پنجشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۹ / 28 January, 2021
سیل
کوسه‌ای که ترامپ شد
۲ ساعت قبل
کوسه‌ای که ترامپ شد
شهروندآنلاین: این روزها عکسی از نیم‌رخ دونالد ترامپ و یک کوسه در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخد که به‌شدت پربازدید شده است. این عکس در سال ۲۰۱۹ در فلوریدا به وسیله تانر منسل گرفته شده بود، اما اکنون مورد توجه قرار گرفته است.
رایزنی رئیس جمهور الجزایر با همتای تونسی
۳ ساعت قبل / عبدالمجید تبون / قیس سعید / تونس
رایزنی رئیس جمهور الجزایر با همتای تونسی
رئیس جمهور الجزایر پس از انتشار خبر تلاش برای ترور «قیس سعید» رئیس جمهور تونس به وسیله مسموم کردن، با همتای تونسی خود تماس گرفت.
۳ ساعت قبل / واریز یارانه معیشتی / واریز یارانه نقدی
زمان واریز یارانه معیشتی اعلام شد
به گزارش خبرآنلاین، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:"حتراماً؛ بدینوسیله به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند پانزدهمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴:۰۰ امروز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و مبلغ یارانه به این صورت است که به حساب خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی واریز خواهد شد.
معنی اخطارهای هواشناسی چیست؟
۳ ساعت قبل / سازمان هواشناسی / بارش برف - باران / سیل
معنی اخطارهای هواشناسی چیست؟
ایرنا نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواشناسی گفت: توجه به هشدارها و اخطارهای هواشناسی نیازمند فرهنگ سازی است که باید علاوه بر رسانه‌ها توسط صاحبان تریبون‌ها نیز صورت گیرد.
آذری جهرمی، وزیر ارتباطات: سیلی‌ها نتیجه تفکر «خط ویژه» اند؛ نوآفرین باشیم
۴ ساعت قبل
آذری جهرمی، وزیر ارتباطات: سیلی‌ها نتیجه تفکر «خط ویژه» اند؛ نوآفرین باشیم
نگاه «خط ویژه» یک الگوی فکری است؛ این الگوی فکری به دلایل مختلفی، مسیری خاص برای برخی نسبت به سایرین در نظر گرفته می‌شود. الگوی «خط ویژه» برابرتر بودن است؛ و شاید هم همین برابرتر بودن ما را از پرداختن از حل مسائل اساسی کشور باز می‌دارد.
یک پیشنهاد متفاوت برای متنبه کردن نماینده ای که به سرباز سیلی زد
۴ ساعت قبل / اصولگرایان / سازمان صدا و سیما / سیلی زدن سرباز / ریاست جمهوری
یک پیشنهاد متفاوت برای متنبه کردن نماینده ای که به سرباز سیلی زد
فعال اصولگرا در واکنش به برخورد یک نماینده مجلس با سرباز وظیفه پلیس راهور، با ابراز خرسندی از واکنش افکار عمومی نسبت به این ماجرا، گفت: با فرد خاطی نه صرفا قضایی بلکه باید فرهنگی برخورد کرد مثلا دوستان و همکاران به او تذکر جدی دهند تا بفهمد جامعه نسبت به این مسائل حساسیت دارد.
ورود و خروج در محورهای مواصلاتی استان تهران از ۲ میلیون تردد عبور کرد
۵ ساعت قبل
ورود و خروج در محورهای مواصلاتی استان تهران از ۲ میلیون تردد عبور کرد
تهران- مصدقی، معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران با اشاره به افزایش تعداد وسیله نقلیه مشاهده شده در محورهای مواصلاتی استان تهران گفت: ورود و خروج در محورهای مواصلاتی استان تهران از ۲ میلیون تردد عبور کرده است.
وقتی مجلس می گوید قدرت واقعی رسانه‌ را نشان‌تان می‌دهیم!
۵ ساعت قبل / مجلس یازدهم
وقتی مجلس می گوید قدرت واقعی رسانه‌ را نشان‌تان می‌دهیم!
عده‌ای «سفیدنما» غرق گرفتن جشن پیروزی در به زانو درآوردن «نماینده‌ سیلی‌زن» هستند و مرتبا دم از قدرت رسانه‌های اجتماعی می‌زنند! اما به قول فیلم‌های پلیسی هنوز بازی تمام نشده!
طعنه روزنامه اطلاعات: در نظارت استصوابی بر انتخابات مجلس، آزمون سندروم بیقراری دست بگیرید!
۵ ساعت قبل
طعنه روزنامه اطلاعات: در نظارت استصوابی بر انتخابات مجلس، آزمون سندروم بیقراری دست بگیرید!
به صاحب‌دستی که در خیابان در برابر مأمور قانون این‌گونه بی‌قرار می‌شود، چگونه می‌توان اعتماد کرد، تا در خانه‌ی قانون‌گذاری، با بی‌قراری در زبان و نسنجیدگی در رأی، کشیده‌های بی‌صدا و نه چندان محسوس را نثار صورت ملت نکند!؟ صدای سیلی‌ِ نسنجیدگی‌های زبان و بی‌قراری‌ها در رأی، شاید مدت‌ها زمان‌ ببرَد، تا بر صورت مردم محسوس افتد.‌
خرید کارتریج لیزری و نکاتی که باید از کارتریج بدانید
۵ ساعت قبل / کارتریج لیزری / چاپگر لیزری / کارتریج
خرید کارتریج لیزری و نکاتی که باید از کارتریج بدانید
کارتریج لیزری مواد مصرفی چاپگر لیزری می باشد که به وسیله پودر تونر روی کاغذ عملیات چاپ را انجام می دهد.
امید در در دل خرابی های طوفان شن
۵ ساعت قبل / اخبار عکس - کرمان / استانی-عکس
امید در در دل خرابی های طوفان شن"جازموریان"
طوفان شن سوم بهمن ماه 1399 در بخش جازموریان از توابع شهرستان رودبار جنوب بیش از 200 میلیارد تومان خسارت بر جای گذاشته است اما اینکه خسارت دیدگان با ودیعه گذاشتن کارت یارانه خود برای تهیه نهادهای کشاورزی مورد نیاز جهت احیای باقی مانده محصولات خود از دل خرابی های طوفان شن آستین همت را بالا کشیده اند یعنی اینکه اهل کار و تلاش هستند و اما می طلبد گروه های جهادی و خیرین همانگونه در حوادثی از جمله سیل ،زلزله و... به یاری آسیب دیدگان می شتابند در چنین مواقعی نیز یاریگر کشاورزان خُرد و کم برخودار باشند زیرا شاهد احداث بادشکن با استفاده از شاخ و برگ درختان نخل برای درامان ماندن مزارع کشاورزی هستیم.
صدور ۱۳۰۰ جواز تاسیس واحد صنعتی استان همدان مصداق بارز جهش تولید است
۶ ساعت قبل / تویسرکان / توسعه ایران / همدان / جهش تولید / ملایر / سازمان صنعت معدن و تجارت استان همدان / فروسیلیس
صدور ۱۳۰۰ جواز تاسیس واحد صنعتی استان همدان مصداق بارز جهش تولید است
همدان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از صدور هزار و ۳۰۰ جواز تاسیس برای واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد و گفت: این آمار مصداق بارز جهش تولید در این استان است‌.
حکم نماینده مجلس برای سیلی زدن به سرباز وظیفه / ۶ ماه حبس یا ۷۴ ضربه شلاق؟
۶ ساعت قبل
حکم نماینده مجلس برای سیلی زدن به سرباز وظیفه / ۶ ماه حبس یا ۷۴ ضربه شلاق؟
در پرونده این هفته اعتمادآنلاین به ماجرای سیلی زدن یکی از نمایندگان مجلس یازدهم به سرباز وظیفه می‌پردازیم.
پیشرفت ۱۷ درصدی پروژه تولید فروسیلیسیم و شمش منیزیم گناباد
۷ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / صنعت و معدن / گناباد / خبرهای شهرستان گناباد
پیشرفت ۱۷ درصدی پروژه تولید فروسیلیسیم و شمش منیزیم گناباد
رئیس اداره صنعت معدن و تجارت گناباد گفت: اولین واحد تولیدی فروسیلیسیم وشمس منیزیم در جنوب خراسان رضوی که در ناحیه صنعتی کوثر شهرستان گناباد در حال احداث است ١٧ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
آسیب‌شناسی سیلی قانونگذار بر مجری قانون
۸ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / اخلاق اجتماعی / آسیب های اجتماعی / مجلس یازدهم / نماینده مجلس شورای اسلامی / مجید فولادیان / محمود احمدی نژاد / پلیس راهنمایی و رانندگی ایران / جامعه شناسی / خشونت
آسیب‌شناسی سیلی قانونگذار بر مجری قانون
تهران- ایرناپلاس- یک جامعه‌شناس می‌گوید: ماجرای درگیری نماینده مجلس با سرباز وظیفه را می‌توان ناشی از روابط قدرت و اقتدار دانست؛ اقتداری که به این شخص اجازه می‌دهد خود را محق بداند و در روابط روزمره خود آن‌گونه که دلش می‌خواهد با افراد دیگر برخورد کند.
شفر تیم قطری را تلفنی هدایت کرد
۸ ساعت قبل / وینفرد شفر
شفر تیم قطری را تلفنی هدایت کرد
وینفرد شفر در دیدار دیشب الخور برابر السیلیه به صورت تلفنی تیم جدیدش را هدایت کرد.
بازسازی واحدهای سیل‌زده استان بوشهر خرداد سال آینده تکمیل می‌شود
۱۵ ساعت قبل
بازسازی واحدهای سیل‌زده استان بوشهر خرداد سال آینده تکمیل می‌شود
بوشهر - حیدری بریدی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: بازسازی واحدهای سیل‌زده استان بوشهر خرداد سال آینده تکمیل می‌شود.
۱۵ ساعت قبل
ابرسرمایه‌دار متهم به پارکینگ‌خواری
از انجام تغسیل تا پارکینگ‌خواری؛ همه آن چیزی است که این روزها در موردش می‌گویند. بعد از شهریور و مهری که گذشت حواشی حول محور «سید رضا مطلبی‌کاشانی» اندکی فروکش کرد اما چند روز پیش دوباره با انتشار یادداشتی در سایت «الف» و از سوی احمد توکلی نامش بر سر زبان‌ها افتاد و بار دیگر سر از رسانه‌ها در آورد. دیروز هم یاشار سلطانی، روزنامه‌نگار اسنادی منتشر کرد که نشان می‌دهد سید رضا مطلبی‌کاشانی که یکی از فعالیت‌های اقتصادی‌اش در حوزه ساخت مراکز تجاری است، تخلفاتی صورت گرفته است.یاشار سلطانی پیش از این در مورد شراکت رضا مطلبی‌کاشانی با علیرضا پناهیان، روحانی معروف و هبه کردن املاک از سوی مطلبی‌کاشانی به پناهیان و چند روحانی …
۱۵ ساعت قبل
امنیت شغلی، اجتماعی، روانی و حقوق نادیده خبرنگاران
بنا به گفته کارشناسان حوزه رسانه، سوژه‌ای که خبرنگار و روزنامه‌نگار روی آن کار می‌کند، به‌طور مستقیم روح و روان و ذهن او را نشانه می‌گیرد؛ به‌طوری که در درازمدت، نوشتن چنین سوژه‌هایی موجب افسردگی او می‌شود و این موضوع یکی از دلایل دشواری حرفه روزنامه‌نگاری است. این سوژه‌ها، از بطن جامعه می‌آیند و تهیه خبر از آنها، علاوه بر ایجاد افسردگی و مشکلات روحی برای خبرنگار می‌تواند منجر به تهدید از طرف برخی نهادها یا افراد شود. آنچه مسلم است، این است که تهیه خبر و گزارش از باندهای بزهکاری و مواد مخدر، تن‌فروشی، افزایش ارتباط‌های جنسی پیش از ازدواج حتی در سنین کودکی، پایین آمدن سن آشنایی و مانوس شدن کودکان و نوجوانان با مواد مخدر، افزایش …
۱۶ ساعت قبل
«برگُزین» روزنامه‌های ایران
در این ستون ـ بی‌هیچ دخل و تصرفی ـ گزیده‌ای از مطالب روزنامه‌های سراسری کشور را، فردای انتشار می‌توانید مطالعه کنید.همشهری: چرا موضوع سیلی خوردن سرباز مهم است؟در کشوری که آستانه تحمل افراد، اغلب بسیار پایین است و آنی به خشم می‌آیند و چیزی می‌گویند و کاری می‌کنند که شایسته نیست و تعداد درگیری‌های کوچک و بزرگ بین شهروندان در موضوعات بسیار پیش‌ پا‌افتاده فراوان است، چرا موضوع سیلی خوردن یک سرباز یا مامور انتظامی راهور مهم می‌شود و به سوژه اصلی شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های رسمی داخل و خارج کشور تبدیل می‌شود؟ در دسترس‌ترین پاسخ در اینجا همان درست‌ترین پاسخ است: چون یک طرف ماجرا فردی صاحب قدرت است.به عنوان مقدمه به این پاسخ کوتاه می‌توان چند نکته مهم دیگر افزود یکی تناقض رفتار صاحب قدرت با مدعای اوست؛ …
۱۶ ساعت قبل
وعده بایدن برای برقی کردن خودروهای دولتی
رئیس‌جمهور آمریکا وعده داد که ناوگان خودروهای دولتی را که شامل تقریباً ۶۵۰ هزار دستگاه می‌شود، با مدل‌های الکتریکی جایگزین کند چرا که دولت جدید این کشور تمرکز خود را به سمت انرژی پاک معطوف کرده است. بایدن گفت: دولت فدرال ناوگان بسیار بزرگی از وسایل نقلیه که با سوخت فسیلی حرکت می‌کنند در اختیار دارد که ما قصد داریم آنها را با وسایل نقلیه الکتریکی پاک که همین جا توسط کارگران آمریکایی ساخته شده، عوض کنیم.
نام همه‌ی ما دوچرخه است
۱۶ ساعت قبل
نام همه‌ی ما دوچرخه است
وقتی نمی‌دانیم چگونه باید کسی را صدا زد، استعاره می‌سازیم. وقتی می‌خواهیم با خودمان حرف بزنیم، آینه در دست می‌گیریم. گاهی هم که با آدم‌های بی‌شماری طرف هستیم و نمی‌شود برای جلب توجه همه، فقط اسم یک نفر را صدا زد، نامی را انتخاب می‌کنیم که مخاطبش هم بی‌شمار باشد. حالا بیایید چند ثانیه نام دوچرخه را آن‌قدر ساده تصور کنیم که فقط یک نام باشد. نامی که وقتی به دیوار تکیه داده‌ یا وقتی چرخش می‌چرخد، فرقی نداشته باشد با زمانی‌که پنچر شده‌ است. واژه‌ای که در واژه‌نامه هم تعریف ساده‌ای دارد. وسیله‌ای که دو …
ساحلی که دیگر آفتاب ندارد
۱۶ ساعت قبل
ساحلی که دیگر آفتاب ندارد
پرایاسنترال: شهری در جنوب برزیل با رشد آسمانخراش‌ها آفتاب ساحلی‌اش را از دست داد.  سابرینا سیلوا یکی از ساکنان شهر به بی‌بی‌سی گفت: «بعد از ساعت 2‌بعدازظهر، این آسمانخراش‌ها جلوی نور آفتاب را می‌گیرند و ساحل در سایه فرو می‌رود. موضوع به همین سادگی است.» این ساحل که پرایاسنترال نام دارد، به دوبی برزیل مشهور است و هر ساله شمار زیادی گردشگر از آن بازدید می‌کند.
صدا، تصویر خاطره
۱۶ ساعت قبل
صدا، تصویر خاطره
شنیدن صدای گوینده از فرسنگ‌ها آنطرف‌تر از دیرباز یکی از آرزوهای ایرانیان بوده است. حتی برخی بناهای تاریخی به‌خصوص بناهای تاریخی اصفهان به‌گونه‌ای ساخته می‌شد که افراد با فواصل نسبتا زیاد و به واسطه انعکاس صدا با یکدیگر سخن بگویند. ورود رادیو و کمی بعد‌تر پیدا شدن سر و کله تلویزیون در ایران به عطش شنیدن صدا به کمک امواج پاسخ داد اما این وسیله‌های ارتباط جمعی آرام آرام در صندوقچه خاطرات بایگانی شدند و جایشان را به دستگاه‌های مدرن و امروزی دادند. ظهور وسایل پخش صدا و تصویر در ایران اتفاق ساده‌ای نبوده …
۱۶ ساعت قبل
فکری قدر هدیه پرسپولیس را می‌داند؟
تنها 48ساعت بعد از شکست غیرمنتظره استقلال برابر سایپا و مصاحبه غیرقابل دفاع محمود فکری، یک بحران کامل در اردوگاه پرسپولیس به‌وجود آمد تا همه هیاهوی باشگاه رقیب را تحت‌تأثیر قرار بدهد. پرسپولیس بد بازی کرد، به آلومینیوم باخت، یحیی گل‌محمدی هم مثل خود فکری مصاحبه آماتور انجام داد و بعد هم داستان بیانیه رسول‌پناه و صف‌کشی موافقان و مخالفان در فضای مجازی به‌وجود آمد. همه اینها باعث شد سیل خروشان انتقاداتی که از فکری وجود داشت بند بیاید.  او آرامشی را ودیعه گرفت که مولود آشفتگی باشگاه رقیب بود؛ آیا فکری …
۱۶ ساعت قبل
دستگاه کرونایاب: عوضش من رو دارید!
      دانشمندان ژاپنی: حلب و قوطی فلزی عامل اصلی سرطان است!      خبرنگار لندن نشین: غربی‌ها خیلی وقته تن و روغن نمی‌خورند!      مقام وزارت بهداشت: مردم به جای روغن جامد و تن ماهی، روغن زیتون و اوزون برون بخورند!      نماینده قزوین: من یه بسته تن و یه بشکه روغن می‌خوام!      یک نماینده: باید به صورت احتکارکنندگان حلب و قوطی سیلی زد!      خبرگزاری‌ها: سلطان حلب و قوطی در آستانه بازداشت!      دوقطبی انتخابات 1400: اولویت تامین حلب و قوطی یا کارت ملی؟ #ما_خودمون_خواستیم_توی_حلب_و_قوطی_نریزند #شهرونگ
۱۶ ساعت قبل
بیش از ۱۰ هزار مورد خودزنی با هدف دریافت دیه و خسارت در ۹ ماه اخیر
در ۹ ماهه سال جاری ۱۰ هزار و ۲۳۱ مورد خودزنی (۷هزار و ۸۸۶ مرد و ۲ هزار و ۳۴۵ زن) که با ادعای نزاع و با هدف دریافت دیه و خسارت انجام شده بود به مراجع قضائی اعلام شد. به گزارش روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی، فرزانه مهدی‌زاده سرپرست دفتر امور معاینات بالینی سازمان، با بیان این مطلب گفت: «همچون تصادفات ساختگی بسیاری از موارد خودزنی که با ادعای نزاع و درگیری انجام می‌شود به وسیله کارشناسان باتجربه پزشکی قانونی قابل تشخیص است آنچنان که در 9 ‌ماهه امسال ۱۰ هزار و ۲۳۱ مورد خودزنی تشخیص داده و به مراجع قضائی معرفی شده‌اند.» او  افزود: «متأسفانه در سال‌های اخیر مواردی دیده شده است که فرد یا افرادی به قصد کلاهبرداری و اخذ خسارت با کمک شخص یا اشخاص دیگر صدماتی …
۱۶ ساعت قبل
وضعیت نامناسب سربازان در غرب
دوستان و همراهان عزیزم در کشور چهارفصل‌مان ایران. سلام. بعد از مدتی وقفه، باز هم از قعر چاه انحطاط یعنی محله پریمرز هیلِ لندن با شما هستم با یه گزارش دیگه و امیدوارم گذران عمر در برج بلند دموکراسی به شما خوش بگذره. زندگی در غرب مثل همیشه به سختی در حال گذرانه و همین امروز که من برای جمع‌آوری اطلاعات گزارش به حاشیه شهر رفته بودم، دیدم که چمن زمین‌های گلف تا چه اندازه بلند و پیتزاها به اندازه سابق بزرگ نیست. خوش به حال شما اینجا پیش من نیستید. در گزارش امروز می‌خوایم به بررسی وضع نامناسب و ناراحت‌کننده سربازان وظیفه و مأموران راهنمایی و رانندگی در سطح شهر لندن بپردازیم. شاید جالب باشه براتون بدونید که بی‌احترامی به سربازان وظیفه در لندن به حدی رسیده که مسئولیان حتی …
بارندگی‌های سیل‌آسای نوروز ۹۸ در زمستان ۹۹ و نوروز ۱۴۰۰ تکرار می‌شود؟
۱۷ ساعت قبل / آلودگی هوا / سازمان هواشناسی
بارندگی‌های سیل‌آسای نوروز ۹۸ در زمستان ۹۹ و نوروز ۱۴۰۰ تکرار می‌شود؟
رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: تحریم‌های آمریکا، تهیه، تامین و خرید تجهیزات و قطعات یدکی حوزه هواشناسی را با مشکلات زیادی روبرو کرده است.
پیروزی السیلیه مقابل الخور/ رضاییان پاس گل داد
۲۰ ساعت قبل / رامین رضاییان / امیر کاپ قطر / السیلیه قطر
پیروزی السیلیه مقابل الخور/ رضاییان پاس گل داد
ایلنا: السیلیه در حالی مقابل الخور پیروز شد که بازیکن ایرانی اش پاس گل داد.
برد پرگل السیلیه با پاس گل رامین رضاییان
۲۰ ساعت قبل / السیلیه / رامین رضاییان / رامین رضائیان / لیگ قطر
برد پرگل السیلیه با پاس گل رامین رضاییان
السیلیه در حضور ثابت بازیکن ایرانی خود در دیدار مقابل الخور به پیروزی رسید.
عذرخواهی نماینده مجلس، نتیجه بروز قدرت مردم از طریق فضای مجازی بود
۲۰ ساعت قبل / ارتباطات و رسانه / اختصاصی ایرنا / سیلی به سرباز / علی اصغر عنابستانی
عذرخواهی نماینده مجلس، نتیجه بروز قدرت مردم از طریق فضای مجازی بود
تهران – ایرنا - تحلیلگر مسائل اجتماعی و سیاسی گفت: عذرخواهی نماینده مجلس پس از اتفاق نواختن سیلی به سرباز، ناشی از قدرت مردم و جامعه است که این قدرت از طریق فضای مجازی بروز پیدا کرده‌ است.
بهره‌مندی از دستگاه‌های منحصر به فرد سازمان زمین‌شناسی در حوزه دریا
۲۱ ساعت قبل
بهره‌مندی از دستگاه‌های منحصر به فرد سازمان زمین‌شناسی در حوزه دریا
شهیدی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر احیای منافع گیلان در حوزه زمین‌شناسی، گفت: شناسایی و کشف پتانسیل‌های مناسب گیلان با مطالعات دقیق در حوزه خشکی و دریایی بسیار اهمیت دارد و گیلان ظرفیت‌های عظیمی در حوزه معادن غیر فلزی دارد که دقیقاً شناسایی و مطالعه نشده است.
ویدیو | پاس گل استثنایی رامین رضاییان با پیراهن السیلیه
۲۱ ساعت قبل / فوتبال - عمومی
ویدیو | پاس گل استثنایی رامین رضاییان با پیراهن السیلیه
رامین رضاییان، بازیکن السیلیه با یک سانتر فوق‌العاده زمینه‌ساز گل اول تیمش شد.
فیلم/پاس گل رضاییان در دیدار السیلیه مقابل الخور
۲۱ ساعت قبل / فیلم/پاس گل رضاییان / پاس گل / السیلیه / ایرانی
فیلم/پاس گل رضاییان در دیدار السیلیه مقابل الخور
بازیکن ایرانی السیلیه در دیدار تیمش مقابل الخور روی گل اول تیمش پاس گل داد.
افتتاح بوستان دوچرخه در فرهنگسرای بهمن
۲۲ ساعت قبل / همشهری محله / فرهنگسرا / دوچرخه سواری / منطقه ۱۶ / بوستان
افتتاح بوستان دوچرخه در فرهنگسرای بهمن
فتتاح بوستان دوچرخه در محوطه فضای سبز فرهنگسرای بهمن، این فرصت برای مخاطبان فراهم شده تا از این وسیله پاک و دوستدار محیط‌زیست استفاده کنند.
هجوم میلیارد‌ها حشره زنجره به آمریکا
۲۲ ساعت قبل / حشره شناسی
هجوم میلیارد‌ها حشره زنجره به آمریکا
سیل زنجره ها، حشره‌های بالداری که به همان خانواده ملخ‌ها و بلندپرش‌ها تعلق دارند، [نوعی جیرجیرک، ولی بزرگ‌تر و پر سر و صداتر، همچنین معروف به جیرجیرک دشتی]با گرم‌شدن هوا در سراسر شهر‌های این منطقه، ظاهر خواهد شد.
طباطبایی: امیدوارم با درخشش در المپیک باز هم پتانسیل کاراته ایران را به نمایش بگذاریم
۲۲ ساعت قبل / کاراته ایران / کاراته / حسن طباطبایی
طباطبایی: امیدوارم با درخشش در المپیک باز هم پتانسیل کاراته ایران را به نمایش بگذاریم
رئیس فدراسیون کاراته ابراز امیدواری کرد، ملی‌پوشان کاراته کشورمان با درخشش در المپیک باز هم پتانسیل کاراته ایران را به نمایش بگذارند.
نیمی از خسارت سیل کشاورزان خوزستان هنوز پرداخت نشده است
۲۴ ساعت قبل / کشاورزی / مسعود اسدی / رئیس مجمع ملی تشکل های کشاورزی / پرداخت خسارت سیل خوزستان / کشاورزا
نیمی از خسارت سیل کشاورزان خوزستان هنوز پرداخت نشده است
رئیس مجمع ملی تشکل های کشاورزی کشور گفت: هنوز نیمی از خسارت سیل سال 98 به کشاورزان استان خوزستان پرداخت نشده و آنها در سفر معاون اول رئیس جمهور مطالبات خود را به طور جدی مطرح خواهند کرد.
تاثیرگذاری رضاییان در صعود السیلیه
۲۴ ساعت قبل / رامین رضاییان / الدحیل / قطر
تاثیرگذاری رضاییان در صعود السیلیه
مدافع ایرانی السیلیه در جریان برتری تیمش مقابل الخور روی سه گل موثر بود.
تمام گلهای آندره سیلوا در بوندسلیگا فصل 21-2020
۲۴ ساعت قبل / بوندسلیگا / آندره سیلوا
تمام گلهای آندره سیلوا در بوندسلیگا فصل 21-2020
رضایی: ربا باعث کاهش ارزش پول ملی ما شده است
۲۴ ساعت قبل / ربا خواران / کاهش ارزش پول ملی
رضایی: ربا باعث کاهش ارزش پول ملی ما شده است
به گزارش تسنیم، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح دوشنبه ششم بهمن ماه در دیدار با جمعی از فعالان اقتصادی و کارآفرینان و اعضای پویش «حذف ربا»، پس از شنیدن گزارش ها و نظرات آنها درباره وجود برخی موانع در فعالیت اقتصادی واحدهای تولیدی و صنفی ناشی از اجرای مقررات بانکی گفت: پیشرفت کشور مستلزم اصلاح سیستم بانکی است. امروز از یک طرف تورم، سیلی به صورت مردم نواخته است، از طرف دیگر، سود غیرشرعی و غیر اقتصادی شبکه بانکی به صورت تولیدکنندگان، سیلی زده است.
واکنش واعظی به ماجرای سیلی زدن یک نماینده مجلس به سرباز
۲۵ ساعت قبل / محمود واعظی / سیلی نماینده مجلس به پلیس راهور
واکنش واعظی به ماجرای سیلی زدن یک نماینده مجلس به سرباز
رئیس دفتر رئیس جمهور به ماجرای سیلی زدن یک نماینده مجلس به سرباز راهور واکنش نشان داد و گفت: این کار هم از نظر افکار عمومی و دولت و همگان محکوم است. امیدوارم آنچه رییس مجلس درباره رسیدگی به این موضوع گفت فقط یک حرف نباشد و عکس العمل جدی انجام شود.
لایحه تأسیس دهیاری‌های خودکفا در روستاهای کشور تصویب شد
۲۶ ساعت قبل / سیل زده / سیل / جلسات هیئت دولت / رئیس جمهور / دولت دوازدهم
لایحه تأسیس دهیاری‌های خودکفا در روستاهای کشور تصویب شد
لایحه تأسیس دهیاری‌های خودکفا در روستاهای کشور در جلسه امروز هیئت دولت تصویب شد.
واعظی: صداوسیمای متعلق به نظام نباید اینگونه رفتار کند/ سیلی به سرباز وظیفه، از نظر افکار عمومی و دولت و همگان محکوم است
۲۶ ساعت قبل / انتقاد واعظی از صدا و سیما / شکایت نیروی انتظامی / صدا وسیما / واعظی
واعظی: صداوسیمای متعلق به نظام نباید اینگونه رفتار کند/ سیلی به سرباز وظیفه، از نظر افکار عمومی و دولت و همگان محکوم است
شفقنا- رییس دفتر رییس‌جمهوری در واکنش به ادعای مقامات اسرائیل درصورت بازگشت آمریکا به برجام گفت: فکر می‌کنم دولت جدید آمریکا مثل سایر کشورها، استقلال خود را دارد و این کارهای رژیم صهیونیستی صرفاً جنگ روانی است. محمود واعظی در...
فعالیت‌های جهاددانشگاهی زمینه توسعه شهرستان بانه را فراهم می‌کند
۲۶ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / جهاد دانشگاهی
فعالیت‌های جهاددانشگاهی زمینه توسعه شهرستان بانه را فراهم می‌کند
نماینده مردم شهرستان بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توانمندی و پتانسیل‌های جهاددانشگاهی کردستان گفت: فعالیت‌های جهاددانشگاهی زمینه‌ساز توسعه شهرستان بانه را فراهم می‌کند.
پیشروی چراغ‌خاموش آلودگی هوا در مازندران
۲۷ ساعت قبل / مازوت / مازندران / آلودگی هوا / کارگروه کاهش آلودگی هوا / واحدهای آلاینده
پیشروی چراغ‌خاموش آلودگی هوا در مازندران
ساری – ایرنا – آلودگی هوای مازندران هرچند که برای عمده افراد جامعه قابل باور نیست، اما به گفته مسئولان مدت‌هاست که تحقق یافته و در نبود ایستگاه‌های سنجش آلاینده‌ها و به واسطه افزایش مصرف سوخت‌های فسیلی ، حالا این استان به جمع کلانشهرهای آلوده پیوسته و هوای آن در شرایط ناسالم قرار دارد.
کشف ۱۲۰ دستگاه وسیله نقلیه سرقتی در یک هفته
۲۷ ساعت قبل / فرمانده یگان امداد فاتب
کشف ۱۲۰ دستگاه وسیله نقلیه سرقتی در یک هفته
ایلنا: فرمانده یگان امداد فاتب از کشف ۱۲۰ دستگاه وسیله نقلیه سرقتی و ۱۱۳ سارق در طول هفته گذشته خبر داد.
تولید انرژی پاک از سوخت فسیلی در اروپا جلو زد
۲۷ ساعت قبل / انرژی پاک / اروپا / سوخت فسیلی
تولید انرژی پاک از سوخت فسیلی در اروپا جلو زد
اروپا در سال گذشته میلادی انرژی بیشتری از منابع انرژی تجدیدپذیر نسبت به سوخت‌های فسیلی تولید کرده است.
گذری در تاریخ روابط روسیه و چین: از روسیه تزاری تا کودتای کانتون
۲۸ ساعت قبل / روسیه / چین / روسیه و چین
گذری در تاریخ روابط روسیه و چین: از روسیه تزاری تا کودتای کانتون
احمد وخشیته در یادداشتی می نویسد: مطابق یک دیدگاه، رابطه سیاسی آنها در زمان ایوان واسیلیویچ یا همان ایوان چهارم که نزد ایرانیان به عنوان ایوان مخوف شناخته می‌شود، آغاز شده است. اگرچه از سویی گفته می‌شود که هیات اعزامی تزار وقت روسیه، به مقصد نرسیده‌ است و اما و اگرهایی در آن وجود دارد که نمی توان شکلگیری روابط سیاسی را به آن نسبت داد. با این وجود در اینکه این گشایش در زمان روسیه تزاری و امپراتوری مینگ در چین شکل گرفته است، تردیدی وجود ندارد؛ چرا که مطابق اسناد موجود در سال ۱۶۸۹معاهده «ترچینسک» میان روسیه تزاری و امپراتوری چین امضا شده است.
تشکیل عقیق در دل سنگ را ببینید
۲۸ ساعت قبل
تشکیل عقیق در دل سنگ را ببینید
سنگ عقیق حاصل سرد شدن تدریجی سیلیکا در حفره‌هایی هست که گازها در سنگهای مذاب ایجاد کردند. داخل همون سیلیکا هم ممکنه حباب وجود داشته باشه و نهایتا امکان داره این طرح خوشگل بامزه در دل سنگ ایجاد بشه
برنده سیسیل بی‌دومیل امسال تعیین شد/ افتخاری دیگر برای جین فوندا
۲۹ ساعت قبل
برنده سیسیل بی‌دومیل امسال تعیین شد/ افتخاری دیگر برای جین فوندا
جین فوندا بازیگر سرشناس آمریکایی از سوی گلدن گلوب به عنوان برنده جایزه سیسیل بی دومیل امسال معرفی شد.
گازرسانی کلید توسعه و پیشرفت سیستان و بلوچستان
۲۹ ساعت قبل / سیستان و بلوچستان / توسعه ایران / گاز رسانی / کارآمدی دولت / گازرسانی، هدیه ای به خانواده های روستایی
گازرسانی کلید توسعه و پیشرفت سیستان و بلوچستان
زاهدان- ‌ایرنا- دولت تدبیر و امید عزم خود را جزم کرده تا مردم سیستان و بلوچستان تنها استان بی‌بهره از شبکه گاز طبیعی شهری را از رنج سال‌ها حمل سیلندرهای گاز مایع بزداید از این رو با تسریع لوله‌گذاری ها در این استان پهناور امید آن می رود که تا دو سال آینده پروژه گازسانی در این خطه به پایان برسد.
۱۰ اتهام یحیی
۲۹ ساعت قبل / تیم فوتبال پرسپولیس / یحیی گل محمدی
۱۰ اتهام یحیی
به نظر نمی‌رسد پرسپولیس گزینه‌ای بهتر از یحیی گل‌محمدی داشته باشد. انتقاد هم به معنای انکار نیست. با این حال او باید از برج عاجش پایین بیاید، نقدها را بشنود و کار را جدی‌تر بگیرد. خوش‌لباسی خودش و خوشگل حرف زدن حمید مطهری تا یک جایی جواب می‌دهد، بعد از آن مردم عمل می‌خواهند. گسیل کردن سینه‌چاکان برای تادیب منتقدان هم جواب نمی‌دهد. پرسپولیس «مسئله» دارد و باید حل شود. بشنوید، وگرنه روزی همین فداییان مجازی علیه‌تان خواهند شورید.
۲۹ ساعت قبل
پرواز بر فراز بام ایران
استان چهارمحال و بختیاری، با توجه به شرایط جغرافیایی و واقع شدن در قلب رشته کوه زاگرس و شرایط توپوگرافی خاص، به گفته متخصصان بهشت رشته ورزشی پاراگلایدر (مسافت) می‌باشد. با توجه به شرایط جغرافیایی و سایت‌های پروازی متعدد قابلیت و پتانسیل برگزاری دوره‌های آموزشی پرواز با پاراگلایدر در سطوح مختلف پروازی را دارد و همچنین وجود شرایط و زیرساخت‌های مطلوب در زمینه گردشگری و تفریحی امکان تبدیل شدن به اردو بام کشور را در این زمینه دارد؛ علاوه بر این استان را بهشت بوم گردی ایران لقب داده‌اند که خود قابلیت جذب توریسم ورزشی قابل توجهی در زمینه پاراگلایدر و ایجاد اشتغال مرتبط با آن را دارا می‌باشد
تجلیل گلدن گلوب از جین فاندا با جایزه سیسیل ب دومیل
۳۰ ساعت قبل / گلدن گلوب
تجلیل گلدن گلوب از جین فاندا با جایزه سیسیل ب دومیل
گلدن گلوب ۲۰۲۱ جایزه افتخاری و معتبر دستاورد سسیل بی. دمیل را به «جین فوندا» تقدیم می‌کند.
بخشنامه های تحمیلی وزارت صنعت به معادن| بانک ها پروانه فعالیت معادن را بعنوان وثیقه قبول ندارند
۳۰ ساعت قبل
بخشنامه های تحمیلی وزارت صنعت به معادن| بانک ها پروانه فعالیت معادن را بعنوان وثیقه قبول ندارند
سهل آبادی، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت، گفت: بخش نامه ها و تصمیماتی که توسط وزارت صمت به بخش معادن کشور تحمیل می شود باعث شده از پتانسیل معادن، استفاده نشود و افزایش حقوق معادن از ابتدای سال ۹۹ اقدام مناسبی نیست.
بازخوانی یک گزارش ملی و تاثیر آن: پلاسکو | گفت‌وگو با محمد فاضلی
۳۰ ساعت قبل
بازخوانی یک گزارش ملی و تاثیر آن: پلاسکو | گفت‌وگو با محمد فاضلی
معصومه رشیدیان، انصاف نیوز: محمد فاضلی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، عضو هیئت ویژه گزارش ملی پلاسکو در سال ۱۳۹۵ و هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها در سال ۱۳۹۸ بوده است. او در چندین نوشتار هم درباره اهمیت گزارش‌های ملی مطالبی نوشته است. روز نهم بهمن، سالروز تعیین «هیئت…
خودروسوارها موتورسوار ‌شدند
۳۱ ساعت قبل
خودروسوارها موتورسوار ‌شدند
تغییر وسیله نقلیه مردم و افزایش تقاضا برای موتورسیکلت امری اجتناب‌ناپذیر است. پس دولت بهتر است از همین الان برنامه‌ریزی برای استفاده از موتورسیکلت‌های برقی را آغاز کند و با طرح‌های تشویقی مصرف‌کنندگان را به این سمت سوق دهد.
مردم داورانِ خاموش مسئولان هستند/ رفتار نماینده سبزوار با مامورِ راهور مبتنی بر "زبانِ زور" بود/ زمان ارباب و رعیتی گذشته/ تاب‌آوری مردم هم حدی دارد
۳۱ ساعت قبل / نمایندگان مجلس / عالیه شکربیگی / سرباز راهور / سیلی زدن نماینده مجلس
مردم داورانِ خاموش مسئولان هستند/ رفتار نماینده سبزوار با مامورِ راهور مبتنی بر "زبانِ زور" بود/ زمان ارباب و رعیتی گذشته/ تاب‌آوری مردم هم حدی دارد
ایلنا: یک جامعه‌شناس در واکنش به ماجرای سیلی‌زدن نماینده مجلس به سرباز راهور با تاکید بر اینکه این نماینده از مصونیت نمایندگی خود سوءاستفاده کرده است، گفت: مجلس…
مردم درباره عذرخواهی عنابستانی از سیلی زدن به مأمور پلیس چه می‌گویند؟
۳۱ ساعت قبل / سربازی / نمایندگان مجلس / پلیس / راهور
مردم درباره عذرخواهی عنابستانی از سیلی زدن به مأمور پلیس چه می‌گویند؟
انتشار فیلم عذرخواهی علی اصغر عنابستانی؛ نماینده مجلس شورای اسلامی از مردم و تشکر از سرباز راهور در پی اقدام قانونی که انجام داده بود، واکنشهای متعددی را میان مردم و کاربران فضای مجازی به دنبال داشت.
واکنش مسعود ده نمکی به موضوع سیلی با طناب دار!
۳۲ ساعت قبل
واکنش مسعود ده نمکی به موضوع سیلی با طناب دار!
مسعود ده نمکی با طناب دار به ماجرای سیلی زدن نماینده مجلس واکنش نشان داد.
آخوندی: ما ایرانی‌ها هنوز نمی‌توانیم مدرنتیه را کاملا بفهمیم! /
۳۳ ساعت قبل / سیلی / پلیس راهور / عذرخواهی عنابستانی / عدالت خواهی / عدالت / اقتصاد / حکومت معصوم / وبلاگ مشرق / عباس آخوندی / لیبرالیسم
آخوندی: ما ایرانی‌ها هنوز نمی‌توانیم مدرنتیه را کاملا بفهمیم! / "سیلی عنابستانی" و آزمون سخت عدالتخواهان
تشنّج "بانیان وضع موجود" از عملکرد مردم‌مدار مجلس یازدهم موجب تقلای این افراد برای ملکوک‌سازی کارنامه نمایندگان شده است.
ساخت نیروگاه‌های برق آبی؛ سرمایه‌گذاری مغفول مانده در مازندران
۳۳ ساعت قبل / انرژی برق / شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران / مازندران / شرکت آب منطقه ای / گاز
ساخت نیروگاه‌های برق آبی؛ سرمایه‌گذاری مغفول مانده در مازندران
ساری - ایرنا -با وجود اینکه سالهای اخیر زنگ خاموشی‌ ناشی از کمبود انرژی‌های فسیلی بارها به صدا درآمده، اما سرمایه‌گذاری برای تولید انرژی‌های تجدیدپذیر به خصوص در حوزه برق آبی در کشور و مازندران مورد غفلت قرار گرفته است، درحالیکه این استان متنوع‌ترین منابع آبی کشور را نیز در اختیار دارد. 
جایزه افتخاری گلدن گلوب برای «جین فوندا»
۳۹ ساعت قبل / جین فوندا / انجمن مطبوعات خارجی هالیوود / جوایز گلدن گلوب
جایزه افتخاری گلدن گلوب برای «جین فوندا»
«جین فوندا» جایزه دستاورد سینمایی «سسیل بی. دمیل» را از انجمن مطبوعات خارجی هالیوود دریافت خواهد کرد.
۳۹ ساعت قبل
مسوولیت اخلاقی دانشگاه
هفته گذشته فرصت کردم کتاب «مسوولیت اخلاقی دانشگاه» را مرور کنم. کتاب مسوولیت اخلاقی دانشگاه (پاتریشیا‌ام. کینگ، ماتیو جی. مایهیو، مولی مک الروی و...، ترجمه آریا متین و ایمان بحیرایی، تهران، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی با همکاری دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی، 1397، 266 ص) 6 مقاله داشت که یکی از آنها مشخصا چشمم را گرفت و کامل خواندمش. مقاله «تربیت منش: تعلیم ارزش‌ها در محیط کالج»، نوشته مولی مک الروی، نقش و اهمیت کارشناسان تربیتی کالج‌های امریکایی را تحلیل می‌کند. در حالی که تصور عمومی بر آن است که در دانشگاه‌های امریکایی بحث منش و اخلاق نه تنها به حاشیه رانده شده که کنار گذاشته شده است، این مقاله چشم‌انداز دیگری …
۳۹ ساعت قبل
نسبت فرهنگ و دین
از آنجا که موضوع فرهنگ تعیین معنا و اهمیت فعالیت‌ها و روابط انسان است و چون این موضوع نقطه تمرکز مذهب هم هست وابستگی نزدیکی به‌هم دارند. به سختی می‌توان فرهنگی را یافت که دین در خلق، ساختار و تداوم آن نقش مهمی ایفا نکرده باشد و مثال‌های معدودی برای فرهنگ کاملا سکولار و اومانیستی وجود دارد. مثلا در نظر اول مدرنیسم یکی از این مثال‌هاست اما در حقیقت این فرهنگ وارث مسیحیت است و عمیقا به وسیله ارزش‌ها، ایده‌آل‌ها، عقاید و اسطوره‌های آن شکل گرفته است. باید دانست که اقبال عمومی مردم به ارزش‌های مدرنیسم که آنها را به صورت جزیی از آگاهی‌ای مدرن درآورده به علت سکولار بودن آنها نیست. البته معنای این سخن این نیست که ما نمی‌توانیم بر پایه سکولار …
۳۹ ساعت قبل
زور و مردم‌آزاری
 کجا خود شکر این نعمت گزارم/ که زور مردم‌آزاری ندارم. این یکی از بیت‌های بسیار مهم شیخ سعدی است که درباره آن هم بحث و صحبت فراوان شده است. به‌خصوص متفکران نام‌آشنایی در دوران معاصر به شیخ اجل این نقد را وارد کرده‌اند که در نداشتن زور و به تبع آن مردم‌آزاری نکردن، هنری وجود ندارد و آن هنگام فرد صاحب فضلیت است که زور داشته باشد و  مردم‌آزاری نکند.  یکسره از سخن این منتقدان هم نمی‌توان گذشت، اخلاقی زیستن هنگامی معنا دارد که ما توانایی و البته حق انتخاب داشته باشیم و حتی یک گام عقب‌تر اساسا اختیاری برای عملی که انجام می‌دهیم. با تمام پیچیدگی‌های تفسیری که درباره این مثنوی کوتاه سعدی و مشخصا این بیت وجود دارد و می‌توان تا …
۳۹ ساعت قبل
بعد از 53 سال سیاست‌ورزی، بی مدرک حرف نمی‌زنم
«باتوجه به وضعیت حاد بیماری پارکینسون آقای توکلی نمی‌توان درباره اظهارات ایشان انتظار خاصی داشت؛ چرا که وضعیت سلامتی مناسبی ندارد.» این بخشی از اظهارات اخیر محمدجواد ابطحی، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در واکنش به یادداشت چند روز پیش احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است. شاید سخیف‌ترین واکنش و نقدی که می‌شد در مواجهه با ادعاهای مطرح شده در یک یادداشت مشترک نشان داد. روز چهارم بهمن بود که احمد توکلی و حسین رجایی رییس هیات مدیره و معاون آموزشی سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت یادداشتی مشترک در سایت «الف» به مدیرمسوولی توکلی منتشر کردند که شاید اگر سیلی نماینده مجلس به گوش سرباز راهور فضای مجازی و رسانه‌ای را تحت تاثیر قرار نمی‌داد، احتمالا …
۳۹ ساعت قبل
عذرخواهی نمایشی
«تکذیب می‌کنم»، «دروغ است»، «شایعه است»، «کار رسانه‌های ضدانقلاب است»، «فضاسازی معاندین است» و...، اینها کلیدواژه‌های معمول و مرسوم مورد استفاده سیاستمداران هنگام مواجهه با انتقادات مردم و کاربران شبکه‌های اجتماعی است. واژگانی که چندی بعد یا توسط خود فرد یا با اطلاعات تکمیلی تکذیب می‌شوند و قصور و تقصیر سیاستمدار مربوطه اثبات اما از قرار معلوم درس عبرتی در کار نیست که اگر بود، علی‌اصغر عنابستانی در قامت نماینده اصولگرای سبزوار در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، پس از انتشار اظهارات سرباز عابداکبری و انتقادات گسترده نسبت به سیلی که این نماینده مجلس به صورت یک سرباز وظیفه راهنمایی و رانندگی زد، همان روز اول …
کشف بزرگترین دایناسور تاریخ + عکس
۴۰ ساعت قبل
کشف بزرگترین دایناسور تاریخ + عکس
کارشناسان از کشف استخوان‌های فسیل شده یک دایناسور ناشناخته خبر دادند که بزرگترین جاندار ساکن کره زمین بوده است.
۴۰ ساعت قبل
شکار در طبیعت یا در قصابی؟
امیر حسین ذاکری ‪-‬ ما از هر چه تحریم باشیم حتی از نان شب و یک زندگی بی‌دغدغه اما از سوژه برای طنزنویسی محروم نیستیم.. یکی از مهمترین منابع ما برای طنز نویسی مسئولین هستند. بله، خادمان و نوکران و مریدان دست به سینه و تعظیم‌کنندگان به مردم گاهی سوژه طنزند. ما هم به محض رویت سوژه طنز آن را شکار می‌کنیم چون همیشه درصحنه شکار سوژه هستیم.مثلا وقتی یک نماینده عاشق مردم به یک مسئول دیگر مثلا رئیس دولت در انتقاد از او می‌گوید: مردم هزاران بار لعنت به تو می‌فرستند، فهمیدیم یک سوژه شکار کردیم.البته به محض شنیدن این خبر پشت میز تحریریه غش کردیم و افتادیم روی لپ تاب مان.بعد هم که رئیس دولت در واکنش به وی گفت: «مردم هر چه لعنت دارید آدرسش کاخ سفید است، لعنت‌ها را به آنجا بفرستید». یعنی لعنت‌ها را دایورت …
۴۰ ساعت قبل
میتسوبیشی اوتلندر ۲۰۲۲ در راه است
میتسوبیشی نگاهی تازه به شاسی‌بلند جمع‌وجور اوتلندر خود خواهد داشت و اواخر سال ۲۰۲۱ از نسل جدید رونمایی می‌کند. آخرین تیزر از این خودروی استتار شده نشان از اشتیاق آن برای خروج از جاده دارد و این به لطف سیستم کنترل Super-Al- Whee- برای انتقال نیرو به هر چهار چرخ در همه شرایط مسیر و آب و هوایی صورت می‌گیرد.به گفته مهندس ارشد میتسوبیشی، این سیستم AWD از تجارب رالی بهره‌مند شده و عملکرد بهتری در شرایط متفاوت همراه با ضریب اطمینان بالاتری را برای راننده فراهم شده است.اوتلندر ۲۰۲۲ که در ۱۷ فوریه رونمایی شود از طراحی جسورانه‌تری سود می‌برد. این خودرو بزرگتر و خشن‌تر از نسل فعلی است و میراث دار پاژرو خواهد بود. قسمت جلویی آن با طراحی به فرم X همچنان زبان طراحی میتسوبیشی را نشان می‌دهد. چراغ‌های دو بخشی …
۴۰ ساعت قبل
اشتباه کردم، از مردم و سرباز عذرمی‌خواهم
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی چند روز پس از فشارها و اعتراضات گسترده مردم و نیروی انتظامی علیه سیلی زدن او به صورت یک مامور وظیفه پلیس، با انتشار فیلمی در فضای مجازی از مردم و مامور یادشده عذرخواهی کرد و گفت: «باید به خودم مسلط می‌بودم. کارم اشتباه بود.»به گزارش ایرنا، پس از حجم گسترده اعتراضات و فشارها، سرانجام عنابستانی که از قضا، «سخنگوی فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی در مجلس یازدهم» است، انتشار یک ویدئو در فضای مجازی، پذیرفت که کارش اشتباه بوده است و به دلیل حواشی رخ داده از مردم و مامور مجری قانون عذرخواهی کرد.این نماینده مجلس یازدهم گفت: قرار بود این ویدئو در نخستین ساعات بعد از واقعه منتشر شود اما دلسوزان و بزرگان بنده را به صبر و سکوت دعوت کردند تا فضا آرام و ابهامات برطرف …
۴۰ ساعت قبل
سقوط از خط فقر به مرز فلاکت
کیمیا نجفیسال 99 بدون شک یکی از سخت‌ترین سال‌های زندگی اقشار کم‌درآمد به خصوص خانوارهای کارگری به حساب می‌آید. تورم و گرانی از یک‌سو و شیوع ویروس کرونا و مشکلات ناشی از آن از سوی دیگر عرصه را بر کارگرانی تنگ کرد که سال‌هاست در برابر مشکلات معیشتی صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته‌اند. به همین دلیل فعالان کارگری معتقدند که امسال، سال سخت و حساسی برای تعیین هزینه سبد معیشت کارگران بوده و مسئولان باید برای هر تصمیمی تمامی جوانب را در نظر بگیرند. ناترازی میان دستمزد و هزینه یک مسئله تکراری برای جامعه کارگری است و تحلیلگران و صاحب‌نظران دائما نسبت به شکاف عمیق میان هزینه و حقوق کارگران هشدار می‌دهند. حمیدرضا امام‌قلی‌تبار، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران با تاکید بر ناهماهنگی میان حقوق و هزینه‌ها …
۴۰ ساعت قبل
لیگ بیستم خسته از اشتباهات داوری!
اشتباهات داوری این روزها تبدیل به یکی داغ‌ترین بحث‌های فوتبال ایران شده و تقریبا همه تیم‌ها از داوری‌های این فصل شاکی هستند.داوری مسابقات لیگ برتر بیستم این روزها شدیدا خبرساز شده و هفته‌ای نیست که چند تیم از اشتباهات داوری متضرر نشوند؛ اشتباهاتی که حالا صدای مربیان و بازیکنان را در آورده و کنفرانس‌های خبری را به محلی برای بررسی و اعتراض به اشتباهات داوران تبدیل کرده است.به گزارش خبرآنلاین، این اتفاق در شرایطی رخ داده که براساس آمار تا به امروز حدود 150 داور و کمک داور در این فصل قضاوت کرده‌اند که در نوع خود یک رکورد عجیب است و شاید یکی از دلایل مشکلات داوری این فصل باشد. به افزایش ناگهانی تعداد داوران از دو منظر می‌توان نگاه کرد: اول این‌که این موضوع باعث شده پای بسیاری از داوران کم‌تجربه به …
دفاع از آرمان فلسطین
۴۰ ساعت قبل
دفاع از آرمان فلسطین
حمیدرضا محمدی  او از آن دست رجالی است که نوشتن درباره‌اش، هم سهل است و هم ممتنع. آن هم کسی که نخستین فعالیت سیاسی‌اش را در شانزده‌سالگی تجربه کرد، وقتی طلبه حوزه علمیه قم بود و این یعنی اکبر هاشمی رفسنجانی. از همان نوجوانی، به آنچه در اطرافش می‌گذشت، حساس بود و از همان نخستین سفر تبلیغی به همدان، در 11مرداد 1337، موی دماغ حکومت شد؛ «چون یکی از طلاب علوم دینی به نام اکبر هاشمی، دانش‌آموز حوزه علمیه قم که به همدان آمده بود در روزهای تاسوعا و عاشورا مطالب تا اندازه‌ای تحریک‌آمیز ایراد می‌نموده، به‌وسیله …
چرا موضوع سیلی خوردن سرباز مهم است؟
۴۰ ساعت قبل
چرا موضوع سیلی خوردن سرباز مهم است؟
حمیدرضا اسلامی- عضو شورای سردبیری در کشوری که آستانه تحمل افراد، اغلب بسیار پایین است و آنی به خشم می‌آیند و چیزی می‌گویند و کاری می‌کنند که شایسته نیست و تعداد درگیری‌های کوچک و بزرگ بین شهروندان در موضوعات بسیار پیش‌ پا‌افتاده فراوان است، چرا موضوع سیلی خوردن یک سرباز یا مأمور انتظامی راهور مهم می‌شود و به سوژه اصلی شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های رسمی داخل و خارج کشور تبدیل می‌شود؟ در دسترس‌ترین پاسخ در اینجا همان درست‌ترین پاسخ است: چون یک طرف ماجرا فردی صاحب قدرت است.به عنوان مقدمه به این پاسخ …
نقد و نظر/ خط ویژه و سیلی نقد
۴۰ ساعت قبل
نقد و نظر/ خط ویژه و سیلی نقد
سعید مروتی- منتقد فیلم و روزنامه‌نگار   درگیری نماینده مردم سبزوار در مجلس با سرباز نیروی انتظامی که به او اجازه عبور از خط ویژه را نداده بود، درنهایت با عذرخواهی آقای نماینده ختم به خیر شد. البته آقای عنابستانی بابت کارهای کرده و «نکرده» عذرخواهی کرده و دقیقا مشخص نکرده که منظورش کدام کار نکرده است و چرا باید بابت فعلی که به اعتقادش انجام نداده عذرخواهی کند. اصل ماجرا را همه می‌دانند و واکنش‌های اولیه آقای نماینده هم همینطور. خبری منتشر شد که یک نماینده مجلس به گوش یک سرباز سیلی زده است. علت …
گسستگی میان مدهای حمل و نقلی
۴۰ ساعت قبل
گسستگی میان مدهای حمل و نقلی
فریبا بخشایش- سایکل توریست دوچرخه قبل از اینکه وسیله حمل و نقل یا تردد باشد، یک وسیله دوست داشتنی است که تا عاشقش نباشید نمی‌توانید سوارش بشوید و رکاب بزنید. از زمانی که به یاد دارم دوچرخه سواری کرده‌ام. در دوران کودکی برایم تفریح و سرگرمی بود و نوجوانی و جوانی هم ورزش مفرح محسوب می شد و همچنان که بزرگ‌تر می‌شدم دوچرخه هم برایم جذاب تر می‌شد تا جایی که به یک وسیله دوست‌داشتنی و جدایی ناپذیر تبدیل شد. امروز علاوه بر تهران در شهرها و استان‌های دیگر و حتی کشورهای دیگر با دوچرخه می‌روم و برایم بسیار …
سیلی زدن یا زانو زدن | محمد فاضلی
۴۱ ساعت قبل
سیلی زدن یا زانو زدن | محمد فاضلی
محمد فاضلی، جامعه‌شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در یادداشتی تلگرامی با عنوان «سیلی زدن یا زانو زدن» نوشت: سیلی نماینده مجلس بر صورت سرباز راهور و فیلم منتشرشده از آن، حاوی چند نکته جامعه‌شناختی البته بدیهی است که فقط به جهت آن‌که شاید گوشی را شنوا یا…
ثبت انبارهای استان تهران در سامانه جامع تسریع شود
۴۳ ساعت قبل / معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران
ثبت انبارهای استان تهران در سامانه جامع تسریع شود
ایلنا: معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران بر تسریع در ثبت انبارها در سامانه جامع به وسیله فرمانداری ها و سازمان صمت تاکید کرد.
استراحت نیروهای اورژانس در زمان کرونا کمتر شد/طرح شهید سلیمانی در دنیا بی نظیر است
۴۳ ساعت قبل / رییس سازمان اورژانس کشور
استراحت نیروهای اورژانس در زمان کرونا کمتر شد/طرح شهید سلیمانی در دنیا بی نظیر است
ایلنا: رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در سیلاب های دو سال اخیر اگر برنامه ریزی دقیق و فرماندهی منسجمی در وزارت بهداشت وجود نداشت، تعداد مرگ و میر این حوادث در کشور به…
روشن: استقلال با خلاقیت مهاجمانش گل می‌زند
۴۶ ساعت قبل / حسن روشن / پرسپولیس
روشن: استقلال با خلاقیت مهاجمانش گل می‌زند
تهران- ایرنا- پیشکسوت استقلال گفت: مهاجمان استقلال براساس خلاقیت و پتانسیل فنی بالایی که دارند در بازی‌ها گل می‌زنند و اگر به آمار گل‌هایی که استقلال در این فصل به ثمر رسانده است دقت کنید و آنها را مورد آنالیز فنی قرار دهید متوجه خواهید شد از سوی هافبک‌ها به خوبی تغذیه نمی‌شوند.
عذرخواهی عنابستانی؛ عذر بدتر از سیلی!
۴۷ ساعت قبل
عذرخواهی عنابستانی؛ عذر بدتر از سیلی!
نماینده سبزوار با انتشار ویدئویی عذرخواهی کرد. او البته مدعی است که به صورت سرباز سیلی نزده است و عذرخواهی او هم خیلی شبیه عذرخواهی نیست!
سیلی بر صورت سرباز وطن؛ دو حادثه مشابه، دو رویکرد متفاوت
۲ روز قبل
سیلی بر صورت سرباز وطن؛ دو حادثه مشابه، دو رویکرد متفاوت
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •