شنبه, ۸ آذر, ۱۳۹۹ / 28 November, 2020
مدیریت زنان
شایسته گزینی بانوان با ابطال مصوبه تبعیض آمیز
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / تبعیض جنسیتی / جایگاه زن
شایسته گزینی بانوان با ابطال مصوبه تبعیض آمیز
چند روزی است رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر «ابطال مصوبه سقف سنی و اولویت انتصاب زنان و جوانان در پست مدیریتی» اعلام، و باعث واکنش معاون زنان و خانواده رییس جمهور و پایگاه‌های خبری همسو با آن شده است. در ۳۰/۵/۱۳۹۶ مصوبه شماره ۱۳۵۱۸۲۴ شورای عالی اداری با موضوع «اصلاح و تصویب دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه‌ای» در شورای عالی اداری به تصویب رسید. این مصوبه اصلاحیه‌ای به «دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه‌ای موضوع تصویب‌نامه شماره ۵۷۹۰۹۵ مورخ ۱/۴/۱۳۹۵ شورا» زده است؛ دو تبصره را به ماده 2 و چهار تبصره را به ماده 5‌ اضافه نموده که بر این اساس، در احراز مناصب مدیریتی در شرایط مساوی، اولویت با زنان و …
اگر رییس‌جمهور خانم بود در مهار کرونا موفق‌تر بودیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
اگر رییس‌جمهور خانم بود در مهار کرونا موفق‌تر بودیم
یک فعال حوزه زنان با بیان این‌که اگر تعداد زنانی که قائل به مدیریت زنانه باشند در کابینه دولت افزایش یابد، قطعا مفید خواهد بود، گفت: اگر رییس جمهور خانم بود قطعا در مهار کرونا موفق‌تر بودیم.
فرهادی‌زاد: نقش مدیریت زنان در ورزش کشور پررنگ است
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / دولت تدبیر و امید / فرهادی زاد
فرهادی‌زاد: نقش مدیریت زنان در ورزش کشور پررنگ است
تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر نقش مدیریتی زنان در ورزش کشور و همه استان‌ها بسیار پررنگ است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
مصائب کرونایی زنان
زنان همواره در طول تاریخ و در میان تمامی ملت‌ها و اقوام نقش بسیاری مهمی در حفظ سلامت خانواده و در نهایت جامعه ایفا کرده‌اند و در عین حال این حامیان سلامت و بهداشت در بحبوحه جنگ‌ها و بیماری‌ها بیشترین آسیب را نیز به خود دیده‌اند. همه‌گیری ویروس کرونا در ماه‌های اخیر بیش از پیش نشان داد که زنان و دختران به چه اندازه در حفظ سلامت و پایداری جامعه نقش مهمی ایفا می‌کنند و به همین دلیل چقدر در معرض آسیب هستند. تاثیر مدیریت زنان در خانواده منجر به تاثیرات بنیادی در جامعه می‌شود و هر اندازه زنان توانمند شوند، به تبع آن اجتماع نیز آسیب کمتری می‌بیند. با شیوع کرونا از ماه‌های گذشته اضطراب و نگرانی در میان اعضای خانواده و به ویژه فرزندان به دلیل تغییر …
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / مدیریت زنان / معصومه ابتکار
ابتکار: سهم زنان در مدیریت به بالای ۲۰ درصد رسید
به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز چهارشنبه در نشست رونمایی از سند ارتقای وضعیت زنان در استان آذربایجان غربی که به صورت ویدئو کنفرانس میان معاونت امور زنان و استانداری آذربایجان غربی در دفتر معاونت برگزار شد، افزود: شاخص های عدالت جنسیتی را در سال ۹۶ با حضو رئیس جمهوری در ستاد ملی زن و خانواده تصویب کردیم و مورد تایید همه دستگاه های اجرایی قرار گرفت و نهایتا ابلاغ شد.
عنصر مشترک ۷ کشور پیروز در نبرد با کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / کرونا در جهان
عنصر مشترک ۷ کشور پیروز در نبرد با کرونا
به دنبال نمونه‌هایی از رهبری واقعی در بحران کرونایی جهان هستید؟ از ایسلند تا تایوان و از آلمان تا نیوزلند زنان در حال نمایش قدرت خود برای مدیریت اوضاع آشفته خانواده انسانی هستند. در حالی که آمریکا با تمامی نهادهای قانونی‌اش در انتظار افزایش گرمای هوا برای نابودی کروناست، شیوع بیماری جهانی در فنلاند، ایسلند و دانمارک که از کشورهای سرد جهان هستند، نشان می‌دهد که مدیریت زنانه در بطن خود این گرما را دارد.
روایتی از نقش زنان در مهار بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / ویروس کرونا / سلامت زنان
روایتی از نقش زنان در مهار بحران کرونا
تهران-ایرنا- در بحران کرونا آنچه قابل توجه است، نحوه مدیریت زنان در بحران است؛ اینکه نقش زنان در مهار بحران، مستقیم است یا غیر مستقیم؟ میزان تأثیرگذاری آنها در مدیریت بحران چگونه است؟ آیا زنان با قدرت و ویژگی‌های مفروض، همه بحران‌ها را به یک گونه مدیریت می‌کنند؟
ایران به سمت مدیریت زنانه پیش می‌رود
۱۳۹۹/۰۱/۲۲
ایران به سمت مدیریت زنانه پیش می‌رود
زنان ایرانی به آرامی مردان را پشت‌سر می‌گذارند، میزان مشارکت‌های اجتماعی و اقتصادی آنها، مسئولیت‌پذیری، دانش تخصصی زنان کشور به سرعت در حال افزایش است و این در حالی است که مردان بیشتر در چرخه بسته گذشته سیر می‌کنند.
مدیریت اهداف‌چندگانه
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
مدیریت اهداف‌چندگانه
اتفاق مثبت و خوشایند این روزهای اقتصاد ایران، ظهور و حضور بانوان پابه‌پای مردان است. می‌توان این هنر و قدرت‌های زنانه را نه تنها در اقتصاد، بلکه در دیگر مسیرهای مهم نیز به راحتی مشاهده کرد. در واقع می‌توان برتری قدرت مدیریت زنان در بخش‌های مختلف صنعتی، تجاری، تفریحی و بازارهای سرمایه‌گذاری به خصوص بورس را مشاهده کرد که بسیار موفقیت‌آمیزتر از مردان، در حال سبقت و پیشی‌گرفتن هستند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / وزارت جهاد کشاورزی / سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده / اشتغال زایی / کارآفرینی
مدیریت زنان، شکوفایی می آورد اگر...
تهران- ایرنا- مدیر تامین منابع داخلی و تولید مشترک یک شرکت غذایی و برنده جایزه جهانی زنان پیشرو در مسیر توسعه پایدار، معتقد است زنان مدیر در محیط کار با خود طرز تفکری می‌آورند که در فضای سالم فارغ از جنسیت شکوفا می‌شود اما ایجاد این فضا نیاز به بسترهای لازم دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
مانعی برای مدیریت زنان در استان وجود ندارد
حمیدرضا خالدی| لیلا آژیر، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان برخلاف بسیاری از اظهارنظرها معتقد است که طی سال‌های اخیر حضور زنان در عرصه‌های مختلف و تصدی پست‌های مدیریتی استانی، به هیچ عنوان با سال‌های گذشته قابل مقایسه نیست. او بر این باور است که امروز هیچ مانعی برای حضور زنان در پست‌های مدیریتی وجود ندارد و بستر‌های لازم برای انجام انواع فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، علمی، اقتصادی و... مهیاست. او که خود دانش‌آموخته مدیریت آموزشی است، آینده روشنی را برای زنان استانش ترسیم می‌کند و معتقد است که اگر سیاست‌های کلان کشور نگاه ویژه‌تری به این استان و به خصوص اشتغال داشته باشد، بسیاری از مشکلات معیشتی و اقتصادی زنان این خطه حل خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / سیستان و بلوچستان / چابهار / مدیریت شهری / سیل
اعتماد مردم به مدیریت بحران خانم بخشدار
شیرخان زهی: مدیریت زنانه متاثر از طبیعت مادرانه است
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / استاندار قم / سرمست / مدیریت زنان
استاندار قم: انتظارات به حق بانوان در زمینه انتصاب پست های مدیریتی برآورده نشده است
شفقنا- استاندار قم گفت: از نظر تعداد فارغ التحصیلان و متخصصین در رشته های مختلف سهم زنان رشد چشمگیری داشته است؛ ولی انتظارات به حق بانوان در بعد انتصاب به پست های مدیریتی هنوز برآورده نشده است. به گزارش شفقنا، دکتر بهرام سرمست در نشست هم اندیشی مشاورین بانوان دستگاه های اجرایی استان قم طی سخنانی اظهار کرد: به برکت […]
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / حقوق زنان / جوانگرایی / حسن روحانی
مدیریت زنان و جوانان در دولت روحانی؛ روندی آهسته اما پیوسته
تهران- ایرنا- بهره‌گیری از توان زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی از جمله شعارهای انتخاباتی «حسن روحانی» بود که در مسیر اجرا با چالش‌های مختلفی مواجه شد. با این حال، طی سال‌های اخیر حضور و نقش بانوان و جوانان در سطوح مختلف دستگاه اجرایی افزایش یافته، هر چند این حضور در کابینه پررنگ نیست.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
موافقت وزیر علوم با تجدیدنظر در سیاست‌‌‌های انتصاب مدیران/ مدیریت زنان پررنگ‌تر می‌شود
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه وزارت علوم باید در سیاست‌ انتخاب مدیران تجدید نظر کند، گفت: آقای وزیر هم انتقادها از فرصت نابرابر برای مردان و زنان در مدیریت نظام آموزش عالی را قبول داشتند و به زودی اقداماتی را در رفع این ایراد انجام ‌خواهند داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / سند ارتقای وضعیت بانوان / استاندار همدان / مدیریت زنان / استانی-سیاسی
تدوین سند ارتقای وضعیت زنان در همدان/ ۳۰ درصد مدیران باید زن باشند
استاندار همدان با اشاره به تدوین سند ارتقای وضعیت بانوان در استان همدان، گفت: باید سهم زنان از مدیریت استان را به ۳۰ درصد برسانیم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / زهرا احمدی پور / دیوان عدالت اداری / مرکز آموزش مدیریت دولتی / وزارت علوم
مدیریت زنان بیش از مردان رصد می‌شود
تهران-ایرنا-رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی با اشاره به این که مدیریت زنان بیش از مردان رصد می‌شود، گفت: بر این اساس مدیران زن نیاز مبرم به آموزش دارند، آموزش مستمری که باعث بهبود وضعیت مدیریتی آن‌ها شود؛ رسالتی برای تمامی زمانی که می‌خواهند وارد جرگه مدیریتی شوند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / استانی-اقتصادی / تصمیم‌گیری / مشارکت زنان
برخی با شوخی از سهم زنان در تصمیم گیری عبور می‌کنند
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه هنوز در جامعه ما عده‎ای با شوخی و خنده از کنار مدیریت زنان و سهم این بخش از جامعه در تصمیم‌گیری‌ عبور می‌کنند، گفت: این موضوع باعث نادیده گرفتن سهم زنان در تمام عرصه‌های مدیریتی شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
محافظه‌کار نشده‌ام
مرد اول مدیریت شهری تهران اما می‌گوید که با گفت‌و‌گو و استدلال می‌توان مسائل را حل کرد و ‏معتقد است که توان این کار را دارد. حناچی سه روز پس از قولی که به سالمندان مبنی بر ‏افتتاح ‌نکردن پروژه‌های مناسب‌سازی‌نشده داده بود، در دفترش و در طبقه نهم ساختمان شهرداری ‏تهران در پاسخ به پرسش‌های «شهروند» وعده‌ داد که تمام ایستگاه‌های مترو به آسانسور برای ‏معلولان مجهز شوند. او ظهر یک پنجشنبه شلوغ کاری و درحالی‌که دو فرزندش در اتاقش مشغول ‏مشق نوشتن‌ بودند، بین جلسات فشرده به پرسش‌هایی درباره حضور و مدیریت زنان در شهر، وضع مناسب‌سازی شهر برای معلولان و اقتصاد شهر گفت. ‏
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / مدیریت زنان / سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده
اختصاص کامل 30 درصد پست‌های مدیریتی به بانوان استان مرکزی در گرو چه "اگر"هایی است
مدیرکل امور بانوان استانداری مرکزی گفت: اگر سالانه اختصاص 5 درصد پست‌ها به بانوان عملیاتی شود و انتخاب 23 مدیر دیگر از میان بانوان نیز انجام شود، در پایان برنامه ششم توسعه، مصوبه دولت مبنی بر اختصاص 30 درصد پست‌های مدیریتی به بانوان محقق خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱
روایت نقش مؤثر بانوان در دفاع مقدس و مدیریت زنانه مرکز پشتیبانی جنگ
مریم کاظم زاده در میزگرد تسنیم گفت: به عنوان خبرنگار جنگ معتقدم دو برابر نفراتی که در خطوط مقدم می‌جنگیدند، خانم‌هایی بودند که در پشت جبهه تدارکات این جنگ را می‌چیدند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / فائزه هاشمی / وزیر زن / دولت روحانی
فائزه هاشمی: از اول هم و زیر زنی در کار نبود
کار خوبی که آقای روحانی در حوزه زنان در دور دوم کرد، صدور بخش‌نامه‌ای بود که ارگان‌های مختلف دولتی را موظف کرد که 30 درصد مدیریت زنان در سطوح مختلف تا پایان برنامه باید محقق شود. من به این نتیجه نرسیدم که آقای روحانی نگاه مثبتی به جایگاه و حقوق زنان ندارند، مسائل دیگری هم در این زمینه دخیل هستند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / فرهنگ عمومی / زنان / حضور زنان در جامعه
معمای قدرت زنانه و نسبت آن با حضور زنان در بازار کار
خوب است تامل کنیم که حتی اگر با مدیریت زنان در سیاست و اقتصاد و... سر ستیز داشته‌ایم آیا با مدیریت زنان در حوزه تعلیم و تربیت هم تجربه زنان در حوزه مراقبت را به رسمیت شناخته‌ایم؟
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / اشتغال زنان / مدیریت زنان
عشق، انگیزه و سخت‌کوشی؛ کلید واژه مشترک بانوان مدیر
بدنه دولت در استان یزد هرچند اندک ولی دارای مدیران زن موفقی است که با سخت‌کوشی، عشق و انگیزه توانسته‌اند علاوه بر ارائه توانمندی‌های خود در پست‌های مدیریتی استان، در زندگی شخصی و خانوادگی نیز عملکردی موفق بر جای بگذارند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / کارمندان زن دولت / معصومه ابتکار
چند درصد کارکنان دولت بانوان هستند؟
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به جایگاه بانوان در دستگاه های اجرایی، اظهار کرد: ۴۱ درصد از کارکنان دولت خانم‎ها هستند که تجربیات خوبی دارند و به هر دلیل نسبت مدیریت زنان نسبت به حضور و توانمندی آنها بسیار کمتر است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
آیا زمزمه‌های دوباره اضافه شدن یک وزیر زن به کابینه، حرکتی برای به دست آوردن دل رای‌دهندگان است؟
زنان، وجه‌المصالحه رایگروه جامعه: «خیلی تمایل داشتم که در دولت دوازدهم سه زن را به عنوان وزیر معرفی کنم، افراد و جایگاهشان را هم در نظر گرفته بود... که نشد». این جملات را حسن روحانی پس از معرفی وزرای دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی بیان کرد. انتخاب وزیر زن، انتظاری است که از دولت یازدهم بی‏پاسخ ماند و تا کنون که دو سال از دولت دوازدهم می‌گذرد نیز، علی‌رغم مطرح شدن هر باره وزیر زن به جای وزرای مستعفی یا کنار رفته از کابینه، همچنان بی‏نتیجه مانده است.تا به این جا، مرضیه وحید دستجردی، تنها زنی است که در جایگاه وزیر در کابینه دولت‌های پس از انقلاب اسلامی حاضر بوده است. وزیر بهداشت دولت دهم در حالی برای حدود 3 سال سکان این وزارتخانه را در دست داشت که گزینه‌های پیشنهادی دیگری از میان بانوان برای …
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / مدیریت زنان
درخواست نماینده شبستر برای اختصاص سریعتر پست‌های معاونت استانداری‌ها به مدیران زن
نماینده مردم شبستر در مجلس از استانداران سراسر کشور خواست تا بخشنامه وزیر کشور برای اختصاص ۳۰ درصد پست‌های معاونت استانداری‌ها به مدیران زن را هر چه سریعتر اجرایی کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
مدیریت زنان بر بحران ها فراتر از ذهنیت ها
شیراز- ایرنا- سیل فروردین ماه 98 در نقاط مختلف کشور مسبب مشکلات بسیار شد؛ اما آنچه در این میان ستادهای مدیریت بحران را تغییر داد، حضور زنان برای نخستین بار در این ستاد‌ها و اثربخشی بانوان برای غلبه بر بحران ها بود.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
مدیریت زنان فساد اقتصادی را کاهش خواهد داد/ الزام حضور یک‌نفر از زنان در کمیته‌های انتصابات وزارت کار
ایلنا: وزیر کار گفت: به سازمان بازرسی ابلاغ خواهیم کرد تا موضوع حضور زنان در مشاغل مدیریتی میانی حفظ شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •