شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ / Saturday, 19 January, 2019

ابوطالب طالبی (کشتی آزاد)


ابوطالب طالبی (کشتی آزاد)
ابوطالب طالبی در بیست و یکم فروردین ۱۳۲۴ در روستای گرگر شهر مرند به دنیا آمد. در سیزده سالگی به همراه خانواده خود به تهران مهاجرت کرد و در جوادیه تهران سکنی گزید. علاقه وافر او به کشتی باعث شد در اوایل نوجوانی به باشگاه پولاد تهران رود. ۳ سال زیر نظر حسینقلی (اصغر) مهر‌آموز به تمرین سخت بپردازد. پس از فراگرفتن کشتی به باشگاه جعفری رفت. در کنار نبی سروری، مهدی یعقوبی و محمدعلی خجسته‌پور مراحل ترقی را به سرعت پیمود. اولین رقابت جدی او در سال ۱۳۴۴ بود که تیم قدرتمند شوروی برای انجام دیداری دوستانه به ایران آمد.
تیم ایران در این سال به مقام قهرمانی جهان در منچستر رسیده بود. در شب سوم پیکار دو تیم، طالبی در برابر علی علی‌اف قهرمان نامدار روس‌ها مبارزه ای نزدیک داشت و در حالیکه در تمام طول کشتی حمله می‌کرد با یک امتیاز مسابقه را واگذار کرد.
سال بعد، طالبی در حالیکه تنها ۲۱ سال سن داشت با دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی ۱۹۶۶ تولیدو به میدان رفت. در این رقابت ها ۱۶ کشتی گیر برروی باسکول رفتند و طالبی با قرعه شماره ۱۶ در دور اول با یرجولیپانن از فنلاند روبرو شد. طالبی این مبارزه را با امتیاز برد و در دور دوم هم هنریش تروتزباچر از اتریش را با امتیاز مغلوب کرد. سومین کشتی‌گیری که در برابر وی شکست را پذیرا شد کارل دودری‌مونت آلمانی بود. طالبی در دور چهارم استراحت کرد و بعد در دور پنجم به مصاف علی علی‌اف ورسی رفت که این مبارزه به تساوی انجامید. آخرین مبارزه او با حسن سوئیچ از ترکیه بود که با شکست امتیازی طالبی همراه شد تا با ۸ نمره منفی بر سکوی سوم وزن ۵۷ کیلوگرم بایستد.
یک سال پس از آن، طالبی در دهلی‌نو هندوستان یک بار دیگر به مدال برنز جهان رسید. در این سال ۱۷ کشتی‌گیر در ۵۷ کیلوگرم حضور داشتند که نماینده ایران صاحب قرعه شماره ۹ بود. او در دور اول با تادامیشی تاناکا از ژاپن روبرو شد و کشتی را باخت. در دومین مبارزه،‌هورست مایر از آلمان شرقی را با ضربه فنی پشت‌سر گذاشت و در دور سوم به مصاف ریچارد سوفمان از ایالات متحده رفت که این کشتی‌گیر را با امتیاز شکست داد. در پیکار چهارم ، طالبی انتقام شکست سال قبل را از حسن سوئیچ ترک گرفت تا به دور نهایی برسد. در این مرحله با تساوی برابر بیشامبر سینگ از هندوستان و شکست برابر علی‌اف روس به مقام سوم جهان رسید.
ابوطالب طالبی در سال ۱۹۶۸ در تنها المپیک زندگیش حضور یافت. مکزیکوسیتی میزبان ۲۱ کشتی گیر در وزن ۵۷ کیلوگرم بود که طالبی با قرعه شماره ۱۷، در دور اول به مصاف خاویر راکسون از گواتمالا رفت و به راحتی به پیروزی رسید. او در دور دوم با احمدجان از افغانستان روبرو شد و این کشتی گیر را هم ۳-صفر برد. پیروزی در برابر محمد سودار از پاکستان و دونالد بهم از ایالات متحده، طالبی را در دور ششم (در دور چهارم استراحت کرد) در برابر علی‌اف روسی قرار داد،‌پیکاری که علی‌رغم شایستگی‌های طالبی مساوی اعلام شد. در آخرین کشتی، طالبی در حالیکه تا دقایق پایانی (۳-۰) از یوجیرو اوتاکه ژاپنی پیش بود، خاک و بارانداز شد و با قبول تساوی بر سکوی سوم المپیک قرار گرفت.
مسابقات جهانی ۱۹۶۹ ماردل پلاتا،‌آخرین حضور طالبی بود. در این رقابت ها کشتی گیر شایسته تیم ایران پیروزی‌های خوبی کسب کرد ولی با شکست در آخرین مبارزه در برابر دونالد بهم آمریکایی با ۸ امتیاز منفی سومین مدال برنز جهانی خود را دریافت نمود. پس از کسب این ۴ مدال برنز، طالبی به وزن ۶۲ کیلوگرم صعود نمود و چند سالی در این دسته کشتی گرفت. از جمله چند مدال طلا از مسابقات ارتش های جهان کسب نمود و در نهایت در سن ۲۷ سالگی برای همیشه بر تشک بوسه زد و کشتی را کنار گذاشت.


منبع : سایت پارس اسپورت

مطالب مرتبط

اولویت بندی بعضی از ویژگی های مربیان از دیدگاه مربیان و کشتی گیران سطح ملی کشور

اولویت بندی بعضی از ویژگی های مربیان از دیدگاه مربیان و کشتی گیران سطح ملی کشور
هدف از اجرای این تحقیق اولویت بندی معیارهای ارزشیابی مربیان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی وارائه الگوی مناسبی برای ارزشیابی آنان بود جامعه آماری این تحقیق را بیست مربی و سی کشتی گیر حاضر در تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی سال ۱۳۸۰ تشکیل می دادند که پرسشنامه تحقیق را تکمیل کردند با استفاده از اطلاعات حاصل از ادبیات تحقیق و روش دلفی معیارهای انتخاب مربیان ملی کشتی آزاد و فرنگی در هشت بعد اصلی مربیگری دسته بندی شدند هر بعد نیز شامل زیر مجموعه هایی از ویژگیهای مربیگری می شدند ابعاد مربیگری عبارت بودند از ویژگی های علمی و تخصصی مهارت های عاطفی انسانی ویژگی های ورزشی سوابق کاری ویژگی های شخصی و فردی مربی ویژگی های اجتماعی ویژگی های شخصیتی و ادارکی و مهارت های مدیریتی هر کدام در ابعاد مربیگری نیز دارای زیر مجموعه های متعددی بودندکه در یک پرسشنامه ۵۱ گزینه ای توسط آزمودنی ها اولویت بندی شدند نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل اطلاعات تکمیل شده توسط آزمودنی ها عبارتند از اولویت بندی ابعادمربیگری از دیدگاه مربیان حاضر در تحقیق و اولویت بندی ابعادمربیگری از دیدگاه کشتی گیران حاضر در تحیقی درجه اهمیت و رتبه بندی ابعاد مربیگری با استفاده از پرسشنامه تحقیق مشخص شد نتایج نشان داد که در بین مربین و کشتی گیران حاضر در تحقیق در رتبه بندی ابعاد مربیگری اختلاف وجود دارد

وبگردی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.