سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
توسعه روستایی
اجرای طرح پژوهشی مطالعات منطقه ای در جهت ایجاد اشتغال پایدار روستایی و توسعه در آذربایجان غربی
۲۷ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / جهاد دانشگاهی
اجرای طرح پژوهشی مطالعات منطقه ای در جهت ایجاد اشتغال پایدار روستایی و توسعه در آذربایجان غربی
توسط جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی؛ طرح پژوهشی مطالعات منطقه ای در جهت ایجاد اشتغال پایدار روستایی و توسعه آن از سوی گروه مدیریت کسب و کار در استان اجرا می شود.
توسعه پایدار روستایی با مشکارکت روستاییان
۲۷ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / بنیاد مسکن / زنجان / توسعه روستایی
توسعه پایدار روستایی با مشکارکت روستاییان
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: توسعه پایدار روستایی بر مشارکت روستائیان استوار است.
۳۶ ساعت قبل
پیام تبریک مدیرعامل بانک شهر، به مناسبت روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها
مدیرعامل بانک شهر، فرارسیدن روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را به شهرداران، دهیاران و تمامی کارکنان مدیریت شهری، تبریک گفت. به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک شهر؛ در بخشی از پیام احمد درخشنده آمده است: برنامه‌ریزی، مدیریت و ارائه خدمات شهری نوین و گوناگون از سوی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توانسته شاخصه‌‌های کیفیت زندگی هم‌میهنان عزیزمان را بهبود و با بسط و گسترش روحیه شادابی، امیدواری، اعتماد اجتماعی و تلاش در جهت زیباسازی سیما و منظر شهری، سطح خوشبختی شهروندان را ارتقا بخشیده و رضایت مندی همگانی را فراهم کند و نیز در ایجاد توسعه پایدار شهری و روستایی نقش مهمی را ایفا کند. بانک شهر افتخار دارد با سرلوحه قراردادن اصل خدمت به شهروندان و با هدف مشارکت موثر در تحقق توسعه شهری فراگیر و پایدار، با ارائه …
هزینه کرد ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مناطق روستایی آذربایجان غربی در دولت تدبیر
۴۵ ساعت قبل / استانی-اجتماعی
هزینه کرد ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مناطق روستایی آذربایجان غربی در دولت تدبیر
معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه وآبادانی روستاها گفت: در دولت تدبیر و امید تا به امروز ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و آبادانی مناطق روستایی در استان هزینه شده است.
حفاظت از محیط زیست با بازنگری در کسب‌وکار‌ها
۴۵ ساعت قبل
حفاظت از محیط زیست با بازنگری در کسب‌وکار‌ها
مراسم گرامیداشت روز جهانی تعاون با حضور رئیس سازمان توسعه تجارت، دبیرکل و معاونین اتاق تعاون، معاون سازمان حفاظت محیط زیست ایران، معاون وزیر کشاروزی و رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی و مدیران عامل اتحادیه و تعاونی‌های حامی محیط زیست در اتاق تعاون ایران برگزار شد.
درجه‌بندی عامل مهمی در ساماندهی و نظام‌بخشی دهیاری‌ها/ ۷۵ درصد دهیاری‌های کشور درجه دارند
۴۶ ساعت قبل / سازمان دهیاری‌های وزارت کشور / سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور
درجه‌بندی عامل مهمی در ساماندهی و نظام‌بخشی دهیاری‌ها/ ۷۵ درصد دهیاری‌های کشور درجه دارند
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تشریح آخرین وضعیت درجه‌بندی دهیاری‌های کشور اعلام کرد: تاکنون ۲۷ هزار و ۷۱۰ دهیاری از مجموع ۳۷ هزار و۸۰ دهیاری، درجه‌بندی شده‌اند که نزدیک به ۷۵درصد از دهیاری‌های کل کشور را شامل می‌شود.
افزایش ۶۷ درصدی صدور پروانه‌ ساختمانی توسط دهیاری‌ها در سال 98
۴۷ ساعت قبل / توسعه روستایی / سازمان شهرداری ها و دهیاری ها / وعده‌هایی که تحقق یافت
افزایش ۶۷ درصدی صدور پروانه‌ ساختمانی توسط دهیاری‌ها در سال 98
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به صدور ۱۵۴ هزار و ۵۹۸ پروانه ساختمانی در روستاها توسط دهیاری‌ها در سال ۹۸، از رشد ۶۷ درصدی صدور این پروانه‌ها نسبت به سال ۹۷ خبر داد.
۷۵ درصد دهیاری‌های کشور درجه‌بندی شده‌اند
۴۷ ساعت قبل / روستائیان / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور / وعده‌هایی که تحقق یافت
۷۵ درصد دهیاری‌های کشور درجه‌بندی شده‌اند
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: تاکنون ۲۷ هزار و ۷۱۰ دهیاری از مجموع ۳۷ هزار و۸۰ دهیاری، درجه‌بندی شده‌اند که نزدیک به ۷۵ درصد از دهیاری‌های کل کشور را شامل می‌شود.
۲ روز قبل
بدون ماسک، شهروند نیستید
از امروز استفاده از ماسک در کل کشور اجباری است. دیروز، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور این اعلام را موکد کرد که «به موجب مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، از امروز، تمامی مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی شهری کشور اعم از تاکسی، اتوبوس و مترو ملزم به استفاده از ماسک هستند.»
۲ روز قبل
میز خبر
از امروز ‏استفاده از ماسک برای مسافران شهری اجباری است [شهروند] بنابر اعلام معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، مسافران ناوگان ‏حمل‌ونقل عمومی شهری از امروز (پانزدهم تیرماه) ملزم به استفاده از ماسک‌اند. مهدی جمالی‌نژاد در این ‏باره گفت: «به موجب مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، تمامی مسافران ناوگان حمل‌ونقل ‏عمومی شهری کشور اعم از تاکسی، اتوبوس و مترو از صبح یکشنبه پانزدهم تیر ملزم به استفاده از ‏ماسک‌اند.» ‏ او ادامه داد: «این موضوع  با توجه به ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های ‏بهداشتی در فضاهای عمومی طی بخشنامه‌ای به منظور اجرا به استانداران سراسر کشور ابلاغ شده ‏است …
۲ روز قبل
شبکه ارتباطی همراه اول در خوزستان توسعه یافت
با نصب و ارتقای تکنولوژی و راه اندازی این سایت‌ها پوشش و اینترنت پرسرعت همراه اول، شبکه ارتباطات سیار در خوزستان توسعه و تقویت شد.به منظور توسعه و تقویت شبکه ارتباطات سیار و رفع مشکلات پوشش آنتن دهی وبرخورداری شهروندان از خدمات مطلوب و شبکه پرسرعت همراه اول ودر راستای جلب رضایت مشترکان در استان با همت وتلاش کارشناسان متخصص مخابرات منطقه خوزستان 20 سایت پرسرعت شهری و جاده ای-روستایی دیگر در مناطق پرترافیک نصب و راه اندازی شد. براساس این گزارش در این مرحله از پروژه توسعه فاز ۸ سایت های همراه اول شهری و جاده ای- روستایی در شهرستان های اهواز ، دزفول ، ، شوش ، رامهرمز ، آبادان ، خرمشهر ، ، اندیمشک ، هندیجان ، بهبهان ، امیدیه ، باغملک ، هویزه وحمیدیه تجهیزات فنی با تکنولوژی 2G و3G و4G بر روی 20 سایت …
۲ روز قبل
هدایت روان آب های سطحی به شبکه فاضلاب شهری ممنوع است
تبریز – فلاح: جلسه کارگروه توسعه مدیریت شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با حضور معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.علیرضا ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در این جلسه ضمن تاکید بر استمرار فعالیت های شرکت آبفا در ارائه خدمات به مشترکین، افزایش هزینه های عمومی و همچنین محدودیت های اعمال شده از سایر نهادها از قبیل شهرداری را بر فعالیت های این شرکت موثر دانست و اعلام کرد در صورت تعامل مناسب می توان خدمات مناسب تری ارائه کرد.در ادامه جلسه از عملکرد کمیته های مدیریتی شامل تعداد جلسات برگزار شده، مصوبات و اهم تصمیمات اتخاذ شده در کمیته ها در قالب فرمت ارسالی سازمان مدیریت گزارشی ارائه گردید. همچنین در این گزارش به اقدامات انجام شده در …
۲ روز قبل
همه مسافران باید از ماسک بزنند
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور اعلام کرد: به موجب مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، تمامی مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی شهری کشور اعم از تاکسی، اتوبوس و مترو از صبح روز ۱۵ تیرماه ملزم به استفاده از ماسک هستند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی‫نژاد با بیان این خبر گفت: این موضوع با توجه به ضرورت رعایت فاصله‫گذاری اجتماعی و پروتکل‫های بهداشتی در فضاهای عمومی طی بخشنامه‫ای به منظور اجرا به استانداران سراسر کشور ابلاغ شده است و رانندگان و دست‫اندرکاران ناوگان حمل و نقل عمومی شهری کشور نیز کمافی‫السابق ملزم به استفاده از ماسک هستند.حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی شلوغ باید اجباری باشد، …
۲ روز قبل / حسن روحانی رئیس جمهور / دهیاری ها و شهرداری ها
روحانی: شهرداری ها و دهیاری ها نقش اثرگذاری در توسعه کشور ایفا کرده اند
به گزارش مهر، رئیس جمهور در پیامی خطاب به شهرداران و دهیاران سراسر کشور به مناسبت ۱۴ تیرماه "روز شهرداری ها و دهیاری ها"، با تبریک این روز مهم به کلیه دست اندرکاران حوزه مدیریت شهری و روستایی در سطوح ملی و محلی، گفت: شهرداری ها و دهیاری ها همواره نقش مهم و اثر گذاری در توسه، عمران و آبادانی شهرها و روستاهای کشور ایفا و در عرصه های مختلف خدمت از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نکرده اند.
ظرفیت اجتماعی بودجه ۹۷۰ هزار میلیارد ریالی شهرداری‌ها
۲ روز قبل / بسیج سازندگی / مهدی جمالی نژاد / بزرگراه شمالی کرج / شهرداری
ظرفیت اجتماعی بودجه ۹۷۰ هزار میلیارد ریالی شهرداری‌ها
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: بودجه ۹۷۰ هزار میلیارد ریالی شهرداری‌ها ظرفیت بالایی برای ایجاد رضایتمندی شهروندان است.
بودجه ۹۷ هزار میلیاردی شهرداریها ظرفیتی برای ایجاد رضایتمندی شهروندان
۲ روز قبل / وزارت کشور / شهرداری
بودجه ۹۷ هزار میلیاردی شهرداریها ظرفیتی برای ایجاد رضایتمندی شهروندان
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: بودجه ۹۷۰ هزار میلیارد ریالی شهرداری‌های کل کشور که میزان آن ۱۰۰ هزار میلیارد ریال بیشتر از مجموع بودجه عمرانی کل کشور است، ظرفیت مناسبی برای ایجاد رضایتمندی شهروندان است.
ماسک‌زدن در ناوگان حمل و نقل عمومی اجباری شد
۲ روز قبل / کرونا / کرونا در ایران / حمل و نقل / مترو / تاکسی / ماسک کرونا
ماسک‌زدن در ناوگان حمل و نقل عمومی اجباری شد
جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از اجباری شدن استفاده از ماسک برای مسافران در ناوگان حمل و نقل عمومی شهری کشور از صبح فردا خبر داد.
استفاده از ماسک برای مسافران از فردا اجباری شد
۲ روز قبل / مهدی جمالی نژاد
استفاده از ماسک برای مسافران از فردا اجباری شد
ایلنا: بنابر اعلام معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی شهری از فردا (۱۵ تیرماه) ملزم به استفاده از ماسک هستند.
مسافران حمل و نقل عمومی  از ۱۵ تیر ملزم به استفاده از ماسک هستند
۲ روز قبل / ویروس کرونا / ماسک / وزارت کشور / سازمان حمل و نقل و ترافیک / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
مسافران حمل و نقل عمومی از ۱۵ تیر ملزم به استفاده از ماسک هستند
تهران- ایرنا- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور اعلام کرد: به موجب مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، تمامی مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی شهری کشور اعم از تاکسی، اتوبوس و مترو از صبح فردا ملزم به استفاده از ماسک هستند.
۳ روز قبل
نیمه نخست 1400، گلستان سبز می‌شود
محمد رحیم رحیمی در مصاحبه با پایگاه خبری گاز گلستان ، به برنامه‌های سال ۹۹ این شرکت اشاره کرد و گفت: باتوجه به این که امسال، سال جهش تولید نامگذاری شده، ما تلاش خود را بر گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی گذاشتیم؛ یعنی اولویت نخست ما در سال جاری، گازرسانی به این بخش است.وی ادامه داد: به همین منظور، 165 واحد صنعتی و تولیدی را در دستور کار گازرسانی قرار دادیم که با این کار، 30 هزار مترمکعب برساعت گاز طبیعی جانشین سوخت مایع می‌شود. این هدفی است که ما تعیین کردیم و امیدواریم با تلاش دوستان در این زمینه نیز، موفق عمل کنیم. رحیمی در ادامه، افزود: در حوزه گازرسانی روستایی نیز، 22 روستا را برای گازرسانی در دست اجرا داریم و این در حالی است که 30 روستای دیگر را هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم که انشاءالله …
تکمیل طرح‌های نیمه تمام شبکه تعاونی‌ها از مهمترین اهداف تعاون روستایی
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / تعاون روستایی / یزد
تکمیل طرح‌های نیمه تمام شبکه تعاونی‌ها از مهمترین اهداف تعاون روستایی
مدیر کل دفتر تجهیز و توسعه زیرساخت ها و سرمایه گذاری سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور تبدیل به احسن کردن زیرساخت‌های بلا استفاده و تکمیل طرح‌های نیمه تمام شبکه تعاونی‌ها و اتحادیه‌های روستایی و کشاورزی کشور را مهمترین اهداف این دفتر برشمرد.
استاندارسیستان وبلوچستان: توسعه و عمران روستایی از اهمیت زیادی برخوردار است
۴ روز قبل / استاندار سیستان و بلوچستان / روستا / استانی-سیاسی
استاندارسیستان وبلوچستان: توسعه و عمران روستایی از اهمیت زیادی برخوردار است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شناخت دقیق مسائل مربوط به روستاها ضروری است و توجه به توسعه و عمران روستاهای استان از اهمیت زیادی برخوردار است.
بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از کارخانه تولید اتوبوس در سمنان
۴ روز قبل / معاون عمرانی وزارت کشور
بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از کارخانه تولید اتوبوس در سمنان
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در ادامه سفر به استان سمنان از کارخانه تولید اتوبوس عقاب افشان بازدید کرد.
مشکلات شرکت اتوبوس‌سازی عقاب افشان سمنان حل شدنی است
۴ روز قبل / سمنان / اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشور / علی رضا آشناگر  / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
مشکلات شرکت اتوبوس‌سازی عقاب افشان سمنان حل شدنی است
سمنان- ایرنا- معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: مشکلات واحد اتوبوس‌سازی شرکت عقاب افشان سمنان با همگرایی و هم‌افزایی بخش‌های مختلف و حمایت از تولید قابل حل است.
مشارکت روستاییان اصل ضروری در روند توسعه روستایی است
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی
مشارکت روستاییان اصل ضروری در روند توسعه روستایی است
استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت 14 تیر، سالروز تصویب قانون تأسیس دهیاری‌های خودکفا در روستاها و روز دهیاری، جلب مشارکت مردم و اهالی روستاها را در روند توسعه روستایی استان ضروری دانست و از تلاش‌های صادقانه دهیاران و تمام تلاشگران این عرصه در استان قدردانی کرد.
گلایه معاون وزیر کشور از عدم رضایت مردم از شهرداری‌ها
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / وزارت کشور / مهدی جمالی نژاد / استان سمنان / سمنان / شهرداری سمنان
گلایه معاون وزیر کشور از عدم رضایت مردم از شهرداری‌ها
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور معتقد است که میزان رضایت مردم از شهرداری‌ها در کشور چندان مطلوب نیست.
رونمایی از تمبر 3 روستای فاقد بیکار/ افتتاح و کلنگ‌زنی ۷۴ طرح عمرانی در استان سمنان
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / وزارت کشور / منطقه سمنان / جمالی‌نژاد
رونمایی از تمبر 3 روستای فاقد بیکار/ افتتاح و کلنگ‌زنی ۷۴ طرح عمرانی در استان سمنان
عملیات اجرایی و افتتاح ۷۴ طرح عمرانی و زیرساختی استان سمنان در آیین همایش شهرداران و دهیاران استان سمنان به‌مناسبت بزرگداشت هفته شهرداری‌ها و دهیاری ها با حضور مهدی جمالی نژاد ، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و آشناگر ، استاندار سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری آغاز شد.
معاون عمرانی وزیر کشور: ۸۰ هزار طرح نیمه‌تمام در کشور وجود دارد
۴ روز قبل / شهرداری سمنان / سمنان / توسعه اقتصادی / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
معاون عمرانی وزیر کشور: ۸۰ هزار طرح نیمه‌تمام در کشور وجود دارد
سمنان- ایرنا- معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: ۸۰ هزار طرح عمرانی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که تکمیل طرح‌های دارای پیشرفت‌ بالای ۸۰ درصد در اولویت است.
سمنان پیشگام شهرهای دوستدار کودک/ ارتفاع‌سازی در شهرهای پرجمعیت محدودیتی ندارد
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / وزارت کشور / سمنان / استاندار سمنان / سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور / مهدی جمالی نژاد / استان سمنان
سمنان پیشگام شهرهای دوستدار کودک/ ارتفاع‌سازی در شهرهای پرجمعیت محدودیتی ندارد
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از سمنان به عنوان شهری پیشقدم و پیشگام در شهرهای دوستدار کودک در کشورمان نام برد.
۵ روز قبل
مهم‌ترین عامل توسعه مناطق محروم، گازرسانی است
 نماینده مردم شهرستان های نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبه مردم برای تامین زیرساخت های اصلی در مناطق روستایی استان مازندران گفت: برای تسریع در توسعه و پیشرفت مناطق روستایی، ایجاد زیرساخت های مناسب و پروژه گاز رسانی به مناطق روستایی در اولویت قرار دارد."ولی ا... فرزانه" ضمن بازدید از  مسیر گاز رسانی به مناطق کوهستانی بلده نور افزود: خدمت رسانی و تامین رفاه و آسایش مردم در دستور کار قرار دارد و در این راستا نباید از هیچ تلاشی فرو گذار باشیم.وی با اشاره به پیگیری ها و مطالبه مردم در تامین زیرساخت های اصلی به ویژه گاز رسانی به مناطق روستایی شهرستان نور گفت: برای تسریع در توسعه مناطق روستایی و همچنین شهر بلده، ایجاد زیرساخت های مناسب و طرح گاز رسانی به این مناطق را از اولویت …
۵ روز قبل
تنش آبی در 170 شهر ایران
در حال حاضر به 4 هزار و 400 روستای درکشور به‌صورت تانکری آبرسانی می‌شود و حدود 170 شهر در تنش آبی به سر می‌برند. اگرچه بارش‌های مناسب دو سال اخیر و توسعه آبرسانی روستایی، تعداد روستاهایی که با تانکر و به‌صورت سیار آبرسانی می‌شوند را کاهش داده اما هم‌اکنون 4 هزار و 400 روستای کشور با تانکر و به‌صورت سیار آبرسانی می‌شوند. حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در این خصوص گفت: به واسطه اقداماتی که از گذشته در بحث تکمیل زیرساخت‌های آبرسانی روستایی انجام شده و همچنین بارش‌های مناسب، تعداد روستاهایی که به‌صورت سیار آبرسانی می‌شوند از حدود 6200 روستا به 4400 روستا کاهش یافته است. همچنین در تابستان سال جاری، تعداد شهرهای با تنش آبی حدود 170 شهر است که از این تعداد، حدود 50 شهر با تنش …
سمنان در ایجاد زیرساخت‌های شهر کودک پیشتاز کشور است
۵ روز قبل / شهرداری سمنان / سمنان / استانداری سمنان / سید محمد ناظم رضوی
سمنان در ایجاد زیرساخت‌های شهر کودک پیشتاز کشور است
سمنان- ایرنا- معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: شهر سمنان در ایجاد زیرساخت‌های شهر دوستدار کودک از جنبه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در کشور پیشتاز و پیشقدم است.
کرونا نباید مانع از ادامه فعالیت‌های عمرانی در کشور شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / مهدی جمالی نژاد
کرونا نباید مانع از ادامه فعالیت‌های عمرانی در کشور شود
ایلنا: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان اینکه، کشور در شرایط کنونی نیازمند همیاری و تعاون جدی…
کاهش درآمد شهرداری‌ها با شیوع کرونا / لزوم حمایت دولت از این نهاد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / کروناویروس / شهرداری تهران
کاهش درآمد شهرداری‌ها با شیوع کرونا / لزوم حمایت دولت از این نهاد
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور با بیان اینکه، کشور در شرایط کنونی نیازمند همیاری و تعاون جدی است گفت: باید با تقویت فعالیت‌های عمرانی و پیشبرد طرح اقدام ملی مسکن، سطح رضایتمندی عمومی را در کشور افزایش دهیم.
ایجاد فرصت برابر آموزشی برای دانش‌آموزان مناطق مرزی و روستایی با طرح آبا
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
ایجاد فرصت برابر آموزشی برای دانش‌آموزان مناطق مرزی و روستایی با طرح آبا
تهران- ایرنا- سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی در راستای اجرای طرح پوشش تحصیلی دانش آموزان بازمانده از تحصیل از طریق آموزش الکترونیکی و از راه دور با عنوان آشتی با آموزش (آبا) با جامعه نیکوکاری ابرار تفاهم نامه همکاری منعقد کرد.
توسعه زیرساخت‌های آبرسانی دستاورد ماندگار دولت در کهگیلویه‌وبویراحمد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
توسعه زیرساخت‌های آبرسانی دستاورد ماندگار دولت در کهگیلویه‌وبویراحمد
گچساران - ایرنا - توسعه زیرساخت های آب و فاضلاب در مناطق شهری و روستایی از دستاوردهای ماندگار دولت تدبیر و امید برای دراز مدت در کهگیلویه و بویراحمد است و در دست اجرا بودن برخی طرح های بزرگ ،تحقق نیازهای این حوزه را تضمین کرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت
ایران کشوری با سابقه تمدنی 7 هزار ساله و غنی از دانش بومی، دامپروری و کوچ عشایر، روش‌های بدیع استخراج آب زیرزمینی از طریق حفر قنات، فناوری‌های سنتی استحصال آب باران، روش‌های سنتی توسعه کشاورزی و باغات در مناطق خشک، نیمه‌خشک و بیابانی، و همچنین دارای فرهنگ و هنر اصیل در حوزه‌های مختلف نقاشی، خطاطی، موسیقی، صنایع دستی، نساجی، معماری، شهرسازی و نظایر آن است.ورود دین مبین اسلام به ایران و بر هم خوردن نظام طبقاتی حاکم و فراهم شدن بستر رشد و شکوفایی از طریق تاسیس مدارس و حوزه‌های علمیه و نیز ترجمه منابع علمی خارجی سبب شد که فرهنگ و هنر ایران باستان تحت تاثیر آموزه‌های دین مبین اسلام شکوفاتر شده و ابداعات و نوآوری‌های بیشتری را به جامعه معرفی کنند.با توجه به ذخیره …
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
افزایش 37درصدی مصرف آب در دوماهه ابتدایی کرونا
تبریز – فلاح: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در دیداری که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب با مدیران عامل صنعت آب و برق استان انجام گرفت، بر ضرورت صرفه جویی و مصرف بهینه آب و برق تاکید کرد.حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم پس از استماع سخنان و گزارش مدیران عامل شرکت های آب و برق استان، طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با مسئولین آب وبرق، وزارت نیرو را یکی از وزارتخانه های مهم قلمداد کرد که ارتباط مستقیم با کل مردم جامعه داشته و خدماتش کاملاً حیاتی و حساس است.نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین با تاکید بر اینکه برنامه های مدیریت مصرف باید عملیاتی و قابل اجرا باشد، گفت: طرح و برنامه های آب و برق نباید از طرح های اقتصاد مقاومتی جدا باشد.وی خاطرنشان کرد: قطعی آب و خاموشی ها، …
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
۸۲ مجتمع آبرسانی روستایی در کردستان در مدار بهره برداری است
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا کردستان گفت: در حال حاضر ۸۲ مجتمع آبرسانی روستایی در ۱۰ شهرستان استان کار تامین آب ۴۴۸ روستا را انجام می دهد.به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کردستان محمد فرهاد اظهار کرد: یکی از راه های تامین آب روستاها ایجاد و بهره برداری از مجتمع های آبرسانی است که در همین راستا ۸۲ مجتمع آبرسانی به ۴۶ هزار و ۷۴۵ خانوار روستایی خدمات ارائه می دهد.وی افزود: بیشترین مجتمع های آبرسانی روستایی در شهرستان سقز به تعداد ۱۳ و بیجار و دهگلان و کامیاران هر کدام به تعداد ۱۲ روستا می باشد؛ ضمن آنکه ۱۱ مجتمع در شهرستان دیواندره و ۹ مجتمع در شهرستان قروه وجود دارد.فرهاد خاطرنشان کرد: در شهرستان مریوان ۷ مجتمع، در سروآباد ۳ مجتمع، در شهرستان های سنندج ۲ و در شهرستان بانه نیز …
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
بررسی مشکلات تعاونی‌های استان کرمان
سعید معادی معاون بازاریابی و شعب بانک توسعه تعاون به‌اتفاق حمیدرضا البرزی مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری و احمد محمدی مدیر امور شعب و استان‌ها با تعدادی از مدیران عامل شرکت‌ها در محل اداره شعب استان کرمان دیدار داشتند.در این جلسه که با هدف بررسی نقایص و درخواست‌های شرکت‌های متقاضی اعتبار و خدمات برگزار شد درخواست شرکت معدنی جنوب شرق ایران که دریافت تسهیلات ۱۵۰ میلیارد ریالی از محل منابع اشتغال پایدار روستایی و ۲۴۰ میلیارد ریالی از محل منابع داخلی بانک در زمینه کنسانتره جهت تولید فولاد می‌باشد تصویب شد، طرح مذکور به‌عنوان یک طرح معدنی بزرگ با تسهیلات ۳۹۰ میلیارد ریالی از سوی بانک توسعه تعاون تا ظرف مدت سه ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.همچنین مدیران شرکت تعاونی اعتبار کارکنان و بازنشستگان مس …
پایان آسفالت راه‌های روستاهای بالای ۵۰ خانوار تا سال ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / استان قزوین / توسعه روستایی
پایان آسفالت راه‌های روستاهای بالای ۵۰ خانوار تا سال ۱۴۰۰
قزوین – ایرنا – وزیر راه و شهرسازی گفت: آسفالت راه‌های روستاهای بالای ۵۰ خانوار تا سال ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد تا هیچ یک از روستاهای کشور از نعمت راه آسفالته محروم نباشد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اولین فوق لیسانس رشته دانشگاهی نینجا در ژاپن
نخستین فارغ‌التحصیل مقطع «کارشناسی ارشد» در رشته «مطالعات نینجا» از ژاپن مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه دریافت کرد. به گزارش عصرایران، «گنیچی میتسوهاشی» 45 ساله نخستین فرد در ژاپن و جهان است که به مدرک تحصیلی فوق لیسانس رشته مطالعات نینجا دست یافته و حالا قصد دارد کرسی استادی و دوره دکترای این رشته را هم در دانشگاه «می» (mie) در مرکز ژاپن پایه‌گذاری کند. این نینجای 45 ساله ژاپنی در منطقه روستایی «ایگا» یکی از پایگاه‌های سنتی نینجاها در ژاپن اقامت دارد. او پس از 2 سال تحصیل در دانشگاه «می » مدرک خود را گرفته و به گفته خودش طی این 2 سال:« صبح‌ها به عنوان کشاورز روی زمین‌های زراعی کار کرده و بعد از ظهرها مشغول تمرینات رزمی بوده است. چون فکر می‌کرده با این ترکیب، بتواند درباره نینجا واقعی بیشتر بیاموزد»میتسوهاشی …
سمنان نان دارد، آب ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
سمنان نان دارد، آب ندارد
مریم سرخوش-  خبرنگار  سمنان، استان عجیبی است با آن شهرهای طولی روی نقشه که البته نزدیک به دو دهه است گرفتار خشکسالی مستمر و کم‌آبی شده‌اند. 8 شهرش ظرفیت‌های ویژه‌ای در سه حوزه صنعت، معدن و گردشگری دارند اما تشنگی زمین‌های ترک‌خورده‌اش پاشنه آشیل ماندگاری مردم در مناطق روستایی و توسعه متوازن اقتصادی شده است. مهاجرتی که البته حاشیه‌نشینی در اطراف کلانشهرهای استان‌های دیگر را رقم نزده و سمنانی‌ها ترجیح داده‌اند ساکن شهرک‌ها و مناطق کوچکتر شهری استان خودشان شوند. منابع آبی سمنان نه آنهایی که صرف …
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / استانی-اقتصادی / منطقه ایلام
تخصیص 1.5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای کمک به مناطق محروم و روستایی
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: از تخصیص 1.5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای کمک به مناطق محروم و روستایی استان خبر داد.
افزایش مهاجرت معکوس به روستاها
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
افزایش مهاجرت معکوس به روستاها
ایلام-معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به افزایش مهاجرت معکوس به روستاها، گفت: وضعیت جمعیت روستاها بهتر شده است.
با طرح توسعه اشتغال مهاجرت معکوس در روستاها دیده می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / استانی-اجتماعی / محمد امید
با طرح توسعه اشتغال مهاجرت معکوس در روستاها دیده می‌شود
معاون مناطق محروم ریاست جمهوری یا بیان اینکه همه پروژه های روستایی به نوعی مکمل یکدیگر هستند، گفت: در روستاهای شهرستان بدره ظرفیت های خوبی در حوزه گردشگری در حوزه سد سیمره وجود دارد که باید هرچه بیشتر از این ظرفیت ها برای اشتغالزایی بهره برد.
مدیر اجرایی سامانه سماس منصوب شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / مهدی جمالی نژاد / مرتضی ضامنی / وزارت کشور
مدیر اجرایی سامانه سماس منصوب شد
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور طی حکمی مرتضی ضامنی را به عنوان مدیر اجرایی سامانه ملی اطلاعات سفر (سماس) منصوب کرد.
جذب ۹۳ درصدی اعتبار تسهیلات اشتغال روستایی رشت
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / استانی-اقتصادی / تسهیلات اشتغال روستایی / رشت
جذب ۹۳ درصدی اعتبار تسهیلات اشتغال روستایی رشت
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان رشت با بیان اینکه سهم شهرستان رشت در زمینه تسهیلات اشتغال روستایی ۱۰۵ میلیارد تومان است، گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های به عمل آمده، ۹۳ درصد از این اعتبارات جذب و به متقاضیان در قالب تسهیلات پرداخت شده است.
اگر جهاد ذبح نمی‌شد مرحوم عظیمی، حاج قاسمی عرصه جهادسازندگی می‌شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / جهاد سازندگی / حسینعلی عظیمی / مستند بر اثر زلزله
اگر جهاد ذبح نمی‌شد مرحوم عظیمی، حاج قاسمی عرصه جهادسازندگی می‌شد
به گزارش الف، اکران خصوصی مستند تحسین شده «بر اثر زلزله» شب گذشته سه شنبه 3 تیرماه ساعت 17:30 با حضور؛ فعالان و صاحب‌نظران عرصه جهاد، توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی و عوامل جوان تولید مستند به مناسبت یکصدمین روز درگذشت راوی و قهرمان قصه «مهندس حسینعلی عظیمی» در موسسه فرهنگی رسانه‌ای اوج برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
مطالبات آب و فاضلاب استان مرکزی از مشترکان به ۳۵۰ میلیارد ریال رسید
کمال‌آبادی ـ اراک ـ به نقل از خبرگزاری ایرنا: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی بدهی مشترکان آب این استان را در مجموع ۳۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این بدهی به دلیل پرداخت نشدن قبوض آب‌بها از سوی مشترکان حوزه‌های مختلف در بازه زمانی ۲ تا پنج سال است. یوسف عرفانی‌نسب به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق افزود: سهم مشترکان خانگی ۱۵۰ میلیارد ریال و سهم مشترکان دولتی و نهادها هم  بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال درصد برآورد شده است.وی بر لزوم پرداخت به موقع قبوض آب بها تاکید کرد و  اظهار داشت: این مهم موجب می‌شود، شرکت طرح‌های عمرانی را به سرعت اجرایی کرده و رضایت مشترکان در ارایه خدمات را فراهم آورد.وی خاطرنشان کرد: هزینه قبوض آب در مقایسه با سایر خدمات ناچیز است و دولت در حوزه هزینه آب مشترکان …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
اجرای طرح ملی دوگانه سوز کردن رایگان خودروهای عمومی باری و مسافری
تبریز – فلاح: مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی از اجرای طرح ملی دوگانه سوز نمودن رایگان خودروهای عمومی باری و مسافری خبر داد.علی روح اللهی با بیان اجرای طرح ملی دوگانه سوز کردن رایگان خودروهای عمومی باری و مسافری گفت: در راستای توسعه بهره مندی از گاز طبیعی بعنوان سوخت پاک و نقش آن در رشد اقتصادی، صرفه جویی در مصرف بنزین و کاهش آلودگی هوا و حمایت از تولید کارخانه ای، تبدیل ۱۴۶۴۰۰۰ دستگاه خودروی باری و مسافری به دوگانه سوز انجام خواهد گرفت.علی روح اللهی افزود: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران بمنظور اجرایی کردن این طرح اقدام به انعقاد قرارداد با پیمانکار مجری طرح نموده است لذا مالکین خودروهای عمومی باری و مسافری می توانند جهت ثبت نام و نوبت دهی دوگانه سوز نمودن رایگان …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
مدیر کل بنیاد مسکن فارس در دیدار با نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت:
ترویج الگوی زندگی ساده اولویت توسعه روستایی در استان فارسعطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با دکتر نجابت نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترویج الگوی زندگی ساده از جمله اولویت های توسعه روستایی در استان فارس است گفت: در بسیاری از مناطق روستایی استان فارس و از جمله روستاهای شهرستان های شیراز و زرقان این الگو دنبال شده و نتیجه مناسبی در مهاجرت معکوس و افزایش انگیزه زندگی در مناطق روستایی داشته است.زمانی با بیان اینکه فارس در بسیاری از شاخص های توسعه روستایی فراتر از سطح کشوری عمل کرده است گفت: این شاخص ها در مقاوم سازی روستایی ، صدور اسناد مالکیت ، بهسازی مناطق روستایی ، استفاده از سهیمه قیر برای توسعه معابر روستایی و همچنین اجرای طرح های هادی روستایی …
ایجاد رشته مهارتی کاردانش دیپلم تاکسیرانی
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / اتحادیه تاکسیرانی شهری کشوری / وزارت آموزش و پرورش / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
ایجاد رشته مهارتی کاردانش دیپلم تاکسیرانی
تهران - ایرنا - رئیس مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: در راستای توسعه آموزش‌های مهارتی کاردانش مرتبط با فعالیت‌ها و وظایف شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، برنامه‌ریزی‌های لازم برای تهیه و تدوین رشته مهارتی دیپلم تاکسیرانی انجام شده است.
تلاش برای افزایش مشارکت زنان روستایی در توسعه نوغانداری کشور
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / استانی-اقتصادی / نوغانداری / راهکارهای افزایش مشارکت
تلاش برای افزایش مشارکت زنان روستایی در توسعه نوغانداری کشور
معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت:آموزش به زنان روستایی و مددجویان در حوزه نوغانداری فرصت خوبی برای افزایش درآمد این اقشار فراهم می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
بهارستان‌نشینان در روز حضور وزیر ارتباطات در صحن علنی، بیش از هر چیز از اینستاگرام گلایه کردند
فضای مجازی زیر تیغ مجلسگروه سیاسی: سیاستگذاری درباره فضای مجازی در ایران دچار سردرگمی شده است؛ از سویی رئیس‌جمهوری بارها شعار نرفتن دست دولت روی دکمه فیلترینگ را داده است و از سوی دیگر، فشارهای جریان‌های منتقد فضای مجازی، باعث ایجاد محدودیت‌ها و تهدیدهای پیاپی برای این عرصه شده و در شرایط خاص حتی کار به قطع اینترنت هم رسیده است. این در حالی است که از سوی دیگر، این جریان بر تقویت حضور افراد همفکر در این فضا اصرار دارد و حتی علی‌رغم فیلتر بودن برخی از شبکه‌های اجتماعی، حضور چهره‌های منتقد این فضا در همین شبکه‌های اجتماعی قابل تامل است! با این حال با حضور چهره‌هایی از جریان اصلی منتقد فضای مجازی در بهارستان، حالا این حوزه از دغدغه‌های جدید مجلس نشینان دوره یازدهم تبدیل شده و چالش‌های جدیدی را تجربه …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
احراز هویت الکترونیکی سجام از سوی بانک مهر ایران، خدمت مهمی است
حسین فهیمی گفت: اینکه در فرصت کوتاهی موفق شدیم با تعدادی از بانک‌ها و از همه گسترده‌تر با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران درگاه ورودی بازار مالی را تعریف کنیم، کار مهمی بوده است.حسین فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در آیین رونمایی از بیمه حوادث ۵۰۰ هزار خانه روستایی و همچنین احراز هویت الکترونیکی سجام از سوی بانک مهر ایران اظهار کرد: برخی معتقد بودند که بورس جای سرمایه‌دارها است، نه افراد متوسط و فقیر. اتفاقات سال‌های اخیر در ایران و جهان بازار سرمایه را به‌گونه‌ای متحول کرده که از این اندیشه سنتی فاصله گرفته‌ایم.فهیمی افزود: یکی از عوامل پویایی یک اقتصاد پررونق، وجود مصرف‌کنندگان قابل اتکا و دائمی است. یکی از ضرورت‌های توسعه اقتصادی، وجود مصرف‌کنندگان دائمی و وجود یک …
زمین‌لرزه لارستان و داستان همیشگی مقاوم‌سازی مسکن روستایی
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / توسعه روستایی / لارستان / زلزله / فارس
زمین‌لرزه لارستان و داستان همیشگی مقاوم‌سازی مسکن روستایی
لارستان- ایرنا- تصویری از تخریب و پایین آمدن دیوار و بخشی از یک واحد مسکونی در فضای مجازی در جریان وقوع زلزله‌های اخیر در روستای دیده بان بخش صحرای باغ لارستان فارس دست به دست شده که شاید بتوان آن را مشت نمونه خروار از قصه تلخ و ادامه دار در عدم مقاوم سازی و نظارت ناکافی در ساخت و سازهای روستاها قلمداد کرد.
۵۰میلیون یورو از صندوق توسعه به آبرسانی روستایی اختصاص می یابد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / وزارت نیرو / رضا اردکانیان / صندوق توسعه ملی
۵۰میلیون یورو از صندوق توسعه به آبرسانی روستایی اختصاص می یابد
وزیر نیرو گفت:​امسال ۵۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی با مجوز مقام معظم رهبری استفاده می‌شود.
دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / کرونا / ویروس کرونا / روستائیان / توسعه روستایی / شبکه ملی اطلاعات / انتخابات مجلس شورای اسلامی / مجلس یازدهم و اولویت های آن / کرسی ارتباطات علم و فناوری / مجله تصویری کرونا
دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات
شرایط ویژه کرونا و الزام بسیاری از کسب و کارها بر استفاده از فضای مجازی، خصوصا در امر آموزش، اهمیت این فناوری نوین را در زندگی مردم همه شهرها و روستاهای کشور دوچندان کرده است. وزیر ارتباطات نتیجه اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات را عدالت ارتباطی می‌داند که از مصادیق عدالت اجتماعی محسوب می‌شود.
شهرداری‌ها به استارتاپ‌ها برای دانش بنیان کردن تولید میدان دهند
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور / معاون وزیر کشور
شهرداری‌ها به استارتاپ‌ها برای دانش بنیان کردن تولید میدان دهند
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با تاکید بر اینکه موتور اصلی حرکت کشور در بخش های عمرانی، اقتصادی، صنعتی، ... بخش خصوصی است، گفت: باید در عرصه های مدیریت شهری و روستایی زمینه حضور بیشتر بخش خصوصی را برای اجرای پروژه ها و تقویت اقتصاد شهر و روستا فراهم آوریم.
رفاه و معیشت موثر بر امنیت مرز و مرزنشینان
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران / مرزنشینان / کردستان / دیواندره / توسعه روستایی / محرومیت
رفاه و معیشت موثر بر امنیت مرز و مرزنشینان
سنندج‌ - ایرنا - امنیت بدون معیشت و رفاه سخت بدست می‌آید ولی سپاه پاسداران این امر مهم را به خوبی درک کرده‌ و همزمان با تامین امنیت در مرزها تلاش می‌کند نیازهای مختلف مرزنشینان و روستاییان را در حوزه رفاهیات برآورده کند.
حمایت از پروژه های عمرانی شهرداری‌ شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / سازمان شهرداریها / وزارت کشور
حمایت از پروژه های عمرانی شهرداری‌ شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور ازحمایت از پروژه های عمرانی شهرداری شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت با عنوان پروژه های ۱۴۰۰ خبر داد.
توزیع عادلانه اعتبارات باعث ماندگاری جمعیت می‌شود/ گلایه از سندرم کلان شهری
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / استانی-اجتماعی / شهرداری
توزیع عادلانه اعتبارات باعث ماندگاری جمعیت می‌شود/ گلایه از سندرم کلان شهری
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: ابلاغیه رهبری در خصوص افزایش جمعیت و توزیع عادلانه اعتبارات در شهرها و روستاها، باعث ماندگاری روستاییان در روستاها و شهرهای کوچک می‌شود.
توزیع عادلانه امکانات سبب کاهش مهاجرت به کلان‌شهرها می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / مهاجرت معکوس / خراسان جنوبی / قاینات / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
توزیع عادلانه امکانات سبب کاهش مهاجرت به کلان‌شهرها می‌شود
بیرجند - ایرنا - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: توزیع متوازن و عادلانه امکانات، خدمات و جمعیت در همه مناطق کشور، مهاجرت بی‌رویه به کلان‌شهرها و خالی شدن روستاها از سکنه را کاهش می‌دهد.
شهرداری‌ها یک پروژه قابل اجرا تا ۱۴۰۰ تعریف کنند
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / استانی-اجتماعی / شهرداری
شهرداری‌ها یک پروژه قابل اجرا تا ۱۴۰۰ تعریف کنند
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: لازم است شهرداران شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت یک پروژه را تعریف کنند که حتما تا پایان دولت به اتمام برسد و این پروژه‌ها در قالب پروژه‌های ۱۴۰۰ در سراسر کشور حمایت خواهند شد.
معاون وزیر کشور: هر شهرداری یک پروژه تا پایان دولت تعریف کند
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور / افتتاح طرح / خراسان جنوبی / فردوس / اعتبارات / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
معاون وزیر کشور: هر شهرداری یک پروژه تا پایان دولت تعریف کند
بیرجند - ایرنا - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: شهرداران شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت یک پروژه را تعریف کنند که حتما تا پایان دولت به اتمام برسد.
بهره‌برداری از چندین پروژه عمران شهری با حضور معاون وزیر کشور در بیرجند
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / استانی-اجتماعی / پروژه‌های عمران شهری
بهره‌برداری از چندین پروژه عمران شهری با حضور معاون وزیر کشور در بیرجند
شهردار بیرجند از افتتاح و بهره‌برداری از چندین پروژه عمرانی در بیرجند با حضور معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور خبر داد.
اکبری: برای توسعه ورزش روستایی باید با سایر ارگانها همسو شویم
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و عشایری / عباسعلی اکبری
اکبری: برای توسعه ورزش روستایی باید با سایر ارگانها همسو شویم
سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و عشایری گفت: برای توسعه ورزش روستایی باید همسو با سایر نهادها و ارگان‌ها حرکت کرده و از موازی کاری بپرهیزیم.
اعتبار ۷۰ درصدی صندوق توسعه‌ملی برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / وزارت جهاد کشاورزی
اعتبار ۷۰ درصدی صندوق توسعه‌ملی برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی
تهران- ایرنا- سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: اعتبار ۷۰ درصدی صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری تخصیص یافت.
مرحله پنجم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در بانک توسعه تعاون
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / بانک توسعه تعاون / بانکداری اسلامی / بانک مرکزی ایران
مرحله پنجم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در بانک توسعه تعاون
عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون از حضور بانک توسعه تعاون در مرحله پنجم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری خبر داد.
گردشگری کشاورزی راه جدید کسب درآمد گلستانی‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / توسعه روستایی / گلستان
گردشگری کشاورزی راه جدید کسب درآمد گلستانی‌ها
گرگان - ایرنا - جلوگیری از زوال فرهنگی - اجتماعی روستاها و درآمدزایی برای ساکنان این مناطق از طریق جذب گردشگر با استفاده از ارایه خدمات ساده مانند مشارکت در زراعت و چوپانی از جمله راهکارهای حمایتی مهم برای رونق اقتصاد روستاییان گلستان است؛ موضوعی که از چندی قبل اجرای آن در استان آغاز شده اما توسعه و گسترش این طرح به شناسایی، تدوین برنامه جامع و فراهم‌کردن زیرساخت‌های ضروری نیاز دارد.
کشت و فرآوری زیره در روستاهای خواف توسط دانشجویان دانشگاه امیرکبیر
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / دانشگاه صنعتی امیرکبیر / دانشجو / توسعه روستایی
کشت و فرآوری زیره در روستاهای خواف توسط دانشجویان دانشگاه امیرکبیر
تهران- ایرنا- ۴۰ دانشجو و ۲ استاد دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای درس کارآفرینی و نوآوری با حضور در روستاهای خواف اقدام به کشت و فرآوری زیره کردند.
میزان تسهیلات حمایتی دولت از مشاغل آسیب‌دیده کرونا در گیلان افزایش یابد
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / استانی-اقتصادی / کروناویروس / تسهیلات کرونایی صندوق نوآوری
میزان تسهیلات حمایتی دولت از مشاغل آسیب‌دیده کرونا در گیلان افزایش یابد
استاندار گیلان در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خواستار افزایش سهم منابع اختصاصی تسهیلات حمایتی دولت از مشاغل آسیب‌دیده کرونا در استان تا میزان دو هزار میلیارد تومان و نیز ابلاغ مرحله پنجم تسهیلات صندوق توسعه ملی در قالب اشتغال پایدار روستایی شد.
گلایه مناطق روستایی خاش از ضعف شدید در ولتاژ برق و خاموشی ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / خاش / قطعی برق / سیستان و بلوچستان
گلایه مناطق روستایی خاش از ضعف شدید در ولتاژ برق و خاموشی ها
رئیس شورای اسلامی روستای شوگه خاش سیستان و بلوچستان گفت: روستای شوگه و مناطق دیگر شهر خاش و حاشیه های این شهر و نقاط روستایی از ضعف شدید در ولتاژ برق و خاموشی ها و تاریکی معابر و عدم اجرای طرح های توسعه برق گلایه کرده و خواهان رسیدگی فوری مسئولان به مشکلات حوزه برق هستند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
پرداخت بیش از ۱۴۰۰ فقره تسهیلات به کشاورزان فارس
سرپرست مدیریت شعب بانک توسعه تعاون فارس گفت: این بانک سال گذشته بیش از ۱۴۰۰ فقره تسهیلات به کشاورزان استان پرداخت کرده است.غلام‌رضا حسانی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در حاشیه بازدید از یک شرکت تعاونی تولیدکننده گیاهان دارویی، گفت: مبلغ این تسهیلات بالغ بر یک هزار ۲۸۱ میلیارد ریال است که در سال گذشته به بخش کشاورزی استان پرداخت شد.او افزود: تسهیلات پرداخت شده در قالب سرمایه در گردش و ثابت از محل منابع داخلی و دولتی نظیر رونق تولید، اشتغال پایدار روستایی و تبصره ۱۸ و... متناسب با نیاز کشاورزان بوده است.سرپرست مدیریت شعب بانک توسعه تعاون فارس با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در رشد و توسعه کشاورزی نقش بسزایی دارد و در این خصوص حامی کشاورزان در بخش تولید هستیم، گفت: توجه به رفاه و معیشت فعالان بخش کشاورزی …
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
سلطان کتاب‌های دست دوم
[سام رابرتز- ترجمه زهرا نوروزی]  دهکده کوچک «هِی‌آن‌وای» در کشور ولز را در واقع باید یک کتابفروشی مشهور دانست. «جشنواره سالانه ادبیات هِی‌آن‌وای» و «کتابفروشی صداقت» در «هِی‌آن‌وای» از جاذبه‌های گردشگری این دهکده به شمار می‌روند. در این کتابفروشی خریدوفروش کتاب بر پایه صداقت است. دهکده «هِی‌آن‌وای» با 40 کتابفروشی و فقط 1400 ساکن به شهر کتابفروشی‌ها معروف است اما «کتابفروشی صداقت» که از همه معروف‌تر است، جذابیت خاصی به این دهکده بخشیده است. این کتابفروشی در دهه60 میلادی شکل گرفت و کتاب‌ها در قفسه‌هایی در فضای آزاد قرار دارند. در کنار این قفسه‌ها …
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
وضعیت پروژه‌هاى آبرسانی با حضور نماینده مردم شهرستانهاى جنوبى استان بوشهر و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بررسی شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تشریح آخرین وضعیت موجود منابع تامین آب آشامیدنی استان بوشهر اظهار داشت: اکنون طرح‌های مهمی از جمله ایجاد زیرساخت‌ها، تدوین برنامه و اجرای پروژه‌هاى کوتاه مدت و بلند مدت برای رفع مشکلات و تنگناهاى مردم شهرها و روستاهای استان بوشهر عملیاتی شده است.عبدالحمید حمزه‌پور با اشاره به پروژه شیرین‌سازی آب دریا به ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب در شهرستان عسلویه افزود: اجرای ۲ پروژه آب شیرین‌کن روستایی و شهری در شهرستان عسلویه هر کدام به ظرفیت ۵ هزار متر مکعب مصوب شده که انتخاب سرمایه‌گذار و پیمانکار در دستور کار قرار گرفته و به‌زودی این مهم محقق می‌شودوی با اشاره به پروژه اب شیرین‌کن شهرستان جم به ظرفیت ۲۸ هزار متر مکعب خاطر نشان کرد: محل احداث این پروژه در ساحل سیراف است …
امضای تفاهم‌نامه معاونت توسعه روستایی ریاست‌جمهوری و سازمان فرهنگ وارتباطات
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی / منوچهر رزمجو / معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور
امضای تفاهم‌نامه معاونت توسعه روستایی ریاست‌جمهوری و سازمان فرهنگ وارتباطات
معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و سازمان فرهنگ و ارتباطات برای معرفی جاذبه های مناطق روستایی ایران در سطوح منطقه‌ای و بین المللی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
پیگیری تنظیم سند توسعه مهارت آموزی روستایی در استان تهران
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / روستاییان
پیگیری تنظیم سند توسعه مهارت آموزی روستایی در استان تهران
مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری تهران بر لزوم تنظیم سند توسعه مهارت آموزی روستایی تاکید کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •