جمعه, ۲ اسفند, ۱۳۹۸ / 21 February, 2020
عباس معمارنژاد
بانک عامل بخش مسکن صندوق زمین و ساختمان را در بورس فعال کند
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
بانک عامل بخش مسکن صندوق زمین و ساختمان را در بورس فعال کند
معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد گفت: بانک عامل بخش مسکن از ابزارهای بازار سرمایه همچون راه اندازی صندوق زمین و ساختمان و انتشار اوراق صکوک استفاده کند.
  بانک مسکن  ابوالقاسم رحیمی انارکی  محسن فاضلیان  عباس معمارنژاد  صندوق زمین و ساختمان  بازار سرمایه
احداث ۴۵۰۰ واحد مسکونی در قالب پروژه امید شهر کلید خورد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
احداث ۴۵۰۰ واحد مسکونی در قالب پروژه امید شهر کلید خورد
وزارت اقتصاد در راستای مولدسازی دارایی‌ بانک‌ها، یک شهرک مسکونی تحت عنوان پروژه‌ امیدشهر، احداث می‌کند.
  عباس معمارنژاد  وزارت امور اقتصادی و دارایی  نظام بانکی  ساخت و ساز
صنعت بیمه باید به سمت هوشمندسازی حرکت کند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
صنعت بیمه باید به سمت هوشمندسازی حرکت کند
معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه صنعت بیمه باید به سمت هوشمندسازی حرکت کند، افزود: باید در کشور نظام بیمه دیجیتال اجرایی شود.
  صنعت بیمه  عباس معمارنژاد  بیمه
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
الزام بانک‌ها به فروش ۴۰هزار میلیارد تومان املاک مازاد تا پایان سال
معاون امور بانکی وزارت اقتصاد با بیان اینکه تا پایان سال باید ۴۰ هزار میلیارد تومان از دارایی مازاد بانکی به فروش برسد، گفت: تا کنون ۱۵ هزار میلیارد تومان از اموال مازاد به فروش رفته و بانک‌هایی که دارایی‌های خود را واگذار نکنند، مشمول جرایم مالیاتی خواهند شد. به گزارش «ایلنا» عباس معمارنژاد درباره میزان فروش و واگذاری دارایی‌های منجمد بانکی در سال جاری اظهار کرد: از یک سال گذشته برنامه‌ریزی‌هایی برای تعیین سقف واگذاری دارایی‌های منجمد بانکی انجام شد که قرار بر این است تا پایان امسال ۴۰ هزار میلیارد تومان از دارایی‌های شبکه بانکی واگذار شود یا به فروش برسد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
بهره‏وری تسهیلات افزایش یافت
در نشست مشترک مدیران بانک مسکن و وزارت اقتصاد آخرین اقدامات و برنامه‏های این بانک تشریح شد.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، نشست مشترک مدیران بانک مسکن با مدیران وزارت اقتصاد و دارایی با دستور‏کار بررسی اقدامات و برنامه‏های بانک مسکن و همچنین تشریح عملکرد برنامه‏های هشت‏ماهه گذشته با حضور عباس معمارنژاد معاون امور بانکی و بیمه‏ای و شرکت‏‏های دولتی وزیر اقتصاد و رحیمی‏انارکی مدیرعامل بانک مسکن برگزار شد.در این نشست، ابوالقاسم رحیمی‏انارکی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بانک مسکن، گفت: ما در بانک مجموعه اقدامات و سیاست‏‏‏هایی را برای توسعه انضباط مالی پیش‏بینی کردیم که یکی از این برنامه‏ها مدیریت هزینه‏‏های عملیاتی و غیرعملیاتی است.مدیرعامل بانک مسکن همچنین گزارشی از وضعیت اعتباری بانک …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
تشریح برنامه‌ها و عملکرد بانک مسکن
در نشست مشترک مدیران بانک مسکن و وزارت اقتصاد آخرین اقدامات و برنامه‌های این بانک تشریح شد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن (هیبنا) نشست مشترک مدیران بانک مسکن با مدیران وزارت اقتصاد و دارایی با دستور کار بررسی اقدامات و برنامه‌های بانک مسکن و همچنین تشریح عملکرد برنامه‌های 8 ماهه گذشته با حضور عباس معمارنژاد معاون امور بانکی و بیمه‌ای و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد و رحیمی‌انارکی مدیرعامل بانک مسکن برگزار شد.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
گزیده اخبار
فروش ۱۵‌هزار‌میلیارد تومان از اموال بانک‌ها [ایلنا]  معاون امور بانکی با بیان اینکه تا پایان‌ سال باید ۴۰‌هزار‌میلیارد تومان از دارایی مازاد بانکی به فروش برسد، گفت: «تاکنون ۱۵‌هزار‌میلیارد تومان از اموال مازاد به فروش رفته است و بانک‌هایی که دارایی‌های خود را واگذار نکنند، مشمول جرایم مالیاتی خواهند شد.» عباس معمارنژاد درباره میزان فروش و واگذاری دارایی‌های منجمد بانکی در ‌سال‌جاری گفت: «دارایی‌های بانک‌ها بسیار متنوع هستند و ملک، شرکت، بنگاه‌ها و سهام ترکیبی از دارایی‌های بانک‌ها هستند که هر کدام براساس ضوابط و مقررات خاص خود واگذار می‌شوند. بانک مرکزی بر روند واگذاری دارایی‌ …
برپایی جلسه کارگروه بانکداری آینده و تحول دیجیتال بانک ملت با حضور معاون وزیر اقتصاد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
برپایی جلسه کارگروه بانکداری آینده و تحول دیجیتال بانک ملت با حضور معاون وزیر اقتصاد
جلسه کارگروه بانکداری آینده و تحول دیجیتال بانک ملت با حضور دکتر عباس معمارنژاد معاون وزیر اقتصاد و دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت برگزار و عملکرد این بانک در مسیر اجرایی کردن بانکداری دیجیتال تشریح شد.
سه وظیفه مهم برای ارتقای کارآمدی دستگاه‌های اقتصادی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اقتصادی
سه وظیفه مهم برای ارتقای کارآمدی دستگاه‌های اقتصادی
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد گفت: در سخنانی حراست‌ها را پشتوانه مستحکمی برای سلامت اداری در نظام جمهوری اسلامی خواند.
  عباس معمارنژاد
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / ...
۴۵۱میلیارد تومان بخشودگی مالیاتی در قزوین عملیاتی شده است
پورامیدی گفت: در راستای کمک به رونق تولید و اجرای سیاست‌های دولت امسال با ثبت ۸۷۹۹درخواست بیش از ۴۵۱میلیارد تومان بخشودگی مالیاتی اعمال شده است.به گزارش خبرنگار ابتکار از قزوین؛ مصطفی پور امیدی در جلسه شورای هماهنگی مدیران اقتصادی استان قزوین که با حضور عباس معمارنژاد معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و مدیران دستگاه‌های اقتصادی در محل سالن جلسات امور اقتصادی و دارایی استان قزوین برگزار شد؛ گفت: یکی از موضوعاتی که وزیراقتصاد دغدغه آن را دارند طرح جامع مالیاتی است که خوشبختانه از اولین استان‌هایی هستیم که سال گذشته آن را عملیاتی کرده‌ایم و در اجرای طرح جامع پیشتاز هستیم.وی اضافه کرد: تمام منابع مالیاتی استان زیر بار طرح جامع قرار دارد ومواردی چون مالیات ارث، نقل و انتقال، مستغلات تحت پوشش طرح جامع …
جانشین پروری و آموزش فنی و حرفه ای در کشور جدی گرفته نشده است
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اقتصادی
جانشین پروری و آموزش فنی و حرفه ای در کشور جدی گرفته نشده است
قزوین- معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: جانشین پروری و آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی در میان کارکنان دولت و بانکهامورد غفلت واقع شده و در عزل و نصب مدیران با چالش جدی مواجهیم.
  عباس معمارنژاد  اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین  مهارت آموزی
۱۴۰۰ واحد صنعتی تملک شده توسط بانکها آماده بازگشت به تولید می شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اقتصادی
۱۴۰۰ واحد صنعتی تملک شده توسط بانکها آماده بازگشت به تولید می شود
فزوین- معاون وزیر اقتصاد گفت: ۱۴۰۰ واحد صنعتی تملک شده توسط بانکها برای بازگشت به چرخه تولید آماده واگذاری به سرمایه گذاران متقاضی است.
  عباس معمارنژاد  استانداری قزوین  طرح رونق تولید
بدهی ۱۰۷ هزار میلیارد تومانی دولت به بانک‌ها
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / اقتصادی
بدهی ۱۰۷ هزار میلیارد تومانی دولت به بانک‌ها
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه، دولت ۱۰۷ هزار میلیارد تومان به بانک‌های دولتی بدهی دارد، از فروش ۱۴ هزار میلیارد تومان از اموال بانک‌ها خبر داد.
  عباس معمارنژاد  وزارت امور اقتصادی و دارایی  نظام بانکی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / اقتصادی
حذف تصویر مدارک هویتی برای تکمیل پرونده مشتریان بانکی
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی از لغو ضرورت بانک‌ها برای دریافت تصویر مدارک هویتی از مشتریان خبر داد. به گزارش «ایبِنا» عباس معمارنژاد با اعلام این خبر افزود: این موضوع در جلسه اخیر شورای عالی مقابله با جرائم پولشویی با حضور وزیر اقتصاد مصوب شد که بعد از طی مراحل قانونی و ابلاغ به بانک‌ها، اجرایی می‌شود. وی اظهار کرد: در حال حاضر نظام بانکی کشور به سامانه اطلاعات هویتی سازمان ثبت احوال متصل است و می‌تواند اصالت مدارک هویتی مشتریان را بررسی کند و نیازی به دریافت تصویر این مدارک نیست. معمارنژاد گفت: این مصوبه برای هوشمند‌سازی اقتصاد، سهولت امور و کاهش هزینه‌ها اجرا می‌شود.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / اقتصادی
احتمال دریافت هزینه پیامک‌های بانکی
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره خدمات پیامک بانکی گفت: بانک‌ها باید در پایان هر دوره درخصوص ارائه خدمات پیامکی از مشتریان استعلام کنند. به گزارش «ایبِنا» عباس معمارنژاد درخصوص خدمات پیامکی بانک‌ها تاکید کرد: ارائه خدمات مختلف الکترونیکی از جمله ارسال پیامک برای مشتریان و دریافت هزینه آن بر اساس قراردادی است که در ابتدا بین بانک و مشتری منعقد شده و به امضای مشتری بانک رسیده است.
دریافت کپی مدارک شناسایی توسط بانکها متوقف شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / اقتصادی
دریافت کپی مدارک شناسایی توسط بانکها متوقف شد
معاون وزارت اقتصاد از لغو الزام بانک‌ها برای دریافت کپی مدارک هویتی از مشتریان خبر داد و گفت:بانکها به سامانه سازمان ثبت احوال متصل هستند و می‌توانند اصالت مدارک هویتی مشتریان را بررسی کنند.
  عباس معمارنژاد  بانک مرکزی ایران  نظام بانکی  وزارت امور اقتصادی و دارایی
ضرورت استعلام بانک‌ها از مشتریان برای ارسال پیامک در پایان دوره
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / اقتصادی
ضرورت استعلام بانک‌ها از مشتریان برای ارسال پیامک در پایان دوره
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره خدمات پیامک بانکی گفت: بانک‌ها باید در پایان هر دوره در خصوص ارائه خدمات پیامکی از مشتریان استعلام کنند.
  پیامک  وزارت امور اقتصادی و دارایی  عباس معمارنژاد  نظام بانکی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / اقتصادی
تاکید وزارت اقتصاد بر رعایت نرخ سود بانکی
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد در نامه‌ای به مدیران‌عامل ۱۳ بانک تاکید کرد که تمامی بانک‌های دولتی و خصوصی شده ملزم به رعایت نرخ‌ها و سایر مصوبات شورای پول و اعتبار هستند. به گزارش شبکه خبری «ایبِنا» عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد در نامه‌ای به مدیران‌عامل بانک‌های ملی، کشاورزی، مسکن، سپه، تجارت، ملت، صادرات، توسعه صادرات، صنعت و معدن، رفاه کارگران، توسعه‌تعاون، پست‌بانک و قرض‌الحسنه مهر ایران بر رعایت نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار تاکید کرد و مسوولیت این کار را بر عهده مدیران عامل بانک‌ها دانست. تا پایان سال ۱۳۸۶، بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری غیربانکی محدودیتی در تعیین نرخ‌های سود سپرده‌ها نداشتند و از این سال ملزم به رعایت …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / ...
دهه هفتادی و هشتادی‌ها را از دست می‌دهند!
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد تاکید کرد: اگر بانک‌ها به سمت بانکداری دیجیتال نروند، مشتریان خود را در تمامی نسل‌ها مخصوصاً در میان نسل Z و نسل اینترنت (دهه هفتاد و هشتاد) از دست خواهند داد.به گزارش ایسنا، عباس معمارنژاد دیروز در نشست تخصصی (بانکداری دیجیتال) که در نمایشگاه الکامپ برگزار شد، بانکداری دیجیتال را دیجیتالی کردن تمام فعالیت‌ها و برنامه‌های بانکداری در تمامی حوزه‌های بانکی اعم از کسب‌وکار، فرآیندها، فناوری، مشتریان و نیروی انسانی معرفی کرد.وی با بیان اینکه در بانکداری دیجیتال پایه کار شناخت رفتار مشتری و نیاز او بر اساس تراکنش‌های عملیاتی دریافت و پرداخت است، افزود: در این سیستم، محصول و شعبه اهمیت خود را از دست می‌دهد و تنها مشتری‏محوری ملاک عمل قرار می‌گیرد. …
تلاش برای تعیین تکلیف بدهی دولت به بانک‌ها
مهر / ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / اقتصادی
تلاش برای تعیین تکلیف بدهی دولت به بانک‌ها
معاون وزیر اقتصاد از عزم جدی دولت برای تعیین تکلیف بدهی خود به بانک‌ها خبر داد و افزود: در قانون بودجه امسال ۶۵ هزار میلیارد تومان برای تهاتر بدهی دولت وجود دارد.
  عباس معمارنژاد  وزارت امور اقتصادی و دارایی  بدهی دولت به بانکها  اموال مازاد بانکها
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ / ...
بدهی دولت به بانک‌ها امسال تعیین تکلیف می‌شود
شفقنا- معاون وزیر اقتصاد با اشاره به آخرین وضعیت فروش اموال مازاد بانک‌ها گفت:‌بدهی دولت به بانک‌ها امسال تعیین تکلیف می‌شود. بدهی دولت به بانک‌ها امسال تعیین تکلیف می‌شود/ فروش۱۲ هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌ها عباس معمارنژاد در گفت‌وگو با فارس، در مورد وضعیت فروش اموال مازاد بانک‌ها، اظهار داشت: این موضوع مورد توجه مقام معظم رهبری، رئیس جمهور […]
انتصاب ۲عضو جدید کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی وزارت اقتصاد
اقتصادآنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۰۷ / اقتصادی
انتصاب ۲عضو جدید کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی وزارت اقتصاد
فرهاد دژپسند طی احکام جداگانه ای عباس معمارنژاد و رضا باقری اصل را به عنوان اعضای کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی وزارت امور اقتصادی و دارایی منصوب کرد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ / اقتصادی
اجرای سیستم متمرکز در بانک صنعت ومعدن
روند همگام‌سازی با سیستم‌های به روز بانکداری توسعه‌ای در بانک صنعت و معدن چشمگیر است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، با اعلام این مطلب در گردهمایی مدیران و سرپرستان شعب بانک صنعت و معدن گفت: بانک صنعت و معدن یک بانک توسعه‌ای - تخصصی است و ضرورت دارد همزمان با اجرای سیستم متمرکز، بحث چابک‌سازی و بازمهندسی فرآیندها، اصلاح مدل کسب‌و‌کار و اجرای مدل بانکداری توسعه‌ای - شرکتی اجرایی شود.