پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ / Thursday, 22 March, 2018

صاف کردن دائمی مو با روش یونش حرارتی (ژاپنی- یوکو)


صاف کردن دائمی مو با روش یونش حرارتی (ژاپنی- یوکو)
این روش در میان روش های صاف کردن دائمی مو روش نسبتا جدید و گرانقیمتی می باشد که اسامی دیگری مانند « روش ژاپنی » و «روش گرمائی» مترادف آن به شمار می روند.
در صورتی که این روش به درستی انجام شود نتایج بهتری در مقایسه با روشهای قدیمی در زمینه سلامت و زیبائی مو دربرخواهد داشت اما در صورتی که این کار توسط اشخاص ناوارد انجام گردد مو آسیب دیده و استفاده کننده بد بین خواهدشد.
▪ این فرایند در سه مرحله انجام می گردد:
۱) بعد ازانجام عملیات شستشو و کاندیشن کردن، با استفاده از لوسیون ویژه ای تنشهای داخلی مو از بین برده می شود. ماده موثره(Active ingredient) این لوسیون، «آمونیم تیوگلیکولات» می باشد.
۲) ساختمان داخلی مو به واسطه حرارت و فشار ناشی از اتوهای پهن از جنس سرامیک با دمای بالا (در دمای ۱۷۰ تا۲۳۰ درجه سانتی گراد) تغییر ساختار می دهد.
۳) در مرحله آخر ساختار داخلی مو با یک لوسیون خنثی کننده شامل مواد اکسید کننده و یا از طریق اکسیداسیون با هوا (Air oxidation) به فرم راست شده پیکربندی می گردد.
یادآوری میشود که هیچ یک از روشهای آرایشی مو اثر همیشگی ندارند. بنا براین بین دو لغت دائمی(Permanent) و همیشگی (Forever) باید تمایز قائل شد. زیرا: موبا طبیعت اولیه خود مرتب رشد می کند.
این روش بسته به سرعت رشد مو و درجه انحنای(Degree of curliness) موی تازه رشد کرده ۴ تا ۸ ماه دوام دارد.
● محدودیت های این روش:
۱) سه تا پنج ساعت زمان بنابراین این روش برای خردسالان ، سالمندان، افراد دارای کمردرد و به طورکلی کسانی که نمی توانند به هردلیلی برای این مدت طولانی روی صندلی بنشینید توصیه نمی شود
۲) صرف هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار (بله گران قیمت است)!
۳) لازم به ذکر است که این زمان و هزینه را به طور متوسط هر شش ماه یک بار باید متحمل شوید!
● خصوصیات مویی که با این روش صاف شده: ( البته اگر به درستی انجام شود)!!
ـ برای مدت طولانی ساختار راست شده (Pin straight) خود را حفظ می کند.
ـ عاری از فرهای نامطلوب(Frizz free)
ـ نرم و درخشنده به لطافت ابریشم (Silky soft and shiny)
● چه کسانی می توانند از این روش استفاده کنند؟
با این روش موئی که حالت فر (Curly)، مواج(Wavy) و یا وزوزی(Frizzy) است صاف و هموار می گردد.
حتی اگر موی شما قبلا رنگ، های لایت، دکلره و یا حتی با مواد شیمیائی فر شده می توانید از این روش استفاده نمائید. به شرطی که موی شما خیلی تخریب نشده باشد. (لازم به توضیح است موئی که با این روش های شیمیائی دستکاری می شود حتی در بهترین شرایط کمابیش آسیب می بیند)!!
حتما قبل از استفاده از این روش از آرایشگرخود بخواهید قبل از شروع، این کار را بر روی چند تار موی شما امتحان کند. تا مطمئن شوید موی شما به این روش جواب می دهد. به این کار آزمون تارمو(Strand test) گفته می شود.
● چه کسانی نمی توانند از این روش استفاده کنند؟
موی آفریقائی ها یا شبیه آن (Afro hair) که به علت زمخت بودن فر مو با این روش، به خوبی نتیجه نمی گیرند.
کسانی که قبلا از صاف کننده های شیمیائی حاوی هیدروکسید ( Lye straighteners)
استفاده نموده اند نمی توانند از این روش استفاده نمایند. (اگرماهیت شیمیائی صاف کننده ای را که استفاده کرده اید نمی دانید، به خاطر بیاورید آیا دفعه قبل که مویتان را با مواد شیمیائی صاف کردید موی شما دوبار شامپو شده بود یا یک بار؟ صاف کننده های حاوی هیدروکسید قبل و بعد از استعمال لوسیون احیا کننده نیاز به شامپو زدن دارند).
آزمون تارمو (Strand test) را فراموش نکنید!
● نکات مهم
▪ Japanese hair straightening
▪ Thermal ionic hair straightening
▪ Thermal reconditioning
تنها کسانی می توانند مسئولیت انجام این تکنیک را به عهده بگیرند که:
ـ اولا: زیبائی شناس واقعی و دارای گواهینامه معتبر ( Licensed cosmeticologist) باشند.
ـ ثانیا: برای انجام این تکنیک، با یکی از دو سیستم زیر آموزش دیده باشند:
Yuko Systemو Liscio Thermal Reconditioning
زیرا تنها این دو کمپانی، در جهان صاحب تکنولوژی صاف کردن دائمی مو با روش ژاپنی می باشند.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت شخصی خانم LeResh یکی از متخصصین انجام تکنیک صاف کردن مو به روش ژاپنی مراجعه نمائید.
● مراقبت از مو بعد از انجام این عمل:
بعد از این عمل، مو تا ۴۸ الی ۷۲ ساعت نباید شامپو و یا حتی خیس شود.
بعد از این عمل، مو تا یکی دو هفته نباید رنگ و یا های لایت شود.
● حالت های ویژه:
انجام این عمل بر روی موی هایلایت شده مهارت خاصی لازم دارد زیرا قسمتهائی که بیشتر هایلایت شده اند بیشتر تحت تاثیر فرایند قرار گرفته و سایه متفاوتی ایجاد خواهد نمود. برای جلوگیری از این حالت باید مثلا محلول ملایمتر، زمان کمتر و یا دمای پائینتری استفاده گردد که این، به تکنیک انجام دهنده روش بر می گردد.
بنابر اظهار سازنده سیستم، هیچ گونه گواه پزشکی دال بر خطرناک بودن این روش برای خانمهای باردار وجود ندارد. (قابل ذکر است که این سیستم در سال ۱۹۹۲ در US Patent به ثبت رسیده است.)

www.leresh.com

منبع : سازمان آموزش و پرورش استان خراسان

مطالب مرتبط

سلامت، مهم ترین عنصر آراستگی

سلامت، مهم ترین عنصر آراستگی
عنوان مواد آرایشی به محصولاتی اطلاق می شود که به منظور پاک کردن، زیبا کردن، جذاب کردن و تغییر ظاهر پوست بکار می رود. کرم های پوست، لوسیون ها، عطر، محصولات آرایشی صورت و چشم، فر و رنگ مو و دئودورانت ها در این دسته برشمرده می شوند. برخلاف داروها که برای درمان و یا جلوگیری از ابتلا به بیماری مورد مصرف قرار می گیرند، مواد آرایشی در ساختار و یا عملکرد بدن تغییری ایجاد نمی کنند. مواد معطر و نگهدارنده ها عنصر اصلی تشکیل دهنده لوازم آرایشی هستند.
همین مواد معطر که بیش از پنج هزار نوع آنها در تهیه محصولات آرایشی بکار می رود، علت اصلی ابتلا به بیماری های پوستی است.
دکتر سیدمرتضی ایران منش، متخصص پوست و مو، می گوید: تأثیر این مواد شامل حال همه افراد نمی شود، بلکه برخی افراد که نسبت به مواد خاصی حساسیت دارند، در صورت مصرف محصولات حاوی آنها، با مشکل روبه رو می شوند. برای مثال کسانی که نسبت به لانولین (چربی موی بر) یا نسبت به سیر حساسیت دارند، نسبت به محصولات حاوی آن نیز واکنش نشان می دهند.مواد نگهدارنده موجود در لوازم آرایش می توانند عامل دیگر بروز عوارض پوستی باشند.
این مواد مانع رشد باکتری و قارچ در محصولات آرایشی می شوند و از آنها در برابر صدمات ناشی از تأثیر هوا و نور محافظت می کنند.در میان این نگهدارنده ها می توان به پارابن، ایمیداز ولیدینیل اوریا، کواترنیوم - ۱۵، دی -ام-دی-ام هایدنتوین، فنوکسی اتانول و فورمال دی هاید اشاره کرد که گاهی می توانند باعث بروز عفونت هایی در پوست شوند. علاوه بر این برخی از مواد افزودنی مانند بیتیونول، ترکیبات جیوه، وینیل کلراید، هالوژ نیتر سالیسیانیلیدز، ترکیبات زیرکونیوم موجود در خوشبوکننده های هوا، کلروفرم، متیلین کلراید، محرک های کلروفلروکربن و هگزا کلروفن می توانند مشکلات جدی تری مانند سرطان را به همراه داشته باشند.
● نکات مهم هنگام استفاده از محصولات آرایشی
▪ خارش های چشم ناشی از استفاده از ریمل
باید توجه داشت که اگر این خارش ها درمان نشوند می توانند عفونت های چشم را در پی داشته و به زخم قرنیه، ریزش مژه و یا حتی کوری منتهی شوند.
▪ پاک کردن مواد آرایشی قبل از خواب
اگر ذرات ریمل هنگام خواب وارد چشم شوند باعث خارش، خون افتادن و یا عفونت می شوند.
دکتر ایران منش معتقد است که پوست به فرصتی نیاز دارد تا پس از بازگشت به شرایط طبیعی، به استراحت بپردازد و خود را بازساز کند.
▪ عدم استفاده از لوازم آرایش مشترک
برس ها، فرچه ها و اسفنج های آرایشی، باکتری های پوست را به خود جذب کرده و باعث انتقال بیماری می شوند، به همین خاطر حتی برای یکبار هم نباید از آنها بطور مشترک استفاده کرد. علاوه بر این لازم است که این ابزارها را پس از چند بار مصرف با آب و شامپو یا صابون بشویید.
▪ اسپری های مو و پودرهای آرایشی
استنشاق اسپری های مو و پودرهای آرایشی به مقدار و دفعات زیاد می تواند باعث بروز اختلالات ریوی شود.
▪ توجه به تاریخ مصرف لوازم آرایش و شرایط نگهداری از آنها
دکتر مریم اخیانی در این باره می گوید: باید به شرایط نگهداری و درجه حرارت ذکر شده در برگه راهنمای لوازم آرایش به دقت توجه کرد و با رسیدن زمان انقضای محصول، حتی در صورت عدم تغییر رنگ و بو، از مصرف آن خودداری کرد.
● لوازم آرایش طبیعی و گیاهی
هنگام تهیه این محصولات باید توجه داشت که توسط کارخانجات دارای نشان استاندارد تهیه شده باشند، زیرا احتمال وجود باکتری و قارچ در محصولاتی که از عطاری های غیرمعتبر تهیه می شود بسیار زیاد است.
▪ استفاده از لوازم آرایش ضدآب
استفاده از این محصولات برای همه افراد مناسب نیست.
دکتر اخیانی در این باره می گوید: «افرادی که دارای پوست چرب هستند، بهتر است محصولات محلول در آب را مورد استفاده قرار دهند، در حالی که استفاده از محصولات ضدآب برای افرادی که پوست خشک دارند، مناسب تر است.
باید توجه داشت این افراد نیز لازم است از پاک کننده های مخصوص استفاده کنند، زیرا تکرار شست وشو با صابون غیرمناسب می تواند لطماتی را به پوست وارد کند.»
▪ توجه به PH محصولات
PH طبیعی پوست بین پنج و نیم الی شش (اسیدی ضعیف) است. دکتر ایران منش معتقد است که باید هنگام تهیه محصولات آرایشی به PH محصولات نیز توجه شود تا در حد PH طبیعی پوست باشد.
▪ محصولات دو منظوره
برخی از محصولات دو منظوره بوده و برای درمان و آرایش بکار می روند. برای مثال، شامپو یک محصول آرایشی است زیرا برای شست وشو و تمیز کردن موها به کار می رود اما شامپوی ضدشوره، یک محصول دو منظوره به حساب می آید. از محصولات آرایشی - دارویی دیگر می توان به خمیردندان های حاوی فلوراید، دئودورانت های ضدتعریق و مرطوب کننده ها و مواد آرایشی حاوی مواد ضدآفتاب اشاره کرد.
دکتر ایران منش در این باره می گوید: «نباید بطور خودسرانه این محصولات را مورد استفاده قرار داد و لازم است در این زمینه با پزشک مشورت شود زیرا این محصولات انواع مختلفی دارند که هر یک مناسب یک نوع مو و یا پوست است.»
● تاتو
تاکنون بی خطر بودن هیچ یک از جوهر و رنگ های مورد استفاده در تاتو و آرایش های دائم که رنگ های افزودنی است، ثابت نشده است. احتمال انتقال بیماری هایی مانند هپاتیت B، C و ویروس HIV و.‎.‎. از خطرات تاتو و آرایش های دائم هستند. به همین دلیل پس از انجام تاتو و آرایش دائم شخص تا یک سال نمی تواند خون اهدا کند.
● رنگ مو
به نظر دکتر اخیانی استفاده از رنگ مو در فواصل سه هفته یک بار یا یک ماه یک بار و بیشتر، ضرری به موها نمی رساند اما استفاده از دکلره و یا مصرف اکسیدان زیاد برای موها مضر است و باعث خشن شدن، گیر کردن موها و از دست رفتن انعطاف و درخشندگی مومی شود.
مواد برطرف کننده سفیدی مو
زمینه های ارثی، عصبی و عوامل محیطی می توانند در سفیدی زودرس موها مؤثر باشند.دکتر اخیانی در رابطه با برطرف ساختن سفیدی موها با استفاده از مواد موجود در بازار می گوید: «این مواد تنها تا زمانی که مورد استفاده قرار می گیرند، تأثیر دارند و در صورت قطع و عدم مصرف تأثیر خود را از دست می دهند.در مجموع باید به هنگام خرید و استفاده از محصولات آرایشی به معتبر بودن شرکت تولیدکننده، استانداردها و شرایط نگهداری محصولات و پس از آن، به سلامت پوست توجه داشت.

وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
۱۰۰ عکس منتخب ایسنا در سال ۹۶
۱۰۰ عکس منتخب ایسنا در سال ۹۶ - عکس منتخب خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) چکیده‌ای بسیار مختصر از ثمره یک سال تلاش عکاسان این خبرگزاری در سراسر کشور است؛ تلاشی که برای انتقال بهتر اخبار و رویدادها و همچنین انعکاس معضلات و مشکلات جامعه به کار بسته شد. در پروسه انتخاب این ۱۰۰ عکس، چالش بزرگ، در واقع همان «انتخاب» بود.
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
بهترین روش سرخ کردن پیاز
فصل فصله پیازه و خیلی ها عادت دارن پیاز رو به مقدار زیاد سرخ میکنن و هر وقت که در غذاها به پیاز داغ احتیاج داشته باشن از پیازهای از قبل سرخ کرده شون استفاده میکنن.