چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ / Wednesday, 20 June, 2018

اینترنت بانک‌ها و چالش‌های امنیتی


اینترنت بانک‌ها و چالش‌های امنیتی
بانکداری‌اینترنتی و انواع دیگر بانکداری برخط، مزیت‌های مختلفی همچون بهبود کارایی، سرعت و آسانی کار را به همراه دارد.
اما با شکل‌گیری‌اینترنت به عنوان یک شبکه عمومی، ما با مباحث جدیدی پیرامون محرمانگی و امنیت اطلاعات مواجه بوده‌ایم. عموماً بانکداری برخط می‌تواند مخاطره‌های فراوانی برای موسسات و بنگاه‌های اقتصادی به همراه داشته باشد و‌این مخاطره‌ها با گزینش و انتخاب یک برنامه جامع مدیریت ریسک قابل کنترل و مدیریت خواهد بود.
بانکداری الکترونیکی متکی بر محیط مبتنی بر شبکه است. همانطور که پیشتر ذکر شد، دسترسی به شبکه با استفاده از ترکیبی‌از ابزار و وسایل مانند رایانه‌های شخصی، تلفن‌ها، تجهیزات تعاملی تلویزیونی و کارت‌های رایانه‌ای مختلف امکان پذیر است. ارتباطات در ابتدا توسط خطوط تلفنی، کابل‌ها و برخی از سیستم‌های بی‌سیم میسر بود.
این سیستم‌ها چه اطلاعاتی و چه تراکنشی باعث آسان شدن ارتباط کاری بانک و مشتریان و اغلب توسط سرویس دهنده‌ای به عنوان شخص سوم ‌ارایه می‌شوند. با‌این وجود همه شبکه‌ها درجه مخاطره و آسیب پذیری یکسانی ندارند.
موضوع قابل توجه حملات شبکه‌ای داخلی به صورت بالقوه خطرناکتر هستند زیرا دسترسی پرسنل بانک‌ها که در سمت‌های مختلف کار می‌کنند به منابع اطلاعاتی مهم رایانه‌های بانک دسترسی دارند. با کمی‌اطلاعات مربوط به عملیات بانکی یک حمله کننده داخلی می‌تواند به سیستم‌های جابه جایی پول به صورت مستقیم دسترسی پیدا کند. بنابراین آنچه که یک موسسه مالی در اولین گام امنیتی خود باید مورد توجه قرار دهد بررسی و ارزیابی‌مسایل امنیتی در شبکه داخلی است.
اینترنت، همانطور که پیش از‌این اشاره شد یک شبکه عمومی‌و سیستم باز است که هویت کاربران آن به اسانی قابل شناسایی نیست. به علاوه‌اینکه مسیرهای ارتباطی آن فیزیکی نیستند و می‌تواند مورد حملات و مزاحمت‌های بی‌شماری بشود. گرک می‌گوید:” ارتباطات‌اینترنتی همانند کارت پستال‌های ناشناسی است که توسط یک گیرنده ناشناس دریافت می‌گردد.” هر چند که ممکن است‌این کارت پستال توسط هر کسی مطالعه شود اما باید پیام به صورت محرمانه و امن به مقصد نهایی ارسال شود [Gerck۰۰]. به طور کلی می‌توان سه مشکل اصلی را از نقطه نظر امنیتی معرفی کرد.
۱) Spoofing : چگونه می‌توانیم به مشتری‌این اطمینان را بدهیم که با ورود به سایت و انجام معامله در آن، شماره رمز کارت اعتباری وی مورد سرقت و جعل قرار نخواهد گرفت؟
۲) Eavesdropping: چگونه می‌توانیم مطمئن شویم که اطلاعات شماره حساب مشتری ما هنگامی‌که برای یک معامله امن در وب اقدام می‌کند، قابل دستیابی‌برای متخلفان نیست؟
۳) Data alteration: چگونه می‌توانیم یقین حاصل کنیم که اطلاعات شخصی ما توسط متخلفان قابل تغییر نیست؟
بنابراین ما با موضوعات گوناگونی مواجه هستیم: گواهی یا تایید برای ممانعت از فریبکاری، محرمانگی برای جلوگیری از جعل، پیوستگی و صحت داده‌ها برای ممانعت از تغییر آنها و عدم رد و انکار برای ممانعت از کذیب موارد پیشین.
راه حل جلوگیری از‌این مشکلات استفاده از گواهی‌های دیجیتالی و امضای دیجیتالی برای وب سرور‌ها می‌باشد که امکان تشخیص صحت و پیوستگی داده‌ها را فراهم می‌کند و از الگوریتم‌های رمزنگاری برای تامین محرمانگی داده‌ها استفاده می‌کند. پروتکل امنیتی SSL در مرورگر وب شما از تمام‌این تکنیک‌ها برای دستیابی‌به ارتباطات امن و قابل اطمینان استفاده می‌کند.
مشاهده نشانی وب یک سایت با Http به علاوه یک S یعنی Https نشان دهنده امنیت سایت است و به‌این مفهوم است که در کدنویسی سایت مسایل رمز نگاری لحاظ شده است.‌این ویژگی به وسیله یک قفل یا کلید کوچک در پایین صفحه بیشتر مرورگر‌ها نمایش داده می‌شود.
در‌اینجا به چند نمونه از هشدارهای امنیتی که هر کسی می‌تواند آنها را مورد توجه قرار دهد اشاره می‌کنیم.(این موارد توسط بانک مرکزی شیکاگو ‌ارایه شده است).
▪ پیش از انجام هرگونه تراکش برخط یا ارسال اطلاعات شخصی مطمئن شوید که نقل و انتقال وجوه رمزنگاری شده است.(به نکته اشاره شده در مورد پروتکل SSL توجه فرمایید)
▪ ایمیل‌ها معمولاً امن نیستند. ارسال اطلاعات شخصی مانند شماره تامین اجتماعی، شماره شناسایی شخصی یا شماره حساب به وسیله‌ایمیل کار عاقلانه‌ای نیست مگر‌اینکه رمزنگاری شده باشد.
از سوی دیگر شما باید هر گذرواژه و شماره شناسایی شخصی را که از‌ایمیل‌های رمز نگاری نشده دریافت می‌کنید تغییر دهید.
▪ مطمئن شوید که شما در وب سایت معتبری هستید. جاعلان الکترونیکی، وب سایت‌هایی با نام‌های مشابه و ظاهر گول زننده برای دریافت اطلاعات شخصی افراد راه‌اندازی می‌کنند.
▪ در صورت امکان از گذرواژه‌های هوشمند که ترکیبی‌از حروف، اعداد و نشان‌ها هستند برای بالابردن امنیت کار استفاده نمایید و در بازه‌های زمانی مشخصی نسبت به تغییر‌این گذرواژه‌های اقدام نمایید. گذرواژه یا شماره شناسایی خود را در اختیار هیچکس قرار ندهید و از انتخاب گذرواژه‌هایی همچون شماره شناسنامه، اسم خود یا نزدیکانتان و... که با سادگی قابل حدس زدن می‌باشند خود داری کنید.
▪ اعلامیه‌ها و هشدارهای مربوط به کارتهای اعتباری و بدهی بانک خود را مرتب بررسی کنید و اطلاعات مربوط به تراکنش‌های بانکی خود را کنترل کنید. بر‌این اساس می‌توانید صورت‌های مالی خود را با اطلاعات ‌ارایه شده از سوی بانک مقایسه کنید و تفاوت‌های احتمالی را مشخص سازید.
▪ خطاها و مشکلات احتمالی را گزارش دهید.
▪ از نرم افزارهای ضدویروس به روز استفاده کنید. از فایل‌های اصلی اطلاعات رایانه خود نسخه‌های پشتیبان تهیه نمایید.
▪ پس از اتمام کار بانکی خود در‌اینترنت رایانه را به حال خود رها نکنید یا فقط به بستن صفحه مرورگر خود اکتفا نکنید حتما با استفاده از دکمه خروج از سیستم از سایت خارج شوید.
▪ هنگام کار در بانک‌اینترنتی خود از سایر مرورگر‌ها را استفاده نکنید.
▪ هیچگاه اطلاعات شخصی خود را مانند کارت اعتباری یا شماره تامین اجتماعی خود را بدون آگاهی از‌اینکه چه کسی آنها را دریافت می‌دارد، چرا آنها به‌این اطلاعات نیاز دارند و چه برنامه‌ای برای استفاده از‌این اطلاعات دارند فارش نسازید.
▪ فایل‌هایی که توسط افراد یا سایت‌ها ناشناس ارسال می‌شوند را بر روی رایانه خود بارگذاری نکنید و بر روی لینک‌های ارسالی آنها کلیک نکنید.
گاهی وقت‌ها‌ این کار باعث ورود ویروس‌ها یا ویروس‌های شبه نرم افزار به رایانه شما می‌شود که باعث حذف یا تغییر اطلاعات رایانه شما می‌شود.
قوانینی وجود دارد که از مشتریان در مقابل تراکنش‌های غیرمجاز حمایت می‌کند نظیر تراکنش‌هایی که در بانکهای‌اینترنتی یا دستگاه‌های خودپرداز صورت می‌گیرد.
با رعایت نکته‌های ذکر شده در بالا می‌توانید از خود در برابر دام‌های بالقوه‌ای که بر سر راهتان وجود خواهد داشت حفاظت کنید و مطمئن شوید که تجربه‌ای بسیار امن و لذت بخش را از کار با یک بانک‌اینترنتی به دست خواهید آورد.


منبع : روزنامه فناوران

مطالب مرتبط

کارت‌های اعتباری

کارت‌های اعتباری
روزگاری بشر برای انجام داد و ستد روزانه خود، از معامله پایاپای استفاده می‌کرد؛ یعنی به جای استفاده از پول، کالایی را با کالای دیگر معاوضه می‌نمود. پس از رواج سکه و سپس روی کار آمدن انواع پول، روش‌های سنتی، جای خود را به رویکردهای نوینی دادند که در آن، پول‌های کاغذی، انواع چک، حواله‌های بانکی و صدها عنوان دیگر، معاملات را به انجام می‌رساند.
همزمان با افزایش زمینه‌های تجارت، نیاز به امنیت در حمل و نقل پول و حفظ اطلاعات تجاری افراد، بیش از پیش، مورد توجه قرار گرفت. از سوی دیگر، رشد چشم‌گیر فناوری اطلاعات و ارتباطات، سبب ورود ابزار جدیدی با عنوان کارت‌های اعتباری به عرصه تجارت و یکی از مهم‌ترین شاخه‌های آن یعنی تجارت الکترونیک گردید.
اولین کارت اعتباری در سال ۱۸۶۰م. و توسط یک دانشمند آمریکایی به نام ادوارد پلای مطرح شد؛ اما استفاده عمومی از آن حدود ۹۰ سال بعد معمول گردید و پس از مدتی به شکلی تقریباً امروزی درآمد. کارت‌های اعتباری با هر کاربرد و عنوانی که باشند، از نظر جنس به دو صورت مقوایی و پلاستیکی و از نظر ساخت و ظرفیت ذخیره‌سازی اطلاعات، به دو صورت همراه با نوار مغناطیسی و هوشمند، در بازار دیده می‌شوند.
کارت‌های اعتباری مقوایی برای استفاده از خدمات شهری و عمومی، مانند بلیت مترو، قطار و اتوبوس، بازدید از موزه‌ها و... کاربرد دارند؛ اما کارت‌های پلاستیکی بیشتر توسط بانک‌ها و مؤسسات مالی و غیرمالی، مانند مخابرات مورد استفاده قرار می‌گیرند. از سال ۱۹۸۳ با روی کار آمدن پایانه‌های فروش در فروشگاه‌ها و مراکز خرید، کارت‌های اعتباری نیز به صورت کارت‌های الکترونیکی در آمدند. به این ترتیب، امکان تشخیص هویت ارائه دهنده کارت اعتباری و میزان گردش حساب وی فراهم گردید.
کارت‌های اعتباری، انواع گوناگونی دارند؛ برخی از کارت‌ها همانند دادن چک به جای پول نقد است و مشتری تنها به اندازه موجودی حساب خود می‌تواند برداشت و به حساب پذیرنده کارت واریز کند. این کارت‌ها را کارت بدهی یا Debit card می‌نامند. با کمک این کارت‌ها، مبلغ کالا، در همان لحظه خرید دریافت می‌شود. همچنین می‌توان در خرید‌های روزانه از فروشگا‌ه‌ها و یا هنگام خرید از اینترنت، از آن استفاده کرد.
گروهی دیگر از کارت‌ها براساس اعتباری که بانک برای متقاضی مشخص می‌کند، کار می‌کنند. به این کارت‌ها از نظر روش پرداخت، «کارت اعتباری» پرداخت در آینده می‌گویند و در سطح بین‌المللی نیز کاربرد فراوانی دارند؛ به این ترتیب که متقاضی به مؤسساتی که این نوع کارت را می‌پذیرند، مراجعه کرده، کالاهای مورد نیاز خود را تا سقف اعتباری که بانک برای او در نظر گرفته، دریافت می‌کند و در پایان هر ماه نیز با دریافت صورت‌حساب خریدها و معاملات خود، مبلغ آن را به صورت قسطی یا کامل، به صادر کننده کارت می‌پردازد.
دسته دیگری از کارت‌های اعتباری یا کارت‌های هزینه نیز به شما اجازه می‌دهند تا به میزان نیاز خود و بدون در نظر گرفتن سقف اعتبار، به خرید و انجام معاملات بپردازید و پس از دریافت صورت‌حساب، تمام بدهی خود را تسویه کنید.
همان گونه که در ابتدا گفته شد، کارت‌های اعتباری از نظر ساخت و ظرفیت ذخیره‌سازی اطلاعات، به دو گروه همراه با نوار مغناطیسی و هوشمند تقسیم می‌شوند.
اگثر کارت‌هایی که تا این جا از آنها نام برده شد، کارت‌های همراه با نوار مغناطیسی هستند. هنگام استفاده از این کارت‌ها، به محض قراردادن کارت در دستگاه خودپرداز (ATM)، کارت خوان، اطلاعات حساب بانکی شما را از روی قسمت مغناطیسی پشت کارت که قبلاً رمزگذاری شده است نمایش می‌دهد؛ سپس پردازش‌گر اصلی، با کمک این اطلاعات، عملیات بانکی مورد نظر شما را انجام می‌دهد. از آن جایی که این کارت‌ها با شماره شناسایی شخص (PIN) کار می‌کنند، امور زیر توصیه می‌شود:
۱) از انتخاب نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، پلاک خانه و... که به راحتی توسط افراد دیگر قابل تشخیص هستند، خودداری کنید.
۲) شماره رمز خود را در کنار کارت یا درون کیف خود نگذارید؛ به این ترتیب، در صورت مفقود شدن کارت یا کیف پول شما، دسترسی به کارت اعتباری سخت‌تر خواهد شد.
۳) از خم کردن و مخدوش نمودن کارت جلوگیری کنید.
از آن جایی که کارت‌های همراه با نوار مغناطیسی، ظرفیت ذخیره‌سازی محدودی دارند، برای اعمال موارد امنیتی پیچیده‌تر و رمزگذاری دقیق‌تر، نیاز به وجود مدار‌های مجتمع و تراشه‌های خاصی است که به صورت حافظه کارت، عمل کند. از این رو، با قرار گرفتن یک تراشه کوچک به جای نوار مغناطیسی، کارت‌های هوشمند به بازار عرضه شدند. کارت‌های هوشمند از نظر جنس کارت و اندازه، همانند کارت‌های اعتباری معمولی هستند؛ اما با وجود تراشه‌ در آنها، کار‌آیی بیشتری دارند. کارت‌های هوشمند امکان تبادل اطلاعات، ذخیره‌سازی و پردازش اطلاعات را برای ما فراهم می‌کنند. انتقال اطلاعات در کارت‌های هوشمند، به دو صورت زیر انجام می‌گیرد:
الف) به کمک اتصالات که در سطح کارت وجود دارد.
ب) از طریق میدان‌های الکترومغناطیسی.
کاربردهای مهم کارت‌های هوشمند در سطح دنیا عبارتند از: انجام امور بانکی، خدمات بهداشتی، پرداخت آبونمان و تلفن‌های پولی و بی‌سیم.
همچنین SIM یا همان Subscriber Identity Module که ما آن را به عنوان سیم‌کارت می‌شناسیم، یک کارت هوشمند است؛ کارت هوشمندی که حاوی اطلاعات لازم برای شناسایی و دسترسی گوشی تلفن همراه شما به امکانات شبکه مخابراتی می‌باشد. همچنین این کارت به شما اجازه می‌دهد تا SMSهای خود را ذخیره کرده، فهرستی از شماره‌های تماس را به صورت دفترچه تلفن، در تلفن همراه خود نگه‌داری کنید.
● کارت هوشمند چندمنظوره
با افزایش موارد استفاده از کارت‌های اعتباری همچون کارت‌های سوخت، خدمات بهداشتی درمانی، خدمات مسافرتی و گردش‌گری، پرداخت قبوض و آبونمان، خرید و فروش، خدمات مخابراتی و... بر تعداد کارت‌ها نیز افزوده شد. به این ترتیب، افراد با انبوهی از کارت‌های مختلف و رمزهای عبور متفاوتی روبه‌رو هستند که نه تنها نگه‌داری آنها، بلکه به خاطر سپردن کلمه رمز آنها نیز مشکل می‌باشد. به همین دلیل، لزوم استفاده از یک کارت چند منظوره، مورد توجه قرار گرفت و در نتیجه با کمک یک کارت چند منظوره، عملیات چندین کارت مختلف، پشتیبانی خواهد شد؛ به طور مثال، یک کارت چند منظوره می‌تواند در یک فروشگاه به کمک شما بیاید؛ خرید خود را با کمک آن انجام دهید و سپس در پمپ بنزین به عنوان کارت سوخت عمل کند و نیز به عنوان کارت اعتباری مترو، بهای بلیت شما را بپردازد.
● کارت هوشمند سلامت
کارت هوشمند سلامت، در حقیقت جایگزینی برای دفترچه بیمه می‌باشد. در این کارت، دو نوع اطلاعات وجود دارد که شامل اطلاعات فردی و درمانی است؛ اطلاعات فردی، برای شناسایی افراد به کار می‌رود و همانند اطلاعات موجود در برگه اول دفترچه‌های بیمه است و برروی کارت هوشمند سلامت ثبت می‌شود و اطلاعات درمانی، برای آگاهی پزشکان است و نیز سابقه درمان، داروهای مصرفی و... را مشخص می‌کند.
برای استفاده از کارت هوشمند سلامت و انتقال داده‌ها، بایستی در مطب پزشکان، دستگاه‌های کارت‌خوان ویژه‌ای قرار داده شود و به این ترتیب پزشکان نیز در صورت تمایل نسخه‌های خود را به صورت الکترونیکی ارائه می‌دهند و از مزایایی چون امنیت اطلاعات، اطمینان از صحت و دقت در انجام دستورات پزشکی، دسترسی به پایگاه‌های داده تخصصی در ارائه مراقبت‌های بهداشتی، دسترسی به سوابق بیمار، پرداخت مطمئن ویزیت و... استفاده می‌کنند.
علاوه بر این، می‌توان به کمک این کارت‌ها در تهیه دارو از داروخانه‌ها استفاده کرد. همچنین مشاوره و راهنمایی در مورد نحوه مصرف دارو، اطلاعات عمومی در مورد بیماری، رژیم غذایی، عوارض جانبی و تداخلات دارویی و... را نیز از پایگاه‌های اطلاع رسانی می‌توان کسب کرد.
در هر صورت، در عمومی شدن کارت هوشمند سلامت بایستی نحوه انتقال اطلاعات، نحوه تمدید، مهلت اعتبار آن و... نیز مورد مطالعه و تحقیق بیشتری قرار گیرد؛ تا از آسیب‌های اقتصادی آن جلوگیری به عمل آید.
به طور کلی، استفاده از کارت‌های اعتباری به عنوان جایگزینی مناسب برای پول و خدمات، مزایا و کارکردهای بسیاری را به همراه خواهد داشت؛ مانند جلوگیری از اتلاف وقت و افزایش امنیت در انتقال پول و اطلاعات، سهولت در خرید‌های روزانه، امکان دسترسی در مناطق جغرافیایی مختلف، کاهش کاغذ بازی و توسعه بانک‌داری الکترونیکی.

وبگردی
(ویدئو) پرواز تماشاگران ایرانی از سن پترزبورگ به کازان
(ویدئو) پرواز تماشاگران ایرانی از سن پترزبورگ به کازان - به گزارش ورزش سه، هواداران تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه برای حمایت از تیم کشورمان مقابل اسپانیا به شهر کازان رسیدند.
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان !
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان ! - لازم است ذکر شود جنبش عدالتخواه دانشجویی در صورت ادامه تعلل دستگاه‌های مربوطه در تخلیه ملک بیت‌المال، حق اقدامات انقلابی را برای اجبار فرد نامبرده به تخلیه ویلای لواسان، برای خود محفوظ می‌داند.
فیلم | مشکل مقبولیت و مشروعیت در کشور
فیلم | مشکل مقبولیت و مشروعیت در کشور - دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهوری معتقد است که ما یک بار برای همیشه باید مشکل مشروعیت و مقبولیت را در کشور حل کنیم. این درست نیست که بخشی از نظام هم مشروع باشد هم مقبول اما بخش دیگری که از دل همین نظام در آمده است فقط مقبول باشد.
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر - امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : در ماه رمضان به ۴۱ دختر تجاوز شده که از این میان فقط ۳ دختر شکایت کرده اند.
فیلم مهران مدیری در برنامه خندوانه
فیلم مهران مدیری در برنامه خندوانه - برنامه کامل خندوانه با حضور مهران مدیری مهمان ویژه برنامه عید فطر برنامه خندوانه بود و این قسمت از مجموعه خندوانه را خاص کرد.
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید!
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید! - بر این اساس، ورزشگاه‌های دستگردی، تختی، معتمدی، آزادی، شیرودی، بوستان‌های گفت‌وگو، طالقانی، ولایت، پردیسان، هنرمندان، پارک شهر و ضلع شمالی ساختمان مجلس شورای اسلامی به عنوان محل‌های مناسب تجمع در تهران تعیین شده‌اند و از این پس معترضان می‌توانند در این محل‌ها تجمع کنند.
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!