یکشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۸ / 19 January, 2020
جذب گردشگر
لزوم راه‌اندازی ستاد دایمی سفرهای نوروزی در استان سمنان
ایسنا / ۱۱ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
لزوم راه‌اندازی ستاد دایمی سفرهای نوروزی در استان سمنان
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان بر لزوم راه‌اندازی ستاد دایمی سفرهای نوروزی در استان سمنان تاکید کرد و گفت: مقدمه‌های پذیرایی از مسافران نوروزی و جذب گردشگر با شناسایی و رفع مشکلات زیرساختی در استان سمنان فراهم شود.
  استانی-فرهنگی و هنری  گردشگری  سفرهای نوروزی  سمنان  استاندار سمنان
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
شهر آیلند یک شهر توریستی و اقتصادی است
عضو فراکسیون گردشگری و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی گفت: شهر آیلند ویژگی های یک شهر توریستی و اقتصادی را دارد و استانداردهای لازم برخوردار است. محمد مهدی جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با نبض بازار، با اشاره به ویژگی های شهر نمونه گردشگری آیلند گفت : توجه به حوزه گردشگری یکی از مسائلی است که می تواند برای یک کشور ارزآوری داشته باشد.وی با بیان اینکه مقوله گردشکری جنبه های مختلفی دارد بیان داشت : ما گردشگری سلامت ،گردشگردی مناطق تفریحی ، سیاحتی و مذهبی را داریم که می تواند گردشگری را حائز جنبه های مختلف کند. عضو فراکسیون گردشگری و صنایع دستی مجلس تصریح کرد : قطعا توجه به زیرساخت ها برای جذب توریست اصلی مهم است ؛ در این زمیته ایجاد شهرهای جدید حائز اهمیت است ؛ اینکه منطقه مورد گردشکری جذاب باشد در جذب …
توسعه گردشگری دریایی در سیستان و بلوچستان
ایسنا / ۳ روز قبل / فرهنگی و هنری
توسعه گردشگری دریایی در سیستان و بلوچستان
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان گفت: از برنامه های ویژه این سازمان برای جذب گردشگر توسعه گردشگری دریایی در سیستان و بلوچستان است.
  منطقه سیستان و بلوچستان  گردشگری  چابهار  رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
از ظرفیت های گردشگری آذربایجان غربی در جذب گردشگر بخوبی استفاده نشده است
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
از ظرفیت های گردشگری آذربایجان غربی در جذب گردشگر بخوبی استفاده نشده است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: از ظرفیت های گردشگری استان در جذب گردشگر بخوبی استفاده نشده است.
  استانی-فرهنگی و هنری  گردشگری
۱۰ هزار تومان اعتبار برای جذب هر گردشگر در بودجه ۹۹ وزارت میراث
مهر / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
۱۰ هزار تومان اعتبار برای جذب هر گردشگر در بودجه ۹۹ وزارت میراث
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی وضعیت بخش وزارت میراث فرهنگی در لایحه بودجه ۹۹ پرداخت طبق این بررسی اعتبار پیش‌بینی شده برای جذب هر گردشگر در حدود ۱۰ هزار تومان است.
  گردشگری  مرکز پژوهشهای مجلس  طرح های پژوهشی
استفاده حداکثری مردم از نعمت سدها با احداث مراکز گردشگری
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / فرهنگی و هنری
استفاده حداکثری مردم از نعمت سدها با احداث مراکز گردشگری
رئیس‌جمهور گفت: جذب گردشگر عامل بزرگ برای اشتغال است و سدها علاوه بر تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت می‌تواند صدها عامل برای جذب گردشگر هم باشد.
  جذب گردشگر
نگاه مردد محیط‌زیست به گردشگری آبی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
نگاه مردد محیط‌زیست به گردشگری آبی
وزارتخانه‌های نیرو و میراث‌فرهنگی و گردشگری در چند‌ماه گذشته، ‌تفاهمنامه‌ای امضا کرده‌اند که بر اساس آن قرار است با همکاری چند جانبه این دستگاه‌ها، ‌از ظرفیت‌های آبی کشور به‌عنوان مقاصد گردشگری بهره‌برداری شود. برخی ازاین ظرفیت‌ها، سازه‌های انسان ساخت همچون سدهاست که می‌توان از دریاچه‌های ایجاد شده آنها به‌عنوان مکانی برای تفریحات آبی استفاده کرد. افزایش و جذب گردشگران داخلی و خارجی، ایجاد اشتغال پایدار و نزدیک شدن به هدف افزایش گردشگر در افق 1404 ازجمله مقاصد اجرای این طرح است. کارشناسان محیط‌زیست …
«باغ‌گشت» راهی برای توسعه گردشگری شهری سمنان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / فرهنگی و هنری
«باغ‌گشت» راهی برای توسعه گردشگری شهری سمنان
سمنان- ایرنا- استان پهناور سمنان دارای باغ‌ها و راه‌باغ‌های بسیاری است که از لحاظ حفظ سازگاری زیستی، طبیعی، زیبایی‌شناختی و معماری، دارای جذابیت‌هایی برای جذب گردشگر به ویژه در حوزه گردشگری شهری است که باید از دامنه غفلت و بی‌توجهی خارج شود.
  شهرداری سمنان  گردشگری  سمنان  طبیعت پاییزی
حال خوب برای میراث یونسکو/باغ اکبریه گردشگر جذب میکند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
حال خوب برای میراث یونسکو/باغ اکبریه گردشگر جذب میکند
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از باغ جهانی اکبریه بیرجند بازدید کرد و پیشنهاداتی برای جذب بیشتر گردشگر داد.
  استانی-فرهنگی و هنری  باغ اکبریه بیرجند
مسکو، جزو 10 شهر برتر جهان در جذب گردشگر در سال 2019+ تصاویر
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / بین‌المللی
مسکو، جزو 10 شهر برتر جهان در جذب گردشگر در سال 2019+ تصاویر
در حالی‌که شهردار پایتخت روسیه از درآمد گردشگری در بودجه مسکو ابراز رضایت می‌کند، این شهر تاریخی در سال 2019 در فهرست «10 شهر برتر جهان» قرار گرفته و به‌عنوان «بهترین مقصد توریستی» نیز شناخته شده است.
بوم‌گردی، ظرفیتی مغفول در جنوب پایتخت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / فرهنگی و هنری
بوم‌گردی، ظرفیتی مغفول در جنوب پایتخت
شهرری - ایرنا - شهرستان ری با ۱۹۸ اثر باستانی، سابقه هشت هزار ساله، آب وهوای مناسب، نزدیکی به کلان شهر تهران و بهره مندی از زمین‌های کشاورزی ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر دارد.
  شهرستان ری  جاذبه توریستی  اقامتگاه بوم گردی
گردشگری فرمایشی نمی‌شود
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
گردشگری فرمایشی نمی‌شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان از هدف‌گذاری برای جذب 10 میلیون گردشگر به این استان خبر داده است. این گزاره چقدر به حقیقت نزدیک است؟
همدان فقط اسم شهر کوهستانی را یدک می‌کشد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
همدان فقط اسم شهر کوهستانی را یدک می‌کشد
گردشگری در زمستان بنابر ماهیت خود به شرایط خاص محیطی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در طبیعت نیاز دارد، با توجه به اقلیم مناسب ایران، ظرفیت‌ها و جذابیت‌های گردشگردی در فصل سرما، برنامه‌ریزی مدون و جامع و استفاده از تجربیات کشورهای موفق در جذب گردشگر زمستانی می‌توان شاهد توسعه این نوع گردشگری بود.
  استانی-فرهنگی و هنری  گردشگری ورزشی  گردشگری  زمستان  کوهنوردی  اسکی  پیست اسکی‌ ‌  پیست اسکی تاریکدره همدان
بازی برای کودکان
چادران و تیتران دن معنا شد
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / فرهنگی و هنری
بازی برای کودکان چادران و تیتران دن معنا شد
چادران نزدیک‌ترین روستا به بندرکنارک است. ‏روستایی بدون آب‌، برق و هر امکاناتی‌. با مردمی که قدمت حضورشان به ٥٠‌سال قبل برمی‌گردد‌ و نسل‌به‌نسل ‏همان جا زندگی کرده‌اند‌، در خانه‌هایی با سقف‌های چوبی و درست کنار دریا. ٥٠‌سال قبل چادران هیچ هم به حساب ‏نمی‌آمد. جنگل‌مانندی با انبوهی از درخت‌های بومی به هم تنیده‌، اما شهر رفته‌رفته وسعت گرفت و چادران مکان طلایی شهر ‏شد‌، درست کنار ساحل، ساحلی که می‌توانست ویلاهای رنگ‌به‌رنگ و محلی برای جذب گردشگر باشد؛ در اختیار مردمی ‏فرودست قرار داشت. بسیاری سعی کردند چادرانی‌ها را از خانه خود برانند‌، اما آنها حاضر به ترک همان خانه‌های نیم‌بند چوبی خود نشدند‌.
۷ درخواست فعالان میراثی هرمزگان برای حفظ تاریخ بستک
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / فرهنگی و هنری
۷ درخواست فعالان میراثی هرمزگان برای حفظ تاریخ بستک
«دستور دهید نهادهای فرهنگی به جای ساخت‌وسازهای ناهمگون از میراث بزرگ معماری بستکی استفاده کنند و شهرداران و دهیاران با حفظ حریم آثار باستانی و با همکاری میراث فرهنگی آثار مکشوفه این تمدن را بشکل نمادین طراحی و به عنوان نماد هنری و تمدنی برای جذب گردشگر در شهر و روستاهایشان به نمایش بگذارند.»
  بستک  فعالان میراث فرهنگی  نامه سرگشاده  سنگ‌نگاره دهتل
آشپزی ایرانی در منوی شبکه‌های اجتماعی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / فرهنگی و هنری
آشپزی ایرانی در منوی شبکه‌های اجتماعی
تهران - ایرنا- غذا و خوراک اقوام همچون سلامت، طبیعت و خرید می‌تواند مولفه‌ای برای جذب گردشگر به کشور باشد؛ مدتی است ورود دو «اینفلوئنسر غذا» به ایران، آشپزی ایرانی را در شبکه‌های اجتماعی سرزبان‌ها انداخت.
  گردشگری  علی ‌اصغر مونسان  میراث فرهنگی
لغو روادید دوطرفه ایران و روسیه به‌زودی امضا می‌شود/ همکاری سفرا و نمایندگی‌های ایران برای جذب هرچه بیشتر گردشگران خارجی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / فرهنگی و هنری
لغو روادید دوطرفه ایران و روسیه به‌زودی امضا می‌شود/ همکاری سفرا و نمایندگی‌های ایران برای جذب هرچه بیشتر گردشگران خارجی
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در همه کشورهای دنیا ظرفیت جذب گردشگر به ایران وجود دارد و برای جذب هرچه بیشتر گردشگر به کشور نیازمند همکاری‌ها و تقویت تعاملات سفرا و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در این خصوص هستیم.
  لغو روادید دوطرفه ایران و روسیه  سفرا و سرکنسول‌های جمهوری اسلامی ایران
(ویدئو)
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / فیلم
(ویدئو) "پل" جنجالی توسط پوتین افتتاح شد
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه ۲۳ دسامبر پل ریلی که روسیه را به شبه جزیره کریمه متصل می‌کند افتتاح کرد. روسیه شبه جزیره کریمه اوکراین را در سال ۲۰۱۴ میلادی به خاک خود ضمیمه کرد. این پل ۱۹ کیلومتری طولانی‌ترین پل ریلی در اروپا به شمار می‌آید. هدف از این پروژه ۳.۶ میلیارد دلاری تقویت روابط میان روسیه و شبه جزیره کریمه از طریق جذب گردشگر و افزایش میزان حمل و نقل به کریمه عنوان شده است. پیش‌بینی می‌شود ۱۴ میلیون مسافر و حدود ۱۳ میلیون تن بار در سال آینده از طریق این پل جابه‌جا شوند.
  ولادیمیر پوتین  طولانی ترین  پل  روسیه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
رشد 30 درصدی گردشگر خارجی با وجود تحریم‏ها
موزه موسیقی محلی بوشهر با حضور معاون اول رئیس‏جمهوری در شهرستان تنگستان افتتاح شد.به گزارش ایسنا،‌ اسحاق جهانگیری ظهر دیروز در جریان سفر به استان بوشهر با حضور در شهرستان تنگستان موزه موسیقی محلی بوشهر در روستای احمدآباد را افتتاح و به همراه وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی از بخش‏های مختلف آن بازدید کرد.معاون اول رئیس‏جمهوری همچنین در حاشیه بازدید در جمع خبرنگاران از استان بوشهر به عنوان استانی با ظرفیت‏های بسیار بالا در بخش‏های مختلف یاد کرد و گفت: در این سفر تلاش شد به طرح‏ها و پروژه‏هایی که در سطح استان و مرتبط با مسائل مردم استان است پرداخته شود.جهانگیری یکی از ظرفیت‏های پراهمیت استان بوشهر را گردشگری دانست و اظهار کرد: استان بوشهر هم از نظر طبیعت و هم از نظر تاریخی جاذبه‏های فراوانی …
سرویس بهداشتی؛ بحران گردشگری ایران/ محدودیت ایدئولوژیک مانع جذب گردشگر نیست
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
سرویس بهداشتی؛ بحران گردشگری ایران/ محدودیت ایدئولوژیک مانع جذب گردشگر نیست
گردشگری می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی ایران را حل کند، ولی در عمل شاهد این مساله نیستیم. بدون تعارف می‌توان گفت که گردشگری در ایران جدی گرفته نمی‌شود و این مشکل؛ هم در گردشگری داخلی دیده می‌شود و هم در حوزه بین‌المللی. در همین راستا دیدارنیوز گفتگویی با محمدعلی شادی استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه گردشگری داشته و دیدگاه‌های او را در این حوزه جویا شده است. شادی بر این باور است که حتی با وجود مشکلات و محدودیت‌هایی که وجود دارد می‌توان عملکرد بهتری را در حوزه گردشگری داشت. وی به بخشی از مشکلات موجود در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: الان وقتی سفر انجام می‌شود و افراد می‌روند چه با وسیله شخصی و چه با حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس و قطار و غیره، در مسیر‌هایشان کجا از سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌کنند؟ …
بسته‌های سفر به ایران ‌تکراری‌ست/ تاریخ و تمدن سرزمین پارس هیچگاه از یاد خارجی‌ها نمی‌رود/ چون اطلاعاتی از خدمات گردشگری ایران ندارم به مشتریانم جواب رد می‌دهم/ ایران تلاش‌های لازم را برای جذب گردشگر انجام نمی‌دهد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / فرهنگی و هنری
بسته‌های سفر به ایران ‌تکراری‌ست/ تاریخ و تمدن سرزمین پارس هیچگاه از یاد خارجی‌ها نمی‌رود/ چون اطلاعاتی از خدمات گردشگری ایران ندارم به مشتریانم جواب رد می‌دهم/ ایران تلاش‌های لازم را برای جذب گردشگر انجام …
ایلنا: هرچند ایران درصدد جذب گردشگران چینی است و در این راستا لغو روادید انجام داده اما اخبار منفی درباره ایران بیش از آن چیزی است که بتواند تصویر ذهنی چینی‌ها را…
میزبانی ساری برای گردشگری 2022
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اقتصادی
میزبانی ساری برای گردشگری 2022
ظرفیت‌های توریستی مرکز استان مازندران برای تبدیل شدن به «پایتخت گردشگری» کشورهای عضو «اکو» افزایش می‌یابد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، با تصویب برنامه گردشگری 2022 کشورهای عضو اکو قرار است ساری در سال 2022 میلادی میزبان توریست‌های ساکن این کشورها شود. این بار یکی دیگر از پروژه‌های بلندمدت برای جذب گردشگرخارجی وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهر ساری را انتخاب کرده تا بتواند با راهکارهای مختلف تا سال 2022 میزان جذب گردشگر خارجی به این شهر را افزایش دهد. در حال حاضر نیز سعی در آماده کردن زیرساخت‌های لازم را دارند تا به نتیجه موردنظر که تبدیل ساری به مقصد 2022 است؛ دست یابند.
جذب توریست از سرچشمه واردات
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
جذب توریست از سرچشمه واردات
تجارت یک‌طرفه ایران و چین که در قالب «تامین یک چهارم نیاز وارداتی ایران با کالای چینی» جریان دارد قرار است از باند بازار گردشگری، دو طرفه شود. چین در حال حاضر سرچشمه واردات به ایران محسوب می‌‌شود؛ به‌طوری‌که یک‌چهارم کل ارزش واردات کالاها به کشورمان، به انواع کالاهای صادراتی از چین تعلق دارد. در مقابل اما، سهم کالاهای ایرانی از کل واردات چین چیزی در حدود 03/ 0 درصد است که این نابرابری شدید در تجارت عملا به معنی مبادله تجاری یک‌طرفه -فروش از چین به ایران- است. اکنون تصمیم وزارت گردشگری ایران برای جذب جهشی گردشگر چینی می‌تواند مقدمات دو طرفه شدن تجارت بین دو کشور را فراهم کند.
اولویت بازاریابی استان‌ها برای جذب گردشگر از کشورهای همسایه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / فرهنگی و هنری
اولویت بازاریابی استان‌ها برای جذب گردشگر از کشورهای همسایه
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری، گفت: برنامه بازاریابی ۳۱ استان درحالی تشریح شد که جذب گردشگر از کشورهای همسایه اصلی‌ترین محور برنامه‌ها و سیاست‌های آن‌ها است.
  گردشگری  علی ‌اصغر مونسان  ولی تیموری
جذب توریست‌های همسایه اولویت بازاریابی استان‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / فرهنگی و هنری
جذب توریست‌های همسایه اولویت بازاریابی استان‌ها
برنامه بازاریابی ۳۱ استان درحالی تشریح شد که جذب گردشگر از کشورهای همسایه اصلی‌ترین محور برنامه‌ها و سیاست‌های آن‌ها بود.
  گردشگری  بازاریابی  جمهوری چین  ترکیه  افغانستان
باغ موزه دفاع مقدس جاذبه گردشگری مناسبی برای جذب گردشگر ‌است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
باغ موزه دفاع مقدس جاذبه گردشگری مناسبی برای جذب گردشگر ‌است
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت:‌ باغ موزه دفاع مقدس جاذبه گردشگری مناسبی برای جذب گردشگر ‌است.
  استانی-اجتماعی  باغ موزه دفاع مقدس لرستان  بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
احداث پارک گردشگری در گرگان
شهردار گرگان گفت: در ورودی غربی شهر با توجه به وجود فضای سبز مناسب یکی از بزرگ‌ترین پارک‌ها در قالب پارک گردشگری ایجاد می‌شود.عبدالرضا دادبود با بیان اینکه باید ظرفیت‌های گردشگری شهر گرگان را به فعلیت برسانیم، اظهار کرد: سرانه فضای سبز در شهر گرگان با ایجاد پارک‌های محله‌ای و جیبی در حال رشد است اما هنوز هم نیازمند ایجاد پارک‌های جدید هستیم. وی افزود: احداث 3 پارک محله‌ای از ابتدای سال آغاز شده بود که قبل از نوروز 99 این پارک‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید.شهردار گرگان با اشاره به اصلاح هندسی میدان بسیج گفت: در این پروژه 4 هکتار به فضای سبز شهر گرگان افزوده شد و با توجه به موقعیت مناسبی که این مکان برای جذب مسافر و گردشگر دارد، بنا داریم یکی از بزرگترین‌ پارک‌های شهر با عنوان پارک گردشگری را در …
ماجراجویی در پارک «پراتر»
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ...
ماجراجویی در پارک «پراتر»
از عمر شهربازی‌ها چندین دهه است که می‌گذرد و تجربه هیجانی وصف‌ناپذیر آن هم برای چند ساعت کوتاه اغلب کشورها را بر این داشته تا در کنار جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی خود از شهربازی‌ها نیز برای جذب گردشگر استفاده کنند.
  سرویس زیارت و گردشگری  جاذبه های گردشگری جهان  جاذبه گردشگری  اتریش  وین
احداث اولین دوچرخه کابلی و هوایی کشور در مشگین شهر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ...
احداث اولین دوچرخه کابلی و هوایی کشور در مشگین شهر
مدیر عامل پل معلق مشگین شهر از احداث اولین دوچرخه کابلی و هوایی کشور در این مجموعه گردشگری خبرداد.
  استانی-شهرستانها  پل معلق  جذب گردشگر
مسافرت داخلی هم برای آدم پولدار‌هاست!
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۰۹-۲۰ / اجتماعی
مسافرت داخلی هم برای آدم پولدار‌هاست!
همین چند روز پیش بود که مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفته بود: «ایران به جایگاه دومین کشور دنیا در سرعت رشد جذب گردشگر دست یافته است.» اینکه وزیر مربوطه این آمار را چطور و چگونه به دست آورده است موضوعی قابل تامل است اما چیزی که در جامعه شاهد هستیم این است که در طول سال‌های اخیر به گفته کارشناسان نه تنها با جذب گردشگر خارجی رو به رو نبودیم بلکه حتی گردشگران داخلی هم توانایی مسافرت و تفریح ندارند
اقامت بیش از ۱۱ میلیون گردشگر در رشت
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ...
اقامت بیش از ۱۱ میلیون گردشگر در رشت
مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از اقامت بیش از ۱۱ میلیون گردشگر در شهرستان رشت خبر داد و گفت: شهرستان رشت، رتبه اول جذب گردشگر اقامت کننده در استان گیلان را دارد.
  استانی - گردشگری  میراث فرهنگی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
کره‌شمالی در فکر گردشگری سلامت
باخبرشدیم کره‌شمالی قصد دارد تا سال آتی میلادی گردشگری پزشکی را برای جذب توریست‌های خارجی به ویژه چینی‌ها به جریان بیندازد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، این برنامه شامل درمان و جراحی آب مروارید، ایمپلنت‌های دندان و درمان تومورهاست. روزنامه رودونگ سینمون چاپ کره‌شمالی گزارش داد، این برنامه با عنوان "همکاری تبادل گردشگری درمانی" با هدف سرمایه‌گذاری در افزایش درخواست‌ها برای توریسم شامل درمان‌های پزشکی بر اساس یک روند بین‌المللی است.گردشگری پزشکی قرار است با کلینیک‌های درمانی در نزدیکی چشمه‌های آب گرم آغاز به کار کند. براساس گزارش تحلیلگران، ۳۵۰ هزار گردشگر چینی در سال جاری میلادی به کره‌شمالی سفر کرده‌اند.
مونسان: ایران دومین کشور در سرعت رشد جذب گردشگر است
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / سیاسی
مونسان: ایران دومین کشور در سرعت رشد جذب گردشگر است
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ایران به جایگاه دومین کشور دنیا در سرعت رشد جذب گردشگر دست یافته است.
استقبال وزارت خارجه از فرایندهای جذب گردشگر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
استقبال وزارت خارجه از فرایندهای جذب گردشگر
رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت خارجه ایران گفت: وزارت امور خارجه از فرایندهایی که به جذب گردشگر می‌شود و همچنین نتایج پنل‌های تخصصی که به صدور روادید کمک می‌کنند، استقبال می‌کند.
  سرویس زیارت و گردشگری  گردشگری  وزارت خارجه ایران  گردشگر  گردشگری سلامت  روادید  دریافت ویزا  اکوتوریسم
پرنده‌نگری؛ تحقق رویای مازندران بدون شکار
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / علمی و آموزشی
پرنده‌نگری؛ تحقق رویای مازندران بدون شکار
ساری - ایرنا - چند سال است که نخستین پنجشنبه آذر توسط فعالان حوزه پرنده‌نگری به عنوان روز ملی پرنده‌نگری ثبت شده است تا اهمیت این شاخه از گردشگری در جامعه بیشتر احساس شود، ولی برای استانی مانند مازندران، رونق پرنده‌نگری می‌تواند دستاوردهایی فراتر از جذب گردشگر به همراه بیاورد.
  اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران  فریدونکنار  روز ملی پرنده نگری  چالش در میانکاله  پرندگان مهاجر
کرمانشاه چه ظرفیت‌‎هایی برای گردشگری زمستانی دارد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
کرمانشاه چه ظرفیت‌‎هایی برای گردشگری زمستانی دارد؟
یک کارشناس حوزه گردشگری معتقد است، کرمانشاه در بخش ورزشی، جشنواره‌های آش محلی و چشمه‌های آبگرم و همچنین بلحاظ آب و هوای معتدل شهرستان‌‎های غربی استان ظرفیت‌های خوبی برای گردشگری زمستانی و جذب گردشگر در این فصل از سال دارد.
  گردشگری زمستانی  کرمانشاه  استانی-فرهنگی و هنری
هدفگذاری ایران؛ جذب یک میلیون گردشگر چینی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / فرهنگی و هنری
هدفگذاری ایران؛ جذب یک میلیون گردشگر چینی
تهران- ایرنا- ایران برای میزبانی از حداقل یک درصد بازار گردشگران خروجی چین برنامه‌ریزی و در مرحله نخست برای جذب یک میلیون گردشگر چینی تا چهار پنج سال آینده هدفگذاری کرده است.
  گردشگری  علی ‌اصغر مونسان  چین  ایران
میوه چینی از توریست‌های چینی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اقتصادی
میوه چینی از توریست‌های چینی
اقدام چهار ماه پیش دولت برای تسهیل سفر چینی‌ها به ایران باعث رشد سریع ورود توریست چینی به بازار گردشگری کشورمان شد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، تعداد گردشگران چینی وارد شده به کشور در سه ماه گذشته بیش از 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال 97 افزایش یافته است. اکنون فعالان بازار گردشگری ایران در ادامه این میوه چینی از بزرگ‌ترین مبدا بازار توریسم جهانی-چین-قصد دارند تدارکات جذب بیشتر گردشگر چینی را از طریق سفرکاری با هیات دولتی به چین، فراهم کنند.
جذب گردشگر سیاست ایران در چین
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / فرهنگی و هنری
جذب گردشگر سیاست ایران در چین
پکن- ایرنا- سفر «علی اصغر مونسان» وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران به چین با هدف گسترش همکاری های دو کشور در عرصه گردشگری در شرایطی است که یکی از اهداف ایران جلب و جذب حدود ۴ میلیون گردشگر از بازار بزرگ چین در دراز مدت است.
  گردشگری  چین  علی ‌اصغر مونسان  ایران
نکاتی در مورد سفر به پوکت
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / ...
نکاتی در مورد سفر به پوکت
پوکت بزرگ‌ترین جزیره کشور تایلند هست. این جزیره در جنوب تایلند و در دریای آندامان واقع‌ شده و دومین مقصد برتر گردشگری کشور تایلند نیز به‌حساب می‌آید که هر سال میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند.
  آفتاب تراول  تور پوکت  تور تایلند
مونسان: برای جذب سالانه یک و نیم میلیون گردشگر چینی هدفگذاری کردیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / فرهنگی و هنری
مونسان: برای جذب سالانه یک و نیم میلیون گردشگر چینی هدفگذاری کردیم
پکن- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در اجلاس تمدن های کهن به چین سفر کرده است گفت: هدفگذاری ما جذب یک درصد برابر با یک و نیم میلیون گردشگر چینی به ایران در یک دوره چهار تا پنج ساله است.
  علی ‌اصغر مونسان  چین  میراث فرهنگی  ایران
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
صف بیماران خارجی برای پزشکان ایرانی
ایران در جذب گردشگری پزشکی توانسته با کشورهای دیگر همچون هندوستان، اردن، عمان، ترکیه و ... رقابت کند؟ آیا توانسته به بیمارانی که به‌گفته وزارت بهداشت دست‌کم ۱۵۰۰ دلار ارزآوری برای بیمارستان‌های کشور به‌همراه دارد از مقابل پلکان هواپیما خدمات دهد؟ تحریم‌ها چطور؟ تأثیری در جذب گردشگر پزشکی داشته‌اند؟
  گردشگری سلامت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ...
توجه ویژه شهرداری گرگان به دیپلماسی شهری
شهردار گرگان گفت: توجه به دیپلماسی شهری به ویژه در حوزه بین‌المللی با انعقاد اولین تفاهمنامه خواهرخواندگی با شهر گوانگجو در کشور چین نویدبخش توسعه شهری متوازن و پیشرفت روز افزون شهر گرگان است.به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان، عبدالرضا دادبود امشب در دیدار سفرای 10 کشور مختلف در حاشیه جشنواره بین‌المللی اقوام ایران زمین، اظهار کرد: گرگان شهری بزرگ در شمال ایران و شهری زیبا در کشور ما محسوب می‌شود.وی ادامه داد: طبیعت چشم نواز و جاذبه‌های بی‌شمار آن می‌تواند هر میهمانی را به خود جذب کند و به همین دلیل یک شهر گردشگر پذیر است.شهردار گرگان گفت: گرگان قطب تجارت منطقه‌ای محسوب می‌شود و در این شهر زیبا بافت تاریخی دیدنی، طبیعت دلنشین و آب و هوای دلچسب فضای بسیار خوبی را برای گردشگری …
منحرف‌کنندگان توریست‌ سلامت
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اقتصادی
منحرف‌کنندگان توریست‌ سلامت
یکی از جاذبه‌های گردشگری در ایران مربوط به بخش پزشکی می‌شود که می‌توان با جذب بیماران سایر کشورها که دارای امکانات پزشکی و درمانی ضعیفی هستند ارز قابل‌توجهی را به کشور وارد کرد. شرایط مناسبی که ایران در حوزه پزشکی نسبت به بسیاری از کشورهای همسایه دارد و همچنین افزایش قیمت ارز (تبدیل ایران به مقصد ارزان گردشگر) موجب شده بازار «توریسم سلامت» در ایران به بازاری جذاب و دارای پتانسیل بالایی تبدیل شود. با وجود اینکه هند در جهان بیشترین گردشگر سلامت را به خود جذب می‌کند، اما ایران با ورود به این عرصه و فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده می‌تواند رقیبی برای این کشور محسوب شود، زیرا علاوه بر کشور ارزان؛ دارای جاذبه‌های توریستی بی‌شماری نیز است که بسیاری از گردشگران سلامت می‌توانند در کنار درمان بیماری‌های خود …
در املاک منطقه ۲۲ تهران چه می گذرد؟
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اقتصادی
در املاک منطقه ۲۲ تهران چه می گذرد؟
منطقه۲۲ تهران بیش از یک دهه پیش جزو منطقه ۵ بود که با سیاستگزاری شهرداری وقت، با محوریت جذب گردشگر مستقل شد و با احداث دریاچه شهدای خلیج فارس تبدیل به اولین منطقه تهران از نظر توسعه شهری شد.
  منطقه ۲۲ شهرداری تهران  شهرداری منطقه ۲۲  ساخت و ساز  بنگاه معاملات املاک
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
چرا ترکیه در گردشگری از ما جلوتر است؟
اینکه ترک‌ها توانسته‌اند کشورشان را نه تنها به ایرانیان بلکه به تمام مردم دنیا معرفی کنند و در نتیجه صنعت گردشگری خود را رشد دهند و سالانه تعداد زیادی گردشگر جذب کنند، حاصل نگاه راهبردی آنان به مقوله گردشگری و توریسم است.
رویای ناتمام آشوراده برای ورود گردشگران
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / فرهنگی و هنری
رویای ناتمام آشوراده برای ورود گردشگران
گرگان - ایرنا - گردشگران خارجی و طبیعت‌گردان حرفه‌ای مشتاقانه به دنبال سرزمین‌های بکر و سرشار از جاذبه‌ای چون جزیره آشوراده هستند اما فرصت طلایی کسب ثروت از این سرمایه طبیعی و تاریخی در گلستان به آسانی از کف می‌رود و قدر و ارزش آن در نتیجه روند طولانی فراهم کردن زیرساخت‌های جذب گردشگر کماکان ناشناخته باقی می‌ماند.
  گردشگری  گلستان  بوم گردی  آشوراده
دورخیز برای جذب ۲ تا ۶ میلیون گردشگر چینی طی ۵ سال آینده/
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / فرهنگی و هنری
دورخیز برای جذب ۲ تا ۶ میلیون گردشگر چینی طی ۵ سال آینده/ "لغو روادید" سفر چینی‌ها به ایران را ۱۰ درصد ارزان‌تر کرد
درحالی که قرار است فعالان گردشگری ایران از ۷ آذر در نشست‌های B۲B با فعالان گردشگری چین روبه رو شوند، گفته می‌شود این سفر با هزینه شخصی آژانس‌داران و برای جذب ۲ تا ۶ میلیون گردشگر چینی انجام می‌شود.
جلب اعتماد گردشگر به جذب او منتهی می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
جلب اعتماد گردشگر به جذب او منتهی می‌شود
مدیر یک اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان درگز گفت: یکی از عوامل جذب و ماندگاری گردشگر برقراری ارتباط و جلب اعتماد وی است.
  استانی-فرهنگی و هنری  گردشگری  اقامتگاه بوم‌گردی  اقامتگاه‌های بوم‌گردی  روستا
آغاز جذب گردشگر از جامعه 50 میلیونی شیعیان هند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / فرهنگی و هنری
آغاز جذب گردشگر از جامعه 50 میلیونی شیعیان هند
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: جذب گردشگر از جامعه 50 میلیونی شیعیان هند با حضور سفیر ایران در این کشور آغاز شد.
  استانی-فرهنگی و هنری  گردشگری  _هند  مشهد
محمد بهشتی: نیامدن گردشگر ربطی به حجاب ندارد
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / اجتماعی
محمد بهشتی: نیامدن گردشگر ربطی به حجاب ندارد
بهشتی: این بسیار اشتباه است که گردشگری را تنها برای افزایش درآمد ارزش مهم بدانیم؛ ورود و جذب گردشگر مانند کشت گندم است و سود اقتصادی آن گاهی است که از قبل کشت گندم حاصل می‌شود. البته کسی که گندم می‌کارد کاه هم درو خواهد کرد. اما کسی که گندم کاشته نیت اصلی‌اش درو کردن کاه نبوده است. اگر هدف اصلی را کاه قرار دهیم به گندم نخواهیم رسید.
  محمد بهشتی  گردشگری  حجاب
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / اقتصادی
استارت‌آپی فعال در حوزه توسعه روستایی
از جمله دلایل مهم توجه دولت‌ها به گردشگری، پیامدهای اقتصادی آن برای رشد و توسعه کشور است تا آنجا که گردشگری در برخی از کشورها بزرگ‌ترین عامل رشد اقتصادی است. در اکوسیستم نوپای استارت‌آپی ایران، استارت‌آپ‌های زیادی با هدف توسعه ظرفیت‌های گردشگری پا به عرصه ظهور گذاشتند. در ادامه با یکی از فعالان این حوزه که تمرکز خود را روی جذب گردشگر خارجی و شناساندن زندگی زیبا و پر رمز و راز عشایر به آنها قرار داده است گفت‌وگویی داشتیم که جزئیات بیشتر این استارت‌آپ را از زبان موسس آن می‌خوانیم.
تعداد گردشگران در استانبول از مردم عادی بیشتر می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / اقتصادی
تعداد گردشگران در استانبول از مردم عادی بیشتر می‌شود
پیش بینی می شود تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی، شهر استانبول ترکیه بیش از ۱۵.۵ میلیون گردشگر را به خود جذب کند.
  ترکیه  گردشگری  تورگردشگری
بهترین بازارهای پوشاک در استانبول را با بیسان گشت بشناسید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
بهترین بازارهای پوشاک در استانبول را با بیسان گشت بشناسید
استانبول از جمله شهرهای مهم ترکیه هست که سالانه جمعیت زیادی گردشگر را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود جذب می‌کند.
  تور استانبول  تور باکو  خرید در ترکیه
فرانسه از اهداف گردشگری ۲۰۲۰ خود عقب کشید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / فرهنگی و هنری
فرانسه از اهداف گردشگری ۲۰۲۰ خود عقب کشید
دولت فرانسه با متهم کردن اعتراضات خیابانی جلیقه زردها و همچنین "برگزیت"، اعلام کرد که نمی‌تواند به اهداف گردشگری ۲۰۲۰ و جذب ۱۰۰ میلیون گردشگر دست پیدا کند.
  گردشگری فرانسه  اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه  اهداف 2020 گردشگری فرانسه
برخی نگران بازگشت ایران به جایگاه واقعی در حوزه گردشگری هستند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / فرهنگی و هنری
برخی نگران بازگشت ایران به جایگاه واقعی در حوزه گردشگری هستند
تهران - ایرنا- وزیر گردشگری عمان تاکید کرد: بر هیچ فردی پوشیده نیست که عده‌ای نگران بازیابی ایران به جایگاه واقعی خود در حوزه گردشگری است که اگر اینگونه شد گوی سبقت را از رقبا می‌رباید و بیشترین گردشگر را به سوی خود جذب خواهد کرد.
  گردشگری  علی ‌اصغر مونسان  عمان  ایران
نخستین نشست راهنمایان گردشگری کشور در شهرکرد برگزار شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / ...
نخستین نشست راهنمایان گردشگری کشور در شهرکرد برگزار شد
نخستین نشست راهنمایان گردشگری (فم تریپ) 15 استان کشور به میزبانی شهرکرد برگزار شد.
  استانی-اجتماعی  منطقه چهارمحال و بختیاری  تورلیدر  جذب گردشگر
تلاش عمان برای جذب گردشگر سلامت/خبرهایی ازبازگشت الواح باقی مانده
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / فرهنگی و هنری
تلاش عمان برای جذب گردشگر سلامت/خبرهایی ازبازگشت الواح باقی مانده
درخواست ۳۰ هزار ایرانی برای ویزا از اسپانیا، اعلام خبرهای دیگر از بازگشت الواح هخامنشی و تلاش عمانی ها برای جذب گردشگر سلامت از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
  میراث فرهنگی  گردشگری  صنایع دستی
رونق گردشگری با غذای سالم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
رونق گردشگری با غذای سالم
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: غذای سالم و بهداشتی و مبتنی بر فرهنگ بومی در جذب گردشگر بسیار تأثیرگذار است.
  استانی-اقتصادی  گردشگری
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
۳۶  اقامتگاه روستایی در خراسان جنوبی
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۴۴ اقامتگاه بوم‌گردی در خراسان جنوبی راه‌اندازی شده که از این تعداد ۳۶ اقامتگاه روستایی است. به گزارش ایرنا «حسن رمضانی» با بیان این‌که ۱۴ روستای هدف گردشگری در استان خراسان جنوبی شناسایی و معرفی شده است، اظهار کرد: این روستاها که از توانمندی‌ و قابلیت‌های بیشتری برای جذب گردشگر برخوردار هستند، توسط کمیته راهبردی گردشگری روستایی و عشایری با عنوان روستاهای هدف گردشگری مشخص و توسط هیات دولت مصوب شدند. وی از روستاهای نایبند، خور، …
اینفوگرافیک | ایران صدرنشین جذب گردشگران خارجی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / عکس
اینفوگرافیک | ایران صدرنشین جذب گردشگران خارجی
بر اساس گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری، ایران با ۴۹درصد رشد پس از اکوادور در رتبه دوم سریع‌ترین کشورها از حیث رشد جذب گردشگر خارجی قرار گرفت. منبع: ایرنا
  گردشگری  درآمد  فلسطین  ویتنام  قطر  مصر  گرجستان  کره جنوبی
ایران در رتبه دوم سریع‌ترین رشد گردشگری جهان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / فرهنگی و هنری
ایران در رتبه دوم سریع‌ترین رشد گردشگری جهان
تهران - ایرنا - بر اساس گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری، ایران با ۴۹درصد رشد پس از اکوادور در رتبه دوم سریع‌ترین کشورها از حیث رشد جذب گردشگر خارجی قرار گرفت.
  گردشگری  گردشگر خارجی  جهانگردی
پیش‌شرط‌های رشد گردشگری چیست؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / ...
پیش‌شرط‌های رشد گردشگری چیست؟
یک مدرس دانشگاه گفت: تا کی می‌خواهیم سر سفره بناهای ۴۰۰ سال پیش بنشینیم و از آن کسب درآمد کنیم و تا کی باید از خانه خدا کاسبی کنیم و بلیت مسجد را به گردشگران خارجی گران‌تر بفروشیم؟ درحالی‌که از اواخر سال ۱۹۹۰ رقابت در گردشگری بین سرزمین‌های مختلف شدت گرفته و کسانی که جاذبه مدرن ایجاد و شرایط بهتری را برای جذب گردشگر فراهم کرده‌اند، پیروز این رقابت بوده‌اند.
  استانی-فرهنگی و هنری  گردشگری  منطقه اصفهان
بهسازی خانه تاریخی نیکدل به منظور جذب هر چه بیشتر گردشگر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / ...
بهسازی خانه تاریخی نیکدل به منظور جذب هر چه بیشتر گردشگر
شهردار منطقه ۸ تبریز از بهسازی خانه تاریخی نیکدل به منظور جذب هر چه بیشتر گردشگر خبر داد.
  استانی-فرهنگی و هنری
برای جذب گردشگر از ابزار هنر غفلت کرده‎ایم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / ...
برای جذب گردشگر از ابزار هنر غفلت کرده‎ایم
فرماندار کاشمر گفت: به رغم اینکه هنر کمک بسیاری در جذب گردشگر می‎کند اما نتوانسته‌ایم از پتانسیل هنرمندان به خوبی استفاده کنیم و برای جذب گردشگر از ابزار هنر غفلت کرده‎ایم.
  استانی-شهرستانها  گردشگری  بوم گردی  کاشمر
فرمول تصویری جذب توریست
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / اقتصادی
فرمول تصویری جذب توریست
یک متخصص صاحب‌نظر در برندینگ اقتصادی، تجاری با حضور در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران فرمول افزایش سهم ایران از بازار گردشگری جهانی را به فعالان و صاحبان کسب‌وکار بازار گردشگری معرفی کرد. سهم ایران از بازار توریسم جهانی باید افزایش یابد و نرخ ورود گردشگر «توریسم خارجی» به ایران نیز رشد کند. در چهار ماه اول امسال ورود گردشگر به ایران 40 درصد افزایش پیدا کرد اما سهم ایران از بازار گردشگری جهانی به لحاظ تعداد گردشگر وارد شده به کشور در مقایسه با کل گردشگران جهانی 6/ 0 درصد بوده است که این رقم با توجه به ظرفیت گردشگری کشورمان بسیار ناچیز و کمرنگ است.
تنوع در معرفی جاذبه های گردشگری زمینه توسعه صنعت توریسم است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / ...
تنوع در معرفی جاذبه های گردشگری زمینه توسعه صنعت توریسم است
پدر گردشگری ایران گفت: تنوع در معرفی جاذبه های گردشگری زمینه جذب و ماندگاری گردشگر و توسعه صنعت توریسم است.
  جاذبه‌های گردشگری  صنعت توریسم  بندر انزلی  استانی - گردشگری
نخستین جلسه کارگروه ویژه توسعه و عمران جزایر هرمزگان برگزار شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / سیاسی
نخستین جلسه کارگروه ویژه توسعه و عمران جزایر هرمزگان برگزار شد
تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور از برگزاری نخستین جلسه کارگروه ویژه توسعه و عمران جزایر هرمزگان با هدف توسعۀ جزایر و تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی، رونق اقتصادی، جذب و جلب گردشگر و بوم گرد در وزارت کشور خبر داد.
  وزارت کشور  هرمزگان
گلایه‌ی مدیر کل میراث فرهنگی یزد از ساکنان بافت تاریخی این شهر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / ...
گلایه‌ی مدیر کل میراث فرهنگی یزد از ساکنان بافت تاریخی این شهر
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد با گلایه از روی آوردن کسبه بافت تاریخی به ایجاد کافی‌شاپ‌ و اماکنی که جذابیتی برای گردشگران ندارد، گفت: مردم بویژه ساکنان بافت تاریخی باید فرهنگ اصیل ایرانی خود را حفظ و در جامعه بسط دهند تا علاوه بر گردشگران، نسل جوان نیز میراث‌دار این فرهنگ غنی باشند.
  استانی-فرهنگی و هنری  مدیرکل میراث فرهنگی یزد  بافت تاریخی یزد  جذب گردشگر  گردشگری  همزیستی مسالمت‌آمیز  گلایه