یکشنبه, ۱۵ تیر, ۱۳۹۹ / 5 July, 2020
تعطیلی ادارات
۴۵ ساعت قبل
نظر دولت درباره تعطیلی و دورکاری کارکنان
در حالی این روزها با اعلام وضعیت نامناسب از لحاظ شیوع ویروس کرونا بحث دورکاری کارکنان دوباره مطرح شده است که از نظر دولت فقط دور‫کاری در زمانی که زیر ساخت‌های آن فراهم باشد امکان‫پذیر است و درباره آن، اگر شیوع کرونا مانند فروردین بحرانی شود تصمیم‫گیری خواهد شد.به گزارش ایسنا، از اسفند ماه سال گذشته و با شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا بر اهمیت کاهش تردد مردم محدودیت‌هایی در رفت و آمد کارکنان به محل کارشان ایجاد شد، به طوری که ابتدا ساعات کاری محدود و حتی در فروردین ماه میزان حضور آنها به یک سوم و دو سوم کاهش پیدا کرد. ولی به هر ترتیب از اوایل خرداد ماه مجدد شرایط به حالت عادی برگشت و دولت طی بخشنامه‌ای از دستگاه‌های اجرایی خواست تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کارکنان در محل کار خود حاضر شوند، ولی …
۴۷ ساعت قبل / تعطیلی ادارات / شیوع کرونا در ایران
انصاری: موافق تعطیل شدن ادارات دولتی در شرایط بحرانی نیستیم
به گزارش مهر، جمشید انصاری بعد از ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی پیشگیری و مقابله با کرونای کردستان در سنندج اظهار داشت: بحران شیوع کرونا به ما آموخته است که نباید حساسیت به این ویروس با گذشت زمان کم شده و شرایط عادی انگاشته شود.
استانداری: خبر تعطیلی ادارات و اصناف خوزستان از ۱۴ تا ۲۲ تیر کذب است
۲ روز قبل
استانداری: خبر تعطیلی ادارات و اصناف خوزستان از ۱۴ تا ۲۲ تیر کذب است
در اطلاعیه روابط عمومی استانداری خوزستان آمده است: به اطلاع شهروندان گرامی می‌رساند خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تعطیلی ادارات و اصناف خوزستان از ۱۴ تا ۲۲ تیرماه صحت ندارد و تکذیب می‌شود.
اظهارات مهم رئیس سازمان اداری و استخدامی درباره تعطیلی ادارات و دورکاری در شرایط بحران
۲ روز قبل
اظهارات مهم رئیس سازمان اداری و استخدامی درباره تعطیلی ادارات و دورکاری در شرایط بحران
رییس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه دورکاری کارمندان دولت زمانی امکان پذیر است که زیرساخت های آن فراهم باشد، گفت: درباره کاهش نیروی کار دستگاه‌های اجرایی در صورتی که شرایط شیوع کرونا مثل فروردین ماه بحرانی شود، تصمیم گیری خواهیم کرد.
قرنطینه خانگی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ نسخه شفا بخش مبارزه با کرونا ‌
۳ روز قبل / کروناویروس / استانی-اجتماعی / همه علیه کرونا / همه_باهم_علیه_کرونا / همه با همه علیه کرونا / ویروس کرونا / کرونا
قرنطینه خانگی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ نسخه شفا بخش مبارزه با کرونا ‌
‌نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس گفت: ‌از ستاد مبارزه با کرونا در استان ‌می‌خواهیم ‌محدودیت‌های جدید در مناطق وضعیت قرمز و تعطیلی اماکن باستانی، ورزشی و محدودیت در ادارات با تعطیلی ‌یا کار با حداقل نیروها ‌را اعمال کنند.
۴ روز قبل
نت‌های گران!
گروه فرهنگ و هنر – بیش از چهار ماه از تعطیلی کلیه فعالیت‌های هنری به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا در کشور می‌گذرد. در این مدت گرچه موسیقی تعطیل نبود و هنرمندان با کنسرت‌های آنلاین تلاش کردند تا جریان موسیقی ادامه داشته باشد و مردم هم روزهای خانه‌نشینی را ساده‫تر بگذرانند اما صنعت موسیقی از لحاظ مالی مانند دیگر بخش‌های هنری متحمل ضررهای گوناگونی شد. اما حالا سالن‌های کنسرت اجازه فعالیت دارند و مردم می‌توانند از نزدیک شاهد اجرای خوانندگان محبوب‌شان باشند. اما در این میان آنچه تعجب‌برانگیز بود افزایش قیمت برخی بلیت‌های کنسرت‌های پیش رو بود. اقدامی که خبر از ناهماهنگی بخش‌های گوناگون با هم داشت.اول اسفند ماه که کرونا وارد کشور شد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک اقدام پیشگیرانه کلیه فعالیت‌های هنری …
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
کرونا، آب و ضرورت یک تغییر
اسماعیل محسنی‌نسب ـ معاون آبفای منطقه 2تهران  با شیوع بیماری کرونا، مصرف آب در پایتخت سیر شتابانی به‌خود گرفته، به‌گونه‌ای که مقدار مصرف آب شرب مشترکان در نیم‌قرن اخیر رکورد جدیدی را از خود بر جای گذاشته است. آمارها نشان می‌دهد در این ایام، مصرف آب شرب مشترکان با وجود تعطیلی طولانی مدت مراکز عمده تجمع مانند پاساژها و مراکز گردشگری و تفریحی و فعالیت ادارات و دستگاه‌ها با یک‌سوم نیروها و کاهش ساعت کاری آنها نه‌تنها روند کاهشی نداشته بلکه حدود 11درصد افزایش داشته است. این حجم افزایش مصرف آب عمدتاً …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
رویداد
روز گذشته شاخص آلایندگی در فهرج استان کرمان به عدد ۵۰۰ رسید هوای ناسالم در 8 شهر ایران [شهروند]روز گذشته شاخص آلایندگی در فهرج استان کرمان به عدد ۵۰۰ رسید و گردوغبار در این شهرستان که از صبح آغاز شده بود، بعد از مدت کوتاهی سه‌برابر حد مجاز را نشان داد. مرجان شاکری، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان کرمان با اعلام این نکته که اگر هوا طی ۲۴ساعت آینده پایدار باشد و غلظت آلایندگی افزایش پیدا کند، دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مدیریت بحران در مورد تعطیلی ادارات تصمیم‌گیری می‌کند، گفت: «از بین‌رفتن پوشش گیاهی به دلیل خشکسالی‌های پیاپی و وقوع طوفان شن در این شهرستان در بسیاری از ایام ‌سال موجب بروز گردوغبار و مختل‌شدن زندگی اهالی این منطقه می‌شود. مردم فهرج …
اختیارات مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان به استاندار واگذار شده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / استانی-سیاسی / اخبار سیاسی - هرمزگان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
اختیارات مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان به استاندار واگذار شده است
نماینده مردم بندرعباس در مجلس با اشاره به اینکه رئیس جمهور اختیارات در بحث مدیریت بیماری کرونا در استان ها را به استاندار داد، عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی اگر تصمیم و سیاستش بر محدودسازی و قرنطینه باشد باید استاندار این موضوع را عملی کند یا اگر تعطیلی ادارات مدنظر باشد، استاندار می تواند این موضوع را اجرا کند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
کرونا و مدارس غیردولتی
این کاسبی مانند دیگر مشاغل یکی، دو سال چوب‌خوری دارد ولی پس از آن سود سرشار حاصل از شهریه‌ها شروع می‌شود. اولیایی که می‌پندارند تحصیل در مدارس غیردولتی از بار آموزشی و تربیتی بالاتری برخوردار است، در ثبت‌نام و پز دادن در فامیل گوی سبقت را از یکدیگر می‌ربایند. مدارس غیردولتی در کنار شهریه بابت آموزش رسمی به برگزاری کلاس‌های فوق‌برنامه نیز اقدام می‌ورزند. اکثریت قریب به اتفاق این مدارس از استانداردهای آموزشی لازم برخوردار نبوده و از کادر آموزشی غیرمتخصص - بدون حق بیمه و دستمزد زیر قانون کار - بهره می‌برند.  شیوع کرونا در سال تحصیلی جاری، مدارس غیردولتی را با چالش جدی مواجه کرده است. برگزاری کلاس‌های آنلاین مستمسک خوبی برای بازنگرداندن …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
فرش قرمز جشنواره «ونیز» برای استقبال از سینما
قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی جهان در حال آماده‫سازی برای برگزاری کاملا فیزیکی همراه با مراسم فرش قرمز در ماه سپتامبر است.به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، کاخ جشنواره در جزیره لیدو (محل برگزاری جشنواره ونیز) بازگشایی شده و کارکنان جشنواره مشغول کار در ادارات خود هستند و قرار است در تاریخ ۲۸ جولای (۷ مرداد) نیز فهرست فیلم‌های حاضر در جشنواره (احتمالا به صورت مجازی) اعلام شود.هتل اکسلسیور ونیز که محل اصلی تجمعات جشنواره است در ماه جولای فعالیت خود را از سرمی‌گیرد و هتل‌های مجلل و اصلی شهر چون کیپریانی، گریتی و دَنیلی که معمولا محل اقامت ستاره‌های سینمایی در طول برگزاری ونیز است هم به زودی و پس از مدتی تعطیلی به سبب شیوع ویروس کرونا به کسب و کار خود بازمی‌گردند. قرار است امسال شمار کمتری فیلم در جشنواره …
به دنبال تعطیلی دو هفته‌ای ادارات و قرنطینه استان هرمزگان هستیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / استانی-سیاسی / کروناویروس
به دنبال تعطیلی دو هفته‌ای ادارات و قرنطینه استان هرمزگان هستیم
نماینده مردم بندرعباس در مجلس یازدهم با اشاره به افزایش آمار کرونا در استان هرمزگان تأکید کرد که به دنبال رایزنی با ستاد مرکزی کرونا به منظور تعطیلی دو هفته‌ای ادارات استان و قرنطینه هستیم.
پیشنهاد تعطیلی ۲۸ روزه خوزستان
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
پیشنهاد تعطیلی ۲۸ روزه خوزستان
ابول‌نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در جلسه با خبرنگاران پیشنهاد کرد: اگر قرار بر قرنطینه باشد، ضمن در نظر گرفتن وضعیت معیشتی مردم، باید حداقل ۲برابر دوره کمون بیماری یعنی ۲دوره ۱۴ روزه طبق استاندارد یا دست کم یک دوره قرنطینه اعمال شود. وی افزود: در این دوره همه فعالیت‌ها باید باهم تعطیل شوند نه اینکه فقط ادارات را ببندیم و بازارچه‌های محلی ما باز باشند.
در یک هفته گذشته تعداد مبتلایان کرونا به اندازه ۴ ماه افزایش پیدا کرده است
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / دانشگاه علوم پزشکی / سازمان ها / کرونا / بانک ها / روابط عمومی / سید مجید حسینی / ایران / فرهنگ
در یک هفته گذشته تعداد مبتلایان کرونا به اندازه ۴ ماه افزایش پیدا کرده است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، واحد صنفی پلمب و همچنین ادارات دولتی متخلف به دستور استانداری بسته و مسئولیت تعطیلی با مدیر آن اداره می باشد.
راه مقابله با کرونا، تعطیلی ادارات و دیگر مکان ها نیست
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
راه مقابله با کرونا، تعطیلی ادارات و دیگر مکان ها نیست
استاندار هرمزگان گفت: راه علاج و مقابله با کرونا، تعطیلی ادارات و دیگر مکان ها نیست، چون اقشاری که بیشترین ابتلا را دارند، افرادی هستند که می‌توانند در خانه بمانند و راهکار مقابله با این ویروس، رعایت فاصله گذاری و اصول بهداشتی و استفاده از ماسک است.
استرداد هزینه‌های فوق‌برنامه تمامی مدارس به خانواده‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
استرداد هزینه‌های فوق‌برنامه تمامی مدارس به خانواده‌ها
با توجه به شیوع بیماری کرونا از ابتدای اسفندماه ۹۸ و به‌موجب آن تعطیلی مدارس و ایجاد وقفه در ارائه خدمات و فعالیت‌های حضوری آموزشی و پرورشی، از سوی وزارت آموزش و پرورش بخشنامه استرداد هزینه‌های فوق‌برنامه، غذا و سرویس توسط مدارس به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد.
هشدار تعطیلی برای ادارات و بانک های سیرجان که دستورالعمل های بهداشتی رعایت نکنند
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / کروناویروس / سیرجان / اخبار شهرستان‌ها - کرمان / استانی-شهرستانها
هشدار تعطیلی برای ادارات و بانک های سیرجان که دستورالعمل های بهداشتی رعایت نکنند
سرپرست فرمانداری سیرجان گفت: علاوه بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی، ادارات، بانک ها و نهادهای مختلف موظف هستند از ورود ارباب رجوعان بدون ماسک ممانعت کنند.
عجب صبری که ما داریم
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
عجب صبری که ما داریم
محمدرضا مرسلی_خبرنگار اوایل اسفند بود که خبر شیوع ویروس کرونا در کشور شنیده شد. در روزهای ابتدایی کرونا چندان جدی گرفته نشد تا اینکه فیلم‌ها و خبر‌ها از تلفات انسانی دست به‌دست چرخید و کمی مردم را هوشیار کرد. قرنطینه شدن بعضی شهرها، تعطیلی بیشتر کسب و کارها، نیمه‌وقت و پاره‌وقت شدن ادارات و دورکار شدن خیلی از کارمندان نشان از آن داشت که حریف این روزهای مردم که همان ویروس کروناست مبارز سرسختی خواهد بود. بیشتر مردم در حال گذراندن دوران قرنطینه بودند که نوروز باستانی فرا رسید و عده‌ای که کم هم نبودند، …
کارد به استخوان برسد، دوباره محدودیت های کرونایی را اجرایی خواهیم کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / دانشگاه علوم پزشکی کرمان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
کارد به استخوان برسد، دوباره محدودیت های کرونایی را اجرایی خواهیم کرد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: دیگر نمی‌توانیم ادارات، مغازه‌ها و صنوف را تعطیل کنیم ولی اگر تعداد افراد بستری شده ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در استان مانند شهرهایی همچون اهواز و یا هفته قبل در جیرفت افزایش پیدا کند، دوباره قانون تعطیلی ادارات را اجرا خواهیم کرد بنابراین اگر کارد به استخوان برسد دوباره قرنطینه و محدودیت‌ها اجرایی می‌شوند که خوشبختانه هم اکنون در کرمان کارد به استخوان نرسیده است.
 ازسرگیری فعالیت نهادها و ادارات دولتی در اردن
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / ویروس کرونا / اردن / هراس جهانی از ویروس کرونا
 ازسرگیری فعالیت نهادها و ادارات دولتی در اردن
تهران- ایرنا- نهادها، وزارت‌خانه‌ها و ادارات دولتی اردن بعد از دو ماه تعطیلی به خاطر مبارزه با ویروس کرونا از امروز سه‌شنبه فعالیت خود را از سر گرفتند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
تعطیلی اصناف غیر ضروری خوزستان تا پایان هفته
گروه اجتماعی | انتشار فیلم‌های کوتاه در شبکه‌های اجتماعی حکایت از آن دارد که خوزستانی‌ها هنوز برای پیشگیری از استمرار شیوع کرونا همراهی تمام و کمال نداشته‌اند. این فیلم‌ها نشان از آن دارد که مردم در خیابان‌ها حضور دارند و حتی مشغول شادی و «یزله ‌زدن» هستند. این در حالی است که فیلم‌های دیگری از کادر درمان خوزستان نیز منتشر شده که تاکید دارند، توان آنها در حال تحلیل رفتن است و نیروی جایگزینی برای رسیدگی و درمان مبتلایان به ویروس کرونا ندارند. در چنین شرایطی و با وجود آنکه قرار است، ادارات از روز 10 خرداد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت سابق فعال شوند و دورکاری‌ها لغو شود، پرسش این است که در خوزستان اوضاع چگونه خواهد بود؟ بنا بر اعلام …
ناهماهنگی ادارات در پنج شنبه‌ها مستلزم تحقق تعطیلی دو روز آخر هفته
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / استانی-اجتماعی / تعطیلی پنجشنبه‌ها / معاون اقتصادی استاندار یزد / راندمان
ناهماهنگی ادارات در پنج شنبه‌ها مستلزم تحقق تعطیلی دو روز آخر هفته
معاون هماهنگی امور اقتصادی استان یزد از ناهماهنگی ایجاد شده در فعالیت اکثر ادارات به دنبال قطع ارتباط مراکز در پایتخت و دیگر استان‌ها به دنبال تعطیلی پنج شنبه‌ها خبر داد و هماهنگی بیشتر و افزایش بهره وری و بازده اقتصادی را مستلزم تعطیل شدن پنج شنبه‌ها در کشور دانست.
عصر امروز، تصمیم‌گیری‌ برای ادامه یا پایان تعطیلی خوزستان
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
عصر امروز، تصمیم‌گیری‌ برای ادامه یا پایان تعطیلی خوزستان
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان از برگزاری جلسه این ستاد در عصر امروز، ۲۹ اردیبهشت برای تصمیم‌گیری‌ درباره تداوم تعطیلی یا بازگشایی ادارات و اصناف خبر داد.
دومینوی ارزی در بازار آی‌تی
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
دومینوی ارزی در بازار آی‌تی
فرخنده رفائی ـ خبر‌نگار شیوه‌های مدرن کار و آموزش از راه دور مدت‌هاست که در بسیاری از نقاط دنیا جای خود را باز کرده و بسیاری از فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلف با استفاده از فناوری ارتباطات از راه دور انجام می‌شود اما تا نفوذ آن به تک‌تک خانه‌های دنیا، راه درازی در پیش بود. با این حال این راه دراز در ایران به کمک همه‌گیری یک ویروس یک‌شبه طی شد و کرونا فناوری را به پای ثابت زندگی، کار و نظام آموزشی تبدیل کرد. شیوع کرونا با تعطیلی ادارات و دانشگاه‌ها، کارمندان و دانشجویان را به خانه‌ها فرستاد و دورکاری …
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
دستورالعمل بازگشایی مدارس و نحوه برگزاری امتحانات اعلام شد
وزارت آموزش‌وپرورش دستورالعمل بازگشایی مدارس را جهت اجرا به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها ابلاغ کرد.دستورالعمل بازگشایی مدارس و نحوه برگزاری امتحانات پایان سال از سوی وزارت آموزش‌وپرورش به ادارات کل آموزش‌وپرورش ابلاغ شد. بر این اساس؛ با توجه به مصوبه ستاد ملی مدیریت و کنترل بیماری کرونا، کلیه مدارس ابتدایی و متوسطه به‌جز مدارس استثنایی باهدف رفع اشکال و ارائه خدمات آموزشی به آن دسته از دانش‌آموزانی که به هر دلیلی موفق به دریافت آموزش‌های درسی غیرحضوری نشده‌اند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۲۷ اردیبهشت به مدت یک ماه دایر می‌شوند.بر اساس این گزارش؛ تمهیدات لازم برای ضدعفونی، آماده‌سازی مدارس قبل از بازگشایی، رعایت فاصله اجتماعی، حضور مدیران، عوامل اجرایی و آموزشی  براساس برنامه هفتگی در هفته …
دولت لبنان ۴ روز تعطیلی سراسری اعلام کرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
دولت لبنان ۴ روز تعطیلی سراسری اعلام کرد
دولت لبنان اعلام کرد که از فردا همه ادارات و مراکز در این کشور به مدت چهار روز تعطیل خواهد بود. هنوز علت این تصمیم اعلام نشده است، ولی به احتمال زیاد تعطیلی چهار روزه با هدف مقابله با شیوع کروناست و طی روز‌های آینده به دلیل تقارن با شب‌های احیاء ماه مبارک رمضان صورت می‌گیرد.
۶۶ پویش مجازی در آموزش و پرورش استثنایی راه‌اندازی شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / مدارس / سید جواد حسینی / سازمان آموزش و پرورش استثنایی / دانش‌آموزان / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
۶۶ پویش مجازی در آموزش و پرورش استثنایی راه‌اندازی شد
تهران- ایرنا- رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: در ایام تعطیلی مدارس و بحران کرونا ۶۶ پویش مجازی آموزشی، پرورشی، هنری و توانبخشی با همکاری ادارات آموزش و پرورش استثنایی استان ها ویژه همکاران، دانش آموزان و اولیاء راه اندازی شده است.
تعطیلی بانک‌ها و ادارات دلفان
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
تعطیلی بانک‌ها و ادارات دلفان
فرماندار دلفان از تعطیلی بانک‌ها و ادارات در این شهرستان تا پایان هفته جاری خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / وزارت بهداشت / خوزستان / کرونا ویروس
وزارت بهداشت: تعطیلی مجدد در برخی شهرستان های خوزستان / شایعه شیوع "کرونا کاوازاکی" در کودکان
در استان خوزستان الان مشکلاتی داریم که دقیقا همین اتفاق افتاد و بعداز بازگشایی‌ها، به دلیل عدم رعایت، اوضاع به گونه‌ای شد که به عقب برگشتیم و در برخی شهرستان‌های استان خوزستان مجددا تعطیلی برقرار شده و برخی اماکن و ادارات تعطیل شده‌اند. این اتفاق می‌تواند برای هر استان دیگری هم رخ دهد، اگر نکات را رعایت نکنیم.
استاندار: اعلام وضعیت قرمز شیوع کرونا در ۹ شهر خوزستان / تعطیلی همه ادارات و اصناف غیرضروری تا پایان هفته
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
استاندار: اعلام وضعیت قرمز شیوع کرونا در ۹ شهر خوزستان / تعطیلی همه ادارات و اصناف غیرضروری تا پایان هفته
غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در شهرستان های باوی،هویزه، اهواز،حمیدیه،هندیجان،دزفول،شوشتر،کارون و مسجدسلیمان وضعیت قرمز شیوع کرونا اعلام کرد.
ادارات و بانک‌های خوزستان ساعت ۱۱ امروز تعطیل می‌شوند
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
ادارات و بانک‌های خوزستان ساعت ۱۱ امروز تعطیل می‌شوند
به علت پیش بینی وقوع گرد و غبار، ادارات و بانک‌های استان خوزستان ساعت ۱۱ امروز تعطیل می‌شوند. این تعطیلی شامل دستگاه‌های خدماتی امداد رسان و درمانی نمی‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
امین‌الله محراب فعال محیط‌زیست / دزفول
بعد از لغو محدودیت‌ها و به دنبال فشار اقتصادی که به کسبه وارد شد، بسیاری از مغازه‌ها و مراکز کسب در شهرستان دزفول بازگشایی شد در حالی که بسیاری از این مراکز و مردم، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند. علاوه بر این، تجمعات و مراسم عروسی یا فاتحه‌خوانی هم بدون توجه به این پروتکل‌ها برگزار می‌شود و چون دزفول ساحل رودخانه دارد، حالا شاهدیم که مسافران هم می‌آیند و در شهر چادر می‌زنند و مردم هم به گردش در پارک‌ها مشغولند بدون آنکه توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند. همه این اتفاقات، به دنبال کاهش سختگیری‌ها بوده و به نظر می‌رسد محدودیت‌های تردد و حضور اجتماعی، باید دوباره اجرا شود چرا که دیروز هم 50 شناسایی جدید کرونا در دزفول داشتیم. …
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
امین منصوربیگی رییس اورژانس 115/ منطقه اروندکنار
 از ابتدای شیوع کرونا در جنوب غرب خوزستان، دانشگاه علوم پزشکی آبادان برای اعمال توصیه‌ها و قرنطینه بسیار  فعال بود.  در ایام نوروز، با دستور رییس دانشگاه و شورای تامین، قرنطینه در خرمشهر و آبادان اجرا شد و به خصوص در آبادان که در ایام عید مهمان‌پذیر است، به دلیل همین سخت‌گیری‌ها آمار مراجعان و مسافران کاهش  بسیاری داشت. مدارس هم که تعطیل بود و ادارات هم با 20 درصد نیروها کار  می‌کردند.  مهم‌ترین اتفاق، تعطیلی بازار آبادان بود که معمولا در ایام عید شلوغ بود ولی امسال تعطیل شد. البته بعد از لغو قرنطینه، بازارها  فعال شد. به‌طور معمول، رفت و آمد در منطقه آزاد اروند - آبادان و خرمشهر - زیاد است و افراد زیادی از شهرهای مجاور …
کاهش ساعت کاری ادارات و بانک‌های خوزستان
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / استانی-سیاسی / اخبار سیاسی - خوزستان / گرد و غبار / تعطیلی ادارات
کاهش ساعت کاری ادارات و بانک‌های خوزستان
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان اعلام کرد، زمان اتمام کار کلیه ادارات، بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی سطح استان در روز جاری (چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت) ساعت ۱۱ است.
تداوم تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات دولتی اقلیم کردستان عراق
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / کرونا در جهان / اقلیم کردستان عراق
تداوم تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات دولتی اقلیم کردستان عراق
در پی شیوع ویروس کرونا دولت اقلیم کردستان عراق از تداوم تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و اداره‌های دولتی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
رونق آپارتمان‌ها و مکان‌های غیرمجاز به دلیل تعطیلی طولانی هتل‌ها/ در هتل‌های تهران حدود 70 درصد نیروها تعدیل شده‌اند
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / گردشگری / هتل / رئیس اتحادیه هتلها و هتل آپارتمانهای تهران
رونق آپارتمان‌ها و مکان‌های غیرمجاز به دلیل تعطیلی طولانی هتل‌ها/ در هتل‌های تهران حدود 70 درصد نیروها تعدیل شده‌اند
ایلنا: محمدعلی فرخ‌مهر می‌گوید: باتوجه به بازگشایی ادارات می‌توان با اجرای پروتکل‌های بهداشتی هتل‌ها را بازگشایی کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
فاصله‌گذاری هوشمند به جای تعطیلی مطلق
 با گذشت حدود ۴ماه از ورود ویروس کرونا به کشور همچنان با سیر صعودی تعداد مبتلایان و فوت‌شدگان بر اثر ابتلا به ویروس مزبور روبه‌رو هستیم و سوالات همچنان مطرح می‌شود که چرا دولت از ابتدای نشر سریع این ویروس منحوس تعطیلی مطلق اعلام نکرد و همگی مشاغل خصوصی و دولتی غیر از مدارس و دانشگاه‌ها که تعطیلی‌شان تصمیم مدبرانه‌ای بود، مشغول  فعالیت ماندند.  تعطیلات سال جدید فرصت عالی بود تا ۱۴ روز تعطیلی مطلق اعلام شود اما ستاد ملی کرونا از این تصمیم اجتناب کرد و فقط مشاغل خصوصی ( غیر از مشاغل و صنوف خدماتی) را مکلف به تعطیلی کرد. در ابتدای سال جاری سازمان امور اداری و استخدامی کشور طی دو بخشنامه به تمامی دستگاه‌های موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری …
گلایه خانم نماینده از خط و نشان کشیدن منتقدان دولت /حمایت از تصمیم دولت برای تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس /کاش ادارات هم زودتر تعطیل می‌شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۵
گلایه خانم نماینده از خط و نشان کشیدن منتقدان دولت /حمایت از تصمیم دولت برای تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس /کاش ادارات هم زودتر تعطیل می‌شد
ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده‌ای در این شرایط به نزاع با دولت و جنگیدن با آن می‌پرداختند تاکید کرد: جنگیدن با دولت در شرایط بحران کنونی هیچ نتیجه مثبتی به نفع مردم در پی نداشت.
با مردم
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
با مردم
 استفاده از ماسک و دستکش در مترو اجباری شود مجبور به حضور روزانه در اداره هستیم و چاره‌ای جز سوارشدن به مترو و اتوبوس نداریم. به‌هرحال صبح‌ها و عصرها همزمان با تعطیلی ادارات و سازمان‌ها ترافیک انسانی و خودرویی بسیار می‌شود و به‌خصوص در مترو این وضع به‌مراتب بدتر است. چرا مسئولان استفاده از ماسک را برای سوارشدن به مترو اجباری نمی‌کنند؟ خلیلی از تهران توقع میهمان در شهرمان کاشان را نداریم هر چند که فصل گردشگری است و ما نیازمند کسب درآمدیم و مانند اکثر مردم ایران روزهای اقتصادی سختی را می‌گذرانیم، …
قوانین پیشگیرانه مبارزه با کرونا در کویت تمدید شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / ویروس کرونا / کویت / هراس جهانی از ویروس کرونا
قوانین پیشگیرانه مبارزه با کرونا در کویت تمدید شد
تهران - ایرنا - دولت کویت امروز (سه شنبه) برای مبارزه با شیوع کرونا تعطیلی ادارات دولتی را تا ۸ خرداد تمدید و ساعات منع آمد و شد شبانه را به ۱۶ ساعت افزایش داد.
هیچ شغل کم‌خطری وجود ندارد/ پیک دوم شیوع ویروس کرونا در راه است
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / ویروس کرونا / قرنطینه / زینب غبیشاوی
هیچ شغل کم‌خطری وجود ندارد/ پیک دوم شیوع ویروس کرونا در راه است
با وجود هشدارهای وزارت بهداشت برای تعطیلی و ادامه قرنطینه خانگی مردم به خاطر شیوع ویروس کرونا، دستور دولت برای بازگشایی ادارات باعث شد از روز شنبه خیابان‌ها دوباره شلوغ شوند. این در حالی است که در کشورهای دیگر، دولت‌ها با کمک‌ به مردم و کسب و کارها، موضوع قرنطینه را بسیار جدی اعمال کردند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
در حالی که ستاد ملی کرونا محدودیت‌‌ها را لغو می‌کند، وزارت بهداشت از رشد بیماران خبر داده است
یک بام و دو هوای «در خانه ماندن»زهرا داستانیبراساس نظر ستاد ملی کرونا قرار شده از ابتدای اردیبهشت‌ماه در ایران، بازار تهران که یکی از پرترددترین مکان‌ها در تهران است به همراه پاساژ‌ها کار خود را از سر بگیرند. لغو ممنوعیت تردد بین استانی نیز امکان سفر را از ابتدای دومین ماه 99 فراهم کرده است. مجموعه این اقدامات در حالی است که پزشکان از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در تهران خبر می‌دهند. مسئولان از ابتدای شیوع کرونا در ایران اعلام کردند که اعتقادی به قرنطینه ندارند و روش دیگری که شامل مجموعه‌ای از محدودیت‌های اجتماعی از جمله منع عبور و مرور استانی، تعطیلی کسب‌وکارها، مدارس و دانشگاه‌ها و البته رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی باشد را برای مقابله با ویروس همه‌گیر کرونا برگزیده‌اند. با این حال، ورود به …
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
اینفوگرافیک/ فاصله‌گذاری اجتماعی به زبان ساده
هدف از فاصله‌گذاری اجتماعی، کاهش احتمال تماس بین افراد دارای عفونت و سایر افراد سالم است تا بدین ترتیب، انتقال بیماری کاهش یابد و عوارض و مرگ‌ومیر ناشی از آن به حداقل برساند. در حال حاضر بسیاری از ادارات و کسب و کارها در اغلب مناطق ایران دایر هستند اما محدودیت‌هایی برای تعداد کارکنانِ حاضر، تعطیلی مشاغل پرریسک و این قبیل مسائل اعمال می‌شود. در این اینفوگرافیک که داده‌های آن بر اساس گزارش انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت ایران تهیه شده، به برخی از مهمترین اصول مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی و مسائلی که در این زمینه باید رعایت کنیم، اشاره شده است.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
بیشترین میزان سرایت ویروس در حمل‌ونقل عمومی است
[شهروند] نگرانی‌ها از استفاده گسترده از حمل‌ونقل عمومی در روزهای شیوع کرونا همچنان پابرجاست. علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران با ارایه جدیدترین آمار بستری بر اثر کرونا در تهران گفته است: «روزجمعه؛ ۲۹ فروردین، ۴۴۰ مورد بیمار مبتلا به کرونا در تهران بستری شده‌اند که از این تعداد بیمار جدید، ۸۵نفر در بخش‌های ویژه بستری هستند.» او با اعلام این آمار هشدار داده که «بیشترین میزان سرایت در حمل‌ونقل عمومی است و ما نگران این امر هستیم.» نگرانی‌های زالی درحالی بیان می‌شود که یوسف حجت، سرپرست معاونت حمل‌ونقل شهرداری تهران هم روزجمعه با اعلام این نکته که اگر تعداد مسافران مترو در طول روز از ۴۵۰‌هزار نفر بیشتر شود، «دیگر …
تعطیلی بازار و فعالیت ۲۰ درصدی ادارات رامشیر در هفته پیش رو
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ / کروناویروس / تعطیلی
تعطیلی بازار و فعالیت ۲۰ درصدی ادارات رامشیر در هفته پیش رو
استاندار خوزستان از تعطیلی کامل بازارهای رامشیر و فعالیت ۲۰ درصدی ادارات این شهرستان در هفته پیش رو خبر داد.
هوشیاری دستگاه قضا در ایام قرنطینه
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ / استانی-اجتماعی / دستگاه قضایی / منطقه قم
هوشیاری دستگاه قضا در ایام قرنطینه
در روزهای قرنطینه خانگی و تعطیلی ادارات استان قم، بودند کسانی که جهت حفظ سلامت جامعه، باوجود مخاطرات با تمام قوا فعال بوده اند.
متروی تهران علامت گذاری شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
متروی تهران علامت گذاری شد
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه مصوبه ستاد مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس مبنی بر حضور فیزیکی روزانه ۵۰ درصد کارکنان، با هدف حضور حداقلی کارکنان و ارباب رجوع در ادارات اعلام شد، افزود: کار نشانه گذاری برای رعایت فاصله اجتماعی در کمتر از یک هفته به اتمام رسید و دلیل اینکه این کار تا به امروز طول کشید تعطیلی مشاغل چاپخانه برای چاپ برچسب بود و همین امر موجب تأخیر در نصب علائم شد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
ضربه‌ای که کرونا به گردشگری زد
شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا باعث تغییر و تحولات بسیاری شده است به‌طوری‌که نظم اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کل جهان به چالش کشیده شده و اقتصاد در شوک فرو رفته است.  تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، کاهش ساعت کاری ادارات و بانک‌ها، کاهش عبور و مرور و حمل‌ونقل، کم‌ شدن پروازهای بین‌الملل و تحت تأثیر قرارگرفتن صنعت توریسم، اعمال قرنطینه اجباری در برخی کشورها، تعطیلی بسیاری از مشاغل، بیکار شدن عده‌ای از مردم، کاهش قدرت خرید مردم، رکود صنایع و خدمات به دلیل نبود تقاضا و غیره از تبعات ویروس کرونا در سراسر جهان است. به عقیده بسیاری از کارشناسان، کرونا به‌عنوان بزرگ‌ترین چالش اقتصادی جهان بعد از بحران سال ۲۰۰۸ است. در این میان اقتصاد گردشگری به عنوان یکی …
ویدئو / وضعیت تردد در تهران در آستانه اردیبهشت
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / ترافیک / همه_باهم_علیه_کرونا / طرح فاصله‌گذاری اجتماعی / کروناویروس / در خانه بمانیم / فاصله گذاری هوشمند
ویدئو / وضعیت تردد در تهران در آستانه اردیبهشت
با وجود بازگشایی ادارات و سازمان‌ها، بعد از تعطیلات نوروز، به دلیل نگرانی مردم و تداوم طرح فاصله‌گذاری، خیابان‌های پایتخت هنوز از روزهای عادی خلوت‌تر است؛ اما در ساعاتی، برخی معابر افزایش ترافیک را تجربه می‌کنند. نیاز معیشتی مردم و عدم تعطیلی بسیاری از مشاغل، موجب تردد اجباری بسیاری از شهروندان در سطح شهر شده است. مطابق اعلام دولت، مشاغل کم‌ریسک در تهران، از پایان فروردین با اخذ مجوز بهداشت می‌توانند کسب‌وکار خود را بازگشایی کنند. در روزهای اخیر آمار شیوع کرونا نزولی بوده؛ اما با شیب ملایم. با این وجود تاکید شده عدم رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری، می‌تواند تهران را وارد موج دوم شیوع کند.
اختلال اینترنتی بر سر راه بازگشایی مغازه‌ها
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
اختلال اینترنتی بر سر راه بازگشایی مغازه‌ها
[پریسا اسلام‌‌زاده] بعد از تعطیلی چند هفته‌ای ادارات و کسب‌وکارها ستاد ملی مقابله با کرونا روز 30 فروردین‌ماه را روز بازگشایی کسب‌وکارهای بی‌خطر اعلام کرد. البته این بازگشایی مشروط است و منوط به ثبت‌نام صاحبان این کسب‌وکارها در سایت سلامت.  براین اساس صاحبان صنوفی که می‌خواهند فعالیت خود را آغاز کنند، حتما باید در این سایت ثبت‌نام کنند و براساس مصوبه‌های اعلام‌شده کد شناسایی بگیرند. در این بین افراد زیادی هستند که موفق به ثبت‌نام در سایت و گرفتن کد شناسایی نشده‌اند. ظاهرا مشکلات زیادی در این سایت برای ثبت‌نام وجود دارد که دلیل اصلی آن هم اختلال در سایت و شلوغی آن عنوان شده است.
در کشور «تعطیلی هراسی» به وجود آمده است/ هیچ الگوی مشخصی برای مقابله با کرونا وجود ندارد/ چشم اندازی برای پساکرونا وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / کرونا / کروناویروس / کروناویروس_تعطیلی ادارات / کروناویروس_مجلس / تعطیلی کشور در بحران کرونا / تخصیص یک میلیارد یورو از صندوق توسعه برای مقابله با کرونا
در کشور «تعطیلی هراسی» به وجود آمده است/ هیچ الگوی مشخصی برای مقابله با کرونا وجود ندارد/ چشم اندازی برای پساکرونا وجود ندارد
ایلنا: نماینده مجلس دهم با بیان اینکه به دلیل اینکه برنامه و الگوی مشخصی نداریم هیچ چشم اندازی هم برای پساکرونا وجود ندارد، گفت: در کشور «تعطیلی هراس» به وجود آمده ا…
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
فعالیت اصناف کم‌خطر منوط به اخذ مجوز از سامانه سلامت است
رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا از فعالیت اصناف کم‌خطر پس از دریافت مجوز از سامانه سلامت خبر داد.سرهنگ صادق رضادوست درباره اقدامات پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا در اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، گفت: برابر مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مورخه 99/1/17 و در اجرای مرحله دوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی (فاصله گذاری هوشمند)؛ مقرر شد تا کلیه کسب و کارهای متوسط و کم ریسک از 23 فروردین سال جاری اجرا شود. وی افزود: مالکان واحدهای صنفی در تهران از روز 30 فروردین ماه امسال می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام اصناف و صنایع به نشانی (salamat.gov.ir) ثبت‌نام کرده و با توجه به رسته شغلی مرتبط و منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی و با دریافت کد فعالیت، راهنمایی‌ها، الزامات سلامت محیط کار شاغلان و مشتریان …
کشور را ۳ ماه تعطیل کنیم/ نگذاریم کرونا مزمن شود/ باید نظامی برخورد کرده و معاش مردم را هم تامین کنیم/ پساکرونا عوارض زیادی برای بیمه‌ها، صنایع و کارگران دارد
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / اسپانیا / ایتالیا / آمریکا / کرونا / مجلس دهم / رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس / حداقل دستمزد کارگران / کروناویروس / کروناویروس_تعطیلی ادارات / عبدالرضا عزیزی اله آباد
کشور را ۳ ماه تعطیل کنیم/ نگذاریم کرونا مزمن شود/ باید نظامی برخورد کرده و معاش مردم را هم تامین کنیم/ پساکرونا عوارض زیادی برای بیمه‌ها، صنایع و کارگران دارد
ایلنا: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه اگر کشور تعطیل نشود بیماری کرونا به صورت مزمن در خواهد آمد، تاکید کرد: ضمن تامین معاش مردم با تعطیلی سه ماه کشور…
تعطیلی نهادها و وزارتخانه ها در اردن تمدید شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / ویروس کرونا / اردن / شیوع کرونا
تعطیلی نهادها و وزارتخانه ها در اردن تمدید شد
وزیر مشاور در امور اطلاع رسانی اردن از تمدید تعطیلی وزارتخانه ها، ادارات و نهادها در این کشور خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
کرونا و حقوق شهروندی
دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اخیر از آغاز گام جدید طرح «فاصله‌گذاری فیزیکی» با عنوان «فاصله‌گذاری هوشمند» خبر داده و ظاهرا بنا دارند با اتکا به این رویکرد تازه، به‌ طور پلکانی به سوی بازگشایی ادارات، مشاغل و کسب ‌و کارها حرکت کنند. حال آنکه متاسفانه هنوز در تهران و بسیاری از استان‌ها شاهد تداوم سیر صعودی ابتلای شهروندان به کرونا هستیم و با این حساب، نمی‌توان و نباید تغییری در روند تعطیلی ادارات و کسب ‌و کارها ایجاد کرد. هم‌اکنون بنابر اعلام دکتر زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران این استان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و همزمان بسیاری از دیگر استان‌های کشور نیز وضعی مشابه دارند. در چنین شرایطی طبیعتا تنها روش …
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
حمایت ارشاد از هنرمندان در روزهای کرونایی
سید مجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پیگیری‌هایی برای حمایت از هنرمندان در ایام کرونایی خبر داد و افزود: «هنرمندان و گروه‌های هنری در این شرایط که فعالیت‌های فرهنگی و هنری تعطیل است، حمایت می‌شوند.» او به ایسنا گفت: «تعطیلی ناگزیر فعالیت‌های فرهنگی و هنری برای جامعه، هنرمندان و فعالان این حوزه پیامدهایی دارد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس وظیفه حمایتی خود، از هنرمندان در این شرایط حمایت می‌کند.» او افزود: «از زمان تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری به دلیل شیوع ویروس کرونا، پیگیری‌های مستمری از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور هنری و ادارات کل از بخش‌های مختلف دولت برای حمایت از هنرمندان …
خیز بلند «همدلی»
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
خیز بلند «همدلی»
از همان سی‌ام بهمن‌ماه که خبر درگذشت 2 نفر در قم بر اثر ابتلا به کرونا منتشر شد، برخی مسوولان و کارشناسان و به خصوص کادر درمانی بارها و بارها بر لزوم تعطیلی کامل و قرنطینه شهرهای کشور تاکید کردند. موضوعی که هرگز در طول این یک ماه و 23 روز گذشته اجرایی نشد و ستاد ملی مبارزه با کرونا تن به تعطیلی و قرنطینه کامل شهرها نداد. در نهایت هم با پایان تعطیلات نوروزی، این ستاد تصمیم به بازگشایی ادارات و برخی کسب و کارها با شرایط خاص گرفت. نکته‌ای که از نظر برخی مسوولان و کارشناسان می‌تواند گستردگی بیش از پیش شیوع کرونا در کشور را رقم بزند و در نتیجه آمار مبتلایان و متعاقبا جان‌باختگان را افزایش دهد.  توجیه عدم تعطیلی کشور مشخص بود؛ وضعیت اقتصادی کشور بد است و تعطیلی کامل می‌تواند …
۱۳۹۹/۰۱/۲۲
قرنطینه گزینه ناممکن اقتصاد ایران
‏  [مریم شکرانی] بازگشت کارمندان به ادارات و کار بدون تعطیلی کارگران در کارخانه‌ها بحث‌های زیادی را بین کارشناسان اقتصاد به دنبال داشته است. پدرام سلطانی، نایب‌رئیس سابق اتاق ایران در توییتی نوشته است که زیان اقتصاد ناشی از تعطیلی کسب‌وکارها بیشتر از هزینه درمان کرونا خواهد بود. او همچنین گفته است که در این شرایط اقتصادی ایران، کارفرمایانی که هم بار تأمین بودجه را با مالیات سنگین برعهده گرفته‌اند و هم کارگرانش را اخراج نمی‌کنند، گام بزرگی برداشته‌اند.در مقابل، طیف دیگری از فعالان اقتصادی و اقتصاددانان معتقدند که اقتصاد ایران با رکود تورمی سنگینی روبه‌روست و با تعطیلی‌ها تقریبا چیز زیادی برای ازدست‌دادن ندارد.  در همین حال پرویز …
پشت پرده تعطیلی مجلس؛  سه عضو خانه ملت در گفت‌وگو با همدلی روایت کردند
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
پشت پرده تعطیلی مجلس؛ سه عضو خانه ملت در گفت‌وگو با همدلی روایت کردند
مجلس را چه کسی تعطیل کرد؟ این روزها نمایندگان مجلس شورای اسلامی مورد انتقاد مردم قرار گرفته‌اند که چرا قوه مقننه کشور در شرایط حساس شیوع کرونا تعطیل بوده است. در حالی که بسیاری از ادارات در این مدت فعالیت کرده‌اند. برخی نمایندگان به گونه‌‌ای از تعطیلی مجلس سخن‌‌‌ می‌گویند که گویا دست‌‌‌های پشت پرده‌‌ای فشار آورده و مانع کار نمایندگان در ساختمان بهارستان شده‌اند. تعبیر این دسته از نمایندگان این است که ما‌‌‌ می‌خواستیم مجلس فعال باشد، اما دستور داده‌اند که تعطیل کنید. حالا همدلی چرایی تعطیلی مجلس را از سه نماینده مجلس جویا شده است.
چه کسی مجلس را تعطیل کرد؟ | پشت پرده تعطیلی جنجالی مجلس به روایت ۳ نماینده
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
چه کسی مجلس را تعطیل کرد؟ | پشت پرده تعطیلی جنجالی مجلس به روایت ۳ نماینده
مجلس را چه کسی تعطیل کرد؟ این روزها نمایندگان مجلس شورای اسلامی مورد انتقاد مردم قرار گرفته‌اند که چرا قوه مقننه کشور در شرایط حساس شیوع کرونا تعطیل بوده است. در حالی که بسیاری از ادارات در این مدت فعالیت کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
تعطیلی بی‌تعطیلی
تعطیلات نوروزی به‌ سر رسید و جمعیت حاضر در خیابان‌ها و معابر شهری افزایش یافت. ادارات نیز یکی پس از دیگری با دستور رییس‌جمهوری در حد فاصل بیست و سوم تا سی‌ام فروردین‌ماه بازگشایی خواهند شد و این یعنی در هفته آینده احتمالا در شرایطی شاهد افزایش جمعیت حاضر در وسایل حمل و نقل عمومی و ترافیک معابر کلانشهرها خواهیم بود که پزشکان و متخصصان داخلی و خارجی همچنان بر لزوم حضور مردم در خانه‌های‌شان تاکید می‌کنند؛ اقدامی که در بسیاری کشورها به شکلی جدی در حال اجراست اما به ‌لطف وضعیت نابسامان اقتصادی، تصمیمات خوب و بد اتخاذ شده و البته شدیدترین تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، کفه ترازو در دوگانه معیشت - سلامت، اغلب به سمت معیشت سنگینی کند تا حضور در محل کار …
تاکید بر تعطیلی ادارات به جای اصناف
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / علیرضا زالی / شورای شهر تهران / علی اعطا / ویروس کرونا / کلانشهر تهران
تاکید بر تعطیلی ادارات به جای اصناف
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: شاید اگر برخی از ادارات دولتی تعطیل می‌شدند هیچ اتفاقی نمی‌افتاد اما وقتی اصناف تعطیل می‌شوند انواع و اقسام مشکلات اقتصادی به وجود می‌آید.
ادامه تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، ورزشگاه ها، مراکز فرهنگی، هنری و مشاغل پرریسک تا اطلاع ثانوی / فعالیت ادارات با دو سوم نیروها از ۲۳ فروردین؛ ساعت کاری از ۷ صبح تا ۱۴
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
ادامه تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، ورزشگاه ها، مراکز فرهنگی، هنری و مشاغل پرریسک تا اطلاع ثانوی / فعالیت ادارات با دو سوم نیروها از ۲۳ فروردین؛ ساعت کاری از ۷ صبح تا ۱۴
کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ای موارد مهمی از طرح فاصله‌گذاری هوشمند که از تاریخ ۲۳ فرودین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران به اجرا در می‌آید را برای اطلاع عموم مردم منتشر کرد.
عادی برای مردم، قرنطینه برای مسئولان؛ تناقض در تعطیلی جلسات برخی نهادهای عالی به دلیل کرونا با بازگشت به کار مردم چه نتایجی دارد؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
عادی برای مردم، قرنطینه برای مسئولان؛ تناقض در تعطیلی جلسات برخی نهادهای عالی به دلیل کرونا با بازگشت به کار مردم چه نتایجی دارد؟
داستان کرونا و راه‌های کنترل و مهار آن همچنان در کشور ما به یکی از مهم‌ترین معضلات در نهادهای تصمیم‌گیر تبدیل شده است. از ابتدای شناسایی این ویروس در کشور تا به حال تصمیمات مختلفی برای مهار آن گرفته شده است که هیچ کدام نتیجه مطلوب را به دنبال نداشته است. هرچند در ایام تعطیلات به نظر می‌رسید که این ویروس تحت کنترل قرار گرفته است اما از زمانی که تعطیلات به پایان رسید و کلان‌شهری مانند تهران شاهد هجوم جمعیت به خیابان‌ها و ادارات و ایستگاه‌های مترو و بی‏آرتی بود، نگرانی‌ها دوباره شدت گرفت یعنی درست در شرایطی که بسیاری از نهادها و سازمان‌ها و ادارات دولتی تعطیل هستند بسیاری از مردم باید برای امرار معاش و پرداخت هزینه‌های خود در چنین شرایطی به محل کارشان برگردند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
رادیوهای مناسبتی؛ ضرورت یا اجبار؟
رادیوهای مناسبتی در حالی شکل می‌گیرند که اغلب برنامه‌های این رادیوها از شبکه‌های سراسری در حال پخش هستند. به گزارش هنرآنلاین، رادیو همواره در زندگی ما ایرانی‌ها نقش مهمی را بر عهده داشته است. این رسانه گرم پای ثابت مخاطبان است و سال‌هاست که مخاطبان ثابت خود را دارد. چه آن زمان که تلویزیونی برای سرگرمی نبود، چه حالا که انواع و اقسام رسانه‌های مختلف وجود دارند، اما باز هم رادیو پای ثابت است. حتی برخی معتقد بودند که عمر رادیو با وجود انواع رسانه‌های مجازی به سر آمده است و دیگر کسی به سراغ رادیو نمی‌رود، اما باز هم این رسانه قدرت خود را به نمایش گذاشت و نشان داد که همچنان می‌تواند مخاطبان خود را داشته باشد.در حال حاضر حدود 15 شبکه رادیویی به شکل سراسری فعالیت می‌کنند که در این میان شبکه‌های استانی …
احتمال تداوم ویروس کرونا تا یک سال آینده وجود دارد/ ادارات را نمی‌توان یک سال تعطیل کرد
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
احتمال تداوم ویروس کرونا تا یک سال آینده وجود دارد/ ادارات را نمی‌توان یک سال تعطیل کرد
سخنگوی دولت گفت: ما از روز اول فاصله‌گذاری را بیان کردیم زیاد گفته نشد اما در عمل تعطیلی مدارس، ترددها و مراکز آموزشی و ورزشی و مذهبی را دنبال کردیم، الان اعلام می‌کنم این استراتژی تعطیل‌بردار نیست همه تلاش ما حفظ جان مردم است.
ربیعی: تا یک سال آینده احتمال تداوم بحران کرونا وجود دارد/استراتژی فاصله‌گذاری تعطیل‌بردار نیست /نمی‌شود بانک‌ها و ادارات را تعطیل کرد
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / علی ربیعی / سخنگوی دولت / طرح فاصله گذاری اجتماعی / ویروس کرونا
ربیعی: تا یک سال آینده احتمال تداوم بحران کرونا وجود دارد/استراتژی فاصله‌گذاری تعطیل‌بردار نیست /نمی‌شود بانک‌ها و ادارات را تعطیل کرد
سخنگوی دولت گفت: ما از روز اول فاصله‌گذاری را بیان کردیم زیاد گفته نشد اما در عمل تعطیلی مدارس، ترددها و مراکز آموزشی و ورزشی و مذهبی را دنبال کردیم، الان اعلام می‌کنم این استراتژی تعطیل‌بردار نیست همه تلاش ما حفظ جان مردم است.
نگاهی به مهم‌ترین اخبار کرونایی قم
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / کرونا / بسته خبری / ویروس کرونا / قم / بیماری های ویروسی / بیماری / بهداشت و سلامت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
نگاهی به مهم‌ترین اخبار کرونایی قم
قم - ایرنا - نیمه‌شعبان فرصتی مغتنم برای دعای رفع بلا، وضعیت پرخطر کرونا در قم، تعطیلی مرکزهای علمی و آموزشی تا پایان فروردین، تغییر ساعت کاری ادارات از ۲۳ فروردین، مسدود شدن مسیرهای منتهی به مسجد جمکران و یاری بیماران کرونایی کم‌برخوردار؛ سرخط مهم‌ترین اخبار روز یکشنبه ۱۷ فروردین‌ماه جاری استان قم درباره کرونا بود.
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
وضعیتِ خاکستری
حسن روحانی، رییس‌جمهوری صبح دیروز در نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا از تصمیمات مهم این ستاد درباره زمان و شکل فعالیت ادارات و کسب‌وکارها خبر داد و تاکید کرد که تمامی کسب‌وکارهای کم‌خطر می‌توانند از روز شنبه ۲۳ فروردین‌ماه جاری فعالیت‌های خود را با رعایت پروتکل‌های اعلامی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا از سر بگیرند. روحانی همچنین در بخشی از این سخنان، به وضعیت فعالیت‌های آموزشی و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها اشاره کرد که در حاشیه صحبت از این موضوع، بحثی را پیش کشید که در ادامه، به سوژه بحث ناظران تبدیل شد. رییس‌جمهوری پس از ارایه توضیحاتی درباره وضعیت فعالیت‌های بخش آموزش و تاریخ از سرگیری این فعالیت‌ها، تاکید کرد که «در …
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
سرگردانی میان بیماری و اقتصاد
در روزهای نخست سال نو، دوربین‌های صداوسیما در ورودی جاده‌ها، سراغ خودروهایی رفت تا از آن‌ها بپرسد چرا علی‌رغم شیوع بیماری کرونا به مسافرت می‌روند. این اتفاق زمانی رخ داد که هیچ قانونی آن‌ها را از رفتن به سفر منع نکرده بود و تنها به مردم توصیه شده بود از سفرهای غیرضروری بپرهیزند. با این همه، دولت اعلام کرد سفرهای نوروزی امسال 80 درصد کاهش داشته است. یعنی دولت و نظام حاکمیتی تنها مردم را در یک شرایط انتخابی و البته با معذوریت اخلاقی و توصیه‌ای قرار داده بود، در شرایطی که بسیاری از کشورها دنیا با شیوع کرونا قرنطینه اجباری اتخاذ کرده بودند، اما اینجا خبری از یک قانون منسجم و دقیق وجود نداشت. در این بین، کمپین‌ها و هشتگ‌های مردمی در فضای مجازی شهرها را در نوروز امسال و سیزده بدر، خالی از عبور و مرور …
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
یک بام و دو هوای مقابله با کرونا
الهام برخوردارروز شنبه اولین روز کاری بعد از تعطیلات نوروز در تهران، شاهد شلوغی و ترافیک شدیدی در بیشتر خیابان‌ها و بزرگراه‌های این کلان‌شهر بودیم. خود تصمیم‌گیرندگان هم از دیدن چهره شلوغ تهران نگران شدند و قرار شد یک تصمیم‌ جدی در این‌باره اتخاذ شود. در جلسه روز شنبه ستاد ملی مبارزه با کرونا بر فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند تاکید شد، در این میان اما صحبت‌های سخنگوی وزارت بهداشت مبنی بر اینکه اگر روند رعایت نکات لازم انجام نشود، در هفته آینده با خیز مجدد بیماری روبه‌رو خواهیم شد و این یک تصور غلط است که با پایان تعطیلات وضعیت عادی است،‌ نشان داد که همچنان در شرایط هشدار قرار داریم و طرح‌هایی چون فاصله‌گذاری اجتماعی جوابگو نخواهد بود. با این حال روز گذشته رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا …
هشدار موحدی کرمانی درباره بازگشایی عجولانه مدارس و ادارات / واکنش نماینده قم به ازدحام جمعیت در بانک‌ها / هشدار توئیتری بانوی اصلاح‌طلب به آقای رئیس جمهور
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
هشدار موحدی کرمانی درباره بازگشایی عجولانه مدارس و ادارات / واکنش نماینده قم به ازدحام جمعیت در بانک‌ها / هشدار توئیتری بانوی اصلاح‌طلب به آقای رئیس جمهور
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: افشاگری آقای سخنگو از شغل جدید «وزیر نفرت» آمریکا / طرح سه فوریتی نمایندگان برای تعطیلی و قرنطینه کامل کشور / انتقاد شدید عطاءالله مهاجرانی از اقدام ۵۳ رجاله علیه ایران و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
پیشنهاد فوری به دولت محترم؛ آقای روحانی، بجنبید تا دیر نشده!
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
پیشنهاد فوری به دولت محترم؛ آقای روحانی، بجنبید تا دیر نشده!
مصطفی فقیهی صاحب امتیاز پایگاه تحلیلی - خبری انتخاب در توئیتر نوشت: با مشاهده تصاویر ترافیک خیابان‌ها در نخستین روز غیرتعطیل پسانوروز،تنم لرزید. آقای رییس!راهی نیست جز آنکه تدبیری نو اندیشید.پیشنهاد من، تعطیلی ادارات است و دستور دورکاری⁩.
تعطیلی ادارات تا رسیدن به شواهد اطمینان بخش کنترل اپیدمی کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
تعطیلی ادارات تا رسیدن به شواهد اطمینان بخش کنترل اپیدمی کرونا
تهران - ایرنا - رییسان ۵۷ انجمن‌ علمی گروه پزشکی در نامه‌ای به سران قوا خواستار اتخاذ تدابیر ویژه در راستای کنترل بیماری کرونا ازجمله اتخاذ تدابیر و برنامه‌های حمایتی جدی و سریع برای اقشار آسیب پذیر از نظر اقتصادی و تعطیلی کامل تمامی سازمان‌ها و ادارات تا حد امکان شدند.
تعطیلی مدارس تمدید می‌شود؟ ؛ بازگشایی مدارس مرحله‌ای باشد | تکلیف دانشگاه‌ها و ادارات چیست؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
تعطیلی مدارس تمدید می‌شود؟ ؛ بازگشایی مدارس مرحله‌ای باشد | تکلیف دانشگاه‌ها و ادارات چیست؟
سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: مدارس سراسر کشور تا ۲۰ فروردین تعطیل هستند. درباره ادامه تعطیلی مدارس هم بعد از تاریخ ۲۰ فروردین تصمیم گیری می‌شود و این احتمال که تا ۱۵ اردیبهشت مدارس هم تعطیل باشند وجود دارد، اما در این مدت باید دروس در فضای مجازی و سامانه یکپارچه «شاد» به دانش آموزان ارائه شود.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
آغاز و پایان سخت دولت
الهام برخورداربرای دومین سال پیاپی دولت حسن روحانی در ابتدای سال با یک بحران جدی روبه‌رو می‌شود که تعطیلات را برایش بی‌معنی کرده است. البته دامنه بحرانی که در اواخر سال ۹۸ کشور با آن مواجه شده است و همچنان ادامه دارد به حدی گسترده است که همه حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و به‌خصوص اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار داده است. ویروس کرونا که حالا بیشتر کشورهای دنیا را درگیر خود کرده بر مشکلات دولت در اداره کشور اضافه شده است. تصمیم‌گیرندگان برای مهار و کنترل بر سر یک دوراهی قرار گرفته‌اند؛ یعنی ادامه تعطیلی ادارات و مراکز مهم اقتصادی و تجاری برای مهار آن یا ادامه کار آنها برای حفظ شرایط اقتصادی که هر دو هزینه‌های زیادی را بر دوش کشور و دولت می‌گذارد.دولت نه توان آن را دارد که این مراکز مهم اقتصادی …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •