سه شنبه, ۱۲ فروردین, ۱۳۹۹ / 31 March, 2020
پناهندگی
آلمان اخراج مهاجران افغان را به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف کرد
آلمان اخراج مهاجران افغان را به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف کرد
آلمان اعلام کرد که به درخواست دولت افغانستان و به دلیل شیوع ویروس کرونا فعلا اخراج مهاجران افغان که درخواست پناهندگی آنان رد شده را متوقف کرده است.
۲ ساعت قبل / آلمان / افغانستان / مهاجران / ویروس کرونا / اخراج مهاجران /
برادر علیرضا فغانی پناهنده شد
برادر علیرضا فغانی پناهنده شد
محمدرضا فغانی یکی از داورهای فوتبال ایران خبر از پناهندگی خودش و سفر به کشور سوئد داد.
۱۸ ساعت قبل / محمد رضا فغانی / فوتبال /
فغانی رسما اعلام پناهندگی کرد
فغانی رسما اعلام پناهندگی کرد
فغانی که چند ماهی می‌شود در سوئد به سر می‌برد حالا رسما اعلام پناهندگی کرده است.
۲۱ ساعت قبل /
سایه بحران جدید پناهجویان بر مبارزات درون ‌حزبی آلمان
 آوارگان و پناهجویان و مسائل مربوط به آنها از جمله حقوق پناهندگی و حفظ مرزهای ملی و اروپایی یکی از موضوعات کلیدی سیاست خارجی آلمان بوده است. مساله‌ای مناقشه‌برانگیز با ظرفیت بالای ایجاد اختلاف میان نامزدهای انتخابات در هر سطحی. اگرچه شیوع ویروس کرونا در آلمان نیز همانند دیگر نقاط جهان موضوع اول رسانه‌ای است و مبارزه با آن نگاه دستگاه‌های قانونگذار، تصمیم‌ساز و اجرایی را به طور کامل به خود معطوف کرده است اما تحولات مربوط به شهر «ادلب» و تصمیم اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه در باز کردن مرزها برای آوارگان و پناهجویان به سمت اروپا نیز بیش از هر موضوعی سیاست خارجی و دعواهای حزبی و درون حزبی در آلمان را تحت‌الشعاع قرار داده است. وضعیت وخیم آوارگان در کمپ‌های …
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ /
فرار یک مقام اطلاعاتی عربستان از ترس بن سلمان
تارنمای میدل ایست آی نوشت: در مواجهه با فشارها و تهدیدات محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی یک مقام بلندپایه اطلاعاتی این کشور مجبور به فرار از کشور و دریافت پناهندگی از کانادا شد.بر اساس گزارشی که توسط تارنمای میدل ایست آی انگلستان منتشر شده و روز شنبه در پایگاه اطلاع‏رسانی عرب ۴۸ بازتاب یافته است سعد الجبری مقام سابق اطلاعات عربستان سعودی از ترس اقدامات بن سلمان ولیعهد این کشور که ممکن است گریبانگیر وی نیز شود، از ریاض گریخت و به کانادا فرار کرد.الجبری یکی از مشاوران معتبر و مورد اعتماد شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد پیشین عربستان که هفته گذشته دستگیر شد، محسوب می‏شود. بر اساس مقاله‌ای که دیوید اگناتیوس در روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نوشته است الجبری در سپتامبر سال ۲۰۱۵ بدون اطلاع محمد بن سلمان …
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ /
داغ‌ترین‌های سال
در سالی که گذشت بعضی از موضوعات خبری در شبکه‌های اجتماعی حسابی سر‌و‌صدا به پا کرد. اوایل امسال انتشار فیلمی از جمع کردن دکور برنامه 90 موجی از حمایت کاربران از عادل فردوسی‌پور را به راه انداخت. در میانه تابستان، انتشار فیلمی از درگیری ملکی میان یکی از اهالی منطقه بیشه‌کلا محمودآباد و پایگاه هوایی ارتش که در آن دو کارگر کشته شدند در فضای مجازی بازتاب زیادی داشت. بازداشت و دادگاهی شدن شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق صنعت، ماجرای سرقت 3 میلیاردی از خانه نماینده خوی در کنار تعلیق جودوی ایران در پی پناهندگی سعید مولایی و نیز انتشار فیلم‌هایی از کشتار بی‌رحمانه پرندگان مهاجر در فریدونکنار در شبکه‌های مجازی حسابی سر و صدا به پا کرد. همزمان با آلودگی هوا در پایتخت، برف پاییزی مهمان تهرانی‌ها شد که عدم …
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ /
اتحادیه عرب: گرفتاری پناهجویان سوری بدل به ابزار چانه‌زنی برخی قدرت‌ها شده است
اتحادیه عرب: گرفتاری پناهجویان سوری بدل به ابزار چانه‌زنی برخی قدرت‌ها شده است
احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب با انتقاد از وضعیت پیش‌آمده در مرز ترکیه و یونان، گفت: شاهد هستیم که صدها هزار سوری آواره شده و به پناهندگی روی آورده‌اند و گرفتاری آن‌ها به اهرم فشار و چانه‌زنی برای برخی‌ها تبدیل شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ /
شهادت سعید ملایی علیه ایران؟
شهادت سعید ملایی علیه ایران؟
سعید ملایی، قهرمان جودو ایرانی نقش بسزایی در تعلیق موقت این رشته در ایران داشته است. او با اعلام مهاجرت و سپس پناهندگی اش به کشور مغولستان حساسیت‌های فدراسیون جهانی جودو را برانگیخت تا در نهایت رای به تعلیق موقت فدراسیون جودو ایران دهند.
۱۳۹۸-۱۲-۱۳ /
اردوغان: پناهندگان به صورت آزادانه ترکیه را ترک می‌کنند
به گزارش فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه شامگاه دوشنبه گفت که به پول اتحادیه اروپا احتیاجی نیست و یونان باید درخواست‌های پناهندگی را بدون در نظر گرفتن ریشه مهاجران قبول کند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / اردوغان / عبور مهاجران از ترکیه /
یونان پذیرش تقاضاهای جدید پناهندگی را تعلیق کرد
گروه جهان| به‌دنبال اقدام ترکیه در باز کردن مرزهای خود با یونان به روی پناهجویان و مهاجرانی که به دنبال ورود به کشورهای اتحادیه اروپا هستند،
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / اتحادیه اروپا / ترکیه / جنگ / جهان / یونان /
(ویدئو) هجوم پناهجویان به اروپا پس از گشایش مرز توسط ترکیه
(ویدئو) هجوم پناهجویان به اروپا پس از گشایش مرز توسط ترکیه
ترکیه اعلام کرد دیگر افراد خواهان رفتن به اروپا را پناهندگی نخواهند کرد و پس از آن مرز‌های خود با اروپا را به روی مهاجران غیرقانونی گشود. پس از این بود که هزاران پناهجو به سرعت به سمت مرز‌های ترکیه به یونان هجوم بردند، قبل از این که دوباره نظر اروغان و ترکیه تغییر کند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / مرز ترکیه / پناهجویان / اتحادیه اروپا / رجب طیب اردوغان /
مرزهای ترکیه زیر فشار موج جدید پناهندگان سوری
با افزایش سطح بحران در استان ادلب سوریه به نظر می‌رسد خاورمیانه بار دیگر شاهد حرکت جمعیت آوارگان در سطح منطقه باشد؛ مساله‌ای که به عنوان بزرگ‌ترین بحران پناهندگی بعد از جنگ جهانی دوم به این سو با شروع جنگ سوریه در سال 2011 شکل گرفت بار دیگر در حال تشدید شدن است و این بار جمعیت 900 تا یک‌و‌نیم میلیونی را مورد تهدید قرار داده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ /
دکتر سلیمانی: پناهندگی را در شان خودم نمیدیدم
دکتر سلیمانی: پناهندگی را در شان خودم نمیدیدم
دکتر سلیمانی دانشیار دانشگاه تربیت مدرس و پژوهشگر حوزه سلول‌های بنیادی که بعد از مدتی از زندان آمریکا آزاد شده بود گفت: من حاضر به پناهندگی نبودم و پناهندگی را درشان شأن خودم نمی‌دیدم.
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / ایالات متحده آمریکا / ایران / محقق ایرانی /
اعتصاب عمومی ساکنان جزایر یونان در اعتراض به سیاست‌های پناهندگی دولت
اعتصاب عمومی ساکنان جزایر یونان در اعتراض به سیاست‌های پناهندگی دولت
ساکنان جزایر یونان در اعتراض به ازدحام شدید پناهندگان در محل سکونت خود دست به اعتصاب عمومی زدند و پلیس علیه معترضان از گاز اشک آور و اسپری فلفل استفاده کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ /
دکتر مسعود سلیمانی: آمریکا پیشنهاد پناهندگی داد
دکتر مسعود سلیمانی: آمریکا پیشنهاد پناهندگی داد
مهر نوشت: پرواز ایران-آمریکا، قرار بود آغاز فرصت تازه ای باشد برای دانشمند هماتولوژیست و خون شناس ایرانی در جهت پیشبرد و تکمیل تحقیقات، اما اتهامات واهی، این سفر تحقیقاتی را به یک کابوس ۱۴ ماهه تبدیل کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / آزادی مسعود سلیمانی / آمریکا و ایران / پرونده مسعود سلیمانی / دکتر مسعود سلیمانی /
سفر تحقیقاتی که به یک کابوس ۱۴ ماهه تبدیل شد/ نقش ۲ دانشجوی خانم در پرونده محقق ایرانی چه بود؟
سفر تحقیقاتی که به یک کابوس ۱۴ ماهه تبدیل شد/ نقش ۲ دانشجوی خانم در پرونده محقق ایرانی چه بود؟
مهر نوشت: محقق آزاد شده از آمریکا گفت که درخواست پناهندگی را قبول نکردم چون آدم خودم نیستم؛ من در این کشور با مالیات، پول نفت و پول مردم درس خواندم اگر امروز سلیمانی هستم با پول مردم به این موقعیت رسیدم.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / مسعود سلیمانی / مهندسی ژنتیک / دانشگاه علوم پزشکی تهران / سرطان / ایران و آمریکا /
مسعود سلیمانی:آمریکا پیشنهاد پناهندگی داد/ برده علمی می خواهند/  در پی اولین ژن درمانی سرطان هستم
مسعود سلیمانی:آمریکا پیشنهاد پناهندگی داد/ برده علمی می خواهند/ در پی اولین ژن درمانی سرطان هستم
محقق آزاد شده از آمریکا گفت:درخواست پناهندگی را قبول نکردم چون آدم خودم نیستم؛ من در این کشور با مالیات، پول نفت و پول مردم درس خواندم اگر امروز سلیمانی هستم با پول مردم به این موقعیت رسیدم.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / مسعود سلیمانی / دانشگاه تربیت مدرس / دانشگاه ها / ایران / مهندسی ژنتیک / دانشگاه علوم پزشکی تهران / حقوق بشر / ایالات متحده آمریکا / سرطان / سلول های بنیادی /
نیاز به حضور فعال ایران در حل بحران پناهندگان
کشور افغانستان یکی از باسابقه‌ترین کشورهای مبدا پناهندگان و مهاجران در جهان است. جریان مهاجرت‌های کاری و فصلی از افغانستان به کشورهای همسایه از جمله ایران سابقه طولانی دارد. اما روند گسترده مهاجرت‌های اجباری و پناهندگی به کشورهای دیگر، از حدود چهل سال قبل و با وقوع مخاصمات مسلحانه حمله شوروی به این کشور (در دی‌ماه سال 1358) آغاز شده و تا امروز ادامه داشته است. دو کشور همسایه افغانستان، ایران و پاکستان برای سال‌ها میزبان بزرگ‌ترین جمعیت پناهندگان در جهان محسوب می‌شدند و اکنون نیز با وجود گذشت نزدیک به بیست سال از سقوط دولت طالبان و بازگشت بخشی از مهاجران و پناهندگان به کشور اصلی خود، همچنان میزبان چند میلیون از مهاجران اجباری افغانستانی هستند. در روزهای گذشته …
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ /
آمریکا به دادستان سابق گوآتمالا پناهندگی داد
آمریکا به دادستان سابق گوآتمالا پناهندگی داد
دادستان سابق گواتمالا و نامزد سابق ریاست جمهوری کنونی این کشور اعلام کرده که واشنگتن به وی پناهندگی داده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / گواتمالا /
سومین حذف پیاپی سعید مولایی پس از پناهندگی
سومین حذف پیاپی سعید مولایی پس از پناهندگی
جودوکار پناهنده ایران در سومین تورنمنت متوالی بدون دست یابی به مدال از دور مسابقات خارج شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / سعید ملایی / سعید مولایی / جودو / گرند اسلم / پناهندگی /
آسانژ احتمالا برای پناهندگی در فرانسه درخواست می‌کند
آسانژ احتمالا برای پناهندگی در فرانسه درخواست می‌کند
وکیل جولیان آسانژ امروز جمعه اظهار کرد، او ممکن است در فرانسه درخواست پناهندگی کند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / جولیان آسانژ،‌افشاگر ویکی‌لیکس /
چرا دولت هلند به یک مجرم تروریستی با عنوان جعلی پناهندگی داده است؟
چرا دولت هلند به یک مجرم تروریستی با عنوان جعلی پناهندگی داده است؟
سومین نشست " بررسی ظرفیت های حقوقی در دسترسی قربانیان ترور به عدالت" با حضور اساتید و شخصیت‌های حقوق بشری داخلی و خارجی، دانشجویان حقوق، وکلا و تنی چند از خانواده های قربانیان ترور  در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ایران و هلند / علی معتمد / انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی / انجمن دفاع از قربانیان تروریسم /
نوه نظربایف در انگلیس درخواست پناهندگی داد
نوه نظربایف در انگلیس درخواست پناهندگی داد
نوه رئیس‌جمهوری پیشین و قدرتمند قزاقستان امروز (پنج‌شنبه) با اعلام اینکه از سوی خانواده‌اش تحت فشار قرار داشت، گفت در انگلیس درخواست پناهندگی داده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / قزاقستان / نظربایف /
فرجام ورزشکارانی که به وطن خود پشت کردند/ بی‌وتن!
فرجام ورزشکارانی که به وطن خود پشت کردند/ بی‌وتن!
بررسی شرایط ورزشکارانی که پشت به وطن و ملت خود کرده‌اند، نشان می‌دهد که این مسیر به ناکجاآبادی ختم می‌شود که عاقبت بخیری در آن نیست.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ورزشکاران / پناهندگی / تیم ملی / سعید ملایی / جودو / رشنو نژاد / شطرنج / تکواندو / کیمیا علیزاده /
لزوم اقدام در مورد توهین دولت استرالیا
محمد رفیعی‪-‬ این روزها بحث مهاجرت نخبگان ورزشی حواشی زیادی درست کرده است و همین مسئله سبب شده که سایر کشورها از این موضوع سوءاستفاده کنند و ورزش‌های دیگر را تحت الشعاع قرار دهند از جمله آنکه دولت استرالیا به بهانه‌های واهی از دادن ویزا به ملی پوشان ژیمناستیک کشورمان خودداری کرده بود. این کشور آنطور که رئیس فدراسیون ژیمناستیک اعلام کرده به خاطر شرایط اقتصادی و احتمال پناهندگی ورزشکاران ما چنین تصمیمی را گرفته بود. به نظرم این اقدام استرالیا یک حرکت غیراخلاقی و غیر ورزشی است. علی‌رغم اینکه بابت مهاجرت برخی ورزشکاران ایرانی ناراحت و متاسف هستم، اما انسان‌ها آزاد هستند و در هرکجا که دوست دارند می‌توانند زندگی و ورزش کنند و حتی می‌توانند ورزش را کنار بگذارند از طرفی هم موضوع مهاجرت ورزشکاران کشور …
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ /
اصلاح سیاست پناهندگی و امنیت اولویت‌های آلمان در دوران ریاست دوره‌ای بر اتحادیه اروپا
اصلاح سیاست پناهندگی و امنیت اولویت‌های آلمان در دوران ریاست دوره‌ای بر اتحادیه اروپا
وزیر کشور آلمان در سخنانی اصلاح سیاست پناهندگی و امنیت را از اولویت های ریاست دوره ای کشورش بر اتحادیه اروپا در نیم سال دوم سال جاری میلادی اعلام کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ /
پالس مثبت وزیر ورزش برای ورزشکارانی که مهاجرت کردند
پالس مثبت وزیر ورزش برای ورزشکارانی که مهاجرت کردند
وزیر ورزش و جوانان از فراهم بودن شرایط بازگشت ورزشکاران مهاجرت کرده به دلیل عدم اعلام پناهندگی خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / مسعود سلطانی فر / مهاجرت ورزشکاران / کیمیا علیزاده / ویژه /
آنها به جای ما از مهاجرت ورزشکاران می‌ترسند؛ بررسی اقدام عجیب سفارت استرالیا درباره تیم ژیمناستیک ایران
آنها به جای ما از مهاجرت ورزشکاران می‌ترسند؛ بررسی اقدام عجیب سفارت استرالیا درباره تیم ژیمناستیک ایران
خبر مهاجرت و پناهندگی ورزشکاران ایرانی که در ماه‌های گذشته خبرساز شده بود بار دیگر با خبر عجیب‌تری کامل شد، این بار ترس از پناهنده شدنِ ورزشکاران ایرانی سبب شد کشور استرالیا از صدور روادید برای ورزشکاران ایران خودداری کند.
۱۳۹۸-۱۱-۱۵ /
ویدیو| چه کسانی ورزشکاران ایرانی را می‌دزدند؟
ویدیو| چه کسانی ورزشکاران ایرانی را می‌دزدند؟
پس از آغاز اقدامات جدید علیه ورزش ایران در ماه‌های گذشته و ایجاد چالش‌هایی برای کشور و دغدغه‌هایی برای مردم در این زمینه، حالا اسنادی به دست آمده که نشان می‌دهد همه این اتفاقات مربوط به یک سناریوی نه چندان جدید است و البته باید منتظر اقدامات بعدی هم بود. گزارش ویژه روزنامه جام جم در اینباره را ببینید.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ویدیو کیمیا علیزاده / ویدیو سعید ملایی / ویدیو چه کسی ورزشکاران ایرانی را می دزدد / ویدیو پناهندگی ورزشکاران ایرانی / ویدیو مزدک میرزایی /
کیخا: سفارت استرالیا می‌گوید احتمال پناهندگی شما هست!/ درخواست کمک ستاره ژیمناستیک از رییس‌جمهور
کیخا: سفارت استرالیا می‌گوید احتمال پناهندگی شما هست!/ درخواست کمک ستاره ژیمناستیک از رییس‌جمهور
ملی‌پوش ژیمناستیک ایران به خاطر عدم صدور ویزای استرالیا از رییس جمهور درخواست کمک کرد. 
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سعید‌رضا کیخا / ژیمناستیک /
عدم صدور ویزا به بهانه احتمال‌ پناهندگی ورزشکاران‌؟!
عدم صدور ویزا به بهانه احتمال‌ پناهندگی ورزشکاران‌؟!
فدراسیون ژیمناستیکاز یک ماه پیش درخواست روادید برای ۳ ملی‌پوش کشورمان را ارایه کرد، اما سفارت کشور استرالیا به بهانه‌های عجیب و واهی از جمله احتمال پناهنده شدن آن‌ها از صدور روادید خودداری می‌کند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ /
برای دیدن این نمایش باید پاسپورت بگیرید!
برای دیدن این نمایش باید پاسپورت بگیرید!
«پرواز عمود کبوتر دریایی دودی بر فراز آب‌های سرد و معتدل اقیانوس اطلس» نمایشی تعاملی است. افرادی که علاقه‌مند به تعامل در اثر نباشند، می‌توانند درخواست پناهندگی بدهند. این نمایش تا بیست بهمن در سالن شماره دو تماشاخانه سپند روی صحنه است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / تماشاخانه سپند / کارگردان / نمایش /
بزرگنمایی برخی مسئولان درباره اسرائیل/چند ورزشکار ایران با رژیم صهیونیستی در المپیک ۲۰۲۰ برخورد می‌کنند؟
بزرگنمایی برخی مسئولان درباره اسرائیل/چند ورزشکار ایران با رژیم صهیونیستی در المپیک ۲۰۲۰ برخورد می‌کنند؟
در هفته های اخیر موجی از نگرانی در ارتباط با عدم رویارویی سعید مولایی و حریفی از رژیم صهیونیستی و پناهندگی اش ایجاد شد که ممکن است باعث تعلیق کل ورزش ایران شود!
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / رژیم صهیونیستی / کمیته ملی المپیک / بازیهای المپیک / المپیک ۲۰۲۰ توکیو /
ایران به‌دنبال تنش نیست
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در دیدار با «پیتر تیلر» سفیر سوئد در تهران گفت: ایران کشوری قوی است اما بدنبال تنش نیست. به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار در این دیدار با اشاره به موقعیت حساس منطقه آسیا، بر لزوم وجود صلح و امنیت در منطقه تاکید کرد و افزود: اگر منطقه نا امن باشد،‌ دنیا تحت تاثیر قرار می‌گیرد که مثال بارز آن پیدایش داعش و مشکلات پناهندگی ناشی از آن در سراسر جهان بود. وی تصریح کرد: ایران کوشش فراوانی برای از میان برداشتن داعش کرد. تلاش‌های بی‌وقفه سردار سلیمانی برای محو آنها اقدامی بین‌المللی در راستای ایجاد صلح محسوب می‌شود و امروز از میان برداشتن سردار سلیمانی یعنی حمایت از داعش. ابتکار با بیان اینکه ایران قدرت نظامی بسیار زیادی دارد، افزود: رئیس جمهور آمریکا گفته بود که …
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ /
شکست طرح کمیسیون اروپا برای حیات مجدد عملیات پناهندگی نجات سوفیا
شکست طرح کمیسیون اروپا برای حیات مجدد عملیات پناهندگی نجات سوفیا
یک روزنامه آلمانی با استناد به اظهارات دیپلمات‌های اروپایی از شکست طرح کمیسیون اروپا برای راه اندازی مجدد عملیات سوفیا در جلوی سواحل لیبی به دلیل مخالفت برخی کشورهای عضو این اتحادیه خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ /
واکنش علی علیزاده به پناهندگی کیمیا علیزاده
واکنش علی علیزاده به پناهندگی کیمیا علیزاده
به تازگی علی علیزاده با انتشار پستی در صفحه توییتر خود به تحلیل موضوع پناهندگی ورزشکاران پرداخت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / کیمیا علیزاده / پناهندگی / اینترنت / تکواندو / علی علیزاده / توییتر /
مخالفت آلمان با تصمیم سازمان ملل در به رسمیت شناختن حق پناهندگی به دلایل اقلیمی
مخالفت آلمان با تصمیم سازمان ملل در به رسمیت شناختن حق پناهندگی به دلایل اقلیمی
وزارت کشور آلمان تصمیم کمیته حقوق بشر سازمان ملل در به رسمیت شناختن حق پناهندگی به دلیل خطراتی که به دلیل تغییرلت آب و هوایی برای افراد حاصل می‌شود را رد کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ /
واکنش پدر تکواندوکار ایرانی به مهاجرت دخترش؛/ کیمیا و حامد برای پناهندگی نرفته بودند
پدر کیمیا علیزاده می گوید از تصمیم دخترش برای مهاجرت باخبر نبوده و از این اتفاق شوکه شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ /
گریز مردم از کشورهایشان در پی تغییرات اقلیمی می‌تواند تحت عنوان پناهجویی قرار بگیرد
گریز مردم از کشورهایشان در پی تغییرات اقلیمی می‌تواند تحت عنوان پناهجویی قرار بگیرد
کمیته حقوق بشر سازمان ملل برای نخستین‌بار اعلام کرد که گریز مردم از کشورهایشان در پی تغییرات اقلیمی می‌تواند تحت عنوان پناهجویی قرار بگیرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / پناهندگی / حقوق بشر سازمان ملل / کمیته حقوق بشر سازمان ملل /
بهانه اقلیم برای گرفتن پناهندگی رسمی شد؟
بهانه اقلیم برای گرفتن پناهندگی رسمی شد؟
کمیته حقوق بشر سازمان ملل، حق پناهندگی به دلیل خطراتی که از تغییرات آب‌وهوایی حاصل می‌شوند را به رسمیت شناخت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ /
سازمان ملل حق پناهندگی به دلایل اقلیمی را به‌رسمیت شناخت
سازمان ملل حق پناهندگی به دلایل اقلیمی را به‌رسمیت شناخت
کمیته حقوق بشر سازمان ملل حق پناهندگی به دلیل خطراتی که از تغییرات آب‌وهوایی حاصل می‌شوند را به رسمیت شناخت و بانی این مصوبه، شکایت یک شهروند جزیره "کریباس" (مجموعه جزایر کِریباتی) است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / پناهندگی / تغییرات اقلیمی / سازمان ملل متحد /
مورالس نامزدهای ریاست‌جمهوری حزبش را اعلام کرد!
مورالس نامزدهای ریاست‌جمهوری حزبش را اعلام کرد!
رئیس‌جمهور سابق بولیوی که در حال حاضر در آرژانتین به سر می‌برد نامزدهای حزب خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری سوم مه آینده کشورش که در واقع تکرار دوباره انتخابات پرمناقشه اکتبر گذشته و اولین انتخابات بدون حضور وی بعد از دو دهه خواهد بود، اعلام کرد. رویترز گزارش داد، اوو مورالس، در اظهاراتی در یک کنفرانس خبری در شهر بوئنوس آیرس آرژانتین اعلام کرد لوئیس آرسه کاتاکورا، وزیر اقتصاد سابق بولیوی نامزد ریاست جمهوری حزب وی موسوم به حزب جنبش برای سوسیالیسم در این انتخابات بوده و در کنار وی دیوید چوکوئه هوانکا، وزیر امور خارجه دولت سابق هم به عنوان نامزد معاونت وی تعیین شده است. مورالس بعد از آن این دو نامزد حزب سوسیالیست خود را برای انتخابات سوم مه معرفی کرد که با چند مقام این حزب که به …
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ /
تکواندوکار ایرانی هم تغییر تابعیت داد!
تکواندوکار ایرانی هم تغییر تابعیت داد!
عضو پیشین تیم ملی تکواندو ایران تابعیت بلغارستان را دریافت کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / فرزاد ذوالقدری / تکواندو / پناهندگی ورزشکاران / پناهندگی / بلغارستان / ویژه /
کیمیا علیزاده نمی‌تواند برای کشور دیگر بازی کند
کیمیا علیزاده نمی‌تواند برای کشور دیگر بازی کند
رئیس فدراسیون تکواندو در واکنش به خبر پناهندگی کیمیا علیزاده گفت: او نمی تواند برای کشور دیگر بازی کند و این کار قانونی نیست.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / سید محمد پولادگر / رییس فدراسیون / تکواندو / کیمیا علیزاده /
ایران برای انتقال تجربیاتش درباره اتباع خارجی اعلام آمادگی کرد
ایران برای انتقال تجربیاتش درباره اتباع خارجی اعلام آمادگی کرد
تهران- ایرنا- مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در دیدار نماینده کمیساریای عالی پناهندگان در سازمان ملل گفت: ایران به دلیل ۴۰ سال خدمات‌دهی به اتباع و مهاجرین خارجی تجربیات زیادی را کسب کرده است و ما آمادگی را داریم که تجریبات خود را در اختیار دیگر کشورها بگذاریم.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / پاکستان / افغانستان / پناهندگی / کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل / قاسم سلیمانی / سازمان ملل / شهادت سردار سلیمانی /
سارا خادم‌الشریعه: نمی‌گذارند، نمی‌فهمند و نخواهند فهمید!
سارا خادم‌الشریعه: نمی‌گذارند، نمی‌فهمند و نخواهند فهمید!
نخستین زن استاد بزرگ شطرنج ایران گفت: فعلا قصد مهاجرت ندارم و کسی هم حق ندارد من را وادار به ماندن یا رفتن کند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سارا خادم الشریعه / شطرنج / مهاجرت ورزشکارات ایرانی / مهاجرت دختران ورزشکار / پناهندگی ورزشکاران / پناهندگی / پناهندگی ورزشکاران ایرانی / پناهندگی زنان ورزشکار / ویژه /
عکس| سارا خادم‌الشریعه از تیم‌ملی استعفا داد!
عکس| سارا خادم‌الشریعه از تیم‌ملی استعفا داد!
سارا خادم‌الشریعه، استاد بزرگ شطرنج ایران با انتشار پیامی کوتاه از تیم ملى شطرنج کناره‌گیری کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سارا خادم الشریعه / شطرنج / کوچ ورزشکاران / تیم ملی شطرنج ایران / پناهندگی ورزشکاران / ویژه /
رئیس کمیسیون اروپایی: همه باید برای اصلاح معاهده دوبلین اروپا تلاش کنیم
رئیس کمیسیون اروپایی: همه باید برای اصلاح معاهده دوبلین اروپا تلاش کنیم
رئیس کمیسیون اروپایی در دیدار با صدر اعظم اتریش در بروکسل بر لزوم اصلاح معاهده پناهندگی دوبلین اروپا و تلاش همه کشورها در این راستا تاکید کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ /
ساعی: هیچ کم توجهی به کیمیا علیزاده نشد/ پناهندگی یک ذلت بزرگ است
ساعی: هیچ کم توجهی به کیمیا علیزاده نشد/ پناهندگی یک ذلت بزرگ است
قهرمان تکواندوی جهان و الپیک گفت: در تکواندوی هیچ کجای دنیا شرایط ایران را ندارد و به خصوص توجهی که در این مدت به علیزاده شده به هیچ تکواندوکاری در دنیا نمی‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ /
بی‌خبری فدراسیون تکواندو از وضعیت کیمیا علیزاده/ نایب رئیس نیست!
بی‌خبری فدراسیون تکواندو از وضعیت کیمیا علیزاده/ نایب رئیس نیست!
درشرایطی که خبرهایی مبنی بر مهاجرت بانوی مدال آور ایران منتشر شده است، فدراسیون تکواندو هم از وضعیت کیمیا علیزاده بی خبر است و نایب رئیس بانوان هم پاسخگو نیست.
۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / تکواندو / کیمیا علیزاده / پناهندگی /
مهاجرت ورزشکاران ادامه دارد؛ کیمیا علیزاده رفت!
مهاجرت ورزشکاران ادامه دارد؛ کیمیا علیزاده رفت!
تنها مدال آور ورزش بانوان ایران در رقابت‌های المپیک با مهاجرت به کشور هلند قصد دارد در بازی‌های المپیک توکیو برای کشوری غیر از ایران مبارزه کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / کیمیا علیزاده / پناهندگی ورزشکاران / پناهندگی ورزشکاران ایرانی / پناهندگی کیمیا علیزاده / تکواندو / تکواندو بانوان / تکواندو ایران / ویژه /
تصاویر : مهاجران غیرقانونی گرفتار در یمن
تصاویر : مهاجران غیرقانونی گرفتار در یمن
78 مهاجر آفریقایی ازجمله سه زن که به صورت غیرقانونی وارد یمن شده اند حدود سه ماه است که در یک زندان در شهر تعز زندانی شده اند. آنها می گویند که به دنبال پناهندگی و کار در دیگر کشورها بوده اند. رئیس اداره مهاجرت و گذرگانه یمن گفته که هزاران مهاجر غیرقانونی در مناطق مختلف یمن پراکنده هستند که خطری امنیتی، اقتصادی و بهداشتی و اجتماعی را برای ملت یمن پدید آورده اند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ /
گزارش| بحران جریانِ گولن در قرقیزستان: از احتمال استرداد به ترکیه تا درخواست پناهندگی سیاسی
گزارش| بحران جریانِ گولن در قرقیزستان: از احتمال استرداد به ترکیه تا درخواست پناهندگی سیاسی
دو مدیر مدارس سبات، وابسته به جریان گولن در قرقیزستان در بازداشتگاه کمیته دولتی امنیت ملی این کشور به سر می‌برند و در عین حال اخباری از حکم دادگاه برای استرداد آن‌ها به ترکیه و درخواست پناهندگی سیاسی این افراد نیز منتشر شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ /
اصلاح سیستم پناهندگی «دوبلین» بار سنگینی بر دوش کمیسیون جدید اروپایی
اصلاح سیستم پناهندگی «دوبلین» بار سنگینی بر دوش کمیسیون جدید اروپایی
در حالی که اروپا همچنان در حل مسئله تقسیم پناهندگان ناکام مانده است، کمیسیون جدید اروپایی به رهبری "اورزولا فون در لاین" تلاش می‌کند راهکاری برای خروج از این بن بست بیابد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ /
فیروزجا با پرچم فرانسه بازی خواهد کرد
فیروزجا با پرچم فرانسه بازی خواهد کرد
علیرضا فیروزجا موفق به کسب مدال نقره مسابقات سریع شطرنج قهرمانی جهان شد. او پس از این رقابت‌ها با بیان اینکه قدردان زحماتی که در ایران برایم کشیده شده هستم، گفت که از این پس برای فرانسه بازی خواهد کرد
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / فدراسیون / شطرنج / علیرضا فیروزجا / پناهندگی / تابعیت /
مهمان نوازی ماهاتیر
مهمان نوازی ماهاتیر
نخست‌وزیر مالزی تاکید کرد که اویغورهای پناهجو را از این کشور اخراج نخواهد کرد. «ماهاتیر محمد» در پاسخ به سوالات نمایندگان احزاب مخالف در مجلس این کشور درباره مردم اویغور منطقه خودمختار «سین‌کیانگ»چین گفت: اگر مسلمانان اویغور به مالزی بیایند و درخواست پناهندگی بدهند، بدون توجه به خواسته های دولت چین، آن‌ها را از خاک خود اخراج نخواهیم کرد.ماهاتیر محمد با بیان این که مالزی قصدی برای مداخله در امور داخلی هیچ کشوری ندارد، افزود، باید درک کرد که مسلمانان در سراسر جهان از جمله اویغورها تحت فشار قرار دارند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ /
ممانعت بولیوی از ورود دیپلمات‌های اسپانیا به سفارت مکزیک
ممانعت بولیوی از ورود دیپلمات‌های اسپانیا به سفارت مکزیک
بولیوی روز گذشته- جمعه- اعلام کرد که مانع ورود دیپلمات‌های اسپانیائی به همراه نیروهای امنیتی مسلح و نقاب‌دار به سفارت مکزیک، محل پناهندگی ده‌ها نفر از کارکنان رئیس‌جمهوری سابق این کشور شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / بولیوی / سفارت مکزیک /
نخست‌وزیر مالزی: پناهجویان اویغور را اخراج نمی‌کنیم
نخست‌وزیر مالزی: پناهجویان اویغور را اخراج نمی‌کنیم
شفقنا- نخست‌وزیر مالزی تصریح کرد که اویغورهای پناهجو را از کشورش اخراج نخواهد کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مهاتیر محمد، نخست‌وزیر مالزی امروز (جمعه) در پاسخ به سوالات نمایندگان احزاب مخالف در مجلس این کشور در مورد تبعیض دولت چین علیه مردم اویغور منطقه خودمختار سین‌کیان گفت: اگر اویغورها به مالزی آمده و درخواست پناهندگی بدهند، […]
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / پناهجویان اویغور / نخست‌وزیر مالزی /
هشدار دیپلماتیک مکزیک به دولت موقت بولیوی
هشدار دیپلماتیک مکزیک به دولت موقت بولیوی
تهران - ایرنا - با وجود پایان دوره کوتاه پناهندگی اوو مورالس رئیس جمهوری مستعفی بولیوی در مکزیک، عواقب و چالش‌های دیپلماتیک ناشی از آن ادامه دارد و مکزیکوسیتی به «دولت موقت» لاپاز هشدار داده تا به ارعاب دیپلمات‌های مکزیک پایان دهد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / آندرس مانوئل لوپز اوبرادور / مکزیک / اوو مورالس / بولیوی /
عکس| پرچم ایران به صورت رسمی از مقابل نام نابغه شطرنج حذف شد
عکس| پرچم ایران به صورت رسمی از مقابل نام نابغه شطرنج حذف شد
فدراسیون جهانی شطرنج نام و پرچم ایران را از مقابل نام علیرضا فیروزجا حذف کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / علیرضا فیروزجا / فیده / فیروزجا پناهنده فرانسه می شود / پناهندگی فیروزجا / شطرنج / ویژه /
پناهندگی ورزشکاران ادامه دارد؛ شطرنجباز ایرانی، فرانسوی می‌شود!
پناهندگی ورزشکاران ادامه دارد؛ شطرنجباز ایرانی، فرانسوی می‌شود!
نابغه شطرنج ایران سرانجام شایعه نگران کننده‌ای که مدتی پیش مطرح شده بود را با خروج از پرچم ایران تایید کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / شطرنج / شطرنج ایران / علیرضا فیروزجا / پناهندگی / پناهندگی ورزشکاران / ویژه /
کمک ۲.۵ میلیارد تومانی ۲ نهاد بین المللی به مددجویان سیلزده بهزیستی لرستان
کمک ۲.۵ میلیارد تومانی ۲ نهاد بین المللی به مددجویان سیلزده بهزیستی لرستان
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل بهزیستی لرستان گفت:‌سازمان های امور پناهندگی نروژی و امداد بین المللی ۲.۵ میلیارد تومان به مددجویان این نهاد در مناطق سیلزده کمک کرده اند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / امدادرسانی / مناطق سیل زده / لرستان / سازمان بهزیستی کشور /
پیشنهاد پناهندگی به مشرف از سوی هند
رهبر حزب حاکم هند به پرویز مشرف که اخیرا از سوی دادگاه پاکستان به اتهام خیانت بزرگ به اعدام محکوم شده پیشنهاد پناهندگی داد. در حالی که هند درگیر اعتراضات گسترده در واکنش به طرح لایحه جنجالی اعطای شهروندی این کشور به اقلیت‌های غیرمسلمان چند کشور همسایه آن است، سابرامانیان سوامی، رهبر حزب حاکم بهاراتیا جاناتای هند در توییتی به پرویز مشرف، رئیس‌جمهور اسبق پاکستان که اخیرا از سوی دادگاهی در کشورش به اتهام خیانت بزرگ به اعدام محکوم شد، پیشنهاد شهروندی هند را داده است. سوامی در توییتش نوشت: «از آنجا که پرویز مشرف اصالتا متعلق به منطقه دریاگنج هند است و هدف اذیت و آزار واقع شده است، ما می‌توانیم شهروندی سریع هند را به او بدهیم. تمامی کسانی که از نسل هندوها هستند مشمول اصلاحیه قانون شهروندی هند برای …
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ /
هند به پرویز مشرف پناهندگی پیشنهاد داد
رهبر حزب حاکم هند به پرویز مشرف که اخیرا از سوی دادگاه پاکستان به اتهام خیانت بزرگ به اعدام محکوم شده پیشنهاد پناهندگی داد.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ /
سازمان ملل: حق پناهندگی در معرض تهدید/ ایالات متحده متعهد به پرداخت ۳ میلیارد دلار برای پناهندگان
سازمان ملل: حق پناهندگی در معرض تهدید/ ایالات متحده متعهد به پرداخت ۳ میلیارد دلار برای پناهندگان
شفقنا- آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد: ایالات متحده متعهد شد که بیش از ۳ میلیارد دلار برای حمایت از پناهندگان در معرض تهدید و اسکان ۵۰ هزار پناهجو اختصاص دهد  این در حالیست که دولت دونالد ترامپ در ماه سپتامبر اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ ، آمار پناهجویان را  به ۱۸ هزار نفر می رساند.  به گزارش سرویس […]
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ /
قهرمان پارالمپیک: پناهنده نشدم،‌ تابعیت ترکیه گرفتم
قهرمان پارالمپیک: پناهنده نشدم،‌ تابعیت ترکیه گرفتم
دارنده چهار مدال پارالمپیک لندن و ریو در رشته پرتاب وزنه گفت: چند ماهی است که تابعیت کشور ترکیه گرفتم اما این به معنای پناهندگی نیست و اکنون در ایران هستم.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ /
یونان خواستار اصلاح پیمان دوبلین شد
یونان خواستار اصلاح پیمان دوبلین شد
نخست وزیر یونان که این روزها کشورش تحت فشار بالای هجوم پناهندگان قرار دارد ضمن درخواست از آلمان برای پذیرش پناهندگان بیشتر همچنین خواستار اصلاح معاهده پناهندگی اروپا شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ /
آرژانیتن: مورالس می‌تواند بیانیه سیاسی صادر کند
پس از حضور رئیس جمهور سابق بولیوی در آرژانتین، یکی از مقامات ارشد این کشور گفت که مورالس می‌تواند در آرژانتین بیانیه سیاسی صادر کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / پناهندگی مورالس به آرژانتین / مورالس /
حکم بازداشت مورالس به زودی صادر می‌شود
حکم بازداشت مورالس به زودی صادر می‌شود
اوو مورالس، رئیس جمهور سابق بولیوی که در آرژانتین به سر می‌برد، چند روز پس از برگزاری مراسم تحلیف آلبرتو فرناندز، رئیس جمهور جدید آرژانتین، پناهندگی این کشور را دریافت کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ /
رییس جمهوری سابق بولیوی به آرژانتین پناهنده شد
رییس جمهوری سابق بولیوی به آرژانتین پناهنده شد
وزیر خارجه آرژانتین روز پنجشنبه اعلام کرد که کشورش با اعطای پناهندگی به "اوو مورالس" رییس جمهوری سابق بولیوی موافق کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •