دوشنبه, ۲۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 17 February, 2020
مجله ویستا

شورش در بند یازده زندان - Riot In Cell Block 11


شورش در بند یازده زندان - Riot In Cell Block 11
سال تولید : ۱۹۵۴
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : والتر وانگر
کارگردان : دان سیگل
فیلمنامه‌نویس : ریچارد کالینز.
فیلمبردار : راسل هارلان
آهنگساز(موسیقی متن) : هرشل برک گیلبرت
هنرپیشگان : نویل براند، امیل مایر، فرانک فیلن، لیو گوردون، پل فریس، دان کیفر و آلوی مور.
نوع فیلم : سیاه و سفید، ۸۰ دقیقه.


زندانیان بند یازده زندان فولسام به رهبری "دان" (براند) برای بهتر شدن شرایط زندگی در زندان شورش می‌کنند. "دان" به کمک یک زندانی روانی به‌نام "کارنی" (گوردون) کنترل این بند را در دست می‌گیرد و با گروگان گرفتن نگهبان‌ها، خواسته‌هایش را با رئیس زندان (مایر) مطرح می‌کند. رئیس زندان که از قبل هم برای گرفتن بودجه و انجام اصلاحات با مسئولان مجادله داشته، برخوردی هم‌دلانه دارد، اما گوش شنوائی پیدا نمی‌کند. با رسیدن خبر شورش به بندهای دیگر، و افزایش خطر سرایت شورش به تمام زندان، رئیس زندان برخلاف میلش نیروهای میلیشای محلی را به کمک فرا می‌خواند. "کارنی" که توجهی به خواسته‌های زندانی‌ها ندارد و اهداف بیمارگونه خودش را دنبال می‌کند، شورش را با خطر شکست روبه‌رو می‌سازد. تلاش‌های رئیس زندان نیز به نتایج مثبتی می‌رسد، با این همه برای "دان" تقاضای ۳۰ سال افزایش محکومیت می‌شود. در طول مذاکرات، "کارنی" زندانی‌ها را تحریک می‌کند و حتی "سناتور هاسکل" (فیلن) را با چاقو می‌زند. سرانجام شورش به پایان می‌رسد، در حالی که چیز چندانی عاید کسی نشده است.
٭ از آثار نخستین سیگل و متعلق به دوره‌ای که هنوز به‌عنوان فیلم‌ساز درجه اول مورد توجه قرار نگرفته است. فیلم هنوز از بهترین‌های نوع "زندان" به‌شمار می‌آید. نگاه انتقادی کار بیشتر مدیون تهیه‌کننده آن، وانگر است که خود در اوایل دهه ۱۹۵۰ به جرم تیراندازی به کارگزار "محبوب" همسرش (ستاره هالیوودی، جون بنت) مدتی را در زندان گذرانده بود. سیگل بعدها بار دیگر به لوکیشن‌ زندان بازگشت و فیلم دیدنی دیگری را با شرکت کلین ایست‌وود، فرار از آلکاتراز (۱۹۷۹) روی پرده برد.

همچنین مشاهده کنید
 وبگردی


 از میان خبرها
سایت خبر ورزشیسایت اعتماد آنلاینروزنامه سازندگیسایت پارسینهسایت آفتاب نیوزسایت خبرآنلاینسایت الفروزنامه اعتمادسایت ورزش سهسایت همشهری‌آنلاین