پنجشنبه, ۶ آذر, ۱۳۹۹ / 26 November, 2020
سید محمد صادق خرازی
ایران و انتخابات امریکا+ویدئو
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / دونالد ترامپ / جو بایدن / برجام / ایران و امریکا / دیپلماسی ایرانی / دیپلماسی ایران / محسن بهاروند / احمد نقیب زاده / سید محمد صادق خرازی
ایران و انتخابات امریکا+ویدئو
در وبینار دیپلماسی ایرانی که به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، آقایان محسن بهاروند، معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه، دکتر احمد نقیب زاده، استاد دانشگاه و سید محمد صادق خرازی، سفیر پیشین جمهوری اسلامی ایران در پاریس و سازمان ملل درباره انتخابات امریکا و نقش آن در دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران صحبت کردند.
سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین از فرصت تا واقعیت+ویدئو
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سند همکاری ایران و چین / سند همکاری 25 ساله ایران و چین / ایران و چین / سید محمد صادق خرازی / رضا ذبیب / غلامعلی خوشرو / محسن عبداللهی / سید علی موسوی خلخالی
سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین از فرصت تا واقعیت+ویدئو
در وبینار دیپلماسی ایرانی که به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین مورد بررسی قرار گرفت. در این وبینار، آقایان رضا ذبیب، دستیار وزیر امور خارجه در امور آسیا و اقیانوسیه، غلامعلی خوشرو، سفیر سابق ایران در سازمان ملل، سید محمد صادق خرازی، مدیر مسئول دیپلماسی ایرانی و سفیر اسبق ایران در فرانسه و سازمان ملل و محسن عبداللهی، سردبیر سایت چین نگار به ایراد سخنرانی پرداختند.
ظریف و حاج قاسم، دو سردار یک جبهه دفاعند
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / محمد جواد ظریف / دیپلماسی ایران / وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران / سردار سلیمانی / حاج قاسم سلیمانی / سید محمد صادق خرازی
ظریف و حاج قاسم، دو سردار یک جبهه دفاعند
سید محمد صادق خرازی در یادداشتی می نویسد: حال چند روزی پس از این نبرد سخت، فرمانده میدان در حلقه نمایندگان مجلس آماج بدترین توهین‌ها قرار می‌گیرد. همان وزیر امور خارجه‌ای که رهبر معظم انقلاب او را «امین، غیور، شجاع و متدین» خواندند. کمتر مسئولی در جمهوری اسلامی تاکنون با چنین تعابیر حکیمانه و حمایت‌های پدرانه‌ای از سوی مقام معظم رهبری روبه‌رو شده است. ظریف همان دیپلمات کارکشته‌ای است که جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی امریکا در کتابش می‌نویسد نگران دیدار ترامپ با او بوده چون می‌ترسید ایرانی‌ها در مذاکرات احتمالی خیلی بهتر از رئیس‌جمهوری امریکا عمل کنند.
تسلیت سید محمد صادق خرازی به مناسبت درگذشت رمضان عبدالله
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / رمضان عبدالله / سید محمد صادق خرازی
تسلیت سید محمد صادق خرازی به مناسبت درگذشت رمضان عبدالله
سید محمد صادق خرازی در پیامی درگذشت رمضان عبدالله را به امت فلسطین و عموم مردم مسلمان و مجاهدان راه حل تسلیت گفت.
سید محمد صادق خرازی: آنها که شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران را سر دادند، قدمی برای ایران برنداشتند
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / فلسطین / اسرائیل / سردار قاسم سلیمانی / شهادت سردار سلیمانی / جبهه مقاومت / حاج قاسم سلیمانی / ایران و اسرائیل / ایران و فلسطین
سید محمد صادق خرازی: آنها که شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران را سر دادند، قدمی برای ایران برنداشتند
«سیدمحمدصادق خرازی» سفیر اسبق ایران در فرانسه معتقد است: «آنها که شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران را سر داده‌اند، قدمی برای ایران برنداشته و وضعیت کرونا نشان داد که همان افرادی پای کار هستند که به آرمان انقلاب اعتقاد دارند.»/خرازی، شهید سپهبد قاسم سلیمانی را فرزند فلسطین می‌داند و معتقد است: «حاج قاسم سلیمانی هیچ‌گاه حق را نادیده نگرفت و به همین رو خداوند وی را نصرت می‌داد.»
گفتگو با سید محمد صادق خرازی
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / حزب ندای ایرانیان / سید محمدصادق خرازی / صادق خرازی / روز جهانی قدس
گفتگو با سید محمد صادق خرازی
سید محمد صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان در گفتگویی اختصاصی به سوالات خبرنگار خبرگزاریی مهر پاسخ داد.
چقدر برای دنیای پساکرونایی آماده ایم؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / ویروس کرونا / شیوع ویروس کرونا / شیوع ویروس کرونا در ایتالیا / شیوع ویروس کرونا در امریکا / شیوع ویروس کرونا در خاورمیانه / شیوع ویروس کرونا در جهان / امریکا و اروپا / دونالد ترامپ / اتحادیه اروپا / فروپاشی اتحادیه اروپا
چقدر برای دنیای پساکرونایی آماده ایم؟
سید محمد صادق خرازی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: به این ترتیب در روزگاری که مناسبات جهانی می رود تا شدیدترین تلاطمات را به روی خود ببیند و تعریف مشارکت و همکاری دگرگونی بی سابقه ای را تجربه کند، جایگاه ما کجاست؟ آیا به فکر دنیای پساکرونا هستیم؟ آیا درک کرده ایم دنیای فردا به هیچ وجه دیگر شباهتی به دنیای سه ماه پیش ما ندارد؟ برای دنیای جدید چقدر آماده ایم و برای ورود به مناسبات جدید آن که می رود موازنه های قدرت در تمامی مناطق را جابه جا کند، چقدر آماده ایم؟  
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / شهادت سردار سلیمانی / قاسم سلیمانی / سردار سلیمانی / واکنش ایران به ترور سردار سلیمانی
ترور شهید سلیمانی؛ پیدا و پنهانِ ابعاد حقوقی اقدام دولت آمریکا
سید محمد صادق خرازی در یادداشتی می‌نویسد: فی‌الواقع رئیس جمهور آمریکا با اظهارات سخیفانه و جنون آمیز در حساب توییترش، خود را محکوم می‌سازد. در گزارشی که ایالات متحده در تاریخ ۸ ژانویه به شورای امنیت ارائه کرد، ترور اینگونه توجیه شد که آمریکا دست به دفاع از خود در پاسخ به حملات گذشته کرده و این منطق هیچ‌گونه با اصل ۵۱ قابل تطابق نیست. همچنین از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران در حال جنگ با ایالات متحده نبود، ملاک اصلی و توجیه پذیری قانونی بودن ترور به قریب‌الوقوع بودن یک حمله از جانب ایران باز می‌گردد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / شهادت سردار سلیمانی / ترور سردار سلیمانی / سید محمد صادق خرازی / قاسم سلیمانی / سردار قاسم سلیمانی / حاج قاسم سلیمانی
شهید حاج قاسم، دلیر بی نظیر جریان مقاومت
صادق خرازی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: خط مقاومت، دنیای اسلام، جهان عرب مدیون حاج قاسم سلیمانی هستند که در راه مقاومت و اسلام از جان و دل مایه گذاشت. در آخر هم جان بر کف شهید شد. امریکایی ها هنگامی که دیدند توان مقابله و حذف او را از راه های توطئه آمیز و ترورهای کور ندارند، خود وارد میدان شدند و مستقیما او را حذف کردند. حاج قاسم قربانی استیصال سیاست های شوم ایالات متحده و ایادی او در منطقه شد. غافل از این که حاج قاسم یک فرد بود، ملت ایران همه حاج قاسم هستند و با خون و دل و با نقشه راه او راهش را ادامه می دهند. یادش گرامی و راهش پررهرو باد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / سید محمدصادق خرازی / حاج قاسم سلیمانی / آمریکا
ترور حاج قاسم سلیمانی برای آمریکایی ها بسیار گران تمام خواهد شد+ فیلم
سید محمد صادق خرازی در سخنانی پیرامون شهادت حاج قاسم سلیمانی بر این نکته تاکید داشت: دیگر دوران بزن دررویی برای ایالات متحده آمریکا به ...
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / امیر شهلا / حزب ندای ایرانیان / مجید فراهانی / اصلاح طلبان / خانه احزاب ایران
"صادق خرازی" دبیرکل حزب ندای ایرانیان ماند
تهران- ایرنا- سید محمد صادق خرازی و سید شهاب الدین طباطبایی در پنجمین کنگره حزب ندای ایرانیان به عنوان دبیرکل و قائم مقام این تشکل اصلاح طلب انتخاب شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / مجلس شورای اسلامی / سید محمد صادق خرازی / استعفای نمایندگان
صحبت نمایندگان از استعفا به بهانه گران شدن بنزین به هیچ وجه قابل قبول نیست
در پی شایعه استعفای چند تن از نمایندگان مجلس در رابطه با گران شدن بنزین سید محمدصادق خرازی در رابطه با نظر اصلاح طلبان پیرامون این استعفا مواردی را مطرح کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / سید محمد صادق خرازی / فرانسه / ژاک شیراک
مرگ شاهکار مناسبات آلمان و فرانسه
صادق خرازی در یادداشتی می‌نویسد: به سختی می توان فردی را جایگزین شخصیت سیاسی و جهان شمول ژاک شیراک کرد و او را با معاصرینش تمثیل و مقایسه کرد. شیراک در میان اردوگاه سیاسیون، در دوستی، فردی کم نظیر و با معرفت بود و قدردان خدمتی بود که هر کس به وی می کرد و سعی می کرد تا آن را جبران کند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / ایران و امریکا / مذاکرات ایران و امریکا / برجام / پرونده هسته ای ایران / اتحادیه اروپا / اصلاح طلبان
سید محمد صادق خرازی: مذاکره مجدد با آمریکا پایانی جز خفت ندارد/عقل سلیم حکم می ...
دبیرکل حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه مذاکره مجدد با آمریکا پایانی جز خفت ندارد، گفت:‌ کدام عقل سلیمی حکم می‌کند با رژیم و ساختار ...
۱۳۹۸/۰۲/۱۵
فشار همه جانبه اقتصادی همراه با تحریک نظامی هدف تیم ترامپ است
سید محمد صادق خرازی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: در این یک سالی که ترامپ از برجام خارج شده، کاری نبوده است که او و تیمش علیه ایران انجام نداده باشند. از اعمال تحریم های سخت و ظالمانه گرفته تا فشار بر دولت ها و شرکت های مختلف برای قطع همکاری با ایران تا تلاش برای تشکیل منظومه ای ضد ایرانی با دمیدن بر توهم ایران هراسی. 
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
ملت ۸۰ میلیونی تروریست هستند؟
سید محمد صادق خرازی در یادداشتی می نویسد: اقدام دیروز کاخ سفید روسیاه، علیه سپاه نبود. تروریست خواندن کل ملت ایران بود و می توان به تعبیر امام راحل از دونالد ترامپ پرسید: «ملت هشتاد میلیونی تروریست هستند؟!»
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •