جمعه, ۹ اسفند, ۱۳۹۸ / 28 February, 2020
دولت ایران
اقدام کرونایی واشنگتن برای ایران/تعلیق تحریم بانک مرکزی
خبرآنلاین / ۴ ساعت قبل / بین‌المللی
اقدام کرونایی واشنگتن برای ایران/تعلیق تحریم بانک مرکزی
فارس نوشت: دولت آمریکا که در ماه‌های گذشته تمام تلاش خودش را برای تحت فشار قرار دادن مردم ایران به کار گرفته امروز پنجشنبه بار دیگر به بهانه «ویروس کرونا» ژست بشردوستی و حمایت از مردم ایران گرفته است.
اعلام مقامات ایرانی از ابتلای خود به کرونا نمادی مهم از بیان حقیقت است
ایرنا / ۴ ساعت قبل / سیاسی
اعلام مقامات ایرانی از ابتلای خود به کرونا نمادی مهم از بیان حقیقت است
تهران-ایرنا- سفارت ایران در کرواسی با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام اقدامات دولت ایران در مقابله با ویروس کرونا نوشت: وقتی مقامات ایران از ابتلای خودشان به ویروس کرونا خبر می دهند، این نه تنها پنهان کاری نیست، بلکه بدلیل بازتاب گسترده و جهانی آن، نمادی مهم از «بیان حقیقت» است.
  کرونا  چین  ایالات متحده آمریکا  سازمان جهانی بهداشت  کرواسی  کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
تاملی بر وجه ارتباطی بحران کرونا/ چرا دولت در مدیریت هیچ بحرانی موفق نیست؟
رویداد 24 / ۵ ساعت قبل / اجتماعی
تاملی بر وجه ارتباطی بحران کرونا/ چرا دولت در مدیریت هیچ بحرانی موفق نیست؟
گسترش ویروس کرونا در ایران از این جهت که تنها راه پیشگیری از شیوع گسترده آن اطلاع رسانی‌بود، بحران ناشی از ضعف در برنامه‌ریزی ارتباطی و رفتار غیرمسئولانه در این حوزه است، اما همانطور که اشاره شد متهمان اصلی این وضعیت از جمله مسئول روابط عمومی وزارت بهداشت نه تنها عذری نخواسته‌اند و خطایی را نپذیرفته‌اند که خودشان و همکارانشان در وزارتخانه را پیشروان و قربانیان مبارزه با کرونا معرفی می‌کنند.
  تیم رسانه ای دولت  آرش محبی
همشهری‌آنلاین / ۶ ساعت قبل / اجتماعی
واکنش رئیس بانک مرکزی به خبر راه‌اندازی کانال مبادله دارو و کالاهای کشاورزی از طریق سوئیس
رییس کل بانک مرکزی ایران در واکنش به خبر سازوکار مبادله کالاهای کشاورزی و دارو گفت داروی مبادله شده با پیگیری و درخواست سفارت دولت سوئیس و در حد ۲.۵ میلیون دلار آن هم از طریق منابع موجود بانک مرکزی نزد یک بانک سوئیسی و از طریق شرکت‌های سوئیسی بوده است.
موسوی: ۲۰ هزار کیت تشخیص کرونا فردا از چین وارد ایران می شود
انتخاب / ۷ ساعت قبل / ...
موسوی: ۲۰ هزار کیت تشخیص کرونا فردا از چین وارد ایران می شود
سخنگوی وزارت خارجه گفت که اولین محموله کمک داوطلبانه از سوی دولت و صلیب سرخ چین شامل حدود ۲۰ هزار کیت تشخیص کرونا و برخی لوازم دیگر فردا با یک پرواز ویژه هواپیمایی ماهان وارد کشور می شود.
روسیه: تحریم‌ آمریکا علیه ۴ کشور در حمایت از برنامه موشکی ایران غیرقانونی است
عصرایران / ۸ ساعت قبل / سیاسی
روسیه: تحریم‌ آمریکا علیه ۴ کشور در حمایت از برنامه موشکی ایران غیرقانونی است
محدودیت های جدید در مورد ۱۳ سازمان خارجی و مقامهایی از روسیه، چین، عراق و ترکیه که مطابق با قانون عدم انتشار دولت آمریکا در مورد ایران، کره شمالی و سوریه اعمال شده است، می‌تواند موج جدید تنش‌ها را بوجود آورد.
نسخه روان‌پزشکانه در بحران کرونا
تابناک / ۹ ساعت قبل / ...
نسخه روان‌پزشکانه در بحران کرونا
شفافیت بسیار مهم و حیاتی است، اما فضای بلبشوی رسانه‌ای در کشور که بخشی از آن نیز نتیجه ناکارآمدی رسانه‌ای دولت به ویژه در روز‌های اول است اصلا نمی‌تواند به کنترل بحران کمک کند. کوتاه آنکه از مردم تقاضا می‌کنم از پیگیری اخبار کرونا در کانال‌های غیررسمی بپرهیزند و فقط به وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران تکیه و اعتماد کنند. با همه ناکارایی کارآمدترین شیوه همین است.
تشییع جنازه حسنی مبارک نشان داد هیچ چیز  تغییر نکرده/او توسط ارتش مصر حذف شد/ خیانت مبارک در جنگ ۲۲ روزه مشهود است
ایلنا / ۱۰ ساعت قبل / بین‌المللی
تشییع جنازه حسنی مبارک نشان داد هیچ چیز تغییر نکرده/او توسط ارتش مصر حذف شد/ خیانت مبارک در جنگ ۲۲ روزه مشهود است
ایلنا: رئیس پیشین دفتر حافظ منافع ایران گفت: مقایسه تشییع جنازه مبارک با محمد مرسی به خوبی نشان از تبعیض آشکار در دولت السیسی…
  حسنی مبارک  حماس  محمد مرسی  مصر  اسرائیل  قاهره  عبدالفتاح السیسی
بحران کرونا و تعهد بین‌المللی دولت‌ها برای تضمین سلامت شهروندان
ایرنا / ۱۲ ساعت قبل / اجتماعی
بحران کرونا و تعهد بین‌المللی دولت‌ها برای تضمین سلامت شهروندان
دستور موقت دیوان بین المللی دادگستری که در مهر ماه ۱۳۹۷ در دعوای دولت جمهوری اسلامی ایران علیه ایالات متحد آمریکا صادر شد و رفع تحریم اقلام دارویی و بهداشتی را مورد تصریح قرار داد، دقیقاً مؤید این پیام است که در مقابله با ویروس کرونا همه کشورها و سازمان های بین المللی باید با یکدیگر همکاری کرده و به هیچ ملاحظه ای جز تضمین سلامت تمام انسان‌ها که جملگی شهروندان جامعه بین المللی هستند، نیندیشند.
  حقوق بین الملل  ویروس کرونا  دانشگاه علامه طباطبایی
عربستان بار دیگر ایران را متهم کرد
خبرآنلاین / ۱۳ ساعت قبل / بین‌المللی
عربستان بار دیگر ایران را متهم کرد
فارس نوشت: «عادل الجبیر» وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه روز چهارشنبه (دیروز) در کنفرانس خبری مشترک با «آن لینده» همتای سوئدی خود در ریاض، خواستار اجرای مفاد توافقنامه استکهلم در یمن شد.
  ایران و عربستان  عادل الجبیر
محصولات جدید ایران خودرو و سایپا و استانداردهای ۸۵گانه
ارانیکو / ۱۳ ساعت قبل / اقتصادی
محصولات جدید ایران خودرو و سایپا و استانداردهای ۸۵گانه
چهارشنبه هفته گذشته (۳۰ بهمن) دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا در مراسمی با حضور رئیس جمهوری، چهار خودروی جدید خود را در حیاط هیات دولت به نمایش گذاشتند. با توجه به تاکید سازمان ملی استاندارد بر لزوم برخورداری خودروها از استانداردهای ۸۵گانه، باید دید این خودروها استانداردهای یاد شده را پاس می‌کنند یا خیر؟
کرونا؛ کشورهایی که مرزهای خود را به روی ایران بسته‌اند
رویداد 24 / ۱۵ ساعت قبل / سیاسی
کرونا؛ کشورهایی که مرزهای خود را به روی ایران بسته‌اند
لغو پرواز‌ها و بستن مرز‌ها نارضایتی زیادی را ایجاد کرده است. عده‌ای معتقدند که اگر دولت شهر "قم" را قرنطینه کرده بود احتمالا شیوع این بیماری آنقدر گسترده نمی‌شد و کشور‌های دیگر نیز مرز‌های خود را به روی ایران نمی‌بستند.
  ویروس کرونا  ویروس کرونا در ایران
چرا دولت روحانی به ویروس تقلیل‌گرایی مبتلا شده است؟ /قرار گرفتن در لیست سیاه ‏FATF‏ با اقتصاد ما چه خواهد کرد؟ /چگونه باید برای ایجاد مجلس قوی سالم‌سازی کرد؟
تابناک / ۱۷ ساعت قبل / سیاسی
چرا دولت روحانی به ویروس تقلیل‌گرایی مبتلا شده است؟ /قرار گرفتن در لیست سیاه ‏FATF‏ با اقتصاد ما چه خواهد کرد؟ /چگونه باید برای ایجاد مجلس قوی سالم‌سازی کرد؟
تصمیمات مهم کمیته ملی کرونا، اولویت‌های مجلس جدید کدام است؟، نوشدارو پس از «لیست سیاه»، راهکار بانک مرکزی برای ‏کنترل و کاهش نرخ ارز چیست؟، ۶۰ لیتر سهمیه بنزین نوروزی و اصرار بر تجمیع یارانه ها، خوشحالی آمریکایی‌ها ازشیوع کرونا ‏درایران، کرونا با بازار‌های صادراتی ایران چه می‌کند؟، شانس بالای سندرز برای پیروزی، تماشای کشتار مسلمانان در هند، ‏لرستان دوباره گرفتار سیل شد و کمدی ۹۰ شبی تا اولین ۲۰۰ قسمتی تلویزیون از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و ‏تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏
الف / ۱۸ ساعت قبل / بین‌المللی
تلاش سرکنسولگری ایران در دبی برای بازگرداندن ایرانیان سرگردان در امارات
سر کنسولگری ایران در دبی، در اطلاعیه با اشاره به اقدام دولت امارات در توقف یکباره پروازها به ایران و بالعکس و همچنین توقف ورود و خروج کشتی‌ در پی شیوع ویروس کرونا اعلام کرد: این اقدام موجب بلاتکلیفی، وسرگردانی تعداد زیادی از هم‌میهنان شده است و سرکنسولگری و سفارت کشورمان در دبی و ابوظبی و همچنین وزارت امور خارجه با استفاده از همه توان و ظرفیت‌های موجود در جهت رفع این مشکل تلاش خواهد کرد.
  ایران و امارات  پرواز ایران امارات  سرگردانی مسافران ایرانی  کنسولگری ایران در امارات  لغو پرواز به ایران  مقابله با کرونا
روزنامه اعتماد / ۲۳ ساعت قبل / ...
همه علیه کرونا
این روزها یک بیماری ویروسی مساله مشترک همه است. از دولتمردان تا نظامیان از پزشکان تا شهروندان عادی یک نگرانی عمومی دارند و آن هم مقابله با «کرونا» است. بیماری ویروسی واگیرداری که اگرچه تنها ۲درصد از کسانی که به آن مبتلا می‌شوند در معرض جان ‌باختن قرار دارند اما سرعت انتشار و راه‌های واگیر آن باعث شده است که نه در ایران بلکه تمام جهان درگیرو‌دار راه‌های مقابله و مبارزه با آن باشند. در ایران نیز کرونا اگرچه به یک نگرانی عمومی تبدیل شده و از سیاست و بهداشت تا هنر و اقتصاد را تحت تاثیر خود قرار داده اما به نظر می‌رسد برای مقابله با آن عزم فراگیر و همگانی وجود دارد که تنها مختص به دولت به عنوان اولین متولی پیشگیری، مقابله و درمان نیست. کما اینکه فرمانده نیروی …
روزنامه اعتماد / ۲۳ ساعت قبل / ...
FATF و حل مشکل بانکی
هیات دولت روز گذشته با صدور بیانیه‌ای بار دیگر بر لزوم تصویب لوایح الحاق دولت جمهوری اسلامی به کنوانسیون‌های بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم و مقابله با جرایم سازمان‌یافته فراملی در مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد و این درحالی است که معتقدم در شرایط کنونی و با توجه به تحریم‌های اقتصادی، عدم تصویب لوایح CFT و پالرمو و قرارگیری در لیست سیاه گروه وی‍ژه اقدام مالی به ‌معنای خودزنی و وضع تحریمی جدید علیه جمهوری اسلامی آن هم از درون کشور است. امروز و در شرایط فعلی جهان باید پذیرفت که عملا داشتن روابط اقتصادی غیربانکی با کشورهای ثالث امری است ناممکن؛ حال اگر بر فرض این اتفاق رخ دهد و برخی کشورها حاضر به روابط غیربانکی با ایران باشند، پرسش اینجاست که تا چه حد …
روزنامه اعتماد / ۲۳ ساعت قبل / ...
نوشدارو پس از «لیست سیاه»
سید میلاد علوی|نخستین ‌بار که در دولت حسن روحانی از ‌لوایح در ارتباط با گروه ویژه اقدام مالی سخن به میان آمد حدود 2 سال می‌گذرد اما همچنان تکلیف لوایح الحاق دولت جمهوری اسلامی به کنوانسیون‌های بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم و مقابله با جرایم سازمان یافته فراملی مشخص نیست. دولت دوازدهم این لوایح را تصویب و برای طی روند قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. نمایندگان مجلس نیز این لوایح را تصویب کردند اما در این میان شورای نگهبان و هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، مثال سدی برابر مسیر FATF ایستادند تا اینکه ایران دوباره به «لیست سیاه» این گروه برگشت و کنار کره شمالی قرار گرفت.
روزنامه اعتماد / ۲۳ ساعت قبل / ...
کشورهای دیگر با کرونا چه کردند؟
گروه اجتماعی| کمتر از دو ماه از اعلام هویت و ماهیت قطعی ویروس کرونا توسط دولت چین می‌گذرد و در این مدت، این ویروس جهش یافته که بروز بیماری نوپدید «کووید 19» را باعث شده، 81 هزار و 279 مبتلا و 2 هزار و 770 مرگ را در سراسر جهان رقم زده است. چین، همچنان در صدر جدول ابتلا و مرگ بر اثر شیوع این ویروس قرار دارد و تا پایان روز 26 فوریه، 78 هزار و 73 نفر از شهروندان چین، مبتلا به کووید 19 شده‌اند که از این تعداد، 2 هزار و 715 نفر فوت کرده و 30 هزار و 48 نفر بهبود یافته‌اند. رتبه دوم این جدول متعلق به کره‌جنوبی است؛ کشوری که حالا 1261 مبتلا و 12 مرگ بر اثر آلودگی ویروس کرونا ثبت کرده است. ایتالیا که به عنوان کانون شیوع این بیماری در قاره اروپا معرفی شده حالا در رده سوم …
هند از تمهیدات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد
ایرنا / ۲۳ ساعت قبل / بین‌المللی
هند از تمهیدات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد
تهران- دولت هند روز چهارشنبه به دنبال گسترش شیوع ویروس کرونا به شهروندان خود توصیه کرد که از سفرهای غیر ضروری به کره جنوبی، ایران و ایتالیا خودداری کنند.
  هند  ویروس کرونا  ایتالیا  ژاپن  دهلی نو  هراس جهانی از ویروس کرونا
برنامه راهبردی دولت برای خروج از لیست سیاه
روزنامه همشهری / ۲۴ ساعت قبل / ...
برنامه راهبردی دولت برای خروج از لیست سیاه
با گذشت یک هفته از قرار گرفتن نام ایران در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی، اکثریت اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و کمیته نظارتی این نهاد، مصلحت را در سکوت خلاصه کرده‌اند و درحالی‌که افکار عمومی انتظار پاسخگویی و شفافیت از این چهره‌ها دارد، ظاهراً آنها قرار نیست در قبال تصمیم خود مسئولیت‌پذیر باشند. در این شرایط، دولت با ناخرسندی از وضع موجود، وعده داده تمام توان خود را برای حل این موضوع، پیشگیری از ورود خسارت بیشتر به منافع ملی و تشدید هزینه‌های تحریم بر زندگی مردم به‌کار ببندد و البته در بیانیه ۹ …
روزنامه شهروند / ۲۴ ساعت قبل / ...
باید موانع موجود بر سر راه لوایح مرتبط با FATF رفع شود
دولت در بیانیه‌ای درخصوص تصمیم کارگروه اقدام مالی (FATF) در مورد ایران تصریح کرد: «باید موانع موجود بر سر راه تصویب این دو لایحه رفع و بهانه از دست بدخواهان ایران گرفته شود.» به گزارش «پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیأت دولت» دولت جمهوری اسلامی ایران در جلسه دیروز خود درخصوص تصمیم کارگروه اقدام مالی (FATF) در مورد کشورمان بیانیه‌ای صادر کرد.  متن این بیانیه در ۹ بند به شرح زیر است:   ۱- سیاست ضدتروریسم ایران مبتنی‌بر ماهیت عدالت‌خواهانه و صلح‌طلبانه نظام جمهوری اسلامی ایران است و در همه حوزه‌ها ازجمله مقابله با تأمین مالی تروریسم به‌طور جدی اعمال می‌شود و انگیزه ما در پیگیری همه اقدامات علیه پولشویی و تأمین مالی تروریسم، …
روزنامه شهروند / ۲۴ ساعت قبل / ...
یک ترور بی‌موقع و دردسرساز
از میان همه شخصیت‌های تاریخ معاصر ایران در دوران جنبش مشروطه شاید داستان زندگی و خصوصا سابقه مبارزاتی هیچ‌کس به اندازه حیدرخان عمواوغلی جالب توجه به نظر نرسد، زیرا او به نوعی نماد «وحشت‌آفرینی مبتنی بر ترور» برای پیشبرد اهداف سیاسی به شمار می‌رفت و این تعریف حتی در لقبی که برای او به کار می‌بردند، یعنی «حیدر بمبی» نیز نمود داشت. در تاریخ از عمواوغلی به‌عنوان موسس حزب کمونیست ایران یاد شده است اما نقطه عطف زندگی سیاسی او بی‌شک ورودش به عرصه مبارزه در نقش حذف‌کننده مخالفان و دشمنان جنبش مشروطه است. برای فهم این موضوع فقط کافی است به بخشی از کارنامه او توجه کنید: «ترور میرزاعلی‌اصغرخان اتابک»، «ترور امین‌السلطان، …
مهم ترین اخبار امروز/ از گسترش شیوع کرونا و درگیری برخی شهرهای ایران با سیل و طوفان بسته شدن راهها بر اثر بارندگی ها تا هشدار پلیس درمورد دزدی به بهانه ی تست کرونا درب منازل و تصمیم گیری دولت درمورد تعطیلی طولانی مدت مدارس برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا
شفقنا / ۲۴ ساعت قبل / ...
مهم ترین اخبار امروز/ از گسترش شیوع کرونا و درگیری برخی شهرهای ایران با سیل و طوفان بسته شدن راهها بر اثر بارندگی ها تا هشدار پلیس درمورد دزدی به بهانه ی تست کرونا درب منازل و تصمیم گیری دولت درمورد تعطیلی …
شفقنا- خبرهای امروز از گسترش شیوع کرونا و درگیری برخی شهرهای ایران با سیل و طوفان بسته شدن راهها بر اثر بارندگی ها تا هشدار پلیس درمورد دزدی به بهانه ی تست کرونا درب منازل و تصمیم گیری دولت...
همتی: نرخ ارز به تعادل خواهد رسید
اسپوتنیک / ۲۴ ساعت قبل / سیاسی
همتی: نرخ ارز به تعادل خواهد رسید
رئیس کل بانک مرکزی ایران با اشاره به تصمیم اخیر FATF از تلاش دولت برای تامین ثبات و تعادل در بازار ارز خبر داد.
بیانیه دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص تصمیم کارگروه اقدام مالی (FATF) در مورد ایران
شفقنا / ۲۸ ساعت قبل / ...
بیانیه دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص تصمیم کارگروه اقدام مالی (FATF) در مورد ایران
شفقنا- دولت جمهوری اسلامی ایران در جلسه امروز خود درخصوص تصمیم کارگروه اقدام مالی (FATF) در مورد کشورمان، بیانیه‌ای صادر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن این بیانیه به شرح زیر است: ۱- سیاست ضد تروریسم ایران، مبتنی بر...
آقای رئیس جمهور! خطای انسانی نکنید؛ زمان بازگشت به روال عادی نیست!
دیدارنیوز / ۲۹ ساعت قبل / اجتماعی
آقای رئیس جمهور! خطای انسانی نکنید؛ زمان بازگشت به روال عادی نیست!
در کنار تمامی اظهارنظر‌های مطرح شده توسط مقامات دولتی، عجیب‌ترین سخنان را حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در خصوص این بیماری فراگیر بر زبان رانده است که در آن، عادی شدن شرایط ظرف سه روز آینده را مطرح کرده است. رئیس جمهور به نحوی می‌گوید از شنبه همه چیز عادی است که گویی ویروس کرونا برای ایران گردی به مدت یک هفته به ایران آمده و شنبه قصد خروج از ایران را دارد. سوالی که از رئیس جمهور محترم باید پرسید این است که در حالی که هنوز هیچ طرح مشخص و جامعی برای مقابله با کرونا طراحی نشده و دولت حتی یک ماشین ضدعفونی کننده پیشرفته در سطح خیابان‌ها ندارد، آیا بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها که همراه است با شلوغی متروها، اتوبوس‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی، خطای انسانی نیست؟ آیا کشور تحمل پیامد‌های یک خطای انسانی دیگر …
چه خوابی برای برجام دیده اند؟
فرارو / ۳۲ ساعت قبل / سیاسی
چه خوابی برای برجام دیده اند؟
در ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ موعد رفع تحریم‌های تسلیحاتی ایران فرا می‌رسد. تقریبا دو هفته بعد از این تاریخ، یعنی در سوم نوامبر ۲۰۲۰، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار خواهد شد. سوال مهمی که در این بین مطرح می‌شود این است که آیا دولت ترامپ حاضر خواهد شد که چند هفته قبل از انتخابات، برجام را از طریق فعال سازی مکانیسم ماشه از بین ببرد و بدین شکل یک بحران بین المللی را شروع کند؟ به این زودی نمی‌توان به این پرسش، پاسخ قطعی داد. اما ظاهرا اکتبر برای برجام و روابط ایران و آمریکا ماه حساسی خواهد بود.
  برجام  تحریم های تسلیحاتی  مکانیسم ماشه  شورای امنیت
ایران و عمان موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی امضا می‌کنند
مهر / ۳۲ ساعت قبل / اقتصادی
ایران و عمان موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی امضا می‌کنند
هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی مبنی بر صدور مجوز انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت سلطنت عمان موافقت کرد.
  ایران  عمان  حجت‌الاسلام حسن روحانی  وزارت راه و شهرسازی  هپکو اراک  هیئت دولت
بیانیه رسمی و مهم دولت درباره تصمیم کارگروه اقدام مالی و قرار دادن نام ایران در لیست سیاه FATF
همشهری‌آنلاین / ۳۳ ساعت قبل / سیاسی
بیانیه رسمی و مهم دولت درباره تصمیم کارگروه اقدام مالی و قرار دادن نام ایران در لیست سیاه FATF
دولت جمهوری اسلامی ایران در جلسه امروز هفتم اسفند ماه خود درخصوص تصمیم کارگروه اقدام مالی (FATF) در مورد کشورمان، بیانیه‌ای صادر کرد.
بیانیه مهم دولت در خصوص تصمیم FATF درباره ایران
خبرآنلاین / ۳۳ ساعت قبل / سیاسی
بیانیه مهم دولت در خصوص تصمیم FATF درباره ایران
دولت جمهوری اسلامی ایران در جلسه امروز خود درخصوص تصمیم کارگروه اقدام مالی (FATF) در مورد کشورمان، بیانیه‌ای صادر کرد.
  اف ای تی اف FATF  تروریسم  منع تامین مالی تروریسم CFT  کنوانسیون پالرمو  جمهوری اسلامی ایران
بیانیه دولت درباره تصمیم اخیر FATF
تسنیم / ۳۳ ساعت قبل / سیاسی
بیانیه دولت درباره تصمیم اخیر FATF
دولت جمهوری اسلامی ایران درخصوص تصمیم کارگروه اقدام مالی (FATF) در مورد کشورمان، بیانیه‌ای صادر کرد.
مستثنی شدن شرکت هپکو اراک از برخی شروط مربوط به دریافت تسهیلات
ایلنا / ۳۴ ساعت قبل / سیاسی
مستثنی شدن شرکت هپکو اراک از برخی شروط مربوط به دریافت تسهیلات
ایلنا: هیئت وزیران در جلسه امروز خود ضمن صدور مجوز انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی بین دولت ایران و عمان، تصویب نامه پیشین خود در…
  هیئت دولت
رسانه کانادایی: اتباع ما در ایران خواستار خدمات کنسولی از اتاوا هستند
ایرنا / ۳۵ ساعت قبل / سیاسی
رسانه کانادایی: اتباع ما در ایران خواستار خدمات کنسولی از اتاوا هستند
تهران- ایرنا- یک رسانه کانادایی اعلام کرد که اتباع این کشور در ایران از دولت اتاوا خواسته‌اند به آنها در ایران خدمات کنسولی ارائه دهند.
  ویروس کرونا  چین  کانادا  کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها  هراس جهانی از ویروس کرونا
سفارت ایران در دوحه : هموطنان فعلا به قطر سفر نکنند
ایرنا / ۳۶ ساعت قبل / بین‌المللی
سفارت ایران در دوحه : هموطنان فعلا به قطر سفر نکنند
تهران - ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه قطر با صدور اطلاعیه ای ضمن اشاره به تمهیدات و مقررات پیشگیرانه به عمل آمده از سوی دولت این کشور برای مبارزه با انتشار ویروس کرونا به هموطنان ایرانی توصیه کرد تا زمان بازگشت شرایط به حالت عادی ، سفر خود به قطر را به تاخیر بیاندازند.
  ویروس کرونا  قطر  هراس جهانی از ویروس کرونا
سخنگوی دولت ایران: برای احتیاط تست کرونا دادم
اسپوتنیک / ۳۹ ساعت قبل / ...
سخنگوی دولت ایران: برای احتیاط تست کرونا دادم
سخنگوی دولت ایران با توجه به توصیه دکتر حریرچی و با وجود نداشتن علائم اولیه، تست کرونا داده است.
روزنامه اعتماد / ۴۷ ساعت قبل / ...
از رنجی که می‌بریم
هفتم اسفند به عنوان «روز وکیل»، شصت‌وپنجمین سالروز تصویب لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری است که مبتنی بر استقلال وکیل در انجام وظیفه دفاع از موکل است. این قانون در دولت ملی دکتر مصدق، تدوین و با اختیارات قانونی شش‌ماهه نخست‌وزیر در سال پیش از کودتای 28 مرداد تصویب شد. پس از کودتا مانند سایر قوانینی که با اختیارات نخست‌وزیر تصویب شده بود دوباره بررسی و با اصلاحاتی تصویب شد. به‌رغم بیم و امیدها و تنگناهایی که وکلا با آن روبه‌رو هستند، هرساله همه کانون‌های وکلا این روز را گرامی می‌دارند. سابقه وکالت حرفه‌ای در ایران به 113 سال پیش و تصویب قانون اساسی مشروطیت برمی‌گردد. پذیرش وکیل در محاکم بدون تبعیض نه تنها در این 113 سال، بلکه …
روزنامه اعتماد / ۴۷ ساعت قبل / ...
عزم پنج ساله ایرانی
آزادراه تهران- شمال، چه از نظر اهداف و برنامه‌ها، چه از نظر وسعت و پیچیدگی و چه از نظر منابع مالی هزینه شده، یک طرح زیرساختی خاص و منحصربه‌فرد است. این آزادراه، از سویی مسیر میان تهران و استان‌های شمالی را کاهش می‌دهد، از سویی در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند و از سوی دیگر ایمنی سفر در این راه را بالا می‌برد. از این رو از سال‌ها پیش این طرح در دستور کار دولت‌ها قرار داشته و اجرای آن کلید خورده است اما با وجود برنامه‌ریزی، پیمانکار چینی فعال در آزادراه برای دورانی طولانی هیچ پیشرفت قابل توجهی را رقم نزد. از ماه‌های ابتدایی دولت دکتر روحانی و همزمان با ورود مهندس سعیدی‌کیا به بنیاد مستضعفان، وضعیت پیگیری این طرح به شکل جدی تغییر کرد. …
روزنامه اعتماد / ۴۷ ساعت قبل / ...
مهم‌ترین داروی ضد کرونا «اعتماد» است
علی ربیعی، سخنگوی دولت روز گذشته در نشستی با تولیدکنندگان اقلام بهداشتی و درمانی به مباحثی درباره ویروس کرونا و پیگیری‌ها و دستورات لازم برای رسیدگی به این موضوع پرداخت. به گزارش ایرنا، ربیعی گفت:«کاستی‌ها و مشکلاتی در مقابله با ویروس کرونا وجود دارد اما تا امروز در اطلاع‌رسانی با صداقت رفتار کردیم؛ شاید در روزهای آینده بمب‌های خبری از کشورهای منطقه شاهد باشیم، کشورهایی که در زمینه آمار مبتلایان پنهان‌کاری کرده بودند.» سخنگوی دولت در این نشست که در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شده بود همچنین گفت:«کرونا یک مساله جهانی است و فقط مساله ایران نیست، این ویروس منطقه و جغرافیا نمی‌شناسد. امروز کرونا به یک مساله اجتماعی تبدیل شده است، روی اقتصاد …
روزنامه اعتماد / ۴۷ ساعت قبل / ...
نیاز به حضور فعال ایران در حل بحران پناهندگان
کشور افغانستان یکی از باسابقه‌ترین کشورهای مبدا پناهندگان و مهاجران در جهان است. جریان مهاجرت‌های کاری و فصلی از افغانستان به کشورهای همسایه از جمله ایران سابقه طولانی دارد. اما روند گسترده مهاجرت‌های اجباری و پناهندگی به کشورهای دیگر، از حدود چهل سال قبل و با وقوع مخاصمات مسلحانه حمله شوروی به این کشور (در دی‌ماه سال 1358) آغاز شده و تا امروز ادامه داشته است. دو کشور همسایه افغانستان، ایران و پاکستان برای سال‌ها میزبان بزرگ‌ترین جمعیت پناهندگان در جهان محسوب می‌شدند و اکنون نیز با وجود گذشت نزدیک به بیست سال از سقوط دولت طالبان و بازگشت بخشی از مهاجران و پناهندگان به کشور اصلی خود، همچنان میزبان چند میلیون از مهاجران اجباری افغانستانی هستند. در روزهای گذشته …
روزنامه اعتماد / ۴۷ ساعت قبل / ...
رویارویی دولت و مجلس
منصور حقیقت‌پور، فعال سیاسی اصولگرا می‌گوید: «مجلس یازدهمی‌ها با توجه به شرایطی که در کشور حاکم است، باید پیش از هر چیز هم‌افزایی میان قوا را مدنظر قرار دهند تا از این طریق فضا را برای کاهش مشکلات، مخصوصا برطرف شدن معضلاتی چون معیشت و بیکاری فراهم کنند.» اما شهاب‌الدین بی‌مقدار، نماینده اصلاح‌طلب فعلی پارلمان از اصولگرایانی که وعده داده‌اند معیشت مردم را در اولویت کاری خود قرار می‌دهند، می‌پرسد که «با قرار گرفتن ایران در لیست سیاه به دلیل نپیوستن به FATF که مجمع تشخیص مصلحت به آن رای نداد، چطور می‌خواهند با دلار 15 هزار و 400 تومان معیشت مردم را تامین کنند؟!» او به اعتمادآنلاین می‌گوید: «اصولگرایان پیروز …
ایران سیبل اتهام کرونا
فرارو / ۴۷ ساعت قبل / بین‌المللی
ایران سیبل اتهام کرونا
نیویورک‌مگزین: «شیوع در ایران ممکن است بدتر هم باشد و تمام خاورمیانه را به خطر بیندازد. از سه‌شنبه گذشته دولت ایران ۶۱ نمونه تأیید‌شده ابتلا به کووید ۱۹ و ۱۲ مرگ گزارش داده است که بالاترین میزان مرگ‌ومیر خارج از چین است. اما دلایلی وجود دارد که بتوان تصور کرد اندازه واقعی این شیوع بسیار بیشتر است و دولت ایران نه‌تن‌ها مدیریت غلطی در واکنش به این بیماری داشته، بلکه ممکن است همه‌گیری فزاینده را هم از ایرانیان و هم از دنیا مخفی کرده باشد».
  کرونا  ایران  ویروس کرونا
دنیای اقتصاد / ۴۷ ساعت قبل / اقتصادی
انتخاب اعضای هیات‌مدیره بانک صادرات
مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده بانک صادرات ایران به منظور انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل هیات‌مدیره، برگزار شد. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده شرکت بانک صادرات ایران (سهامی عام) جهت انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل هیات‌مدیره روز دوشنبه ٥ اسفندماه ۱۳۹۸ در محل مجموعه فرهنگی- تفریحی این بانک با حضور دارندگان اکثریت سهام شرکت به ریاست عباس مرادپور، به‌عنوان نماینده دولت و سایر نمایندگان قانونی، برگزار و براساس تصمیمات متخذه توسط اعضای مجمع، حجت‌الله صیدی، رضا صدیق، حمید تاجیک باغخواص، امیر یوسفیان و ایرج نیک‌اختر به‌عنوان اعضای اصلی هیات‌مدیره بانک انتخاب و معرفی شدند. همچنین در این مجمع مصطفی رحیمی شهواری و مجتبی دهقاندار نیز به‌عنوان اعضای علی‌البدل هیات‌مدیره …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
تصمیم‏گیرندگان برای نپیوستن به FATF پاسخگوی افکار عمومی باشند
یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: با وجود اینکه تبعات نپیوستن به FATF به عهده تصمیم‏گیرندگان دراین‏باره است اما دولت نباید برای کاهش آثار تخریبی شرایط پیش آمده دست از تلاش بردارد.به گزارش ایسنا، مهدی مطهرنیا با اشاره به قرار گرفتن نام ایران در لیست اقدامات مقابله‌ای FATF و قطع همکاری‌های بانکی و مالی کشورهایی که تاکنون با ایران همکاری داشتند گفت: تصمیم گیرندگان درباره موقعیت ایران در FATF باید تبعات تصمیمات خود بر کشور و اوضاع بانکی و مالی را بپذیرند و پاسخگوی افکار عمومی باشند. در عین حال این به معنای آن نیست که بخش‌های مسئول در دولت دیگر دست از تلاش بردارند بلکه باید برای رسیدن به موقعیتی بهتر و ایجاد فضای مناسب تلاش کنند.وی درباره قطع تلاش دولت برای اقناع مخالفان FATF تصریح کرد: ناامیدی و کنار …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
بزرگراه تهران-شمال را در دوران تحریم ساختیم
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه مردم نباید از ویروس کرونا وحشت کنند، گفت: ان‌شاءالله از ویروس کرونا عبور می‌کنیم.به گزارش ایسنا، حسن روحانی در مراسم افتتاح قطعه اول آزادراه تهران شمال با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران اظهار کرد: ان شاءالله از این ویروس عبور می‌کنیم. ویروس انفولانزای نوع بی در آمریکا 16 هزار تلفات داشت، در حالی که در ایران این ویروس صد و خرده‌ای تلفات داشت. سرعت انتقال ویروس کرونا بیشتر از آنفولانزا است اما سخت‌ تر از انفولانزا نیست.وی ادامه داد: مردم نباید از ویروس کرونا وحشت کنند. همه به دستورالعمل وزارت بهداشت عمل کرده و همه به هم کمک کنیم.روحانی با بیان این که سال 98 سال سیل بوده و زلزله هم در این سال داشتیم تصریح کرد: با بلایای طبیعی نمی‌شود کاری کرد و نمی‌توان از اصل وقوع …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
۲۲ خدمت غیرحضوری به کارگران و کارفرمایان ارائه خواهد شد
تبریز - فلاح: معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی عنوان کرد: در راستای توسعه دولت الکترونیک ۲۲ خدمت غیر حضوری از طریق سامانه جامع روابط کار به کارگران و کارفرمایان ارائه خواهد شدمعاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران شرقی در جلسه اجرایی نمودن سامانه روابط کار که با حضور نمایندگان تشکلات کارگری و کارفرمایی برگزار شد گفت: سامانه وب سایت جامع روابط کار به منظور تسریع و تسهیل و شفافیت در روند ارائه خدمات به کارگران کارفرمایان و دریافت خدمات بدون نیاز به حضور افراد در ادارات تعاون کار در این استان راه اندازی شده است.حسین فتحی ادامه داد: سامانه جامع روابط کار دارای ۴۸ زیرسامانه است که در ابتدا ۲۴ سامانه آن که زیر مجموعه های روابط کار هستند به خدمت می‌پردازند …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
تلاش برای تحقق گفت‌وگوی ملی را رها نمی‌کنیم
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: تلاش برای تحقق گفت‌وگوی ملی را رها نخواهیم کرد و با تکیه بر مطالبات بحق مردم ایران از نهادهای قدرت مطالبه‌گری خواهیم کردبه گزارش ایلنا، آذر منصوری درباره یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میزان مشارکت، گفت: طبق آخرین خبر وزارت کشور، میزان مشارکت مردم در این انتخابات ۴۲درصد اعلام شده است که این موضوع البته از مدت‌ها قبل قابل پیش‌بینی بود.وی ادامه داد: از نگاه ما اصلاح‌طلبان اگر فضای انتخابات رقابتی‌تر بود و اصلاح‌طلبان در ۲۳ استان که عملا کاندیدا و لیستی نداشتند، می‌توانستند کاندیدا معرفی کنند، به طور قطع درصد مشارکت می‌توانست از این بهتر باشد. چرا که اساسا رقابتی در این انتخابات شکل نگرفت، اینکه مثلا از مجموع ۳۰حزب اصلاح‌طلب ۸ یا ۹حزب در تهران کاندیدا معرفی …
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
نگاه‌ها به سمت وین
در آستانه نشست کمیسیون مشترک برجام، فرانسوی‌ها که سابقه بدی در کارشکنی‌های برجامی داشته‌اند، یک‌بار دیگر مواضعی تخریبی علیه ایران اتخاذ کرده‌اند. نشست کمیسیون برجام قرار است امروز در وین برگزار شود. ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه دیروز در سخنانی در جلسه کنفرانس خلع سلاح ژنو، گفت: ما به تلاش‌های خود برای نجات توافق هسته‌ای ادامه می‌دهیم و می‌خواهیم که ایران به تعهداتش در قبال این توافق بازگردد. لودریان در سخنانش توضیح نداد اروپایی‌هایی که تقریبا به هیچ‌یک از تعهداتشان به برجام بعد از خروج دولت …
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
آخرین وضعیت مرزهای ایران و جمهوری‌آذربایجان
رایزن اقتصادی ایران در جمهوری‌آذربایجان درباره آخرین وضعیت مرزهای دو کشور و همچنین وضعیت پروازها اظهار کرد: حسب اعلام مقامات مسوول در جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان، تردد مسافر از مرز بیله‌سوار و آستارا همچنان صورت می‌گیرد. جواد مهاجری با اشاره به اینکه مسافرت آذری‌ها به ایران کم شده است، ادامه داد: دلیل اصلی این کاهش مسافرت، اعمال محدودیت از طرف دولت جمهوری‌آذربایجان برای تجارت چمدانی و توصیه‌های مسافرتی آنها به اتباع خود نسبت به سفر به ایران بوده است. رایزن اقتصادی ایران در باکو گفت: پیش‌بینی می‌شود چنانچه ممنوعیتی هم برای تردد اعمال شود، اتباع آذربایجانی داخل ایران و اتباع ایرانی داخل در کشور آذربایجان برای بازگشت به موطن خود از گذرگاه‌های مذکور مشکلی نداشته باشند. مهاجری با تاکید بر اهمیت …
دخالت مجدد پمپئو در امور ایران این بار به بهانه کرونا
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / بین‌المللی
دخالت مجدد پمپئو در امور ایران این بار به بهانه کرونا
فارس نوشت: در حالی که دولت آمریکا امروز به دلیل بی‌تدبیری در مبارزه با ویروس «کرونا» مورد انتقاد قرار گرفته، «مایک پمپئو»، وزیر خارجه این کشور سخنانی مداخله‌جویانه درباره این ویروس در داخل ایران مطرح کرده است. 
  ویروس کرونا  مایک پمپئو  ایران و آمریکا
الف / ۲ روز قبل / بین‌المللی
سخنان مداخله‌جویانه پامپئو درباره «کرونا» در ایران
به گزارش فارس، در حالی که دولت آمریکا امروز به دلیل بی‌تدبیری در مبارزه با ویروس «کرونا» مورد انتقاد قرار گرفته، «مایک پامپئو»، وزیر خارجه این کشور سخنانی مداخله‌جویانه درباره این ویروس در داخل ایران مطرح کرده است. 
  پمپئو وزیرخارجه آمریکا  شیوع ویروس کرونا  شیوع ویروس کرونا در ایران
جبهه پایداری، قالیباف را انقلابی نمی‌داند؟ / ورود شورای عالی امنیت ملی به اظهارات عجیب نماینده قم / هشدار محبیان درباره چالش خطرناک مجلس آینده با دولت / نظر مراجع تقلید درباره سفر به قم
تابناک / ۲ روز قبل / سیاسی
جبهه پایداری، قالیباف را انقلابی نمی‌داند؟ / ورود شورای عالی امنیت ملی به اظهارات عجیب نماینده قم / هشدار محبیان درباره چالش خطرناک مجلس آینده با دولت / نظر مراجع تقلید درباره سفر به قم
رصد‌خانه «تابناک»؛ خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:تالار‌های عروسی گیلان برای پیشگیری از کرونا تعطیل شد / کنایه سنگین نماینده اصلاح‌طلب به اصولگرایان / اهدای ۲۵۰ هزار ماسک به ایران از سوی سفارت چین و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
اتاق های بازرگانی ایران و پاکستان خواستار گشایش مراودات بانکی شدند
ایرنا / ۲ روز قبل / بین‌المللی
اتاق های بازرگانی ایران و پاکستان خواستار گشایش مراودات بانکی شدند
اسلام آباد - ایرنا - اعضای اتاق بازرگانی تهران ایران و فدراسیون اتاق های بازرگانی و تجارت پاکستان روز سه شنبه از دولت های دو کشور خواستند تا برای رفع موانع در مسیر تجارت مشترک، اقدامات عملی برای گشایش کانال بانکی بردارند.
  تسهیلات بانکی  پاکستان  اتاق بازرگانی تهران
ترامپ: ایران از داعش متنفر است و آنها باید با داعش بجنگند
انتخاب / ۲ روز قبل / ...
ترامپ: ایران از داعش متنفر است و آنها باید با داعش بجنگند
رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری در پایان سفر دو روزه خود به هند در یک نشست خبری اعلام کرد، دولت او خواهان برگرداندن نظامیان آمریکایی از افغانستان به خانه است.
ادعای ترامپ: ایران باید مانند آمریکا حملات علیه داعش را تمدید کند
ایرنا / ۲ روز قبل / بین‌المللی
ادعای ترامپ: ایران باید مانند آمریکا حملات علیه داعش را تمدید کند
تهران - ایرنا - دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در جریان کنفرانس مطبوعاتی در دهلی نو مدعی شد که دولت آمریکا در مبارزه با گروه تروریستی داعش موفق بوده است و کشورهای منطقه مانند ایران و عراق نیز باید با تروریسم مبارزه کنند.
  گروه تروریستی داعش  دونالد ترامپ
نیوزویک: نبرد ایران با کرونا، در سایه تحریم‌ها
رویداد 24 / ۲ روز قبل / سیاسی
نیوزویک: نبرد ایران با کرونا، در سایه تحریم‌ها
نشریه نیوزویک در گزارشی با اشاره به تحریم‌های دولت ترامپ علیه ایران نوشت:تحریم‌های آمریکا تلاش‌های ایران برای مبارزه با ویروس کرونا را تحت تاثیر قرار داده و آن را پیچیده کرده است.
  ویروس کرونا  ویروس کرونا در ایران
بانک مرکزی از تصمیمات ستاد تنظیم بازار برای واردات برنج تمکین کند
ارانیکو / ۲ روز قبل / اقتصادی
بانک مرکزی از تصمیمات ستاد تنظیم بازار برای واردات برنج تمکین کند
دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران با انتقاد از تخصیص قطره‌چکانی ارز به واردات کالاهای اساسی از جمله برنج، گفت: اگر ستاد تنظیم بازار به نمایندگی از دولت واردات کالایی را تصویب می‌کنند، بر اساس نیاز کشور است و دستگاه‌های دولتی نباید در برابر این تصمیم مقاومت کنند.
«جنگ هیبریدی»؛ از پیام‌های متناقض ترامپ تا واهمه کرونایی
ایرنا / ۲ روز قبل / سیاسی
«جنگ هیبریدی»؛ از پیام‌های متناقض ترامپ تا واهمه کرونایی
تهران- ایرنا- جنگ هیبریدی مفهومی است که با استفاده از آن می‌توان مختصات تقابل دولت آمریکا با جمهوری اسلامی ایران و طیفی از وقایع داخلی را تا حد زیادی تشریح کرد.
  ویروس کرونا  دولت ترامپ  دونالد ترامپ  چین  ایالات متحده آمریکا  کاخ سفید  هراس جهانی از ویروس کرونا
ویدئو / سخنان رئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از منطقه یک آزادراه تهران-شمال
ایسنا / ۲ روز قبل / سیاسی
ویدئو / سخنان رئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از منطقه یک آزادراه تهران-شمال
حسن روحانی صبح امروز در مراسم بهره‌برداری از منطقه یک آزادراه تهران شمال حضور یافت. او در این مراسم اظهار کرد:«امروز روز خوشحال کننده‌ای برای مردم ایران است. بزرگراه تهران شمال را در دوران تحریم ساختیم و افتخار می‌کنیم که تحریم‌ها بر مهندسین، کارگران، مدیران، وزارت راه و بنیاد مستضعفین تاثیر نگذاشت؛ البته ممکن است افتتاح این پروژه را به تاخیر مواجه کرده باشند.» قرار است ۵۰ درصد قطعه دوم تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد.
  افتتاح قطعه اول آزادراه تهران شمال
روحانی: کسی نباید در حوادث مربوط به کرونا جیب بدوزد| به دشمن التماس نخواهیم کرد
آفتاب نیوز / ۲ روز قبل / سیاسی
روحانی: کسی نباید در حوادث مربوط به کرونا جیب بدوزد| به دشمن التماس نخواهیم کرد
مردم ایران به دشمن التماس نخواهند کرد و تسلیم نمی شوند/ همه درآمدهای کسب شده از قطعه یک این بزرگراه، صرف ساخت قطعه دوم خواهد شد/قرار شده تا پایان دولت دوازدهم یک مسیر از قطعه دوم این بزرگراه افتتاح شود/ نباید برای روزهای سختی و غم مردم، جیب دوخت و زمانی که مردم به ماسک وضدعفونی کننده نیاز دارند برخی...
  رئیس جمهور  حسن روحانی  آزادراه تهران شمال  کرونا
قیمت دلار در سال آینده افزایش می‌یابد/ دو ماه دیگر مسائل مربوط به FATF کشور را درگیر می‌کند
دیدارنیوز / ۲ روز قبل / اقتصادی
قیمت دلار در سال آینده افزایش می‌یابد/ دو ماه دیگر مسائل مربوط به FATF کشور را درگیر می‌کند
قیمت سکه بهار آزادی و طلا این روز‌ها با افزایش بی‌سابقه‌ای روبرو شده است. این حجم افزایش قیمت در بازار ارز، سکه و طلا بلافاصله پس از آن روی داد که گروه ویژه اقدام مالی (FATF) به دلیل عدم تصویب لوایح مربوط به آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام، ایران را وارد لیست سیاه کرد، لیستی که تنها نام دو کشور در آن با سرلیستی کره شمالی دیده می‌شود. علاوه بر این، افزایش نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا، تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داد. عباس ابونوری کارشناس امور اقتصادی در خصوص افزایش قیمت ارز و سکه در طی روز‌های اخیر در گفتگو با دیدارنیوز گفت:افزایش بیش از اندازه نقدینگی و موضوع واسطه‌گری و دلال بازی، خود به خود نشان دهنده کاهش ارزش پول ملی و بالا رفتن پایه پولی است. همچنین دلیل افزایش قیمت ارز را می‌توان کنترل قیمت …
نامه نیوز / ۲ روز قبل / سیاسی
حسین شریعتمداری: مگر قرار است ملاک حرکت ما، گرفتن بهانه‌ها از دست آمریکا باشد؟!
  آقای دکتر روحانی، رئیس‌جمهور محترم کشورمان در واکنش به بیانیه اخیر کارگروه ویژه اقدام مالی -FATF- که ایران را به علت عدم پذیرش دو لایحه پالرمو و CFT در لیست کشورهایی قرار‌ داده است که روابط تجاری با آنها ریسک بالایی دارد، گفته‌اند: «در مورد FATF نظر دولت و مجلس مشخص بود و همه اقدامات اجرایی را انجام داد و لوایح چهارگانه از جمله دو لایحه پالرمو و CFT را نیز به تصویب رساند
طعنه روزنامه جمهوری اسلامی به عضو مجمع تشخیص مصلحت:آب از آب تکان نخورد؟
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / سیاسی
طعنه روزنامه جمهوری اسلامی به عضو مجمع تشخیص مصلحت:آب از آب تکان نخورد؟
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:بعد از موافقت مجلس و دولت با پیوستن جمهوری اسلامی ایران به «اف.ای.تی.اف» این مصوبه در پیچ‌وخم‌های رقابت‌های سیاسی سرگردان شد و به دلیل عدم تصویب در کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم (سی.اف.تی) و مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) در مجمع تشخیص مصلحت نظام، کارگروه ویژه اقدام مالی، نام ایران را در فهرست سیاه این نهاد بین‌المللی قرار داد.
  روزنامه جمهوری اسلامی  اف ای تی اف FATF
مطهری:رهبری اجازه نمی دهندمجلس یازدهم در برابر دولت روحانی،رفتار احساسی داشته باشد/اصولگرایان اگر به قدرت برگردند مذاکره باامریکاوFATF را هم می پذیرند
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / سیاسی
مطهری:رهبری اجازه نمی دهندمجلس یازدهم در برابر دولت روحانی،رفتار احساسی داشته باشد/اصولگرایان اگر به قدرت برگردند مذاکره باامریکاوFATF را هم می پذیرند
روزنامه ایران در باره نتایج انتخابات و عملگرد مجلس آینده با روزنامه ایران مصاحبه کرده است.
  علی مطهری  انتخابات مجلس یازدهم  اصولگرایان  حسن روحانی
روزنامه اعتماد / ۲ روز قبل / ...
وزارت بهداشت بگوید تعطیل می‌کنیم
زهرا چوپانکاره| خبر رسمی اول روز چهارشنبه رسید: «کرونا وارد ایران شد.» خبری که تا عصر همان روز سوم اسفند تبدیل به قطعیتی شد با ضربه بیشتر: «دو بیمار مبتلا به کرونا در قم در‌گذشتند.» از روز پنجشنبه لایه به لایه به میزان سوالات و تردیدها و نگرانی‌ها افزوده شد تا جمعه که نوبت به نگرانی‌ جدی پدر و مادرهایی رسید که قرار بود از آغاز هفته بچه‌ها را روانه مدرسه‌ها کنند. نتیجه برگزاری انتخابات تبدیل شد به تعطیلی مدرسه‌ها در روز شنبه که اغلب حوزه‌های رای‌گیری شده بودند و در همان روز وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که اختیار تعطیلی مدارس در دست حوزه سیاسی و بهداشتی است و هنوز دلیلی برای تعطیلی مدرسه‌ها در تهران یا شهرهای دیگر وجود ندارد …
روزنامه اعتماد / ۲ روز قبل / ...
کرونا را سیاسی نکنید
هنوز چند روزی از برگزاری انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و اولین میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان نگذشته است اما برخلاف روزهای پس از انتخابات آنچنان که باید و شاید همه‌چیز حول محور این رقابت نیست. پای بیماری همه‌گیری که جهان را درگیر خود کرده‌، مدتی است به ایران باز شده و حالا که جشن چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب آن‌طورکه مقامات انتظار داشتند و رقابت‌های سیاسی و اعلام نتایج به پایان رسیده، این غائله کروناست که بیش از هر چیز توجه مسوولان را به خود جلب کرده است. از همین‌رو از اولین جلسه مجلس شورای اسلامی تا نشست سخنگوی دولت و حتی نشست خبری سخنگوی وزارت‌خارجه جملگی تحت‌تاثیر «کرونا» است؛ بیماری‌ای که نشست عباس موسوی سخنگوی …
روزنامه اعتماد / ۲ روز قبل / ...
مجمع تشخیص مصلحت نظام پاسخگوی مردم باشد
محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری روز گذشته در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان فارس با اشاره به اینکه شرایط اجتماعی و سیاسی کشور بعد از انتخابات دوم اسفند تغییر خواهد کرد و شاهد فضای آرام‌تری در اداره امور کشور خواهیم بود، گفت: «به همه منتخبان مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور تبریک می‌گویم . امروز همه باید به انتخاب مردم احترام بگذاریم و بنای دولت بر این است که همانطور که با مجلس فعلی همکاری و تعامل داشته با مجلس آینده نیز همین روند را با قوت ادامه دهد.» واعظی ادامه داد: «امروز همه قوا و نهادها هدفی جز خدمت به مردم، تامین امنیت و منافع کشور و برآورده کردن معیشت و رفاه مردم ندارند و تجربه نشان داده که نه دولت و نه سایر قوا و دستگاه‌ها به تنهایی نمی‌توانند …
عربستان به دنبال ایجاد کانال ارتباطی با ایران است/ وضعیت اقتصادی ایران در حال ثبات است
مهر / ۲ روز قبل / بین‌المللی
عربستان به دنبال ایجاد کانال ارتباطی با ایران است/ وضعیت اقتصادی ایران در حال ثبات است
پروفسور عسکری معتقد است که سعودی‌ها همواره به دنبال اطمینان خاطر از این بوده‌اند که ایران از مخالفان دولت در عربستان حمایت نمی‌کند.
  حسین عسکری  ایران  عربستان سعودی  ایالات متحده آمریکا  دونالد ترامپ  برنی سندرز
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
چالش‌های مجلس یازدهم
اصولگرایان 75 درصد کرسی‌های مجلس یازدهم را در اختیار گرفته‌اند. با این‌ حال چشم‌انداز چنان است که اداره مجلس آینده به آسانی رقابت انتخابات دوم اسفند 98 نخواهد بود.ممکن است تصور شود که نخستین چالش مجلس‌ آینده، رویکرد دولت دوازدهم باشد. راه‏یافتگان به مجلس یازدهم در سال‌های اخیر، اصلی‌ترین محور کنش سیاسی خود را مخالفت با سیاست‌های دولتی قرار داده‌اند که گاه به تعارض در اصول نگرش به مبانی سیاست‌ورزی و تصمیم‌سازی در همه امور اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی انجامیده است. این درحالی است که حتی کلیت مجلس محافظه‌کار نهم نیز مورد پسند تازه راه‏یافتگان نبود. واگذاری تصمیم برای بودجه سال 99 به مجلس یازدهم می‌تواند نخستین مورد از چالش پیش‌بینی شده باشد. اما پیش و بیش از چالش با رویکردی که خوب یا بد طی هشت …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
حکم فساد انگیز قیر رایگان را از بودجه حذف کنید
به گزارش تسنیم، احمدتوکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه ای به نمایندگان مجلس خواستار حذف حکم الحاقی به تبصره1 لایحه بودجه موسوم به قیر رایگان شد.در این نامه تصریح شده اجبار وزارت نفت به تحویل قیر رایگان باعث فسادهای گسترده ای شده و اصرار برخی نمایندگان به افزودن این حکم فسادانگیز به لایحه بودجه، تعجب برانگیز است. متن این نامه به شرح زیر است:همانطور که مطلعید از سال 1391 به منظور پیشبرد طرح‌های عمرانی و راه‌سازی، در قانون بودجه سالانه، بندی مبنی بر عرضه رایگان وکیوم باتوم (ماده اولیه قیر) توسط شرکت ملی نفت ایران به چند دستگاه دولتی به تصویب رسیده است. علی‌رغم ظاهر مطلوب این موضوع در راستای تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی و راه‌سازی در شرایط تحریم اقتصادی، این بند از قانون برنامه بودجه منجر به …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
از سیاسی‌کردن ویروس کرونا اجتناب کنید
سخنگوی دولت با بیان اینکه گروه‌ها از سیاسی‌کردن ویروس کرونا اجتناب کنند، گفت: جلسه ستاد مبارزه با بیماری کرونا فردا به ریاست رئیس‌جمهوری برگزار می‌شود.علی ربیعی روز دوشنبه در نشست خبری سخنگوی دولت درباره شیوع کرونا ویروس گفت: در شرایطی هستیم که همه باید در کنار یکدیگر و با همدلی کامل به مبارزه با این بیماری برخیزیم. همه باید در کنار وزارت بهداشت که امروز در خط اول مقابله با این مسئله هست قرار بگیریم. به پزشکانمان اعتماد کنیم. از همه احزاب، گروه‌ها و رسانه‌ها می‌خواهم از سیاسی کردن این موضوع اجتناب کنند. از مردم به جد درخواست داریم که همراهی با نظام سلامت ایران را بیش از هر دوره دیگری در زندگی روزمره و کنش اجتماعی خود قرار دهند.سخنگوی دولت گفت: متاسفانه شاهد برخی سوداگری های تلخ در خصوص لوازم …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
مصون ماندن مَسکن از کرونا؟
کیمیا نجفیکرونا، تکراری‌ترین واژه‌ای که این‌روزها می‌شنویم. ترس از این ویروس واگیردار یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که دست‌به گریبان جامعه و به خصوص دولت شده است. این ویروس اقتصاد چین و پس از آن اقتصاد بسیاری از کشورها را با مشکلات بی‌شماری روبه‌رو کرد، ایرلاین‌ها در سراسر دنیا و البته ایران از متضرر شدن خود می‌گویند، کارشناسان به تاثیر این ویروس بر روابط تجاری تاکید دارند و برخی‌ها هم به تاثیر آن بر بازارهای مالی اشاره می‌کنند. بنابراین در چنین شرایطی این نگرانی که ویروس واگیردار کرونا در پایان چه بر سر جامعه و اقتصاد می‌آورد با شدت بیشتری وجود دارد. در این میان نیز عده‌ای با استفاده از این جو روانی سعی در بر هم زدن آرامش برخی از بازارهای اقتصادی را دارند. از بازار خودرو گرفته تا بازار مسکن بازیچه …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
بانک‌ها موظف هستند به بهترین شکل، منافع ذی‌نفعان خود را تامین کنند
بانک‌ها وکیل هستند. سپرده‌های مردم را جذب می‌کنند، منابع را تجهیز می‌کنند و بر اساس مجوزهای قانونی از محل آنها سرمایه‌گذاری کرده و یا تسهیلات ارائه می‌کنند. طبق قانون مدنی وکیل امانت‌دار و موظف است که به بهترین شکل، منافع موکل خود را تامین کند.قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد در ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با عنوان نظام بانکی در خدمت تولید، در نشست ساز و کار تامین مالی بخش حقیقی اقتصاد توسط بانک‌ها، گفت: بر اساس ماده ۸ قانون عملیات بانکی بدون ربا، بانک‌ها می‌توانند در اقتصاد سرمایه‌گذاری مستقیم کنند اما نباید در کارهای مصرفی غیر ضروری و کارهای تشریفاتی و لوکس که برای اقتصاد ملی ارزش افزوده‌ای ایجاد نمی‌کند، وارد شوند. دولت نیز باید این چارچوب را هر ساله در برنامه‌های خود بگنجاند و در بودجه …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
با اتحاد، انسجام و همیاری بر کرونا ویروس غلبه می‌کنیم
وزیر کشور گفت: باید در داخل با انسجام، وحدت، همکاری و همیاری بتوانیم بر موضوع کرونا ویروس غلبه کنیم.عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور عصر دوشنبه پس از جلسه ستاد اطلاع‏رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران گفت: امروز موضوع بحث این جلسه کرونا و آثار اقتصادی آن در کشور بود.وی ادامه داد: به هر حال وظیفه دولت و دستگاه‌های اجرایی این است که در هر شرایطی از تامین، تولید، توزیع و قیمت‌های کالاها  اطمینان پیدا کنیم و هیچ امری نباید موجب بر هم زدن این امور شود.وزیر کشور خاطر نشان کرد: دستگاه‌های اجرایی متولی در این جلسه حاضر بودند و واحدهای تولیدی و توزیعی اطمینان دادند که در روند خدمات رسانی و قیمت‌ها مشکلی ایجاد نخواهد شد.وی با بیان اینکه هر جا احساس شود که لازم به توزیع  و یا تامین جدید کالا باشد …