتگی داخلی و خارجی آمریکا را که ترامپ و پنس ایجاد کرده‌اند، ترمیم می‌کنیم.
۸ ساعت قبل
بایدن یا ترامپ؛ کدام یک با ایران به توافق بهتری می‌رسند؟
دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا اوایل این هفته در سخنرانی خود در نیوجرسی پیش‌بینی کرد اگر در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر پیروز شود، ظرف مدت 4 هفته توافق هسته‌ای جدیدی را با ایران امضا می‌کند.  خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی تحلیلی می‌نویسد: از یک نظر این ادعا را می‌توان بلوف جدید رییس‌جمهوری دانست که همین چندی پیش خواسته بود، چهره‌اش بر فراز کوه راشمور حکاکی شود. اما در عین حال ادعای ترامپ دو جنبه دیگر نیز دارد: اولی ریسکی است که پیروزی او در انتخابات به همراه دارد و دومی حقیقتی است که در مورد حکومت ایران مطرح می‌کند. ابتدا به بحث ریسک می‌پردازیم. ترامپ همواره کارزار فشار حداکثری خود علیه ایران را این طور توجیه کرده که این سیاست تهران …
دولت ترامپ از قطعنامه افراطی خود علیه ایران عقب‌نشینی کرد
۱۱ ساعت قبل
دولت ترامپ از قطعنامه افراطی خود علیه ایران عقب‌نشینی کرد
روزنامه فایننشال تایمز نوشت: دولت آمریکا از پیش‌نویس قطعنامه‌ای با رویکردی افراطی علیه ایران که خطر به انزوا کشاندن متحدان این کشور در شورای امنیت سازمان ملل را در بر داشت، عقب‌نشینی کرد. در عوض، نسخه ساده‌ای از آن را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران که در ماه اکتبر تاریخ آن به پایان می‌رسد، ارائه خواهد کرد.
۱۵ ساعت قبل / تحولات لبنان / ترامپ و حزب الله / ترامپ و لبنان
وال استریت ژورنال: ترامپ در پی تحریم مقامات لبنانی با هدف تضعیف حزب الله است
به گزارش فارس، یک روزنامه آمریکایی عصر چهارشنبه به وقت تهران از طرح دولت آمریکا برای تحریم برخی مقامات سیاسی و تجاری لبنان با هدف تضعیف نیروی مقاومت حزب الله خبر داد.
روزنامه آمریکا از توطئه تازه ترامپ علیه لبنان پرده برداشت
۱۵ ساعت قبل / لبنان / تحریم / حزب الله / دونالد ترامپ
روزنامه آمریکا از توطئه تازه ترامپ علیه لبنان پرده برداشت
فارس نوشت: یک روزنامه آمریکایی عصر چهارشنبه به وقت تهران از طرح دولت آمریکا برای تحریم برخی مقامات سیاسی و تجاری لبنان با هدف تضعیف نیروی مقاومت حزب الله خبر داد.
چهار سال اشتباهات ترامپ در یک ماه جبران نمی‌شود
۱۵ ساعت قبل / دولت ترامپ / دونالد ترامپ / علی ربیعی
چهار سال اشتباهات ترامپ در یک ماه جبران نمی‌شود
تهران- ایرنا- ترامپ در آخرین ماه‌های باقی مانده به انتخابات وعده داده که در صورت پیروزی، ظرف یک ماه با ایران توافق خواهد کرد در حالی که به گفته سخنگوی دولت او چهار سال فرصت داشت اما بدترین خطاها را مرتکب شد.
آقای ترامپ! رئیس جمهوری که عاجزانه به دنبال پیروزی در انتخابات است، در موقعیت خوبی برای مذاکره با ایران نیست
۱۵ ساعت قبل
آقای ترامپ! رئیس جمهوری که عاجزانه به دنبال پیروزی در انتخابات است، در موقعیت خوبی برای مذاکره با ایران نیست
برای رأی دهندگانی که از موضع سخت ترامپ علیه ایران حمایت کرده اند، این رویکرد بایدن یک دو راهی بوجود می آورد: در واقع این سوال پیش می آید که چه کسی معامله بهتری با ایران برقرار خواهد کرد. رئیس جمهور دمدمی مزاجی که علاقه کمی به جزئیات و سیاست ها نشان داده است یا معاون رئیس جمهور سابق که دولت او در وهله اول مذاکره ای ضعیف را با ایران سامان داد. به عبارت دیگر، باید انتخاب کنید که می خواهید به شیطانی که قبلاً شناخته بودید رأی دهید یا شیطانی که به تازگی او را شناخته اید.
عدم صداقت ترامپ برای مذاکره  
۱۸ ساعت قبل / کرونا / برجام / ویروس کرونا / تروریسم / دولت ترامپ / دونالد ترامپ / جان بولتون / ایالات متحده آمریکا / ترامپ / مایک پمپئو
عدم صداقت ترامپ برای مذاکره  
تهران- ایرنا- هم‌زمان با ادعای ترامپ، تیم نئوکان و جنگ‌سالار کاخ سفید به سرپرستی پمپئو وزیر خارجه این رژیم، ریاکارانه در حال طراحی و  ارائه سازوکارهای خصمانه با هدف تشدید فشارهای حداکثری علیه ایران از طریق خنثی‌سازی و بلا اثر نمودن قطعنامه ۲۲۳۱ و ذیل آن توافق برجام در شورای امنیت هستند. تلاش‌هایی که برای آنها در پرده پایانی «نمایش نژادپرستی»، سرانجامی جز ناکامی و انزوا در پی نخواهد داشت.  
۲۱ ساعت قبل
واکنش روحانی به ادعای ترامپ برای مذاکره بعد از انتخاب مجدد (فیلم)
حسن روحانی در جلسه هیئت دولت به ادعای ترامپ برای مذاکره بعد از انتخاب مجدد واکنش نشان داد.
اتحادیه اروپا: اقدام‌های تحریمی آمریکا نقض حقوق بین‌الملل است
۲۱ ساعت قبل / اتحادیه اروپا / تحریم های آمریکا / حقوق بین الملل / نقض حقوق بین الملل
اتحادیه اروپا: اقدام‌های تحریمی آمریکا نقض حقوق بین‌الملل است
شفقنا- عادت به اقدام‌های قانون شکنانه از سوی دولت ترامپ ازجمله اتخاذ تحریم‌های پی در پی علیه کشورهای مختلف حتی گریبان نزدیک‌ترین متحدان اروپایی واشنگتن را گرفته به گونه‌ای که اتحادیه اروپا ان را به صراحت نقض حقوق بین...
ویدئو / از آخرین وضعیت لبنان تا صدور احضاریه برای ولیعهد سعودی
۲۵ ساعت قبل / لبنان / احضار بن سلمان / بسته اخبار بین‌المللی / انفجار بیروت / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
ویدئو / از آخرین وضعیت لبنان تا صدور احضاریه برای ولیعهد سعودی
در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی دربارۀ شرایط لبنان پس از استعفای دولت این کشور در پی انفجار اخیر بندر بیروت و افزایش موج ناآرامی‌ها، پیشتازی «جو بایدن» از ترامپ در دو ایالت کلیدی آمریکا، احضار «بن سلمان» توسط دادگاهی در واشنگتن و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم.
قطعنامه ضد ایرانی ترامپ، دو راهی شکست یا انزوای آمریکا
۲۷ ساعت قبل / برجام / شورای امنیت سازمان ملل / دولت ترامپ / قطعنامه 2231 / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
قطعنامه ضد ایرانی ترامپ، دو راهی شکست یا انزوای آمریکا
نیویورک- ایرنا- دولت ترامپ در تلاش از پیش شکست خورده سرانجام به این نتیجه رسید که حداقل برای کاهش رنگ انزوای خود، قطعنامه سرسختانه علیه ایران را پس بگیرد و فقط خواستار تمدید محدودیت مندرج در قطعنامه ۲۲۳۱ شود.
۳۲ ساعت قبل
چندمین قمار
گروه دیپلماسی| دولت دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا به استاد بدعت‌گذاری و رفتارهای عجیب و غریب در صحنه بین‌المللی شهره شده است. در قریب به 4 سال گذشته هیچ قاعده و قانون بین‌المللی یا مهر و امضا خشک شده دولت امریکا پای یک توافق دو یا چندجانبه به ترمزی برای مهار یک‌جانبه‌گرایی نهفته در ذات رییس‌جمهور امریکا تبدیل نشده است. این رویه درباره ایران بیش از سایر پرونده‌ها به چشم آمده چراکه همچنان هم ادامه دارد. دولت ترامپ قریب به دو سال و نیم پیش از توافق هسته‌ای با ایران که مهر و امضای دولت امریکا را داشت خارج و برخلاف متن قطعنامه موجود و در حال اجرای 2231 تحریم‌های ایران را بازگرداند. این قانون‌شکنی به این نقطه محدود نشد و تیم ترامپ …
استقبال مشروط از «توافق سریع»
۳۳ ساعت قبل
استقبال مشروط از «توافق سریع»
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اخیرا گفته است که اگر در انتخابات آتی رئیس جمهور شود، ظرف چهار هفته با ایران توافق خواهد کرد. سخنگوی دولت ایران دیروز در این ارتباط گفت: اگر ترامپ در مسیر جبران اشتباهات گذشته، جدی باشد از آن استقبال می‌کنیم، اما به نظر نمی‌رسد که ادعای اخیر او، هدفی فراتر از جلب رای در انتخابات داشته باشد.
۳۳ ساعت قبل
۹۰ درصد چینی‌ها خواستار اقدام تلافی جویانه علیه آمریکا هستند
تازه‌ترین نظرسنجی یک ارگان رسانه‌ای حزب حاکم چین نشان می‌دهد که ۹۰ درصد مردم این کشور از اقدامات تنش زای آمریکا منزجر و خواستار اقدامات تلافی جویانه کشورشان علیه واشنگتن هستند.به گزارش ایرنا، روزنامه گلوبال تایمز در مطلبی خاطرنشان کرد آمریکا پس از شیوع ویروس کرونا از هیچ اقدام تنش زا در زمینه‌های تجاری، علمی، فنی، سیاسی و بعضا نظامی علیه چین و تحریم این کشور درخصوص مسائل داخلی هنگ کنگ و برقراری ارتباطات فزاینده سیاسی و نظامی با تایوان و به چالش کشیدن چین در دریای جنوبی دریغ نکرده است.نظرخواهی موید آن است که عموم مردم چین از هر تدبیر دولت برای مقابله با آتش افروزی‌های آمریکا حمایت می‌کنند و روز به روز بر شمار کسانی که علیه واشنگتن موضع می‌گیرند و از آمریکا بیزاری می‌جویند، بیشتر می‌شود.گزارش نشریه …
هوک: ترامپ دنبال توافق جدید با ایران است
۳۴ ساعت قبل / برایان هوک / توافق ایران و آمریکا / ترامپ
هوک: ترامپ دنبال توافق جدید با ایران است
برایان هوک مدعی شد که دولت ترامپ سیاست‌های درستی به کار گرفته و دولت ترامپ این سیاست را در دور دوم ریاست‌جمهوری خود هم ادامه خواهد داد.
برایان هوک: ترامپ دنبال توافق جدید با ایران است / دولت ترامپ سیاست‌های درستی به کار گرفته و در دور دوم ریاست‌جمهوری خود هم ادامه خواهد داد
۳۴ ساعت قبل
برایان هوک: ترامپ دنبال توافق جدید با ایران است / دولت ترامپ سیاست‌های درستی به کار گرفته و در دور دوم ریاست‌جمهوری خود هم ادامه خواهد داد
نماینده مستعفی دولت آمریکا در امور ایران مدعی شده رئیس‌جمهور این کشور دنبال توافق جدید با ایران است. برایان هوک مدعی شد که دولت ترامپ سیاست‌های درستی به کار گرفته و دولت ترامپ این سیاست را در دور دوم ریاست‌جمهوری خود هم ادامه خواهد داد.
تصمیم ترامپ برای اعلام وضع اضطراری با ایران رسماً زیر سوال رفت
۳۷ ساعت قبل
تصمیم ترامپ برای اعلام وضع اضطراری با ایران رسماً زیر سوال رفت
یک نهاد نظارتی در آمریکا در گزارشی رسمی به تصمیم دولت این کشور برای اعلام وضعیت اضطراری در قبال ایران جهت تسریع فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی اشکال وارد کرد. گزارش دفتر بازرسی کل وزارت خارجه آمریکا درباره اقدام دولت این کشور برای فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی منتشر شد.
۳۹ ساعت قبل / طلای جهانی / قیمت طلای جهانی
طلای جهانی بیش از ۸۱ دلار ارزان شد
به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز بیش از 4 درصد کاهش یافت زیرا دلار به افزایش قیمت های اخیر خود چسبیده و تمایل برای ریسک کردن به علت احتمال توافق دموکرات ها با دولت ترامپ بر سر محرک اقتصادی، سرمایه گذاران را بر آن داشت تا به برداشت سود و فروش طلا روی بیاورند.
جانشین برایان هوک دستش به خون آلوده است
۳۹ ساعت قبل / تروریسم اقتصادی آمریکا / دولت ترامپ / الیوت آبرامز
جانشین برایان هوک دستش به خون آلوده است
نشریه دیجیتال "پوبلیکو" چاپ اسپانیا نوشت: «الیوت آبرامز» جانشین برایان هوک دستش به خون آلوده است . 
۴۱ ساعت قبل / جان بولتون / دولت آمریکا / دولت دونالد ترامپ
بولتون:نشست فاجعه‌بارترامپ با پوتین مرا شوکه کرد/ترامپ در قعرجدول رده‌بندی روسای‌جمهور آمریکاست
جان بولتون در یک مصاحبه جدید عنوان کرد، کسی که در مواجهه با اتفاقی ناخوشایند در دولت دونالد ترامپ بخواهد به استعفا فکر کند، تنها سه یا چهار ساعت در دولت او دوام می‌آورد.
آمریکا از برنامه راهبردی ایران و چین ناخوشایند است
۴۲ ساعت قبل / پاکستان / تحریم / دونالد ترامپ / سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین / برنامه جامع همکاری ایران و چین، حدس‌ها و ابطال‌ها
آمریکا از برنامه راهبردی ایران و چین ناخوشایند است
اسلام‌آباد - ایرنا - روزنامه پاکستانی «جنگ» خروج دولت ترامپ از برجام را آخرین تلاش ناکام واشنگتن برای تشدید فشارها بر تهران توصیف کرد و نوشت: برنامه همکاری راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین خبری ناخوشایند برای مخالفان غربی از جمله آمریکا است.
پیشبینی عجیب درباره کاهش فروش آیفون
۴۲ ساعت قبل
پیشبینی عجیب درباره کاهش فروش آیفون
مینگ چی کو تحلیلگر ارشد و چینی اپل در یک پیشبینی جدید می‌گوید محدودیت‌های شدیدی که دولت ترامپ علیه شرکت‌های چینی از جمله اپ ارتباطی «وی چت» اعمال کرده است بر فروش آیفون تاثیر گذار است.
ورود به آمریکا ممنوع، این بار برای شهروندان آمریکایی!
۴۲ ساعت قبل / ویروس کرونا / دولت ترامپ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / قانون اساسی / هراس جهانی از ویروس کرونا
ورود به آمریکا ممنوع، این بار برای شهروندان آمریکایی!
تهران –ایرنا– دولت آمریکا درحال بررسی قانونی است تا شهروندان آمریکایی و افرادی که در ایالات متحده اقامت دائم دارند، درصورت مشکوک بودن به ابتلا به کرونا، از بازگشت به خانه منع شوند.
پاسخ به ادعای افسر اطلاعاتی آمریکا درباره ایران
۴۲ ساعت قبل
پاسخ به ادعای افسر اطلاعاتی آمریکا درباره ایران
سخنگوی دولت با بیان این که ترامپ چهار سال فرصت داشت که با انتخاب یک مسیر درست، توافق شده و قانونی، دیپلماسی موفقی را با ایران آغاز کند، گفت: او نه تنها این کار را نکرد بلکه بدترین خطاهای آمریکا را در دهه‌های گذشته مرتکب شد.
نشریه آمریکایی: سیاست‌های تهاجمی ترامپ با پیروزی بایدن فرو می‌ریزد
۴۴ ساعت قبل / روسیه / دولت ترامپ / اتحادیه اروپا / چین / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
نشریه آمریکایی: سیاست‌های تهاجمی ترامپ با پیروزی بایدن فرو می‌ریزد
تهران-ایرنا- روزنامه واشنگتن تایمز نوشت: دونالد ترامپ به دنبال تغییر چشمگیر در نیروهای آمریکایی حاضر در اروپا است. اما این سیاست و دیگر سیاست های تهاجمی او با پیروزی جو بایدن در انتخابات نوامبر با خطر فروپاشی مواجه است.
سخنگوی دولت ایران: ترامپ برای آغاز دیپلماسی موفق با ایران چهار سال فرصت داشت
۴۶ ساعت قبل / آمریکا و ایران / ربیعی / سخنگوی دولت / مذاکره ایران آمریکا
سخنگوی دولت ایران: ترامپ برای آغاز دیپلماسی موفق با ایران چهار سال فرصت داشت
شفقنا- سخنگوی دولت با بیان این که ترامپ چهار سال فرصت داشت که با انتخاب یک مسیر درست، توافق شده و قانونی، دیپلماسی موفقی را با ایران آغاز کند، گفت: او نه تنها این کار را نکرد بلکه بدترین خطاهای...
چرا هوک رفت و آبرامز جایش را گرفت؟
۴۶ ساعت قبل / برایان هوک / الیوت آبرامز
چرا هوک رفت و آبرامز جایش را گرفت؟
یک سیاستمدار بسیار تندروی قدیمی حالا مسئول امور مربوط به ایران در دولت ترامپ شده است. این در حالیست که دیگر فرصت زیادی برای دولت آمریکا باقی نمانده و انتخابات نزدیک است.
ربیعی: اگر ترامپ در مسیر جبران اشتباهات جدی باشد از آن استقبال می‌کنیم
۴۶ ساعت قبل / علی ربیعی / سخنگوی دولت / دونالد ترامپ
ربیعی: اگر ترامپ در مسیر جبران اشتباهات جدی باشد از آن استقبال می‌کنیم
سخنگوی دولت با بیان این که ترامپ چهار سال فرصت داشت که با انتخاب یک مسیر درست، توافق شده و قانونی، دیپلماسی موفقی را با ایران آغاز کند، گفت: او نه تنها...
واکنش ربیعی به اظهارات ترامپ درباره «توافق سریع» با ایران در دور دوم ریاست جمهوری: اگر او در مسیر جبران اشتباهات گذشته جدی باشد از آن استقبال می‌کنیم / ترامپ برای آغاز دیپلماسی ۴ سال فرصت داشت
۲ روز قبل
واکنش ربیعی به اظهارات ترامپ درباره «توافق سریع» با ایران در دور دوم ریاست جمهوری: اگر او در مسیر جبران اشتباهات گذشته جدی باشد از آن استقبال می‌کنیم / ترامپ برای آغاز دیپلماسی ۴ سال فرصت داشت
سخنگوی دولت با بیان این که ترامپ چهار سال فرصت داشت که با انتخاب یک مسیر درست، توافق شده و قانونی، دیپلماسی موفقی را با ایران آغاز کند، گفت: او نه تنها این کار را نکرد بلکه بدترین خطاهای آمریکا را در دهه‌های گذشته مرتکب شد.
دیپلمات پیشین آمریکا در ایران: کشتی دولت ترامپ در حال غرق است
۲ روز قبل / برجام / برایان هوک / دونالد ترامپ
دیپلمات پیشین آمریکا در ایران: کشتی دولت ترامپ در حال غرق است
نیویورک – ایرنا – مسئول ﭘﯿﺸﯿﻦ میز اﯾﺮان در وزارت ﺧﺎرﺟﻪ آﻣﺮﯾﮑﺎ، کشتی دولت ترامپ را در حال غرق شدن دانست و درباره استعفای برایان هوک گفت موش‌ها در حال فرار از این کشتی هستند.
همکاری ایران و چین مهار سیاست فشار حداکثری آمریکاست
۲ روز قبل / قرارداد ایران و چین / خاورمیانه / پکن / دولت ترامپ / ژئوپلیتیک / واشنگتن / تهران / آمریکا / ایران / ترامپ
همکاری ایران و چین مهار سیاست فشار حداکثری آمریکاست
معاون اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریکا معتقد است سند همکاری ایران و چین، چالشی علنی برای منافع و اعتبار واشنگتن است.
کسری بودجه دولت ترامپ رکورد جدیدی ثبت کرد
۲ روز قبل / ویروس کرونا / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / مایک پنس
کسری بودجه دولت ترامپ رکورد جدیدی ثبت کرد
تهران- ایرنا- کسری بودجه دولت "دونالد ترامپ" رییس جمهوری آمریکا در ۱۰ ماهه نخست سال مالی ۲۰۲۰ به ۲.۸ تریلیون دلار افزایش یافت که یک رکورد محسوب می‌شود.
۲ روز قبل
تقلا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، آمریکا را منزوی‌تر می‌کند
تارنمای نشریه آمریکایی هیل گزارش داد راهبرد دولت دونالد ترامپ در باره ایران این هفته با درخواست از سازمان ملل برای رای‫گیری در‫باره قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران محک خواهد خورد و تقلای واشنگتن برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، موجب انزوای بیشتر آمریکا نزد متحدانش خواهد شد.این رسانه آمریکایی نوشت که به گفته کارشناسان، امکان رای نیاوردن این قطعنامه در سازمان ملل محتمل است. قمار آمریکا در فشار برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران همچنین تهدید منزوی شدن بیشتر ایالات متحده نزد متحدانش را دارد که همچنان از توافق هسته‫ای ایران حمایت می کنند و با کمپین فشار حداکثری دولت ترامپ علیه تهران مخالفت کرده اند.به گزارش ایرنا، ایلان گلدنبرگ کارشناس اندیشکده مرکز نیو امریکن سیکیوریتی در این زمینه گفت: دولت ترامپ …
ترامپ: پلوسی و شومر خواهان توافق با من هستند
۲ روز قبل
ترامپ: پلوسی و شومر خواهان توافق با من هستند
تهران- ایرنا- دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پس از بن‌بست در مذاکرات دولت و کنگره درباره بسته جدید محرک اقتصادی اعلام کرد که رهبران دموکرات‌ها خواهان دیدار با وی و توافق در این باره هستند.
هشدارهای بولتون به اسرائیل درباره تغییر رفتار دولت آینده آمریکا
۲ روز قبل
هشدارهای بولتون به اسرائیل درباره تغییر رفتار دولت آینده آمریکا
بولتون معتقد است اگر دونالد ترامپ برای دومین دور به ریاست جمهوری آمریکا برسد رفتار کاخ سفید در قبال اسرائیل ممکن است به میزان چشمگیری تغییر کند.
هدف نهایی ترامپ از تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران
۲ روز قبل
هدف نهایی ترامپ از تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران
یک عضو ارشد اندیشکده ای آمریکایی با بیان اینکه آمریکا می داند تحریم تسلیحاتی ایران تمدید نخواهد شد، گفت که دولت ترامپ قصد دارد با دست آویز قرار دادن عدم تمدید این تحریم، از ابزار بازگردانی تحریم ها علیه ایران در توافق هسته ای استفاده کرده و موجب از بین رفتن این توافق شود.
ترامپ به بهانه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به دنبال نابودی برجام است
۲ روز قبل
ترامپ به بهانه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به دنبال نابودی برجام است
یک عضو ارشد اندیشکده ای آمریکایی با بیان اینکه آمریکا می داند تحریم تسلیحاتی ایران تمدید نخواهد شد، گفت که دولت ترامپ قصد دارد با دست آویز قرار دادن عدم تمدید این تحریم، از ابزار بازگردانی تحریم ها علیه ایران در توافق هسته ای استفاده کرده و موجب از بین رفتن این توافق شود.
ایران آزمون حیاتی دولت آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل
۲ روز قبل / شورای امنیت سازمان ملل / تحریم تسلیحاتی / ایران / ایالات متحده آمریکا / برجام
ایران آزمون حیاتی دولت آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل
یک رسانه غربی پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی ارائه شده از سوی آمریکا به شورای امنیت را آزمونی حیاتی برای دولت ایالات متحده و شخص دونالد ترامپ دانست.
فارن پالسی: انتخاب الیوت آبرامز، ۳ ماه قبل از انتخابات آمریکا به چه معناست؟
۳ روز قبل
فارن پالسی: انتخاب الیوت آبرامز، ۳ ماه قبل از انتخابات آمریکا به چه معناست؟
رابی گرامر در فارن پالسی نوشت: کناره گیری ناگهانی برایان هوک، دولت ترامپ را بر آن داشته که در تلاش برای بدست آوردن پیروزی در مقابل تهران بیافتد.
۳ روز قبل
مذاکرات بین‌الافغانی
تصمیم لویه جرگه مبنی بر موافقت با آزادسازی 400 زندانی طالبان از زندان، در حالی رخ داد که امریکا مایل بود خروج نیروهای نظامی خود از افغانستان را با یک دستاورد همراه کند. روز گذشته مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده اعلام کرد به زودی نیروهای نظامی این کشور در افغانستان به کمتر از 5 هزار نفر کاهش خواهند یافت و کارشناسان نظامی امریکایی هشدار داده بودند که با این اتفاق امنیت افغانستان به خطر خواهد افتاد چرا که دولت مرکزی در بسیاری از موارد تاب مقابله با طالبان را ندارد. از همین رو امریکا تمایل داشت همزمان با خروج نیروهای نظامی‌اش، مذاکرات بین‌الافغانی آغاز شود و دولت ترامپ دستاوردی برای خود داشته باشد. یکی از شروط اصلی آغاز مذاکرات بین‌الافغانی آزادسازی زندانیان بود که با تصمیم لویه جرگه …
۳ روز قبل
تداوم اعتراض آمریکایی‌ها علیه نژادپرستی
همزمان با ادامه اعتراض‌ها در هفتاد و یکمین روز در پورتلند آمریکا، این شهر شاهد درگیری شدید معترضان و نیروهای پلیس بود.به گزارش ایرنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس طی گزارشی در این رابطه عنوان کرد: معترضان ضد نژادپرستی بار دیگر شنبه شب در خیابان های پورتلند حاضر شدند و این خیابان‌ها بار دیگر صحنه اعتراض‌های خشونت‌آمیز شد.چند صد معترض شنبه شب روبه‫روی ساختمان انجمن پلیس پورتلند گردهم آمدند و تصاویر ویدئوها نشان می‫دهد که معترضان مقابل این ساختمان چندین اشیاء را آتش زدند. پلیس بلافاصله پس از اقدام برخی معترضان برای ورود به این ساختمان وارد عمل شد و برای متفرق کردن آنها از گاز اشک‫آور استفاده کرد.شنبه شب همچنین راهپیمایی‌های اعتراضی در چند منطقه پورتلند برگزار شد و درگیری معترضان با پلیس پورتلند نشان داد …
۳ روز قبل
آزادی ۴۰۰ زندانی خطرناک طالبان تایید نهایی شد
لویه جرگه در قطعنامه‌ای اعلام کرد: با هدف رفع موانع و اجازه برای آغاز روند صلح و پایان درگیری‌ها در افغانستان، لویه جرگه با آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان موافقت کرد.افغانستان روز یکشنبه رسما با آزادی ۴۰۰ زندانی خطرناک طالبان موافقت کرد که به این ترتیب راه برای آغاز مذاکرات صلح با هدف پایان جنگ ۱۹ سال در این کشور هموار می‌شود.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، لویه جرگه افغانستان تحت فشار از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای توافقی که به وی اجازه می‌دهد تا نیروهایش را به کشور بازگرداند، با آزادی این تعداد زندانی طالبان موافقت کرد؛ شرطی مناقشه برانگیز که از سوی طالبان برای پیوستن به مذاکرات صلح با دولت کابل مطرح شده است.لویه جرگه در قطعنامه‌ای اعلام کرد: با هدف رفع موانع و اجازه برای آغاز …
۳ روز قبل
همه کسانی که از دولت ترامپ کنار کشیدند
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حالی که کمتر از سه ماه به پایان دوره ریاست جمهوری وی باقی است هنوز نتوانسته به ترکیب تیم مطلوب خود دست یابد. تعداد زیادی از همکاران ترامپ تاکنون از همراهی با وی کنار کشیده‌ یا توسط او کنار گذاشته شدند.به گزارش ایرنا، از همان ابتدای آغاز به کار دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده روشن بود که کار کردن با وی با شخصیت منحصر به فردی که دارد، کار ساده‌ای نیست. در حالی که تنها سه ماه تا پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ باقی مانده است هنوز ترامپ نتوانسته به ترکیب تیم مطلوب خود دست یابد و هنوز تغییرات در دولت وی ادامه دارد. دونالد ترامپ افرادی را که با او مخالفت کنند تحمل نمی‌کند. او نشان داده که در قربانی کردن مقامات برای نجات خود تعلل نمی‌کند. او …
۳ روز قبل
شورای همکاری علیه ایران
شورای همکاری خلیج‌فارس از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است تحریم تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند و این در راستای تلاش‌های دولت آمریکا برای متقاعد کردن روسیه و چین 2 عضو شورای امنیت برای جلوگیری از وتوی قطعنامه‌ای است که دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای تمدید این تحریم ارائه کرده است. به گزارش ایسنا، در نامه‌ای که شورای همکاری خلیج‌فارس روز شنبه نوشته و بلومبرگ نیز رونوشتی از آن را رویت کرده است، از شورای امنیت درخواست شده است این تحریم تمدید شده و در راستای جلوگیری از آنچه«‌اشاعه بی‌ثبات‌کننده …
۳ روز قبل
همکاری تراشه‌ساز تایوانی با هوآوی چین پایان یافت
به‌دنبال فشارهای آمریکا شرکت تی‌اس‌ام‌سی تایوان هم همکاری خود با هوآوی قطع می‌کند و میت‌۴۰ آخرین گوشی هوآوی است که مجهز به تراشه‌های این شرکت است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسلش‌گیر، هوآوی به‌طور رسمی اعلام کرده که گوشی هوشمند میت ۴۰ آخرین تلفن همراه این شرکت است که در تولید آن از پردازنده‌های پیشرفته Kirin ساخت تی‌اس‌ام‌سی استفاده شده است. ترامپ شرکت‌های خارجی فناوری را تهدید کرده که در صورت همکاری با طرف‌های چینی شانس فعالیت در آمریکا را از دست می‌دهند و همین مساله باعث شده تی‌اس‌ام‌سی که زیرمجموعه شرکت تایوانی محسوب می‌شود، مجبور به قطع همکاری با هوآوی شود. باید توجه داشت که تی‌اس‌ام‌سی برای تولید تراشه‌های خود از برخی تجهیزات خریداری شده از شرکت‌های آمریکایی استفاده می‌کند و براساس …
بایدن ابقای ترامپ را فاجعه بار خواند
۳ روز قبل / ویروس کرونا / دولت ترامپ / جو بایدن
بایدن ابقای ترامپ را فاجعه بار خواند
تهران- ایرنا - جو بایدن رقیب اصلی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در مورد تاثیر فاجعه‌بار ابقای ترامپ بر نسل آینده آمریکا هشدار داد.
کارشناسان سازمان ملل : تحریم‌ آمریکا علیه کوبا و ونزوئلا رنج مردم را افزایش می دهد  
۳ روز قبل / سازمان ملل متحد / تحریم / دولت ترامپ / کوبا / ونزوئلا
کارشناسان سازمان ملل : تحریم‌ آمریکا علیه کوبا و ونزوئلا رنج مردم را افزایش می دهد  
تهران- ایرنا- کارشناسان مستقل سازمان ملل روز یکشنبه اعلام کردند: تحریم‌های یک جانبه اقتصادی علیه کشورهایی مانند کوبا و ونزوئلا امروزه رنج و محدودیت‌های بیشتری را برای مردم این کشورها ایجاد کرده است. 
ناکامی برایان هوک؛ سرنوشت سریالی «احمق‌های درجه یک» در جنگ اراده‌ها با ایران
۳ روز قبل
ناکامی برایان هوک؛ سرنوشت سریالی «احمق‌های درجه یک» در جنگ اراده‌ها با ایران
خروج برایان هوک از دولت ترامپ ممکن است نشانه‌ای از رسیدن کاخ سفید به درک لازم درباره بی‌حاصل بودن سیاست فشار علیه ایران باشد. اما اگر هنوز چنین درکی حاصل نشده بهتر است دولت ترامپ برای جلوگیری از تکرار تاریخ یکبار دیگر آن را مطالعه کند.
بایدن: ادامه حضور ترامپ در قدرت، پیامدهای فاجعه‌باری برای نسل‌های آینده دارد
۳ روز قبل
بایدن: ادامه حضور ترامپ در قدرت، پیامدهای فاجعه‌باری برای نسل‌های آینده دارد
«جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر آمریکا در توییتی بار دیگر در خصوص ادامه حضور «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در قدرت هشدار داد و خواستار آرای مردم برای برکناری وی شد. بایدن نوشت: دادن ۴ سال دیگر به دولت ترامپ به منظور باقی ماندن در قدرت پیامدهای فاجعه‌باری برای نسل‌های آینده خواهد داشت. پیروزی او دموکراسی ما را تهدید می‌کند. باید در ماه نوامبر به خروج او رای بدهیم.
تیک‌تاک علیه دولت ترامپ شکواییه تدوین خواهد کرد
۳ روز قبل
تیک‌تاک علیه دولت ترامپ شکواییه تدوین خواهد کرد
براساس گزارش‌های منتشرشده، تیک‌تاک برای مقابله با تهدیدهای کاخ‌سفید به‌منظور اعمال محدودیت روی خدمات این شرکت، شکواییه‌ای علیه دولت ترامپ تدوین خواهد کرد.
تیک تاک به علت ممنوعیت فعالیت خود در آمریکا از ترامپ شکایت می‌کند
۳ روز قبل / دونالد ترامپ
تیک تاک به علت ممنوعیت فعالیت خود در آمریکا از ترامپ شکایت می‌کند
شرکت چینی مالک تیک تاک با اعلام شکایت از دولت ترامپ تأکید کرد که اقدام آمریکا برای بیرون راندن این شرکت از بازار ایالات متحده صرفاً مبتنی بر تبلیغات منفی و گسترش شایعات علیه چین است.
جنگ لفظی مشاوران ارشد ترامپ بر سر تیک‌تاک
۳ روز قبل / شرکت مایکروسافت / دولت ترامپ / چین / شبکه های اجتماعی
جنگ لفظی مشاوران ارشد ترامپ بر سر تیک‌تاک
تهران-ایرنا- واشنگتن پست فاش کرد: استیون منوچین وزیر خزانه داری و پیتر ناوارو مشاور تجاری کاخ سفید در مقابل دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره فروش اپلیکیشن تیک‌تاک به شرکت آمریکایی یا منع کامل آن در این کشور، مجادله ای شدید و طولانی داشته اند.
«تیک‌تاک» به دنبال شکایت از ترامپ در دادگاه فدرال کالیفرنیای جنوبی
۳ روز قبل / دونالد ترامپ / دونالد ترامپ / شرکت تیک تاک / رئیس جمهور آمریکا / اشتراک گذاری ویدئو / آمریکا / &#x
«تیک‌تاک» به دنبال شکایت از ترامپ در دادگاه فدرال کالیفرنیای جنوبی
شرکت مادر «تیک تاک» قصد دارد از دولت ترامپ به خاطر فشار به این شرکت برای خروج از آمریکا شکایت کند.
سازمان سیا در مشاجره ترامپ و چین طرف پکن را گرفت
۳ روز قبل / چین / ایالات متحده آمریکا
سازمان سیا در مشاجره ترامپ و چین طرف پکن را گرفت
فارس نوشت: آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا در گزارشی اعلام کرد هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد دولت چین تلاش کرده از طریق یک شبکه اجتماعی به اطلاعات شهروندان آمریکایی دسترسی پیدا کند
هشدار کارشناسان درباره افزایش ۵ میلیون نفری مبتلایان کرونا در آمریکا
۳ روز قبل / ویروس کرونا / دولت ترامپ / ایالات متحده آمریکا / هراس جهانی از ویروس کرونا
هشدار کارشناسان درباره افزایش ۵ میلیون نفری مبتلایان کرونا در آمریکا
تهران-ایرنا- با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۵ میلیون نفر، کارشناسان هشدار داده‌اند که اقدامات دولت این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کافی نیست.
ترامپ فرمان تمدید بخش‌هایی از بسته کمک کرونایی قبلی را امضا کرد
۳ روز قبل / دونالد ترامپ / ویروس کرونا / ایالات متحده آمریکا / تسهیلات کرونایی
ترامپ فرمان تمدید بخش‌هایی از بسته کمک کرونایی قبلی را امضا کرد
با به نتیجه نرسیدن کنگره برای تصویب بسته حمایتی جدید، ترامپ شنبه شب با امضای یک سری فرمان اجرایی کمک‌های اقتصادی دولت برای آمریکایی‌هایی که از بحران کرونا آسیب دیده‌اند را تمدید کرد.
اگر ترامپ رئیس‌جمهور نشده بود، این کتاب هم نوشته نمی‌شد
۳ روز قبل
اگر ترامپ رئیس‌جمهور نشده بود، این کتاب هم نوشته نمی‌شد
ایسنا نوشت: انجمن علمی روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری قطب علمی دولت پژوهی در چهارمین نشست گروه کتابخوانی روابط بین الملل خود کتاب «هویت» فوکویاما را بررسی می کند.
سیاست خارجی بایدن در قبضه چه کسانی است؟
۴ روز قبل / برجام / هایکو ماس / دولت ترامپ / جو بایدن / ایالات متحده آمریکا / آمریکا ۲۰۲۰
سیاست خارجی بایدن در قبضه چه کسانی است؟
تهران – ایرنا–اگرچه برخی تحلیلگران صحبت از تغییرات کسترده در سیاست خارجی «جو بایدن» در صورت پیروزی در اننتخابات۲۰۲۰ آمریکا به میان می آورند اما برخی دیگر از ناظران سیاسی، به دلیل حضور شخصیت های فراجناحی در میان مشاوران وی، رویکرد احتمالی وی را ترکیبی از دورن اوباما و ترامپ می دانند.
۴ روز قبل
«وی‌چت»؛ زیر تیغ ترامپ
جنگ تجاری بین دولت ترامپ با چین از همان ابتدای روی کار آمدنش در ایالات‌متحده آغاز شد و اکنون که ۹۰ روز مانده به زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، به اوج رسیده و ترامپ به چالش کشیدن چین را محور اصلی کمپین خود قرار داده است. طوری که این جنگ تجاری با تحریم کردن هوآوی در حوزه فناوری جدی شد و این روزها با امضای دستورهای جدید ابعاد بزرگ‌تری پیدا می‌کند و وی‌چت (پیام‎رسان مشهور چینی) جدیدترین اپلیکیشنی است که در معرض حملات این جنگ اقتصادی قرار گرفته است. روز جمعه رئیس‌جمهور آمریکا با امضای چندین فرمان اجرایی، دادوستد شهروندان آمریکایی با اپلیکیشن‌های چینی تیک‌تاک و وی‌چت را با اشاره به «ریسک امنیت ملی» آنها برای اطلاعات شخصی مردم کشورش ممنوع کرد. حالا و در حکم اجرایی ترامپ نام وی‌چت و شرکت …
۴ روز قبل
ایران و ونزوئلا در صدر اولویت‌های ما هستند
کیل براون، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا یک روز پس از اعلام خبر استعفای «برایان هوک» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران و محول شدن وظایف وی به «الیوت آبرامز» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ونزوئلا با حفظ سمت، در توئیتر نوشت: «هم ایران و هم ونزوئلا همچنان در صدر اولویت‌های وزارت خارجه و کاخ سفید باقی خواهند ماند.» به نوشته نیویورک‌تایمز، کناره‌گیری برایان هوک از سمت خود آخرین امیدهای دولت ترامپ برای مذاکره با ایران را بر باد خواهد داد.
ضربه‌ای که دولت ترامپ با تعطیلی وی چت به اپل می‌زند
۴ روز قبل / دونالد ترامپ / اخبار "آمریکا" / اخبار "چین"
ضربه‌ای که دولت ترامپ با تعطیلی وی چت به اپل می‌زند
بسیاری از آمریکایی‌ها نگران هستند که چینی‌ها می‌توانند آیفون نداشته باشند، اما وی چت نه! در ضمن فراموش نکنیم که 20 درصد گوشی‌های آیفون در چین فروخته شده و صد درصد این گوشی در چین تولید می‌شود.
احمدی: هوک و آبرامز در دشمنی با ایران و همسویی با ترامپ اختلافی ندارند
۴ روز قبل / حزب جمهوری خواه آمریکا / برایان هوک / دولت ترامپ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / ترامپ / مایک پمپئو
احمدی: هوک و آبرامز در دشمنی با ایران و همسویی با ترامپ اختلافی ندارند
تهران- ایرنا- یک دیپلمات پیشین تاکید کرد: برایان هوک و الیوت آبرامز از نظر دشمنی با ایران و همسویی با ترامپ و پمپئو برای پیش بردن سیاست «فشار حداکثری» اختلاف نظر ندارند.
فارین پالیسی گزارش داد: تقلای بی‌حاصل دولت ترامپ برای تصویب یک قطعنامه علیه ایران
۴ روز قبل
فارین پالیسی گزارش داد: تقلای بی‌حاصل دولت ترامپ برای تصویب یک قطعنامه علیه ایران
نشریه آمریکایی در گزارشی تحرکات و تلاش‌های دولت آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران در شورای امنیت را بی حاصل دانسته است.
بولتون: رئیس ‎جمهوری بایدن، برای اسرائیل مشکل بزرگی خواهد بود / شاید وضعیت از دوران اوباما هم بدتر شود
۴ روز قبل
بولتون: رئیس ‎جمهوری بایدن، برای اسرائیل مشکل بزرگی خواهد بود / شاید وضعیت از دوران اوباما هم بدتر شود
جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا گفت: پیش‌بینی نمی‌کند که دوره دوم ریاست جمهوری ترامپ مشابه دوره نخست باشد و در این خصوص هشدا داد:‌ «پیش‌بینی می‌شود که در هر شرایطی، در موضع دولت تغییراتی ملاحظه کنیم. اگر "جو بایدن" انتخاب شود، دولت او موضعی بسیار مشابه باراک اوباما اتخاذ خواهد کرد که این برای اسرائیل مشکل بزرگی خواهد بود و شاید هم وضعیت بدتر از دوران اوباما شود.
فارین پالیسی گزارش داد: بلاتکلیفی سیاست آمریکا در برابر ایران در ماه‌های پیش از انتخابات
۴ روز قبل
فارین پالیسی گزارش داد: بلاتکلیفی سیاست آمریکا در برابر ایران در ماه‌های پیش از انتخابات
پایگاه اینترنتی فارین پالیسی نوشت، با کناره گیری ناگهانی برایان هوک، دولت ترامپ برای دستیابی به یک موفقیت پس از دو سال فشار حداکثری، همچنان در تب و تاب می‌ماند.
وعده کانادا برای تلافی کردن تعرفه‌های ترامپ
۴ روز قبل
وعده کانادا برای تلافی کردن تعرفه‌های ترامپ
کانادا قصد دارد تعرفه‌های اعمال شده توسط دولت ترامپ را تلافی کند.
شکست فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران
۴ روز قبل
شکست فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران
برایان هوک مسوول گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در حالی از سمت خود کناره‌گیری کرد که در هفته‌های گذشته در حال رایزنی با کشورهای منطقه و جلب حمایت برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران در شورای امنیت بود و قرار است هفته آینده برای قطعنامه پیشنهادی آمریکا در این زمینه که شکست آن قابل پیش‌بینی است، رای‌گیری شود.
اقدام سناتورها علیه فروش پهپاد به عربستان
۵ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / عربستان
اقدام سناتورها علیه فروش پهپاد به عربستان
ایسنا نوشت: گروهی دو حزبی از سناتورهای آمریکایی لایحه‌ ای ارائه دادند تا جلوی دولت ترامپ برای فروش پهپادهای مسلح به کشورهایی نظیر عربستان سعودی را بگیرند چراکه نگرانند این روند سرعت درگیری ویرانگر یمن را بیشتر کرده و به رقابت تسلیحاتی منجر شود.
وقتی کرونا یقه پوپولیست ها را می گیرد
۵ روز قبل / ویروس کرونا / تحریم / دولت ترامپ / بوریس جانسون / سازمان جهانی بهداشت
وقتی کرونا یقه پوپولیست ها را می گیرد
تهران- ایرنا- شیوع کرونا شیوه های مختلف مدیریت دولتها را در معرض آزمون قرار داده است. در این بین سیاستمدارانی که در سالهای اخیر با شعارهای عوامگرایانه قدرت را در اختیار گرفتند نتوانستند در مقابله با این پدیده نوظهور موفقیتی کسب کنند.
ببینید کرونا با کمپین ترامپ چه کرد!
۵ روز قبل / کاریکاتور / دونالد ترامپ / ویروس کرونا
ببینید کرونا با کمپین ترامپ چه کرد!
عدم توانایی دولت دونالد ترامپ در کنترل بیماری کرونا در آمریکا، کاهش محبوبیت او و فعالیت کمپین سیاسی‌اش را در مسیر جدیدی قرار داد. سایت کگل با انتشار کارتونی به این موضوع پرداخت.
نماینده کنگره آمریکا: «آبرامز» نباید مسؤل پرونده ایران باشد
۵ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / ایران / الیوت آبرامز / ایلهان عمر / برایان هوک
نماینده کنگره آمریکا: «آبرامز» نباید مسؤل پرونده ایران باشد
یک نماینده کنگره آمریکا در واکنشی منفی نسبت به تعیین نماینده جدید آمریکا در امور ایران، از این انتصاب جدید دولت ترامپ به شدت انتقاد کرد.
درخواست بولتون از ترامپ برای براندازی در ایران!
۵ روز قبل / جان بولتون / ایران و آمریکا
درخواست بولتون از ترامپ برای براندازی در ایران!
ایرنا نوشت: مشاور امنیت ملی سابق آمریکا با انتقاد از سیاست خارجی دولت دونالد ترامپ گفت که رییس جمهوری آمریکا باید برای براندازی در ایران تلاش می‌کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •