دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ / Monday, 19 March, 2018

مقدمه ای بر بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجوگر


مقدمه ای بر بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجوگر
امروزه تنها داشتن یک وب سایت اهمیت چندانی ندارد , بلکه این مهم و یا این سوال مطرح است:
" آیا وب سایت من اهداف و نیازهای مرا برطرف کرده , آیا این وب سایت تاثیری بر تجارت من داشته است و ... ؟ "
پس اگر هدف شما فقط داشتن یک وب سایت و یا داشتن یک نام در اینترنت می باشد , وقت خود را در خواندن این مقاله تلف نکنید ولی اگر هدف شما توسعه تجارت و یا معرفی توانمندی و محصولات خود به دنیا می باشد , مطمئنا شما مسیر درستی را انتخاب نموده اید؟
در نیل به این هدف راه سختی را در پیش خواهید داشت , چرا که رقبای شما در این مسیر فراوان خواهند بود. هدف شما کشاندن کاربران مورد نظرتان به وب سایت ( همان کاربران هدفمند ) و برآورده کردن نیاز آنها و در صورت موفقیت در این عمل , بدست آوردن مشتریان بالقوه جدید است .
برای به دام اندختن مشتریان راه های متفاوتی وجود دارد , بعضی از این روشها با صرف هزینه های بسیار و البته کوتاه مدت و بعضی دیگر با تکنیکهای خاصی به دور از هزینه های سرسام آور و البته مهمتر از آن ماندگار بودن بدست میآید.
در راه کار دوم هدف ما بدست اوردن کاربران از طریق موتورهای جستجوگر می باشد , چرا که طبق آمار ۸۰ درصد کاربران اینترنتی نیازهای خود را از طریق موتورهای جستجو برطرف می سازند. یعنی اگر سایتی بدون اصول بهینه سازی داشته باشید در واقع ۸۰ درصد مشتریان خود را از دست داده اید.
البته باید یاد آور شد این اصول باید به گونه ای پیاده سازی شود که شما بتوانید رقبای خود را در این مسیر پشت سر بگذارید و در نتایج جستجو , موتورهای جستجو رتبه بالایی را بدست آورید.
جهت به دست آوردن رتبه بالا در موتورجستجو ، باید بدانید که چگونه کاربرانتان از طریق موتورهای جستجو درجستجوی اطلاعات میباشند.
زمانی که بازدیدکنندگان و مشتریان شما از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو برای پیدا کردن محصولات و سرویس های Online استفاده میکنند، از مجموعه ای ازکلمات یا اصطلاحات استفاده می کنند , که عموماً کلمات کلیدی نامیده میشوند , در نتیجه شما بایستی بدنبال مشتریانتان درمورتورهای جستجو بگردید و بدانید یا بفهمید که آنها از چه کلمات کلیدی در رسیدن به هدفشان استفاده می کنند.
بطور یقین برای به دام انداختن مشتریان موتورهای جستجو , صفحات وب سایت شما باید شامل کلمات کلیدیی باشد , که کاربران از آنها در موتورهای جستجو استفاده می کنند.
به طورمثال اگرصفحه ای از وب سایتتان در مورد یک عبارت آموزش بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو و مشتقات آن میباشد, باید درسرتاسر متن (Content) و دیگر بخش های صفحه هم چون عنوان صفحه (Title) و یا متن لینکها (Anchor Text) از کلمات و اصطلاحاتی بهره ببرید که برای کاربران موتورهای جستجو آشنا تر می باشند (یعنی کلماتی که کاربران از آنها برای پیدا کردن اطلاعاتی در زمینه موتورهای جستجو استفاده می کنند, که این خود مستلزم تحقیق و تفحص می باشد).
● آنچه که آموزش بهینه سازی موتورجستجو را دربر میگیرد:
زمانی که مرورگر موتور جستجویی مانند googlebot صفحه وبی را تحلیل میکند ،آن صفحه را براساس فاکتورهای موتورهای جستجو بررسی می کند ، سپس فرمولی محاسبه میکند که چگونه صفحات آن وب سایت درآن موتورجستجو رتبه بندی شده اند.
مهمترین و بزرگترین موتورجستجو (که از طریق آن می توان ترافیک زیادی را بدست آورد) گوگل می باشد. گوگل برای ارزیابی صفحات وب حداقل ۱۰۰ فاکتور در نظر میگیرد هم چون: لینک های درون سایتی، ظاهرمتن، عنوان صفحه، سرتیترهاو لینک های خارج شده از سایت، متن لینکها و ... .
● بهینه سازی موتورجستجو در رسیدن به اهداف تجاری:
بیایید ازاول شروع کنیم. شما ایده بزرگی برای یک تجارت دارید . شما بازار را جستجوکرده اید و به یک برنامه مطلوب و طرح تجاری رسیده اید. حال برای موفق شدن در تجارتتان به چه چیزی یا چیزهایی نیاز دارید؟
اولین گام این است که بپذیریم شرکتتان نیاز به وب سایتی دارد.
مرحله دوم (جدا از نحوه طراحی وب سایت) به دام اندختن کاربران اینترنتی می باشد که خود مستلزم این است, نام وب سایت در نتایج ابتدایی درموتورهای جستجو قرار گیرد.
یکی ازاولین مواردی که در نیل به این هدف شما مجبورید انجام دهید , انتخاب کردن یک نام دامنه (Domain) و یک نام تجاری برای وب سایتتان است. حتی اگرشما نام تجاری ونام حوزه تان مورد نظرتان را داشته باشید، ما به شما پیشنهاد میکنیم, که ازآنجائیکه بعضی ازمفاهیم خیلی مهم و تکنیکهای بهینه سازی موتورجستجو که ما معرفی میکنیم وجود دارد اولین بخش را حذف نکنید.
▪ پس می توان بهینه سازی وب سایت را در مراحل زیر خلاصه کرد :
۱) انتخاب نام حوزه (Domain) و شرکت
شما ممکن است فکر کنید نام شرکت من چه ارتباطی با بهینه سازی موتورجستجو می تواند داشته باشد ؟اگرشما نام صحیح شرکت و حوزه را درابتدا انتخاب کنید , می توان گفت گام بلندی در کل مرحله بهینه سازی برداشته اید و کار را خیلی آسانتر میکند.
۲) بهینه سازی وب سایت:
در این مرحله ا زآموزش بهینه سازی , بیشتر بهینه سازی درون سایتی را مد نظر قرار داده و درمورد چگونه بهینه شدن وب سایتتان برای رتبه بندی بهتر در موتورجستجو , بخصوص رتبه بندی گوگل بحث می کنیم .
۳) بهینه سازی عنوان (Title):
عنوان (Title) صفحات وب خیلی مهم است .
احتمالاً مهمترین بخش یک صفحه (خصوصاً برای موقعیت یابی درگوگل و یاهو) عنوان می باشد, در نتیجه باید به صورت کاملا ایده آل به کمک تعدادی ازکلمات کلیدی بهینه سازی شود.
۴) بهینه سازی برچسب های متا (Meta Tags)
زمانی وجود داشت که محتویات یک برچسب متای صفحات خیلی مهم بود، تقریباً همان زمانی بود که دیواربرلین هنوز پابرجا بود.امروزه موتور جستجو برای برچسب های متا (Meta Tags) ارزش کمی قائل میشود.
۵) بهینه سازی متن پیوندی (Anchor Text)
گوگل ( و تعداد کمی از موتورهای جستجو ) به متن لینکهای (Anchor Text) وارد شده به صفحه اهمیت زیادی می دهد و این مهم را در صفحات نتایج جستجویش (SERP) نشان می دهد.
۶) رقابت با صفحات وب سایتهای مربوط به نتایج موتورجستجو
در این بخش بیشتر توجه به سمت محتوای درون صفحه ای (متن بدنه، عنوان صفحات و غیره ) معطوف گردیده است.


منبع : سئو

مطالب مرتبط

موتورها پیدایتان می‌کنند

موتورها پیدایتان می‌کنند
تعداد آمریکایی‌هایی که خود را در گوگل جست‌وجو می‌کنند و یا اصطلاحا خود را گوگل می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است. آمریکایی‌ها همچنین در مورد دوستان و همکاران خود در گوگل به جست‌وجو می‌پردازند.
دو سازمان تحقیقاتی Pew Internet و American Life Project اعلام کردند که ۴۷ درصد از کاربران اینترنت در ایالات متحده در گوگل یا سایر موتورهای جست‌وجوی اینترنتی، اطلاعاتی در مورد خودشان را جست‌وجو کرده‌اند.
این آمار بیش از دوبرابر کاربرانی است که در سال ۲۰۰۲ به جست‌وجوی اطلاعات مربوط به خود در اینترنت پرداختند.
مری مدن (Marry Madden)، متخصص تحقیقاتی ارشد موسسه Pew با شگفتی از آمار مذکور می‌گوید: درست است! این آمار از ۲۲ درصد به ۴۷ درصد رسیده و عملا بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است، اما این در حالی است که بسیاری از کاربران اینترنت، تا به حال حتی اسم خودشان را هم در یک موتور جست‌وجو تایپ نکرده‌اند. سطح آگاهی کاربران بدون شک بالا رفته است، اما نمی‌دانم آیا این درست است که پا به پای اطلاعاتی که خودمان از خود منتشر می‌کنیم یا دیگران در مورد ما بر جای می‌گذارند از همه آنها خبر داشته باشیم یا خیر؟
حدود ۶۰ درصد از کاربران اینترنت در تحقیقات مذکور عنوان کردند که از گسترش اطلاعات‌شان به صورت آنلاین نگرانی و مشکلی ندارند؛ اما دغدغه‌ اصلی آنها چگونگی به کار گرفته شدن این اطلاعات است. در میان طیف مختلف کاربران، افراد زیر ۵۰ سال با سطح سواد و درآمد بالا، بیش از سایر کاربران به جست‌وجوی خود در اینترنت تمایل نشان داده‌اند، یکی از دلایل آن این است که شغل این افراد به وجهه و اعتبار آنلاین خاصی نیاز دارد.
این در حالی است که طبق گزارش Pew، ۵۳ درصد از کاربران بزرگسال اینترنت اذعان کرده‌اند که در مورد اطلاعات شخصی دیگری به جست‌وجو پرداخته‌اند.
این در حالی است که شخصیت‌های برجسته مثل خوانندگان یا بازیگران جز کسانی به حساب نمی‌آیند که از طرف کاربران دیگر مورد جست‌وجو قرار گرفته‌اند.
جست‌وجوی این چنینی در بعضی از موارد به این دلیل است که کاربر ارتباط خود با فرد مورد جست‌وجو را از دست داده است. با وجود این، جست‌وجو برای یافتن اطلاعات دوستان، بستگان، هم شاگردی‌ها و همسایه‌ها به یک امر عادی تبدیل شده است.
با اینکه درآمار به دست آمده، مردها و زن‌ها در این زمینه تقریبا درصد یکسانی را تشکیل می‌دهند، به نظر می‌رسد زنان کمی بیش از مردان به پیدا کردن اطلاعات دوستان‌شان در اینترنت گرایش دارند.
اکثر این جست‌وجوها بی‌خطر و بی‌آزار است و تنها برای پیدا کردن اطلاعات فرد دیگر به کار می‌رود، اما یک سوم جست‌وجوهای صورت گرفته در مورد دیگران، به جست‌وجوی اطلاعات عمومی مثل آمار طلاق و یا ورشکستگی مربوط می‌شود. به همین نسبت، کاربران برای پیدا کردن عکس افراد دیگر نیز جست‌وجو کرده‌اند.
سه چهارم کاربرانی که خود را در اینترنت جست‌وجو کرده‌اند عنوان کرده‌اند که این کار را فقط یک یا دو بار انجام داده‌اند و تنها چهار درصد از کاربران اینترنت اذعان کردند که به نتیجه نامناسب و ناامیدکننده‌ای در جست‌وجوهای خود رسیده‌اند.
تحقیقات نشان می‌دهد که نوجوانان بیش‌تر از بزرگسالان نسبت به محدود کردن و دیده شدن اطلاعات‌شان در پاتوق‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی مثل Facebook یا MySpace حساسیت دارند.مدن در این باره می‌گوید: نوجوانان با فناوری و برنامه‌های مختلف راحت‌تر کنار می‌آیند، اما در عین حال والدین آنها در مورد فعالیت آنها و چگونگی به اشتراک‌گذاری اطلاعات‌شان به آنها هشدار می‌دهند.
گفتنی است در تحقیقات مذکور که بین ۳۰ نوامبر تا سی‌ام دسامبر سال پیش از ۱۶۲۳ کاربر اینترنت و از طریق تلفن صورت گرفت، فقط سه درصد احتمال خطا وجود دارد.
با وجود تمامی جست‌وجوهای صورت گرفته، کاربران ظاهرا نسبت به دهه گذشته کمتر در خصوص محرمانگی اطلاعات خود حساسیت دارند و می‌توان گفت که مردم نسبت به گذشته نگرانی کمتری در مورد پخش و گسترش اطلاعات شخصی‌شان دارند و نتیجه‌گیری بهتر این است که مفهوم محرما نگی نسبت به قبل تغییر کرده است.
دانیل جی سولوو (Daniel J. Solove)، پروفسور حقوق دانشگاه واشنگتن می‌گوید: اینکه مردم در حال حاضر نسبت به عواقب شهرت آنلاین‌شان آگاهی ندارند یک واقعیت است.
تمامی این فناوری‌ها و امکانات نسبتا جدید است و در نتیجه مردم زیادی بدون اینکه آگاهی چندانی در مورد جنبه‌های منفی گسترش اطلاعات خود به صورت آنلاین داشته باشند به این کار می‌پردازند، در حالی که نمی‌دانند با گسترش اطلاعات‌شان در معرض چه آسیب‌های بزرگی قرار دارند.
وی می‌افزاید: پدیده محرمانگی رفته رفته به مساله مهمی تبدیل می‌شود و می‌توان گفت که دیگر چیزی تحت عنوان اطلاعات مخفی وجود ندارد. امروزه مردم خواستار امکانات مختلفی هستند و یکی از این امکانات، کنترل بر اطلاعات شخصی است.
در واقع می‌توان گفت که مردم با امر به اشتراک گذاری اطلاعات‌شان به صورت آنلاین مشکل چندانی ندارند، اما آنچه آنها را اذیت و نگران می‌کند، سوء استفاه یا استفاده‌های تجاری و تبلیغاتی از نام آنها است.

وبگردی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
شیرینی نان چایی | طرز تهیه شیرینی نان چایی قزوین
شیرینی نان چایی و دستور تهیه شیرینی نان چایی و تهیه شیرینی نان چایی و درست کردن شیرینی نان چایی را در نمناک بخوانید.