چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
بازار ناصرخسرو
۲ روز قبل
خبرنگار جام جهان بین جامعه
در یک روز تعطیل آخر هفته و در میانه دو عید فرخنده روز خبرنگار بود که تلاقی میمون و مبارکی است اما این شغل مدام در جریان است و مثل خود خبر هر روزی تازه می‌شود؛ گویا هر روز، روز خبرنگار و اهالی رسانه و خبر است. آنهایی که در بزنگاه‌ها پای کار هستند در واقع گاهی آنها روایتگر خوشی‌ها هستند و گاهی هم تلخی‌ها، خواست و مطالبات مردم را به گوش مسوولان می‌رسانند که گاه نتیجه‌بخش است و بعضی اوقات هم نه اما هرچه هست متعهد، سرفراز و استوار حتی در این روزهای صعب و مشکل کرونایی سخت پای کارند و از مسوولیت و تعهد اجتماعی خویش در قبال همنوعان و جامعه فروگذار نمی‌کنند. افشاگری‌های آنها و ورود به مسائل مختلف در کشور از مساله وضعیت قرمز کرونا در خوزستان در اواسط خرداد و مشکل …
سرگردانی مردم برای خرید آمپول ۹۰ میلیونی برای درمان کرونا
۲ روز قبل
سرگردانی مردم برای خرید آمپول ۹۰ میلیونی برای درمان کرونا
رمدسیویر جدیدترین و موثرترین دارویی است که گفته می‌شود در بهبود بیماران بد حال کرونایی موثر است. این کشف تازه اما در سراسر جهان به صورت محدود در اختیار بیمارستان ها قرار گرفته است. این محدودیت به دلیل شرایط تحریم در ایران بیشتر است. این کمبود از طرفی و ابراز امیدواری پزشکان نسبت به نتایج تزریق این آمپول از طرف دیگر مردم را به سمت ناصرخسرو و بازار آزاد برای خرید رمه سیویر کشانده این آمپول که نرخ دولتی آن بین یک و نیم تا سه میلیون است در بازار آزاد بین شصت تا نود میلیون به فروش می رسد.
علت برچیده نشدن بزرگ‌ترین داروخانه غیرقانونی کشور
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / بازار دارو / بازار داروی ناصرخسرو
علت برچیده نشدن بزرگ‌ترین داروخانه غیرقانونی کشور
مهر نوشت: با شیوع کرونا و ترس و وحشت مردم از این ویروس و تلفاتی که بر جا می‌گذارد، به یکباره بازار داروهای ضد کرونایی داغ شد. تا جایی که دوباره خیابان ناصرخسرو بر سر زبان‌ها افتاد. این در حالی است که هر وقت یک داروی مهم در کشور کمیاب می‌شود، همه نگاه‌ها به سمت و سوی ناصرخسرو دوخته می‌شود. گویی همگان انتظار داریم داروی مورد نیازمان را از همین خیابان تهیه کنیم.
روایت خریداران داروی تقلبی ۳۰۰ میلیونی کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / داروی کرونا / ویروس کرونا
روایت خریداران داروی تقلبی ۳۰۰ میلیونی کرونا
داروهایی که به اسم داروی کرونا در بازار سیاه ناصرخسرو فروخته می‌شوند، حتما خریدارانی هم دارند؛ خریدارانی که از سر استیصال و ناچاری حاضر می‌شوند مبالغی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان خرج کنند تا شاید جان عزیزانشان را نجات بدهند، البته با داروهایی که به‌هیچ‌وجه نمی‌توان تأییدشان کرد و به تقلبی‌نبودنشان اطمینان داشت.
داروی کرونا در بازار سیاه ناصرخسرو؛ ۵۰۰ میلیون‌ تومان
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / کرونا / بازار ناصرخسرو / بازار سیاه دارو / داروی رمدسیویر
داروی کرونا در بازار سیاه ناصرخسرو؛ ۵۰۰ میلیون‌ تومان
در خبرها آمده بود که داروی رمدسیویر، داروی تجویزی جهانی برای مقابله با کرونا، به‌صورت تقلبی و جعلی در بازار قاچاق موجود است و با قیمت‌های نجومی به خانواده‌های...
کرونا در بازار سیاه ناصرخسرو | قیمت‌های چندصد میلیونی داروهای مشکوک | دارویی که به صورت کلان وارد نشده در ناصرخسرو هست!
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
کرونا در بازار سیاه ناصرخسرو | قیمت‌های چندصد میلیونی داروهای مشکوک | دارویی که به صورت کلان وارد نشده در ناصرخسرو هست!
در خبرها آمده بود که داروی رمدسیویر، داروی تجویزی جهانی برای مقابله با کرونا، به‌صورت تقلبی و جعلی در بازار قاچاق موجود است و با قیمت‌های نجومی به خانواده‌های نگران بیماران مبتلا فروخته می‌شود. روز یکشنبه هم رئیس سازمان غذا و ‌دارو، نسبت به وجود نمونه‌های تقلبی داروی «رمدسیویر» با قیمت‌های نجومی در بازار قاچاق کشور هشدار داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بورس سموم  گیاهی و جانوری
   اگر اهل نگهداری گل و گیاه یا دارای باغ و باغچه هستید یا اینکه به‌خاطر شغل یا علاقه‌تان انواع حیوانات خانگی را نگهداری و یا به شغل دامداری و دامپروری مشغول هستید، برای تامین نیاز این گیاهان و جانوران به انواع سموم باید سری به راسته بازار این اقلام در خیابان ناصرخسرو تهران بزنید.  خیابان ناصرخسرو به‌خاطر دلال‌های دارو معروف است اما علاوه بر انواع دارو و تجهیزات پزشکی که توسط واسطه‌ها در این راسته بازار عرضه می‌شود این خیابان به‌صورت رسمی بورس عرضه انواع سموم مورد نیاز حیوانی و نباتی نیز محسوب می‌شود.  در …
رمان زندگی ناصرخسرو چاپ شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / ناصرخسرو / انتشارات معین / رمان ایرانی / ادبیات فارسی / ادبیات داستانی
رمان زندگی ناصرخسرو چاپ شد
کتاب «آواره دره یمگان» شامل رمان زندگی ناصرخسرو قبادیانی نوشته محمدرضا توکلی صابری توسط انتشارات معین منتشر و راهی بازار نشر شد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / کروناویروس
رصد بازار ناصرخسرو توسط پلیس
رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی، اقدامات این پلیس در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا را اعلام کرد.
جمعه بازار پارکینگ پروانه تعطیل شود
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
جمعه بازار پارکینگ پروانه تعطیل شود
شهردار منطقه ۱۲ تهران در تشریح جزئیات فعالیت جمعه بازار پارکینگ پروانه با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: «به‌منظور جلوگیری از تجمع و کنترل شیوع کرونا جمعه بازار پارکینگ پروانه باید تعطیل شود.» علی‌محمد سعادتی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران افزود: «اطلاع دقیقی از این موضوع ندارم که هم‌اکنون فعالیت جمعه بازار پارکینگ پروانه تعطیل شده است یا خیر، اما به‌طور حتم پس از تعطیلی مراکزی مانند خیابان 30تیر و ناصرخسرو فعالیت جمعه‌بازار پارکینگ پروانه به‌دلیل جلوگیری از تجمع شهروندان باید تعطیل شود.» او ادامه …
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
روز شصت و سوم
به قهوه‌خانه حاج علی درویش که می‌رسم، همان اول بازار بزازها، تقریبا از سرما می‌لرزم. لرزیدنم اما از یخ‌زدنم نیست که این سرما انگار دارد دوباره سیاهی می‌آورد برای شهر، نفس سخت شده. من راه افتاده‌ام از میدان توپخانه و کمی در خیابان ناصرخسرو برای خودم چرخیده‌ام و جلوی مغازه پرچم‌دوزهای زیر شمس‌العماره ایستاده‌ام و به مردی که با چرخ خیاطی شعر می‌نوشته گفته‌ام: دست‌مریزاد. بعد هم دوباره راه افتاده‌ام، توی بازار مروی به جای خالی کفاش پیری که دیگر سال‌هاست روی پله‌های آن خانه قدیمی مروی نمی‌نشیند، نگاه کردم. به مغازه‌ای که آویزها و کریستال‌های لوسترهای قدیمی می‌فروشد نگاه کرده‌ام. به آدم‌هایی …
کشف بیش از ۶۸ هزار داروی تقلبی در ناصرخسرو
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / دارو / ناصرخسرو / قاچاق
کشف بیش از ۶۸ هزار داروی تقلبی در ناصرخسرو
در پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد تعدادی از قاچاقچیان حرفه‌ای پس از خرید کالا از جنوب و شرق کشور، آنها را در انبارها و باراندازهای محدوده ناصرخسرو دپو کرده تا در فرصت مناسب به بازار عرضه کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
فیلم | نتیجه ورود پلیس به بازار داروهای قاچاق ناصرخسرو را ببینید
همشهری آنلاین: پلیس با ورود به بازار داروهای قاچاق در ناصر خسرو ۴۵ نفر را دستگیر و با ۱۵۰ داروخانه که در این رابطه فعال بودند برخورد کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
کشف ۳۰۰ هزار قلم داروی قاچاق و تقلبی از ناصرخسرو | ۳۲ دلال عمده دستگیر شدند
همشهری آنلاین: سردار رحیمی از کشف ۳۰۰ هزار قلم داروی قاچاق و غیر بهداشتی و ۲۵۶ هزار انواع اقلام پزشکی از بازار ناصرخسرو خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
کهن‌ترین چنار پایتخت در تاریخی‌ترین نقطه تهران
مردم کوچه و بازار تهران برای امام‌زاده یحیی (ع) بقعه‌‌ای ساختند تا قدیمی‌ترین محله تهران در کنار این گنبد و بارگاه شکل بگیرد. این محله بخشی از محدوده بزرگ عودلاجان قدیم تهران است که از خیابان ناصرخسرو تا خیابان ری امتداد داشت و میزبان کهن‌ترین چنار تهران، شهر چنارستان‌ها است. این روایت را درباره کهن‌ترین چنار پایتخت در تاریخی‌ترین نقطه تهران می‌بینید.
۱۳۹۸-۰۶-۱۶
سردر گمی مفاخر ادب فارسی در خیابان ها!
«وزیر بهداشت از مافیای دارو در ناصرخسرو پرده برداشت»؛ این خبری بود که چند روز پیش منتشر شد. شاید ناصرخسرو، شاعر بزرگ قرن پنجم فکرش را هم نمی‌کرد که قرن‌ها بعد خیابانی به نام او، محل مافیا، قاچاق و بازار سیاه دارو باشد و اهالی تهران با شنیدن نامش فوری به یاد قرص، آمپول و... بیفتند. از این موارد نامتناسب در خیابان‌های ما کم نیست.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵
جُرمی فاجعه‌آمیز و تجارت "جان" در روز روشن| داروهای ناصرخسرو چگونه تامین می‌شوند؟
به دنبال انتشار اخباری مبنی بر وجود فسادی سازمان‌یافته در حوزه داروییِ کشور و توزیع داروهای سوبسیددار در بازار آزاد، مدیرکل دفتر حقوقی، بازرسی و پاسخگویی...
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / بازارسیاه دارو / ناصر خسرو
آیا سرطان «ناصر خسرو» درمان می‌شود؟
این روزها معضل بازار سیاه دارویی ناصرخسرو برای چندمین بار مورد توجه مسؤولان قرار گرفته است اما لازم است با یک همکاری بین بخشی تلاش شود تا این غده سرطانی از نظام دارویی کشور از بین برود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / بیمارستان / دارو / قاچاق / صنعت دارو / سعید نمکی
وزیر بهداشت: دفترچه کاغذی را حذف می‌کنیم تا بازار دارو ناصرخسرو برچیده شود
وزیر بهداشت از نسخه‌نویسی الکترونیکی و جمع‌کردن دفترچه‌های کاغذی به عنوان تنها راه جمع کردن بازار غیررسمی فروش دارو در بازارهایی همچون ناصر خسرو نام برد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / سازمان غذا و دارو / دارو / وزارت بهداشت / کیانوش جهانپور / ناصرخسرو / قاچاق دارو
درخواست از دستگاه‌های امنیتی و قضایی برای جمع‌آوری بازار ناصرخسرو
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت  بر لزوم ورود دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی به موضوع فروش داروی قاچاق در خیابان ناصرخسرو تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
آمار‌های تکان‌دهنده سقط جنین در ایران
بازار ناصرخسرو تبدیل به جولانگاه این دارو‌ها شده است، محلی که نسخه‌های برخی همکاران را برای سقط از طریق دارو به این بازار می‌کشد. سال ۸۴ ما فیلمی را ساختیم برای اینکه در ناصرخسرو چگونه افراد به امکانات و دارو‌های سقط دسترسی پیدا می‌کنند. فضای آنجا خیلی عجیب است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
فروش مشروط شیرخشک‌های خاص در داروخانه‌ها
مدیرکل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: فروش شیرخشک‌های خاص در داروخانه‌ها مشروط به رعایت فرایند ثبت اطلاعات مطابق تجویز پزشک امکان‌پذیر است.مهناز خانوی با اشاره به استراتژیک بودن فرآورده‌ها و بخشنامه هیئت‌ وزیران مبنی بر نظارت بر زنجیره تامین و ثبت اطلاعات مصرف‌کنندگان شیرخشک‌های ویژه، عنوان کرد: مراتب نظارت بر زنجیره تامین از توزیع‌کننده تا مصرف‌کننده در تاریخ اواخر شهریور سال گذشته به‌تمامی معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور ابلاغ شد. وی افزود: همچنین سازمان غذا و دارو به‌ منظور کنترل جریان اطلاعات موجود در زنجیره تامین شیرخشک‌های ویژه، دسترسی‌های ویژه در سامانه متمرکز HIX به معاونت‌ها، محدودیت توزیع داروخانه‌ای رفع و خرید و فروش فرآورده‌ها برای تمامی داروخانه‌ها را به …
۱۳۹۸/۰۳/۰۴ / کاخ گلستان / میراث فرهنگی / شمس‌العماره
کمک بازار برای بازشدن گیت ناصرخسرو/محدودیت بازدید از شمس العماره
رئیس مجموعه کاخ گلستان با بیان اینکه باید اهالی بازار برای باز کردن گیت خروجی کاخ از خیابان ناصرخسرو به کمک بیایند گفت: بازدید از بنای شمس العماره می بایست محدود شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •