دوشنبه, ۱۱ فروردین, ۱۳۹۹ / 30 March, 2020
برگزیده‌ها
طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری و دغدغه‌هایی که رفع نشد
طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری و دغدغه‌هایی که رفع نشد
طراح طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری در تشریح اهداف طرح پیشنهای خود با انتقاد از اینکه قوه قضاییه طرح وی را ۱۰۰ درصد تغییر داده است، گفت: سعی داشتم کار بزرگی انجام شود اما مجلس به اصرار قوه قضاییه در این‌باره به اصلاحات وصله پینه‌ای اکتفا کرد.
۱ ساعت قبل / طرح تقلیل مجازات حبس / حبس تعزیری / محمدجواد فتحی / کمیسیون حقوقی و قضایی / مصوبات مجلس دهم / قوه قضاییه / مشکلات زندان ها / سازمان زندان ها / کاهش جمعیت کیفری / برگزیده‌ها /
شعله‌ور شدن آتش زیر خاکستر با ...
شعله‌ور شدن آتش زیر خاکستر با ...
رسانه‌ها در اولین دقایق روز ۲۴ آبان بنا به اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران خبر دادند که بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و آزاد به سه هزار تومان افزایش یافت. تا پیش از این قیمت بنزین هزار تومان بود. بنزین سهمیه‌ای شصت لیتر در ماه برای هر خودروی شخصی در نظر گرفته شده بود البته برای تاکسی‌ها، وانت‌ها و موتورها هم سهمیه اختصاص یافته بود. قرار بود دولت از محل درآمد افزایش قیمت بنزین، سی هزار میلیارد تومان در سال به شصت میلیون نفر یارانه بدهد و بنزینی که صرفه‌جویی می شود را صادر کند تا درآمد ارزی بدست آورد.
۲۴ ساعت قبل / سیاست و حکومت در ایران 98 / برگزیده‌ها /
چالش روحانی با نهادهای غیرانتخابی
چالش روحانی با نهادهای غیرانتخابی
در آبان روحانی با برخی نهادهای غیرانتخابی نظام وارد چالش شده بود. مجمع تشخیص مصلحت نظام دو لایحه باقی مانده از کارگروه ویژه اقدام مالی( FATF) را بررسی و تصویب نمی‌کرد تا ایران از لیست سیاه این کارگروه خارج شود. ایران و کره شمالی تنها کشورهایی بودند که در لیست سیاه FATF قرار داشتند. این دو لایحه در مجلس دهم تصویب شده بود ولی شورای نگهبان آن را تایید نمی‌کرد. پس از رفت و آمد این دولایحه بین مجلس و شورای نگهبان، در نهایت این دو لایحه برای تصمیم ‌گیری به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شد اما اکثریت اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام مخالف تصویب این لایحه بودند.
۴۷ ساعت قبل / سیاست و حکوت در ایران 98 / برگزیده‌ها /
گزارش ایسنا از 30 مصوبه مهم مجلس دهم
گزارش ایسنا از 30 مصوبه مهم مجلس دهم
مجلس دهم در چهار سال گذشته قوانینی را از لوایح مربوط به FATF تا تخفیف مجازات اعدام محکومین مواد مخدر و تصویب قانونی برای بازگرداندن سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد به تصویب رساند.
۲ روز قبل / 30 مصوبه مهم مجلس دهم / مجلس شورای اسلامی / برگزیده‌ها /
سرانـجـام طـرح تـقـلیـل مـجـازات حـبس در خـانـه تکـانی بـهارستـانی‌ها
سرانـجـام طـرح تـقـلیـل مـجـازات حـبس در خـانـه تکـانی بـهارستـانی‌ها
طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری که قرار بود به عنوان نیاز اصلی دستگاه قضا مشکلات عدیده زندان‌ها را رفع و به تسهیل بازپروری مجرمین کمک کند، این روزها شاید پس از انتخابات مجلس یازدهم و بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ به فراموشی سپرده شده باشد، اگرچه این طرح در آخر به قانونی لازم الاجرا تبدیل خواهد شد اما چرا روزی فرا رسید که قانونگذار به ناکارآمدی مجازات حبس تعزیری پی ببرد و هزینه گزاف اداره زندان‌ها را هزینه‌ای بیهوده بداند؟
۲ روز قبل / طرح کاهش مجازات حبس / زندان / مشکلات زندان ها / قوه قضاییه / مجلس شورای اسلامی / برگزیده‌ها /
تحریم مرد دیپلماسی و سلب آرامش از آرامکو
تحریم مرد دیپلماسی و سلب آرامش از آرامکو
در اواسط مرداد، وزارت خزانه داری آمریکا محمدجواد ظریف را تحریم کرد. در ایران به جز اقلیتی تندرو که همواره مخالف ظریف بودند، بیشتر جناح‌ها و ارکان نظام از وزیر خارجه حمایت کردند. ظریف در واکنش به تحریم خود اعلام کرد هیچ دارایی خارج از کشور ندارد. اروپا هم با ابراز تاسف از اقدام آمریکا، اعلام کرد که همکاری خود با ظریف را ادامه می‌دهد.وقتی آمریکا سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده بود، چنین حمایتی در داخل کشور از سپاه انجام شده بود و به شکل نمادین نمایندگان مجلس و امام جمعه تهران لباس سپاه را بر تن کردند.
۳ روز قبل / سیاست و حکومت در ایران 98 / برگزیده‌ها /
شلیک پدافند سپاه به جاسوس پرنده
شلیک پدافند سپاه به جاسوس پرنده
در بامداد ۳۰ خرداد، روابط عمومی سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پهپاد جاسوسی آمریکا که وارد سرزمین ایران شده بود را سرنگون کرده است.
۴ روز قبل / سیاست و حکومت در ایران 98 / برگزیده‌ها /
کارشناس مسایل روسیه: حمایت مسکو از تهران در برابر غرب ادامه پیدا می‌کند
کارشناس مسایل روسیه: حمایت مسکو از تهران در برابر غرب ادامه پیدا می‌کند
یک کارشناس مسائل روسیه با بیان این‌که تهران و مسکو در سال گذشته روابط رو به گسترش خود که طی سال‌های اخیر شروع شده است را ادامه دادند، گفت: فضای عرصه بین‌الملل حکایت از این دارد که در سال جاری فشارهای غرب بر ایران و روسیه افزایش پیدا می‌کند و دو کشور در چنین شرایطی ناگزیر هستند با یکدیگر همکاری بیشتری داشته باشند.
۵ روز قبل / ایران و روسیه / شعیب بهمن / یک کارشناس مسائل روسیه / روسیه و غرب / روابط ایران و روسیه در سال 1399 / برگزیده‌ها /
آبه در تهران، آتش در  نفتکش‌ها
آبه در تهران، آتش در نفتکش‌ها
در روز 22 خرداد شینزوآبه نخست وزیر ژاپن به تهران آمد. این سفر از سه جنبه اهمیت داشت اول اینکه بعد از حدود 40 سال بالاترین مقام اجرایی ژاپن به ایران سفر می کرد. دوم اینکه این کشور یکی از خریداران عمده نفت ایران بود و در شرایط تحریم‌های نفتی آمریکا، برای ایران از دست ندادن این مشتری مهم بود. سومین و شاید مهمترین عامل اهمیت این سفر این بود که رسانه ‌ها بیان کردند که شینزوآبه پیام ترامپ برای مذاکره با ایران را با خود به تهران می برد. ترامپ مدتی قبل از سفر آبه به تهران، در توکیو با وی دیدار کرده بود.
۵ روز قبل / سیاست و حکومت در ایران 98 / برگزیده‌ها /
آنچه نمایندگان مجلس یازدهم باید بدانند
آنچه نمایندگان مجلس یازدهم باید بدانند
پس از برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دومین روز از اسفند سال گذشته می توان گفت اکنون اصلی‌ترین مقوله پرداختن به انتظارات و اولویت‌های مجلس یازدهم است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / انتظارات از مجلس یازدهم / انتخابات مجلس یازدهم / اولویت ‌های مجلس یازدهم / برگزیده‌ها /
چراغ خاموش اصلاح‌طلبان و اصولگرایان
چراغ خاموش اصلاح‌طلبان و اصولگرایان
همزمان با تحولات پیچیده در حوزه سیاست خارجی و اقتصادی ایران، ستاد انتخابات کشور برای برگزاری انتخابات مجلس در وزارت کشور تشکیل شد. در دی ماه سال ۹۶، با حکم عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور، جمال عرف به عنوان معاون سیاسی وزارت کشور انتخاب شد. در اردیبهشت ماه هم ستاد انتخابات کشور تشکیل و عرف از سوی وزیر کشور به ریاست این ستاد منصوب شد.(۱)
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / سیاست و حکومت در ایران 98 / برگزیده‌ها / اصلاح‌طلبان / اصولگرایان / عبدالرضا رحمانی فضلی /
گام‌های هسته‌ای ایران برای هشدار به اروپا
گام‌های هسته‌ای ایران برای هشدار به اروپا
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در روز 18 اردیبهشت 97 رسما کشورش را از توافق برجام خارج کرد. ترامپ بر این باور بود که با خروج امریکا از برجام، ایران نیز از این توافق خارج شده و عملا برجام به نقطه پایانی خود می رسد و پرونده هسته ای بار دیگر به شورای امنیت سازمان ملل بازمی‌گردد یا ایران مجبور می شود دوباره با دولت آمریکا مذاکره کند اما ایران اعلام کرد که برجام را بدون آمریکا و در واقع با طرف 1+4 ادامه می‌دهد. البته اروپا هم اصرار داشت که ایران در برجام بماند و به تعهدات خود پایبند باشد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / سیاست و حکومت در ایران 98 / برگزیده‌ها /
فشار حداکثری، مقاومت حداکثری
فشار حداکثری، مقاومت حداکثری
برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مهمترین رویداد از قبل پیش بینی شده در حوزه سیاست داخلی ایران در سال 98 بود. در اسفند سال 97 وزارت کشور اعلام کرد که با شورای نگهبان به توافق رسیده است که این انتخابات را در روز دوم اسفند 98 برگزار کنند، بنابراین انتظار این بود که مانند دوره‌های گذشته انتخابات، با اتمام تعطیلات نوروزی شاهد شروع جدی فعالیت انتخاباتی جناح‌های سیاسی باشیم اما نه تنها با پایان نوروز چنین انتظاری برآورده نشد، بلکه تا ماه‌ها بعد هم خبری از فعالیت انتخاباتی مورد انتظار نبود.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / سیاست و حکومت در ایران 98 / برگزیده‌ها /
بازخوانی  یک «جعبه سیاه»
بازخوانی یک «جعبه سیاه»
یکی از پرونده‌های مهم سال ۹۸ پرونده «علیرضا زیباحالت منفرد» جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی بود که پس از رسیدگی به آن در سال ۹۸، او به ۲۵ سال حبس و رد مال محکوم شد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی / علیرضا زیبا حالت منفرد / برگزیده‌ها /
منِ سرمست ز میخانه کُنم رو به خدا
منِ سرمست ز میخانه کُنم رو به خدا
شاید این سوال به ذهن شما هم خطور کرده باشد که رابطه علمای دین با مناسبتهای ملی و نحوه رفتار آنان با این مناسبتها چگونه بوده است؟ تورق دیوان شعر و سیر در سخنان و مطالب برخی بزرگانِ دین و خواندن اشعار لطیف و پر شور و شعور آنان، نتایج جالبی دارد. زبان حال و لطافت تبعِ عارفِ سالک، روح الله الموسوی خمینی به عنوان مشتی از خروار، پرده از باطن دل و قلب آنان بر می دارد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / برگزیده‌ها / اندیشه های امام خمینی / نوروز / پیام نوروزی /
کروناویروس؛ مکمل پازل جنگ هیبریدی؟
کروناویروس؛ مکمل پازل جنگ هیبریدی؟
شیوع ویروس کرونا در ایران از ۳۰ بهمن ۱۳۹۸، در هفته های گذشته خطر این بیماری را به اصلی ترین نگرانی ایرانیان بدل کرده و البته پیرامون دلایل گسترش کووید ۱۹ مباحث متفاوتی مطرح شده است؛ از سوپ خفاش گرفته تا احتمال حمله‌ای بیولوژیک.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / جنگ هیبریدی / جنگ نوین / کروناویروس / آمریکا / برگزیده‌ها / چین / جنگ های ترکیبی / ویروس آزمایشگاهی /
نفس‌های تنگ و بلاتکلیفی قانون هوای پاک
نفس‌های تنگ و بلاتکلیفی قانون هوای پاک
تهران در سال ۹۸، هشتاد روزِ «ناسالم برای گروه‌های حساس» و پنج روز «ناسالم» را تجربه کرد. این در حالی است که تکلیف قانون هوای پاک تعیین نشده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / سازمان محیط زیست ایران / قانون هوای پاک / برگزیده‌ها /
آغاز با سیل؛ پایان با کرونا + تصاویر
آغاز با سیل؛ پایان با کرونا + تصاویر
از قدیم گفته‌اند سالی که نکوست از بهارش پیداست؛ آن هم چه بهاری، بهاری که با سیل ناگهانی و غیرمنتظره حتی برای هواشناسی در استان‌هایی همچون گلستان، فارس، لرستان و خوزستان و ایلام آغاز شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / سیل / زلزله / برف / کروناویروس / سقوط هواپیما / شهادت سردار سلیمانی / وقایع ایران در سال 98 / سیل ایران در سال 98 / کیک‌های آلوده / مسمومیت الکلی /
نشانه‌ای ازآمادگی ترامپ برای لغو تحریم‌ها وجود ندارد
نشانه‌ای ازآمادگی ترامپ برای لغو تحریم‌ها وجود ندارد
یک کارشناس مسائل بین الملل ، با بیان این‌که «جریان‌های پوپولیستی – ناسیونالیستی در کشورهای غربی سعی در استفاده ابزاری از شیوع ویروس کرونا برای تسریع حرکت در جهت بستن مرزها و معکوس کردن روند جهانی‌گرایی دارند» گفت: همان‌طور که پاندمی آنفلوانزای اسپانیولی اولین موج جهانی شدن را عقیم گذاشت، این احتمال وجود دارد که کرونا در صورت ماندگار و تهاجمی‌تر شدن، ضربه‌ای کاری به موج سوم جهانی شدن، یعنی موج کنونی، بزند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / کوروش احمدی / ایران و آمریکا / تحریم‌های آمریکا علیه ایران / تروریسم اقتصادی آمریکا / کروناویروس / برگزیده‌ها /
۱۰۰ خبر، وعده و پیشنهاد برای سال ۹۹
کرونا، کرونا و کرونا! دو ماه پایانی سال ۱۳۹۸ در حالی گذشت که اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان سایر اخبار را تحت الشعاع قرار داده بود. اما به هر جال این بیماری با تمام فراز و نشیب های خود به پایان خواهد رسید و آن روز احتمالا برخی اخباری که در این مدت کمتر دیده شده اند مورد توجه قرار می گیرند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / برگزیده‌ها / استانی-سیاسی /
امور داخلی و تلاش‌های بین‌المللی به ثمر نمی‌رسد مگر ...
امور داخلی و تلاش‌های بین‌المللی به ثمر نمی‌رسد مگر ...
یک جامعه‌شناس سیاسی انقلاب اسلامی معتقد است: اگر اندکی از دُزِ فقاهتیِ نظام کاسته شود و نگاه‌های لطیف، عرفانی و معرفت‌شناسانه امام خمینی (ره) قدری پر رنگ‌تر شود، تاثیر بسزایی در بهبود امور داخلی و مثمرثمر شدن تلاش‌های خارجی مسؤولان کشور شاهد خواهیم بود. مردم باید باور کنند جلوه‌های دموکراتیک نظام، دکوری برای نشان دادن به خارجی‌ها نیست.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / برگزیده‌ها / اندیشه های امام خمینی /
با تمام توان در خدمت ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم
با تمام توان در خدمت ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم
رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: استراتژی کلی ما در نیروهای مسلح این است که با تمام توان اعم از تخصصی و آزمایشگاهی و همچنین نیروی انسانی در خدمت مجموعه ستاد ملی مقابله با کرونا باشیم.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / ستادکل نیروهای مسلح / رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیرو‌های مسلح / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / برگزیده‌ها /
اسامی و مشخصات منتخبان مجلس دهم به تفکیک استان‌ها
اسامی و مشخصات منتخبان مجلس دهم به تفکیک استان‌ها
اسامی و مشخصات منتخبان مجلس یازدهم به تفکیک استان‌ها منتشر شد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / انتخابات مجلس یازدهم / انتخابات 98 / نتایج انتخابات 98 / برگزیده‌ها /
ایران اهل مذاکره است اما ...
ایران اهل مذاکره است اما ...
دونالد ترامپ برای این‌که ایران را به شیوه و خواست خود پای میز مذاکره آورد از هیچ اقدامی حتی ترور مهم‌ترین فرمانده نظامی ایران که در منطقه و دنیا زبانزد عام و خاص بود خودداری نکرد و ریسک پاسخ قطعی ایران به این اقدام را به این قیمت که تهران را پای میز مذاکره آورد به جان خرید. اما حرف ایران هم‌چنان همان است که از ابتدا گفته بود؛ مذاکره‌ای در کار نیست تا وقتی که تحریم‌ها لغو شده و آمریکا به برجام و گروه ۱+۵ بازگردد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / مذاکره با آمریکا / برجام / خروج آمریکا از برجام / ایران و 1+5 / برگزیده‌ها /
شـشـمـیـن رئـیـس مـجـلـس کـیـسـت؟
شـشـمـیـن رئـیـس مـجـلـس کـیـسـت؟
دوم اسفند ۹۸ تکلیف ۲۹۰ کرسی مجلس یازدهم مشخص شد. مجلسی که ۸۰ درصد از نمایندگان دوره دهم در آن حضور ندارند و علی لاریجانی رئیس مجالس هشتم تا دهم هم با ثبت نام نکردن در انتخابات، از مجلس آینده کنار کشیده تا از پیش از انتخابات گمانه زنی‌هایی برای کرسی ریاست آینده مجلس مطرح شود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / انتخابات 98 / نتایج انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم / محمدباقر قالیباف / برگزیده‌ها /
ویروس کاسبان کرونا
ویروس کاسبان کرونا
«تمامی محصولات مربوط به ویروس کرونا تمام شد»، این را مرد جوان با روپوش سفید و دستکش آبی‌رنگی که به دست دارد روی شیشه داروخانه می‌چسباند و در را می‌بندد، کمی بالاتر مردی دستفروش با چند ماسکی که ادعا می‌کند ضدکروناس بازار گرمی برای محصولاتش درست کرده است و در فضای مجازی هم سودجویان حسابی دست به کار شده‌اند تا از این ویروس کاسبی کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / کروناویروس / ویروس / احتکار / برگزیده‌ها / پلیس / سازمان بهداشت جهانی / سردار کیوان ظهیری / سردار حسین رحیمی / ماسک / دولت /
جدول کاندیداهای راه‌یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم
جدول کاندیداهای راه‌یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ با رای‌گیری در ۵۵ هزار شعبه اخذ رای در سراسر ایران در ۲۰۸ حوزه انتخابیه برای انتخاب ۲۹۰ نماینده مجلس با مشارکت ۴۲.۵۷ درصدی ایرانیان برگزار شد و انتخابات در ۱۱ حوزه انتخابیه به مرحله دوم کشیده شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / نتایج انتخابات 98 / نتایج انتخابات مجلس یازدهم / انتخابات مجلس / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم / دوم اسفند 98 / برگزیده‌ها /
جدول نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان
جدول نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان
تکلیف هفت کرسی خالی شده پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در انتخابات میان‌دوره‌ای جمعه دوم اسفند ۱۳۹۸ مشخص شد و محمد یزدی و محمدتقی مصبح‌یزدی دوباره توانستند به این مجلس راه یابند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / انتخابات 98 / اولین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری / مجلس خبرگان رهبری / نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان پنجم / برگزیده‌ها /
ایران ملک مشاع همه ایرانیان است
ایران ملک مشاع همه ایرانیان است
یک عضو پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با اشاره به ضعف و تعلیق نظام دموکراتیک در ایران، چرایی نبود فرهنگ شفافیت و پاسخگویی را تشریح کرد و تکثر در گفتمان رسمی کشور را راهکار پاسخگویی و شفافیت و درنتیجه کاهش نارضایتی‌های عمومی دانست.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / شفافیت / پاسخگویی مسئولان به مردم / جامعه شناسی / جوامع مدرن / برگزیده‌ها /
.... انتخابات چه می‌شود؟
.... انتخابات چه می‌شود؟
«ممکن است کسی از بنده خوشش نیاید اما اگر ایران را دوست دارد، باید پای صندوق رأی بیاید» و «امروز حضور در انتخابات و شرکت در رأی دادن یک حکم شرعی و یک وظیفه‌ی شرعی است، صرفاً یک وظیفه‌ی ملّی و انقلابی نیست، وظیفه‌ی شرعی است، در عین حال یک جشن ملّی هم هست و در عین حال یک حقّ مدنی هم هست» و «دوستان ما در اطراف دنیا با نگرانی نگاه می‌کنند تا ببینند انتخابات چه می‌شود».
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم / حضرت آیت‌الله خامنه‌ای / برگزیده‌ها /
علت قیام تبریز چه بود؟
علت قیام تبریز چه بود؟
«نمی‏‌شود، درِ این طویله باید بسته بماند» این اراجیف، بی‌ادبی و هتک حرمت سرگرد حسین حق‌شناس رییس کلانتری ششم وقت در تبریز است که در پاسخ به درخواست مردم برای باز کردن درهای مسجد حاج میرزا یوسف (قزللی) و برگزاری مراسم چهلم درگذشت شهدای قیام قم بود که واکنش محمد تجلا، دانشجوی آزاده و معترضِ تبریزی و زدن سیلی به صورت افسرِ توهین‌کننده را در پی داشت. حق‌شناس اما پاسخ این سیلی را با سرخی گلوله داد و سینه دانشجوی معترض را شکافت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / قیام تبریز / برگزیده‌ها / امام خمینی (ره) / قیام قم /
وای از آن روز که دروغ به خانه ملت برسد
وای از آن روز که دروغ به خانه ملت برسد
هیچ‌کس طعم ایمان را نمی‌چشد، مگر آنکه دروغ را ترک کند.- امام علی (ع)
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / انتخابات مجلس یازدهم / مجلس شورای اسلامی / دروغگویی / برگزیده‌ها /
اسامی نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور
اسامی نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور
مجموعه آگهی های اسامی و مشخصات نامزدهای انتخاباتی در ۲۰۸ حوزه انتخابیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در اجرای ماده ۳۶ آیین نامه اجرایی و قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره های ذیل آن، از سوی فرمانداری های ذیربط اعلام شده، از سوی ستاد انتخابات کشور، منتشر شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / وزارت کشور / برگزیده‌ها / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم /
جشنواره فیلم فجر؛ حاشیه‌ها ‌و سانسورها (فیلم)
جشنواره فیلم فجر؛ حاشیه‌ها ‌و سانسورها (فیلم)
سانسور شدن بخش‌هایی از صحبت‌های برگزیده‌ها از جمله‌ حاشیه‌های اختتامیه این جشنواره بود. این جشنواره پیش از اختتامیه هم حاشیه‌هایی داشت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ /
انقلاب اسلامی همواره آماده‌ تصحیح خطاهایش است
انقلاب اسلامی همواره آماده‌ تصحیح خطاهایش است
«انقلاب اسلامی همچون پدیده‌ای زنده و با اراده، همواره دارای انعطاف و آماده‌ی تصحیح خطاهای خویش است. به نقدها حساسیت مثبت نشان می‌دهد و آن را نعمت خدا و هشدار به صاحبان حرف‌های بی‌عمل می‌شمارد اما به هیچ بهانه‌ای از ارزش‌هایش که به‌حمدالله با ایمانِ دینی مردم آمیخته است، فاصله نمی‌گیرد. ... بی‌شک فاصله‌ی میان بایدها و واقعیت‌ها همواره وجدان‌های آرمان‌خواه را عذاب داده و می‌دهد اما این، فاصله‌ای طی شدنی است و بی‌شک در آینده، با حضور نسل جوان مؤمن و دانا و پرانگیزه، با قدرت بیشتر طی خواهد شد.» این جملات فرازهایی مهم از پیام رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / حضرت آیت‌الله خامنه‌ای / مقام معظم رهبری / گام دوم انقلاب / چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب‌اسلامی / دهه فجر / برگزیده‌ها /
پایان عصر یخبندان و طلوع فجر انقلاب
پایان عصر یخبندان و طلوع فجر انقلاب
بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مخالفت خود را با رژیم پهلوی از خرداد 1342 رسما و علنا آغاز کرد و تاوان آن را با سال‌ها خانه به‌دوشی، زندان، تبعید و شهادت فرزند داد. رهبر فقید انقلاب اسلامی در آشفته‌بازار تهدیدها و سنگ‌اندازی‌های بختیار و بقایای به جا ماندهِ رژیم پهلوی، 12 بهمن وارد وطن شد و صبح روز 22 بهمن 1357 طلیعه پیروزی انقلاب اسلامی تابید و عصر یخبندان سخت و استخوان‌سوزِ بیش از نیم قرن حکومت پهلوی بر ایران پایان یافت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب‌اسلامی / 22بهمن 98 / دهه فجر / بنیان گذار جمهوری اسلامی / برگزیده‌ها /
انجام وظیفه یا آخرین بهره تبلیغاتی؟
انجام وظیفه یا آخرین بهره تبلیغاتی؟
بیش از ۱۰ روز از آخرین جلسه علنی مجلس (سه‌شنبه ۸ بهمن) می‌گذرد. بررسی‌ها…
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم / برگزیده‌ها /
۶ تغییر در طرح ترافیک سال ۹۹+ لیست قیمت‌ها
۶ تغییر در طرح ترافیک سال ۹۹+ لیست قیمت‌ها
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران آخرین جزییات تغییرات در اجرای طرح‌های ترافیکی را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / طرح ترافیک / شهرداری تهران / شهرداری / برگزیده‌ها /
یکی بودن ناظر و داور؛ نقص قانون انتخابات؟
یکی بودن ناظر و داور؛ نقص قانون انتخابات؟
در سال‌های اخیر کاندیداهای انتخابات مجلس در مراحل پایانی بررسی صلاحیت‌ها و در صورت عدم احراز صلاحیت‌شان از سوی شورای نگهبان باید به همین شورا اعتراض کنند، موضوعی که برخی فعالان سیاسی و حقوقی و نمایندگان فعلی مجلس مانند دوره‌های گذشته آن را نقص قانون و دور باطل می‌دانند و می‌گویند باید مرجع بالاتری برای رسیدگی به این اعتراضات وجود داشته باشد و البته سخنگوی شورای نگهبان معتقد است که «اراده‌ای برای تغییر قانون انتخابات وجود ندارد.»
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / قانون اساسی / شورای نگهبان / انتخابات مجلس یازدهم / انتخابات 98 / بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان / برگزیده‌ها /
موتورسوران؛ یک سوم قربانیان تصادفات
موتورسوران؛ یک سوم قربانیان تصادفات
شمار موتورسیکلت‌ها در کشور از مرز ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه گذشته است، روندی با سرعت چشمگیری در حال رشد است و زنگ خطر ایمنی برای موتورسیکلت‌ سواران را به صدا درآورده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / برگزیده‌ها / موتورسیکلت / سردار حسین رحیمی / تهران / سردار تقی مهری / طرح ساماندهی موتورسیکلت سواران / تصادف / مرگ /
عجیب و آزاردهنده؛ دعوت کن، پول بگیر!
عجیب و آزاردهنده؛ دعوت کن، پول بگیر!
«با سلام و درود. گروه انتخابات مجلس. یکی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی، جهت پیشبرد کمپین تبلیغاتی و دعوت شما ملت عزیز به پای صندوق‌های رای، اقدام به ایجاد این کمپین تشوبقی نموده است.» اگر از گوشی هوشمند استفاده می‌کنید و با پیام‌رسان‌هایی که امکان ایجاد گروه در آن‌ها وجود دارد، سر و کار دارید احتمالا در روزهای اخیر در گروه‌هایی به عنوان "انتخابات مجلس" و مضامینی که به آن اشاره شد برخورد کرده‌اید.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / انتخابات مجلس / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم / قانون انتخابات مجلس / هزینه تبلیغات انتخاباتی / برگزیده‌ها /
اصلاح‌طلب-اصولگرا؛ سردرگم میان چندین ماجرا
اصلاح‌طلب-اصولگرا؛ سردرگم میان چندین ماجرا
کمتر از یک ماه تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده اما هر دو جریان اصلی سیاسی کشور با چالش‌های متعددی برای رسیدن به لیست‌های انتخاباتی خود مواجه هستند. اصولگرایان با وجود تعدد کاندیدا و مدعیان مختلف، در رسیدن به لیستی واحد مشکل دارند و برعکس آنها اصلاح‌طلبان در نبود کاندیداهای شاخص خود در رسیدن به لیست ۳۰ نفره تهران هم با مشکل مواجه شده‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / طیف‌بندی انتخابات ۹۸ / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم / اصولگرایان / اصلاح‌طلبان / برگزیده‌ها /
محمدرضا شجریان به‌زودی از بیمارستان مرخص می‌شود
محمدرضا شجریان به‌زودی از بیمارستان مرخص می‌شود
یکی از پزشکان معالج محمدرضا شجریان درباره‌ی وضعیت پزشکی این استاد آواز کشورمان، گفت: حال این هنرمند موسیقی اکنون در وضعیت بهتر و ثابتی قرار دارد و به‌زودی از بیمارستان مرخص خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / محمدرضا شجریان / وضعیت پزشکی محمدرضا شجریان / برگزیده‌ها /
آشتی دو برادر ناتنی!؟
آشتی دو برادر ناتنی!؟
طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، روابط تهران و ریاض که هر کدام به نحوی تلاش داشته‌اند نقش برادر بزرگ‌تر را در خاورمیانه و جهان اسلام ایفا کنند با فراز و نشیب‌های متعددی روبرو بوده است، چنان‌که تحت تأثیر رفتار دولتمردان حاکم در دو کشور و یا سیاست‌هایی که از سوی آن‌ها پیگیری شده و همچنین دخالت‌های برخی از کشورهای فرامنطقه ای، این روابط در برهه‌هایی به گرمی و در مقاطعی به سردی مطلق گراییده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / ایران و عربستان / وزیر خارجه عربستان / وزیرخارجه ایران / برگزیده‌ها /
اعتراض روحانی و لاریجانی/گلایه جنتی/لیست‌بندی اصولگرایان و بلاتکلیفی اصلاح‌طلبان
اعتراض روحانی و لاریجانی/گلایه جنتی/لیست‌بندی اصولگرایان و بلاتکلیفی اصلاح‌طلبان
در روزهای گذشته حسن روحانی و علی لاریجانی روسای قوه مجریه و مقننه به عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتقاد کردند، ولی آیت الله جنتی دبیر و عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان از عملکرد این شورا دفاع تمام قدی داشتند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم / بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان / اصولگرایان / اصلاح‌طلبان / احمد جنتی / علی لاریجانی / برگزیده‌ها /
چه بسا داستان گازانبری برای «روحانی» فعال شود/«لاریجانی» نیاز به استراحت دارد
چه بسا داستان گازانبری برای «روحانی» فعال شود/«لاریجانی» نیاز به استراحت دارد
یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی را زخمی و نیازمند استراحت و ناطق نوری را دارای اقبال خوب برای بازگشت به صحنه سیاست می‌داند و می‌گوید در مورد حسن روحانی احتمال فعال شدن داستان گازانبری وجود دارد، چرا که دو رقیب انتخاباتی او دو قوه دیگر را به دست گرفته و خواهند گرفت و در این میان جان سختی می‌خواهد که او از این فشار نجات پیدا کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / علی لاریجانی / حسن روحانی / اردکانیان / روحانی / جهانبخش محبی نیا / انتخابات مجلس یازدهم / انتخابات 98 / الزامات انتخابات ۹۸ / طیف‌بندی انتخابات 98 / برگزیده‌ها /
چه توقعی از هم داریم؟
چه توقعی از هم داریم؟
کشته شدن رمی فریس، فعال محیط زیست به دست پلیس فرانسه در ششم آبان ۱۳۹۳ در یک تجمع اعتراضی علیه پروژه سدسازی در منطقه «تست وتلان» در محدوده شهر «لیسل سور تارن» در جنوب شرق فرانسه، موجی بزرگ از اعتراضات مردمی را در شهرهای پاریس، نانت، تولوز، لیل، بردو و اوینیون به وجود آورد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / برگزیده‌ها / نامه به جوانان غرب /
این دی ماه پرحادثه
این دی ماه پرحادثه
مدت‌ها مثل معروف "ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم" به دلیل اتفاقات پرشمار خرداد ماه در میان ایرانیان رواج داشت. اما با اتفاقات چند سال اخیر، انگار باید کم کم جمله "ما به دی ماه پر از حادثه عادت داریم" رواج پیدا کند.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / دی ماه پرحادثه / شهادت سردار سلیمانی / سقوط هواپیمای اوکراینی / انتقام سخت / درگذشت هاشمی رفسنجانی / سالگرد برجام / برگزیده‌ها /
دل‌نوشته‌های مخاطبان ایسنا برای سقوط هواپیما
دل‌نوشته‌های مخاطبان ایسنا برای سقوط هواپیما
مردم ایران هر یک به هر نحوی با خانواده‌های قربانیان سقوط هواپیمانی اوکراینی همدردی کردند؛ و یکی از راه‌های اصلی ابراز همدردی و تسلای خاطر، کلمه و نوشتن است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سقوط هواپیمای اوکراینی / برگزیده‌ها /
جداسازی کودکان و نوجوانان معارض قانون با مجرمین بزرگسال و ممنوعیت اعدام کودکان زیر 18 سال و...
جداسازی کودکان و نوجوانان معارض قانون با مجرمین بزرگسال و ممنوعیت اعدام کودکان زیر 18 سال و...
رییس کانون اصلاح و تربیت تهران به تشریح و اقدامات این کانون پرداخت و گفت: یکی از اهداف تاسیس کانون اصلاح و تربیت، جداسازی کودکان و نوجوانان معارض قانون با مجرمین بزرگسال است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / کانون اصلاح و تربیت / برگزیده‌ها /
حسرت گریزپا
حسرت گریزپا
«نمی‌توانید در زمان آرامش مملکت دیکتاتوری کنید و در زمان ناآرامی، دموکرات شوید» این جمله یکی از نزدیک‌ترین اقوام پهلوی به محمدرضاست.
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / برگزیده‌ها / امام خمینی (ره) / رژیم پهلوی / فرار شاه مخلوع / اندیشه های امام خمینی /
انتظار عمومی از رییس‌جمهور
انتظار عمومی از رییس‌جمهور
چهار روز از ساقط شدن هواپیمای اوکراینی و دو روز از بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح و قبول مسئولیت سرنگون کردن این هوپیما با اشتباه انسانی و پرتاب اشتباه موشک می‌گذرد. اما رئیس جمهوری اسلامی ایران تنها به یک بیانیه و یک توئیت در این زمینه بسنده کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سقوط هواپیمای اوکراینی / حسن روحانی / رئیس جمهور / برگزیده‌ها /
دعوت از مردم: بنویس خطی برای تسلیت
دعوت از مردم: بنویس خطی برای تسلیت
آرزو می‌کردم با تو در روزگاری دیگر دیدار می‌کردم... آرزو داشتم به تو در روزگاری دیگر دل می‌باختم... افسوس که ما دیر رسیدیم... (نزار قبانی - شاعر سوری)
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سقوط هواپیمای اوکراینی / پیام تسلیت / دل‌نوشته ای برای تسلیت / برگزیده‌ها /
ای کاش خواب بودم!
ای کاش خواب بودم!
مریلا زارعی در یادداشتی به‌مناسبت اعلام شهادت جمعی از هموطنان در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی بر اثر خطای انسانی، به تسلیت به بازماندگان، برای همگان صبر آرزو کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / سقوط هواپیمای اوکراینی / برگزیده‌ها /
محمدعلی کشاورز: مردم عزیز سرزمینم امروز داغدارتر از همیشه هستند
محمدعلی کشاورز: مردم عزیز سرزمینم امروز داغدارتر از همیشه هستند
محمدعلی کشاورز در پی حادثه تلخ سقوط هواپیمای بوئینگ ضمن ابراز همدردی با مردم داغدار ایران، گفت: گفتن این حقیقت دیرهنگام، نه تنها این داغ را کم نمی‌کند، بلکه باعث زبانه کشیدن آن می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / محمدعلی کشاورز / برگزیده‌ها /
مقاله‌ای که قم را خونین کرد
مقاله‌ای که قم را خونین کرد
شهادت آیت‌الله سیدمصطفی خمینی در اول آبان ۱۳۵۶ و حضور پرشور مردم در مراسم‌های سوگواری ایشان در شهر قم، در آتش تنور مبارزات انقلابی مردم دمید، اما سران رژیم بی‌اعتنا به اعتراض و خواست مردم با شلیک مستقیم گلوله بر زخم آنان نمک پاشید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / قیام 19 دی / اندیشه های امام خمینی / برگزیده‌ها /
حاج قاسم؛ فراتر از مرزبندی‌های سیاسی
حاج قاسم؛ فراتر از مرزبندی‌های سیاسی
«خدایا، حاصل شهادت سردار سلیمانی و اثر خون پاکش را وحدت و همدلی مردم ایران و همراهی‌شان در یک جبهه و یک صف در مقابل توطئه‌های دشمن و برطرف شدن همه اختلافات داخلی قرار بده.» این دعای محمدرضا زائری خلاصه‌ترین وصفی بود که پس از شهادت سردار سلیمانی از وضع کشور ارائه شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / شهادت سردار سلیمانی / اصلاح‌طلبان / اصولگرایان / برگزیده‌ها / وحدت در برابر دشمن /
سردار مقاومت، فرمانده وحدت
سردار مقاومت، فرمانده وحدت
خبر تکان‌دهنده صبح روز جمعه گرچه چنان تلخ و ناگوار بود که شاید سال‌ها از ذهن هیچ ایرانی پاک نشود اما همانند حیات پرثمر «مالک‌اشتر زمان» ثمرات بی‌بدیلی برای درخت تنومند انقلاب اسلامی داشت؛ حادثه‌ای که در یک کلام می‌توان آن را نقطه عطف وحدت تمامی جریان‌های سیاسی در شرایط حساس کنونی در کشور دانست.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / شهادت سردار سلیمانی / برگزیده‌ها /
قاسم سلیمانی؛ نخستین سپهبد سپاه پاسداران
قاسم سلیمانی؛ نخستین سپهبد سپاه پاسداران
در پی شهادت سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی، آیت‌الله سید علی خامنه‌ای فرمانده کل قوا در پیام تسلیتی که به این مناسبت صادر کردند، درجه‌ی «سپهبد» را به فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعطا کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / شهادت سردار سلیمانی / سردار سپهبد قاسم سلیمانی / برگزیده‌ها /
مجمع گفت‌وگوی تهران؛ روزنه‌ای برای گفت‌وگوهای جدید منطقه‌ای
مجمع گفت‌وگوی تهران؛ روزنه‌ای برای گفت‌وگوهای جدید منطقه‌ای
این روزها دستگاه دیپلماسی ایران، خود را برای برگزاری نشستی آماده می‌کند که امیدوار است خروجی آن به پیشبرد پروسه جدیدترین طرح منطقه‌ای ایران، "ابتکار صلح هرمز" کمک شایانی کند، طرحی که حدود چهار ماه پیش توسط حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / طرح صلح هرمز / مجمع گفت‌وگوی تهران / ایران و عربستان / حسن روحانی / محمدجواد ظریف / مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه / برگزیده‌ها /
تا جایی که امکانات اجازه دهد، برای رفع مشکلات البرز گام برمی‌داریم
تا جایی که امکانات اجازه دهد، برای رفع مشکلات البرز گام برمی‌داریم
رئیس قوه قضاییه گفت: پس از بررسی مشکلات استان البرز در شورای عالی قضایی، تا جایی که امکانات اجازه دهد در راستای حل مشکلات گام خواهیم برداشت.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / استانی-سیاسی / برگزیده‌ها /
قدرت‌نمایی در دریای عمان، فرصت‌سازی در مسکو و پکن
قدرت‌نمایی در دریای عمان، فرصت‌سازی در مسکو و پکن
در روزهای پایانی سال 2019 ایران به همراه دو شریک راهبردی این روزهای خود، در راستای مقابله با یک جانبه‌گرایی آمریکا، تاکید بر چند جانبه‌گرایی و تسریع روند تحقق صلح در منطقه خلیج فارس، یک مانور مشترک نظامی-سیاسی-برجامی برگزار کردند که دامنه آن از دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا پایتخت‌های روسیه و چین امتداد یافت که البته به نظر می‌رسد مخاطب پیام‌های این مانور فراتر از مرزهای منطقه، غرب و به ویژه آمریکا بود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / طرح صلح هرمز / برجام / سفر ظریف به روسیه وچین / رزمایش دریایی مشترک ایران، چین و روسیه / محمدجواد ظریف / سال ۲۰۱۹ / مانور نظامی ،سیاسی و برجامی / برگزیده‌ها /
2019؛ سال ناامیدی ملت‌ها از دولت‌ها
2019؛ سال ناامیدی ملت‌ها از دولت‌ها
تا ساعاتی دیگر مردم در نقاط مختلف جهان،در حالی فرا رسیدن سال نو میلادی…
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / مهم‌ترین اتفاق سال 2019 از نگاه کارشناسان / 2019، سال ناامیدی ملت ها از دولت ها / جنگ تجاری چین و آمریکا / اعتراضات در عراق ،لبنان / بحران دولت ملتی / تشدید تحریمهای آمریکا علیه ایران / آغاز سال 2020 / 2020 وارث 2019 / برگزیده‌ها /
«خجالت‌آور است کشور مهد علم و ادب از نوشتن و خواندن محروم باشد»
«خجالت‌آور است کشور مهد علم و ادب از نوشتن و خواندن محروم باشد»
جمهوری اسلامی ایران میراث‌دار تمدنی کهن و نسخه ارتقاء یافته تمدنی اصیل و فرهیخته است که علم، اخلاق و تعلیم و تعلم با هویتش گره خورده است. انقلاب اسلامی محصول و نتیجه اندیشه و تفکر متعالی روحانی خودساخته و فرزانه‌ای است که پنج دهه قبل توجه جهان را متوجه خودش کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / نهضت سوادآموزی / امام خمینی (ره) / سالگرد تاسیس نهضت سوادآموزی / برگزیده‌ها / اندیشه های امام خمینی /
تصمیمی با بوی بنزین، مرور آنچه گذشت
تصمیمی با بوی بنزین، مرور آنچه گذشت
بامداد جمعه ۲۴ آبان بود که خبر سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین با تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا منتشر شد. خبری که به دنبال آن اتفاقات، اعتراضات و اظهار نظرهای گوناگونی از سوی مردم و مسئولان صورت گرفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / نا آرامی‌های اخیر ایران / اعتراضات آبان 98 / برگزیده‌ها /
جزییاتی از سفر روحانی به ژاپن و مالزی
جزییاتی از سفر روحانی به ژاپن و مالزی
حسن روحانی رئیس‌جمهور که به دعوت رسمی ماهاتیر محمد نخست‌وزیر مالزی و شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن به این دو کشور سفر کرده بود، عصر شنبه ۳۰ آذر به تهران بازگشت. سفری که به گفته روحانی دستاوردهای دیپلماتیک مهمی برای کشور داشته است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / رئیس جمهور / حسن روحانی / سفر روحانی به مالزی و ژاپن / برگزیده‌ها /
با تهمت و افترا زدن کسی  انقلابی نمی‌شود/ گرفتار اقتصادِ کوسه ریش‌پهنیم
با تهمت و افترا زدن کسی انقلابی نمی‌شود/ گرفتار اقتصادِ کوسه ریش‌پهنیم
سید مصطفی هاشمی‌طباء در گفت‌وگوی تفصیلی با ایسنا، به بررسی دیدگاه اقتصادی بنیانگذار انقلاب اسلامی و شکاف برخی مدیران در دولت‌های مختلف با این اندیشه‌ها پرداخت و افزود: با وجودی که امام امت به سپردن کارها به مردم تاکید داشت، اما اقتصاد ایران به کوسه ریش‌پهن تبدیل شد. این نوع اقتصاد به اقتصاد لیبرالی و مبتنی بر بازار آزاد متکی است، اما تهی از اسباب، لوازم و ضرورت‌های این نوع اقتصاد است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / امام خمینی (ره) / انقلابی بودن و انقلابی‌گری / هاشمی‌طبا / برگزیده‌ها / اندیشه های امام خمینی /
"محو اسرائیل" به معنای یهودی‌ستیزی نیست/ پیشنهاد رهبری به نابودی رژیم صهیونیستی می‌انجامد
مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود در جمع مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی، ضمن تبیین شرایط مقاومت و اوضاع فلسطینی‌ها در منطقه، مطالبی را بیان کردند که توجه به آنها می‌تواند ضمن رد اتهام "یهودی‌ستیزی" از ایران، خود به خود به نابودی رژیم صهیونیستی بینجامد و در کنار آن، گامی مهم در مسیر "اتحاد جهان اسلامی" بردارد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / رژیم صهیونیستی / فلسطین / بیانات اخیر رهبری درباره محو اسرائیل / نابودی اسراییل / معامله قرن / برگزیده‌ها /
طرح استعفای روحانی ریشه در آمریکا دارد/نمی‌شود۱۲شب بنزین گران شود و ۸ صبح مردم به خیابان بیایند
طرح استعفای روحانی ریشه در آمریکا دارد/نمی‌شود۱۲شب بنزین گران شود و ۸ صبح مردم به خیابان بیایند
عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه آنچه در روزهای پایانی آبان‌ماه رخ داده ریشه خارجی داشته است، گفت: اینکه موضوع حوادث آبان‌ماه به بنزین ربط داشته باشد حرف صحیحی نیست؛ ساعت دوازده شب اعلام شده که قیمت بنزین افزایش یافته و هشت صبح مردم به خیابان آمدند.معلوم است که این به خیابان آمدن به خاطر آن گران شدن نبوده است...
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اعتراضات آبان 98 / محمد هاشمی / استعفای روحانی / گرانی بنزین / نا آرامی‌های اخیر ایران / آسیب‌شناسی وقایع آبان ۹۸ / برگزیده‌ها /
روایت پدر از مرگ دو پسر کولبر در ارتفاعات کردستان
روایت پدر از مرگ دو پسر کولبر در ارتفاعات کردستان
عثمان پدر دو کولبر جان باخته و گرفتار در بهمن ارتفاعات "ته ته" که هیچ وقت کولبری نکرده و چشمان ضعیفی دارد، از طریق جمع آوری کارتون های آبادی و فروختن آن ها امرار معاش کرده و فرزندانش را بزرگ کرده است، اما اکنون با سخت تر شدن شرایط،آزاد و فرهاد کولبری را برای ادامه زندگی انتخاب می کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / کولبری / برگزیده‌ها / استانی-اجتماعی /
خواب زمستانی مخالفان FATF
خواب زمستانی مخالفان FATF
تا کمتر از دو ماه دیگر تمامی اقدامات "مقابله‌ای" علیه ایران در صورت تصویب نشدن دو لایحه پالرمو وCFT وضع خواهند شد و عملا ایران به شرایط پیش از خرداد ۱۳۹۵ باز خواهد گشت.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / fatf / پالرمو / CFT / مجمع تشخیص مصلحت نظام / برگزیده‌ها /
امیدواری به گره‌گشایی دیپلماتیک در دهمین دیدار «روحانی» و «آبه»
امیدواری به گره‌گشایی دیپلماتیک در دهمین دیدار «روحانی» و «آبه»
این دهمین دیدار حسن روحانی با شینزو آبه و بیستمین دیدار یک رئیس جمهوری اسلامی ایران با یک مقام ارشد ژاپنی خواهد بود. رئیس دولت دوازدهم جمعه در توکیو با نخست‌وزیر ژاپن دیدار خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / حسن روحانی / رئیس جمهور / سفر روحانی به ژاپن / روابط ایران و ژاپن / برگزیده‌ها / شینزو آبه / سفر روحانی به مالزی و ژاپن /
به نام توزیع متوازن امکانات به کام انتخابات؟
به نام توزیع متوازن امکانات به کام انتخابات؟
شواهد حاکی از آن است که نزدیک شدن به انتخابات مجلس یازدهم، وعده تقسیمات استانی را افزایش می‌دهد. باید پرسید که تقسیمات استانی به نفع کدام نیرو عمل می‌کند، نیروی توزیع متوازن امکانات یا نیروی پیروزی در انتخابات؟
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / تقسیمات استانی / انتخابات مجلس / انتخابات مجلس یازدهم / برگزیده‌ها /
مفقود شدن و جان باختن ۲ کولبر در کولاک
مفقود شدن و جان باختن ۲ کولبر در کولاک
رییس جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: به دنبال برف و کولاک در مسیر گردنه "ته ته" اورامان، سه نفر از کولبران گرفتار سقوط بهمن شده که دو نفر از آن ها جان خود را از دست داده و یک نوجوان ۱۴ ساله نیز مفقود شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / کولبری / استانی-اجتماعی / برگزیده‌ها /
سفر روحانی به مالزی؛ فرصتی برای تنفس از شرق
سفر روحانی به مالزی؛ فرصتی برای تنفس از شرق
سیاست نگاه به شرق مدت‌هاست که به خصوص پس از فشارهای آمریکا و متحدان غربی‌اش در دستور کار جمهوری اسلامی قرار گرفته است. نگاه به شرق که مطرح می‌شود ابتدا نام چین به ذهن می‌رسد اما حالا رئیس جمهوری اسلامی ایران با سفر به مالزی و ژاپن تلاش دارد دیپلماسی شرقی ایران را گسترش دهد و راه‌هایی برای کم شدن فشارهایی که به مردم ایرن تحمیل می‌شود بیابد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / رئیس جمهور / حسن روحانی / سفر روحانی / سفر روحانی به مالزی و ژاپن / برگزیده‌ها /
اختلاف بینداز و برنده انتخابات شو
اختلاف بینداز و برنده انتخابات شو
یک روز از اختلاف جهانگیری و روحانی سخن گفته می‌شود و روز دیگر از استعفای ظریف. حالا هم که شایعاتی مبنی بر کناره‌گیری رئیس‌جمهور را بر سر زبان‌ها انداخته‌اند. گویا جریان تخریب دولت و تلاش برای ایجاد شکاف میان دولتمردان، تا کشور را وارد بحرانی دیگر نکند قرار نیست از پای بنشیند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / استعفای روحانی / طرح استیضاح روحانی / انتخابات مجلس یازدهم / انتخابات 1400 / رئیس جمهور / برگزیده‌ها /
بهشتی‌پور: آمادگی لازم برای حل اختلافات ایران-آمریکا وجود ندارد/ ژاپن مشتاق میانجی‌گریست
بهشتی‌پور: آمادگی لازم برای حل اختلافات ایران-آمریکا وجود ندارد/ ژاپن مشتاق میانجی‌گریست
یک کارشناس مسائل بین المل، با تاکید بر این که سفر آتی رئیس جمهور به…
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سفر روحانی به ژاپن / حسن بهشتی‌پور / میانجی گری ژاپن میان ایران و امریکا / برگزیده‌ها /
حضرتی: افزایش قیمت بنزین دمل مطالبات را باز کرد/صداوسیما در جریان این تصمیم بود
حضرتی: افزایش قیمت بنزین دمل مطالبات را باز کرد/صداوسیما در جریان این تصمیم بود
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و عضو شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا با تشریح روند تصمیم‌گیری در مورد افزایش قیمت بنزین در این شورا،‌ ضمن ناگزیر دانستن این تصمیم، عدم وجود پیوست رسانه‌ای و عدم هماهنگی با برخی نهادهای موثر مثل مجلس را از نقایص اصلی اجرای این طرح می‌داند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / وزارت کشور / صداوسیما / شورای هماهنگی اقتصادی / وزارت نفت / الیاس حضرتی / اعتراض قانونی / سهمیه بندی بنزین / برگزیده‌ها /
مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم/کابینه باید ارتباط خوبی با دانشگاه‌ها داشته باشد
مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم/کابینه باید ارتباط خوبی با دانشگاه‌ها داشته باشد
رییس فراکسیون امید مجلس گفت: شرایط در سال‌های 92 و 96 به گونه‌ای پیش رفت که اصلاح‌طلب‌ها پشت آقای روحانی آمدند این حمایت به آن معنا نیست که دولت فعلی اصلاح طلب است البته ما هم باید مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم. در عین حال فکر می‌کنم درباره این دولت مقداری سیاه‌نمایی می‌شود چون کارهای خوبی در توسعه زیر بناها، بهبود مناطق محروم و وضعیت بهداشت و درمان انجام داده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / سهمیه بندی بنزین / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم / قطع اینترنت / روز دانشجو / 16 آذر / برگزیده‌ها /
یزدی و مصباح به دنبال حضور در خبرگان پنجم
یزدی و مصباح به دنبال حضور در خبرگان پنجم
تکلبف هفت کرسی خالی شده پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز دوم اسفند امسال (۱۳۹۸) مشخص خواهد شد. کرسی‌هایی که روزگاری اکبر هاشمی‌رفسنجانی و سید محمود هاشمی‌شاهرودی بر آن می نشستند حالا شاید محمد یزدی و محمدتقی مصباح‌یزدی را بر خود ببینند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / انتخابات 98 / انتخابات مجلس خبرگان پنجم / برگزیده‌ها /
نزدیک به ۱۴ هزار تشنه خدمت!
نزدیک به ۱۴ هزار تشنه خدمت!
ثبت‌نام نزدیک به ۱۴ هزار نفر برای کاندیداتوری انتخابات مجلس یازدهم از طرفی باعث شگفتی است و از سویی نشانی از رقابتی جدی در انتخابات دوم اسفند به حساب می‌آید. هزاران نفری که به گفته بیشتر آنان احساس تکلیف و شوق خدمت به مردم پای آنان را به فرمانداری‌های سراسر کشور کشانده تا بتوانند با نشستن بر صندلی‌های سبز بهارستان یکی از ۲۹۰ نماینده مجلس آینده باشند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم / برگزیده‌ها /
«اتحاد گروه‌های دانشجویی رمز پیروزی است»
«اتحاد گروه‌های دانشجویی رمز پیروزی است»
امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی خطاب به دانشجویان سفارش کردند: «آنچه کراراً تذکر داده ام و رمز پیروزی است، اتحاد گروه‌های دانشجویی و تشکیل یک گروه اسلامی - ملی است در مقابل منحرفان که کوشش دارند تفرقه بیفکنند. ... شما دانشجویان محترم نباید با پیروان مکتب‌های دیگر با خشونت و شدت، رفتار و درگیری و هیاهو راه بیندازید. ما همه و شما دانشجوهای محترم همه، کوشا باشیم به اینکه آن طوری که باید و آن طوری که لازم است در جمهوری اسلامی عمل کنیم. همچو نباشد که فقط لفظ باشد که ما جمهوری اسلامی هستیم، لکن نه دانشگاه‌های‌مان و نه دانشسراهای‌مان ونه... هیچ کدام آن معنایی که باید در اسلام باشد، در آنها نباشد.»
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / روز دانشجو سال 98 / برگزیده‌ها / 16 آذر / روز دانشجو / امام خمینی (ره) /
ورود سالانه ۱۳۰۰۰ پرونده ساخت‌وساز غیرمجاز به دیوان عدالت اداری/ رسیدگی کامل به موضوع بورسیه‌ها
ورود سالانه ۱۳۰۰۰ پرونده ساخت‌وساز غیرمجاز به دیوان عدالت اداری/ رسیدگی کامل به موضوع بورسیه‌ها
رییس دیوان عدالت اداری از ورود سالانه ۱۳ هزار پرونده در رابطه با ساخت و سازهای غیرمجاز به دیوان عدالت اداری خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / رئیس دیوان عدالت اداری / برگزیده‌ها /
زمان برای راستی‌آزمایی صداقت اروپا در برجام فرا رسیده است
زمان برای راستی‌آزمایی صداقت اروپا در برجام فرا رسیده است
دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام روز جمعه (15 آذر) پس از حدود دو…
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / برجام / کمیسیون مشترک برجام / سیدعباس عراقچی / برگزیده‌ها /
کدام نهاد مسئول اجرای اصلاح قیمت بنزین بوده است؟
کدام نهاد مسئول اجرای اصلاح قیمت بنزین بوده است؟
"من نحوه و زمان اجرای سهمیه‌بندی بنزین را به وزیر کشور و شورای امنیت کشور واگذار کردم و مثل شما صبح جمعه دیدم قیمت بنزین تغییر کرده است." این جملات رئیس‌جمهور که به قول رئیس دفترش با سوءبرداشت مواجه شده است، باعث شد تا موجی از انتقادات نسبت به حسن روحانی به راه بیفتد؛ انتقاداتی که حسن روحانی را به اظهار بی‌اطلاعی از زمان اجرای سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین متهم می‌کردند. اما شورای امنیت کشور که این مسئولیت به آن واگذار شد چه نهادی است و تفاوت آن با شورای عالی امنیت ملی چیست؟
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / شورای امنیت کشور / وزارت کشور / شورای عالی امنیت ملی / وزیر کشور / برگزیده‌ها /
«بترسید‏‎ ‎‏از آن روزی که مردم بفهمند در باطن ذات شما چیست»
«بترسید‏‎ ‎‏از آن روزی که مردم بفهمند در باطن ذات شما چیست»
«مجلس مرکز همه قانونها و قدرتهاست»، «ملاحظه مردم زاغه‌نشین که شماها را‏‎ ‎‏روی مسند نشاندند، بکنید»، «این جمهوری را تضعیفش نکنید. بترسید‏‎ ‎‏از آن روزی که مردم بفهمند در باطن ذات شما چیست، و یک انفجار حاصل بشود. از‏‎ ‎‏آن روز بترسید که ممکن است یکی از «ایام الله» پیدا شود و آن‏‎ ‎‏روز فاتحه همه ما را‏‎ ‎‏می خوانند» و «یک طوری نباشد که وقتی محیط مجلس در منظر مردم واقع شد، از اینکه این وکیل را انتخاب کرده‌اند پشیمان بشوند. یک طوری نباشد که از آن راهی که همه مردم دنبال آن راه هستند، کنار برود.»
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / برگزیده‌ها / شهید مدرس / روز مجلس / مجلس شورای اسلامی / امام خمینی (ره) /
مشارکت مردم؛ دغدغه مشترک اصلاح طلبان و اصولگرایان درانتخابات پیش رو
مشارکت مردم؛ دغدغه مشترک اصلاح طلبان و اصولگرایان درانتخابات پیش رو
در آستانه ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی موسوی لاری به عنوان یکی از اعضای شورایعالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان از کاهش مشارکت مردم در انتخابات به عنوان دغدغه مشترک اصلاح‌طلبان و اصولگرایان نام می‌برد، دغدغه‌ای که به گفته وی جریان اصلاحات برای مهار آن باید آینده‌ای متفاوت را عرضه کند، امری که به گفته وی در این دوره مشکل است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اصلاح‌طلبان / اصولگرایان / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم / عبدالواحد موسوی لاری / برگزیده‌ها /
ماجرای کارشناسی پرونده بابک زنجانی
ماجرای کارشناسی پرونده بابک زنجانی
رییس شورای عالی کانون کارشناسان رسمی کشور با اشاره به تخلف کارشناس پرونده بابک زنجانی، گفت: آقای محسنی اژه‌ای مکررا درباره کارشناسی متعدد زمینی در پرونده بابک زنجانی صحبت کرده بود که باید بگویم در وهله اول امر کارشناسی را به این کارشناس ارائه داده بودند که او یک صفحه گزارش نوشته بود و گفته بود زمین 8 هزار میلیارد تومان می ارزد و آنچه که به عنوان دستمزد بیش از حد گرفته بود، چندین میلیون یورو پول نقد بود.
۱۳۹۸-۰۹-۰۲ / رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری / برگزیده‌ها /
تصمــــــــــــیمِ نـــــــــــظـــام
تصمــــــــــــیمِ نـــــــــــظـــام
شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا که یک شورای فراقوه‌ای است، پس از چندین جلسه بررسی موضوع قیمت سوخت، تصمیم گرفت تا قیمت بنزین را افزایش دهد. تصمیمات این شورا به منزله تصمیمات نظام تلقی شده و رهبری هم تاکید کرده اند که از مصوبات این شورا حمایت خواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / سهمیه بندی بنزین / برگزیده‌ها /
متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است،‌ اما...
متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است،‌ اما...
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی جریان‌های فکری در داخل کشور رسما…
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / موحدی‌کرمانی / امام خمینی (ره) / مقام معظم رهبری / برگزیده‌ها / عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام / انقلاب اسلامی ایران / جامعه روحانیت مبارز / وحدت کلمه امام خمینی /
بحران سرلیستی
بحران سرلیستی
کمتر از چهار ماه تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده اما هر دو جریان اصلی سیاسی کشور در سردرگمی به سر می‌برند و نه تنها برای افراد حاضر در لیست‌های انتخاباتی خود به توافق نرسیده‌اند، بلکه با بحرانی برای انتخاب سرلیست‌های خود دست به گریبانند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / اصلاح‌طلبان / اصولگرایان / انتخابات مجلس / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم / برگزیده‌ها /
این‌بار بالاجبار سرطان می‌کارند!
این‌بار بالاجبار سرطان می‌کارند!
وقتی گزارش "اینجا سرطان می‌کارند" در تاریخ ۱۰ تیرماه ۱۳۹۷ بر روی خروجی ایسنا قرار گرفت بازتاب گسترده‌ای به همراه داشت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / فاضلاب / سرطان / کشاورزی / استانی-اجتماعی / استانی-شهرستانها / برگزیده‌ها /
پیـاده‌روی در
پیـاده‌روی در "S8"
جای سوزن انداختن نیست. هر کدام در گوشه‌ای انفرادی، چندتایی و بعضا دسته جمعی قرار گرفته‌اند و هر یک به کار خود مشغول است. صدای سوت بلند و ممتد حاصل از چرخش روتورها نمی‌گذارد صدا به صدا برسد. تا همین چند ماه پیش خانواده‌ای کوچک بودند اما امروز به یکی از بزرگترین اجتماع‌های سانتریفیوژی در قلب ایران و منطقه تبدیل شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / سانتریفیوژ / نطنز / دکتر علی‌اکبر صالحی / برگزیده‌ها / تاسیسات غنی‌سازی نطنز /
ماجرای دو میلیارد دلاری که در دولت احمدی‌نژاد به آمریکا رسید
ماجرای دو میلیارد دلاری که در دولت احمدی‌نژاد به آمریکا رسید
رئیس جمهوری از رئیس دستگاه قضا تعیین تکلیف پرونده بابک زنجانی و اجرای مصوبه شورای عالی امنیت ملی در سرعت رسیدگی به پرونده دو میلیارد دلاری را خواستار شد که به گفته وی دولت یازدهم ۱۰ ماه وقت داشت آن را از دست آمریکا درآورد، اما کاری نکرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / مصادره دو میلیاردی اموال ایران توسط آمریکا / محمود احمدی‌نژاد / حسن روحانی / برگزیده‌ها /
اتحاد؛ خط قرمز شیعه و سنی
اتحاد؛ خط قرمز شیعه و سنی
پر ثمر بودن مبارزات رهبر فقید انقلاب اسلامی آن هم فراتر از باور و انتظار دشمنان، موجب شعله‌ور شدن خشم و نفرت و کینه دشنان نظام نوپای جمهوری اسلامی شد و دشمن زخم خورده از ده‌ها و صدها روش استفاده کرد تا شاید بتواند به اتحاد و انسجام اقوام و مذاهب و شهروندان آریایی ضربه بزند و به خیال خود ریشه این نظام نوپا را در همان ابتدای انقلاب، بَر کند. هر حُقه و حیله‌ای در آستین داشت، به کار برد اما ذکاوت و درایت مثال زدنی بنیانگذار انقلاب اسلامی و حفظ وحدت بین شیعه و سنی موجب عقیم ماندن فتنه‌ها و دشمنی‌ها، ناکامی در تعمیق شکاف بین فرق اسلامی و شکست در دامن زدن به اختلافات قومی و قبیه‌ای شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / برگزیده‌ها / هفته وحدت / وحدت شیعه و سنی / امام خمینی (ره) /
اعلام نظر پزشکی قانونی درباره ماجرای لردگان تا پایان هفته
اعلام نظر پزشکی قانونی درباره ماجرای لردگان تا پایان هفته
اعلام نظر پزشکی قانونی در حادثه لردگان تا آخرهفته به مقام ذی ربط، بررسی حوادثی مانند منا، گنبد، سقوط هواپیمای ترکیه در ایران، پلاسکو و پرونده‌هایی همچون میترا استاد، دختر آبی، عباس کیارستمی در کمترین زمان ممکن از سوی پزشکی قانونی و ... از مهمترین موضوعاتی بود که رییس سازمان پزشکی قانونی کشور آنها را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / سازمان پزشکی قانونی کل کشور / عباس مسجدی آرانی / برگزیده‌ها /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •