یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ / Sunday, 24 June, 2018

دیدگاه رهبر حکیم انقلاب درباره هولوکاست


دیدگاه رهبر حکیم انقلاب درباره هولوکاست
آزادی بیان - كه آنها دم از آن می‏زنند - به آنها اجازه نمی‏دهد كه در باب افسانه‏ی كشتار یهودیان - معروف به هلوكاست - كسی تردید بكند. در آن قضیه، جای آزادی بیان نیست! در كشورهای اروپایی، افراد زیادی - از دانشمند و محقق و مورخ و مطبوعاتی و غیره - از ترس جرأت نمی‏كنند تردیدی را كه نسبت به این قضیه در دل‏شان هست، ابراز كنند. بعضی‏ها هم معتقدند قضیه از اصل دروغ است، اما جرأت نمی‏كنند بگویند؛ چون دیده‏اند هر كس بگوید، مجازات خواهد شد؛ زندان می‏اندازند، تعقیب می‏كنند، از حقوق محرومش می‏كنند.
درحالیكه رپیس جمهور كشورمان از سال گذشته با طرح سوالاتی اساسی، توانسته است سیاست غرب در تاسیس رژیم صهیونیستی به بهانه آنچه «واقعه تاریخی هولوکاست» نامیده اند را در برابر وجدان عمومی ملتها به چالش بکشاند، از چندی پیش برخی محافل رسانه ای وابسته به مجمع تشخیص مصلحت می كوشند تا با غیر مربوط دانستن این مساله با منافع جمهوری اسلامی، کینه ورزیهای خود علیه احمدی نژاد را به بهای تقویت جایگاه متزلزل رژیم صهیونیستی پیگیری نمایند.
مقام معظم رهبری در سال ۷۹ و در خطبه های نمازجمعه برای اولین بار با تایید ضمنی نظرات روژه گارودی دانشمند تاریخ دان فرانسوی، از ضرورت آزادی دانشمندان غرب برای طرح نظراتشان در مورد تاریخ‌سازی صهیونیست‌ها دفاع كردند.
همچنین رهبر حکیم انقلاب در بخشی از خطبه نمازجمعه در تاریخ ۲۳/۲/۷۹ فرموده اند: اگر یك نفر پیدا شد و علیه صهیونیسم حرف زد - مثل آن آقای فرانسوی(۱۳) كه چند جلد كتاب علیه صهیونیستها نوشت و گفت این كه می‏گویند یهودیان را در كوره‏های آدم‏سوزی سوزاندند، واقعیت ندارد - طور دیگری با او رفتار می‏كنند! اگر كسی وابسته به سرمایه‏داران نباشد و مراكز قدرت سرمایه‏داری نباشد، نه حرفش زده می‏شود، نه صدایش به گوش كسی می‏رسد و نه آزادی بیان دارد! آری؛ سرمایه‏داران آزادند كه به‏وسیله روزنامه‏ها و رادیوها و تلویزیونهای خودشان، هرچه را كه دلشان می‏خواهد، بگویند! این آزادی، ارزش نیست؛ این آزادی، ضدّارزش است. مردم را به بی‏بندوباری و به بی‏ایمانی بكشند؛ هرجا می‏خواهند، جنگ درست كنند؛ هرجا می‏خواهند، صلح تحمیلی درست كنند؛ هرجا می‏خواهند، اسلحه بفروشند. آزادی یعنی این!
ایشان همچنین در افتتاحیه اولین كنفرانس بین المللی دفاع از مردم فلسطین در سالن اجلاس سران در تاریخ ۴/۲/۸۰ فرموده اند: اشغال این سرزمین براساس یك طرح چندجانبه، پیچیده و با هدف جلوگیری از اتّحاد و پیوستگی مسلمانان و پیشگیری از تأسیس مجدّد حكومتهای قدرتمند مسلمان بود. دلایلی در دست است كه نشان می‏دهد صهیونیستها با نازیهای آلمان روابط نزدیك داشتند و ارائه آمارهای اغراق‏آمیز از كشتار یهودیان، خود وسیله‏ای برای جلب ترحّم افكار عمومی و زمینه‏سازی برای اشغال فلسطین و توجیه جنایات صهیونیستها بوده است. حتّی دلایلی در دست است كه عدّه‏ای از اراذل و اوباشِ غیریهودیِ شرق اروپا را به نام یهودی به فلسطین كوچانیدند تا با پوشش حمایت از بازماندگان قربانیان نژادپرستی، یك حكومت معاند اسلام را در قلب جهان اسلام نصب كنند و پس از سیزده قرن، یك گسستگی بین مشرق و مغرب اسلامی ایجاد نمایند.
همچنین سال گذشته و در تاریخ ۱۸/۱۱/۸۴ رهبر حكیم انقلاب اسلامی به صراحت هولوكاست را افسانه خواندند و افزودند: آزادی بیان - كه آنها دم از آن می‏زنند - به آنها اجازه نمی‏دهد كه در باب افسانه‏ی كشتار یهودیان - معروف به هلوكاست - كسی تردید بكند. در آن قضیه، جای آزادی بیان نیست! در كشورهای اروپایی، افراد زیادی - از دانشمند و محقق و مورخ و مطبوعاتی و غیره - از ترس جرأت نمی‏كنند تردیدی را كه نسبت به این قضیه در دل‏شان هست، ابراز كنند. بعضی‏ها هم معتقدند قضیه از اصل دروغ است، اما جرأت نمی‏كنند بگویند؛ چون دیده‏اند هر كس بگوید، مجازات خواهد شد؛ زندان می‏اندازند، تعقیب می‏كنند، از حقوق محرومش می‏كنند.
ایشان همچنین در تاریخ ۸/۱۰/۸۵ و در پیام به كنگره عظیم حج رفتار دوگانه غرب را در برابر آزادی بیان به شدت مورد انتقاد قرار دادند و نوشته اند: حمایت از اهانت‌كنندگان به مقدسات اسلام و حتی افتراء و اهانت صریح بلندپایگان غربی ازقبیل پاپ به این آئین الهی و متقابلاً جرم شمردن تحقیق و تردید درباره‌ی هولوكاست و كیان صهیونیستی.

منبع:رجا نیوز

منبع : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

مطالب مرتبط

تفسیری بر یک پیام تاریخی

تفسیری بر یک پیام تاریخی
مسؤولان امر باید مجاری و راهکارهای عملی جوشش و خیزش الاهی مؤمنان برای اجرای امر ولی فقیه را محیا کنند تا دشمن حربی بداند با چه کسانی طرف است.
۱) تحلیل کوتاه:
اسراییل نیروهای ذخیره خود را فراخوانده و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرده است این رژیم در صورت لزوم به غزه حمله زمینی می کند. شمار شهیدان غزه تا روز پنجم تهاجم وحشیانه غاصبان فلسطین ۴۰۰ نفر اعلام شده و تانک های این رژیم برای اولین بار به سوی غزه آتش گشودند و این یعنی جنگ تمام عیار در فلسطین.
رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند: "مومنان جهان به هر نحو ممکن موظف به دفاع از زنان و کودکان و مردم بی‌دفاع غزه‌اند." ایشان در سخنانی مدبرانه و قابل اتکا و همچنین معنی دار از لحاظ شرعی و به خصوص نظامی اضافه کرده اند: "هر کس در این دفاع‌ مشروع و مقدس کشته شود شهید است و امید آن خواهد داشت که در صف شهدای بدر و اُحد در محضر رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وآله‌ محشور شود." این نیز یعنی اعلام آمادگی تمام عیار برای جنگ نظامی با کافران حربی اسراییلی.
ایشان برای اینکه در این خصوص بی نظمی و بی تدبیری صورت نگیرد وظیفه مسولان کشوری را اینگونه مشخص کرده اند: "مسئولان کشور را به ادای وظائف خود در این حادثه‌ غم‌انگیز فرا میخوانم".
رهبر معظم انقلاب حتی رسانه ها و روشنفکران جهان و به خصوص ایران را از فتوای حکیمانه خود مستثنی نساختند و مسولیت مجامع دیپلماتیک را هم اینگونه معین کرده اند: "سئوال من از رسانه‌ها و روشنفکران جهان اسلام و بویژه جهان عرب آن است که تا چه هنگام به مسئولیت رسانه و روشنفکری خود بی‌تفاوت خواهید ماند؟ آیا سازمانهای حقوق بشرِ رسوای غرب و شورای باصطلاح امنیت سازمان ملل بیش از این هم ممکن است رسوا شوند؟"
ایشان در جای دیگری از فتوای خود آورده اند: "سازمان کنفرانس اسلامی باید در این شرائط حساس به وظیفه تاریخی خود عمل کند و جبهه‌ یکپارچه‌به دور از ملاحظه‌کاری و انفعال، در برابر رژیم صهیونیستی تشکیل دهد. باید رژیم صهیونیستی به وسیله دولتهای مسلمان مجازات شود. سران آن رژیم غاصب باید به جرم این جنایت و نیز محاصره‌ طولانی مدّت، شخصاً محاکمه و مجازات شوند."
مقام معظم رهبری در نهایت وظیفه ملت ها و دولت های اسلامی را اینگونه تبیین می کنند: "ملّتهای مسلمان میتوانند با عزّم راسخ خود این مطالبات را تحقّق بخشند و وظیفه‌ سیاستمداران و علما و روشنفکران در این بُرهه بسی سنگین‌تر از دیگران است."
این موضع روشن و فتوای صریح و حکیمانه از رهبر ملت ایران دارای پیامی صریح تر و کوبنده تر برای دشمن صهیونیستی است که با تصور حمایت های همه جانبه امریکا و اروپا و حتی برخی کشورهای عربی کار را تمام شده می پندارد و کمر به قتل و عام ملت مسلمان فلسطین بسته است.
این فتوا و راهکار از لحظه صدور خواب را بر دولتمردان صهیونیست مشوش کرده است زیرا می دانند ملت ایران اسلامی با همین فتوا از رهبر کبیرشان امام خمینی (ره) در ۸ سال جنگ تحمیلی چه ها که نکردند و دشمن را به چه مذلتی که نکشاندند.
این فتوا و پیام که برای ملت ایران و همه ملل مسلمان صادر شده است حاوی هشدارهای جدی و ملموس برای همه دشمان به خصوص کافران حربی است و از غنای سیاسی و دیپلماتیک و همچنین استواری نظامی بسیار قوی برخوردار است.
۲) راهکار عملی
راهکار در برابر کافر حربی مشخص است و در برابر تیغ آخته دشمن صهیونیستی، جلسه و گفتگو و دیپلماسی جوابگو نیست و آنچه در قرآن و حدیث آمده موید آن است.
آنچه امروز بر سر مسلمانان غزه می آید، دیروز بر سر مسلمانان افغانستان و عراق و بوسنی نیز آمده است و فردا همین نقشه با تاکتیک های مختلف بر سر بقیه مسلمین در کشورهای اسلامی پیاده خواهد شد، مگر آنکه مسلمانان در کشورهای اسلامی دست از دین خود بردارند.
البته برخی حکام عرب و امت عربی مدت ها است درحال استحاله اسلام هستند و دست از دین رسول اکرم (ص) شسته اند.
امت اسلامی پیکره یک بدن واحد است که خدا و رسول (ص) در راس آن قرار دارند. تا چه زمانی باید بریده شدن اعضای این جسم تناور را دید حتی تا آنجا که آن را قطعه قطعه کنند و به سگان دهند اما دم بر نیاورد و اقدام عملی نکرد.
آیا مسلمین به اتحاد مسیحیان در اروپا غبطه نمی خورند حال آنکه دینشان تحریف شده است؟ کدام دین کامل تر و به خدا نزدیک تر است، اسلام یا مسیحیت؟ مسلمانان به خصوص حکام کشور های عربی آیه شریفه "ان الدین عند الله الاسلام" را نخوانده اند؟ چرا پیروان و سردمداران کشورهای عربی اینگونه از خدا رویگردان شده اند؟
آیا اتحادیه اروپا اجازه حمله هیچ کشوری را به اعضای خود می دهد؟ اتحادیه عرب چه؟ سازمان کنفرانس اسلامی چطور؟ آیا فلسطین کشور عربی - اسلامی و بیت المقدس قبله اول مسلمین نیست؟
غرب مسیحی برای دستیابی به اهداف مسالمت آمیز و غیر مسالمت آمیز خود ائتلاف می کند و در زمان عمل همه با هم به کشوری اسلامی حمله می کنند اما متاسفانه شاهد آنیم که کشورهای اسلامی بجای آنکه در برابر زیاده خواهی و زور گویی دشمنان ائتلاف کنند در برابر آنان سکوت کرده و بعضی از منافقین این امت در جهت نیل به اهداف تروریستی غربیان مسیحی همکاری می کنند.
اگر امروز مسیح (ع) روی زمین بود اجازه چنین اقداماتی را به پیروان خود می داد؟ پیروانی که یکشنبه به کلیسا می روند و فردای آن برای به اصطلاح تضمین امنیت ملت خود کودکان و زنان و مردان امت مسلمان را به خاک و خون می کشند؟. مسیح (ع) نیز مورد ظلم این قوم قرار گرفته است.
۳) فتوای جهاد و دفاع از امت اسلامی
این فتوا که رهبر معظم انقلاب فرموده اند: "مومنان جهان به هر نحو ممکن موظف به دفاع از زنان و کودکان و مردم بی‌دفاع غزه‌اند و هر کس در این دفاع‌ مشروع و مقدس کشته شود شهید است و امید آن خواهد داشت که در صف شهدای بدر و اُحد در محضر رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وآله‌ محشور شود" ، به معنی اعلام جهاد و دفاع مقدس است و اسراییلیان صهیونیست که ایشان کافران حربی نامشان داده اند باید آماده خیزش امت مسلمان باشند.
مسولان امر باید مجاری و راهکار های عملی جوشش و خیزش الهی مومنان برای اجرای امر ولی فقیه را محیا کنند تا دشمن حربی مسلمین بداند با چه کسانی طرف است.
رسانه ها و قلم بدستان مسلمان باید جهاد را در این حوزه احیا کنند و روشنفکران، مدافعان و جهادگران را در این خصوص تغذیه فکری کنند.
مسوولیت سیاستمداران و کارگزاران دیپلماسی از هر زمان دیگری خطیر تر و سنگین تر است. روحیه جهادی و دفاع را باید در ادبیات این بخش گنجاند و البته با ظرافت های دیپلماتیک آن را در جهان اعمال کرد.
در این دفاع مقدس مومنان آماده فرمان بعدی رهبر خویش اند و گویی نوایی در دل عاشقان حسین(ع) زمزمه می کند: "ظهور نزدیک است" . انشاالله

وبگردی
قیمتهای روانی  / این آقایان عاقل / بیجاره مردم
قیمتهای روانی / این آقایان عاقل / بیجاره مردم - افاضات امروز معاون اول رییس جمهور، البته قبلتر نیز از زبان دیگر مقامات اقتصادی دولت از جمله نهاوندیان و نوبخت شنیده شده بود. یک اظهارنظر کلی و تاکید بر «عدم نگرانی مردم درباره وضعیت معیشتی» ! عجیب است این جملات شگفت انگیز از زبان جهانگیری که خود از منتقدان وضعیت مشابه در دوران احمدی نژاد بود. او حالا همان جملات را با همان ادبیات تکرار می کند! اما آقای جهانگیری! حقیقتاً این دلار و آن سکه و و قیمت های…
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم - لادن طباطبایی، بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون ایران که برای درمان بیماری فرزندش مدتی است در خارج از ایران به سر می برد امروز مهمان شبکه «من و تو» بود و بدون حجاب مقابل دوربین این شبکه حاضر شد.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!