سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
فعال شدن دماوند
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
تاثیر زلزله بر آتشفشان دماوند چه بود؟
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور توضیحاتی را در‫مورد تاثیر زلزله 5.1 ریشتری هفته گذشته دماوند بر فعالیت آتشفشان ارائه کرد.‬ به گزارش ایسنا، اسماعیل نجار، درباره اینکه گفته می‌شود زلزله 5.1 ریشتری اخیر دماوند سبب فعال شدن آتشفشان دماوند شده است، گفت: هرگونه فعالیت و رفتار قله آتشفشان دماوند به شکل پیوسته از سوی کارشناسان و سازمان‌های مربوط بررسی شده و گزارش آن به شکل منظم به سازمان مدیریت بحران کشور ارائه می‌شود. وی ادامه داد:‌ با استناد به همین گزارش‌ها نیز باید تاکید کنم که درپی زلزله 5.1 ریشتری بامداد جمعه در دماوند هیچ تغییر در رفتار آتشفشان دماوند ایجاد نشده است و هرآنچه که تحت عنوان فعال شدن آتشفشان دماوند و نظایر آن در فضای مجازی منتشر شده، کذب است.
رییس سازمان مدیریت بحران: فعال شدن آتشفشان دماوند کذب است /  زلزله اخیر هیچ تاثیری بر فعالیت این آتشفشان نگذاشته
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
رییس سازمان مدیریت بحران: فعال شدن آتشفشان دماوند کذب است / زلزله اخیر هیچ تاثیری بر فعالیت این آتشفشان نگذاشته
رییس سازمان مدیریت بحران کشور توضیحاتی را در مورد تاثیر زلزله 5.1 ریشتری هفته گذشته دماوند بر فعالیت آتشفشان ارائه کرد.
ساخت بیش از ۱۷ هزار پلاک روی گسل‌های تهران
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / بازار مسکن / تحمل زلزله / گسل تهران
ساخت بیش از ۱۷ هزار پلاک روی گسل‌های تهران
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: بامداد پنجشنبه در ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه حوالی شهر تهران ودماوند را لرزاند که این زلزله خوشبختانه هیچ خسارتی نداشت در همین زمینه بسیاری از سوء استفاده کنندگان شایعاتی در رابطه با فعال شدن آتشفشان کوه دماوند را مطرح کرده بودند که در این زمینه بسیاری از کارشناسان حوزه زلزله نگاری و زمین شناسان آن را رد کرده اند.
زلزله ۵.۱ ریشتری در تهران/ آتش‌فشان دماوند فعال شده است؟ 
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
زلزله ۵.۱ ریشتری در تهران/ آتش‌فشان دماوند فعال شده است؟ 
زلزله ۵.۱ ریشتری در دماوند، بیخ گوش تهران، دوباره ولوله به جان پایتخت‌نشینان انداخته است مهمتر از خود زلزله، فعال شدن آتش‌فشان خاموش دماوند است
شایعه است: فعال شدن آتشفشان دماوند
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / زلزله تهران / فعال شدن دماوند
شایعه است: فعال شدن آتشفشان دماوند
بامداد ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹خورشیدی در نزدیکی دماوند زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر رخ داد که به دلیل نزدیکی مرکز زلزله به آتشفشان دماوند شایعه ای مبنی بر فعال شدن این آتشفشان منتشر شد اما بررسی‌ها نشان داد که گسل فعال مشا مسبب این زمین لرزه بوده است و ارتباطی به آتشفشان ندارد.
احتمال پس‌لرزه‌های خفیف وجود دارد
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / اخبار حوادث / زلزله تهران / زمین لرزه / پس لرزه
احتمال پس‌لرزه‌های خفیف وجود دارد
کارشناس مدیریت بحران گفت: احتمال می دهم که این زلزله 5.1 زلزله اصلی مربوط به فعال شدن گسل دماوند باشد و زلزله های بعدی خفیف هستند اما حفظ آمادگی تا صبح توصیه می شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •