پنجشنبه, ۱۹ تیر, ۱۳۹۹ / 9 July, 2020
شرکت آب منطقه ای
۳۰ ساعت قبل
پویش هر هفته الف- ب- ایران به خوزستان رسید
پروژه های شرکت برق منطقه ای خوزستان در پویش هر هفته الف- ب- ایران ( هفته دهم) به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.در ادامه پویش هر هفته الف- ب- ایران وزارت نیرو که در آن پروژه های صنعت آب و برق افتتاح و کلنگ زنی می شود؛ سه شنبه ۱۷ تیرماه چندین پروژه شرکت برق منطقه ای خوزستان افتتاح شد.این پروژه ها در بخش پست ها و خطوط انتقال و فوق توزیع برق خوزستان بوده و نقش ویژه ای در توسعه صنعت برق خواهند داشت .ارزش سرمایه گذاری این پروژه ها بالغ بر سه هزار میلیارد ریال است که از طریق ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر نیرو به صورت همزمان افتتاح شد .
روند تغییرات منابع آب گلستان کاهشی است
۴۵ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / کاهش بارندگی / تغییرات اقلیمی / گلستان / منابع آبی / شرکت آب منطقه ای گلستان
روند تغییرات منابع آب گلستان کاهشی است
سرپرست مطالعات پایه شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: در شرایط اقلیمی موجود و با توجه به کاهش چشمگیر بارندگی در خردادماه سال جاری، روند تغییرات منابع آب استان کاهشی است.
۲ روز قبل
یکی از اهداف مهم وزارت نیرو توجه به غرب کشور در تخصیص منابع آب و بودجه است
کرمانشاه – کرمی – ابتکار : به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه ، شهریار حیدری نماینده مردم شریف شهرستان های سرپل ذهاب ، گیلانغرب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی ضمن ملاقات با حاج رسولیها مدیر عامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران و درویشی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای و برگزاری نشست کاری در خصوص طرح های در دست اجراء در حوزه انتخابیه مربوطه از محل مرکز رصد و پایش داده های آبی استان در ستاد شرکت آب منطقه ای بازدید نمودند . در این جلسه وحدتی مدیر مطالعات پایه منایع آب به تشریح وظائف محوله این بخش پرداخت و توضیحات جامعی را به استماع حاضرین رساند ، سپس حیدری، ضمن درخواست پیگیری در خصوص تامین کمبود آب سدهای زاگرس و گیلانغرب از سامانه گرمسیری گفت : بخشی از اراضی به جا مانده در این سامانه …
آب منطقه‌ای گلستان: ناچار به صرفه‌جویی آب هستیم
۳ روز قبل / استانی-اقتصادی / صرفه جویی در مصرف آب / گلستان / شرکت آب منطقه ای گلستان
آب منطقه‌ای گلستان: ناچار به صرفه‌جویی آب هستیم
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گلستان با بیان اینکه با توجه به کمبود آب، ناچار به صرفه‌جویی هستیم، گفت: استان گلستان به نسبت جمعیت و آب تجدید پذیری که دارد، سرانه آن کمتر از ۱۴۰۰ مترمکعب در سال است که این مقدار از متوسط کشوری و استان‌های مجاور کمتر است.
۴ روز قبل
بازدید از مجتمع آبرسانی امام علی(ع)
کرمانشاه – کرمی – ابتکار : رشیدی نماینده مردم شهرستان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و علیرضا کاکاوند مدیرعامل آبفای استان از مجتمع آبرسانی امام علی(ع) بازدید و وضعیت آبرسانی به روستاهای تحت پوشش آن را مورد بررسی قراردادند.به گزارش روابط عمومی آبفای استان کرمانشاه، در حاشیه این بازدید که فضل اله رنجبر فرماندار کرمانشاه نیز حضور داشت، رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس طی گفتگویی با تاکید بر اینکه آب شرب سالم نیاز اولیه همگان است، گفت: باید همه مسئولان با همکاری هم برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.وی ابراز امیدواری کرد: مشکل آب شرب روستاهای پایین دست مجتمع آبرسانی امام علی(ع)، با همراهی اهالی روستاهای بالادست و تدابیر مسئولان از جمله شرکت آبفای استان به زودی برطرف گردد تا مردم منطقه جهت تامین …
افزایش سالانه غرق شدگی افراد در رودخانه‌های تهران
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / سید حسن رضوی / رودخانه جاجرود / شرکت آب منطقه ای تهران
افزایش سالانه غرق شدگی افراد در رودخانه‌های تهران
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از افزایش سالانه تعداد افراد غرق شده در رودخانه ها، کانال‌های انتقال آب و سدهای تهران خبر داد.
آب و هوای پاک، ارمغان طرح‌های دولت برای دیار فارس
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / تصفیه خانه / نی ریز / اقلید / کارآمدی دولت / وزارت نیرو / انرژی تجدیدپذیر / افتتاح طرح / لامرد / شرکت آب و فاضلاب کشور / شرکت آب منطقه ای
آب و هوای پاک، ارمغان طرح‌های دولت برای دیار فارس
شیراز- ایرنا- رئیس‌جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه در آیین ویدیوکنفرانس طرح‌های بزرگ ملی در حوزه آب و برق استان فارس را به افتتاح رساند که ویژگی‌های این طرح‌ها برخورداری شمار زیادی از مردم این استان از مزایای آب پایدار و نیز انرژی پاک و تجدیدپذیر بود.
سد خائیز بوشهر امسال آبگیری می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / عبدالکریم گراوند / تنگستان / شرکت آب منطقه ای
سد خائیز بوشهر امسال آبگیری می‌شود
بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: سد خائیز از جمله پروژه‌های مهم این استان در حوزه آب است و با تلاش صورت گرفته و روند اجرا انتظار می‌رود تا پایان سال آبگیری و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
شیراز ، با بهره برداری از خط دوم آبرسانی گلو تر می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / آب و فاضلاب / شیراز / شرکت آب منطقه ای فارس / وزارت نیرو / سد درودزن
شیراز ، با بهره برداری از خط دوم آبرسانی گلو تر می‌کند
شیراز - ایرنا- گام نخست خط دوم آبرسانی به شیراز فردا پنجشنبه در آیینی با حضور رییس جمهوری و وزیر نیرو به صورت از راه دور به بهره برداری می‌رسد و کام خشک شیراز که در سال‌های گذشته با تنش کم آبی و مشکلات تامین آب روبرو بود سیراب می شود.
افزایش خروجی سد زاینده‌رود برای کشت تابستانه از بامداد امروز
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / استانی-اقتصادی / زاینده‌رود / سد زاینده رود / کشت تابستانه
افزایش خروجی سد زاینده‌رود برای کشت تابستانه از بامداد امروز
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از افزایش خروجی سد زاینده رود از بامداد امروز (چهارشنبه)، یازدهم تیرماه، جهت تامین نیاز آبی کشت تابستانه اصفهان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
با توجه به ذخیره مطلوب سد سفید رود فعلا نوبت بندی آب کشاورزی نداریم
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: با توجه به ذخیره مطلوب سد سفیدرود و همچنین افزایش دما فعلا نوبت بندی آب نداریم . به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای، وحید خرّمی مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با بیان اینکه امروز دوم تیر ماه سال جاری ذخیره سد سفیدرود 848 میلیون متر مکعب با دبی ورودی 39 متر مکعب بر ثانیه و دبی خروجی 214 متر مکعب بر ثانیه؛ تمامی کانالهای آبیاری شبکه سفیدرود پر از آب است، گفت: با توجه به ذخیره مطلوب سد سفیدرود و همچنین افزایش دما فعلاً نوبت بندی آب کشاورزی در دستور کارمان نیست.وی با اشاره به اینکه تونل آب بر انتقال آب به فومنات با احتساب ظرفیت انتقال رسمی اش بعلاوه تمهیداتی که ما اندیشیده ایم نهایتاً ظرفیت انتقال 35 مترمکعب بر ثانیه آب به دشت فومنات را دارد، گفت: ما برای پاسخگویی …
آغاز جمع آوری داده‌ها برای تهیه نقشه اراضی حوضه‌های آبریز کشور
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / شرکت آب منطقه ای / وزارت نیرو
آغاز جمع آوری داده‌ها برای تهیه نقشه اراضی حوضه‌های آبریز کشور
تهران - ایرنا - پویش مهندسی_اجتماعی جمع‌آوری داده‌های زمینی مورد نیاز تهیه نقشه‌های کاربری اراضی حوضه‌های آبریز کشور با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای‌ کلید خورد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
نشست اضطراری دکتر لهونی نماینده مردم اورامانات و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه
کرمانشاه – کرمی – ابتکار : به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه ، دکتر آرش لهونی نماینده منتخب مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی، ضمن ملاقات با درویشی مدیر عامل شرکت در خصوص طرح های در دست اجراء در منطقه اورامانات به بحث و گفتگو پرداخت .از موضوعات مهم و مطروحه در این نشست می توان به طرح آبرسانی به شهر پاوه ، تامین آب میان مدت شهر جوانرود و شهرک صنعتی این شهر ، اتمام مطالعات فاز 2 سد ساروخان ، تهیه طرح ضربتی آبرسانی شهر تازه تاسیس بان وره و شاهو در شهرستان روانسر از چشمه قلانی ، بررسی علل و عوامل خشک شدن برخی چشمه های شهرستان ثلاث و جوانرود ، پیگیری تخصیص آب اورامانات و نیز تامین آب شهر تازه آباد و آخرین وضعیت مخزن شهر ثلاث از چشمه میر هومر نام برد . لازم به توضیح است طرفین …
سال ۱۴۰۰ آب شرب تصفیه شده سد کوثر به منازل مردم لیکک خواهد رسید
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / استانی-اقتصادی / کهگیلویه و بویراحمد / شرکت آب منطقه‌ای / سد کوثر گچساران
سال ۱۴۰۰ آب شرب تصفیه شده سد کوثر به منازل مردم لیکک خواهد رسید
سرپرست شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، از بهره برداری پروژه آبرسانی به شهر لیکک و روستاهای مسیر از سد کوثر در سال ۱۴۰۰ خبر داد.
بیم و امید تالاب گاوخونی در گیرودار مرگ و زندگی
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / سازمان حفاظت محیط زیست / معاونت طبیعی و تنوع زیستی تالاب / زاینده رود / اصفهان / شرکت آب منطقه ای
بیم و امید تالاب گاوخونی در گیرودار مرگ و زندگی
اصفهان- ایرنا- تالاب گاوخونی دوباره نفس می‌زند و پرنده‌های مهاجر بر لکه‌های آبی‌اش فرود آمدند، معلوم نیست با تناوب جریان آب زاینده‌رود، چه سرنوشتی در انتظار این تالاب و زیستمندانش باشد،حقابه‌های وعده داده شده در بهار امسال عملی نشده است و پسابی هم که در نیمه خرداد راهی تالاب می‌شد فقط پس از گذشت چند روز قطع شد. تالاب و حواصیل ها هنوز منتظر جریان آب هستند؛ آبی که شاید بیاید و شاید هم نه!
شناسایی ۱۱۲۸حلقه چاه آب غیرمجاز در کهگیلویه و بویراحمد
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / چاه غیرمجاز / شرکت آب منطقه‌ای / مسدود
شناسایی ۱۱۲۸حلقه چاه آب غیرمجاز در کهگیلویه و بویراحمد
سرپرست شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون یک هزار و ۱۲۸حلقه چاه آب غیر مجاز در استان شناسایی شده است.
بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی است
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / استانی-اقتصادی / کشاورزی / _صنعت / زاینده‌رود / آب
بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی است
معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: متوسط میزان برداشت آب در بخش کشاورزی استان اصفهان از مجموع منابع آب سطحی و زیرزمینی حوضه های گاوخونی، کارون بزرگ، دریاچه نمک، کویر سیاه کوه و کویر مرکزی در دهه منتهی به سال آبی ۹۷-۱۳۹۶ بیش از ۴۰۰۰ میلیون مترمکعب بوده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / استانی-اقتصادی / لایروبی / گلستان / شرکت آب منطقه ای گلستان
۱۸۰۰ کیلومتر از رودخانه‌های گلستان نیاز به لایروبی دارد
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: استان گلستان ۲۸۵۰ کیلومتر رودخانه دارد که ۱۸۰۰ کیلومتر آن نیاز به لایروبی دارد.
فرونشست در کمین برداشت بی رویه از آبخوان هاست
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / استانی-اقتصادی / فرونشست زمین / آبخوان‌ها / آب‌های زیرزمینی
فرونشست در کمین برداشت بی رویه از آبخوان هاست
کارشناس مطالعات آبهای زیرزمینی شرکت آب منطقه ای اصفهان عامل فرونشست در دشت های استان اصفهان را برداشت بی رویه از منابع آب زیرزمینی خارج از توان آبخوان طی چهاردهه گذشته دانست و گفت: فرونشست در کمین برداشت بی رویه از آبخوان ها است.
سد خرمرود دو سال آینده به اتمام می‌رسد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / شرکت آب منطقه ای همدان / سدسازی / منابع آبی / استانی-اقتصادی / سد اکباتان
سد خرمرود دو سال آینده به اتمام می‌رسد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه سد خرمرود تویسرکان خبر داد و گفت: سد خرمرود دو سال آینده به اتمام می‌رسد.
روایت آبی که گران تمام می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / استانی-اجتماعی / آب / اقتصاد
روایت آبی که گران تمام می‌شود
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با تاکید بر توجه به اقتصاد در حوزه آب، گفت: آب در خراسان جنوبی بسیار گران تامین می‌شود؛ بنابراین باید به درستی مصرف شود.
اوضاع آب در البرز وخیم است
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / استانی-اجتماعی
اوضاع آب در البرز وخیم است
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز گفت: استان البرز در حوزه مصرف آب شرایط وخیمی را سپری می‌کند.
سدهای استان اصفهان در مسیر توسعه صنعت گردشگری قرار می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / استانی-اقتصادی / سد / سد زاینده رود / گردشگری / سرمایه‌گذاری
سدهای استان اصفهان در مسیر توسعه صنعت گردشگری قرار می‌گیرد
معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اصفهان از قرار گرفتن سد زاینده رود و تعدادی از سدها و تاسیسات آبی استان در مسیر توسعه صنعت گردشگری خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
با برگزاری جلسه مشترک وضعیت آب کلانشهر تبریز بررسی شد
تبریز - فلاح: در جلسه مشترک شرکت مهندسی آبفای کشور و شرکت های آب منطقه ای و آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی وضعیت آب کلانشهر تبریز بصورت ویدئوکنفرانس به ریاست جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور بررسی شد.در جلسه ای که با حضور مهندس جانباز مدیرعامل شرکت آبفای کشور بعنوان رئیس جلسه ، مهندس پاکروح معاون هماهنگی و پشتیبانی آبفای کشور ، مهندس کشفی به همراه تعدادی از مدیران شرکت مهندسی آبفای کشور و همچنین ‌مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی به همراه معاونین و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بصورت ویدئوکنفرانس در شرکت آب و فاضلاب استان برگزار شد در خصوص وضعیت آب کلانشهر تبریز، بحث و تبادل نظر گردید.در ابتدای این جلسه جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در خصوص …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
با هرگونه تخلف و تصرف در حریم و بستر رودخانه توسط سودجویان مطابق قانون برخورد خواهد شد
کرمانشاه – کرمی - ابتکار : به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه: نزدیک به ۷۰۰ متر اراضی حاشیه رودخانه چم بشیر طاق بستان که توسط عده ای سودجود مورد تصرف واقع گردیده بود با هماهنگی مرجع محترم قضائی و همکاری نیروی انتظامی رفع تصرف گردید. امیری سرپرست واحد حقوقی شرکت آب منطقه ای ، ضمن اعلام این خبر افزود با تلاش کارشناسان واحد حقوقی و امور منابع آب شهرستان کرمانشاه در جهت استیفای حقوق دولت و رفع تصرفات غیر قانونی انجام شده پس از اخذ دستورمرجع محترم قضایی تصرفات واقع در حریم و بستر رودخانه چم بشیر طاق بستان بطول ۷۰۰ متر آزاد سازی گردید ، امیری همچنین گفت با این اقدام ۴هزار متر مربع از بستر رودخانه آزادسازی و از تصرف افراد سودجو خارج گردید.وی ضمن توصیه و هشدار جدی به افرادی که در اراضی …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
بهسازی جاده روستاهای منطقه سلیران بخش عنبر انجام شد
به همت شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان عملیات بهسازی و ایمن سازی بخشی قسمتی از جاده روستاهای منطقه سلیران بخش عنبر انجام شد .این پروژه در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی این شرکت ، ایمن سازی و تسهیل در تردد روستاییان مجاور چاه های نفت این منطقه و با نظارت مدیریت مهندسی و ساختمان این شرکت در مدت زمان 6 ماه و با صرف اعتباری بالغ بر 000ر000ر210ر3 ریال انجام شد .در این پروژه که در مجاورت روستای جاجو و روستای سلیرون صورت گرفت ، یک دستگاه پل 2 دهانه ای به طول 10 متر به همراه دیوار حائل سنگی در جهت محافظت از جاده در برابر خطرات نشست و رانش هنگام بارندگی - لایروبی دره ، خاکبرداری و خاکریزی به مقدار 4300 متر مکعب - بتن ریزی و سنگ کاری به مقدار 775 متر مکعب - ترانشه زنی و اصلاح هندسی دید و مسیر …
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / استانی-اجتماعی / کنجان‌چم / علی پوراحمد / منطقه ایلام
رودخانه «کنجان‌چم» جهت تثبیت مرز با عراق ساماندهی شود
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان ایلام در دیدار با دکتر فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس خواستار ساماندهی رودخانه های مرزی استان خصوصا رودخانه کنجانچم در مهران جهت تثبیت مرزهای بین المللی با کشور عراق شد.
در رودخانه دره مرادبیگ چه می‌گذرد؟
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / استانی-اقتصادی / رودخانه / دره مراد بیگ / شهرداری / شرکت آب منطقه ای همدان
در رودخانه دره مرادبیگ چه می‌گذرد؟
چندی پیش مخاطبان ایسنا خبر از اجرای عملیات عمرانی در رودخانه دره‌مرادبیگ همدان و پوشاندن این رودخانه از سوی شهرداری را دادند که صحت و سقم این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.
۱۳ درصد برداشت آب در گلستان غیرمجاز است
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / استانی-اقتصادی / برداشت آب / چاه غیرمجاز / گلستان / شرکت آب منطقه ای گلستان
۱۳ درصد برداشت آب در گلستان غیرمجاز است
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: از میزان آب زیرزمینی تجدید پذیر موجود در استان، در حال حاضر حدود ۹۷ درصد آن برداشت می‌شود؛ حدود ۱۳ درصد از این برداشت‌ها به‌صورت غیرمجاز و مابقی به‌صورت مجاز است.
کاهش 20 میلیون مترمکعبی اضافه برداشت آب از چاه های مجاز خراسان شمالی
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / استانی-اقتصادی / برداشت آب های زیر زمینی / چاه مجاز / خراسان شمالی
کاهش 20 میلیون مترمکعبی اضافه برداشت آب از چاه های مجاز خراسان شمالی
معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی از کاهش 20 میلیون متر مکعبی اضافه برداشت آب از چاه های مجاز این استان خبر داد.
توسعه گردشگری در سدهای استان تهران
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / استانداری تهران / مقام معظم رهبری / شرکت آب منطقه ای تهران / شهرداری تهران / حسن روحانی / شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران / وزارت نیرو
توسعه گردشگری در سدهای استان تهران
تهران- ایرنا- طرح گردشگری سدها که از سال گذشته و با امضای تفاهمنامه‌ای بین وزارت نیرو و وزارت صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی عملیاتی شد که در این راستا، تورهای آبی و گردشگری یک روزه در استان تهران راه‌اندازی می‌شود.
آموزش ۵۲ هزار نفر در قالب طرح داناب در اردبیل/ جهاددانشگاهی در اجرای طرح موفق عمل کرد
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / استانی - احتماعی / طرح داناب / جهاد دانشگاهی
آموزش ۵۲ هزار نفر در قالب طرح داناب در اردبیل/ جهاددانشگاهی در اجرای طرح موفق عمل کرد
مراسم اختتامیه طرح ملی دانش آموزی نجات آب(داناب) و انسان و محیط زیست در سال تحصیلی ۹۸ در سالن جلسات شرکت آب منطقه ای اردبیل برگزار شد.
حجم آب سد مخزنی شاه قاسم در وضعیت مطلوبی قرار دارد
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / شرکت آب منطقه‌ای / اراضی / کشاورزی / سد شاه قاسم یاسوج
حجم آب سد مخزنی شاه قاسم در وضعیت مطلوبی قرار دارد
سرپرست شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد از مطلوب بودن شرایط مخزن سد شاه قاسم و امکان تامین آب اراضی پایین دست آن در سال جاری، خبر داد.
موافق پوشاندن رودخانه‌ها نیستیم/ ۷۰ درصد رودخانه‌های همدان پوشانده شده
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / استانی-اقتصادی / رودخانه / شرکت آب منطقه ای همدان / سد / بارندگی
موافق پوشاندن رودخانه‌ها نیستیم/ ۷۰ درصد رودخانه‌های همدان پوشانده شده
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه به لحاظ علمی و فنی نباید رودخانه‌ها پوشانده شوند، گفت: ۷۰ درصد از رودخانه‌های همدان پوشانده شده است در حالیکه شرکت آب منطقه‌ای خیلی موافق پوشاندن رودخانه ها نیست.
سدسازی و اهمیت آن در ترسالی‌
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / مشهد / ترکمنستان / شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی
سدسازی و اهمیت آن در ترسالی‌
مشهد- ایرنا- پروژه‌های سد سازی طی دهه‌های گذشته به عنوان هدر رفت سرمایه توسط برخی از منتقدان این حوزه در خطه خورشید مطرح می‌شد، اما در سالهای ترسالی به اذعان کارشناسان، سدهای احداث شده در خراسان رضوی علاوه بر تامین ذخایر آبی، نقش مهمی در کنترل و مهار سیلابها داشته‌اند.
توسعه گلخانه های استاندارد پاکترین اشتغالزایی است
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / استانی-اقتصادی / شرکت آب منطقه‌ای یزد / کشت گلخانه ای / اشتغالزایی / سازمان نظام مهندسی کشاورزی
توسعه گلخانه های استاندارد پاکترین اشتغالزایی است
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای یزد با تاکید بر این که توسعه گلخانه های استاندارد پاکترین اشتغالزایی است، گفت: گلخانه صنعتی، پاک و با ارزش است و از چنین گلخانه هایی حمایت می کنیم.
تکمیل عملیات انتقال پساب به مزارع اسفراین با تعریف الگوی کشت
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / استانی-اقتصادی / پساب / کشاورزی / الگوی کشت / خراسان شمالی
تکمیل عملیات انتقال پساب به مزارع اسفراین با تعریف الگوی کشت
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی از تکمیل عملیات انتقال پساب به مزارع اسفراین با تعریف الگوی کشت خبر داد.
کاهش آب تخصیصی به شالیکاران خراسان‌شمالی در صورت کشت بیش از ۷۰۰۰ متر مکعب
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / استانی-اقتصادی / کشت برنج / خراسان شمالی
کاهش آب تخصیصی به شالیکاران خراسان‌شمالی در صورت کشت بیش از ۷۰۰۰ متر مکعب
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی از کاهش آب تخصیصی به شالیکاران این استان در صورت کشت بیش از هفت هزار متر مکعب خبر داد.
فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای سدهای استان اصفهان
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / استانی-اقتصادی / سد / زاینده‌رود / سد زاینده رود
فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای سدهای استان اصفهان
معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اصفهان از انتشار فراخوان جذب سرمایه گذار برای سدهای استان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
برگزاری جلسه سامانه یکپارچه حفاظت وبهره برداری از منابع آب در شرکت آب منطقه ای کرمانشاه
کرمانشاه – کرمی - ابتکار: جلسه سامانه یکپارچه حفاظت وبهره برداری از منابع آب (mcdm ) با حضور معاون حفاظت وبهره برداری، مدیردفتر حفاظت منابع آب ،کاربر ارشد ساماب ومدیران امور منابع آب شهرستان های تابعه در سالن جلسات شرکت تشکیل گردید. مرادی معاون حفاظت وبهره برداری گزارشی از روند پیشرفت فعالیت های حوزه خود ارائه و درادامه با تقدیر از تلاش همکاران در سال گذشته و قدر دانی ویژه از مدیر دفتر حفاظت ، کاربر ارشد سامانه ساماب و دبیر کمیسیون رسیدگی به صدور پروانه ها ،که موفق به صدور بالغ بر 500 فقره پروانه اصلاحی چاه های کشاورزی شده اند، افزود، هدف از تشکیل این نشست تهیه گزارشات عملکردی ماهانه و فصلی و ارائه به موقع آن به شرکت مدیریت منابع آب ایران میباشد ، وی همچنین تعیین تکیف چاههای غیر مجاز، تسریع …
خروجی سد زاینده رود از ۱۲ تا ۱۵ خرداد کاهش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
خروجی سد زاینده رود از ۱۲ تا ۱۵ خرداد کاهش می‌یابد
ایلنا: معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از کاهش خروجی سد زاینده رود از ۱۲ تا ۱۵ خرداد خبر داد.
سدسازی نصف و نیمه در شمال خراسان‌رضوی
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / صندوق توسعه ملی / سازمان بازرسی کل کشور / ترکمنستان / سرخس / شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی / درگز / کلات / شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی
سدسازی نصف و نیمه در شمال خراسان‌رضوی
مشهد- ایرنا- ۶ سد بزرگ در نوار مرزی شمال خراسان رضوی با کشور ترکمنستان ساخته شده یا در حال ساخت است که بررسی‌ها از حال و روز ناخوش سه سد از این تعداد حکایت دارد.
آب‌های نامتعارف گره‌گشای مشکل کم‌آبی گلستان
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / کم آبی / آق قلا / گمیشان / شرکت آب منطقه ای / گلستان
آب‌های نامتعارف گره‌گشای مشکل کم‌آبی گلستان
گرگان - ایرنا - کم‌آبی و تداوم چرخه خشکسالی، پدیده نگران‌کننده سال‌های اخیر گلستان است که موجب بروز آسیب‌هایی به بخش کشاورزی و صنعت شده و ساکنان برخی مناطق را به فکر مهاجرت و رهاکردن سرزمین آبا و اجدادی انداخته اما کارشناسان با ارایه چند راه‌حل، گلستانی‌ها را به برطرف‌کردن این مشکل امیدوار کردند.
نیاز گلستان به استفاده از منابع آب نامتعارف
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / استانی-اقتصادی / شرکت آب منطقه ای گلستان / پساب / تامین آب
نیاز گلستان به استفاده از منابع آب نامتعارف
معاون حفاظت و بهره‌برداری آب منطقه‌ای گلستان گفت: پس از بهره‌برداری از سدهای در حال ساخت و آماده ساخت، دیگر امکان توسعه جدید از منابع آب استان وجود ندارد و برای تأمین کمبود آب استان باید به سراغ منابع آب‌های نامتعارف از قبیل پساب‌ها، زه آب‌ها و آب دریا برویم.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
120 کیلومتر شبکه جدید فاضلاب در مدار بهره برداری قرار می گیرد
تبریز – فلاح: جلسه مشترک شرکت های آب و فاضلاب و آب منطقه ای آذربایجان شرقی در خصوص اقدامات و عملکرد انجام یافته در خصوص پروژه های قابل افتتاح بصورت ویدئوکنفرانس به ریاست معاون آب و آبفای وزارت نیرو برگزار شد.در این جلسه که به ریاست خامسی معاون آب و آبفا وزارت نیرو، علیرضا ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی و غفارزاده مدیریت شرکت آب منطقه ای استان و بصورت ویدئوکنفرانس در شرکت آب منطقه ای برگزار شد، در خصوص پروژه های قابل افتتاح تا پایان دولت یازدهم، بحث و تبادل نظر گردید .مدیرعامل شرکت آبفای آذربایجان شرقی در این نشست مشترک ضمن تشکر و قدردانی از حضور معاون آب و آبفای وزارت نیرو و حاضرین در جلسه، گزارشی از عملکرد و فعالیت های انجام گرفته در خصوص اجرای پروژه های در دست اجرای شرکت …
فراخوان جذب مشمولین وظیفه سربازی در وزارت نیرو
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / کهگیلویه و بویراحمد / شرکت آب منطقه‌ای / مشمولان سربازی / فراخوان / امریه سربازی / استانی-اقتصادی
فراخوان جذب مشمولین وظیفه سربازی در وزارت نیرو
معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی، شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد از فراخوانی دانش آموختگان مشمول خدمت سربازی در قالب «سرباز امریه» وزارت نیرو خبر داد.
سه طرح بزرگ آبی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / سیستان و بلوچستان / افتتاح طرح / شرکت آب منطقه ای
سه طرح بزرگ آبی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد
زاهدان- ایرنا- سه طرح بزرگ آبی امروز/پنجشنبه/با حضور وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و تعدادی از مسوولان سیستان و بلوچستان به صورت ویدئو کنفرانس در ارتباط زنده با رییس جمهوری و وزیر نیرو در شمال این استان افتتاح شد.
ذخیره ۶۱۹ میلیون مترمکعبی سد زاینده‌رود/ بارش‌های حوضه زیر نرمال است
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / استانی-اقتصادی / زاینده‌رود / سد زاینده رود / بارش / آب شرب / کروناویروس
ذخیره ۶۱۹ میلیون مترمکعبی سد زاینده‌رود/ بارش‌های حوضه زیر نرمال است
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به ذخیره ۶۱۹ میلیون مترمکعبی مخزن سد زاینده رود، گفت: متاسفانه بارش های حوضه زاینده رود زیر نرمال است و طبق برنامه کمیته سازگاری با کم آبی استان و با هماهنگی کشاورزان، توزیع آب کشاورزان بین ۱۲ تا ۱۵ خرداد ماه به اتمام خواهد رسید.
تامین منابع آبی تهران موضوع مربوط به امنیت ملی است
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / سید آرش حسینی میلانی / شرکت آب منطقه ای تهران / شهر تهران
تامین منابع آبی تهران موضوع مربوط به امنیت ملی است
رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری تامین منابع آبی شهر تهران را موضوعی حیاتی و مربوط به امنیت ملی دانست و تاکید کرد: تهران ۹ هزار کیلومتر خطوط انتقال آب شرب دارد که ۴۰ درصد آن فرسوده است
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
امکانات و شستشوی مستمر تجهیزات برق در خوزستان در دنیا منحصر بفرد است
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: اقدامات این شرکت در تجهیز امکانات و شستشوی مستمر تجهیزات برق برای مقابله با گرد و خاک، در کلاس جهانی است و شاید در دنیا منحصر بفرد باشد.محمود دشت بزرگ در حاشیه شستشوی پست های برق شهر اهواز، بیان کرد: به دنبال گرد و خاک چند روز گذشته در شهر اهواز، شستشوی پست های برق در این شهر مجددا شروع شده و پست ۱۳۲ کیلو ولت آزاد اهواز بدون خاموشی با آب مقطر شستشو شده است.وی با بیان اینکه عملیات شستشوی پست های ۲۳۰ کلیو ولت اهواز ۳ و اهواز جنوبی نیز در هفته پیش رو آغاز می شود؛ تصریح کرد: کار شستشوی پست های برق در دیگر شهرستان هایی که گرد و خاک بوده نیز آغاز شده و شستشوی دو پست مهم در آبادان و اروند به پایان رسیده است.مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان افزود: در طی چند …
رهاسازی بیش از ۲۴۰۰ میلیون مترمکعب آب از ۷ سد حوضه آبریز به سمت دریاچه ارومیه
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / استانی-اجتماعی / مخزن سد / دریاچه ارومیه / رهاسازی آب
رهاسازی بیش از ۲۴۰۰ میلیون مترمکعب آب از ۷ سد حوضه آبریز به سمت دریاچه ارومیه
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: طی سال آبی گذشته بیش از ۲۴۰۰ میلیون مترمکعب آب از ۷ سد حوضه آبریز به سمت دریاچه ارومیه رها سازی شده است.
کاهش ۴۰ سانتی متری سطح آب های زیرزمینی در خراسان شمالی طی هر سال
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / استانی-اقتصادی / آب‌های زیرزمینی / خراسان شمالی / افزایش بارندگی
کاهش ۴۰ سانتی متری سطح آب های زیرزمینی در خراسان شمالی طی هر سال
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی از کاهش ۴۰ سانتی متری سطح آب های زیرزمینی در این استان طی هر سال خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
هشدار مدیرعامل آب منطقه ای در خصوص کشت برنج در استان کرمانشاه
کرمانشاه – کرمی – ابتکار : بهرام درویشی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: ثابت شده است که آب می تواند هم ثروت بیاورد، هم فقر؛ کشور های پیشرفته موضوع سازگاری با کم آبی را به خوبی مدیریت کرده اند و منابع زیر زمینیشان استاندارد شده است.درویشی اظهار کرد: خیلی مهم است ما بدانیم آب چه نقش مهمی در زندگی ما دارد، قدر آن را بدانیم و به عنوان یک کالای رایگان به آن نگاه نکنیم و به سمت مصرف مکانیزه آن برویم.مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان، با اشاره به کشت برنج در کرمانشاه، گفت: در استان ما رطوبت پایین است و تبخیر بالا و ما از کشت های استراتژیک فاصله گرفته ایم.درویشی تاکید کرد: کشت برنح در این استان یک فاجعه است، کشت این محصول نیاز به آب فراوان دارد. وی متذکر شد: کشت برنج به غیر از دو استان شمالی «گلستان …
استان تهران از بحران فرونشست خارج می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / شرکت آب منطقه ای تهران / فرونشست زمین / سید حسن رضوی
استان تهران از بحران فرونشست خارج می‌شود
مدیرعامل شرکت آب و منطقه‌ای اعلام کرد: با اجرای ۴طرح در قالب دو تصفیه خانه آب، جایگزینی منابع آب زیرزمینی با پساب و تعیین تکلیف چاه‌های بدون پروانه، فرونشست تهران از حالت بحرانی خارج می‌شود.
آغاز رویداد آبی در استان یزد
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / استانی-اجتماعی / شرکت آب منطقه‌ای یزد / فرهنگ‌سازی / مصرف بهینه آب / طرح احیا و تعادل بخشی
آغاز رویداد آبی در استان یزد
مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد با اشاره به آغاز رویداد آبی استان یزد از اردیبهشت ۱۳۹۹، گفت: در این رویداد شرکت آب منطقه‌ای یزد روی بخش های آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی در هر شهرستان متمرکز می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
325 هزار و 459 متر مربع از حرائم دولتی در سال 1398 رفع تصرف شد
رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان از رفع تصرف 325 هزار و 459متر مربع از حرایم دولتی در استان گیلان خبر داد . وحید خرّمی رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان در گفتگو با روابط عمومی این شرکت با اعلام این خبر افزود : این میزان رفع تصرف انجام شده در نتیجه بررسی 212 فقره پرونده از تعداد 366 پرونده ارسال شده به دستگاه قضایی است که با صدور حکم از سوی مقامات قضایی استان منجر به رفع تصرف 325 هزار و 459 متر مربع از حرائم دولتی شده است و اشاره کرد ؛ مابقی پرونده ها در حال حاضر در محاکم قضایی استان در حال رسیدگی می باشد. مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان در ادامه گفت : رفع تصرف های صورت گرفته شامل ؛ بستر تالاب ها ، حریم و بستر رودخانه ها ، سواحل …
آب منطقه ای بابت انجام وظایف خود سر مردم منت نگذارد
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / استانی-اجتماعی / شورای شهر‌ / شهرداری / اراک
آب منطقه ای بابت انجام وظایف خود سر مردم منت نگذارد
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر اراک گفت: شرکت آب منطقه ای بابت انجام وظایف ذاتی خود بر سر مردم منت نگذارد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
برگزاری جلسه همفکری و هم اندیشی مسائل آموزشی
جلسه همفکری و هم اندیشی مسائل آموزشی شرکت برق منطقه ای خوزستان با حضور معاون منابع انسانی، مدیر دفتر برنامه ریزی منابع انسانی و آموزش و مسئولین مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق خوزستان برگزار شد.کیوان خورسند معاون منابع انسانی شرکت در این جلسه گفت: دستیابی به اهداف سازمانی به توانایی کارکنان در انجام وظایف محوله آنان بستگی دارد و اجرای آموزش و بهسازی منابع انسانی سبب می شود تا افراد بتوانند متناسب با تغییر و تحولات سازمانی و محیطی بطور موثر فعالیت های محوله را انجام داده و بر کارایی خود بیفزایند.عماد سید نژاد مدیر دفتر برنامه ریزی منابع انسانی و آموزش نیز با بیان اینکه رسالت مجری آموزشی تفکر درباره چالش ها، دغدغه ها و مسائل مهم صنعت برق در دنیای امروز است، بیان کرد: انتظار می رود مجتمع …
سد طالقان تهران سرریز شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / شرکت آب منطقه ای تهران / طالقان / شهر تهران
سد طالقان تهران سرریز شد
تهران- ایرنا- مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه ای تهران گفت: امروز (۲۱اردیبهشت) حجم سد طالقان به واسطه ذخیره برفی مناسب زمستانی و بارشهای بهاری به حد نرمال ۴۲۰ میلیون متر مکعب رسید و سرریز شد.
تلاش برای بازگشت جریان آب به اعماق البرز
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / شرکت آب منطقه ای / استان البرز
تلاش برای بازگشت جریان آب به اعماق البرز
کرج – ایرنا-  افزایش جمعیت ، آبیاری سنتی کشاورزی و حفر بی رویه چاه های غیر مجاز در دهه های اخیر سبب شده تا جریان آب در سفره های زیر زمینی استان البرز به کمترین سطح خود در این برهه زمانی برسد.
رفع خطر از ارگ بهارستان بیرجند آغاز شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / بیرجند / شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی / مرمت / میراث فرهنگی
رفع خطر از ارگ بهارستان بیرجند آغاز شد
بیرجند - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: عملیات مرمت رفع خطر و حفاظت اضطراری در ارگ بهارستان بیرجند با اعتباری حدود ۱۲۰ میلیون تومان آغاز شد.
الیگودرز و زخم‌های کهنه سدسازی
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / الیگودرز / شرکت آب منطقه ای / لرستان
الیگودرز و زخم‌های کهنه سدسازی
خرم آباد - ایرنا - شهرستان الیگودرز با داشتن میزان بالای نزولات جوی این ظرفیت را دارد که با اجرای طرح‌های مختلف آبی تغییرات چشمگیری در موقعیت اقتصادی و رفاه ساکنین محلی داشته باشد این در حالیست که اهالی منطقه تاکنون از اجرای طرح‌های آب آنگونه که باید منفعت نبرده اند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
۴۲۳ میلیون متر مکعب آب سفیدرود وارد کانال های آبیاری شالیزارهای گیلان شد
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: از ۲۶ اسفندماه تا کنون ؛ ۴۲۳ میلیون متر مکعب آب از سد سفید رود از طریق کانال ها وارد شالیزارهای تحت شبکه آبیاری این سد شده است . وحید خرّمی اظهار کرد: ۱۷۲ هزار هکتار از ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزارهای استان از طریق کانال های چپ و راست سنگر و کانال آب بر فومنات آبیاری می شوند که تاکنون ۴۲۳ میلیون متر مکعب آب از سد سفیدرود از طریق کانال ها وارد شالیزاری تحت شبکه آبیاری سفیدرود شده است.وی با اشاره به حجم ذخیره مخزن سد سفید رود طی روز جاری تصریح کرد: در حال حاضر یک میلیارد و ۱۰۴ میلیون متر مکعب حجم ذخیره سد سفیدرود است که متوسط دبی ورودی به مخزن سد سفیدرود ۳۶۴ متر مکعب برثانیه و متوسط دبی خروجی آن ۳۷۰ متر مکعب بر ثانیه طی امروز(سه شنبه) می باشد.وی با بیان اینکه …
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
نگرانی صنعت گلستان در خصوص تامین آب کاهش می یابد
سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان با اشاره به «سامانه انتقال و توزیع آب صنایع گلستان» گفت: نگرانی صنعت گلستان در خصوص تامین آب کاهش می یابد.محسن حسینی در جلسه بررسی مشکلات شهرک صنعتی هزارهکتاری اترک اظهارکرد: اقبال و رویکرد تاسیس صنایع بزرگ و احداث شهرک های صنعتی استان به دلایل مختلف، به منطقه غرب و شمال غربی استان تمایل دارد، در حالی که در این منطقه به دلیل وجود آبخوان های فقیر و شور امکان تامین آب مطمئن زیرزمینی وجود نداشته و از طرف دیگر سدهای استان به دلایل فنی و اقتصادی عمدتا در شرق و جنوب شرقی استان احداث شده یا در حال احداث و مطالعه هستند.حسینی افزود: اتصال منابع آبی شرق و جنوب شرق استان به صنایع در حال احداث و مطالعه مانند شهرک صنعتی اترک، پتروشیمی و سایر صنایع در دست احداث و در حال مطالعه …
زیرساخت های گردشگری سد شاه قاسم یاسوج افزایش می یابد
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / کهگیلویه و بویراحمد / میراث فرهنگی / سد شاه قاسم یاسوج / استانی-فرهنگی و هنری
زیرساخت های گردشگری سد شاه قاسم یاسوج افزایش می یابد
سرپرست میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تفاهم نامه این اداره کل با شرکت آب منطقه ای استان، گفت: براساس موافقت شرکت آب منطقه ای در کنار سد های آبی کهگیلویه و بویراحمد زیرساخت های گردشگری ایجاد می شود.
آزادسازی ۱۵ هکتار از اراضی بستر رودخانه
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / شرکت آب منطقه‌ای / ویلاسازی / رودخانه / رفع تصرف / آزاد سازی / سیلاب / یاسوج / گردشگری
آزادسازی ۱۵ هکتار از اراضی بستر رودخانه "مهریان"یاسوج
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی و همچنین اجرای تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب و ماده ۹ لایحه قانونی رفع تجاوز از تاسیسات آب و برق کشور، حدود ۱۵ هکتار از اراضی بستر رودخانه مهریان در حاشیه شهر یاسوج، آزادسازی شد.
امسال 300 حلقه چاه غیرمجاز مسدود می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / انسداد چاه غیرمجاز / کرمانشاه / استانی-اجتماعی
امسال 300 حلقه چاه غیرمجاز مسدود می‌کنیم
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه بااشاره به مسدود کردن 250 حلقه چاه غیرمجاز و مدیریت 24 میلیون متر مکعب آب در استان طی سال قبل، گفت: طبق برنامه امسال هم 300 حلقه چاه غیرمجاز دیگر را مسدود می‌کنیم.
اضافه برداشت ۲۵۸ چاه آب در گرگان
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / استانی-اقتصادی / شرکت آب منطقه ای گلستان / آبخوان‌داری / چاه آب
اضافه برداشت ۲۵۸ چاه آب در گرگان
مدیر امور منابع آب گرگان و آق‌قلا گفت: سال گذشته ۲۵۰ حلقه چاه آب کشاورزی و ۸ حلقه چاه صنعتی در شهرستان گرگان که اضافه برداشت داشتند، شناسایی شد.
بهره‌برداری از طرح آبرسانی به شهر جدید امیرکبیر با حضور وزیر نیرو در اراک
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / اراک / استان مرکزی / شرکت عمران شهرهای جدید / شرکت آب منطقه ای / وزارت نیرو
بهره‌برداری از طرح آبرسانی به شهر جدید امیرکبیر با حضور وزیر نیرو در اراک
اراک - ایرنا - آبرسانی به شهر جدید امیرکبیر اراک روز سه شنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
ریزش خیابان میرزا طاهر ارتباطی به فرونشست زمین ندارد
اصفهان -راعی : سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: حادثه امروز خیابان میرزاطاهر اصفهان و ایجاد حفره در آن ارتباطی با موضوع فرونشست و فروچاله در اصفهان ندارد و تنها به دلیل آب ناشی از حوادث لوله آب که محل خط فاضلاب قدیم بوده ، این محل اندکی دچار نشست شد. اکبر بنی طبا درباره سقوط یک دستگاه اتوبوس شرکت واحد در حفره ای به ابعاد 10 متر در 4 متر به عمق یک ونیم الی 2 متر در خیابان میرزاطاهر اصفهان، اظهار کرد: پیشتر در این محل یک خط شبکه قدیمی فاضلاب وجود داشت که اکنون در مدار نیست، اما به دلیل شکستگی لوله آب شاهد ریزش این بخش از خیابان بودیم.وی با بیان اینکه مدتی قبل اصلاح شبکه فاضلاب این منطقه انجام شده بود، گفت: مسیر قبلی فاضلاب قبلا از مدار خارج شده بود و با شکستگی لوله آب در این محل، میزانی …
سناریویی برای رفع نگرانی تأمین آب بخش صنعت گلستان
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / استانی-اقتصادی / شهرک صنعتی / گلستان / شرکت آب منطقه ای گلستان
سناریویی برای رفع نگرانی تأمین آب بخش صنعت گلستان
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان بر لزوم مطالعه و اجرای "سامانه انتقال و توزیع آب صنایع استان گلستان" تأکید کرد.
رشد قابل توجه بارندگی در استان تهران/ افزایش ۱۴ درصدی نسبت به پارسال
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / شرکت مدیریت منابع آب
رشد قابل توجه بارندگی در استان تهران/ افزایش ۱۴ درصدی نسبت به پارسال
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران از رشد قابل توجه بارندگی در این استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال آبی تاکنون میانگین بارندگی استان ۴۱۴ میلیمتر بوده که در مقایسه با سال آبی گذشته ۱۴درصد و نسبت به متوسط بلند مدت ۷۱ درصد افزایش نشان می دهد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
آزاد سازی زمینی به مساحت 300 متر مربع در شهرستان لنگرود
آزاد سازی زمینی به مساحت 300 متر مربع در شهرستان لنگرود توسط امور منابع آب لنگرود انجام شد به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان آزاد سازی زمینی به مساحت 300 متر مربع در شهرستان لنگرود توسط امور منابع آب لنگرود انجام شد.قربانعلی پورمسیب سرپرست امور منابع آب شهرستان لنگرود گفت: در راستای حفظ حقوق‌ بیت‌المال و آزادسازی حریم و بستر رودخانه‌ها، انهار و کانالها، با شناسایی 1 مورد از تصرف اراضی استملاکی کانال هوایی C18 واقع در منطقه دریاسر از توابع شهرستان لنگرود، با پیگیری‌های حقوقی صورت گرفته، زمین مذکور به مساحت 300 متر مربع توسط این امور آزاد گردید.
۱۰هزار هکتار زمین ساحلی هرمزگان به پرورش میگو اختصاص یافت
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / میگو / بارندگی / شرکت آب منطقه ای هرمزگان / هرمزگان / بندرعباس
۱۰هزار هکتار زمین ساحلی هرمزگان به پرورش میگو اختصاص یافت
بندرعباس-ایرنا- شورای برنامه ریزی هرمزگان ۵۰هزار هکتار زمین برای پرورش میگو پیش بینی کرده و سال گذشته ۱۰ هزار هکتار زمین که بیشتر آنها در نوار ساحلی است برای پرورش میگو و دیگر فعالیت های شیلاتی اختصاص یافت.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / استانی-اقتصادی / سد / خراسان شمالی
آبگیری در سد بارزو رکورد زد/ ۶۰درصد مخازن سدهای خراسان شمالی آب دارند
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: سد بارزو در شیروان در آبگیری رکورد زد و به بیشترین حجم آب ذخیره شده رسید.
۶۰ درصد سد زاینده رود خالی است/ پایش پیوسته وضعیت سد
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / استانی-اقتصادی / زاینده‌رود / سد زاینده رود / بارش باران
۶۰ درصد سد زاینده رود خالی است/ پایش پیوسته وضعیت سد
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به ذخیره ۵۷۱ میلیون مترمکعبی سد زاینده رود، گفت: بخشی از آب رهاسازی شده زاینده رود به همراه بخشی از زهاب های کشاورزی به سمت گاوخونی حرکت و به تالاب می ریزد.
پروژه علاج بخشی سد بیدواز 16 میلیارد تومان بدهی دارد
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / استانی-اقتصادی / سد بیدواز اسفراین
پروژه علاج بخشی سد بیدواز 16 میلیارد تومان بدهی دارد
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: پروژه علاج بخشی سد بیدواز اسفراین 16 میلیارد تومان بدهی دارد.
کشاورزان اصفهان خواهان اجرای مصوبات شورای عالی آب شدند
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / شرکت آب منطقه ای اصفهان / زاینده رود / اصفهان / اراضی کشاورزی
کشاورزان اصفهان خواهان اجرای مصوبات شورای عالی آب شدند
اصفهان - ایرنا - شماری از کشاورزان شرق و غرب اصفهان روز شنبه با اجتماع در مقابل شرکت آب منطقه‌ای استان، اجرای مصوبات شورای عالی آب و شورای هماهنگی زاینده‌رود را خواستار شدند.
انسداد ۱۳۰۰چاه غیرمجاز در تهران/جلوگیری از خروج ۳۵ میلیون مترمکعب آب
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / چاه غیرمجاز / چاه آب / مصطفی دهقان / شرکت آب منطقه ای تهران
انسداد ۱۳۰۰چاه غیرمجاز در تهران/جلوگیری از خروج ۳۵ میلیون مترمکعب آب
یک مقام مسئول از انسداد ۱۳۰۰ چاه غیرمجاز در تهران خبر داد و گفت: بر این اساس از خروج ۳۵ میلیون مترمکعب آب جلوگیری شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
کاشت درخت با فناوری گراوسیس در منطقه کوهستانی صفه
اصفهان –بهمن راعی : با همکاری شهرداری اصفهان و شرکت های دانش بنیان کاشت درخت با فناوری گراوسیس در منطقه کوهستانی صفه به صورت پایلوت صورت گرفت.در این طرح، تعداد یکصد نهال با فناوری گراوسیس در منطقه کوهستانی صفه به صورت پایلوت با حضور شهردار اصفهان، رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان و تنی چند از مدیران شهری و مدیران شرکت دانش بنیان کاشته شد. قدرت اله نوروزی شهردار اصفهان با بیان اینکه یکی از مشکلات امروز شهر اصفهان معضل کم آبی است، اظهار کرد: سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری طی دو سال گذشته تغییر شیوه های آبیاری و اصلاح گونه های گیاهی را در دستور کار خود قرار داده است؛ کار امروز نتیجه مطالعه ای است که روی این کار صورت گرفته و با استفاده از مدل واترباکس و مخزن تعبیه شده در آن، آب به ریشه …
پیشنهاد احداث سامانه انتقال آب صنعت در گلستان
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / استانی-اقتصادی / شرکت آب منطقه ای گلستان / گردشگری / آبرسانی
پیشنهاد احداث سامانه انتقال آب صنعت در گلستان
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: در راستای شتاب گیری بخش صنعت در استان، سامانه انتقال آب صنعت، به‌عنوان یک ایده مطرح است به نحوی که در مسیر خود بتواند به کل صنایع در حال استقرار آبرسانی کند.
آبگیری سد گلمندره منوط به تامین اعتبار/
پیمانکار سد گلمندره40 میلیارد مطالبه دارد
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / استانی-اقتصادی / آبگیری سد / خراسان شمالی
آبگیری سد گلمندره منوط به تامین اعتبار/ پیمانکار سد گلمندره40 میلیارد مطالبه دارد
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی آبگیری سد گلمندره طی امسال را منوط به تامین اعتبار لازم دانست.
بیش از ۴۰ درصد از سیلاب‌های سال آبی جاری توسط سدها مهار شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / هوشنگ ملایی / شرکت آب منطقه ای هرمزگان / سد استقلال
بیش از ۴۰ درصد از سیلاب‌های سال آبی جاری توسط سدها مهار شد
بندرعباس - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: مجموع سیلاب‌های بالادست سدهای استان در سال آبی، یک میلیارد و ۱۳۵ میلیون متر مکعب بود که ۴۵۲ میلیون متر مکعب از آن مهار شد.
حال خوش اما مغفول دریاچه ارومیه
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / سازمان ملل متحد / دریاچه ارومیه / ستاد احیای دریاچه ارومیه / شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی / کرونا و محیط زیست
حال خوش اما مغفول دریاچه ارومیه
ارومیه- ایرنا- این روزها که عیادت از بیماران به دلیل شیوع بیماری کووید - ۱۹ دارای محدودیت و گاه ممنوعیت می‌باشد، حال و روز خوش دریاچه ارومیه که دوران نقاهتش را پشت سر می‌گذارد، از چشم‌ها پنهان است.
ذخیره سد زاینده‌رود به ۵۲۰ میلیون مترمکعب رسید
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ / شرکت آب منطقه ای اصفهان / زاینده رود / شرکت آب منطقه ای / سد زاینده رود / وزارت نیرو
ذخیره سد زاینده‌رود به ۵۲۰ میلیون مترمکعب رسید
اصفهان - ایرنا - معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: مقدار ذخیره سد زاینده‌رود به ۵۲۰ میلیون مترمکعب رسید که نشان می‌دهد ۶۳ درصد از مخزن این سد همچنان خالیست.
راهکارهای مبارزه با
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / استانی-اقتصادی / رودخانه‌خواری / گلستان / شرکت آب منطقه ای گلستان
راهکارهای مبارزه با "رودخانه خواری"
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: رودخانه خواری معضلی است که کل کشور و استان و شهرستان گرگان به آن مبتلا است و برای حل آن باید نقشه‌برداری و کاداستر، تعیین حد بستر و حریم، رپرگذاری و صدور سند به‌عنوان گام‌های اساسی در همه رودخانه‌ها انجام شود.
از آماده باش بالگردهای هلال احمر تا کنترل آب پشت سدهای استان کرمان
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / هلال‌احمر / ستاد بحران / شرکت آب منطقه‌ای / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
از آماده باش بالگردهای هلال احمر تا کنترل آب پشت سدهای استان کرمان
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان در تشریح وضعیت آب پشت سدهای بزرگ استان کرمان گفت: سد جیرفت ۳۳۶ میلیون مترمکعب ظرفیت دارد که در حال حاضر ۳۱۶ میلیون مترمکعب آب در پشت آن ذخیره شده و مشکلی از این لحاظ وجود ندارد
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •