سه شنبه, ۶ اسفند, ۱۳۹۸ / 25 February, 2020
بصره
اختصاص بیمارستان ویژه در بصره برای مقابله با کرونا
ایرنا / ۱۴ ساعت قبل / اجتماعی
اختصاص بیمارستان ویژه در بصره برای مقابله با کرونا
بغداد- ایرنا- ستاد بحران استان بصره روز دوشنبه در نشستی با هدف پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، یک بیمارستان در خارج شهر برای افراد مشکوک و آلوده به این ویروس اختصاص داد.
  بصره  ویروس کرونا  نجف اشرف  عراق  سازمان جهانی بهداشت  هراس جهانی از ویروس کرونا
مزار شهید ابومهدی المهندس، مرکز ثقل احساسات ضدآمریکایی
روزنامه همشهری / ۳۷ ساعت قبل / ...
مزار شهید ابومهدی المهندس، مرکز ثقل احساسات ضدآمریکایی
بزرگ‌ترین گورستان جهان در نجف، میزبان پیکر شهید ابومهدی المهندس است که همراه با سردار قاسم سلیمانی در حمله پهپادی آمریکا در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. به گزارش خبرگزاری فرانسه، مزار شهید ابومهدی المهندس که در قطعه 9وادی‌السلام قرار دارد، اکنون به محل تجمع شیعیان عراقی تبدیل شده که به‌دنبال انتقام‌ از آمریکا هستند. جمال جعفر محمد آل‌ابراهیم، یا جمال ابراهیمی که بیشتر با لقبش ابومهدی المهندس شناخته می‌شد، در سال ۱۹۵۴از پدری عراقی و مادری ایرانی در بصره متولد شد و در سال ۱۹۷۷از مهندسی عمران در دانشگاه …
"افزایش دستمزد" موجب اخراج‌های گروهی‌ست یا دادنامه ۱۷۹ دیوان عدالت؟ /  وقتی شیک و بدون دردسر به «اخراج» می‌گویند «تعدیل»!
ایلنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
"افزایش دستمزد" موجب اخراج‌های گروهی‌ست یا دادنامه ۱۷۹ دیوان عدالت؟ / وقتی شیک و بدون دردسر به «اخراج» می‌گویند «تعدیل»!
ایلنا: نباید سوراخ دعا را گم کنیم و اجازه دهیم بحث‌های نه چندان مهم و انحرافی، جای مطالبات اصلی را بگیرند؛ آیین‌نامه‌ی تبصره یک ماده هفت، نمی‌تواند ناجی طبقه‌ی کارگر…
  امنیت شغلی کارگران  ماده هفت قانون کار  فرامرز توفیقی-رییس کمیته دستمزد کانون عالی شوراها  آیین‌نامه تبصره یک ماده 7 قانون کار  حداکثر مدت قراردادهای موقت  کارگران پروژه‌های عمرانی  کارگران مشاغل مستمر  عقد قرارداد دائم در مشاغل مستمر
از تلاش برای ابطال دادنامه ۱۷۹ دیوان عدالت تا احیای «امنیت شغلیِ کارگران»/ آیا آیین‌نامه تبصره یک ماده هفت، هیچ کارکردی دارد؟!
ایلنا / ۵ روز قبل / اجتماعی
از تلاش برای ابطال دادنامه ۱۷۹ دیوان عدالت تا احیای «امنیت شغلیِ کارگران»/ آیا آیین‌نامه تبصره یک ماده هفت، هیچ کارکردی دارد؟!
ایلنا: آیین نامه تبصره یک ماده‌ی هفت قانون کار، تنها اولین گام به سمت امنیت شغلی است، نه انتهای راه، چراکه مشکل اساسی ما قرارداد موقت در کارهای مستمر است. نباید در…
  علی خدایی  حسین حبیبی  امنیت شغلی کارگران  فرامرز توفیقی  ماده هفت قانون کار  دادنامه 179 دیوان عدالت اداری  آیین‌نامه تبصره یک ماده 7 قانون کار  حداکثر مدت قراردادهای موقت
حضور
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / سیاسی
حضور "وکیل مستقل" مشروعیت بخش محاکمه است
یک وکیل دادگستری در یادداشتی با بیان اینکه حضور "وکیل مستقل" مشروعیت بخش محاکمه است، تاکید کرد که تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری با مقررات داخلی و موازین بین المللی، تعارض آشکار داشته و اصلاح آن ضرورتی انکار ناپذیر است.
  تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری
راهپیمایی حامیان صدر در چند شهر عراق
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / سیاسی
راهپیمایی حامیان صدر در چند شهر عراق
بغداد – ایرنا – به دنبال بیانیه «مقتدی صدر» مبنی بر حفظ ارزش های دینی در میدان های اعتراضی هزاران هوادار جریان صدر در شهرهای بغداد، نجف و بصره راهپیمایی کردند.
  بصره  مقتدی صدر  عراق  نجف  بغداد  اعتراض در عراق
آئین نامه اجرایی تبصره یک ماده ۷ قانون کار، در ابتدای راه است/ ضرورت انجام اقدامات تکمیلی درباره مشاغل مستمر
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اجتماعی
آئین نامه اجرایی تبصره یک ماده ۷ قانون کار، در ابتدای راه است/ ضرورت انجام اقدامات تکمیلی درباره مشاغل مستمر
ایلنا: اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با انتشار بیانیه‌ای، اظهار امیدواری کرد که با اجرا شدن آئین‌نامه اجرایی تبصره یک ماده ۷ قانون کار، تا حدی آلام و دغدغه‌های…
  آئین نامه اجرایی تبصره یک ماده ۷ قانون کار
آیین‌نامه تبصره یک ماده هفت در هیات دولت تصویب شد/ تغییر حداکثر مدت قرارداد موقت از ۳ به ۴ سال
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اجتماعی
آیین‌نامه تبصره یک ماده هفت در هیات دولت تصویب شد/ تغییر حداکثر مدت قرارداد موقت از ۳ به ۴ سال
ایلنا: علی خدایی از تصویب آیین‌نامه تبصره یک ماده هفت قانون کار در هیات دولت خبر داد.
  علی خدایی عضو کارگری شورای عالی کار  تصویب آیین‌نامه تبصره یک ماده هفت قانون کار  حداکثر مدت قراردادهای موقت
عراق تولید نفت از یک میدان آلاینده را کاهش می‌دهد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
عراق تولید نفت از یک میدان آلاینده را کاهش می‌دهد
شرکت نفت بصره عراق تولید نفت خام از میدان نفتی نهر بن عمر را به خاطر تولید گازهای آلاینده به حداقل می رساند.
فتح‌الفتوح فاو
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
فتح‌الفتوح فاو
[شهروند] در تاریخ جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران صفحات درخشان بی‌شماری وجود دارد که یادآوری، تحلیل و بررسی هر کدام از آنها حتی امروز و با وجود گذشت بیش از 3 دهه از پایان جنگ موجب غرور و تفاخر ملی است. عملیات‌هایی چون ثامن‌‌الائمه (منجر به شکستن حصر آبادان)، طریق‌‌القدس (منجر به آزادسازی بستان)، فتح‌‌المبین (منجر به بازپس‌گیری 2500 کیلومتر مربع از اراضی اشغالی ایران)، بیت‌المقدس (منجر به آزادسازی خرمشهر)، رمضان (منجر به محاصره بصره)، محرم (منجر به تصرف چاه‌های نفت موسیان عراق)، خیبر (منجر به قطع جاده ارتباطی بصره به بغداد و تصرف جزایر مجنون)، کربلای یک (منجر به بازپس‌گیری شهر مهران)، کربلای 5 (منجر به تصرف 11 قرارگاه ارتش عراق) و... …
نگرانی نماینده پارلمان عراق از ورود ویروس کرونا از بندر ام القصر
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / بین‌المللی
نگرانی نماینده پارلمان عراق از ورود ویروس کرونا از بندر ام القصر
بغداد - ایرنا - یکی از نمایندگان پارلمان عراق روز شنبه درباره ورود ویروس کرونا از بندر ام القصر استان بصره به کشور و فاجعه ای که ممکن است در این مورد رخ دهد، هشدار داده‌است.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
ترور یکی از شخصیت‌های نزدیک به جریان الصدر عراق
منبعی در عراق گفت که عناصر مسلح ناشناس در استان بصره، «حازم الحلفی»، از رهبران سرایا السلام را که وابسته به جریان الصدر به رهبری مقتدی الصدر است، ترور کرده‌اند. این منبع به خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت که شیخ حلفی در نزدیکی پل محمد قاسم واقع در غرب شهر بصره به هنگام بازگشت از سرکار از سوی افراد مسلح ناشناس ترور می‌شود. منبعی دیگر در عراق به «بغداد‌الیوم» در این باره گفته که قاتلان از صحنه جنایت گریخته‌اند و نیروهای امنیتی به دنبال این حادثه، محل را محاصره کرده و عملیات تحقیق و بازرسی را آغاز کرده‌اند. استان میسان عراق نیز شاهد عملیات ترور مشابهی بود که طی آن «ابومقتدی الازیرجاوی»، به دست افراد ناشناس ترور شد. او نیز از رهبران جریان الصدر بود. به گزارش فارس، ترور این رهبران وابسته به جریان الصدر عراق …
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / سیاسی
رهبر جریان «سرایا السلام» عراق ترور شد
یکی از رهبران جریان صدر به رهبری مقتدی صدر به دست افراد مسلح ناشناس در غرب شهر بصره ترور شد.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ...
فرار مالیاتی سردار اقدس
سیزدهم بهمن 1301 روزنامه اتحاد گزارشی منتشر کرد که در آن به بدهی مالیاتی شیخ خزعل و برخی خان‌های دیگر گوشه و کنار کشور اشاره شده بود و اینکه وزارت مالیه عاجز از وصول این مالیات‌ها از وزارت داخله خواسته تا به مساله رسیدگی کند. امتناع خزعل از پرداخت مالیات، موضوعی فراتر از فرار مالیاتی یک خان مرکزگریز و پیچیده‌تر از بی‌اعتنایی او به مطالبات دولت مرکزی ایران بود. او حداقل از دو دهه پیش از آن یعنی از زمان مظفرالدین ‌شاه قدرتمندترین مرد منطقه خودش بود. حتی دربار قاجار برتری خزعل در خوزستان و نگهبانی او از مرز مشترک میان ایران و عثمانی در آن ولایت را با اعطای لقب معزالسلطنه(و کمی بعدتر سردار اقدس) به او به رسمیت می‌شناخت. محمدتقی بهار می‌نویسد: «شیخ خزعل مردی …
مخالفت شماری از معترضان عراقی با نخست‌وزیری «محمد توفیق علاوی»
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
مخالفت شماری از معترضان عراقی با نخست‌وزیری «محمد توفیق علاوی»
شماری از معترضان در شهرهای بغداد، کربلای معلی، بابل، الناصریه و بصره در اعتراض به اعلام نخست‌وزیری «محمد علاوی»، دست به تظاهرات زدند.
ورود  اتباع چین به فرودگاه بصره ممنوع شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / بین‌المللی
ورود اتباع چین به فرودگاه بصره ممنوع شد
بغداد - ایرنا - مدیر فرودگاه بین‌المللی بصره اعلام کرد که ورود اتباع و مسافران چینی به عراق از طریق این فرودگاه ممنوع است.
  عادل عبدالمهدی  ویروس کرونا  چین  عراق  هراس جهانی از ویروس کرونا
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
فرودگاه بصره عراق ورود چینی‌ها را ممنوع کرد
فرودگاه بصره عراق به دنبال توصیه دولت این کشور مبنی بر اتخاذ همه تدابیر لازم جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، ورود شهروندان چینی را ممنوع کرد.
شهید گمنام میهمان ویژه سوگواره فاطمی سپاه استان تهران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / ...
شهید گمنام میهمان ویژه سوگواره فاطمی سپاه استان تهران
ویژه برنامه شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) با حضور میهمان ویژه 20 ساله از شرق بصره که در عملیات رمضان به مقام پر افتخار شهادت نائل شده بود، برگزار ‌شد.
  شهید گمنام
افزایش اعتراضات در عراق
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / ...
افزایش اعتراضات در عراق
دور تازه اعتراض‌ها در عراق از ۱۰ روز پیش آغاز شده و همچنان در استان‌های مرکزی، جنوبی و شرقی ادامه دارد. معترضان خواستار معرفی نخست وزیر مستقل، انحلال مجلس و برگزاری انتخابات پیش از موعد هستند. اعتراض‌های عراق از اول اکتبر ۲۰۱۹ (دهم مهر ۹۸) با محوریت بیکاری، فساد، تبعیض و ناکارآمدی دولت و مسوولان در بغداد، ناصریه، نجف، کربلا، دیوانیه، کوت، بصره و چند شهر دیگر این کشور آغاز شده و همچنان با فراز و فرود ادامه دارد. با اینحال، این اعتراض‌ها که عمدتا از جنس نارضایتی‌های معیشتی بود، به سرعت توسط عوامل داخلی و خارجی که درباره آن گمانه‌هایی مطرح است، به خشونت کشیده شد. گفته می‌شود تاکنون حدود ۶۰۰ نفر در این اعتراض‌ها کشته شده‌اند.
  عکس روز  تصاویر روز  اعتراضات عراق
عراق از آمریکا به دلیل استفاده از سلاح‌های حاوی اورانیوم شکایت می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / سیاسی
عراق از آمریکا به دلیل استفاده از سلاح‌های حاوی اورانیوم شکایت می‌کند
بغداد - ایرنا - عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست در پارلمان عراق از تلاش های نمایندگان مجلس این کشور برای طرح شکایت از آمریکا  در مجامع بین المللی به دلیل استفاده از سلاح های حاوی اورانیوم خبر داد. 
  بصره  واشنگتن  ایالات متحده آمریکا  سرطان خون  نجف
حمله موشکی به سفارت آمریکا در بغداد
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / بین‌المللی
حمله موشکی به سفارت آمریکا در بغداد
معترضان ضدحکومتی در عراق نشان داده‌اند که از هیچ‌یک از خواسته‌های خود عقب‌نشینی نکرده‌اند و به‌رغم واکنش تند نیروهای امنیتی همچنان علیه فساد حاکمان معترض هستند. روز یکشنبه بغداد، پایتخت عراق، کربلا، دیوانیه و بصره همچنان شاهد درگیری‌های معترضان با نیروهای امنیتی بود. به گزارش الجزیره، این اعتراض‌ها دست‌کم یک روز پس از آن صورت گرفت که مقتدی صدر، روحانی برجسته شیعه گفت که دیگر در اعتراض‌ها دخالت نمی‌کند. این اعتراض‌ها هم‌اکنون در حال نزدیک شدن به چهار ماه است.
جولان آشوبگران در میان اعتراض‌های مسالمت آمیز عراق
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / بین‌المللی
جولان آشوبگران در میان اعتراض‌های مسالمت آمیز عراق
بغداد – ایرنا – دور جدید اعتراضات در عراق از ابتدای هفته گذشته، فرصت را برای سوءاستفاده خرابکاران فراهم کرده تا با موج سواری بر اعتراض‌های مسالمت آمیز به ترویج هرج و مرج و آشوب بیشتر در عراق تشنه از آرامش و امنیت دامن بزنند.
  بصره  خشونت  الاسدی  کربلا  عراق  اعتراض  نجف  اعتراض در عراق
گزارش منابع غیر رسمی از تلفات خشونت های امروز عراق
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سیاسی
گزارش منابع غیر رسمی از تلفات خشونت های امروز عراق
بغداد - ایرنا - کمیسیون حقوق بشر عراق روز یکشنبه ادعا کرد که ۱۲ تظاهر کننده در بغداد و استان ذی قار این کشور کشته شدند، اما این گزارش هنوز از سوی مراجع رسمی در عراق تایید نشده است.
  بصره  بغداد  کربلا  عراق  نجف  اعتراض در عراق
بازگشایی مسیرها و پل‌های اطراف میدان التحریر بغداد/ تلاش برای پایان دادن به تجمعات بصره و کربلا
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / سیاسی
بازگشایی مسیرها و پل‌های اطراف میدان التحریر بغداد/ تلاش برای پایان دادن به تجمعات بصره و کربلا
پس از اینکه فرماندهی عملیات بغداد امروز (شنبه) از گشودن مسیرها و پل‌های اطراف میدان التحریر بغداد خبر داد که در روزهای اخیر شاهد درگیری‌های شدید بین معترضان و نیروهای امنیتی بودند، شاهدان عینی گفتند، نیروهای امنیتی در تلاش برای ورود به میدان التحریر هستند. در همین راستا نیروهای امنیتی عراق به اماکن تجمع‌کنندگان در بصره و کربلا نیز یورش برده و آنها را متفرق کردند.
  تظاهرات عراق
عکس / تصویربرداری از میان شعله های آتش!
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / عکس
عکس / تصویربرداری از میان شعله های آتش!
عکس زیر معترضین ضد دولتی در جریان تظاهرات در شهر بصره عراق را نشان می دهد که در میان انها خبرنگاران و تصویربرداران نیز دیده می شوند.
افراد ناشناس، دفتر سازمان بدر را در بصره آتش زدند
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / سیاسی
افراد ناشناس، دفتر سازمان بدر را در بصره آتش زدند
منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند که عناصر خشونت طلب، دفتر سازمان بدر را در بصره آتش زدند.
بصره در آرامش
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
بصره در آرامش
شفقنا- باوجود آنکه چند شهر بزرگ عراق در چند روز اخیر ناآرام بوده است اما در شهر بصره همه چیز در کنترل نیروهای امنیتی است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از منابع عراقی، فرماندهی بصره اعلام کرد که آرامش در این شهر وجود دارد و همه راه های اصلی و فرعی باز هستند و نیروهای امنیتی کنترل شهر […]
  اعتراضات و ناآرامی ه  بصره  عراق
ادامه اعتراض ها و بسته شدن چندین جاده در عراق
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
ادامه اعتراض ها و بسته شدن چندین جاده در عراق
بغداد - ایرنا - معترضان عراقی در دور تازه اعتراض های خود که از جمعه گذشته آغاز شده است روز چهارشنبه نیز به اقدام های اعتراضی خود که بیشتر به شیوه بستن خیابان ها و جاده ها انجام می شود، شدت دادند.
  بصره  تظاهرات بغداد  بغداد  اعتراضات  عراق  نجف  اعتراض در عراق
اعتراض‌های عراق؛ التهاب در شهرهای مرکزی و جنوبی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیاسی
اعتراض‌های عراق؛ التهاب در شهرهای مرکزی و جنوبی
بغداد- ایرنا- اعتراض‌های خیابانی امروز سه شنبه با بستن جاده‌های درون و برون شهری و آتش زدن حلقه لاستیک در بغداد و برخی شهرهای جنوب و مرکز عراق نیز ادامه یافته است و این اعتراضات تاکنون حوادث و درگیری‌هایی را نیز در پی داشته ‌است.
  عادل عبدالمهدی  بصره  تظاهرات بغداد  بغداد  نجف اشرف  عراق  کربلا  اعتراض در عراق
پیکر ۱۶۷ شهید دفاع مقدس وارد کشور می‌شوند
عصرایران / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اجتماعی
پیکر ۱۶۷ شهید دفاع مقدس وارد کشور می‌شوند
پیکر این شهدا در جنوب عراق و استان‌های بصره و میسان اخیراً کشف شده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
گام بغداد برای عبور از انسداد سیاسی
یک منبع در ائتلاف الفتح عراق از حصول توافق میان گروه‌های سیاسی با برهم صالح، رئیس‌جمهوری، درباره نامزد نخست‌وزیری عراق در دوره انتقالی خبر داد.این منبع که خواست نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با وبگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: نشست برهم صالح با گروه‌های سیاسی درباره بحران انتخاب نخست‌وزیر جدید در نهایت به نتیجه رسید و همگی بر روی نخست‌وزیری «علی الشکری» مشاور رئیس‌جمهوری و وزیر سابق برنامه‌ریزی توافق کردند و این امر به‏زودی اعلام خواهد شد. به گفته این منبع، دوره نخست‌وزیری الشکری انتقالی و محدود است و وی مسئول تدارک برای برگزاری انتخابات زودهنگام است. به گزارش فارس، روزنامه رسمی «الصباح» عراق نیز به نقل از چند نماینده پارلمانی از انتخاب قریب‌الوقوع نخست‌وزیر جدید عراق خبر داده بود. «ندی شاکر جودت» …
(تصاویر) درگیری نیروهای پلیس با معترضان در بغداد
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / عکس
(تصاویر) درگیری نیروهای پلیس با معترضان در بغداد
از ساعات پایانی شامگاه یکشنبه و صبح امروز تظاهرکنندگان دست به اقدامات شدیدی زده و مسیرهای خارجی میان استان‌های مختلف عراق از جمله بغداد، کربلا، نجف، بابل، بصره و غیر آنها و نیز پل‌ها را با آتش زدن لاستیک بستند.
  اعتراضات عراق  بغداد  درگیری
ادامه راه بندان ها و فعالیت های اعتراضی در برخی مناطق عراق/ بستن آزادراه بین المللی بغداد- بصره
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
ادامه راه بندان ها و فعالیت های اعتراضی در برخی مناطق عراق/ بستن آزادراه بین المللی بغداد- بصره
شفقنا- راه بندان ها توسط معترضان عراقی در برخی شهرهای این کشور همچنان ادامه داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسکای نیوز عربی، شماری از معترضان عراقی روز دوشنبه نیز فعالیت های اعتراضی خود را در ذی قار ادامه دادندو در همین راستا آزادراه بین المللی رابط میان بغداد و بصره را از طرف پل الفهد بستند. […]
  اعترضاات عراق  عراق
تامین مالی تولیدکنندگان چادر مشکی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه/ دو برابر نیاز کشور کالای اساسی ذخیره شده است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اجتماعی
تامین مالی تولیدکنندگان چادر مشکی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه/ دو برابر نیاز کشور کالای اساسی ذخیره شده است
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تامین مالی تولیدکنندگان چادر مشکی از محل تبصره ۱۸ خبر داد و گفت: همچنین این آمادگی وجود دارد که بتوان برای تولیدکنندگان، معافیت مالیاتی برقرار کرد.
  حسین مدرس خیابانی  تبصره 18 قانون بودجه  تامین مالی تولیدکنندگان  حمایت از تولید چادرمشکی
اردوغان: نیروی نظامی به لیبی اعزام می‌کنیم
عصرایران / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / بین‌المللی
اردوغان: نیروی نظامی به لیبی اعزام می‌کنیم
اردوغان همچنین خبر داد که ترکیه قصد دارد در نیمه ابتدایی سال ۲۰۲۰ کنسولگری‌های خود را در بصره و موصل (در عراق) بازگشایی کرده و دو کنسولگری جدید نیز در نجف و کرکوک افتتاح کند.
23 هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل تبصره 18 پرداخت شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اجتماعی
23 هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل تبصره 18 پرداخت شد
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تأمین منابع مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اعلام کرد: 23 هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات تبصره 18 قانون بودجه به 386 واحد فعال و طرح و پروژه بالای 60 درصد در سراسر کشور پرداخت شده است.
  نعمت‌اله شهبازی  تبصره 18 قانون بودجه
اعتراضات در چند شهر عراق در واکنش به ترور فعالان مدنی و عدم تشکیل حکومت جدید
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
اعتراضات در چند شهر عراق در واکنش به ترور فعالان مدنی و عدم تشکیل حکومت جدید
شفقنا-معترضان در شهر بصره و کربلا امروز با جمع شدن در خیابان ها و بستن راه ها اعتراض خود را به ترور فعالان مدنی در این شهر نشان دادند و خواستار تشکیل سریع حکومت جدید شدند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از العین، تظاهر کنندگان عراقی در شهر بصره امروز سه شنبه یکی از راه های اصلی را […]
  بصره  تظاهرات عراق
ترور دو شخص در مرکز بصره
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
ترور دو شخص در مرکز بصره
شفقنا- یک منبع امنیتی گزارش داد که افراد مسلح دو تن را در خیابان الوفود در بصره ترور کردند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از بغداد الیوم، این منبع گفت، افراد مسلح ناشناس که سوار بر...
  بصره  ترور
ترور یک فعال مدنی در بصره
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
ترور یک فعال مدنی در بصره
شفقنا- یکی از فعالان مدنی در خلال اعتراضات شهر بصره ترور شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از المیادین، بصره در یکی دو روز اخیر شاهد ناآرامی های بوده است. ترور فعالان مدنی در شهرهای مختلف عراق ادامه دارد و این بار یکی دیگر از فعالان مدنی در خلال اعتراضات شهر بصره ترور شد.
  بصره  فعال مدنی  ناآرامی های عراق
(تصاویر) تشییع پیکر دو خبرنگار عراقی
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / عکس
(تصاویر) تشییع پیکر دو خبرنگار عراقی
شرکت کنندگان با در دست داشتن تصاویری از این دو خبرنگار و پرچم عراق در خیابان ‌های بصره دست به اعتراض زدند.
  تشییع پیکر  خبرنگار عراقی  بصره
کشته شدن خبرنگار شبکه روسی راپتلی در عراق
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / بین‌المللی
کشته شدن خبرنگار شبکه روسی راپتلی در عراق
خبرنگار - تصویربردار شبکه روسی راپتلی در بصره عراق به دست افراد ناشناس کشته شد.
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / بین‌المللی
کمیسیون حقوق بشر عراق ترور خبرنگاران را محکوم کرد
کمیسیون عالی حقوق بشر عراق حادثه ترور شهروندان خبرنگار و بازداشت دیگر معترضان در پی تظاهرات اخیر در میادین تحصن‌ها در استان بصره را محکوم کرد.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
ترور خبرنگار و تصویربردار شبکه تلویزیونی در عراق
خبرنگار و تصویربردار شبکه دجله عراق در بصره به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شدند.
خبرنگار شبکه دجله عراق در بصره ترور شد {تصویر دلخراش است}
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / سیاسی
خبرنگار شبکه دجله عراق در بصره ترور شد {تصویر دلخراش است}
تلویزیون دجله عراق شامگاه جمعه خبر داد که یکی از خبرنگاران این شبکه امروز در بصره ترور شده است.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
آمریکا نمی‌تواند از پیامدهای ترور شهید سلیمانی فاصله بگیرد
رئیس‌جمهوری گفت: «آمریکا نمی‌تواند از پیامدهای اقدام تروریستی خود و این فاجعه بزرگ فاصله بگیرد و حتما در برابر این جنایت و خباثت پاسخ خواهد گرفت.» حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با بیان اینکه در هفته گذشته تا به امروز شاهد تحولات بسیار مهمی در ایران، منطقه و جهان بودیم، گفت: «آمریکا با اقدام جنایتکارانه در بغداد یک فرمانده بزرگ و عظیم‌الشأن ایران را که میهمان دولت و مردم عراق بود، برخلاف همه مقررات بین‌المللی در یک جنایت جنگی و تروریسم بین‌المللی به شهادت رساند.» رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه بی‌تردید آمریکا از این اقدام خود اهدافی را دنبال می‌کرده است، افزود: «آنها به دنبال ایجاد تفرقه در داخل ایران، ایجاد ترس …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
حماسه «کربلای 5»
در تاریخ جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران شاهد دو عملیات نظامی هستیم که نام آنها با تفاوت یک شماره شبیه به هم است و در فاصله‌ای کوتاه از یکدیگر به اجرا گذاشته شده‌اند، اما هر یک حسی خاص و متفاوت از دیگری در ما ایجاد می‌کنند. از عملیات‌های «کربلای 4» و «کربلای 5» صحبت می‌کنیم که یادآوری اولی دردی جانکاه در وجودمان می‌نشاند و خاطره دومی ضمن زایل‌کردن طعم تلخ «کربلای 4»، حس خوبی چون سوم‌خرداد، عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر را در قلب‌مان زنده می‌کند، حتی «کربلای 4» که سوم دی ماه 1365 کلید خورد، می‌توانست با نتیجه‌ای درخور توجه و همراه با فتح و ظفر برای رزمندگان ایرانی همراه باشد، …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
سردار سلیمانی نبود اروپا هم امنیت نداشت
رئیس‌جمهوری اقدام آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن سردار دلاور اسلام سپهبد قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش در عراق را برخلاف همه موازین و مقررات بین‌المللی و یک جنایت جنگی و تروریسم بین المللی دانست و تاکید کرد: آمریکایی‌ها از دستیابی به اهداف خود در این اقدام جنایتکارانه شکست خوردند.به گزارش ایسنا،‌ حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با بیان اینکه در هفته گذشته تا به امروز شاهد تحولات بسیار مهمی در ایران، منطقه و جهان بودیم، گفت: آمریکا با اقدام جنایتکارانه در بغداد یک فرمانده بزرگ و عظیم‏الشان ایران را که میهمان دولت و مردم عراق بود برخلاف همه مقررات بین‌المللی در یک جنایت جنگی و تروریسم بین‌المللی به شهادت رساند.رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه بی‌تردید آمریکا از این اقدام خود اهدافی را دنبال …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
تشییع پیکر شهدای مقاومت در آبادان و خرمشهر
پیکر شهید «ابومهدی المهندس» و دیگر شهدای مقاومت بر شانه مردم آبادان و خرمشهر تشییع و به سمت بصره بدرقه شد. به گزارش گروه ایرانشهر، در این مراسم که با حضور گسترده سوگواران برگزار شد، مردم ۵ کیلومتر پیاده‌روی کردند و مانند ایام اربعین، طول مسیر تشییع مملو از موکب‌هایی بود که به مردم خدمات‌رسانی می‌کردند. حضور عشایر هم در این مراسم قابل توجه بود که فریاد «خون در مقابل خون» و انتقام خواهی سردادند. پیکر شهدا پس از تشییع در آبادان و خرمشهر از طریق مرز بین‌المللی شلمچه به مقامات عراقی تحویل داده شد.
پیکر شهید «ابومهدی المهندس» برای تدفین به نجف انتقال یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / بین‌المللی
پیکر شهید «ابومهدی المهندس» برای تدفین به نجف انتقال یافت
بغداد - ایرنا - پیکر مجاهد شهید «ابومهدی المهندس» سه شنبه شب با بدرقه مردم بصره و شهرهای مختلف عراق در مسیر حرکت برای تدفین و خاکسپاری به نجف اشرف انتقال یافت.
  نجف اشرف  ایالات متحده آمریکا  ابومهدی المهندس  قاسم سلیمانی  تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی  محور مقاومت در سوگ فرمانده
ویدئو: وداع باشکوه مردم بصره با شهید ابومهدی المهندس
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
ویدئو: وداع باشکوه مردم بصره با شهید ابومهدی المهندس
شفقنا- مردم بصره امروز(سه شنبه) در تجمعی عظیم با شهید ابومهدی المهندس فرمانده نیروهای حشد شعبی وداعی باشکوه کردند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الفرات، پیکر شهید المهندس با حضور میلیونی مردم بصره تشییع شد.  
  بصره  پیکر شهید ابومهدی  تشییع باشکوه  شهید ابومهدی المهندس
تصاویر جدید از تشییع پیکر سردار شهید حاج ابومهدی المهندس در بصره
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / سیاسی
تصاویر جدید از تشییع پیکر سردار شهید حاج ابومهدی المهندس در بصره
تصاویر جدیدی از بصره و تشییع پیکر سردار سرافراز اسلام شهید حاج ابو مهدی المهندس منتشر شده که در این ویدئو می‌بینید.
الحشد الشعبی: عشایر بصره پرچم‌های قرمز را به  نشانه انتقام بالا بردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / بین‌المللی
الحشد الشعبی: عشایر بصره پرچم‌های قرمز را به نشانه انتقام بالا بردند
تهران-ایرنا- «قاسم مصلح» فرمانده نیروهای الحشد الشعبی در محور استان الانبار روز سه شنبه با بیان اینکه آمریکا تروریست ها را به عراق آورد و از آنها حمایت کرد، گفت: عشایر بصره عراق پرچم های قرمز خود را به نشانه گرفتن انتقام از خون سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس جانشین الحشد الشعبی بالا بردند.
  بصره  امریکا  تروریسم  ابو مهدی المهندس  عراق  قاسم سلیمانی  محور مقاومت در سوگ فرمانده  شهادت سردار سلیمانی
تشییع صدها هزار نفری شهید المهندس در بصره
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / بین‌المللی
تشییع صدها هزار نفری شهید المهندس در بصره
بغداد - ایرنا - پیکر سردار شهید «ابومهدی المهندس» رئیس ستاد عملیات «الحشد الشعبی» عراق امروز (سه شنبه) با حضور صدها هزار نفر از مردم بصره - زادگاه شهید - تشییع شد.
  بصره  دونالد ترامپ  قم  الحشد الشعبی  ایالات متحده آمریکا  ابو مهدی المهندس  اسرائیل  شلمچه  اهواز  قاسم سلیمانی
هزاران تن از اهالی بصره در انتظار ورود پیکر شهید ابو مهندی المهندس از ایران
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
هزاران تن از اهالی بصره در انتظار ورود پیکر شهید ابو مهندی المهندس از ایران
شفقناـ هزاران عراقی در میدان “الطیران” در مرکز استان بصره تجمع کرده‌اند و در انتظار ورود پیکر شهید ابو مهدی المهندس، نائب رئیس هیئت حشد شعبی از ایران هستند که توسط حمله هوایی آمریکا در بغداد به شهادت رسید. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از بغداد الیوم، یک منبع در هیئت حشد شعبی عراق اعلام کرد، پیکر شهید […]
  شهادت ابو مهدی المهندس
حضور استاندار بصره عراق در مراسم تشییع پیکر ابومهدی در آبادان
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / سیاسی
حضور استاندار بصره عراق در مراسم تشییع پیکر ابومهدی در آبادان
آبادان - لحظاتی پیش پیکر مطهر شهید ابومهدی مهندس جانشین بسیج حشد الشعبی عراق وارد فرودگاه آیت الله جمی آبادان شد و استاندار بصره نیز در این مراسم حضور دارد.
  قاسم سلیمانی  ابو مهدی المهندس  الحشد الشعبی
تکمیل آزمایش DNA ابومهدی المهندس و تشییع پیکر او فردا در بصره
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / سیاسی
تکمیل آزمایش DNA ابومهدی المهندس و تشییع پیکر او فردا در بصره
حشد شعبی عراق اعلام کرد، آزمایش‌های DNA پیکر شهیدان حمله متجاوزانه اخیر آمریکا به نزدیکی فرودگاه بغداد تکمیل شده و پیکر المهندس فردا (سه‌شنبه) در استان بصره تشییع خواهد شد.
  حمله آمریکا به کاروان حشد شعبی در بغداد  شهادت سردار سلیمانی  ابومهدی المهندس
یک منبع آگاه:پیکر شهید المهندس فردا به بصره بازگردانده خواهد شد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
یک منبع آگاه:پیکر شهید المهندس فردا به بصره بازگردانده خواهد شد
شفقنا_یک منبع آگاه در فرودگاه بین المللی بصره امروز (دوشنبه) از بازگشت پیکر ابومهدی المهندس به بصره خبر داد و گفت که پیکر این شهید فردا به بصره بازگشت داده می شود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، این...
  ایران  بصره  شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس  عراق
تظاهرات مردم بصره مقابل شرکت نفتی آمریکایی «اکسون موبیل»
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / بین‌المللی
تظاهرات مردم بصره مقابل شرکت نفتی آمریکایی «اکسون موبیل»
شمار زیادی از مردم بصره با تجمع مقابل مقر یک شرکت نفتی آمریکایی، خواستار خروج آن از خاک کشورشان شدند.
  ایالات متحده آمریکا  عراق  بصره  اکسون موبیل
تظاهرات مقابل میدان نفتی
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / سیاسی
تظاهرات مقابل میدان نفتی "القرنه 1" بصره با درخواست برای پایان دادن به قرارداد شرکت آمریکایی
ده‌ها تن از کارمندان و شهروندان ساکن بصره مقابل میدان نفتی "القرنه 1" در شمال این استان تظاهراتی به راه انداختند و خواستار ترک کارمندان آمریکایی و پایان قرارداد شرکت آمریکایی "اکسون موبیل" شدند.
کلیه کارمندان آمریکایی شرکتهای نفتی بصره از عراق خارج شدند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / ...
کلیه کارمندان آمریکایی شرکتهای نفتی بصره از عراق خارج شدند
کلیه کارمندان آمریکایی شرکت‌های نفتی بصره در پی هشدار سفارت آمریکا در بغداد، عراق را ترک کردند.