سه شنبه, ۲۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 18 February, 2020
فرابورس
خطر حباب در بورس چقدر جدی است
روزنامه تعادل / ۳۹ دقیقه قبل / اقتصادی
خطر حباب در بورس چقدر جدی است
رشد بازار سرمایه در هفته‌های اخیر تداوم یافته و همین امر بسیاری را مجاب کرده که بورس و فرابورس در شرایطی حبابی به سر می‌برند. این ادعا اگرچه تماما غلط نیست، با این حال خالی از توجه کافی به ماهیت بازار سرمایه و تفاوت ذاتی آن با سایر بازارها نظیر طلا و سکه است.
روزنامه تعادل / ۶ ساعت قبل / اقتصادی
افزایش کارایی و بهبود نقدشوندگی ‏بازار با فروش تعهدی
مدیران سازمان بورس، از اجرای دستورالعمل فروش تعهدی اوراق بهادار در بورس تهران و فرابورس ایران تا پایان اسفندماه خبر داده‌اند.
  افزایش قیمت  ایران  بورس تهران  درآمد  سنا
تغییرات دیروز شاخص کل فرابورس ایران - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
دنیای اقتصاد / ۷ ساعت قبل / اقتصادی
تغییرات دیروز شاخص کل فرابورس ایران - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
تاسیس تلویزیون اینترنتی ویژه بازار سرمایه
ایرنا / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
تاسیس تلویزیون اینترنتی ویژه بازار سرمایه
تهران-ایرنا- تفاهم نامه ای بین سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) و سازمان فرابورس امضا شد که به واسطه آن مردم می توانند در حوزه تامین مالی محتوا مشارکت کنند. رییس فرابورس در این نشست از راه اندازی تلویزیون اینترنتی ویژه بازار سرمایه خبر داد.
  فرابورس  امیر هامونی  بازار بورس  بازار سرمایه  سازمان بورس و اوراق بهادار
سهام چه شرکت‌هایی امروز بیشترین رشد را داشتند؟
تسنیم / ۱۷ ساعت قبل / اقتصادی
سهام چه شرکت‌هایی امروز بیشترین رشد را داشتند؟
سهامداران شرکت‌های کاشی و سرامیک حافظ، ماشین‌سازی اراک و رینگ‌سازی مشهد امروز در بورس و معامله‌گران شرکت‌های پخش البرز، پتروشیمی مارون و سرمایه‌گذاری مسکن پردیس در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
حرکت پرنوسان شاخص بورس
ایسنا / ۱۸ ساعت قبل / اقتصادی
حرکت پرنوسان شاخص بورس
معاملات بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار حرکتی پرنوسان داشت و درحالی که در ساعت‌های میانی معامله مرز ۴۸۰ هزار واحد را هم رد کرده بود در نهایت روی عدد ۴۷۶ هزار و ۸۱۲ واحد ایستاد.
  بورس  فرابورس  بازار سرمایه
احتمال تعیین حکم قانونی در بودجه ۹۹ برای واگذاری سرخآبی‌ها
ایرنا / ۲۱ ساعت قبل / سیاسی
احتمال تعیین حکم قانونی در بودجه ۹۹ برای واگذاری سرخآبی‌ها
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل۴۴ قانون اساسی از احتمال تعیین حکم قانونی در قانون بودجه سال آینده برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خبر داد.
  مجلس شورای اسلامی  سازمان خصوصی سازی  باشگاه پرسپولیس  باشگاه استقلال  فرابورس  حمیدرضا فولادگر
روزنامه تعادل / ۳۱ ساعت قبل / اقتصادی
سهم ۷۹ درصدی فرابورس از بازار بدهی کشور
به گزارش سنا، رضا غلامعلی‌پور معاون پذیرش و بازاریابی فرابورس ایران به عنوان یکی از سخنرانان پنل،
  ایران  سرمایه  سنا  معاون  نفت
سیل نقدینگی بازار را به کدام سو می‌برد
روزنامه تعادل / ۳۱ ساعت قبل / اقتصادی
سیل نقدینگی بازار را به کدام سو می‌برد
معاملات روز گذشته در بورس و فرابورس برای دومین روز متوالی در هفته جاری با رشدی قابل توجه پایان یافت.
  خرید و فروش  رشد  شاخص  نقدینگی  وزن
دنیای اقتصاد / ۳۱ ساعت قبل / اقتصادی
هجوم مجدد فعالان حقیقی به فرابورس
بازارهای فرابورس دیروز صحنه رشد قابل‌توجه تقاضا به‌ویژه از سوی سرمایه‌گذاران خرد و کوچک‌مقیاس بود. شاخص کل فرابورس در این روز با جهش 140 واحدی (معادل 4/ 2 درصد) توانست به سطح بی‌سابقه 6 هزار واحدی دست یابد. برای اولین بار است که شاخص فرابورس به لطف حجم انبوه تقاضای معامله‌گران حقیقی وارد ابرکانال 6 هزار واحدی می‌شود.
تابناک / ۳۸ ساعت قبل / اقتصادی
جهش بورس برای فتح یک قله با داد و تسد بیش از ۹ میلیارد برگه سهم
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه بیست و هفتم بهمن ماه 98)، با افزایش 10761 واحدی معادل 2.33 درصد به رقم 472 هزار و 749 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد 139 واحدی به رقم 6 هزار و 54 واحد رسید.
شاخص بورس از مرز ۴۷۰ هزار واحد عبور کرد
تابناک / ۴۲ ساعت قبل / ...
شاخص بورس از مرز ۴۷۰ هزار واحد عبور کرد
نمادهای فولاد، پارس، کگل، فارس، شتران، شبندر و وامید بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص داشته‌اند. شاخص فرابورس نیز با رشد ۱۱۷ واحدی به ۶ هزار و ۳۲ واحد رسید.
سود بیشتر نصیب کدام سهام‌داران شد؟
ایسنا / ۴۲ ساعت قبل / اقتصادی
سود بیشتر نصیب کدام سهام‌داران شد؟
فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران،…
  بورس  فرابورس  بازار سرمایه
بازدهی امسال فرابورس 158 درصدی شد
تسنیم / ۲ روز قبل / اقتصادی
بازدهی امسال فرابورس 158 درصدی شد
شاخص کل فرابورس ایران در جریان معاملات هفته گذشته با ثبت رشد 2.8 درصدی، بازدهی خود از ابتدای امسال را به عدد 158 درصد رساند.
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
فروش استقراضی در بورس تهران
هدیه لطفی: فروش استقراضی یکی از ابزارهای مالی مهم در بورس‌های جهانی است که با استفاده از آن، می‌توان در شرایطی که انتظار افت قیمت سهم وجود دارد نیز سود کسب کرد. در حالی جای خالی این ابزار در بازار سرمایه ایران به‌خوبی مشهود بود که طبق وعده‌های سیاست‌گذاران بازار سرمایه، قرار است از چهارم اسفندماه سال جاری شاهد اجرای دستورالعمل فروش تعهدی اوراق بهادار در بورس و فرابورس باشیم. همچنین مقرر شده تا آغاز به‌کار این بازار با پنج نماد از پنج صنعت فعال در بازار سهام باشد که طبق صحبت‌های مطرح‌شده، این شرایط تا پایان سال حاکم است و از سال آینده به‌طور تدریجی به تعداد نمادها افزوده خواهد شد.
نگاهی به افت و خیز بورس در هفته جاری
ایسنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
نگاهی به افت و خیز بورس در هفته جاری
بازار سرمایه هفته جاری را پرقدرت آغاز کرد و این قدرت تا میانه‌های هفته ادامه یافت اما در روز دوشنبه خلاف جهت صعود خود حرکت کرد و در روز دوشنبه شاهد ریزش این بازار بودیم. البته عمر این ریزش طولانی نبود و بعد از تعطیلی روز سه‌شنبه (۲۲ بهمن) و در روز چهارشنبه باز هم حرکت بازار بر مدار صعود بود. بیشترین ارزش معاملات در بورس هفته جاری متعلق به روز شنبه بود که ارزش معاملات از ۴۸ هزار میلیارد ریال هم گذشت.
  بورس  فرابورس  بازار سرمایه  سهام
بورس به اوج برگشت
الف / ۵ روز قبل / اقتصادی
بورس به اوج برگشت
به گزارش ایسنا، با صعود بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص، شاخص کل بورس به رقم ۴۵۹ هزار و ۷۹ واحد رسید و شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با ۳۶۰۳ واحد صعود رقم ۱۴۸ هزار و ۹۳۰ واحد را ثبت کرد.
  شاخص بورس تهران  فرابورس  معاملات بورس  وضعیت بورس
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
بورس ۷۴۶۶ واحد افت کرد
[شهروند]شاخص بورس در جریان معاملات روز دوشنبه بازار سهام ۷۴۶۶ واحد افت کرد و شاخص بورس با افت 7466واحدی در ارتفاع 447هزار و 151واحد قرار گرفت. شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) 1992 واحد، کل (هم‌وزن) 2145 واحد، قیمت(هم‌وزن) 1430واحد، آزاد شناور 8511 واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 5472و 14983 واحد افت کردند. بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3474میلیون ورقه به ‌ارزش 2685میلیارد تومان در 698هزار نوبت، آیفکس 98واحد افت کرد و در ارتفاع 5660واحد قرار گرفت.
بلوک‌های بی‌مشتری سهام بازار پایه
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
بلوک‌های بی‌مشتری سهام بازار پایه
طی چندماه اخیر آگهی‌های پی‌درپی برای فروش بلوک‌های (اکثرا) غیرمدیریتی از شرکت‌های بازارپایه روی سایت فرابورس منتشر شده که عمدتا بدون مشتری مانده است. دلیل اصلی این حجم از اطلاعیه‌ها را می‌توان به محدودیت عرضه سهم توسط سهامداران عمده در بازارپایه مرتبط دانست که با تغییر قوانین بازارپایه در چندماه قبل، اجرایی شد. ظاهرا این سهامداران باید قصد خود را برای عرضه سهامشان به‌صورت بلوکی، طی یک آگهی رسمی به اطلاع بازار برسانند تا احتمالا پس از عدم موفقیت در فروش بتوانند به شکل خرد عرضه را شروع کنند. از طرفی در بیشتر نمادهای بازارپایه قیمت‌ها آنچنان رشد کرده که خرید برخی از این بلوک‌ها نه تنها با در نظر گرفتن معیارهای «سودآوری آتی»، بلکه حتی با در نظر گرفتن «ارزش جایگزینی» هم برای کسی به صرفه یا جذاب نیست. …
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اقتصادی
1.4 میلیون نفر هجدهمین عرضه اولیه امسال را خریدند
تعداد 500میلیون سهم شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در حالی دیروز(دوشنبه) به‌عنوان هجدهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، در بازار دوم فرابورس ایران عرضه شد که در جریان این عرضه اولیه یک میلیون و 400 هزار سرمایه‌گذار مشارکت داشتند.
ورود 4 شرکت جدید بازار پایه‌ای به معاملات فروش عمده در فرابورس
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اقتصادی
ورود 4 شرکت جدید بازار پایه‌ای به معاملات فروش عمده در فرابورس
معاملات عرضه عمده چهار شرکت بازار پایه‌ای سخت آژند با نماد «ثاژن»، کارخانه فارسیت دورود با نماد «سفارود»، توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد با نماد «بمیلا» و سرمایه‌گذاری ساختمانی اعتماد گستر با نماد «ثعتما» در جدول فروش بلوکی فرابورس ایران قرار گرفت.
بازار بورس
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
بازار بورس
بورس اوراق بهادار | بورس کالا | فرابورس | بورس انرژی | خرید سهام |
عقبگرد ۷ هزار واحدی نماگر بورس پیش از تعطیلی یک روزه
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
عقبگرد ۷ هزار واحدی نماگر بورس پیش از تعطیلی یک روزه
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (دوشنبه بیست و یکم بهمن ماه 98)، با کاهش 7466 واحدی معادل 1.64 درصد به رقم 447 هزار و 151 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با افت 98 واحدی به رقم 5 هزار و 660 واحد رسید.
بورس ریزش کرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
بورس ریزش کرد
معاملات بازار سرمایه امروز روندی بر خلاف روزهای گذشته داشت و شاخص…
  بورس  فرابورس  بازار سرمایه
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
زوجین تهرانی برای تهیه وام ۲۴۰ میلیونی مسکن و جعاله باید ۲۱ میلیون و ۷۴۴ هزار تومان بپردازند. این درحالی است که این قیمت در کمتر از یک ماه گذشته ۲۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان بود. همچنین مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان وام بگیرند که هزینه آن ۱۲ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان به ۱۲ میلیون و ۶۸۴ هزار تومان کاهش یافته است.
  اوراق تسهیلات مسکن  وام مسکن  فرابورس
بلوک هپکو خریدار نداشت
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
بلوک هپکو خریدار نداشت
سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری بلوک 59.02 درصدی شرکت تولید تجهیزات سنگین(هپکو) در فرابورس ایران ناکام ماند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
«ومهان» آماده عرضه شد
گروه توسعه مالی مهر آیندگان درحالی روز گذشته اقدام به برگزاری جلسه معارفه و تشریح ظرفیت‌های شرکت با حضور اعضای هیات‌مدیره کرد که قرار است امروز دوشنبه 500 میلیون سهم معادل ۵ درصد از سهام «ومهان» در فرابورس ایران عرضه ‌شود.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
ریسک و بازدهی متفاوت در «ونچر»
پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فیروزه درحالی از روز گذشته در فرابورس آغاز شد که این پذیره‌نویسی به مدت 6 روز کاری ادامه دارد. در این راستا روز گذشته جلسه‌ تشریح عملکرد و بررسی جزئیات و نحوه سرمایه‌گذاری این صندوق با حضور اعضای هیات‌مدیره آن برگزار شد.
توصیه همتی به مردم؛ مراقب شگرد جدید دلالان دلار باشید/ ثبت ۹۷۰ شرکت جدید در ترکیه توسط سرمایه‌گذاران ایرانی/ رئیس‌ کل بیمه مرکزی: اجباری برای افشای حقوق مدیران بیمه نداریم/ چرا سکه گران شد؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
توصیه همتی به مردم؛ مراقب شگرد جدید دلالان دلار باشید/ ثبت ۹۷۰ شرکت جدید در ترکیه توسط سرمایه‌گذاران ایرانی/ رئیس‌ کل بیمه مرکزی: اجباری برای افشای حقوق مدیران بیمه نداریم/ چرا سکه گران شد؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس به روند صعودی ادامه داد، ۲۰ شرکت پذیرفته شده در فرابورس در نوبت عرضه اولیه، دلار آزاد گران‌تر شد؛ دلار صرافی بانک ملی ثابت ماند، نگاه طلا به کرونا، وزیر خزانه‌داری آمریکا: بوئینگ دوباره به صادرات ما ضربه زد، شرکت‌های بزرگ چینی علیه گوگل دست به یکی می‌شوند، قیمت خودرو‌های سایپا و ایران خودرو در بازار امروز و پیامد کرونا بر خودروسازی جهان را در بر دارد.
حال بورس همچنان خوب است؛ نماگر به کانال 454 هزار واحد رسید
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
حال بورس همچنان خوب است؛ نماگر به کانال 454 هزار واحد رسید
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه بیستم بهمن ماه 98)، با افزایش 1776 واحدی معادل 0.39 درصد به رقم 454 هزار و 618 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد 11 واحدی به رقم 5 هزار و 759 واحد رسید.
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
20 شرکت پذیرفته شده در فرابورس در نوبت عرضه اولیه
مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه 20 شرکت پذیرفته شده در فرابورس در نوبت عرضه اولیه هستند، گفت: آمادگی داریم با دریافت نظرات فعالان بازار و نهادهای مالی و پیشکسوتان و بر اساس پیشنهادات آنها دستورالعمل بوک بیلدینگ را به‌نحو حرفه ای تری به سازمان بورس ارائه دهیم.
هجدهمین عرضه اولیه امسال بازار سهام فردا رونمایی می‌شود
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
هجدهمین عرضه اولیه امسال بازار سهام فردا رونمایی می‌شود
تعداد 500میلیون سهم شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان فردا به‌عنوان هجدهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، در بازار دوم فرابورس ایران عرضه می‌شود.
پذیره‌نویسی هشتمین صندوق جسورانه و چهاردهمین عرضه اولیه در فرابورس
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
پذیره‌نویسی هشتمین صندوق جسورانه و چهاردهمین عرضه اولیه در فرابورس
ایلنا: هشتمین صندوق جسورانه و همچنین چهاردهمین عرضه اولیه در بازار دوم فرابورس انجام می‌شود.
سهام دو شرکت دولتی امروز روی میز فرابورس می‌رود
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
سهام دو شرکت دولتی امروز روی میز فرابورس می‌رود
بلوک‌های ۲۰ درصدی شرکت پالایش نفت شیراز و ۵۹.۰۲درصدی شرکت تولید تجهیزات سنگین (هپکو)امروز قرار است توسط سازمان خصوصی‌سازی در فرابورس ایران عرضه شود.
  بورس  فرابورس  هپکو اراک  سازمان خصوصی سازی
تداوم هجوم نقدینگی در ایستگاه سعادت آباد/ بورس همچنان رکوردشکن در بازدهی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
تداوم هجوم نقدینگی در ایستگاه سعادت آباد/ بورس همچنان رکوردشکن در بازدهی
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (شنبه نوزهم بهمن ماه 98)، با افزایش 6948 واحدی معادل 1.56 درصد به رقم 452 هزار و 842 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد 92 واحدی به رقم 5 هزار و 747 واحد رسید.
۱۷ عرضه اولیه در بورس و فرابورس انجام شده است
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
۱۷ عرضه اولیه در بورس و فرابورس انجام شده است
از ابتدای امسال تاکنون هفده عرضه اولیه در بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران انجام شده است.
  بورس  فرابورس  سازمان بورس و اوراق بهادار
ارزش بازار سهام معادل  نقدینگی کشور
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
ارزش بازار سهام معادل نقدینگی کشور
در آخرین روز هفته رشد شاخص‌ها در بازار سرمایه تداوم یافت و سنگینی تقاضا سبب شد تا مجموع ارزش بازار در بورس و فرابورس به 2هزار و 225 هزار و 151 میلیارد تومان برسد
  رشد  سرمایه  سهام  شاخص  نقدینگی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
بورس صعودی بسته شد
معاملات بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که این بازار حرکت خود بر مدار صعود را ادامه داد و شاخص کل بورس با ۵۶۹۴ واحد صعود به رقم ۴۴۵ هزار و ۸۹۴ واحد رسید.به گزارش ایسنا، معامله‌گران بورس دیروز با انجام ۸۱۷ هزار معامله که ۴۳ هزار و ۶۰ میلیارد ریال ارزش داشت باعث شدند شاخص کل با ۵۶۹۴ واحد صعود به ۴۴۵ هزار و ۸۹۴ واحد برسد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۱۵۲۲ واحد صعود و رقم ۱۴۶ هزار و ۵۷۱ واحد را ثبت کرد. در بورس دیروز؛ نمادهای بانک ملت، مخابرات ایران، پالایش نفت اصفهان، س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تهران و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را بر بورس گذاشتند و بانک‌های تجارت، ملت و صادرات ایران، سایپا، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
کلر پارس در تابلوی فرابورس
سیزدهمین عرضه اولیه امسال در فرابورس با کشف قیمت 2950 تومانی برای هر سهم کلر پارس رقم خورد. به گزارش خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» در عرضه روز گذشته که با مشارکت یک میلیون و 302 هزار و 500 سهامدار همراه بود، 15 درصد از سهام کلرپارس در بازار دوم فرابورس عرضه شد.
جزییات عرضه اولیه شرکت کلرپارس
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
جزییات عرضه اولیه شرکت کلرپارس
عرضه اولیه شرکت کلرپارس در نماد معاملاتی کلر۱ امروز به روش ثبت سفارش به عموم در بازار دوم فرابورس ایران عرضه می‌شود.
  فرابورس  عرضه اولیه
فرصت مناسب بازار سرمایه برای شرکت‌ها
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
فرصت مناسب بازار سرمایه برای شرکت‌ها
مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به رونق ایجاد شده در بازار سرمایه و همچنین ورود نقدینگی جدید به این بازار، چنین موضوعی را فرصتی مناسب برای شرکت‌های فعال در این بازار دانست و تاکید کرد: مدیران شرکت‌های بورسی از ظرفیت به‌وجود آمده در جهت طرح‌های توسعه و اصلاح ساختار مالی شرکت با افزایش سرمایه بهره ببرند.
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
تهران دومین بورس پربازده دنیا شد
 بازار سهام ایران، در سال گذشته میلادی یکی از درخشان‌ترین عملکردهایش را به ثبت رساند حالا گزارش فدراسیون جهانی بورس‌ها، عملکرد 2بورس تهران و فرابورس ایران را تأیید می‌کند. به‌گزارش همشهری،  این محاسبه براساس میزان بازده سالانه و همین‌طور مقدار رشد ارزش بورس‌ها انجام شده است. با این حال گزارش فدراسیون جهانی بورس‌ها نشان می‌دهد روند ورود و پذیرش شرکت‌های جدید به بورس تهران و فرابورس نسبت به میانگین عملکرد بورس‌های دیگر دنیا کمتر بوده و با سرعت رشد 2.5درصدی در میانه‌های جدول بورس‌های دنیا از نظر ورود …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
وام ۲۴۰ میلیونی خرید مسکن
   با موافقت شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات خرید مسکن و جعاله برای زوجین به ۲۴۰میلیون تومان افزایش یافته است اما متقاضیان برای دریافت این وام باید پیش شرط‌هایی را رعایت کنند.    متقاضیان باید برای دریافت هر یک‌میلیون تومان وام، 2برگه از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن از فرابورس ایران خریداری کنند. با احتساب قیمت فعلی این اوراق که 47هزار تومان است، برای دریافت 200‌میلیون تومان وام مسکن با اوراق ممتاز، باید 400 برگه از این اوراق به ارزش حدود 19 میلیون تومان خریداری شود.    با احتساب وام جعاله، همه مبالغ …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
تشریح ظرفیت‌های کلر پارس در آستانه عرضه اولیه
مدیرعامل کلرپارس در آستانه عرضه اولیه در فرابورس گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش داریم تا ظرفیت تولید کلر شرکت را از ۵۰ تن در روز به ۱۰۰ تن در روز افزایش دهیم که در دو فاز و تا سال 1400 انجام خواهد شد.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
بازگشت شاخص بورس به مدار رشد
شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۲ هزار و ۳۲ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۴۲۸ هزار و ۲۱۶ واحد رسید.
  بازار بورس  سازمان بورس و اوراق بهادار  معاملات فرابورس  وضعیت بورس
تقویت 2023 واحدی شاخص کل بورس/ افزایش تقاضا در بازار سرمایه
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
تقویت 2023 واحدی شاخص کل بورس/ افزایش تقاضا در بازار سرمایه
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه سیزدهم بهمن ماه ۹۸)، با افزایش ۲۰۳۲ واحدی معادل ۰.۴۸ درصد به رقم ۴۲۸ هزار و ۲۱۶ واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد ۰.۶۳ واحدی به رقم ۵ هزار و ۴۱۵ واحد رسید.
چارچوب سیاست‌گذاری در دوران رونق
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
چارچوب سیاست‌گذاری در دوران رونق
بازار سرمایه کشور در شرایط کنونی در وضعیت بسیار مناسبی از لحاظ برخی نماگرهای اصلی قرار دارد. به عبارت دقیق‌تر در چند وقت اخیر شاهد رشد ارزش بازار بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران بوده‌ایم که این موضوع به معنای افزایش قیمت سهام بنگاه‌های پذیرفته شده در این بازارها بوده است.
عقب نشینی شاخص کل بورس پس از رسیدن به قله 430 هزار واحد
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اقتصادی
عقب نشینی شاخص کل بورس پس از رسیدن به قله 430 هزار واحد
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (شنبه دوازدهم بهمن ماه 98)، با کاهش  954 واحدی معادل 0.22 درصد به رقم 426 هزار و 184 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد 10 واحدی به رقم 5 هزار و 414 واحد رسید.
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اقتصادی
مشارکت یک میلیون و ۱۹۷هزار نفر در عرضه اولیه یک سهم
صعود پرشتاب بازار سهام در هفته گذشته نیز ادامه یافت و شاخص کل توانست با جهش ۹/ ۳ درصدی در ارتفاع جدید ۴۲۷ هزار واحد بایستد. همچنان هجوم پرقدرت نقدینگی سهامداران تازه‌وارد مهم‌ترین محرک رونق بورس تهران است. در این میان، سرانجام پس از ماه‌ها تاخیر، فرابورس میزبان یک عرضه اولیه به ارزش ۸۴ میلیارد تومان بود. بیش از یک میلیون و ۱۹۷ هزار کد معاملاتی (نفر) در این عرضه اولیه شرکت کردند. پیش از این رکورد مشارکت ۹۲۸ هزار نفر بود که اکنون جهش قابل توجهی را همگام با اوج‌گیری ارزش معاملات سهام شاهد هستیم. در حالی مشارکت در بورس میلیونی شده است که انعطاف لازم از سوی سیاست‌گذار کلان اقتصاد و همچنین مدیران بورسی برای تطبیق خود با شرایط جدید مشاهده نمی‌شود. سرعت تحولات به حدی زیاد است که هسته معاملاتی را ماه‌ها …
  بازار سهام
شاخص کل همچنان در مسیر صعود
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اقتصادی
شاخص کل همچنان در مسیر صعود
معاملات هفته منتهی به 11 بهمن با رشد بهای اغلب نمادها در بورس و فرابورس به اتمام رسید.
  بورس تهران  دلار  رشد  سهام  وزن
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اقتصادی
در انتظار عرضه سهام تندگویان
مدیرعامل پتروشیمی تندگویان از عرضه این شرکت در فرابورس تا پایان امسال خبر داد.
ارتش بورس میلیونی شد
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اقتصادی
ارتش بورس میلیونی شد
صعود پرشتاب بازار سهام در هفته گذشته نیز ادامه یافت و شاخص کل توانست با جهش 9/ 3 درصدی در ارتفاع جدید 427 هزار واحد بایستد. همچنان هجوم پرقدرت نقدینگی سهامداران تازه‌وارد مهم‌ترین محرک رونق بورس تهران است. در این میان، سرانجام پس از ماه‌ها تاخیر، فرابورس میزبان یک عرضه اولیه به ارزش 84 میلیارد تومان بود. بیش از یک میلیون و 197 هزار کد معاملاتی (نفر) در این عرضه اولیه شرکت کردند. پیش از این رکورد مشارکت 928 هزار نفر بود که اکنون جهش قابل توجهی را همگام با اوج‌گیری ارزش معاملات سهام شاهد هستیم. در حالی مشارکت در بورس میلیونی شده است که انعطاف لازم از سوی سیاست‌گذار کلان اقتصاد و همچنین مدیران بورسی برای تطبیق خود با شرایط جدید مشاهده نمی‌شود. سرعت تحولات به حدی زیاد است که هسته معاملاتی را ماه‌ها …
رونق بازار سرمایه در هفته اخیر با ۴۲۸ هزار واحدی شدن شاخص
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / اقتصادی
رونق بازار سرمایه در هفته اخیر با ۴۲۸ هزار واحدی شدن شاخص
بورس بر خلاف فرابورس در هفته جاری بر مدار صعود حرکت کرد و شاخص آن به مرز ۴۲۸ هزار واحد نزیک شد. فرابورس حرکتی نوسانی داشت و شاخص آن در ۲ روز نخست هفته کاهشی بود.
  بورس تهران  سازمان بورس و اوراق بهادار  بورس کالا
رونمایی از گوشی جدید اپل تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا/ جایگزین های پراید و پژو ۴۰۵/ افزایش قیمت نفت و طلا در بازار جهانی/ طرح خانه‌دار شدن کم درآمدها در دست بررسی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / اقتصادی
رونمایی از گوشی جدید اپل تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا/ جایگزین های پراید و پژو ۴۰۵/ افزایش قیمت نفت و طلا در بازار جهانی/ طرح خانه‌دار شدن کم درآمدها در دست بررسی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سقوط سهام هنگ‌کنگ با بازگشت از تعطیلات، اولین یک میلیارد مترمکعب گاز روسیه به ترکیه صادر شد، بیش از ۶۹۰ تن انواع چراغ خودرو به کشور وارد شد، هندی‌ها حاضر به ارسال کالا قبل از تسویه نیستند و حرکت فرابورس بر مدار نوسان را در بر دارد.
در بازار سرمایه چه گذشت؟
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / اقتصادی
در بازار سرمایه چه گذشت؟
بورس بر خلاف فرابورس در هفته جاری بر مدار صعود حرکت کرد و شاخص آن به مرز ۴۲۸ هزار واحد نزیک شد. فرابورس حرکتی نوسانی داشت و شاخص آن دو روز کاهشی شد.
تکلیف وزارت اقتصاد برای واگذاری سهام شرکتهای تابعه/ عرضه گسترده مالکیت دولتی در بورس سال آینده
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / اقتصادی
تکلیف وزارت اقتصاد برای واگذاری سهام شرکتهای تابعه/ عرضه گسترده مالکیت دولتی در بورس سال آینده
بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، وزارت اقتصاد موظف شد، سهام شرکتهای تابعه حاضر در بورس و فرابورس را که در مالکیت دستگاههای اجرایی است واگذار نماید.
بورس به پیشتازی در بهمن ادامه داد/ استراحت سه روزه سهامداران در کانال ۴۲۷ هزار واحد
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اقتصادی
بورس به پیشتازی در بهمن ادامه داد/ استراحت سه روزه سهامداران در کانال ۴۲۷ هزار واحد
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (سه شنبه هشتم بهمن ماه 98)، با افزایش 6471 واحدی معادل 1.54 درصد به رقم 427 هزار و 139 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد 81 واحدی به رقم 5 هزار و 404 واحد رسید.