یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Sunday, 22 April, 2018

دیدگاه رهبر حکیم انقلاب درباره هولوکاست


دیدگاه رهبر حکیم انقلاب درباره هولوکاست
آزادی بیان - كه آنها دم از آن می‏زنند - به آنها اجازه نمی‏دهد كه در باب افسانه‏ی كشتار یهودیان - معروف به هلوكاست - كسی تردید بكند. در آن قضیه، جای آزادی بیان نیست! در كشورهای اروپایی، افراد زیادی - از دانشمند و محقق و مورخ و مطبوعاتی و غیره - از ترس جرأت نمی‏كنند تردیدی را كه نسبت به این قضیه در دل‏شان هست، ابراز كنند. بعضی‏ها هم معتقدند قضیه از اصل دروغ است، اما جرأت نمی‏كنند بگویند؛ چون دیده‏اند هر كس بگوید، مجازات خواهد شد؛ زندان می‏اندازند، تعقیب می‏كنند، از حقوق محرومش می‏كنند.
درحالیكه رپیس جمهور كشورمان از سال گذشته با طرح سوالاتی اساسی، توانسته است سیاست غرب در تاسیس رژیم صهیونیستی به بهانه آنچه «واقعه تاریخی هولوکاست» نامیده اند را در برابر وجدان عمومی ملتها به چالش بکشاند، از چندی پیش برخی محافل رسانه ای وابسته به مجمع تشخیص مصلحت می كوشند تا با غیر مربوط دانستن این مساله با منافع جمهوری اسلامی، کینه ورزیهای خود علیه احمدی نژاد را به بهای تقویت جایگاه متزلزل رژیم صهیونیستی پیگیری نمایند.
مقام معظم رهبری در سال ۷۹ و در خطبه های نمازجمعه برای اولین بار با تایید ضمنی نظرات روژه گارودی دانشمند تاریخ دان فرانسوی، از ضرورت آزادی دانشمندان غرب برای طرح نظراتشان در مورد تاریخ‌سازی صهیونیست‌ها دفاع كردند.
همچنین رهبر حکیم انقلاب در بخشی از خطبه نمازجمعه در تاریخ ۲۳/۲/۷۹ فرموده اند: اگر یك نفر پیدا شد و علیه صهیونیسم حرف زد - مثل آن آقای فرانسوی(۱۳) كه چند جلد كتاب علیه صهیونیستها نوشت و گفت این كه می‏گویند یهودیان را در كوره‏های آدم‏سوزی سوزاندند، واقعیت ندارد - طور دیگری با او رفتار می‏كنند! اگر كسی وابسته به سرمایه‏داران نباشد و مراكز قدرت سرمایه‏داری نباشد، نه حرفش زده می‏شود، نه صدایش به گوش كسی می‏رسد و نه آزادی بیان دارد! آری؛ سرمایه‏داران آزادند كه به‏وسیله روزنامه‏ها و رادیوها و تلویزیونهای خودشان، هرچه را كه دلشان می‏خواهد، بگویند! این آزادی، ارزش نیست؛ این آزادی، ضدّارزش است. مردم را به بی‏بندوباری و به بی‏ایمانی بكشند؛ هرجا می‏خواهند، جنگ درست كنند؛ هرجا می‏خواهند، صلح تحمیلی درست كنند؛ هرجا می‏خواهند، اسلحه بفروشند. آزادی یعنی این!
ایشان همچنین در افتتاحیه اولین كنفرانس بین المللی دفاع از مردم فلسطین در سالن اجلاس سران در تاریخ ۴/۲/۸۰ فرموده اند: اشغال این سرزمین براساس یك طرح چندجانبه، پیچیده و با هدف جلوگیری از اتّحاد و پیوستگی مسلمانان و پیشگیری از تأسیس مجدّد حكومتهای قدرتمند مسلمان بود. دلایلی در دست است كه نشان می‏دهد صهیونیستها با نازیهای آلمان روابط نزدیك داشتند و ارائه آمارهای اغراق‏آمیز از كشتار یهودیان، خود وسیله‏ای برای جلب ترحّم افكار عمومی و زمینه‏سازی برای اشغال فلسطین و توجیه جنایات صهیونیستها بوده است. حتّی دلایلی در دست است كه عدّه‏ای از اراذل و اوباشِ غیریهودیِ شرق اروپا را به نام یهودی به فلسطین كوچانیدند تا با پوشش حمایت از بازماندگان قربانیان نژادپرستی، یك حكومت معاند اسلام را در قلب جهان اسلام نصب كنند و پس از سیزده قرن، یك گسستگی بین مشرق و مغرب اسلامی ایجاد نمایند.
همچنین سال گذشته و در تاریخ ۱۸/۱۱/۸۴ رهبر حكیم انقلاب اسلامی به صراحت هولوكاست را افسانه خواندند و افزودند: آزادی بیان - كه آنها دم از آن می‏زنند - به آنها اجازه نمی‏دهد كه در باب افسانه‏ی كشتار یهودیان - معروف به هلوكاست - كسی تردید بكند. در آن قضیه، جای آزادی بیان نیست! در كشورهای اروپایی، افراد زیادی - از دانشمند و محقق و مورخ و مطبوعاتی و غیره - از ترس جرأت نمی‏كنند تردیدی را كه نسبت به این قضیه در دل‏شان هست، ابراز كنند. بعضی‏ها هم معتقدند قضیه از اصل دروغ است، اما جرأت نمی‏كنند بگویند؛ چون دیده‏اند هر كس بگوید، مجازات خواهد شد؛ زندان می‏اندازند، تعقیب می‏كنند، از حقوق محرومش می‏كنند.
ایشان همچنین در تاریخ ۸/۱۰/۸۵ و در پیام به كنگره عظیم حج رفتار دوگانه غرب را در برابر آزادی بیان به شدت مورد انتقاد قرار دادند و نوشته اند: حمایت از اهانت‌كنندگان به مقدسات اسلام و حتی افتراء و اهانت صریح بلندپایگان غربی ازقبیل پاپ به این آئین الهی و متقابلاً جرم شمردن تحقیق و تردید درباره‌ی هولوكاست و كیان صهیونیستی.

منبع:رجا نیوز

منبع : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

مطالب مرتبط

فصل الخطاب

فصل الخطاب
فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعة تهران، سخنان حکیمانه ای بود که فصل الخطاب بودن آن مستلزم توجه به چند نکته است:
۱) هفته هاست که دولت و شخص رئیس جمهور متحمل فشارهای سنگینی است که دلیل آن سخنان نسنجیده و غلطی بود که از جانب آقای رحیم مشائی پیرامون مردم اسرائیل بیان شد. سؤال اساسی این است که چرا علی رغم واضح بودن اشتباه در این اظهارات، وی بر این موضع خود پای فشرد تا جایی که نه فرمایش اشاره گونه و شیرین مقام معظم رهبری در جمع اعضاء هیأت دولت مبنی بر بهانه ندادن به تخریب گران (اجتنبوا من مواضع التهم، آشیخ تو هم!) و نه بحث جمع آوری امضاء توسط نمایندگان مجلس برای طرح سؤال از رئیس جمهور پیرامون این اظهارات، هیچ یک باعث نشد که سخنان خود را تصحیح نماید؟
چرا در شرایطی که دولت جمهوری اسلامی ایران درگیر جنگ احزابی همه جانبه و تمام عیار در داخل و خارج است، برخی اطرافیان رئیس جمهور به خود این اجازه را می دهند که جبهه گسترده جدیدی از فشار و جنگ روانی را آن هم در مورد مسألة پوچ و بی اهمیتی که حقیقت آن روشن است، علیه رئیس دولت نهم بگشایند و در شرایطی که می توانند با یک اصلاح متواضعانه در سخنان خود، به مسأله خاتمه دهند، با اصراری متکبرانه، از آبروی رئیس جمهور هزینه کرده و کار را به جایی می رسانند که رهبری خود مستقیماً به تصحیح این موضع اقدام نمایند!؟ آیا نوشتن نامه به معظم له پس از سخنان ایشان، آب رفته را به جوی باز می گرداند؟ لازم است به این حضرات گوشزد شود که پست و مقام خود را مرهون دعاها و مجاهدتهای ملتی هستند که با هزار امید و آرزو، به مردی از جنس خود رأی دادند و دولتی انقلابی، سرشار از شوق خدمت خالصانه را بر سر کار آوردند؛ لذا این اجازه را ندارند که بیش از این، آبرو و محبوبیت رئیس این دولت را به بازی بگیرند.
۲) حساسیت نمایندگان اصولگرای مجلس هشتم پیرامون این اظهارات قابل تقدیر و تشکر است اما ایجاد التهاب مستمر در چند هفته اخیر و دنبال کردن طرح سؤال برانگیز سؤال از رئیس جمهور، روش درستی برای مواجهه با این مسأله نبوده و به واقع پوچ و بی اهمیت بودن موضوع نسبت به نوع عکس العمل نمایندگان محترم، واضح است. از نمایندگان اصولگرای مجلس هشتم انتظار این می رود که در تعامل با دولت نهم، اشتباهات تلخ و فراموش نشدنی مجلس هفتم را تکرار نکنند و خواسته یا ناخواسته در مسیر برآوردن خواسته های معاندان خارجی و مخالفان داخلی، شخص رئیس جمهور و دولت نهم را به هر بهانه ای و در مواجهه با هر موضوع بی اهمیتی، مورد حمله و برخورد از سخت ترین نوع آن، قرار ندهند.
آیا نمایندگان محترم خود به این مسأله واقف نبودند که چنین موضوعی ارزش این همه التهاب آفرینی را نداشته و تناسبی با طرح سؤال از رئیس جمهوری که سابقه اش در تقابل با صهیونیسم معلوم بوده و حتی از سوی این رژیم تهدید به ربایش و ترور شده، ندارد؟ و آیا کار باید به جایی برسد که شخص رهبری وارد عمل شوند؟
درحالی که نمایندگان محترم همواره در مواجهه با برنامه های دولت به درستی بر کار کارشناسی تأکید دارند، چگونه است که تنها به خاطر مسأله ای بی اهمیت، کلیات طرح الحاق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجلس رأی می آورد؟ آیا این رأی نمایندگان بر اساس کار کارشناسی مفصل بوده یا خدای نکرده عکس العملی شتابزده برخاسته از عصبانیت است؟ جمع آوری بیش از ۸۰ امضاء برای استیضاح یک وزیر و سپس پس گرفتن این امضاء ها، رخداد بی سابقه دیگری است که متأسفانه باعث خدشه دار شدن وجهه مجلس هشتم شده و شائبه بی مبنا بودن و عجولانه بودن برخی تصمیمات مجلس محترم را به اذهان القاء می کند.
۳) این چندمین باری است که رهبر یک حکومت دینی، مکدر از رفتارهای غیراخلاقی در عالم سیاست، فعالان سیاسی را به رعایت اخلاق اسلامی و انصاف در انتقادات خود نسبت به مسئولان، به خصوص مسئولان دولتی، گوشزد نموده، به این واقعیت اشاره می کند که علی رغم انتظار تخریب کنندگان، مردم از تخریب خدمتگزاران خود راضی نیستند. زنگ خطری که ایشان در مورد باب شدن فرهنگ بی انصافی در جامعه به صدا درآوردند، همانا ترجمان خطر جدایی عملی سیاست از دین و اخلاق است. چگونه است که برخی مدعیان اصولگرایی و تبعیت از رهبری از یک سو و عده ای از مدعیان پیروی راه امام خمینی(ره) از سوی دیگر، تا کنون بارها و بارها این گونه فرمایشات معظم له را شنیده اند اما در مقام عمل، راه دیگری را پیموده اند!؟
بیش از ۳ سال است که فضای کشور صحنة بروز شخصیت واقعی کسانی است که تا قبل از آن، چهره دیگری از خود به جامعه می نمایاندند؛ کسانی که تخریب و تضعیف احمدی نژاد و دولت او را به عنوان یک وظیفه، وجهه همت خود قرار داده و از به کار بردن هر روشی برای دستیابی به این هدف، ابا نکرده اند و به همه شعارهای انقلاب اسلامی پیرامون اخلاقی و اسلامی بودن سیاست، پشت پایی به یادماندنی زده اند! بی شک عامل چنین تخریب های ناجوانمردانه ای، چیزی جز عقده های شخصی، کینه های جناحی، حسادتهای بچه گانه و قدرت طلبی های افسارگسیخته نمی تواند باشد؛ لذا حنای شعار اسلام خواهی و خدمت به مردم در مورد این افراد و جریانات، رنگ باخته است. البته در این میان، حساب کسانی که ندانسته در مسیر تخریب گام برمی دارند جداست و هوشیاری آنان می تواند مانع از بروز چنین مواردی گردد.
سخن آخر اینکه، سخنان حکیمانه رهبر انقلاب، محک رفتارهای آینده همه فعالان سیاسی خواهد بود. این عزیزان باید بدانند که ملت فهیم ایران اسلامی، کسانی را که به فرمایشات معظم له عمل نموده و اشتباهات گذشته خود را تکرار نمی کنند، از کسانی که از کنار این فرمایشات عبور کرده و علی رغم ادعاهای خود، بر رفتارهای غلط ناشی از گروکشی های سیاسی اصرار می ورزند، به راحتی بازخواهند شناخت و یقیناً عاقبت خیری در انتظار گروه دوم نخواهد بود. والعاقبة للمتقین

وبگردی
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر - سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از 30 فروردین با حضور فیلم سازانی از ایران و نمایندگانی ازسینمای 78 کشور جهان تا 7 اردیبهشت در پردیس سینمایی «چارسو» برگزار می شود.
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک!
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک! - کتک خوردن دختری که جز التماس دوستانش هیچ فریادرسی ندارد از یک پلیس زن عضو گشت ارشاد که ماموران مرد هم آنها را همراهی می کردند، آنقدر دردناک است که کمتر وجدان بیداری به آن واکنش نشان نداده است.
عصر ما - پرونده حضور زنان در ورزشگاه ها
عصر ما - پرونده حضور زنان در ورزشگاه ها - بررسی حضور زنان در ورزشگاه ها با حضور نرگس آبیار، لاله افتخاری، حمید رسایی، حجت الاسلام محسن غرویان و فائزه هاشمی.
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت - سعید مرتضوی که در روزهای گذشته خبری از او نبود و حتی سخنگوی دستگاه قضایی گفته بود حکم جلبش صادر شده اما گیرش نیاورده‌اند، به گفته همسرش در تهران است.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟ - در قسمت های اخیر سریال پایتخت بازیگر جدیدی به جمع خانواده معمولی پیوسته است؛ نیلوفر رجایی فر نقش الیزابت را در سریال پایتخت ۵ ایفا می کند ؛ این بازیگر با جلب اعتماد سیروس مقدم این فرصت ط بازی در سریال پر طرفدار پایتخت را به دست آورد .
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!