جمعه, ۲ اسفند, ۱۳۹۸ / 21 February, 2020
قتل همسر
قتل شوهر پس از یک دوره شکنجه‌های پلید
رویداد 24 / ۱۳ ساعت قبل / اجتماعی
قتل شوهر پس از یک دوره شکنجه‌های پلید
زن آمریکایی شوهرش را پس از یک دوره شکنجه به قتل رساند.
  اخبار حوادث  قتل همسر
همدستی همسر و زن مستأجر در قتل مرد پولدار
همشهری‌آنلاین / ۴۱ ساعت قبل / اجتماعی
همدستی همسر و زن مستأجر در قتل مرد پولدار
معمای قتل مرد ثروتمندی که جسدش مقابل در خانه‌شان پیدا شده بود با اعترافات زن مستأجر فاش شد. این زن اعتراف کرد که با همدستی همسر مقتول دست به این جنایت زده است.
قتل پیرمرد صاحبخانه با همدستی همسر سوم
همشهری‌آنلاین / ۴۷ ساعت قبل / اجتماعی
قتل پیرمرد صاحبخانه با همدستی همسر سوم
زن جوان که با همدستی همسر سوم یک پیرمرد، او را به قتل رسانده بود، پس ‌از ۲ ماه به این جنایت اعتراف کرد.
۱۸ متهم پرونده قتل وحید مرادی پای میز محاکمه | درگیری همسر وحید مرادی با سعید
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / وبگردی
۱۸ متهم پرونده قتل وحید مرادی پای میز محاکمه | درگیری همسر وحید مرادی با سعید
جلسه محاکمه ۱۸ متهم پرونده قتل وحید مرادی، یکی از مشهورترین مقتولان تهران، با اعتراض‌های شدید همسر مقتول و تنش بین او و نیروهای حراست برگزار شد.
قتل همسر در طول مرخصی از زندان
تابناک / ۵ روز قبل / ...
قتل همسر در طول مرخصی از زندان
فرماندهی انتظامی شهرستان ساوه از دستگیری مردی خبر داد که به علت اختلافات خانوادگی، همسرش را به قتل رسانده بود.
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
دستگیری مرد ساوجی که در مرخصی از زندان همسرش را به قتل رسانده بود
فرمانده انتظامی ساوه گفت: یک زندانی که هنگام مرخصی به دلیل اختلافات خانوادگی همسرش را به قتل رسانده بود توسط کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان شناسایی و دستگیر شد. به گزارش ایرنا، سرهنگ علی اکبر عیسی‫آبادی گفت: در روزهای پایانی آذر امسال گزارشی از خودکشی خانمی در منزل مسکونی‌اش که در یکی از محله‌های شهر قرار داشت به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اعلام شد و بلافاصله تیمی از کارآگاهان پلیس برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند. وی ادامه داد: بررسی‌های مقدماتی صحنه، نشان از خودکشی خانمی ۲۹ ساله داشت که با توجه به شک کارآگاهان پلیس، تحقیقاتی تخصصی برای بررسی موضوع آغاز شد. این مقام انتظامی اضافه کرد: در فرایند اقدامات کارشناسی پلیس، مشخص شد که این فرد به قتل رسیده است و کارآگاهان در بازجویی از بستگان مقتول …
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
مرد شیشه‌ای، همسر و مادرش را کشت
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: مردی در شهرستان فسا به دلیل مصرف مواد مخدر از نوع شیشه، همسر و مادر خود را کشت و متواری شد.به گزارش میزان، سرهنگ کاووس محمدی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: در‫پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره قتل در روستای «فدشکویه» شهرستان فسا، بلافاصله ماموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند. وی گفت: در بررسی‌های صورت گرفته از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد فردی به دلیل مصرف شیشه، زن و مادر خود را با اسلحه به قتل رسانده و متواری شده است.
شمارش معکوس برای محاکمه عاملان جنایت خانوادگی
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اجتماعی
شمارش معکوس برای محاکمه عاملان جنایت خانوادگی
زن میانسال که با همدستی خواهر و شوهر خواهرش نقشه قتل همسر تاجر خود را طراحی و اجرا کرده بودند توانسته‌اند رضایت دو فرزند مقتول را جلب کنند و از مجازات قصاص رهایی یابند.
  اخبار حوادث  قتل  جنایت  جنایت خانوادگی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
رمز گشایی یک قتل پس از کشف جسد سوخته
جسد سوخته‌ای که در نزدیکی یکی از روستاهای مینودشت از شهرستان‌های استان گلستان کشف شد پشت پرده یک جنایت خانوادگی را فاش کرد.به گزارش ایسنا، حسینعلی ایزد، دادستان عمومی و انقلاب مینودشت در این رابطه اظهار کرد: پس از کشف جسدی در یکی از کوهستان‌های مینودشت از شهرستان‌های استان گلستان بررسی‌ها برای شناسایی هویت این فرد ادامه داشت تا اینکه پدر و مادری با مراجعه به پلیس آگاهی مینودشت، اعلام کردند سه ماهی هست پسرشان مفقود شده و از او اطلاعی ندارند و در‫این‫باره به عروس‌شان مشکوک هستند.وی افزود: آزمایش‌ها نشان داد جسد سوخته، فرزند این خانواده است و به این ترتیب تحقیق برای شناسایی قاتل آغاز شد. دادستان عمومی و انقلاب مینودشت ادامه داد: همسر مقتول احضار و در بازجویی‌ها اعتراف کرد با همدستی مادر، برادر و …
قتل، پایان هوسرانی شیطانی جوان ۳۰ ساله
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اجتماعی
قتل، پایان هوسرانی شیطانی جوان ۳۰ ساله
جوان ۳۰ ساله‌ای که با دستور قاضی احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد) و به اتهام قتل همسر رفیق ۲۰ ساله اش در مشهد دستگیر شد
  قتل
درامی که نمی تواند نبض مخاطب را در دست گیرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / فرهنگی و هنری
درامی که نمی تواند نبض مخاطب را در دست گیرد
تهران- ایرنا- پیام فرزند بهار دچار سرطان شده و دکترها همه راه ها برای معالجه فرزند را رفته و هیچ راهی برای درمان این بچه غیر از استفاده از بانک خون بند ناف باقی نمانده است و این در حالی است که بهار از همسرش جدا شده و با همسر فعلیش حسین زندگی میکند از طرفی پدر پیام به جرم قتل و تجاوز تا یک ماه دیگر اعدام می شود بهار نهایتا برای بدنیا آوردن بچه جدید مجبور می شود تصمیم سختی بگیرد.
  بابک حمیدیان  بهروز شعیبی  جشنواره فیلم فجر  نقد فیلم  سی ‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر
سیم برق را به بدن زنم وصل کردم و او را کشتم!
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اجتماعی
سیم برق را به بدن زنم وصل کردم و او را کشتم!
تصمیم به قتل نداشتم در یک لحظه این فکر به ذهنم رسید. یک تکه سیم برداشتم و یک سرش را به برق و سر دیگرش را هم به بدن همسرم که روی تخت خوابیده بود وصل کردم. برق او را گرفت و فوت کرد.
  همسرکشی  قتل همسر
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ...
داماد نوعروسش را کشت و آتش زد
[شهروند] با اقرار داماد جوان، پرده از راز جنایت هولناک خیابان جنت‌آباد برداشته شد. آنها قرار بود چند روز دیگر مراسم ازدواج‌شان را برگزار کنند؛ اما حالا خانواده عروس عزادار از دست‌دادن دخترجوانشان هستند و محاکمه به جرم قتل عمد انتظار داماد قاتل را می‌کشد. داماد 36ساله که «بهداد» نام دارد، پنج روز پس از قتل نوعروس، لب به اعتراف گشود و جزئیات این حادثه را بازگو کرد. آنچه تاکنون درباره علت و انگیزه این قتل از سوی او مطرح شده، اختلاف شدید و توقعات بیش از حد دخترجوان بوده است. متهم این پرونده که دکترای آی‌تی هم دارد، پس از قتل همسر32ساله‌اش به نام فرنوش، خانه را هم به آتش کشید تا ردی از خودش در این قتل به جای نماند. اما مأموران در همان تحقیقات ابتدایی به اختلاف …
گام محکم در سینمای قصه گو و قهرمان پرور
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / فرهنگی و هنری
گام محکم در سینمای قصه گو و قهرمان پرور
تهران- ایرنا- فیلمی از پروانه که مربی استخر زنان است از او و داخل فضای استخر در فضای مجازی منتشر می شود. هاشم همسر پروانه که از اوباش و خلافکاران سرشناس منطقه است در مواجهه با این مساله همسرش را به قتل می رساند و زندگی خانواده دستخوش ناملایمات زیادی می شود.
  جواد عزتی  جشنواره فیلم فجر  محمد کارت  نقد فیلم  امیر آقایی  سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر
سکانس‌هایی از فیلم سینمایی تشکیلات
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / فیلم
سکانس‌هایی از فیلم سینمایی تشکیلات
فیلم سینمایی «تشکیلات» به کارگردانی منوچهر مصیری محصول سال 1365 است. یک گروه سلطنت طلب به عملیات ورود و توزیع مواد مخدر مشغولند. محمود، مأمور مبارزه با مواد مخدر، دو تن از اعضای گروه به نام سهراب و جواد را تعقیب می کند. سهراب دستگیر می شود و جواد می گریزد. تشکیلات سلطنت طلب برای خنثی کردن اقدامات محمود، رویا، همسر سابق او را که به توصیه تشکیلات و سازمان امنیت با محمود ازدواج کرده بوده است به ایران فرامی خواند تا به بهانه فرزندش امیر، به محمود نزدیک شود و میزان اطلاعات او را درباره تشکیلات دریابد. محمود زن را از خود می راند. گروه سلطنت طلب محمود را می رباید و رویا را مأمور می‌کند تا برای جلب اعتماد محمود او را نجات بدهد. محمود پس از فرار حیله را در می‌یابد و از محل اختفای رهبر تشکیلات، فرهمند، …
(عکس) همسرم با مرد غریبه رابطه داشت سرش را بُریدم!
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اجتماعی
(عکس) همسرم با مرد غریبه رابطه داشت سرش را بُریدم!
من و آزاده با هم اختلاف داشتیم. آخرین بار وقتی درگیری میان ما بالا گرفت در اوج خشم او را با ضربه‌های چاقو کشتم و سرش را از بدنش جدا کردم.
  همسر کشی  قتل همسر
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
میراثی تراژیک از شاهی قدرتمند
دوره شاه‎عباس در سلطنت صفوی مصداق این ضرب‎المثل فارسی است: «فواره چو بالا رود، سرنگون شود». او در کودکی به تقدیر زنده ماند تا از بزرگ‌ترین شاهان ایران شود. وقتی شاه‎اسماعیل دوم، عمویش، برای از میان بردن رقبای بالقوه به علیقلی‎خان شاملو دستور داد عباس‎میرزای طفل را به قتل رساند، همسر علیقلی‎خان او را به تامل خواند تا ماه رمضان به پایان رسد. پس از آن هم از شوهرش خواست این ماموریت را به بعد از عید فطر موکول کند. در این زمان بود که خبر قتل شاه‎اسماعیل به هرات رسید. شاه‌عباس از معدود شاهزادگانی بود که از مرگ رهید. او در وضعیتی متزلزل به سلطنت رسید. دوره سلطنت او شباهت‎هایی با دوره سلطنت داریوش هخامنشی و خسرو انوشیروان ساسانی دارد. شاه‎عباس …
قتل همسر به خاطر تبعیض بین فرزندان | رازی که پس از ۱۱ ماه برملا شد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اجتماعی
قتل همسر به خاطر تبعیض بین فرزندان | رازی که پس از ۱۱ ماه برملا شد
مردی که همسر دومش را با خوراندن سیانور به قتل رسانده بود، پس از ۱۱ ماه راز این جنایت را فاش کرد. او گفته که همسرم بین بچه‌ها فرق می‌گذاشت و این موضوع من و بچه‌ها را به شدت آزار می‌داد.
قتل سیانوری همسر با ادعای حمایت از فرزند!
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اجتماعی
قتل سیانوری همسر با ادعای حمایت از فرزند!
مرد جوان که از رفتارهای متفاوت همسر دومش با فرزندانش خسته شده بود با خوراندن سیانور دست به قتل زد.
  اخبار حوادث  همسرکشی  قتل  قاتل  تهران
آخرین وضعیت پرونده محمدعلی نجفی | فرجام‌خواهی به کجا کشید؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سیاسی
آخرین وضعیت پرونده محمدعلی نجفی | فرجام‌خواهی به کجا کشید؟
پرونده محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران که به قتل عمدی میترا استاد همسر دومش محکوم شده است برای رسیدگی به فرجام‌خواهی وی به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور به ریاست حجت‌الاسلام علی رازینی ارجاع شد.
پرونده محمدعلی نجفی روی میز قاضی رازینی
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سیاسی
پرونده محمدعلی نجفی روی میز قاضی رازینی
پرونده محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران که به قتل عمدی میترا استاد همسر دومش محکوم شده است، برای رسیدگی به فرجام‌خواهی به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور به ریاست حجت‌الاسلام علی رازینی ارجاع شد.
  دیوان عالی کشور  محمدعلی نجفی  حجت الاسلام علی رازینی  میترا استاد
استرداد متهم آمریکایی محور گفت‌وگوی جانسون و ترامپ
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / بین‌المللی
استرداد متهم آمریکایی محور گفت‌وگوی جانسون و ترامپ
لندن- ایرنا- هم‌زمان با بالا گرفتن اختلاف‌ها میان لندن و واشنگتن بر سر همسر فراری دیپلمات آمریکایی که به قتل نوجوان انگلیسی متهم است، رهبران دو کشور تلفنی در این رابطه گفت‌وگو کردند.
  دونالد ترامپ  ایالات متحده آمریکا  بوریس جانسون  انگلستان
اعتراض تند انگلیس به مخالفت کاخ سفید با استرداد متهم آمریکایی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / بین‌المللی
اعتراض تند انگلیس به مخالفت کاخ سفید با استرداد متهم آمریکایی
لندن – ایرنا – وزیر امور خارجه انگلیس به مخالفت آمریکا با استرداد همسر فراری دیپلمات آمریکایی که به قتل نوجوان انگلیسی متهم است اعتراض کرد.
  ایالات متحده آمریکا  انگلستان
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / ...
قتل مرد ۳۵ ساله توسط همسرش در کرج
فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: زنی که به دلیل اختلافات خانوادگی همسر ۳۵ ساله اش را به قتل رسانده بود، توسط پلیس این شهرستان دستگیر شد.
پیرمرد همسرکش از چوبه دار نجات یافت
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اجتماعی
پیرمرد همسرکش از چوبه دار نجات یافت
پیرمرد عصبانی که همسر ۷۰ ساله‌اش را به‌خاطر درگیری‌های خانوادگی به قتل رسانده بود، در نهایت با رضایت پسرش از مجازات اعدام رهایی پیدا کرد.
پیرمرد ۸۰ ساله همسرش را کُشت، پسرش تقاضای قصاص کرد!
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اجتماعی
پیرمرد ۸۰ ساله همسرش را کُشت، پسرش تقاضای قصاص کرد!
اسماعیل ۸۰ ساله متهم است که یک سال قبل همسر ۷۰ ساله اش به نام مینا را در خانه شان با ضربات چاقو کشته است، اکنون با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده برایش تقاضای اشد مجازات دارم.
  قتل  قتل همسر
قتل‌عام خاله و خانواده‌اش
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
قتل‌عام خاله و خانواده‌اش
پسر جوان که از مدت‌ها قبل با خاله‌اش دچار اختلاف شده بود در اقدامی جنون آمیز او را به همراه همسر و 2فرزندش با شلیک گلوله به قتل رساند. هرچند این متهم بعد از جنایت گریخته بود، اما پلیس 8ساعت بعد او را دستگیر کرد. به گزارش همشهری، این حادثه هولناک در خانه‌ای واقع در کوی سهند بناب اتفاق افتاد. تعدادی از همسایه‌ها که پس از شنیدن صدای شلیک چند گلوله به کوچه آمده بودند، مرد جوانی را دیدند که با عجله از آنجا دور می‌شد. بعد از آن دیگر صدایی از خانه شنیده نمی‌شد و همهمه، محله را فرا گرفته بود. هیچ‌کس به …
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اجتماعی
قتل همسر به خاطر دختر مورد علاقه!
مرد متأهل برای رسیدن به دختر مورد علاقه‌اش، همسرش را در توطئه‌ای شوم به قتل رساند و برای گمراه کردن تیم جنایی، دست به خودکشی ساختگی زد.
ماجرای مردی که همسرش را کُشت تا با دختر ۲۴ ساله ازدواج کند
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اجتماعی
ماجرای مردی که همسرش را کُشت تا با دختر ۲۴ ساله ازدواج کند
مرد به قتل همسر خود اعتراف کرد و گفت: قرص برنج خریدم، پودر کردم و در کپسولی ریختم و به‌عنوان داروی آرامبخش به خورد همسرم دادم.
  قتل  قتل همسر
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
پای زن دیگری در میان بود
[شهروند] مرد جوان یک ماه پس از مرگ مشکوک همسرش لب به اعتراف گشود و به قتل زنش اقرار کرد. او برای رسیدن به دختر مورد علاقه‌اش دست به این جنایت زد و آن‌طور که خودش می‌گوید چندبار پیش از این هم تلاش کرده بود زنش را به قتل برساند. اما درنهایت در آخرین روزهای آذرماه موفق شد نقشه شومش را عملی کند. ظاهرا مشکلات خانوادگی و بی‌علاقگی مرد جوان برای ادامه زندگی مشترک با دخترعمویش که فقط چند‌سال از شروع آن می‌گذشت، آغازی شد برای پایانی خونین. مرد همسرکش در اعترافاتش به بازپرس جنایی گفت: «بارها از زنم خواستم طلاق بگیرد، اما او قبول نمی‌کرد، درنهایت تصمیم‌گرفتم، او را بکشم تا با دختر مورد علاقه‌ام زندگی کنم.» بیست‌ونهم آذرماه بود که مأموران کلانتری …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
آزادی یک محکوم به قصاص پس از ۲۲ سال
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از آزادی یک زندانی محکوم به قصاص پس از ۲۲ سال خبر داد. به گزارش تسنیم، مجتبی قهرمانی با اشاره به آزادی یک زندانی پس از 22 سال و نیم با پیگیری و مساعدت دادستان کل کشور در تامین دیه، درباره جزئیات این پرونده، اظهار کرد: در اردیبهشت‏ماه سال 1376 فردی در جریان یک درگیری، همکارش را با ضربه چاقو به قتل رساند و پس از دستگیری و رسیدگی قضایی محکوم به قصاص نفس شد. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان با بیان اینکه اولیای‌دم گذشت را منوط به دریافت دیه کرده بودند و قاتل نیز توانایی پرداخت دیه را نداشت، افزود: دادستان کل کشور در سفری که اخیراً به بندرعباس داشت در جریان موضوع قرار گرفت و بر اقدامات لازم برای پیگیری و فراهم کردن مقدمات آزادی این فرد تاکید و شخصاً …
پرونده نجفی در دیوان عالی کشور
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
پرونده نجفی در دیوان عالی کشور
پرونده اتهامی محمدعلی نجفی با اعتراض وکیل مدافعش به رأی دادگاه برای بررسی به دیوان عالی کشور فرستاده شد. در دور دوم محاکمه محمدعلی نجفی به اتهام قتل همسر دومش میترا استاد که در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی‌کشکولی برگزار شد قضات دادگاه در شرایطی که متهم پیش از این توانسته بود رضایت اولیای دم را جلب کند او را به اتهام قتل به تحمل 6سال و 6‌ماه حبس و به اتهام نگهداری اسلحه به تحمل یک سال و 3‌ماه حبس تعزیری محکوم کردند. به‌دنبال صدور این رأی بود که حمیدرضا گودرزی، وکیل …
قتل فجیع در یک ازدواج موقت
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
قتل فجیع در یک ازدواج موقت
زنی که از بدرفتاری‌های همسر صیغه‌ای اش خسته شده بود با همدستی یک پسر جوان نقشه قتل او را کشید و جنایت هولناکی را رقم زد. متهمان پس از جدا کردن سر قربانی، جسد او را در جاده دماوند به آتش کشیدند.
  اخبار حوادث  دادگاه کیفری  استان تهران  تاکسی اینترنتی  قتل  قاتل  چاقوکشی
ماجرای قتل همسر با چاقو
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
ماجرای قتل همسر با چاقو
مرد جوانی که با اطلاع از خیانت همسرش او را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود پس از محاکمه به اتهام قتل عمد از سوی قضات شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به قصاص محکوم شد.
  اخبار حوادث  زندان  خیانت  چاقوکشی  قاتل  قتل
رسیدگی به پرونده مرگ خانوادگی از کانادا تا تهران
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
رسیدگی به پرونده مرگ خانوادگی از کانادا تا تهران
خانواده مرد ایرانی که به همراه دو دخترش در آتش‌سوزی خانه‌شان در کانادا جان باخته با مراجعه به دادسرای جنایی تهران از همسر سابق وی به اتهام قتل شکایت کردند. این در حالی است که بر اساس تحقیقات پلیس کانادا مرد میانسال ۷ ماه قبل در حالی که به تازگی از همسرش جدا شده بود با آتش کشیدن خانه‌اش خود و دو دخترجوانش را به کام مرگ کشاند.
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
حادثه درکانادا، تحقیق در دادسرای تهران
با گذشت 7‌ماه از مرگ آتشین پدر و 2 دخترش در کانادا، مادر خانواده با شکایت خانواده همسرش به دادسرای جنایی تهران احضار شد. او ماجرای مرگ همسر و 2 دخترش را شرح داد و گفت پدر خانواده خانه را به آتش کشیده و فرزندانش را به قتل رسانده است. به گزارش همشهری، 25می‌2019 (چهارم خرداد‌ماه امسال)گزارش یک حادثه آتش‌سوزی ایالت کلگری کانادا به آتش‌نشانی و پلیس اعلام شد. آتش‌نشانان کانادایی پس از حضور در محل به مهار شعله‌های آتشی که از داخل خانه‌ای مسکونی زبانه می‌کشید پرداختند و پس از ورود به آنجا با صحنه دلخراشی …
از قتل همسر تا تحویل نوزاد رها شده یه شیرخوارگاه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
از قتل همسر تا تحویل نوزاد رها شده یه شیرخوارگاه
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از بروز اختلاف خانوادگی و مشاجره که عامل قتل همسر در ملایر شد، خبر داد.
  استانی-شهرستانها  قتل  نیروی انتظامی  سازمان بهزیستی  شیرخوارگاه  نوزاد رها شده
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
بسته‌بندی جسد همسر در حمام خانه
رئیس کلانتری ۱۶۴ قائم از بازداشت مردی خبر داد که جسد همسرش را پس از قتل در حمام خانه تکه تکه کرد.
همسرم را در حمام تکه تکه کردم
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
همسرم را در حمام تکه تکه کردم
رییس کلانتری ۱۶۴ قائم از دستگیری مردی خبر داد که همسر خود را به طرز فجیعی به قتل رسانده بود.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
پدر« آتنا» هنوز خانه ندارد
[زهرا جعفرزاده]  مرد خانه‌به‌دوش است، 30 ماه است با همسرش زیر یک سقف زندگی نکرده است. زن در خانه مادرش بستری‌است، پریشان حال است، روان‌پزشکان گفته‌اند نیاز به بستری دارد. اما مرد می‌گوید پول درمان ندارند. خانه‌ را تحویل داده‌اند، توان زندگی میان چهاردیواری‌های خاطره را نداشتند، مرد حالا به تنهایی اجاره‌نشین شده است و این روزها مسیرخانه تا اداره کار پارس‌آباد را چشم بسته می‌رود تا شاید ماجرای خانه را زنده کند. مسئولان اداره کار اردبیل می‌گویند که او دیر مراجعه کرده است و خانه تحویل داده شد، باید منتظر انصراف یکی از مالکان بماند. سی ماه است خانواده اصلانی آشفته‌اند؛ درست از بیست‌وهشتم خرداد 96 که ماجرای قتل آتنا، دختر …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
دستگیری عاملان تیراندازی منجر به قتل یک زن میانسال در «ایرانشهر»
عاملان تیراندازی در محور ایرانشهر که منجر به قتل یک زن میانسال شد، شناسایی و دستگیر شدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار احمد طاهری، جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: ساعت ۱۷:۰۸ دقیقه ۸ آذر‏ماه سال جاری، یک فقره تیراندازی منجر به قتل در محور ایرانشهر به سمت روستای ابتر به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ شهرستان ایرانشهر اعلام شد.وی افزود: با حضور ماموران در صحنه و با بررسی صورت‏گرفته مشخص شد سرنشینان یک سواری پژو ۴۰۵ با صورت‌هایی پوشیده اقدام به تیر‏اندازی به سمت یک خودروی پراید کرده که طی آن سرنشین خودرو که زنی ۵۰ ساله بود به قتل رسید و راننده جوان خودرو نیز که خواهر‏زاده مقتول بود از ناحیه پا مجروح و به مراکز درمانی منتقل شد.جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بلافاصله …
بخشش؛ لازم نیست اعدامش کنید
صدا و سیما / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / فیلم
بخشش؛ لازم نیست اعدامش کنید
خانواده مقتول، مردی را که در یک مشاجره خانوادگی باعث قتل همسر خود شده بود، بخشیدند.
ماجرای قتل وحشتناک یک جوان مقابل چشمان همسر و فرزند خردسالش
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
ماجرای قتل وحشتناک یک جوان مقابل چشمان همسر و فرزند خردسالش
مرد ۳۴ ساله افغانی که با همدستی سه مهاجم نقاب دار، پسر عموی خودش را مقابل چشمان همسر و فرزند خردسال وی به قتل رساند.
  قتل
مرد همسرکش: اجنه به من گفتند او را بکش چون می خواهد با ریختن سم در غذایت تو را بکشد
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
مرد همسرکش: اجنه به من گفتند او را بکش چون می خواهد با ریختن سم در غذایت تو را بکشد
شب حادثه دوباره خوابم نگرفت و اجنه به سراغم آمدند و گفتند همسرم را به قتل برسانم.
  قتل  قتل همسر
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
در تسخیر جن‌ها بودم!
مرد همسرکش در نخستین جلسه تحقیق و بازپرسی مدعی شد که در تسخیر اجنه بوده و آنها دستور قتل همسرش را صادر کرده‌اند.  به گزارش همشهری، 25آذرماه امسال جنایتی در شمال تهران رخ داد. آن روز مردی به پلیس زنگ زد و خبر از قتل عروس 36ساله‌اش داد و گفت که پسرش عامل این جنایت است. وقتی مأموران در محل حادثه حاضر شدند، معلوم شد که مقتول بر اثر خفگی جانش را از دست داده است. ظاهرا مقتول به همراه همسر و فرزندانش در طبقه بالای ساختمان و خانواده شوهرش نیز در طبقه اول زندگی می‌کردند. پدرشوهر این زن گفت: دقایقی قبل، …
پلیس در تعقیب قاتل بی رحم!
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / حوادث
پلیس در تعقیب قاتل بی رحم!
مرد 34 ساله افغانی که با همدستی سه مهاجم نقاب دار، پسر عموی خودش را مقابل چشمان همسر و فرزند خردسال وی به قتل رساند،در حالی تحت تعقیب پلیس قرار گرفت که پلیس از شهروندان برای شناسایی مخفیگاه قاتل بی رحم کمک خواست.
انگلیس به لاپوشانی جرائم دیپلمات‌ها متهم شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / بین‌المللی
انگلیس به لاپوشانی جرائم دیپلمات‌ها متهم شد
لندن – ایرنا – وزارت امور خارجه انگلیس که پس از ماجرای قتل تبعه‌ی این کشور توسط همسر دیپلمات آمریکایی از سوی افکار عمومی تحت فشار زیادی قرار دارد، به لاپوشانی جرائم ناشی از سوء استفاده دیپلمات‌های مستقر در این کشور از حق مصونیت سیاسی متهم شد.
  ایالات متحده آمریکا  انگلستان
مهلت یک ماهه قاتل اجاره‌ای برای رضایت گرفتن از خانواده مقتول/ همسر مقتول گفته شوهرش مهدورالدم است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اجتماعی
مهلت یک ماهه قاتل اجاره‌ای برای رضایت گرفتن از خانواده مقتول/ همسر مقتول گفته شوهرش مهدورالدم است
روزنامه جوان نوشت:مردی که متهم است به دستور زنی شوهر وی را ۱۴‌سال قبل به قتل رسانده‌است، پس از دوبار رفتن پای چوبه‌دار از اولیای‌دم مهلت یک‌ماهه گرفت تا رضایت آن‌ها را جلب کند.
  قتل  قصاص
محاکمه زنی که  همسر سابقش را  با همدستی شوهر دوم کشت
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اجتماعی
محاکمه زنی که همسر سابقش را با همدستی شوهر دوم کشت
ایران نوشت: زن جوان که با همدستی یک مرد شوهر سابقش را در نقشه‌ای از پیش طراحی شده به قتل رسانده بودند، صبح روز گذشته در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز محاکمه شد.
  قتل  جنایت
دو شرط برای نجات یک زن از اعدام
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / ...
دو شرط برای نجات یک زن از اعدام
دختر تاجر که همسر عراقی‌اش را با شلیک سه گلوله به قتل رسانده بود با قبول دو شرط توانست از خانواده مقتول رضایت بگیرد و با وثیقه ۶ میلیارد تومانی آزاد شود.
  قتل
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
دو شرط برای نجات زن همسرکش از اعدام/ محرومیت از دیدن دو فرزند،پرداخت یک میلیارد تومان دیه
ایران نوشت: دخترتاجر که همسر عراقی‌اش را با شلیک سه گلوله به قتل رسانده بود با قبول دو شرط توانست از خانواده مقتول رضایت بگیرد و با وثیقه 6 میلیارد تومانی آزاد شود.
  قتل  اختلافات خانوادگی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
قاتل ایرانی در ژاپن زن سابقش را کشت و به خواستگاری خواهر مقتول رفت
مرد میانسال که همسر سابقش را در ژاپن به قتل رسانده بود نامه‌ای تهدیدآمیز برای خواهر وی فرستاد و از او درخواست ازدواج کرد.
تنور اختلافات لندن و واشنگتن برسر متهم فراری آمریکایی داغ شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / بین‌المللی
تنور اختلافات لندن و واشنگتن برسر متهم فراری آمریکایی داغ شد
لندن – ایرنا – نخست وزیر انگلیس در واکنش به حکم دادستان این کشور مبنی بر گناهکار شناختن همسر فراری یک دیپلمات آمریکایی به اتهام قتل نوجوان نوزده ساله انگلیسی، تاکید کرد که در هر سطحی با واشنگتن این پرونده را پیگیری می‌کند.
  ایالات متحده آمریکا  بوریس جانسون  انگلستان
همسرکشی مرد ایرانی در ژاپن
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۹-۳۰ / حوادث
همسرکشی مرد ایرانی در ژاپن
مرد ایرانی در شهر سایتامای ژاپن، همسر سابقش را به قتل رساند و 24ساعت بعد در توکیو دستگیر شد.
خواستگاری از خواهر زن بعد از قتل همسر ایرانی در ژاپن
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اجتماعی
خواستگاری از خواهر زن بعد از قتل همسر ایرانی در ژاپن
ماموران پیکر زن میانسالی را پیدا کردند که از ناحیه گردن با چاقو زخمی شده بود، اما وی قبل از انتقال به بیمارستان به خاطر شدت خونریزی جان خود را از دست داد.
  قتل  حوادث  اخبار حوادث
وزیر خارجه انگلیس بر لزوم محاکمه متهم آمریکایی تاکید کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / بین‌المللی
وزیر خارجه انگلیس بر لزوم محاکمه متهم آمریکایی تاکید کرد
لندن – ایرنا – وزیر امور خارجه انگلیس از حکم دادستان این کشور مبنی بر گناهکار شناختن همسر فراری یک دیپلمات آمریکایی به اتهام قتل نوجوان ۱۹ ساله انگلیسی استقبال و بر لزوم محاکمه او در این کشور تاکید کرد.
  ایالات متحده آمریکا  تصادفات جاده ای  انگلستان
انگلیس همسر فراری دیپلمات آمریکایی را گناهکار دانست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / بین‌المللی
انگلیس همسر فراری دیپلمات آمریکایی را گناهکار دانست
لندن – ایرنا – دادستان انگلیس روز جمعه با صدور حکمی، همسر فراری یک دیپلمات آمریکایی را به اتهام قتل نوجوان انگلیسی گناهکار شناخت.
  لندن  ایالات متحده آمریکا  قتل  انگلستان
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اجتماعی
مرد عاشق پیشه زن جوانش را کشت / او ۱۰ ساعت در کنار جسد زنش زندگی کرد
شوک:  رئیس کلانتری ۱۰۳ گاندی از دستگیری مرد جوان که همسر جوانش را به قتل رسنانده بود خبر داد و گفت: مرد جوان وقتی دید همسرش اصرار به جدایی و طلاق دارد در اقدامی تلخ دست به قتل زن جوانش زد و پس از ۱۰ ساعت زندگی در کنار جسد ماجرای قتل را به پدرش لو داد.
قتل همسر با پیراهن استریج
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اجتماعی
قتل همسر با پیراهن استریج
کلاهبرداری از کارمندان دولت با رمز دوم کارت‌های بانکی/ گیتارهای قاچاق به دست پلیس افتاد/ کشف ۲۰۲ کیلو تریاک در جنوب تهران/ دستگیری ۴ نفر از عاملان تخلف در سفره خانه سنتی/ قتل همسر با پیراهن استریج/ اغتشاشگر خیابان نبرد دستگیر شد/ سارقان طلا و مالخران طلافروش دستگیر شدند/ مصدومیت ۲ تن در تصادف کامیون و پرشیا در بزرگراه یاسینی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
دستگیری مرد همسرکش در ونک
رئیس کلانتری ۱۰۳ گاندی از دستگیری مرد جوان که همسر جوانش را به قتل رسانده بود خبر داد و گفت: مرد جوان وقتی دید همسرش اصرار به جدایی و طلاق دارد در اقدامی تلخ دست به قتل زن جوانش زد و پس از ۱۰ ساعت زندگی در کنار جسد، ماجرای قتل را به پدرش لو داد.سرهنگ حسین ابن علی با اعلام خبر پرونده همسرکشی در منطقه ونک، گفت: ساعت ۱۵:۰۰ روز دوشنبه بیست و ششم آذرماه امسال مردی با تماس به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ ماموران کلانتری ۱۰۳ گاندی را در جریان کشته شدن عروس ۳۶ ساله‌اش قرار داد. وی ادامه داد: تیمی از ماموران تجسس کلانتری برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند و با ورود به ساختمان وقتی وارد اتاق خواب خانه شدند با جسد زن جوان که با یک پیراهن به قتل رسیده بود روبه‏رو شدند.رئیس کلانتری ۱۰۳ گاندی ادامه داد: ماموران …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
حبس 7 سال و 8 ماه در انتظار شهردار اسبق تهران
وکیل محمدعلی نجفی از ابلاغ رای محکومیت موکلش خبر داد.به گزارش فارس، حمیدرضا گودرزی‏ گفت: رای دادگاه به ما ابلاغ شد و براساس این ابلاغیه، 6 سال و نیم حبس برای قتل عمد و یک سال و 3 ماه حبس برای نگهداری سلاح غیرمجاز برای موکلم محمدعلی نجفی صادر شده است. وی ادامه داد: ما به این رای اعتراض‏‏ خواهیم کرد و به دیوان عالی فرجام‌خواهی می‌کنیم. خانواده میترا استاد، همسر دوم نجفی، نجفی را از بابت قتل دخترشان بخشیدند و‏ قصاص از نجفی برداشته شد، اما او از بابت جنبه عمومی جرم ‏قتل‌عمد به ‌زندان محکوم شده است. ولی نجفی و وکلایش به عمدی بودن قتل اعتراض داشتند و دیوان عالی هم اعتقاد داشت تحقیق‌ها درباره تیراندازی‌ها، گلوله و اسلحه کمبودهایی دارد و دادگاه کیفری تهران، دوباره پرونده نجفی را رسیدگی کرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / ...
محمدعلی نجفی دوباره به قتل عمد محکوم شد
وکیل‌مدافع محمدعلی نجفی از صدور حکم پرونده موکلش خبر داد.به گزارش ایسنا، حمید گودرزی گفت: حکم پرونده موکلم صادر شده، ولی هنوز به ما ابلاغ نشده است. گودرزی افزود: در سامانه ثنا دیدم دادگاه قتل عمد را احراز کرده و در این خصوص حکم موکلم صادر شده است. وی ضمن بی‏اطلاعی از میزان محکومیت حبس موکلش گفت: باید حکم ابلاغ شود.بر اساس این گزارش، میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران صبح روز سه‌شنبه ۷ خردادماه با شلیک گلوله به قتل رسید و عصر همان روز نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خود را اختلافات خانوادگی عنوان کرد. سه جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در دور اول در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری هشتم …
حکم محمدعلی نجفی صادر شد
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
حکم محمدعلی نجفی صادر شد
رأی پرونده محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران، به اتهام قتل همسر دومش، میترا استاد، از سوی شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران صادر شد.
سیاست سکوت
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ...
سیاست سکوت
چهل‌سال پیش، دیشب، مأموران سرویس مخفی شیلی در کف ماشین شورولت «اورلاندو لتلییر» که در پارکینگ خانه‌اش در بتزدای مریلند، چسبیده به واشنگتن دی‌سی، پارک بود، مواد منفجره پلاستیکی کار گذاشتند. چند خیابان آن‌طرف‌تر در خیابان ماساچوست ماشین ما، فورد پینتو، در ورودی خانه پارک شده بود. من، پدر، مادر، خواهر و تمام همسایه‌ها خواب بودیم. چهل‌سال پیش، امروز صبح، لتلییر داشت به سمت اتاق فکرش در خیابان ماساچوست می‌رفت که مأموران شیلی به دنبالش راه می‌افتند. وقتی لتلییر در میدان شریدن دور می‌زد، بمب منفجر شد نیم‌تنه پایین بدنش تکه‌تکه شد و اندکی بعد مرد. رانی مفیت، دیگر سرنشین بیست‌وپنج‌ساله آمریکایی هم همین‌طور. مایکل، همسر مفیت، سرنشین دوم ماشین، جان سالم به‌در برد. دستور قتل لتلییر را آگوستو پینوشه، دیکتاتور …
قاتل: فکر می‌کردم همسرم خیانت کرده است/شیشه ماشین را شکستم و با کلت شلیک کردم
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اجتماعی
قاتل: فکر می‌کردم همسرم خیانت کرده است/شیشه ماشین را شکستم و با کلت شلیک کردم
جوان نوشت:مردی که متهم است پس از طلاق همسر دومش وی را با شلیک گلوله به قتل رسانده در جلسه دادگاه مدعی شد با تصور این‌که مقتول مرتکب خیانت شده دست به جنایت زده است.
  قتل  اختلافات خانوادگی
پاسخ‌های علمی به سؤالات عمومی در پرونده‌های جنایی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۹-۱۱ / اجتماعی
پاسخ‌های علمی به سؤالات عمومی در پرونده‌های جنایی
از روز 7خردادماه امسال که محمدعلی نجفی، شهردار اسبق پایتخت به اتهام قتل همسر دومش، میترا استاد بازداشت شد خیلی‌ها با کنجکاوی این پرونده را دنبال می‌کنند. با اینکه صفحه‌های حوادث خوانندگان ثابت خود را دارد اما این پرونده خیلی‌های دیگر را هم به خبرهای حوادث و مسائل حقوقی علاقه‌مند کرد.
واکنش قاضی کشکولی به انجام نبش قبر مرحوم میترا استاد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اجتماعی
واکنش قاضی کشکولی به انجام نبش قبر مرحوم میترا استاد
رئیس دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد، نسبت به پیشنهاد انجام نبش قبر همسر دوم محمدعلی نجفی واکنش نشان داد.
آخرین جلسه دادگاه رسیدگی مجدد به پرونده قتل میترا استاد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / عکس
آخرین جلسه دادگاه رسیدگی مجدد به پرونده قتل میترا استاد
ایرنا-تهران- پایان دومین جلسه دادگاه رسیدگی مجدد به پرونده قتل میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران روز شنبه به ریاست قاضی محمد محمدی کشکولی قاضی پرونده قتل میترا استاد و رئیس شعبه ۹ دادگاه کیفری یک تهران برگزار شد.
احتمال نبش قبر میترا استاد برای معاینه دوباره جسد
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اجتماعی
احتمال نبش قبر میترا استاد برای معاینه دوباره جسد
قاضی از کارشناس پزشکی‌قانونی درباره عدم آسیب به استخوان جناق میترا استاد با وجود اصابت گلوله سؤال کرد که وی گفت: به گفته پزشکی که اولین‌بار جسد را معاینه کرد، ممکن است به‌علت خون‌آلود بودن جسد ثبت نشده باشد که می‌توان با نبش قبر آن را بررسی کرد.
  پرونده قتل همسر نجفی  پرونده نجفی  قاضی کشکولی  قتل میترا استاد