جمعه, ۱۳ تیر, ۱۳۹۹ / 3 July, 2020
ارتقای زیرساخت‌ها
ارتقای رتبه جهانی ایران در توسعه دولت الکترونیک ادامه می‌یابد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / خدمات آنلاین / ارتباطات و فناوری اطلاعات / سیستم الکترونیک / اینترنت / شاخص سرمایه انسانی
ارتقای رتبه جهانی ایران در توسعه دولت الکترونیک ادامه می‌یابد؟
تهران- ایرناپلاس- روند ارتقای جایگاه جهانی ایران در توسعه دولت الکترونیک از دو سال پیش با بهبود در بخش‌های سه‌گانه سرمایه انسانی، زیرساخت‌ها و خدمات آنلاین آغاز شده است. با توجه به اقدامات اخیر در الکترونیکی کردن ارائه خدمات عمومی توسط سازمان‌های دولتی، پیش‌بینی می‌شود روند موفقیت همچنان استمرار داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
تحقق جهش تولید اولویت اصلی امسال درشهرک های صنعتی فارس
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تحقق جهش تولید را مهمترین اولویت امسال در شهرک ها و نواحی صنعتی استان اعلام کرد و گفت:امسال در راستای تحقق این مهم 24عنوان برنامه در حوزه های مختلف تدوین و اجرا خواهد شد.به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس احد فتوحی در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز افزود:یکی از مهمترین برنامه های امسال،پایش طرح های صنعتی با هدف حمایت در بهره برداری از آنها است که در این بخش 500طرح صنعتی بالای 60درصد پیشرفت فیزیکی و 500طرح دیگر نیز با پیشرفت کمتر از 50درصد در برنامه هدف قرارگرفته اند.وی افزود :با بهره برداری از این واحد ها جهش مناسبی در زمینه تعداد واحد های بهره بردار شهرک های صنعتی  ایجاد می شود .فتوحی  در ادامه تقویت و حمایت از  شرکت‌های …
تدوین قوانین جدید برای دفاع غیرنظامی ضروری است
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / مجلس یازدهم / سردار غلامرضا جلالی / مجلس شورای اسلامی / پدافند غیر عامل
تدوین قوانین جدید برای دفاع غیرنظامی ضروری است
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: تدوین قوانینی جهت ارتقای دفاع غیرنظامی کشور در راستای صیانت از زیرساخت‌ها و دارایی‌های حیاتی کشور و حفاظت از مردم ضروری است.
برای توسعه ارتباطات باید ۱۰۰ برابر بودجه فعلی سرمایه گذاری کرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / اسحاق جهانگیری / فناوری اطلاعات / اینترنت / ارتقای زیرساخت‌ها
برای توسعه ارتباطات باید ۱۰۰ برابر بودجه فعلی سرمایه گذاری کرد
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در دوران پسا کرونا نیازمند توسعه بخش ارتباطات کشور هستیم، گفت: برای تحقق این امر، نیاز به سرمایه گذاری با ۱۰۰ برابر بودجه فعلی داریم.
رفع ۹۰ درصد مشکلات ارتباطی شبکه تلفن ثابت در روستاها
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / رگولاتوری / توسعه روستاها / محمد امامی / ارتقای زیرساخت‌ها
رفع ۹۰ درصد مشکلات ارتباطی شبکه تلفن ثابت در روستاها
مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از رفع ۹۰ درصد از مشکلات کیفیت ارتباطی شبکه تلفن ثابت در روستاها خبر داد.
۱۴۰۰گیگابیت به ظرفیت شبکه IP زیرساخت افزوده می شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / اینترنت / ارتقای زیرساخت‌ها / محمد جواد آذری جهرمی
۱۴۰۰گیگابیت به ظرفیت شبکه IP زیرساخت افزوده می شود
وزیر ارتباطات گفت: امشب ۱۴۰۰گیگابیت بر ثانیه به ظرفیت هسته‌ شبکه ‌IP زیرساخت افزوده می‌شود تا آماده‌ نوروز باشیم.
احداث یک پایگاه نظامی در شرق مصر با هدف تأمین امنیت کانال سوئز
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / مصر / جذب سرمایه گذاری / ارتقای زیرساخت‌ها / پایگاه نظامی
احداث یک پایگاه نظامی در شرق مصر با هدف تأمین امنیت کانال سوئز
مصر در حال انجام اقدامات مقدماتی برای ساخت یک پایگاه جدید نظامی در مرزهای شرقی این کشور با هدف تأمین امنیت کانال سوئز است.
اسناد ساماندهی استفاده از سامانه‌های نرم‌افزاری سازمانی تدوین شد
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / مرکز افتای ریاست جمهوری / امنیت اطلاعات / ارتقای زیرساخت‌ها / ادارات دولتی
اسناد ساماندهی استفاده از سامانه‌های نرم‌افزاری سازمانی تدوین شد
مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، پیش‌نویس اسناد ساماندهی استفاده از سامانه‌های نرم‌افزاری سازمانی را منتشر کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / امنیت سایبری / مرکز افتای ریاست جمهوری / ارتقای زیرساخت‌ها
الزامات امنیتی پایه زیرساخت های حیاتی کشور تببین شد
الزامات امنیتی پایه مرتبط با زیرساخت های حیاتی در مرکز افتای ریاست جمهوری و با حضور بیش از ۷۰ شرکت فناوری اطلاعات، تبیین شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / عباس صالحی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / ارتقای زیرساخت‌ها
توجه به ارتقای زیرساخت های حوزه فرهنگی و دینی کشور مدنظر است
اراک- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه به زیرساخت های حوزه فرهنگی و دینی کشور مدنظر قرار دارد، تا بتوان آثار مطلوب این مهم را در جامعه مشاهده کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / استانی-سیاسی
وعده‌های انتخاباتی دروغ باعث بدگمانی مردم می‌شود
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: بنده در مورد موضوعاتی که به پیشرفت استان، وضعیت زیرساخت‌ها و وضعیت عمومی استان مربوط است سیاسی فکر نمی‌کنم و بیشتر بنا بر ارتقای سطح عمومی دارم.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / حمید فتاحی / ارتقای زیرساخت‌ها / تحریم اقتصادی ایران
توسعه تمامی ظرفیت های ارتباطی کشور با وجود تحریم ها
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: به رغم تحریم ها و شرایط سخت توانستیم در توسعه تمامی ظرفیت های ارتباطی کشور به ویژه ظرفیت شبکه انتقال، شبکه فیبرنوری و اینترنت پیشرفت های خوبی کسب کنیم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / حرم امام رضا (ع) / سید مجید صدری / شرکت مخابرات ایران / ارتقای زیرساخت‌ها
خدمات ارتباطی حداکثری به زائران امام رضا(ع) ارائه می‌شود
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: تسهیلات حداکثری ارتباطی و خدمات شبانه روزی به زائران امام رضا (ع) ارائه می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / مسکن مهر / پردیس / شهرجدید پرند
ارزش مسکن مهر با خرید عرصه بالا می‌رود
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هرچه استقبال متقضیان از خرید عرصه مسکن مهر بیشتر باشد به شرکت عمران قدرت مالی می‌دهد تا با ارتقای زیرساخت‌ها شرایط زندگی را در شهرهای جدید مهیا کند و ارزش واحدها نیز به همین ترتیب بالا می‌رود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
قدردان مردم، مراجع تقلید و دولت عراق هستیم
معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به روابط مستحکم دو کشور و دو ملت، بر نقش مراسم معنوی راهپیمایی اربعین در افزایش تفاهم و دوستی ایران و عراق یاد کرد و گفت: حضور میلیون‌ها عاشق امام حسین‌(ع) از مذاهب و ادیان و کشورهای مختلف در یک مقطع زمانی کوتاه نمایش دوستی، همبستگی و اتحاد دنیای اسلام است.به گزارش ایسنا،‌ اسحاق جهانگیری در دیدار با «لوی الیاسری» استاندار نجف اشرف،‌ ضمن قدردانی از مراجع بزرگ تقلید نجف و مقامات عراقی در میزبانی از بیش از 3 میلیون نفر ‌اظهار کرد: میزبانی از این تعداد زائر با توجه به برخی کاستی‌ها در زیرساخت‌ها کار دشواری است و دولت و مردم ایران از مهمانوازی دولت و ملت عراق تشکر می‌کنند.وی با بیان اینکه دولت ایران برای رفع مشکلات و موانع برگزاری بهتر مراسم راهپیمایی اربعین از هیچ اقدامی …
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اربعین 98 / حسین فلاح جوشقانی / ارتقای زیرساخت‌ها
ایجاد مسیر پشتیبان برای بالابردن ضریب پایداری شبکه ارتباطی
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات از ایجاد مسیر پشتیبان برای بالابردن ضریب پایداری شبکه ارتباطی در مسیرهای منتهی به پایانه مرزی مهران و ۲ برابر شدن پهنای باند ورودی استان ایلام خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
سمنان صاحب مرکز نوآوری بانوان می‌شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: مرکز نوآوری بانوان به عنوان یکی از راهکارهای ارتقای عدالت اجتماعی در سمنان ایجاد می‌شود.  به گزارش ایرنا «حبیب‌الله خجسته‌پور» در نشست کارگروه فرهنگی، اجتماعی، سلامت و خانواده سمنان افزود: فرمانداری استان به عنوان متولی و دیگر دستگاه‌های مرتبط برای ایجاد مرکز نوآوری بانوان یک ماه فرصت دارند بابت تامین زیرساخت‌ها حامی پیدا کنند. وی با اشاره به این‌که پارک علم و فناوری سمنان باید برای تامین منابع مالی مرکز نوآوری بانوان در سمنان کمک ‌کند، ادامه …
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / رومینگ / اسماعیل رادکانی / اربعین 98 / ارتقای زیرساخت‌ها
نرخ اینترنت رومینگ بین‌الملل در ایام اربعین کاهش یافت
مشاور وزیر ارتباطات در امور تأمین ارتباطات مناسبت‌های مذهبی از کاهش ۷۵ درصدی تعرفه لینک بین‌الملل رومینگ دیتا از سوی شرکت زیرساخت برای استفاده اپراتورهای موبایل در ایام اربعین ۹۸ خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲
اهدای 30هزار بسته نوشت افزار به دانش‌آموزان از سوی بانک پارسیان
بانک پارسیان به منظور اجرای برنامه‌های مسوولیت اجتماعی و فعالیت‌های نیکوکارانه خود، تعداد 30هزار بسته نوشت‌افزار به دانش آموزان کم بضاعت مناطق کمتر برخوردار اهدا کرد.به گزارش روابط‌عمومی بانک پارسیان؛ این بانک مقارن با آغاز سال تحصیلی در قالب طرح «پویش مشق احسان»، با اختصاص بخشی از هزینه تبلیغات خود جهت امور نیکوکارانه، تعداد 30هزار بسته نوشت‌افزار را به دانش آموزان کم بضاعت اهدا کرد. بنا بر این گزارش فراهم آوردن زیرساخت‌ها و زمینه‌های لازم برای نقش‌آفرینی مدارس به‌عنوان کانون و محور کسب تجربیات پرورشی و آموزشی و تقویت و نهادینه‌سازی مشارکت در نظام آموزشی به‌ویژه در مناطق محروم به‌منظور ارتقای جایگاه نظام تعلیم و تربیت کشور، از سیاست‌ها و راهبردهای بانک پارسیان در راستای تحقق اهداف عالیه آموزشی …
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
فرصت طلایی برای توسعه
اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی صنایع مس با بیان اینکه در سال گذشته به بالاترین رکورد تولید کنسانتره مس به میزان 1 میلیون و 180 هزار تن دست یافتیم، گفت: همچنین در سال گذشته شاهد تولید بیشترین میزان تولید مس محتوی معدنی به میزان ۲۹۸ هزار تن از زمان راه‌اندازی شرکت تاکنون بودیم.وی افزود: در سال گذشته علاوه بر تولید خوب بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان فروش با میانگین قیمتی ۶۵۰۰ دلار به ازای هر تن مس داشتیم که ۵ هزار میلیارد تومان آن سود بود.مدیرعامل شرکت مس با اشاره به جایگاه کنونی شرکت مس در بازار سرمایه گفت: در پایان سال ۹۷ رتبه شرکت مس در بین ۵۰ شرکت فعال‌تر بورس از ۳۰ به ۳ ارتقا یافت که این رتبه بر اساس آخرین گزارش سازمان بورس برای سه‌ماهه نخست …
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
انتقال یک روستا به مکان دیگر به خاطر سدسازی در فیروزکوه
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران با اشاره به انتقال یک روستا به مکان دیگر به خاطر احداث سد «نمرود» در فیروزکوه‌ گفت: با احداث سد نمرود محل فعلی روستای «سله بن» زیر آب می‌رود لذا این روستا باید به محلی در بالادست سد منتقل شود که در این راستا زیرساخت‌های لازم باید فراهم شود.به گزارش ایسنا، معصومه پرندوار در تشریح سفر خود به شهرستان فیروزکوه و مصوبات این سفر برای حوزه روستایی این شهرستان گفت: در این بازدید از راه‌های روستایی بازدید شد و با احصای نقاط حادثه‌خیز این مسیرها تصمیم‌های لازم برای رفع کاستی‌ها و ارتقای امنیت مسیرهای مواصلاتی روستایی اتخاذ شد.وی افزود: تصمیم‌گیری برای انتقال زیرساخت‌ها به محل جدید استقرار روستای «سله بن» یکی دیگر از موضوعاتی بود که در این سفر مورد بحث و بررسی …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •