دوشنبه, ۱۶ تیر, ۱۳۹۹ / 6 July, 2020
آموزش حضوری
آموزش نصب adobe connect برای شرکت در کلاس‌های آنلاین و  از راه دور
۱ ساعت قبل
آموزش نصب adobe connect برای شرکت در کلاس‌های آنلاین و از راه دور
شیوع ویروس کرونا باعث تغییر و تحولات بسیاری در حوزه‌های مختلف به ویژه آموزش شده است. آموزشگاه‌هایی که تا پیش از این تنها روی آموزش حضوری تاکید داشتند به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی مجبور شدند به شیوه آموزش از راه دور روی آورند. همین مسئله باعث شده تا راهکارها و ابزارهای آموزش از راه دور به شکل جدی مورد توجه آموزشگاه‌ها قرار گیرد. یکی از این نرم‌افزارهای کاربردی ادوبی کانکت است. نرم‌افزاری که اجازه برپایی کلاس‌های آموزش از راه دور را می‌دهد. در این مطلب قصد داریم به‌طور اجمالی شیوه نصب این نرم‌افزار را آموزش دهیم.
۸ ساعت قبل
اقتراح تعلیم ابتدایی یا تعلیم عالیه
هجدهمین مجموعه نشست‌های علم و جامعه از سوی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود. در این نشست کتاب «اقتراح تعلیم ابتدایی یا تعلیم عالیه» نقد و بررسی خواهد شد. در این کتاب پرسشی مهم و تعیین‌کننده در سال‌های ۱۳۰۴ و ۱۳۰۵ برای دست یافتن به پاسخی برای سیاستگذاری در نظام آموزشی ایران مطرح شده است. این نشست دوشنبه 16 تیرماه ساعت 15 تا 17 با حضور قاسم زائری، ابراهیم توفیق و رضا ماحوزی به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود. کتاب «اقتراح تعلیم ابتدایی یا تعلیم عالیه»  با بازنویسی قاسم زائری، عضو هیات علمی دانشگاه تهران به همت انتشارات پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی منتشر شده است. در بخشی از مقدمه‌ای که جبار رحمانی، دبیر مجموعه تأملات …
اقدامات سازمان محیط زیست برای گسترش آموزش مجازی
۲۱ ساعت قبل / سازمان محیط زیست ایران / محیط بان / آموزش مجازی
اقدامات سازمان محیط زیست برای گسترش آموزش مجازی
رییس مرکز آموزش محیط‌زیست و تربیت محیط‌بان با اشاره به ضرورت آشنایی محیط‌بانان با سامانه آموزش مجازی کارکنان (جام) گفت: تصمیم گرفته شد تا آزمون دوره‌های محیط‌بانی بدو خدمت پس از طی مراحل حضوری و شرکت در میدان تیر، به‌صورت مجازی و از طریق این سامانه انجام شود.
توضیح وزیر علوم درباره زمان اعلام نتایج کنکور و نحوه برگزاری ترم آینده برای دانشجویان سال‌اولی
۲۲ ساعت قبل
توضیح وزیر علوم درباره زمان اعلام نتایج کنکور و نحوه برگزاری ترم آینده برای دانشجویان سال‌اولی
وزیر علوم با تاکید بر اینکه آموزش ترم آینده دانشجویان جدیدالورود حضوری است، گفت: فعلا برنامه این است که دانشگاه‌ها اگر بتوانند کلاس‌های آموزشی دانشجویان جدیدالورود را به صورت حضوری شروع کنند. چرا که آنها باید محیط دانشگاه را بشناسند و با اساتید آشنا شوند  و به طور کلی از محیط دانشگاهی آشنایی کسب کنند.
۲۴ ساعت قبل
وضعیت بازگشایی دانشگاه‌ها در نیم سال آینده مشخص شد
وزیر علوم با تاکید بر اینکه آموزش ترم آینده دانشجویان جدیدالورود حضوری است، گفت: فعلا برنامه این است که دانشگاه‌ها اگر بتوانند کلاس‌های آموزشی دانشجویان جدیدالورود را به صورت حضوری شروع کنند. چرا که آنها باید محیط دانشگاه را بشناسند و با اساتید آشنا شوند و به طور کلی از محیط دانشگاهی آشنایی کسب کنند.
توضیحات وزیر علوم درباره ترم آینده، کنکور، آموزش مجازی و ...
۲۴ ساعت قبل / وزیر علوم / کنکور
توضیحات وزیر علوم درباره ترم آینده، کنکور، آموزش مجازی و ...
وزیر علوم با تاکید بر اینکه آموزش ترم آینده دانشجویان جدیدالورود حضوری است، گفت: فعلا برنامه این است که دانشگاه‌ها اگر بتوانند کلاس‌های آموزشی دانشجویان...
از سرگیری فعالیت آموزشگاه‌های هنری ابرکوه در سایه کرونا
۲۶ ساعت قبل / ابرکوه / اداره ارشاد / کرونا / استانی-شهرستانها / اوقات فراغت
از سرگیری فعالیت آموزشگاه‌های هنری ابرکوه در سایه کرونا
به دنبال شروع مجدد دوره‌های آموزش حضوری و غیرحضوری آموزشگاه‌های هنری کشور، آموزشگاه‌های شهرستان ابرکوه نیز فعالیت خود را به شرط رعایت پروتکل بهداشتی اعلام شده، آغاز می‌کنند.
فعالیت پایگاه‌های تابستانی دانش‌آموزی آغاز شد
۲۷ ساعت قبل / اوقات فراغت / پایگاه تابستانی / _دانش آموز / کروناویروس / تعطیلات تابستانی
فعالیت پایگاه‌های تابستانی دانش‌آموزی آغاز شد
طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش ثبت نام دانش‌آموزان علاقه‌مند شرکت در پایگاه‌های تابستانی حضوری و مجازی، در هفته اول و دوم تیرماه انجام و کلاس‌ها از ۱۵ تیرماه آغاز می‌شود. فعالیت پایگاه‌های تابستانی تا ۳۰ مرداد ادامه دارد.
۳۰ ساعت قبل / ترم تحصیلی / سال تحصیلی دانشگاه ها / وزیر علوم تحقیقات و فناوری
از "نحوه برگزاری ترم آینده برای نودانشجویان" تا "زمان اعلام نتایج نهایی کنکور"
دکتر منصور غلامی در دیدار با خبرنگاران ایسنا که در محل وزارت علوم انجام شد، ضمن بیان این مطلب گزارشی از وضعیت آموزش دانشگاه‌ها در شرایط کرونا ویروس ارائه داد و اظهار کرد: از سال گذشته یکی از کمیاب‌ترین مدل انتشار یک بیماری با شیوع گسترده تحت عنوان کرونا، کشور ما و سایر کشورهای دنیا را درگیر کرد و فارغ از اینکه مجموعه وزارت بهداشت کشور به سرعت توانستند به این موضوع ورود پیدا کنند، مجموعه‌های دانشگاهی نیز همانند بسیاری از مراکزی که نیازمند تجمع افراد برای انجام فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی،‌علمی و آموزشی بود با فاصله حدود یک هفته  فعالیت‌های حضوری خود را متوقف کردند، این در حالی بود که پیش بینی از روند ویروس وجود نداشت.
۳۴ ساعت قبل
تأکید بر هم‌افزایی و همکاری‌های مشترک در آموزش همگانی
[شهروند] معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال ‌احمر با دکتر رضا کرمی محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران دیدار و گفت‌وگو کرد. خسرو رحمانی در این دیدار از اقدامات و ایجاد ظرفیت‌های صورت‌گرفته به وسیله سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در ایجاد آمادگی در برابر مخاطرات تقدیر و تشکر کرد. معاون آموزش، پژوهش و فناوری با اشاره به وجود مخاطرات گوناگون در شهر تهران، بر لزوم آشنایی مردم با آموزش همگانی مخاطرات و کمک‌های اولیه به صورت حضوری، نیمه‌حضوری، مجازی و ایستگاهی و همچنین برگزاری جلسات مستمر برای هم‌افزایی و برنامه‌ریزی‌های بیشتر در قالب پروژه‌های مشترک تأکید کرد.رضا کرمی محمدی نیز با تأکید بر اهمیت آموزش‌های همگانی به‌خصوص …
پروژه ملی آموزش‌های همگانی امدادی اجرا می‌شود
۴۱ ساعت قبل / سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران / خسرو رحمانی / هلال احمر جمهوری اسلامی ایران / آموزش امداد و نجات
پروژه ملی آموزش‌های همگانی امدادی اجرا می‌شود
در قالب یک پروژه ملی، آموزش های همگانی کمک های اولیه و مخاطرات، به صورت چهره به چهره و حضوری و استفاده از روش های ترکیبی ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می‌شود.
تناقض مسئولان آموزش و پرورش در نحوه تعامل با مدرسه و دانش آموز در روزهای کرونا
۴۳ ساعت قبل / مدرسه / وزارت آموزش و پرورش / بازگشایی مدارس
تناقض مسئولان آموزش و پرورش در نحوه تعامل با مدرسه و دانش آموز در روزهای کرونا
در حالیکه در همین روزهای کرونا یک ماهی مدارس باز شدند و امتحانات غیر ضروری به صورت حضوری برگزار شد و قرار است سال تحصیلی از شهریور آغاز شود، مدارس از برگزاری هر کلاس تابستانی منع شده اند.
هزینه دانشگاه‌ها در برگزاری کلاس‌های مجازی یا حضوری تفاوتی ندارد
۲ روز قبل / ویروس کرونا / دانشگاه سوره / آموزش مجازی / امتحانات پایان سال تحصیلی ۹۹-۹۸ ؛ مجازی یا حضوری / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
هزینه دانشگاه‌ها در برگزاری کلاس‌های مجازی یا حضوری تفاوتی ندارد
تهران- ایرنا- معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره گفت: برای دانشگاه‌ها هیچ تفاوتی در هزینه برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی و حضوری وجود ندارد؛ حتی برگزاری کلاس‌های مجازی گاهی هزینه بیشتری برای دانشگاه نسبت به کلاس‌های حضوری دارد.
نیم‌سال کرونایی دانشگاه شیراز چگونه گذشت؟
۲ روز قبل / ویروس کرونا / دانشجو / دانشگاه شیراز / شیراز / فارس / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
نیم‌سال کرونایی دانشگاه شیراز چگونه گذشت؟
شیراز- ایرنا- کلاس‌های حضوری دانشگاه شیراز از سوم اسفند ۹۸ تعلیق شد و با قطعیت‌یافتن این تعطیلی تا مدت نامعلوم، آموزش مجازی جای آموزش حضوری را گرفت، در ادامه شیوه‌نامه‌ای برای امتحانات مجازی تدوین شد و هم‌اکنون با پایان یافتن ترم کرونایی، این دانشگاه برای برگزاری مجازی دروس در سال آینده برنامه‌ریزی کرده است. 
برگزاری کلاس‌های حضوری برای دانش‌آموزان عشایر
۳ روز قبل
برگزاری کلاس‌های حضوری برای دانش‌آموزان عشایر
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش گفت: مبنا این است که تا مطمئن نشویم یک دانش آموزی محتوای درسی را یاد نگرفته به مبحث بعدی ورود نمی‌کنیم.
۴ روز قبل
لغو امتحانات دانشگاه تهران به مدت یک هفته
معاون آموزشی دانشگاه تهران از لغو امتحانات حضوری به دلیل اعمال محدودیت‫های کرونایی خبر داد. به گزارش مهر، حسین حسینی، از لغو امتحانات حضوری دانشگاه تهران از روز یکشنبه ۱۵ تیرماه به مدت یک هفته خبر داد و گفت: براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا در راستای اعمال محدودیت مجدد به دلیل شیوع کرونا امتحانات حضوری دانشگاه تهران لغو می‌شود.معاون آموزشی دانشگاه تهران در پاسخ به این سوال که این امتحانات مجددا چه زمانی برگزار خواهد شد، افزود: در صورتی که اعمال محدودیت ها استمرار نداشته باشد، امتحانات در هفته بعد یعنی از (۲۲ تیرماه تا ۲۸ تیرماه) برگزار خواهد شد. البته باز هم باید منتظر تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص اعمال محدودیت‌ها باشیم. اقدامات محدودیتی برای مقابله با کرونا به استانداران استان‌های …
استفاده از قابلیت‌های آموزش مجازی در ایام پساکرونا
۵ روز قبل / دانشگاه علم و صنعت / آموزش مجازی / همه_باهم_علیه_کرونا / آموزش مجازی دانشجویان
استفاده از قابلیت‌های آموزش مجازی در ایام پساکرونا
یک عضو هیئت علمی دانشگاه علم‌وصنعت با اشاره به وضعیت آموزش دانشگاه در ایام شیوع کرونا گفت: مدام به دنبال راهکارهای جدید هستیم تا در آینده شیوه‌های حضوری و مجازی را در کنار یکدیگر داشته باشیم؛ چرا که ارائه آموزش ترکیبی قطعا کیفیت آموزش را ارتقاء می‌دهد. همچنین به دلیل اینکه پارادایم آموزش در کل دنیا تغییر کرده است و درآینده ان‌شاء‌الله با رفع مشکل کرونا و برقراری کلاس‌های حضوری همچنان استفاده از قابلیت های آموزش مجازی همراه سیستم آموزشی خواهد بود.
طهرانچی: ترم آینده ترکیبی از آموزش حضوری و مجازی است/پیشنهاد افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان
۵ روز قبل / محمدمهدی طهرانچی / دانشگاه آزاد
طهرانچی: ترم آینده ترکیبی از آموزش حضوری و مجازی است/پیشنهاد افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ترم آینده ترکیبی از آموزش حضوری و مجازی است.
ممنوعیت کلاس حضوری دانش‌آموزان تا زمان بازگشایی مدارس/ خانواده‌ها تخلفات را به این شماره اطلاع دهند
۵ روز قبل / ویروس کرونا
ممنوعیت کلاس حضوری دانش‌آموزان تا زمان بازگشایی مدارس/ خانواده‌ها تخلفات را به این شماره اطلاع دهند
تسنیم نوشت: سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با اعلام ممنوعیت برگزاری کلاس‌های آموزش حضوری برای دانش‌آموزان تا زمان بازگشایی مدارس گفت: خانواده‌ها تخلفات را گزارش دهند.
باید در بازار بین المللی آموزش عالی آنلاین سهم داشته باشیم
۵ روز قبل / آموزش عالی / ایران / جهان / دلار / رشد
باید در بازار بین المللی آموزش عالی آنلاین سهم داشته باشیم
ایلنا: معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه شاهد رشد شتابان آموزش عالی به شیوه غیر حضوری و آنلاین در دنیا پس از کرونا هستیم گفت: ایران نیز باید…
طهرانچی: کلاس‌های ترم آینده حضوری و مجازی خواهد بود
۵ روز قبل
طهرانچی: کلاس‌های ترم آینده حضوری و مجازی خواهد بود
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شروع ترم آینده به صورت حضوری و ادامه آن به صورت مجازی خواهد بود. با توجه به این که خطر شیوع کرونا همچنان باقی است، ترم آینده در واقع ترکیبی از آموزش حضوری و مجازی خواهد بود.
۵ روز قبل
ابلاغیه مهم آموزش و پرورش: ممنوعیت برگزاری کلاس‌های آموزشی حضوری تا زمان بازگشایی رسمی مدارس
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران ضمن اعلام ممنوعیت برگزاری هرگونه کلاس آموزشی حضوری تا زمان بازگشایی رسمی مدارس گفت: با توجه به اینکه شرایط فعلی کشور مساعد نیست از مدارس درخواست جدی داریم که به صورت قطعی از برگزاری کلاس‌های آموزشی خودداری کنند.
پیش‌بینی سه شیوه آموزش به دانشجویان غیرایرانی در دوران کرونا
۵ روز قبل / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / سازمان امور دانشجویان / ویروس کرونا / مجتبی صدیقی / آموزش مجازی / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
پیش‌بینی سه شیوه آموزش به دانشجویان غیرایرانی در دوران کرونا
تهران- ایرنا - رییس سازمان امور دانشجویان گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای ادامه آموزش دانشجویان غیرایرانی شیوه‌های حضوری (منوط به کنترل و کاهش کرونا)، تلفیقی، آنلاین و از راه دور برنامه‌ریزی کرده است.
ساماندهی هیأت اجرایی بر مبنای آمایش آموزش عالی
۵ روز قبل
ساماندهی هیأت اجرایی بر مبنای آمایش آموزش عالی
ایلنا: جلسه ۲۵۰ هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس به ریاست محمدعلی کی‌نژاد رئیس هیأت…
نیاز این دانشگاه به تقویت زیرساخت‌های آموزش مجازی بیش از سایر دانشگاه‌ها است
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
نیاز این دانشگاه به تقویت زیرساخت‌های آموزش مجازی بیش از سایر دانشگاه‌ها است
رئیس دانشگاه فرهنگیان با تاکید بر لزوم تقویت و ایجاد سرور و دیتا سنترها در این دانشگاه، تصریح کرد: آموزش در دانشگاه فرهنگیان به صورت حضوری و رودررو پایه گذاری و بر آن تاکید شده بود و نیازی به افزایش و تقویت سرور و دیتا سنتر ها نبود اکنون و در شرایط جدید این دانشگاه بیش از سایر دانشگاه ها نیاز دارد تا زیر ساخت های آن با قدرت، دقت و سرعت تقویت شود، تاخیر در انجام آن باعث افزایش هزینه ها و از دست دادن زمان خواهد شد.
هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم از نیمه تیر با ۲ روش حضوری و غیرحضوری
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / آموزش و پرورش شهر تهران / دانش‌آموزان
هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم از نیمه تیر با ۲ روش حضوری و غیرحضوری
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم از نیمه تیر ماه شروع و به دو شیوه حضوری و غیرحضوی انجام می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
خوشتر ز کتابخانه جایی نبود
رسول جعفریان از آن دسته افرادی است که این بیت شعر در همه کارهایش دیده می‌شود. علاقه و اشتیاق او به کتاب بر کسی پوشیده نیست و جدا از تالیفات بسیار در حوزه کتاب یا مقالات، نقش و عملکرد او در کتابخانه‌هایی که مسوولیت داشته نشان از این امر است. کتابخانه تخصصی تاریخ اسلام و ایران در قم یکی از این موارد است که به‌نوبه خود به تدریج دارد تبدیل به یک گنجینه می‌شود. فعالیت‌های جعفریان در طول چهار سالی که مسوولیت کتابخانه مجلس شورای اسلامی را داشت نیز نشان از دغدغه اوست برای تسریع در گسترش هر چه بیشتر اطلاعات، آن هم نه فقط به طریق مکتوب که بیشتر از فضای مجازی و از این رو او جزو اولین پیشروانی است که به تبلیغ و حمایت از فضای مجازی در حوزه آموزش و پژوهش روی آورد. کتابخانه مجلس در …
ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه‎‌های میانی، توسط خود مدارس
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / دانش‌آموز / آموزش و پرورش / استانی-علمی و آموزشی / اخبار علمی - کرمان / استعدادهای درخشان
ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه‎‌های میانی، توسط خود مدارس
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ثبت نام‌های حضوری فقط در پایه های ورودی بوده و در بقیه پایه ها، از ثبت نام حضوری خودداری و از ورود اولیاء به مدارس جلوگیری شده و طبق دستورالعمل ها قرار است مدارس ثبت نام پایه های میانی را خودشان انجام خواهند داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
برگزاری دوره آموزشی فنی بیمه‌های زندگی و بازاریابی فروش
دوره آموزشی فنی بیمه‌های زندگی و بازاریابی فروش به صورت حضوری در بیمه سرمد برگزار شد. این کلاس آموزشی به همت واحد آموزش سرمایه انسانی و با تدریس مسعود صحرابانی سرپرست مدیریت بازاریابی و فروش بیمه‌های در شعبه غرب بیمه سرمد برگزار شد. در این دوره، آموزش‌های لازم درباره عوامل تعیین‌کننده نرخ و شرایط بیمه‌های عمر، بیمه‌های مستمری و بازنشستگی و مزایا و شرایط این بیمه‌ها به کارشناسان شعبه غرب بیمه سرمد داده شد و صحرابانی در پایان به سوالات کارشناسان سرمد درباره بیمه‌های زندگی پاسخ داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
ظرفیت‌های پاسخ‌گویی غیرحضوری در سایپا فعال است/ نیازی به مراجعه حضوری مشتریان به معاونت فروش نیست
با توجه به اخطارهای جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص افزایش شیوع کرونا، از مشتریان خود می خواهیم از ظرفیت‌های غیرحضوری ایجاد شده، برای پیگیری مسائل و رفع مشکلات خود استفاده کنند.
وزیر آموزش و پرورش: برنامه چگونگی فعالیت مدارس از شهریور به زودی ابلاغ می‌شود / زمان آموزش را به دو بخش سه روزه تقسیم می‌کنیم: ۳ روز حضوری، ۳ روز غیرحضوری / تعطیلی پنج‌شنبه لغو می شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
وزیر آموزش و پرورش: برنامه چگونگی فعالیت مدارس از شهریور به زودی ابلاغ می‌شود / زمان آموزش را به دو بخش سه روزه تقسیم می‌کنیم: ۳ روز حضوری، ۳ روز غیرحضوری / تعطیلی پنج‌شنبه لغو می شود
وزیر آموزش و پرورش گفت: جزئیات برنامه آموزشی تدوین و هفته آینده به تمام مدارس کشور ابلاغ می‌شود. متناسب با وضعیت زرد، سفید و قرمز در استان‌های مختلف کشور عمل می‌کنیم همچنین ساعات دروسی که باید حضوری یا غیرحضوری باشد از سوی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بررسی شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
تداوم خدمات غیرحضوری پیگیری خودرو
معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: باتوجه به افزایش مجدد شیوع ویروس کرونا، مشتریان از طریق بسترهای آنلاین و غیرحضوری پیگیر نیازهای خود در معاونت فروش سایپا باشند. حسین کاظمی طرقی افزود: گروه خودروسازی سایپا از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور، با ایجاد فضا و فرصت مراجعه غیرحضوری مشتریان به معاونت بازاریابی و فروش، مسائل و مشکلات آنان را مورد پیگیری قرار داد. به گفته وی، این بسترها همچنان فعال هستند و نیازی به مراجعه حضوری مشتریان به این معاونت وجود ندارد. کاظمی تاکید کرد: با توجه به اخطارهای جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص افزایش شیوع ویروس کرونا، از مشتریان خود می‌خواهیم از ظرفیت‌های غیرحضوری ایجاد شده، برای پیگیری مسائل و رفع مشکلات خود استفاده کنند. معاون بازاریابی …
دانش آموزان میان پایه به صورت سیستماتیک به پایه بعد منتقل می‌شوند
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / زهرا مظفر / وزارت آموزش و پرورش / ثبت نام دانش آموزان
دانش آموزان میان پایه به صورت سیستماتیک به پایه بعد منتقل می‌شوند
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان میان‌پایه نیازی به مراجعه حضوری ندارند و می‌توانند از طریق مدرسه به‌صورت سیستماتیک به پایه بعدی منتقل شوند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / سال تحصیلی دانشگاه ها / وزیر علوم
زمان آغاز نیمسال تحصیلی دانشگاه ها
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، منصور غلامی در حاشیه یکصد و سی و سومین شورای ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور افزود: باتوجه به ناشناخته بودن شرایط بیماری کرونا در نیم سال تحصیلی جدید که در فصل پاییز و زمستان قرار دارد، به دانشگاه‌ها توصیه کردیم که حتماً آموزش را از نیمه شهریور ماه آغاز کنند؛ زیرا در مواقعی که دانشگاه‌ها احساس کنند که حضور دانشجو در کلاس درس به صورت حضوری الزامی است، با این شرایط که برای نیم سال جدید پیش بینی شده، می‌توانند زمان بندی مناسبی برای حضور دانشجویان انجام بدهند.وی با اشاره به اینکه توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از رفت و آمد، دانشجویان در دانشگاه‌های شهر محل سکونت خود مهمان شوند بیان کرد: دانشجویان هرچه زودتر درخواست‌های خود را برای مهمان …
مشارکت پایین دانشجویان در آموزش مجازی
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / همه_باهم_علیه_کرونا / آموزش مجازی دانشجویان / چالش های آموزش مجازی / مزایای آموزش مجازی / کرونا و آموزش عالی؛ فرصت ها تهدیدها
مشارکت پایین دانشجویان در آموزش مجازی
یک عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه مشارکت دانشجویان در آموزش مجازی پایین‌تر از آموزش حضوری است، گفت: با این وصف، به نظر می‌رسد دانشجویان پس از کسب دانش از طریق آموزش مجازی باید در دانشگاه حاضر شوند و امتحانات به شکل حضوری برگزار شود.
جزئیات بازگشایی مدارس با توجه به سفید، زرد و قرمز بودن استان‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
جزئیات بازگشایی مدارس با توجه به سفید، زرد و قرمز بودن استان‌ها
وزیر آموزش و پرورش گفت: برای آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ بر اساس پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا چند سناریو را پیش بینی کرده‌ایم. از جمله آموزش حضوری، آموزش نیمه حضوری (تلفیقی) و آموزش مجازی که این سناریوها با توجه به شرایط سفید، زرد و قرمز استان‌ها اجرا خواهد شد.
حضور در زمانه غیاب
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
حضور در زمانه غیاب
نسترن ز‌ب‌د‌ژ_خبر‌نگار در روزهایی که دانش‌‌آموزان و دانشجویان از کیفیت آموزش مجازی گلایه داشتند و در خانه‌های خود آموزش می‌دیدند، دانش‌آموزان مناطق روستایی به‌خاطر کمبود یا نبود امکانات آموزش مجازی گاهی مجبور شدند در این روزهای کرونایی تا کیلومترها راه را طی کنند تا به مدرسه‌شان برسند و به تحصیل‌شان ادامه بدهند. طبق آمار رسمی وزارت آموزش و پرورش از 124هزار کلاس روستایی 50هزار کلاس فقط در مقاطع پایه تحصیلی فعالیت دارند. حالا شنیدن تجربه معلمان کلاس‌های روستایی و عشایری درباره تجربه آموزش حضوری …
توضیح وزیر علوم درباره مجازی شدن کلاس‌ دانشگاه‌ها در ترم آینده
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / منصور غلامی / وزارت علوم،تحقیقات و فناوری / آموزش مجازی / دانشجو / دانشگاه
توضیح وزیر علوم درباره مجازی شدن کلاس‌ دانشگاه‌ها در ترم آینده
مهر نوشت: وزیر علوم گفت: در نیمسال آینده آموزش‌ها به صورت حضوری، مجازی و ترکیبی خواهد بود و قرار است دانشگاه‌ها بر حسب شرایط استان و جمعیت دانشجویی نسبت به ترکیب آموزش مجازی و حضوری اقدام کنند.
هشدار درباره تصمیمات شتاب‌زده پیرامون آموزش پساکرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی / آموزش مجازی / همه_باهم_علیه_کرونا / دانشگاه خواجه نصیر طوسی
هشدار درباره تصمیمات شتاب‌زده پیرامون آموزش پساکرونا
یک عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با اشاره به تاثیر منفی‌ که آموزش مجازی می‌تواند بر آموزش دوران پساکرونا داشته باشد گفت: در رابطه با سستی در مراجعه دانشجویان و بعضا اعضای هیات علمی و کارکنان در نیمسال­های آتی به دانشگاه نگرانی‌هایی وجود دارد. به این معنی که مسائلی مانند ترافیک، تمایل به عدم سحرخیزی، خستگی در محیط دانشگاه و غیره ممکن است از حضور موثر دانشجویان در محیط دانشگاه بکاهد. همچنین ممکن است در برخی موارد تصمیمات شتاب‌زده جهت جایگزینی سیستم آموزش الکترونیکی به جای آموزش حضوری توسط عده‌­ای مطرح شود.
آغاز ثبت‌نام ورودی پایه هفتم مدارس خوزستان
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / اخبار اجتماعی - خوزستان / استانی-اجتماعی / آموزش و پرورش
آغاز ثبت‌نام ورودی پایه هفتم مدارس خوزستان
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به آغاز ثبت نام ورودی پایه هفتم از امروز، گفت: با توجه به شیوع کرونا و اهمیت حفظ فاصله گذاری اجتماعی، ثبت نام میان پایه‌ای در دوره متوسطه اول و دوم وجود نخواهد داشت و تنها دانش آموزان ورودی پایه هفتم و دهم باید به صورت حضوری ثبت نام کنند.
وزارت علوم: کلاس‌های دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور حضوری و الکترونیکی می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
وزارت علوم: کلاس‌های دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور حضوری و الکترونیکی می‌شود
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سال تحصیلی ۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از ۱۵ شهریور ماه، به صورت ترکیبی از آموزش حضوری و الکترونیکی آغاز خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
سال تحصیلی پانزدهم شهریور آغاز می‌شود
رئیس‌جمهوری از آغاز‌ سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها در روز پانزدهم شهریورماه خبر داد و گفت: «ممکن است نیاز باشد مدارس از اول یا هفتم شهریور باز باشند. دست آموزش‌وپرورش در این زمینه باز است، اما ما مبنا را روز پانزدهم شهریورماه می‌گذاریم.» حسن روحانی روز گذشته در جلسه ستاد ملی درباره مصوبات این ستاد در مقابله با کرونا در مورد آموزش گفت: «تصمیم گرفته شد دانشگاه‌ها پانزدهم شهریور فعالیت خود را آغاز کنند. این آغاز فقط حضوری نیست، بلکه بخشی در فضای حقیقی و بخشی به شکل مجازی است، البته با کلاس خلوت و خوابگاه خلوت.»
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
تهیه چارچوب بازگشایی دبستان‌ها از ۱۵ شهریور
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره جزئیات بازگشایی مدارس در دوره ابتدایی از ۱۵ شهریورماه اظهار کرد: هنوز جزئیات و برنامه‌های تنظیمی قطعی نشده است که بتوانیم آن را اعلام کنیم، اما در برنامه‌ریزی‌های ما برای بازگشایی مدارس، فاکتورهای مختلفی از جمله تفاوت دوره ابتدایی با دوره‌های دیگر لحاظ می‌شود.به گزارش ایسنا،‌ رضوان حکیم‌زاده، در‫پی اعلام مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور ماه، درباره جزئیات این بازگشایی در دوره ابتدایی اظهار کرد: هنوز جزئیات و برنامه‌های تنظیمی قطعی نشده است که بتوانیم آن را اعلام کنیم؛ پس از قطعی شدن برنامه‌ها و سناریوهای مطرح شده، حتما موارد را اطلاع رسانی خواهیم کرد. وی افزود: در برنامه‌ریزی‌های ما برای بازگشایی …
۲ سناریو بازگشایی مدارس برای مهر ۹۹
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
۲ سناریو بازگشایی مدارس برای مهر ۹۹
معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به سناریوهای بازگشایی مدارس از اول مهر گفت: در صورت ادامه کرونا آموزش مجازی و حضوری را با هم خواهیم داشت.
شرایط بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور با حذف تعطیلی پنج‌شنبه‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / ویروس کرونا / مدرسه / تعطیلی مدارس
شرایط بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور با حذف تعطیلی پنج‌شنبه‌ها
تسنیم نوشت: دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور و حذف تعطیلی پنج شنبه‌ها، گفت: باید از فرصت آموزش حضوری دانش‌آموزان نهایت استفاده را ببریم.
آموزش آنلاین زبان انگلیسی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / اعتماد به نفس / برنامه های آموزشی / پرسش و پاسخ / کسب و کار / برنامه ریزی
آموزش آنلاین زبان انگلیسی
کلاس هاس آموزش آنلاین زبان، از نظر سطح کیفیت با کلاس های حضوری برابری می کند و حتی ممکن است کیفیت یادگیری زبان در این کلاس ها بالاتر نیز باشد. طبق تحقیقاتی که در مورد آموزش آنلاین زبان انجام شده، زبان آموزان در کلاس های آنلاین زبان انگلیسی، استرس کمتری دارند و با اعتماد به نفس بالاتری به سوالات پاسخ می دهند.
پایه های ورودی مدارس کهگیلویه و بویراحمد ثبت نام حضوری دارند
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / استانی-علمی و آموزشی / کهگیلویه و بویراحمد / مدارس / ثبت نام مدارس / پروتکل بهداشتی / کتاب
پایه های ورودی مدارس کهگیلویه و بویراحمد ثبت نام حضوری دارند
مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پایه های ورودی شامل اول ابتدایی، هفتم و پایه دهم نیاز به مراجعه حضوری اولیا با تاکید بر رعایت بر رعایت همه پروتکل های بهداشتی به مدرسه برای ثبت نام دارند.
کیفیت پایین آموزش مجازی و ضرورت بازگشت به کلاس‌های حضوری
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / کرونا و آموزش عالی؛ فرصت ها تهدیدها / همه_باهم_علیه_کرونا / آموزش مجازی دانشجویان
کیفیت پایین آموزش مجازی و ضرورت بازگشت به کلاس‌های حضوری
یک عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی درباره بخشی از تاثیرات آموزش مجازی بر آموزش حضوری دوران پساکرونا گفت: در دوره‌های مجازی می‌توانیم ساعت‌ کلاس را تغییر دهیم. همچنین، بعد از پایان کلاس منابع آموزشی در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرد و حتی دانشجویان مجبور نیستند که در زمان مقرر سر کلاس حضور داشته باشند.بنابراین این دسترسی آسان به مواد آموزشی می‌تواند باعث شود که به این سیستم فعلی عادت کنیم و حتی در زمانی دچار تردید شویم که چرا باید مشقت رفتن تا دانشگاه را تقبل کنیم در حالی که شیوه‌ آسان‌تری نیز برای یاد گرفتن دروس و آموزش دادن وجود دارد.
​برای زمان آغاز سال تحصیلی تصمیم‌گیری نشده/ آمادگی برگزاری حضوری و غیرحضوری کلاس‌های درس را داریم
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / وزیر آموزش و پرورش
​برای زمان آغاز سال تحصیلی تصمیم‌گیری نشده/ آمادگی برگزاری حضوری و غیرحضوری کلاس‌های درس را داریم
ایلنا: ​وزیر آموزش و پرورش در سفر به خراسان شمالی و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای زمان آغاز سال تحصیلی تصمیم گیری نشده است اما برای برگزاری حضوری و غیرحضوری کلاس…
آموزش مجازی با اتمام کرونا ادامه می یابد
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / ویروس کرونا / دانشگاه آزاد / دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران
آموزش مجازی با اتمام کرونا ادامه می یابد
معاون وزیر بهداشت گفت: آموزش مجازی مکمل آموزش حضوری است که با اتمام کرونا نیز این امر ادامه می‌یابد.
حرکت به سمت آموزش الکترونیکی یک ضرورت است
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / ویروس کرونا / دانشگاه تهران / آموزش مجازی
حرکت به سمت آموزش الکترونیکی یک ضرورت است
تهران - ایرنا - رییس دانشگاه تهران، حرکت به سمت آموزش الکترونیکی در دانشگاه‌ها را یک ضرورت خواند و گفت: تحقیقات نشان می‌دهد در مناطقی که دسترسی به اینترنت و امکانات وجود دارد، آموزش مجازی بسیار موثرتر از آموزش حضوری است.
پیش بینی مشکلات آموزشی در ترم جدید/ آموزش مجازی موثرتر از آموزش حضوری
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / محمود نیلی احمد آبادی / دانشگاه ها / آموزش مجازی
پیش بینی مشکلات آموزشی در ترم جدید/ آموزش مجازی موثرتر از آموزش حضوری
رئیس دانشگاه تهران با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته از تاثیر کرونا بر ثبت نام سال آینده دانشگاه‌ها گفت: در برخی مناطق که دسترسی به اینترنت وجود دارد،آموزش مجازی موثرتر از آموزش حضوری است.
احتمال شروع ترم جدید زودتر از مهر وجود دارد/ ترکیب آموزش حضوری و غیرحضوری
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / ستاد مقابله با کرونا / مجتبی صدیقی / سازمان امور دانشجویان
احتمال شروع ترم جدید زودتر از مهر وجود دارد/ ترکیب آموزش حضوری و غیرحضوری
تصاویر: تست سرپایی کرونا در اهواز
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
تصاویر: تست سرپایی کرونا در اهواز
با شیوع ویروس کرونا، کلینیک‌ ها و مراکز درمانی در سطح شهر اهواز از افراد مشکوک به کرونا طبق پروتکل های وزارت بهداشت بصورت رایگان نمونه گیری می‌کنند. در هر واحد بعد از مراجعه حضوری افراد و نام نویسی، به سبب کاهش ازدحام جمعیت طبق برنامه ی زمانبندی مرکز، و با توجه به محدودیت تعداد نمونه ها ، در ساعات مختلف (صبح و بعدازظهر ) نمونه گیری خواهند شد. در این مراکز بعد از پذیرش و بررسی اطلاعات فرد، پزشک علائم اولیه را بررسی و در سامانه سراسری وزارت بهداشت ثبت می‌کند. در صورتی که علائم مورد تایید پزشک بود نمونه گرفته می‌شود و در غیر این صورت به فرد مشاوره و آموزش های بهداشتی داده خواهد شد.لازم به ذکر است به سبب تسهیل در رفت و آمد مردم، مراکز مختلفی در سطح شهر وجود دارد که هر فرد می‌تواند به نزدیک ترین واحد …
برگزاری آزمون حضوری دانشگاه آزاد در 7 استان/تعویق زمان برگزاری آزمون برخی استان ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / محمدمهدی طهرانچی / دانشگاه آزاد
برگزاری آزمون حضوری دانشگاه آزاد در 7 استان/تعویق زمان برگزاری آزمون برخی استان ها
نایب رئیس ستاد آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی از برگزاری آزمون های این دانشگاه ارائه کرد.
نگرانی برای برگزاری ترم آینده نداریم/"آموزش مجازی" جایگزین آموزش حضوری می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / وزیر علوم / همه_باهم_علیه_کرونا / آموزش مجازی دانشگاه ها / ترم تحصیلی آینده
نگرانی برای برگزاری ترم آینده نداریم/"آموزش مجازی" جایگزین آموزش حضوری می‌شود
وزیر علوم از جایگزینی آموزش مجازی با آموزش حضوری در اغلب دانشگاه ها خبر داد و گفت: هیچ نگرانی برای اینکه ترم آینده تحصیلی را بهتر از ترم جاری آغاز و هدایت کنیم، وجود ندارد.
تنها ثبت‌نام کلاس اولی‌ها حضوری است
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / کلاس اولی / کروناویروس
تنها ثبت‌نام کلاس اولی‌ها حضوری است
معاون تربیت‌بدنی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ثبت‌نام پایه‌های تحصیلی به غیر از پایه اول به صورت غیرحضوری انجام می‌شود، گفت: ثبت‌نام ۱۹ هزار کلاس اولی بر اساس برنامه زمانبندی و بر اساس حروف الفبا انجام خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
مطالعه نحوه برگزاری آزمون‌های سال آینده را شروع کرده‌ایم
گروه اجتماعی| تا همین دو سه روز پیش دانش‌آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم هنوز ناامیدانه داشتند هشتگ می‌زدند و به برگزاری حضوری امتحانات اعتراض می‌کردند. خسرو ساکی رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش به «اعتماد» توضیح می‌دهد: «همه ما باید بر اساس ضوابط قانونی عمل کنیم. وقتی به ما ابلاغیه می‌رسد من چه می‌توانم بگویم؟ من مطابق با این دستورالعمل اقدام می‌کنم. ما داریم امتحانات را برگزار می‌کنیم و تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم که پروتکل‌های ابلاغی موبه‌مو اجرا شوند. اما ما مسوول بهداشت نیستیم که وضعیت شیوع و مرگ‌ومیر را بدانیم و تصمیم‌گیری کنیم. این تصمیم به عهده ستاد ملی مدیریت و کنترل کرونا …
مثل آب براى شکلات در روزهاى امتحان!
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
مثل آب براى شکلات در روزهاى امتحان!
 نفیسه مجیدی‌زاده: روزهای عجیبی است. هرگروه از دانش‌آموزان به شیوه‌ای امتحان می‌دهند! عده‌ای آنلاین، دانش‌آموزان پایه‌ی نهم و دوازدهم حضوری و بعضی از مدرسه‌ها هم کلاً امتحان را لغو کرده و نمره را بر اساس ارزشیابی همان چهارماه تحصیلی گذاشته‌اند. * * * هر‌سال این‌روزها درباره‌ی تغذیه و اضطراب امتحان می‌نوشتیم و فکر کردیم امسال به جز دانش‌آموزان پایه‌ی نهم و دوازدهم، نباید خبری از اضطراب باشد. اما انگار اضطراب، بخش جدانشدنی آموزش ماست. آن‌ها که امتحان آنلاین دارند، می‌دانند این اضطراب از نوعی دیگر …
استرداد هزینه‌های فوق‌برنامه تمامی مدارس به خانواده‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
استرداد هزینه‌های فوق‌برنامه تمامی مدارس به خانواده‌ها
با توجه به شیوع بیماری کرونا از ابتدای اسفندماه ۹۸ و به‌موجب آن تعطیلی مدارس و ایجاد وقفه در ارائه خدمات و فعالیت‌های حضوری آموزشی و پرورشی، از سوی وزارت آموزش و پرورش بخشنامه استرداد هزینه‌های فوق‌برنامه، غذا و سرویس توسط مدارس به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
مشکل‌تون با ما کنکوری‌ها چیه؟
چند وقتی است که دانش‌آموزان ایرانی در توییتر فارسی هشتگ «لغو امتحانات نهایی حضوری» را داغ کرده‌اند و از مسوولان وزارت آموزش و پرورش می‌خواهند صدای آنها را بشنوند. با وجود اینکه امتحانات شروع شده و به نظر نمی‌رسد تغییری در تصمیم مدیران داده شود، همچنان دانش‌آموزان به انتشار دیدگاه‌های‌شان با این هشتگ ادامه می‌دهند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست.  «خدایی انصافه با این اوضاع و هشدار قرمز پاشم برم امتحان سلامت و بهداشت بدم»، «غیر از اینکه پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی توی حوزه‌های اجتماعی چندان رعایت نمی‌شه طی رفت و آمد توی تاکسی هم با کلی مشکل مواجهیم»، «امید را در انسان‌هایی …
دستورالعمل بهداشتی دانشگاه آزاد برای برگزاری امتحانات | رعایت فاصله ۲ متری صندلی‌ها و الزام برای گواهی سلامت دانشجویان
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
دستورالعمل بهداشتی دانشگاه آزاد برای برگزاری امتحانات | رعایت فاصله ۲ متری صندلی‌ها و الزام برای گواهی سلامت دانشجویان
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل بهداشتی برگزاری امتحانات حضوری این دانشگاه را به رؤسای استان‌ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت‌های آموزش عمومی و مهارتی (سما) ابلاغ کرد.
آموزش ۲ گانه تنها در ۱۲ دانشگاه
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / دانشگاه / کروناویروس
آموزش ۲ گانه تنها در ۱۲ دانشگاه
"کمیسیون ملی دانشگاه‌ها "(NUC) نیجریه اعلام کرد که تنها ۱۲ دانشگاه این کشور می‌توانند به هر دو دو شیوه آموزش حضوری و از راه دور فعالیت خود را از سر گیرند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
«ابتکار» از مشکلات و سختی برگزاری آزمون در روزهای شیوع بیماری کرونا گزارش می‌دهد
کرونا نگیریم، ۲۰ نمره!زهرا داستانیامتحانات پایان ترم سال تحصیلی 98-99 برای آن دسته از کسانی که باید به صورت حضوری در جلسه آزمون حاضر شوند، خاطره‌‌انگیز خواهد شد. کسانی از جمله دانش‌آموزان مقاطع پایه نهم، دوازدهم، پیش‌دانشگاهی، سوم متوسطه که از سال‌های قبل باقی‌مانده‌اند و البته دانشجویان. آنهایی که علاوه بر استرس شب امتحان باید اضطرابِ احتمال ابتلا به کرونا ویروس جدید را هم تحمل کنند. گرچه وزارت آموزش و پرورش از تهیه و تنظیم پروتکل‌های بهداشتی و الزام مدارس برای اجرای این پروتکل‌ها خبر داده و وزارت علوم نیز همچنان می‌گوید پیرو نظر ستاد ملی کرونا است اما نگرانی‌ والدین، دانش‌آموزان و دانشجویان از حضور در جلسات آزمون وجود دارد چراکه در چند روز گذشته که امتحانات نهایی مدارس آغاز شده، گزارش‌هایی …
امتحانات نهایی در اوج کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
امتحانات نهایی در اوج کرونا
امتحان‌های نهایی دانش‌آموزان در حالی ادامه دارد که آمار شیوع کرونا در تعدادی از شهرها افزایش یافته و مسئولان وزارت بهداشت نسبت به پیامدهای کاهش فاصله اجتماعی هشدار می‌دهند. با وجود اختلاف نظرهایی که درباره برگزاری حضوری امتحانات نهایی وجود دارد، مسئولان آموزش و پرورش می‌گویند چاره‌ای جز برگزاری حضوری این امتحانات نداشته‌اند. همزمانی امتحان‌های مدارس با اوج گرفتن دوباره کرونا، دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها را نگران کرده و بسیاری از آنها به این تصمیم وزارت آموزش و پرورش اعتراض دارند و می‌گویند چرا …
امکان لغو امتحانات حضوری دانشجویان و تخفیف شهریه
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
امکان لغو امتحانات حضوری دانشجویان و تخفیف شهریه
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم با تاکید بر اینکه امکان لغو امتحانات حضوری دانشجویان وجود دارد، از برگزاری جلساتی با مرکز هیات امنای دانشگاه ها سخن گفت و اینکه این احتمال هست که مرکز هیات امنا به منظور یکپارچگی کل دانشگاه‌ها میانگینی را برای تخفیف شهریه درنظر بگیرد.
بلاتکلیفی در برگزاری امتحانات حضوری دانشگاه‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
بلاتکلیفی در برگزاری امتحانات حضوری دانشگاه‌ها
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم درباره امکان لغو امتحانات حضوری در تمام دانشگاه‌ها به دلیل افزایش آمار کرونا گفت: این امکان در صورت درخواست ستاد ملی مقابله با کرونا وجود دارد.
امکان لغو امتحانات حضوری در صورت درخواست ستاد ملی کرونا وجود دارد
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / ویروس کرونا / دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران / وزارت علوم
امکان لغو امتحانات حضوری در صورت درخواست ستاد ملی کرونا وجود دارد
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم درباره امکان لغو امتحانات حضوری در تمام دانشگاه‌ها به دلیل افزایش آمار کرونا گفت: این امکان در صورت درخواست ستاد کرونا وجود دارد.
آغاز فعالیت حضوری دانشجویان دکتری تربیت مدرس/نحوه حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / همه_باهم_علیه_کرونا / دانشگاه تربیت مدرس / بازگشایی دانشگاه ها از 17 خرداد / کروناویروس / خوابگاه دانشجویی
آغاز فعالیت حضوری دانشجویان دکتری تربیت مدرس/نحوه حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها
معاون دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس از آغاز برگزاری دروس عملی دانشجویان دکتری به صورت حضوری و فشرده در این دانشگاه خبر داد و گفت: این آموزش ها تا پنجم تیرماه ادامه دارد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
زالی: توصیه می‌کنم به امتحان غیرحضوری
گروه اجتماعی|«با توجه به شیوع گسترده پاندمی کرونا به نظر می‌رسد، موکول شدن امتحانات حضوری پایه نهم به زمان مناسب‌تری که بیماری تحت کنترل باشد، راه‌حل بی‌خطری برای پیشگیری از سرایت ویروس کووید- ۱۹ باشد.» این گفته علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران است، درست در نخستین روز برگزاری حضوری امتحانات نهایی پایه دوازدهم و چندمین روز از برگزاری امتحانات پایه نهم. در مقابل آموزش و پرورش می‌گوید از ستاد کرونا مجوز گرفته‌اند و اگر قرار به تغییر در جایی و امتحانی باشد باید به صورت ملی تصمیم‌گیری شود. «از ستاد کرونا مجوز گرفته‌ایم.» عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در برنامه تلویزیونی پرسشگر حاضر …
بحران در هرمزگان؛ تخت‌های آی سی یو پر شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / بحران / ویروس کرونا / تخت آی سی یو / کرونا ویروس
بحران در هرمزگان؛ تخت‌های آی سی یو پر شد
همتی بیان کرد: درخواست‌های زیادی در استان برای غیر حضوری شدن امتحانات پایه دوازدهم شده که به دلیل امتحان و سوالات سراسری و آزمون کنکور این امر امکان پذیر نیست؛ برای برگزاری امتحانات پایه دوازدهم با آموزش و پرورش مذاکرات صورت گرفته تا پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مراکز برگزاری آزمون‌ها رعایت شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •