جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ / Friday, 22 February, 2019

نظام یک مجلسی Unicameralism


نظام یک مجلسی Unicameralism
نظامی که در آن قوه مقننه فقط شامل یک مجلس (مجلس شورا) باشد.

منبع : شبکه جهانی جام‌جم

مطالب مرتبط

آیت‌الله جمی عاشق امام (ره) بود

آیت‌الله جمی عاشق امام (ره) بود
مرحوم آیت‌الله جمی عاشق امام(ره) بود و اندیشه‌های ایشان را ترویج می‌کرد. زندگی آقای جمی توام با صداقت، پاکی، ساده‌زیستی، مبارزه و مقاومت بوده است و همواره با برپایی نمازجمعه در دوران جنگ تحمیلی در آبادان، به مردم دلداری و امید می‌داد.
امام(ره) روی این قضیه توجه داشتند که آقای جمی در آبادان مانده است و نمازجمعه را ادامه می‌دهد و برای امام(ره) ارزشمند بود و مکررا این مساله را جویا می‌شد. آقای جمی در راس روحانیونی بود که از امام(ره) زیاد اسم می‌برد و اندیشه‌های ایشان را ترویج می‌کردند. مهم‌ترین نقطه خوبی یک فرد در صداقت او نهفته است، پاکی، استواری و صداقت همواره از مهم‌ترین اعمال جمی بود و منافع شخصی را هیچ وقت به منافع مردمی ترجیح نمی‌داد و هرگز نشد که در برابر فشارها، تغییری در رفتارش حاصل شود.
انسان‌ها همواره در برابر موقعیت‌های مختلف تغییر می‌کنند، هیچ‌وقت آقای جمی را ندیده‌ام که راهش عوض شود، بلکه همیشه در صراط مستقیم انقلا‌ب حرکت می‌کردند. حوادث دوران مختلف زندگی باعث خستگی آیت‌الله جمی نمی‌شد، روحیه‌اش کاملا‌ مقاومت و استواری را نشان می‌داد و نشانه‌ای از بزرگی در وی هویدا می‌شد و با سخنانش باعث دلگرمی به مردم آبادان می‌شد.
فرهنگ ایثار و شهادت را حزبی نکنیم، این فرهنگ متعلق به هیچ حزب و جناحی نیست و نباید تصور کرد که فلا‌ن جناح در کشور، بیشتر به دنبال اشاعه چنین فرهنگی است و گروه دیگر در حال تخریب کردن این فرهنگ است. همه احزاب به نحوی فرهنگ ایثارگری را ترویج می‌دهند، ممکن است گروهی در اجرای برنامه‌ها با گروه دیگری اختلا‌ف سلیقه داشته باشد اما در نهایت احزاب به یک هدف فکر می‌کنند و آن پیروزی و سربلندی مردم مقاوم ایران اسلا‌می در تمام عرصه‌ها است که آرزوی هر مدیر و گروهی است. آنچه مسلم است این است که اگر فداکاری و ازخودگذشتگی رزمندگان نبود، ما الا‌ن نمی‌توانستیم به این راحتی آزادی بیان داشته باشیم.
آیت‌الله جمی هم با ماندن در شهر آبادان و تشویق و انگیزه دادن به مردم آنجا و بیان کردن برخی از فرمایشات امام(ره)، نقطه روشنی در تاریخ دفاع مقدس بود که به آن افتخار می‌کنیم. بزرگ‌ترین فرهنگی که می‌توان با آن به ساحل آرامش دست پیدا کرد، فرهنگ ایثار و شهادت است و به همین خاطر است که کشورهایی که چشم طمع به منابع جمهوری اسلا‌می داشتند، هیچ‌گاه نتوانستند به اینگونه از اهداف خود دست پیدا کنند؛ چون ما فرهنگی به نام ایثار و شهادت داریم. این فرهنگ، چون برگرفته از قیام امام‌حسین(ع) است، هیچ‌گاه به بیراهه نخواهد رفت و ما باید قدردان چنین نعمتی باشیم. ‌

مهدی کروبی

وبگردی
آیا واقعآ این یک جنگ است یا استفاده چند نفر از ناتوانی ما / اگر جنگ است چرا مردم طرف مقابل آنرا حس نمیکنند / چرا همه از این جنگ بهره میبرند جز مردم ایران !
آیا واقعآ این یک جنگ است یا استفاده چند نفر از ناتوانی ما / اگر جنگ است چرا مردم طرف مقابل آنرا حس نمیکنند / چرا همه از این جنگ بهره میبرند جز مردم ایران ! - به عبارت بهتر وقتی از واژه جنگ اقتصادی برای طرح مشکلات استفاده می‌کنیم، با توجه به بار معنایی این واژه، دیگر کارکرد توجیه‌پذیری کار‌ها و کوتاهی مأموریت‌های محوله را نمی‌کند، بلکه دقیقاً مسئولیت‌پذیری در حیطه عملیاتی و مسئولیت‌های محوله را گوشزد می‌کند و بدیهی است که در فضای جنگی باید با کم‌کاری‌ها و خیانت‌ها به سبک دادگاه‌های صحرایی سریع و مقتدر عمل و مسئولیت‌پذیری را به همه عاملان خصوصی و دولتی گوشزد…
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی - مدیر مسئول کیهان در حالی مدعی است که سیستم «مکینتاش» بیش از ۴۰ سال است که در کیهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سیستم اساسا از سال ۱۹۸۴ یعنی ۵ سال پس از انقلاب تولید و نمی‌توانسته است زودتر از این تاریخ در کیهان مورد استفاده قرار گیرد.
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ...
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ... - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما - ساز و کاری که بانک مرکزی تحت عنوان نیما برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات اندیشیده اند و با خوارشماری صادر کنندگان با تجربه و خوشنام و بی اعتنائی به نظرات معقول و دلسوزانۀ آنان به راهی خطرآفرین پا گذاشته، بی تردید محکوم به ناکامی است و پیامدهای ناگوار آن، که در درجۀ اول از دست دادن بازارهای صادراتی دیرینه است، به راحتی قابل جبران نخواهد بود.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.