یکشنبه, ۴ اسفند, ۱۳۹۸ / 23 February, 2020
دریافت مالیات
مالیات، مانعی که باید برداشته شود
ایرنا / ۴ ساعت قبل / اقتصادی
مالیات، مانعی که باید برداشته شود
تهران- ایرنا- روزهای پایانی سال بخش خصوصی با سازمان امور مالیاتی کشور درگیر تهیه اظهارنامه مالیاتی و تعیین مالیات بر درآمد است. سازمان امور مالیاتی علاقه‌مند به دریافت مالیات هرچه بیشتر از فعالین اقتصادی کشور است، اما بخش خصوصی سال‌ مالی مناسبی را پشت سر نمی‌گذارد.
  سازمان امور مالیاتی کشور  فناوری اطلاعات  مالیات
الف / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
خانه‌ها و خودروهای لوکس باید مشمول مالیات شوند
جبار کوچکی­‌نژاد عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس درباره لزوم دریافت مالیات از ثروت و دارایی اشخاص (خانه و ماشین) گفت: با توجه به کاهش درآمدهای نفتی کشور در کمیسیون تلفیق سعی شد منابع دولت افزایش یابد و یکی از این منابع هم اخذ مالیات از خودروها و خانه‌های لوکس است. در همین راستا، اعضای کمیسیون تلفیق درصدد تصویب مصوبه­‌ای برای دریافت مالیات از خانه و خودروهای لوکس بودند.
  پرداخت مالیات  جبار کوچکی‌نژاد  مالیات  مالیات خودرو
کلاه گشاد مالیاتی بر سر بازار مسکن
روزنامه همشهری / ۳ روز قبل / ...
کلاه گشاد مالیاتی بر سر بازار مسکن
دولت به‌تدریج خود را برای اخذ مالیات از بازار مسکن آماده می‌کند و در این مسیر ضمن راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان، به‌عنوان اصلی‌ترین ابزار شناسایی خانه‌های خالی، پیش‌نویس لایحه موردنیاز برای دریافت مالیات از عایدی سرمایه در خریدوفروش مسکن را نیز ارائه داده است. به گزارش همشهری، دو نکته مهم در حرکت اخیر دولت این است که اولاً اقامتگاه‌های دوم (اعم از ویلا باغ و...) نیز با نرخی متفاوت مشمول پرداخت مالیات بر خانه‌های خالی خواهند شد و دوما در مالیات بر عایدی مسکن، اصل اثرگذاری تورم بر رشد قیمت …
فرارهای کلان مالیاتی توسط اقشار  مرفه‌ اتفاق می‌افتد/ مالیات بر ارزش افزوده نباید به رکود اقتصادی دامن بزند
ایلنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
فرارهای کلان مالیاتی توسط اقشار مرفه‌ اتفاق می‌افتد/ مالیات بر ارزش افزوده نباید به رکود اقتصادی دامن بزند
یک کارشناس اقتصادی گفت: در حال حاضر از اقشاری مالیات دریافت می‌شود که جزو اقشار ضعیف‌تر جامعه هستند مثل کارمندان و حقوق بگیران در حالی که فرارهای کلان مالیاتی توسط اقشار مرفه‌ اتفاق می‌افتد.
  گمرک  مالیات بر ارزش افزوده  وزارت صنعت معدن و تجارت  واردات و صادرات  کارشناس اقتصادی  یاسر رحیمیان
مالیات بر مالکیت خودرو، به‌زودی اعمال می‌شود
زومیت / ۵ روز قبل / فناوری
مالیات بر مالکیت خودرو، به‌زودی اعمال می‌شود
مالکان خودروهایی با قیمت بیش از یک میلیارد تومان و افرادی که بیش از یک خودرو دارند، مشمول دریافت مالیات خواهند شد.
دارندگان بیش از یک خودرو باید مالیات بپردازند
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اقتصادی
دارندگان بیش از یک خودرو باید مالیات بپردازند
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مقدمات وضع مالیات بر عایدی سرمایه نهایی و در آن مقرر شده تا از کسانی که بیش از یک خودرو دارند مالیات دریافت شود.
  خودرو  مالیات  وزارت صنعت  وزارت صنعت ، معدن و تجارت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
مالیات، دلالان خودرو را فراری داد
در بودجه ۹۹ تصمیم گرفته شده که خرید و فروش خودرو مشمول مالیات شود. همین موضوع سبب شده سرمایه‌گذاران این بازار که مدتی است به بازار هجوم آورده و گرانی‌ها را هم رقم زده‌اند، از اجرایی شدن این قانون و پرداخت مالیات‌های سنگین نگران شده‌ و خودروهای انبار کرده خود را وارد بازار کنند که با این کار آن‌ها، التهاب بازار کم شده و قیمت‌ها کاهش یافته‌ است.به گزارش ایسنا، احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران در رابطه با علت کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو پس از روند صعودی اخیر گفت: اینکه قیمت‌ها کاهشی‌اند، عمدتا به دلیل تصمیم گرفته شده در بودجه ۱۳۹۹ است که پیش‌بینی شده برای خرید و فروش خودرو مالیات اخذ شود. چند ماه است که سرمایه‌گذاران برای خرید خودرو هجوم آورده‌اند و اکنون که متوجه شده‌اند ممکن است دولت …
دولت به دنبال مالیات از معاملات خودرو
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
دولت به دنبال مالیات از معاملات خودرو
خراسان نوشته است: اظهارات یک منبع آگاه در گفت وگو با ایسنا حاکی از این است که دریافت مالیات از خرید و فروش خودرو برای کاهش تقاضای سوداگرانه در دستور کار قرار دارد. با این حال، به نظر می رسد اقدامات دیگری نیز برای کنترل فعالیت های دلالی در بازار باید مد نظر قرار گیرد.
  اخذ مالیات از معاملات خودرو
کاربران خبرآنلاین نظر دادند: با دریافت مالیات از لاکچری‌ها موافقیم
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصادی
کاربران خبرآنلاین نظر دادند: با دریافت مالیات از لاکچری‌ها موافقیم
برخی کاربران خبرآنلاین بر این عقیده اند که در شرایط فعلی برای گرفتن مالیات نیاز به زیر ساخت هایی داریم که تمام دارایی ها و درآمد های شهروندان در آن ثبت شده باشد تا فرار مالیاتی صورت نگیرد و مالیات تنها از قشر محدودی گرفته نشود.
  مالیات  مالیات بر ارزش افزوده  فرارمالیاتی  مسکن  قیمت مسکن  خودرو  خودروسازان  بازار خودرو
اصلاح قانون مالیات؛ آیا معافیت‌ها عادلانه است؟
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / سیاسی
اصلاح قانون مالیات؛ آیا معافیت‌ها عادلانه است؟
دینی ترکمانی کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه در اصلاحیه جدید قانون مالیات‌های مستقیم عنوان شده هنرمندان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان از معالیات معاف هستند، افزود: این قضیه هیچ توجیهی ندارد که هنرمندان یا هر قشر دیگر مانند ورزشکاران و... از دادن مالیات آن هم در سقف بالای معاف باشند، اما کارگران، معلمان و کارمندان که شاید درآمد سالیانه آن‌ها به زحمت طی یک سال به ۴۰ میلیون تومان نیز برسد، قبل از اینکه حقوق خود را دریافت کنندف، مالیات آن کسر شود، بنابراین نباید چنین تبعیض‌هایی در مورد معافیت‌های مالیاتی صنوف و قشر‌های مختلف وضع شود.
  اخذ مالیات  نظام مالیاتی  فرار مالیاتی  مالیات های مستقیم  مالیات هنرمندان
در مقابل بخشش مالیاتی از کارفرمایان بخواهیم شغل ایجاد کنند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اجتماعی
در مقابل بخشش مالیاتی از کارفرمایان بخواهیم شغل ایجاد کنند
ایلنا: یک فعال حوزه کارگری گفت: لازم است مشکلات و نیاز‌های جامعه کارفرمایی و کارگری بررسی شود، یعنی برای مثال دولت عنوان کند به ازای عدم دریافت مالیات یا یارانه…
  یارانه انرژی  سه جانبه گرایی  شورای عالی اشتغال  ایجاد شغل  کاهش مالیات تولیدکنندگان  بخشش مالیات
اگر مالیات اضافه پرداخت کردید، چه کار کنید؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
اگر مالیات اضافه پرداخت کردید، چه کار کنید؟
در قانون مالیات‌های مستقیم، حقوقی برای مؤدیان مالیاتی پیش‌بینی شده که بر اساس آن، مؤدی می‌تواند در صورت اضافه پرداخت مالیات درخواست استرداد کند و اداره امور مالیاتی باید آن را از محل وصول جاری ظرف یک ماه پرداخت کند و در صورت تاخیر در استرداد، مؤدی مستحق دریافت خسارتی به نرخ ۱.۵ درصد در ماه از تاریخ دریافت تا زمان استرداد است.
  مالیات  سازمان امور مالیاتی  مؤدیان مالیاتی
جزئیات مالیات بر عایدی/ سازوکار دریافت مالیات از  املاک و  خودروهای لوکس
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
جزئیات مالیات بر عایدی/ سازوکار دریافت مالیات از املاک و خودروهای لوکس
بر اساس لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم،مالیات بر عایدی در سه محور معافیتها و مشوقهای مالیاتی، مالیات بر مجموع درآمد و برقراری مالیات بر املاک گران قیمت و خودروهای لوکس پیش بینی شده است.
  قانون مالیات های مستقیم  مالیات بر عایدی مسکن  مالیات بر عایدی سرمایه  وزارت امور اقتصادی و دارایی  مالیات
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
بیمه های درمان و عمر و زندگی از مالیات معاف شدند
رییس کل بیمه مرکزی گفت: با مصوبه مجلس، دریافت مالیات بر ارزش افزوده از بیمه بخش درمان و بیمه های عمر و زندگی منتفی شد.
بانک‌ها میزان خسارت‌ حوادث آبانماه را اعلام نکرده‌اند/ سه بخش بیمه از مالیات بر ارزش افزوده معاف شد/ اجباری به افشای حقوق مدیران نداریم
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
بانک‌ها میزان خسارت‌ حوادث آبانماه را اعلام نکرده‌اند/ سه بخش بیمه از مالیات بر ارزش افزوده معاف شد/ اجباری به افشای حقوق مدیران نداریم
ایلنا: رئیس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: طبق قانون مدیران شرکت‌های دولتی طبق قانون حقوق دریافت می‌کنند و اگر یک ریال بیشتر بگیرند طبق قانون با آنها برخورد می شود. اما…
  حقوق  دستمزد  سهام  قانون  مالیات بر ارزش افزوده
واریز عیدی مستمری‌بگیران بدون کسر مالیات و حق بیمه‌
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
واریز عیدی مستمری‌بگیران بدون کسر مالیات و حق بیمه‌
قائم مقام سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه یکی از سوالات مستمری‌بگیران این است که آیا از عیدی مالیات کسر می‌شود؟، اظهار کرد: خیر، مالیات کم نمی‌شود و به دلیل اینکه بازنشسته هستند، حق بیمه‌ای هم کم نخواهد شد، درنتیجه مبلغی که به عنوان عیدی اعلام می‌شود باید مقطوع آن را دریافت کنند.
  عیدی بازنشستگان  تامین اجتماعی
اخذ مالیات از خودرو و خانه‌های لوکس گامی در جهت کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / سیاسی
اخذ مالیات از خودرو و خانه‌های لوکس گامی در جهت کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹، گفت: دریافت مالیات از خانه‌ها و خودرو‌های لوکس گامی موثر در جهت کاهش وابستگی به درآمد‌های نفتی است.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
پیگیر دریافت سهم‌مان از مالیات هستیم
زهرا چوپانکاره| حضور خیران مدرسه‌ساز بخشی جداناپذیر از سیستم آموزش و پرورش کشور شده است. هر قدر مشکلات مالی دولت در این سال‌ها افزایش داشته است، حضور موسسه‌های خیریه و خیران در مناطق مختلف کشور به خصوص نقاط کمتر برخوردار پررنگ‌تر شده است. اما این حضور تا چه اندازه دارد بار وظایف دولت در امر توسعه عدالت آموزشی را بر دوش می‌کشد؟ در سال‌های مختلف قوانین مختلفی تعریف شده‌اند که می‌توانند سهم قابل توجهی از محل عوارض و مالیات نهادها و سازمان‌ها و شهرداری‌ها را به سمت ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی روانه کنند و شاید ناتوانی در احقاق این حقوق بوده است که سبب شده آموزش و پرورش بیشتر و بیشتر به همت عالی خیران و شرکت‌های بخش خصوصی وابسته شود. مهراله رخشانی‌مهر، …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
مسیر متفاوت
[سجاد خداکرمی]  برای چندمین‌بار موضوع دریافت مالیات از سود سپرده‌های بانکی ملغی شد و این جدال کماکان به سود درآمدهای دارندگان سپرده‌های بانکی تمام شده است. موضوع دریافت مالیات از سود سپرده‌های بانکی یا درآمد از پولی که برخی به آن عنوان پول مُرده هم می‌دهند، موضوع دنباله‌داری است که بارها طی سال‌های اخیر مطرح شده است. در آخرین مورد هم این موضوع در پیش‌نویس لایحه اصلاح مالیات‌های‌ مستقیم توسط سازمان امور مالیاتی در قالب مالیات بر مجموع درآمد پیشنهاد شد اما مخالفان جدی آن نگذاشتند این بند از پیش‌نویس سرانجام یابد و وزارت اقتصاد و دارایی به پشتوانه مخالفت بانک مرکزی بند مورد نظر در این رابطه را حذف کرد ولی این موضوع هنوز می‌تواند پایانی …
دژپسند تکلیف مالیات بر سود سپرده را روشن کرد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
دژپسند تکلیف مالیات بر سود سپرده را روشن کرد
فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در صورت تصویب مجلس آمادگی اجرای دریافت مالیات از واحدهای مسکونی لوکس و خودروهای لوکس را داریم .
  فرهاد دژپسند  مالیات  وزارت امور اقتصادی و دارایی
مکاتبه آموزش‌وپرورش برای دریافت اعتبار از محل صندوق ذخیره ارزی و آستان قدس به نفع مدرسه‌سازی
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اجتماعی
مکاتبه آموزش‌وپرورش برای دریافت اعتبار از محل صندوق ذخیره ارزی و آستان قدس به نفع مدرسه‌سازی
معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شهردار تهران که وضعیت قرمز مدارس را اعلام می‌کند، باید بگوید برای آنها و آینده چه راهکاری دارند، از مکاتباتی برای دریافت مالیات از محل اعتبارات آستان قدس رضوی خبر داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ...
الگوی جهانی برای کاهش قیمت مسکن در ایران
یک کارشناس با بیان این‌که دریافت مالیات از عایدی املاک در کنار افزایش ساخت و ساز منجر به کنترل قیمت مسکن می‌شود، گفت: تجربه جهانی نشان داده مادامی که بازار از تقاضای سرمایه‌ای تخلیه نشود در وضعیت تعادل قرار نمی‌گیرد.به گزارش ایسنا، مهدی غلامی اظهار کرد: با وجود این‌که در دو ماه اخیر با افزایش تعداد معاملات مسکن مواجه بودیم اما اگر شاخص ۱۰ ماهه را برسی کنیم افت چشمگیر در تعداد معاملات را می‌بینیم. این افزایش معاملات و افزایش قیمت که در دو ماه گذشته اتفاق افتاده ناشی از رشد قیمت در مناطق شمالی تهران است، ولی من فکر می‌کنم اگر اتفاق خاصی در سطح کلان اقتصاد نیفتد، افزایش شدید قیمت مسکن در ماه‌های آینده بعید است. جهش قیمت ملک در دو سال گذشته آن‌قدر جدی بوده که باعث شکاف بین توان خریداران واقعی …
تمام مجموعه‌های اقتصادی باید مالیات پرداخت کنند/ بیشترین سود به سپرده، در ایران پرداخت می‌شود/ تراکنش­‌های مالی باید مالیات داشته باشد
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
تمام مجموعه‌های اقتصادی باید مالیات پرداخت کنند/ بیشترین سود به سپرده، در ایران پرداخت می‌شود/ تراکنش­‌های مالی باید مالیات داشته باشد
علی وقف­چی با بیان اینکه بحث یارانه کالا‌های اساسی در بودجه ۹۹ باید حذف شود گفت: این یارانه برای محرومین قابل استفاده نیست؛ بلکه به کسانی تعلق می­گیرد که از نظر درآمد هم بهره­ مندی بیشتری دارند؛ بنابراین یارانه را به صورت غیرمستقیم، بیشتر دریافت می­کنند.
چرا قیمت مسکن بالا می‌رود؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
چرا قیمت مسکن بالا می‌رود؟
یک کارشناس با بیان این‌که دریافت مالیات از عایدی املاک در کنار افزایش ساخت و ساز منجر به کنترل قیمت مسکن می‌شود، گفت: تجربه جهانی نشان داده مادامی که بازار از تقاضای سرمایه‌ای تخلیه نشود در وضعیت تعادل قرار نمی‌گیرد.
پیشنهاد مالیاتی وزارت بهداشت برای پزشکان
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / بهداشت و سلامت
پیشنهاد مالیاتی وزارت بهداشت برای پزشکان
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، به تشریح مشکلات شیوه دریافت مالیات از پزشکان پرداخت.
  کریم همتی  وزارت بهداشت  مالیات پزشکان
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
3000 پیامک علیه بودجه 99
«عوارض خروج از کشور تغییری پیدا نکرده است. کسانی که می‌خواهند از کشور خارج شوند، مالیات نمی‌دهند.» این پاسخ رییس کمیسیون تلفیق بودجه 99 است به ابهامات ایجادشده درخصوص برخی اخبار مبنی بر دریافت توأمان مالیات و عوارض خروج، هنگام خروج از کشور. اول بهمن ‌ماه بود که خبری منتشر شد که براساس آن مسافران ایرانی برای خروج از کشور باید مالیات پرداخت می‌کردند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی آن روز، ماده ۳۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده را تصویب کردند. با این مصوبه سازمان امور مالیاتی موظف شد، بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی مبلغی به عنوان مالیات از مسافران دریافت کند و به حساب خزانه‌داری کل بریزد. این خبر بلافاصله با واکنش‌های منفی …
آوانس به صاحبان ثروت!
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
آوانس به صاحبان ثروت!
مرتضی افقه: با توجه به قطع درآمد نفت، اکنون بهترین فرصت است که دولت خلأ‌هایی که در بحث مالیات داشته عملیاتی کند. دو مشکل جدی در ظرفیت‌های دریافت مالیات یکی بحث فرار مالیاتی و یکی هم بحث معافیت از مالیات بوده است. پیداکردن فرار‌ها مشکل بوده و یکی از ابزار‌های آن همین سرک کشیدن به حساب‌های بانکی است. گریزی از این نیست و بهتر از این است که بخش تولید و مولد فشار بیاورد. معاف از مالیات‌ها هم نقطه دیگری است که دولت باید بر آن تمرکز کند.
  مالیات  صاحبان ثروت
بازکشت مالیات ارزش افزوده صادرات در اولویت سازمان مالیاتی است
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اقتصادی
بازکشت مالیات ارزش افزوده صادرات در اولویت سازمان مالیاتی است
رئیس سازمان امور مالیاتی بازکشت مالیات بر ارزش افزوده صادرات را در اولویت کاری این سازمان قرار داد و گفت: باید به سمت دریافت مالیات هوشمندانه به منظور دریافت عادلانه مالیات حرکت کنیم.
فیلم | مدیر مجموعه‌های نگین دولت و نگین بوکان: مالکین باید بابت دریافت اجاره، مالیات پرداخت کنند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / اقتصادی
فیلم | مدیر مجموعه‌های نگین دولت و نگین بوکان: مالکین باید بابت دریافت اجاره، مالیات پرداخت کنند
مدیر مجموعه‌های نگین دولت و نگین بوکان درخصوص سابقه فعالیتش گفت: حدود ۲۴ ماه است که در حوزه املاک و مستغلات مناطق ۱ و ۳ تهران با ۱۲۰ نفر مشاور مشغول به فعالیت هستیم. حامد غفاری در گفتگو با برنامه مدیران موفق به ویژگی این مجموعه اشاره کرد و اظهار داشت: پیگیری، انرژی و تلاش گروهی برگ برنده مجموعه بوده است. وی خاطرنشان کرد: متاسفانه مالکینی در تهران وجود دارند که دارای چند واحد مسکونی هستند و به راحتی برای مستاجرین قیمت‌گذاری بالا می‌کنند. دیباچه
دریافت مالیات از سود سپرده بانکی و سهام منتفی شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
دریافت مالیات از سود سپرده بانکی و سهام منتفی شد
معاون وزیر اقتصاد منتفی شدن مالیات از سود سپرده بانکی و سهام را تایید کرد و گفت: قرار نیست از این دو محل مالیاتی دریافت شود.
داستان مالیات عجیب/ آیا تصویب قانون برای دریافت مالیات خروج از کشور در مجلس بر گردشگری داخلی و خارجی تاثیر می‌گذارد؟
سازندگی / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
داستان مالیات عجیب/ آیا تصویب قانون برای دریافت مالیات خروج از کشور در مجلس بر گردشگری داخلی و خارجی تاثیر می‌گذارد؟
سال97 عوارض خروج از کشور سه برابر شد. سال96 عوارض مسافرت هوایی به خارج از کشور 75هزارتومان بود و در سال 97 به 220 هزار تومان رسید. این مبلغ به صورت پلکانی برای سفر سوم تا 440 هزار تومان افزایش یافت. این مبلغ در سال 98 هم اعمال شده و تغییری نداشته است. اما گفته می‌شود بر اساس قانون، عوارض خروج از کشور باید هر سه سال متناسب با میزان تورم افزایش یابد.
چراغ سبز مجلس به شهرداری‌ها برای شناسایی و اخذ مالیات از خانه‌های خالی
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / اقتصادی
چراغ سبز مجلس به شهرداری‌ها برای شناسایی و اخذ مالیات از خانه‌های خالی
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مجلس در لایحه بودجه سال ۹۹ برای ساماندهی خانه های خالی از ظرفیت شهرداری ها استفاده می کند، به اینگونه که شهرداری ها با ایجاد زیرساخت های لازم جهت شناسایی خانه های خالی، سهمی از درآمدهای حاصل از اخذ مالیات از این حوزه را دریافت می کنند.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
روی موج خبر
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم گفت: مالیات خروج از کشور پیش از این با عنوان عوارض خروج از کشور از مسافران دریافت می‌شد
  ایران  کمیسیون اقتصادی  مالیات  مسافران  وزارتخانه
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
دست خالی مقابل خانه‌های خالی
نمایندگان مجلس بدون آنکه از دولت درباره «علت عمل نکردن به قانون مصوب سال 94 درباره اخذ مالیات از خانه‌های خالی» سوال کنند و احتمالا با کم‌اطلاعی درباره فراهم بودن شرایط قانونی دریافت این نوع مالیات، یک‌بار دیگر برای گرفتن مالیات از مالکان املاک بدون استفاده، مقررات به تصویب رسانده‌اند!
«ایران» مصوبه مجلس را شفاف گزارش می کند: مالیات خروج جایگزین عوارض خروج است
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
«ایران» مصوبه مجلس را شفاف گزارش می کند: مالیات خروج جایگزین عوارض خروج است
عوارض، مالیات شد. عوارض خروج از کشور در لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده به مالیات تبدیل شد. روز سه‌شنبه هفته جاری نمایندگان مجلس با تصویب ماده 33 لایحه مالیات بر ارزش افزوده، سازمان مالیاتی را مکلف کردند که بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز موارد استثنا از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به‌عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.
فیلم | توضیح معاون سازمان امور مالیاتی درباره اخذ مالیات از مسافران!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / فیلم
فیلم | توضیح معاون سازمان امور مالیاتی درباره اخذ مالیات از مسافران!
سازمان امور مالیاتی مکلف شد بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرز، وجوهی را به عنوان مالیات دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.
  مالیات
رییس کمیسیون اقتصادی: مالیات خروج از کشور پیش از این هم...
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
رییس کمیسیون اقتصادی: مالیات خروج از کشور پیش از این هم...
شفقنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات خروج از کشور پیش از این با عنوان عوارض خروج از کشور از مسافران دریافت می‌شد و چیز تازه‌ای نیست. ایسنا نوشت: الیاس حضرتی با اشاره به مصوبه روز گذشته مجلس...
  رییس کمیسیون اقتصادی  عوارض خروج  مالیات  مالیات خروج از کشور
پرداخت مالیات برای سفر خارجی صحت داشت؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اجتماعی
پرداخت مالیات برای سفر خارجی صحت داشت؟
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: از مسافران عازم خارج از کشور تنها وجوهی که سابقا دریافت می‌شد، در آینده نیز وصول خواهد شد.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
جزییات مالیات خروج از کشور
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: از مسافران عازم خارج از کشور تنها وجوهی که سابقا دریافت می گردید، در آینده نیز وصول خواهد شد.
  سازمان امور مالیاتی  مالیات خروج از کشور
واکنش الیاس حضرتی درباره مصوبه مالیات خروج از کشور که جنجالی شد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
واکنش الیاس حضرتی درباره مصوبه مالیات خروج از کشور که جنجالی شد
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات خروج از کشور پیش از این با عنوان عوارض خروج از کشور از مسافران دریافت می‌شد و چیز تازه‌ای نیست.
معاون سازمان مالیاتی:‌ مالیات جدید همان عوارض خروج از کشور است
فارس / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
معاون سازمان مالیاتی:‌ مالیات جدید همان عوارض خروج از کشور است
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: از مسافران عازم خارج از کشور تنها وجوهی که سابقا دریافت می گردید، در آینده نیز وصول خواهد شد.
مواردی از مالیات در کمیسیون تلفیق از قلم افتاد/ اقدامات خلاف رویه تاجگردون در رسیدگی به بودجه
فارس / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
مواردی از مالیات در کمیسیون تلفیق از قلم افتاد/ اقدامات خلاف رویه تاجگردون در رسیدگی به بودجه
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با بیان اینکه دریافت مالیات از اقشار ضعیف جامعه اشتباه است می‌گوید: چرا افرادی که درآمدهای بالایی در حوزه فرهنگ به جیب می‌زنند نباید مالیات بدهند؟
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
مالیات خروج برای مسافران فرنگ
[شهروند] دریافت مالیات از سفرهای خارجی در رسانه‌ها حسابی خبرساز شد. دیروز در صحن علنی مجلس و در جریان رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده نمایندگان تصویب کردند که سازمان مالیاتی مکلف است بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی از کشور وجوهی را به‌عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند. البته آنها رقم این مالیات را مشخص نکردند و تصمیم گرفتند که میزان آن در قوانین بودجه سنواتی پیش‌بینی شود. با این حال این خبر بسیار بحث‌برانگیز شد و تلقی رسانه‌ها و مردم این بود که قرار است علاوه بر عوارض خروجی رقمی به‌عنوان مالیات هم از مسافران خارج از کشور دریافت شود. با این حال، در پیگیری‌های «شهروند» …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
مردم باید از ارزان‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر خدمات الکترونیکی را دریافت کنند
رئیس‌جمهوری تأکید کرد: «مردم باید از ارزان‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر، خدمات الکترونیکی را دریافت کنند و آنان نباید در راهروهای ادارات و سازمان‌ها سرگردان باشند.» حسن روحانی روز سه‌شنبه در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات با بیان اینکه تمام تلاش ما از ابتدای دولت یازدهم، ایجاد و تقویت دولت الکترونیک و حذف کاغذ از سیستم اداری بوده است، افزود: «کارهای زیادی در این مدت  انجام شده است. کارت ملی را هوشمند کردیم و مردم نیز آمدند و دو تا سه ساعت وقت آنان را گرفتند تا کارتی را صادر کنند، اما متأسفانه شاهدیم همچنان مردم برای مراجعه به برخی ادارات ناچارند چندین برگ کپی مدارک همراه خود ببرند.» رئیس‌جمهوری اظهار داشت: «این کارت ملی هوشمند درست …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
انتظار از دولت الکترونیک؛ یک کارت برای همه کارها
رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه مردم باید از ارزان‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر، خدمات الکترونیکی دریافت کنند و آنان را نباید در راهروهای ادارات و سازمان‌ها سرگردان کرد، گفت: تمام تلاش ما از ابتدای دولت یازدهم، ایجاد و تقویت دولت الکترونیک و حذف کاغذ از سیستم اداری بوده تا به این ترتیب مردم هنگام مراجعه به اداره و یا سازمانی، صرفا با ارائه همان کارت ملی هوشمند خود، دیگر مجبور نباشد برای یک کار ساده ده‌ها برگ کپی از مدارک‌شان ارائه کنند.به گزارش ایسنا، حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: کارهای زیادی در این مدت انجام شده است. کارت ملی را هوشمند کردیم و مردم نیز آمدند و ۲ الی ۳ ساعت وقت مردم را گرفتند تا کارتی را صادر کنند اما متاسفانه شاهدیم همچنان مردم برای مراجعه به برخی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
هر روز گران‌تر از دیروز
با تصویب ماده ۳۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مجلس، مالیات سفرهای خارجی بیشتر می‌شود. به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی سه‌شنبه اول بهمن‌ماه ماده ۳۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده را به تصویب رساند که بر این اساس سازمان مالیاتی مکلف شد بابت خروج هر مسافر ایرانی ـ به جز موارد استثنایی از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند. ‌البته کارشناسان معتقدند سفرهای خارجی شهروندان ایرانی در حالی مشمول مالیات بر ارزش افزوده شده که هر مسافر پیش از خروج از کشور، روی بلیت هواپیما، مالیات یا عوارضی را قبلا پرداخت می‌کند و اگر خدمات دیگری همچون تور را از آژانس مسافرتی خریداری کند نیز یک دور دیگر مشمول پرداخت مالیات بر ارزش …
شهروندان ایرانی برای سفرهای خارجی باید از این پس مالیات پرداخت کنند
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / بین‌المللی
شهروندان ایرانی برای سفرهای خارجی باید از این پس مالیات پرداخت کنند
طبق مصوبه مجلس ایران، از این پس سازمان مالیاتی کشور مکلف شده است تا بابت خروج هر مسافر ایرانی وجوهی را به عنوان مالیات دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.
مالیات خروج از کشور تصویب شد؛ کدام دسته از مسافران معاف شدند؟
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
مالیات خروج از کشور تصویب شد؛ کدام دسته از مسافران معاف شدند؟
سازمان مالیاتی مکلف است بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز موارد تبصره ۳ این ماده از مرز‌های هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نمایند.
  مالیات خروج از کشور
پیگیری برای ملغی شدن لایحه اخذ مالیات از مسافر خروجی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / فرهنگی و هنری
پیگیری برای ملغی شدن لایحه اخذ مالیات از مسافر خروجی
رئیس فراکسیون گردشگری مجلس با بیان اینکه به دنبال آن هستیم تا لایحه اخذ مالیات از مسافر خروجی را ملغی کنیم گفت: زمانی که عوارض از مسافر دریافت می‌شود دیگر نیازی به گرفتن مالیات نیست.
  گردشگری  مجلس شورای اسلامی  جبار کوچکی نژاد  معافیت مالیاتی
مجلس سازوکار جدید برای اخذ مالیات خروج از کشور تعیین کرد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیاسی
مجلس سازوکار جدید برای اخذ مالیات خروج از کشور تعیین کرد
نمایندگان مجلس سازمان مالیاتی را مکلف کردند بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز در موارد استثنای ذکر شده از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به عنوان مالیات از مسافران دریافت کند.
جریمه‌های عدم پرداخت مالیات و کتمان معامله تعیین شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیاسی
جریمه‌های عدم پرداخت مالیات و کتمان معامله تعیین شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جریمه‌های عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی، کتمان معامله و دریافت مالیات و عوارض توسط اشخاص غیر مجاز را تعیین کردند.
  مالیات بر ارزش افزوده  مجلس شورای اسلامی  سازمان امور مالیاتی
برای هر «سفر خارجی»، «مالیات» اخذ می‌شود
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
برای هر «سفر خارجی»، «مالیات» اخذ می‌شود
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازمان امور مالیاتی را مکلف کردند: بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.
سازوکار اخذ مالیات خروج از کشور تعیین شد | مسافران ایرانی برای خروج از کشور باید مالیات بدهند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیاسی
سازوکار اخذ مالیات خروج از کشور تعیین شد | مسافران ایرانی برای خروج از کشور باید مالیات بدهند
نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان مالیاتی را مکلف کردند بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز در موارد استثنای ذکر شده از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید.
سود سپرده‌های بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می‌شود
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
سود سپرده‌های بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می‌شود
موضوع دریافت مالیات از سود سپرده بانکی اکنون چندین سال است که هر از گاهی از سوی مقامات دولتی و برخی کارشناسان اقتصادی مطرح می‌شود.
  ایران  بودجه  سپرده بانکی  لایحه  مالیات
سلب عناوین سلطنتی از هری و مگان
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
سلب عناوین سلطنتی از هری و مگان
لندن: کاخ باکینگهام بریتانیا اعلام کرد که شاهزاده هری و همسرش مگان دیگر از عناوین سلطنتی استفاده نمی‌کنند و پولی را هم که از بودجه عمومی دریافت می‌کردند، دیگر دریافت نخواهند کرد. به گزارش بی‌بی‌سی، دوک و دوشس ساسکس همچنین قصد دارند 2میلیون و 400هزار پوندی را که از محل پول پرداخت‌کنندگان مالیات صرف بازسازی خانه‌شان در بریتانیا کرده‌اند را پس بدهند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
معافیت خودروهای سبز از پرداخت عوارض شماره‌گذاری و مالیات
نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز گذشته خود در ادامه بررسی لایحه مالیات ارزش افزوده دو موضوع خودرویی ذیل ماده‌های 30 و 31 این لایحه را مصوب کردند. ماده 30 این لایحه مربوط به نحوه دریافت عوارض شماره‌گذاری و همچنین مالیات از خودرو است.ماده 31 نیز به بحث تعیین عوارض آلایندگی خودروها پرداخته و نمایندگان نحوه محاسبه عوارض آلایندگی خودروها را برای سال آینده مشخص کردند.از نکات قابل توجه در ماده 30 لایحه مالیات ارزش افزوده معافیت خودروهای سبک، سنگین و موتور سیکلت‌های تمام برقی و هیبریدی از پرداخت مالیات و عوارض شماره‌گذاری است.
کوتاهی در راه‌اندازی سامانه املاک و دریافت مالیات از خانه‌های خالی
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
کوتاهی در راه‌اندازی سامانه املاک و دریافت مالیات از خانه‌های خالی
یک روزنامه اقتصادی اصلاح‌طلب معتقد است دولت در زمینه قانون دریافت مالیات از خانه‌های خالی دچار بی‌عملی است.
  دولت  وزارت راه و شهرسازی  مجلس  دنیای اقتصاد  سامانه ملی املاک
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
چرا کمیسیون تلفیق مجلس مالیات نجومی بگیران را کاهش داد؟
بیش از نیمی از اعضای کمیسیون تلفیق مجلس، عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها، پزشک یا قاضی هستند و همین گروه‌ها، مهمترین مخالفان تصویب مدل پنج پله ای مالیات بر درآمد کارمندان بودند زیرا مشمول بالاترین پله مالیاتی یعنی ۳۵ درصد می شوند.
  دریافت مالیات  غلامرضا تاجگردون  کمیسیون تلفیق  مالیات نجومی بگیران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
پله‌های ناعادلانه مالیات
کیمیا نجفیاخیرا ماجرای دوپله‌ای کردن مالیات کارمندان تیتر خبری رسانه‌ها شده است. مسئله‌ای که کارشناسان اقتصادی آن را معضلی تازه برای اقتصاد می‌نامند، چراکه برخلاف هدف گفته شده برای آن اقتصاد را به سمت بی‌عدالتی سوق می‌دهد و نمی‌تواند جامعیت کاملی داشته باشد.در قانون بودجه سال ۹۸، مصوب شده بود مالیات به صورت پنج‏پله‌ای یعنی از ۱۰ تا ۳۵ درصد، از کارمندان دریافت شود این در حالی است که کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه ۹۹ تصمیم گرفته و مقرر کرده است که مالیات از کارمندان به صورت دوپله‌ای یعنی فقط ۱۰ تا ۲۰ درصد دریافت شود. بر این اساس نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان با حقوق 3 میلیون تومان و تا هفت برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد و نسبت به مازاد آن ۲۰ درصد خواهد بود. کاهش پله‌های مالیاتی در حالی …
مالیات علی الراس نمی‌گیریم/ همکاری نسبی بانک‌ها برای دریافت اطلاعات بانکی
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
مالیات علی الراس نمی‌گیریم/ همکاری نسبی بانک‌ها برای دریافت اطلاعات بانکی
معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه مالیات علی الراس نمی گیریم، گفت: بانک‌ها همکاری نسبی برای ارائه اطلاعات بانکی با سازمان دارند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
مدیر کل جدید امور مالیاتی استان قزوین معرفی شد
با حضور رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور، سعید حوائج به عنوان مدیرکل امورمالیاتی استان قزوین معرفی شد.به گزارش «ابتکار» از قزوین؛ امید علی پارسا رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل امور مالیاتی استان قزوین اظهارکرد: راه اصلی نجات اقتصاد کشور، حرکت در مسیر مالیات هوشمند است.وی تاکید کرد: هدف اصلی مدرن سازی نظام مالیاتی آن است که ریز داده‌ها و اطلاعات اقتصادی همه مردم جمع‌آوری و پالایش شده و در سامانه‌های اطلاعاتی تعبیه می‌شود و نظام مالیاتی با استناد به اطلاعات مبادرت به تشخیص مالیات می‌کند.پارسا افزود: با دستیابی به ریز داده‌های اطلاعاتی، اقتصاد کشور از شفافیت بالایی برخوردار خواهد شد و دیگر کسی نمی‌تواند کتمان درآمد کند و فساد نیز به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد.وی …
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / اقتصادی
ورود ممنوع بیمه برای مالیات!
با جدی تر شدن حذف معافیت‌های مالیاتی در صنعت بیمه مجموعه بیمه گذاران رایزنی‌های بیشتری برای تداوم معافیت موجود انجام می‌دهند. به هر حال آنها معتقدند در کنار اثر منفی بر افزایش ظریب نفوذ بیمه‌، دریافت مالیات موجب تحمیل هزینه‌های سنگینی بر بیمه گران و بیمه گذاران خواهد شد، روالی که در دنیا مرسوم نیست و نباید اتفاق بیفتد.
کسری بودجه | انسداد حسابهای بانکی اجاره‌ای
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / اقتصادی
کسری بودجه | انسداد حسابهای بانکی اجاره‌ای
شفقنا اقتصادی _ دریافت مالیات از پردرآمدها می‌تواند بخشی از کسری بودجه دولت را جبران کند، اما ترفندهای فراریان مالیاتی از جمله استفاده از حساب‌های بانکی اجاره‌ای مانع تحقق این امر شده است. مهر نوشت:  وضعیت کشور به لحاظ درآمدهای دولت، پیش‌بینی بسیاری از کارشناسان مبنی بر کسری بودجه شدید در سال ۹۹ را تقویت […]
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
مـــــــرور
 نماینده ویژه وزیر کار: تمام کارگران مناطق سیل‌زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند  سازمان امور مالیاتی: حدود 50‌درصد اقتصاد کشور معاف از مالیات است که موجب ایجاد احساس تبعیض و شکل‌گیری اقتصاد زیرزمینی می‎شود  گمرک: بنزین با هر لیتر حدود ۶۸۹۱ تومان صادر می‌شود که در مقایسه با دو‌سال گذشته از نظر ارزش دلاری کاهش دارد  وزارت کشاورزی: ‌سال گذشته ۵۷۰‌میلیون دلار صادرات گیاهان دارویی داشته‌ایم که تنها ۴۰۰‌میلیون دلار آن متعلق به یک استان بوده است
چرا تمایلی برای گرفتن مالیات از ثروتمندان وجود ندارد؟/ حل مشکل بیکاری و تورم اولویت اصلی مجلس آینده است/ اصولگرایان می‌توانند به لیست واحد برسند
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
چرا تمایلی برای گرفتن مالیات از ثروتمندان وجود ندارد؟/ حل مشکل بیکاری و تورم اولویت اصلی مجلس آینده است/ اصولگرایان می‌توانند به لیست واحد برسند
انبارلویی با بیان اینکه نظام اقتصادی ما در وضعیت فعلی تمایلی برای دریافت مالیات از ثروتمندان ندارد و دریافت مالیات از مردم تنها به گروه خاصی از جمله کارمندان متمرکز شده است گفت: اصلاح ساختارهای اقتصادی از مهم‌ترین رویکردهایی که در مجلس آینده باید اصلاح شود تا ما شاهد پویایی و رونق کسب و کار در کشور باشیم روندی که متاسفانه در مجلس فعلی هیچ بهایی به آنها داده نشد...
پولدارها مشمول تخفیف مالیاتی شدند
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
پولدارها مشمول تخفیف مالیاتی شدند
در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه 99، کمیسیون تلفیق مجلس، با افزودن یک بند الحاقی به لایحه پیشنهادی دولت، دریافت مالیات بر ثروت لوکس در سال 99را الزامی کرد. بر این اساس خانه‌های بالای 10میلیارد تومان و خودروهای بالای یک میلیارد تومان به‌صورت پلکانی مشمول پرداخت مالیات تصاعدی می‌شدند؛ اما حالا با انتشار مصوبات این کمیسیون مشخص شده ضریب مالیاتی خودروهای لوکس تغییر کرده و برای همه خودروهای بالای 700میلیون تومان فقط 0.2درصد تعیین شده است. به گزارش همشهری، پیش از مطرح شدن جزئیات لایحه بودجه در صحن علنی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
دسترسی به درآمد واقعی پزشکان با اتکا به روش‌ها و داده‌های مختلف
معاون سازمان امور مالیاتی گفت: سازمان امور مالیاتی قطعا با اتکا به شیوه‏های مختلف و با مراجعه به داده‏های در اختیار، سعی می‏کند به درآمد، و به تبع آن، مالیات واقعی پزشکان دسترسی داشته باشد.به گزارش مهر، فرار مالیاتی پزشکان یکی از موضوعاتی بود که طی سنوات اخیر همواره مورد انتقاد مردم و مسئولان مالیاتی کشور بوده و همگان معتقدند دلیلی برای شانه خالی کردن پزشکان از پرداخت مالیات آن هم در شرایطی که درآمد بالایی نسبت به کارمندان دارند، وجود ندارد. در راستای نیاز مبرم کشور به تنوع درآمدی و کاهش میزان فرار مالیاتی، در قانون بودجه سال ۹۸، پزشکان به عنوان گروه اول ملزم به نصب کارتخوان از طریق ثبت‏نام در سامانه امور مالیاتی شدند تا از این طریق، مالیات حقه را بپردازند و با وجود تمدید چند‏باره مهلت ثبت‏نام، …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
تسهیلات فرانچایز افق کوروش 500 میلیون تومان شد
به نقل از روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، در پی استقبال علاقمندان و متقاضیان عزیز از دریافت نمایندگی ، این شرکت به عنوان بزرگترین شرکت‌ اعطا کننده ی فرانچایز (نمایندگی) در ایران با هدف رونق کسب و کار، شرایط ویژه‌ای را برای فرانچایزگیرندگان در نظر گرفته است.در ششمین سالگرد تاسیس شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، سقف دریافت تسهیلات فرانچایز برای واجدین شرایط از 300 میلیون تومان به 500 میلیون تومان افزایش یافت.این تسهیلات پنج ساله و بدون بهره است و متقاضیان دریافت نمایندگی از افق کوروش پس از تایید ملک کارشناسی شده، تکمیل مدارک و ارائه وثیقه می توانند نسبت به دریافت این تسهیلات به منظور خرید تجهیزات و راه اندازی شعبه اقدام نمایند.فرانچایزگیرندگان و پرسنل آنها پیش از راه اندازی …
دو پله‌ای کردن مالیات بر درآمد میزان درآمدهای دولت را کاهش می‌دهد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
دو پله‌ای کردن مالیات بر درآمد میزان درآمدهای دولت را کاهش می‌دهد
عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: دو پله‌ای کردن مالیات کارمندان در راستای منافع کسانی است که حقوق نجومی دریافت می‌کنند. کمیسیون تلفیق در این خصوص باید تجدید نظر کند و پله‌های مالیاتی را به پنج پله افزایش دهد.
زیان خودرو از بلاتکلیفی مالیات بر عایدی سرمایه
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
زیان خودرو از بلاتکلیفی مالیات بر عایدی سرمایه
مالیات بر عایدی سرمایه همچنان در پیچ مجلس مانده است. این در شرایطی است که صحبت از ایجاد ساز و کار برای دریافت این مالیات از ابتدای امسال مطرح بود و اجرای آن در نیمه دوم سال پیش‌بینی می‌شد.