جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
نخبگان
تولید سوسیس و کالباس فراسودمند از ماهی
ایرنا / ۳ ساعت قبل / علمی و آموزشی
تولید سوسیس و کالباس فراسودمند از ماهی
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم وفناوری همدان توانست با تاییدیه ثبت اختراع بنیاد ملی نخبگان برای نخستین بار در کشور و حتی خاورمیانه، سوسیس و کالباس فراسودمند و بدون بو از ماهی تولید و به بازار عرضه کند.
  پرورش ماهی  شرکت دانش بنیان  پارک علم و فناوری
مشارکت هلدینگ دانش‌بنیان در ساخت سیکلوترون و راه‌اندازی دهکده سلامت/خدماتی برای حفظ نخبگان
ایسنا / ۱۵ ساعت قبل / بهداشت و سلامت
مشارکت هلدینگ دانش‌بنیان در ساخت سیکلوترون و راه‌اندازی دهکده سلامت/خدماتی برای حفظ نخبگان
یکی از شرکت‌های هلدینگ دانش‌بنیان ضمن سرمایه‌گذاری در اجرای پروژه‌هایی چون راه‌اندازی بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف و ساخت سیکلوترون، خدماتی در راستای حفظ نخبگان در کشور ارائه می‌دهد.
  دستگاه سیکلوترون  رویان  هلدینگ دانش بنیان  صندوق پژوهش و فناوری  دانش بنیان
رییسی: کشور ما برای گردشگران امن است
شفقنا / ۲۸ ساعت قبل / ...
رییسی: کشور ما برای گردشگران امن است
شفقنا- رییس دستگاه قضا گفت: داشته‌های فرهنگی ما از سوی دشمنان تهدید می‌شود؛ بر نخبگان فرهنگی است که نگذارند مرزهای فرهنگی ما تهدید شود. حجت الاسلام "سید ابراهیم رئیسی" روز پنجشنبه در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فرهیختگان استان یزد از این استان...
نشست نخبگان، کارآفرینان و تولیدکنندگان با رئیس قوه قضائیه
ایسنا / ۳۰ ساعت قبل / ...
نشست نخبگان، کارآفرینان و تولیدکنندگان با رئیس قوه قضائیه
نخبگان، کارآفرینان و تولیدکنندگان استان یزد با رئیس قوه قضائیه دیدار کردند.
  استانی-عکس  رییس قوه قضاییه  یزد  نخبگان
رئیسی: نخبگان اجازه ندهند مرزهای فرهنگی ما تهدید شود
ایرنا / ۳۱ ساعت قبل / اجتماعی
رئیسی: نخبگان اجازه ندهند مرزهای فرهنگی ما تهدید شود
یزد- ایرنا- رئیس دستگاه قضا گفت: داشته‌های فرهنگی ما از سوی دشمنان تهدید می‌شود؛ بر نخبگان فرهنگی است که نگذارند مرزهای فرهنگی ما تهدید شود.
  سید ابراهیم رییسی  یزد  قوه قضاییه
لزوم حمایت بیش از پیش مسئولان ارشد نظام از نخبگان و کارآفرینان
ایسنا / ۳۱ ساعت قبل / سیاسی
لزوم حمایت بیش از پیش مسئولان ارشد نظام از نخبگان و کارآفرینان
استاندار یزد با بیان این که امیدواریم ظرفیت رئیس قوه قضائیه در جلسات سران قوا بتواند به تقویت همدلی و هماهنگی بیشتر با قوای کشور برای رفع مشکلات مردم اثرگذار باشد، گفت: رویکرد رئیس قوه قضائیه در ارتباط رودرو با اقشار مختلف مردم حائز اهمیت و قابل تحسین است.
  استانی-سیاسی  یزد  رییس قوه قضاییه
درباره رد صلاحیت‌ها جلسات فراقوه‌ای تشکیل شود
روزنامه آرمان ملی / ۳۲ ساعت قبل / سیاسی
درباره رد صلاحیت‌ها جلسات فراقوه‌ای تشکیل شود
قاسم میرزایی نیکو از نمایندگان رد صلاحیت شده مجلس دهم است. این نماینده معتقد است که کشور حتی در بدترین شرایط هم مجلسی فقط با یک‌جریان خاص نداشته است. هرچند که اکثر نخبگان سیاسی تغییر رویکرد شورای نگهبان را در حال حاضر لازم می‌بینند و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که تنها در صورتی شاهد حضور مردم پای صندوق‌های رای خواهیم بود که از همه جریان‌ها در انتخابات نماینده وجود داشته باشد.
شخصاً پاسخگوی کدام بی‌تدبیری هستید؟!
مشرق / ۳۵ ساعت قبل / سیاسی
شخصاً پاسخگوی کدام بی‌تدبیری هستید؟!
«در واشنگتن، خویشتنداری اولیه ایران به عنوان یک موفقیت بزرگ تلقی می‌شود. اما نخبگان تهران با صبر و حوصله در انتظار فرصتی برای انتقام هستند: چشم در برابر چشم.»
  خاورمیانه  سردار حاج قاسم سلیمانی  امریکا  سوریه  مایک پمپئو  دولت ایران  حسن‌روحانی  روحانی  مایک پمپیو  مجلس
روزنامه ابتکار / ۴۱ ساعت قبل / ...
انتقام سپهسالار، خروج آمریکا از خاورمیانه
واقع‏گرایی مبتنی بر فهم منافع ملی، شرط موفقیت در هر امر انسانی و اجتماعی است. سخنی با اهالی متنفذ تصمیم‏ساز و تصمیم‏گیر مدیریت کلان. کشور به‏شدت نیازمند کنار گذاشتن نگاه جناحی به انواع چالش‏های وخیم اجتماعی و ملی است که در حال ایجاد آسیب‏های غیر‏قابل جبران به بنیاد‏های زیست اجتماعی هستند. به گواه شواهد بی‏شمار عینی، روش‏ها و نگاه‏های مدیریت جناحی و سنتی؛ توانایی کارآمد، باثبات، کم‏هزینه و پایدار کردن مدیریت کلان را ندارد. بی‏تردید مدیریت کلان بیش از هر زمان دیگر در تاریخ پر فراز و نشیب ایران زمین نیازمند تفاهم، همکاری ، عملکرد فراجناحی و ملی، صداقت و ازخودگذشتگی نخبگان «وطن فهم» است.لازم به ذکر است که هیچ وطن‏پرستی مخالفِ اقتدار حاکمیت به‏مثابه تبلور اراده ملی نیست. اختلاف‏نظرها تنها در مورد …
روزنامه ابتکار / ۴۱ ساعت قبل / ...
کروز توانسته با استفاده از دانش نخبگان، بسیاری از قطعات خودرو را بومی‌سازی کند
منصور مرادی، نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، از سایت شماره 2 شرکت صنایع تولیدی کروز بازدید به عمل آورد. وی در جریان این بازدید، شرکت قطعه‌سازی کروز را نمونه موفق از یک شرکت کاملا خصوصی برشمرد که توانسته اشتغال‏زایی قابل توجهی را برای 12هزار نیروی کار فراهم کند. مرادی، در حاشیه بازدید از شرکت صنایع تولیدی کروز اظهار کرد: طی بازدید از شرکت کروز توانستیم این مجموعه بزرگ را بهتر بشناسیم و جای بسی خرسندی است که این شرکت در صنعت قطعه‌سازی تا این اندازه پیشرفت داشته است. وی بر ضرورت حمایت همه‏جانبه دولت تاکید کرد و گفت: ارائه تسهیلات ارزان‏قیمت به انگیزه و گسترش تولید چنین شرکت‌هایی منجر می‌شود؛ ضمن آنکه تحریم‌ها نیز سبب شده تا توان تولید و اقتدار چنین شرکت‌هایی بیش از گذشته نمایان …
روزنامه تعادل / ۴۱ ساعت قبل / اقتصادی
هشدار اروپا درباره بسته‌شدن درهای چندجانبه‌گرایی
گروه جهان|رییس کمیسیون اروپا چهارشنبه در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس درباره بسته شدن فرصت‌های چندجانبه‌گرایی در جهان هشدار داد.
  جهان  داووس  کمیسیون اروپا  مجمع جهانی اقتصاد  نخبگان
روزنامه شهروند / ۴۱ ساعت قبل / ...
نمره ترامپ در اقتصاد به حدنصاب نمی‌رسد
[یاسمن طاهریان] چیزی که این روزها به باور عمومی تبدیل شده این است که شکست‌ دادن دونالد ترامپ در ‏انتخابات نوامبر امسال بسیار سخت خواهد بود؛ هر چقدر که رأی‌دهندگان باور نداشته باشند اما ‏ترامپ برای اقتصاد آمریکا خوب بوده است. اما هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. جوزف ای. ‏استیگلیتز، اقتصاددان آمریکایی و برنده جایزه نوبل اقتصاد است که بعد از انتقادهای شدید از ‏صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی شهرت پیدا کرد. استیگلیتز در یادداشت خود توضیح می‌دهد ‏که چگونه باید عملکرد اقتصادی ترامپ را سنجید.  ‏همان‌طور که نخبگان اقتصادی برای شرکت در نشست سالانه به داووس سوییس می‌روند، مردم باید ‏یک سوال ساده را از خود بپرسند: آیا می‌توانند بر شیفتگی …
باید دید کاندیداها چه برنامه‌ای برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب دارند
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
باید دید کاندیداها چه برنامه‌ای برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب دارند
فرماندار شهرستان همدان با اشاره به ضرورت حضور نخبگان در عرصه رقابت های انتخاباتی گفت: باید دید داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی چه شرایط، توانمندی و برنامه هایی برای اجرای مفاد بیانیه گام دوم انقلاب و این محورهای مهم دارند.
  استانی-سیاسی  انتخابات 98  انتخابات مجلس یازدهم  گام دوم انقلاب
برنامه‌ای برای نمایش درخشش نخبگان دانشگاهی
ایسنا / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
برنامه‌ای برای نمایش درخشش نخبگان دانشگاهی
برنامه «ماگرام» همزمان با دهه فجر از شبکه هفت سیما روی آنتن می‌رود.
  برنامه ماگرام
ماهواره تحقیقاتی ظفر در برنامه پرتاب قرار می‌گیرد
مهر / ۲ روز قبل / فناوری
ماهواره تحقیقاتی ظفر در برنامه پرتاب قرار می‌گیرد
مشهد - معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ماهواره تحقیقاتی ظفر توسط نخبگان دانشگاه علم و صنعت ساخته و تحویل سازمان فضایی شده و در برنامه پرتاب قرار می‌گیرد.
  ستار هاشمی  شهرداری مشهد  ماهواره ظفر  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
تکمیل چرخه نوآوری را با راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌ها دنبال می کنیم
فارس / ۲ روز قبل / علمی و آموزشی
تکمیل چرخه نوآوری را با راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌ها دنبال می کنیم
مدیر کل آموزش فناوری وامور شتاب‌دهنده‌های دانشگاه آزاد گفت: برای تکمیل چرخه نوآوری به دنبال راه‌اندازی شتاب‌دهنده توسط نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی هستیم.
مردم باید بدانند دولت با چه چالش‌هایی روبه‌رو است
روزنامه آرمان ملی / ۲ روز قبل / سیاسی
مردم باید بدانند دولت با چه چالش‌هایی روبه‌رو است
شکاف بین مردم و حاکمیت از عواملی است که در سال‌های اخیر خود را نشان داده و برخی موارد وسیله‌ای شده تا نقدها به مسئولان به بالاترین میزان خود برسد. مردم و اعتماد آنها از بزرگترین سرمایه‌های اجتماعی دولت‌ها هستند و ایجاد شکاف بین این دو مهم می‌تواند پیامدهایی به همراه داشته باشد. پیامدهای شکاف بین مردم و مسئولان سبب شده همواره به این موضوع اشاره شود و نخبگان سیاسی در جهت رفع آن به دولت هشدار بدهند.
چرا در زنگ هنر دروس دیگری تدریس می‌شود؟
ایسنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
چرا در زنگ هنر دروس دیگری تدریس می‌شود؟
سرپرست حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضمن مروری بر ماموریت‌ها و فعالیت‌های حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر، به پرسش‌های مختلفی نظیر چرایی تقلیل جایگاه درس هنر در مدارس و تدریس برخی دروس دیگر در زنگ هنر، مجموع ساعات هنر در هر دوره تحصیل، وظایف آموزش و پرورش برای شناسایی نخبگان هنری و کنکور هنر پاسخ داد.
  حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر  زنگ هنر  آموزش و پرورش
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
دانشگاه شریف بورس تحصیلی به نام جانباختگان سانحه هوایی اعطا می‌کند
رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: «این دانشگاه در نظر دارد با کمک بنیاد ملی نخبگان و موافقت و حمایت معنوی خانواده‌های دانش‌آموختگان جانباخته در سانحه سقوط پرواز ۷۵۲ ، هر ساله تعدادی بورس تحصیلی و تحقیقاتی به نام جانباختگان به دانشجویان شریف اعطا کند.» مراسم ترحیم و یادبود دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف که در سانحه سقوط هواپیمای اوکراین جان باختند، روز سه‌شنبه با حضور برخی از خانواده‌های جانباختگان، مسئولان و دانشجویان در مسجد دانشگاه برگزار شد. محمود فتوحی در این مراسم با تسلیت به همه دانشجویان، خانواده آنها و مسئولان دانشگاه افزود: «در روزها و هفته‌های اخیر غم شهادت سردار سلیمانی، جان باختن هموطنانمان در کرمان و سخت‌تر از همه از دست‌دادن …
هفتاد نفر از اساتید دانشگاه علم و صنعت خادم افتخاری آستان سیدالکریم شدند
فارس / ۳ روز قبل / فرهنگی و هنری
هفتاد نفر از اساتید دانشگاه علم و صنعت خادم افتخاری آستان سیدالکریم شدند
هفتاد نفر از اساتید و نخبگان دانشگاه علم و صنعت باحضور در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) ضمن پوشیدن لباس خادمی افتخاری این بارگاه ملکوتی، با آیت‌الله محمدی ری‌شهری دیدار کردند.
ویدئو / یادبود دانش‌آموختگان صنعتی شریف در سقوط هواپیمای اوکراینی
ایسنا / ۳ روز قبل / سیاسی
ویدئو / یادبود دانش‌آموختگان صنعتی شریف در سقوط هواپیمای اوکراینی
مراسم یادبود ۱۶ نفر از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف که در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی جان باختند، ظهر سه‌شنبه (یکم بهمن) در این دانشگاه برگزار شد. برگزارکنندگان این مراسم اعلام کردند: برگزاری مراسم یادبود نخبگان از دست رفته دانشگاه شریف حداقل‌ کاری است که ما می‌توانیم برای آن‌ها انجام دهیم و جدا از این مراسم یادبود، تصمیم داریم نمادی در دانشگاه به یاد این ۱۶ جان‌باخته سقوط هواپیمای اوکراینی داشته باشیم تا هرگز از یاد و خاطر خانواده دانشگاه شریف نروند.
  سقوط هواپیمای اوکراینی  دانشجویان نخبه  دانشگاه صنعتی شریف
صالحی: خانواده‌های جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی ما را در مصیبت‌شان شریک بدانند
ایسنا / ۳ روز قبل / سیاسی
صالحی: خانواده‌های جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی ما را در مصیبت‌شان شریک بدانند
رئیس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر اینکه وقوع حادثه جان باختن نخبگان ما در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی جای هیچ توجیهی ندارد، گفت: خانواده‌های جان‌باختگان ما را از خود بدانند و تصور نکنند آنها در یک طرف و ما در طرف دیگر قرار داریم. همه ما در این مصیبت شریک هستیم.
  دانشجویان جان‌باخته پرواز کی‌یف  سقوط هواپیمای اوکراینی  دانشگاه شریف
اهدای بورس تحصیلی به یاد نخبگان از دست رفته/نماد جان باختگان دانشگاه شریف طراحی می‌شود
ایسنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
اهدای بورس تحصیلی به یاد نخبگان از دست رفته/نماد جان باختگان دانشگاه شریف طراحی می‌شود
رئیس دانشگاه شریف از برنامه این دانشگاه برای اهدای بورس تحصیلی به یاد ۱۶ دانش‌آموخته این دانشگاه در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی خبر داد و گفت:‌ این بورس به دانشجویان دانشگاه شریف به صورت سالیانه اهدا خواهد شد.
  دانشجویان جان‌باخته پرواز کی‌یف  سقوط هواپیمای اوکراینی  دانشگاه شریف
حمایت معاونت علمی برای جذب پژوهشگران ایرانی مقیم خارج
ایرنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
حمایت معاونت علمی برای جذب پژوهشگران ایرانی مقیم خارج
تهران- ایرنا- فراهم ساختن سبد حمایتی شامل پیشنهادات مختلف برای جذب محققان و پژوهشگران ایرانی خارج از کشور یکی از اولویت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محسوب می‌شود که در این راستا هشت خدمت اصلی به متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور عرضه می‌شود.
  ترکیه  تسهیلات مسکن  نخبگان  چین  ایالات متحده آمریکا  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
گردهمایی داووس دیگر چندان نخبه‌گرا نیست
تابناک / ۳ روز قبل / ...
گردهمایی داووس دیگر چندان نخبه‌گرا نیست
داووس خوش‌منظره در سوئیس، هر ساله میزبان مجمع جهانی اقتصاد است اما این نشست دیگر همچون گذشته صرفا محل گردهمایی نخبگان به شمار نمی‌رود.
توسعه کشت زعفران به روش هیدروپونیک در دانشگاه ارومیه
ایرنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
توسعه کشت زعفران به روش هیدروپونیک در دانشگاه ارومیه
ارومیه- ایرنا- طرح توسعه کشت، تکثیر و تغذیه زعفران در شرایط هیدروپونیک که با حمایت مالی بنیاد ملی نخبگان و با هدف آموزش، توانمندسازی و ایجاد زمینه اشتغال برای دانشجویان نخبه در دانشگاه ارومیه در حال انجام است، به گفته کارشناسان دارای مزیت‌های متعدد است . 
  آذربایجان غربی  بنیاد ملی نخبگان  کشاورزی  دانشگاه ارومیه
خروج از بحران اقتصادی با توان نخبگان دانشگاهی میسر می‌شود
فارس / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
خروج از بحران اقتصادی با توان نخبگان دانشگاهی میسر می‌شود
مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: برای خارج شدن از بحران اقتصادی با توجه به تحریم‌ها باید از توان و تخصص فارغ‌التحصیلان و نخبگان دانشگاهی در رونق تولید استفاده کرد.
روزنامه شهروند / ۳ روز قبل / ...
خبر سیاسی
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان حج: ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده است رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: «ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده و برای دنیا جذاب است.» حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای صبح روز دوشنبه در دیدار مسئولان حج، بهره‌گیری از فرصت حج را برای رساندن سخن نو جمهوری اسلامی به دنیا، یعنی الگوی مردم‌سالاری دینی، مورد تأکید قرار دادند و گفتند: «ایستادگی جمهوری اسلامی ایران مقابل آمریکا و زیر بار زور نرفتن ملت ایران، حقیقتی جذاب برای دنیاست که باید از این جاذبه برای نشر حقایق اسلام و ملت ایران استفاده کرد.» حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در این دیدار، هماهنگی و هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف را برای اجرای …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده است
رهبر معظم انقلاب اسلامی یادآور شدند: ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده و برای دنیا جذاب است.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری، آیت‌الله خامنه‌ای صبح روز دوشنبه در دیدار مسئولان حج، بهره‌گیری از فرصت حج برای رساندن سخن نو جمهوری اسلامی به دنیا یعنی الگوی مردم‌سالاری دینی را مورد تاکید قرار دادند و گفتند: ایستادگی جمهوری اسلامی ایران مقابل آمریکا و زیر بار زور نرفتن ملت ایران، حقیقتی جذاب برای دنیا است که باید از این جاذبه برای نشر حقایق اسلام و ملت ایران استفاده کرد.آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، هماهنگی و هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف برای اجرای پر‌شکوه فریضه حج را قابل تقدیر دانستند و با تاکید بر اهمیت مسئله حج به‌ عنوان یک حرکت سیاسی، اعتقادی و اجتماعی افزودند: البته بسیاری از …
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / اجتماعی
اخبار
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران درباره برخی مدارس که به گفته شهردار تهران وضعیت ایمنی آنها در سطح قرمز…
  استان تهران  شهردار تهران  مسکن  نخبگان  وزارت آموزش و پرورش
راه طی‌نشده مهندس بازرگان
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / سیاسی
راه طی‌نشده مهندس بازرگان
پس از کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ برای مقابله با استبداد حاکم در نهضت مقاومت ملی فعال شد. اعضای نهضت کوشیدند، مردم را نسبت به ماهیت کودتا آگاه کنند. مهندس همراه تعدادی دیگر از استادان دانشگاه و نخبگان دیگر علیه قرارداد کنسرسیوم اعلامیه دادند. رژیم حاکم آنها را از دانشگاه اخراج کرد. چندی بعد اما نهضت مقاومت قلع و قمع شد.
۱۶نخبه شاهد و ایثارگر کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شدند
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
۱۶نخبه شاهد و ایثارگر کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شدند
۱۶ نفر از نخبگان شاهد و ایثارگر استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه های مختلف روز دوشنبه، ۳۰ دی ماه با حضور مسئولان کشوری و استانی طی همایشی تجلیل شدند.
  استانی-فرهنگی و هنری  کهگیلویه و بویراحمد  بنیاد شهید  نخبگان
سوانحی نظیر سقوط هواپیمای اوکراینی، حتی برای یکبار در تاریخ نیز زیاد است
دیدارنیوز / ۴ روز قبل / ...
سوانحی نظیر سقوط هواپیمای اوکراینی، حتی برای یکبار در تاریخ نیز زیاد است
رئیس دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه وقوع سوانحی نظیر سقوط هواپیمای اوکراینی و از دست دادن تعدادی از نخبگان حتی برای یکبار هم قابل قبول نیست، گفت: باید رسیدگی شود تا دلایل این سانحه را بررسی و از تکرار مجدد آن جلوگیری به عمل بیاید. اگرچه قصدی در این کار نبوده است اما وقوع چنین اتفاقاتی حتی برای یکبار در تاریخ نیز زیاد است.
در سوگ روحانی محبوب و مرد دیپلماسی مقاومت
خبرآنلاین / ۴ روز قبل / ...
در سوگ روحانی محبوب و مرد دیپلماسی مقاومت
به یاد مرحوم حجة الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد حسن ایمانی شاهرودی
  هادی انصاری  روحانیت ، روحانیون ، طلاب  نخبگان
10 مجوز تأسیس انجمن علمی در دانشگاه آزاد صادر شد
فارس / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
10 مجوز تأسیس انجمن علمی در دانشگاه آزاد صادر شد
در جلسه کمیسیون مرکزی انجمن‌های علمی دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی به 10 انجمن علمی مجوز تأسیس اعطا شد.
صادرات «تجهیزات بایو» تحریمی به آلمان توسط نخبگان ایرانی/فرصت بسیار خوب تحریم‌ها
فارس / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
صادرات «تجهیزات بایو» تحریمی به آلمان توسط نخبگان ایرانی/فرصت بسیار خوب تحریم‌ها
سال‌هاست ایران برای واردات تجهیزات بایو تحریم است و کشورهای صنعتی مطلقا بایوراکتورهای تحقیقاتی و صنعتی را به ایران نمی‌فروشند، حالا یک شرکت دانش بنیان پر از فارغ‌الحتصیلان دانشگاه‌های شریف‌، امیرکبیر و تهران توانسته‌ نه تنها این تحریم را دور بزند بلکه «تجهیزات بایو» را به کشورهای اروپایی صادر کند.
گفتگو با مفاخر، نخبگان و سیاسیون در «کارستان» شبکه سه
مهر / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
گفتگو با مفاخر، نخبگان و سیاسیون در «کارستان» شبکه سه
«کارستان» شبکه سه با ادبیاتی نو در حوزه انتخابات؛ گفتگو با شخصیت های مطرح سیاسی، مفاخر و نخبگان کشور را در دستور کار دارد.
  شبکه سه سیما  برنامه تلویزیونی  سازمان صداوسیما
اصولگرایان برای حفظ جایگاه ‌سازش می‌کنند
روزنامه آرمان ملی / ۴ روز قبل / سیاسی
اصولگرایان برای حفظ جایگاه ‌سازش می‌کنند
رئیس‌جمهور در صحبت‌های اخیر خود بر این موضوع تاکید کرد که در صورت ادامه روند انزوای ایران در منطقه و جهان، نمی‌توان به بهبود وضع اقتصادی در کشور خوش‌بین بود. نخبگان و فعالان سیاسی هم بارها در این مورد هشدار داده‌اند که اگر روابط بین‌المللی ایران و تعامل با سایر کشورها به حد متعادلی نرسد، فشار روی مردم بیشتر می‌شود و چشم اندازی برای اصلاح وضعیت اقتصادی وجود نخواهد داشت.
روزنامه اعتماد / ۴ روز قبل / ...
نظم اجتماعی جدیدی در حال شکل‌گیری است
ابراهیم فیاض، شهادت سردار سلیمانی را سرآغاز شکل‌گیری نظم اجتماعی جدیدی می‌داند. این تحلیلگر اصولگرا با بیان اینکه «رهبر انقلاب در خطبه نخست نماز جمعه به موضوع سیاسی پرداختند»، گفته است: «در حالی که خطبه اول دینی و خطبه دوم سیاسی است؛ به این دلیل که موضوعات سیاسی رخ‌ داده (شهادت سردار سلیمانی و حمله موشکی به پایگاه امریکایی عین‌الاسد) یوم‌الله و روزهای خاص تجلی خدا بودند. رهبر انقلاب روز جمعه مبانی سیاسی-قرآنی (علم کلام سیاسی) جدیدی را پایه گذاشتند که به نظر می‌رسد از مدت‌ها پیش درباره آن اندیشه کرده‌اند.» فیاض در بخش دیگری از اظهارات اخیر خود که تسنیم آن را منتشر کرده، گفته است: «انسان می‌تواند یوم‌الله به وجود آورد …
روزنامه اعتماد / ۴ روز قبل / ...
ضرورت بازخوانی تاریخ اندیشه
1- ایران معاصر طی دو قرن گذشته، جنبش‌ها و حرکت‌های سیاسی ـ اجتماعی متعددی را پشت سر گذاشته است که اغلب آنها در آغاز شکست خورده‌اند یا در میانه راه بازمانده‌اند. از ابتدای عصر قاجار، اندیشه‌های اصلاحی گوناگونی از سوی نخبگان جامعه مطرح شد تا راه برون‌رفتی برای عقب‌ماندگی ایران بیابند. این افکار در مراحل بعد در قالب اقدامات قانونی منجر به تغییر ساختار سیاسی در کشور شد که مهم‌ترین تجلی آن، برپایی نظام مشروطه در ایران بود. از همان ابتدا، اندیشه‌گران با دو رویکرد افکار خود را مطرح می‌کردند: گروهی از روشنفکرانِ آشنا با غرب، در مقایسه ایران و غرب، نقاط قوت و راهِ رفته غرب را به عنوان الگوی اصلاحات در ایران مطرح می‌کردند. در کنار این گروه، چهره‌هایی …
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
جدالی بر سر «مشارکت»
افکار عمومی، رسانه‏ها، نخبگان سیاسی و مسئولین انتظار دارند تا در فرصت باقی‏‏مانده تا انتخابات شرایط برای نقش‏آفرینی آنان مهیا شود. قطعا مفهوم رقابت انتخاباتی می‏طلبد تا هر دو جناح سیاسی کشور به اضافه جمعیت مستقلین با توازن و تعادل در صحنه رقابت‏ها حضور داشته باشند.به گزارش ایسنا،‌ از چندماه قبل از زمان ثبت‌نام داوطلبین کاندیداتوری یازدهمین دوره مجلس اسلامی، گروه‌های سیاسی مختلفی در مصاحبه‌های رسمی یا بیانیه‌های حزبی نگرانی خود را از نحوه بررسی صلاحیت کاندیدها اعلام کرده بودند.همزمان با ابراز این نگرانی‌ها، گروه‌های متفاوتی از درون جریان اصولگرایی نیز اعلام کردند در صحنه انتخابات پیش‌رو حضور حداکثری پیدا خواهند کرد. بر این اساس پیش‌بینی می شد اگر شاهد رد‏صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان باشیم، صحنه رقابت‌ …
جنگ خیابانی در بیروت
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / بین‌المللی
جنگ خیابانی در بیروت
روز شنبه 28 دی ماه پلیس ضد شورش در لبنان مبادرت به پرتاب گاز اشک‌آور، استفاده از خودروهای آب‌پاش و گلوله‌های مشقی کرد تا به این ترتیب بتواند تظاهرات گسترده در بطن پایتخت لبنان را مهار کند. اوضاع در بیروت به گونه‌ای بود که بسیاری کشته و زخمی شدند به گونه‌ای که نیویورک‌تایمز می‌نویسد مرکز تجاری بیروت به مثابه «میدان جنگ» بود چرا که خیابان‌ها پر از سنگ شده، آثار ویرانی گسترده و آتش‌سوزی و استفاده از بمب‌های اشک‌آور به وفور دیده می‌شود، تعدادی درخت کنده، بنرهای سطح شهر پاره، علائم راهنمایی و رانندگی تخریب و ویترین بسیاری از مغازه‌ها و موسسات شکسته و به خودروهای شهروندان آسیب‌های جدی وارد شده است. «بن هوبارد» و «هویدا سعد» در گزارش 18 ژانویه برای نیویورک‌تایمز نوشتند، از سه ماه پیش که تظاهرات گسترده …
صلابت امید؛ سلامت جامعه
روزنامه ایران / ۴ روز قبل / اجتماعی
صلابت امید؛ سلامت جامعه
این روزها برخی با استناد به یادداشت و نوشته‌های نخبگان، چنین اظهارنظر می‌کنند که گویا نخبگان امید به تأثیرگذاری را از دست داده‌اند. اما فارغ از درست یا غلط بودن این گزاره، این پرسش مطرح می‌شود که اساساً چه زمانی نخبگان در یک جامعه احساس می‌کنند که تأثیرگذارند؟
رونق تولید ارز دیجیتال تحریم‌ها را رفع می‌کند
ایرنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
رونق تولید ارز دیجیتال تحریم‌ها را رفع می‌کند
تهران-ایرنا- عضو کمیسیون رمزارز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: جلوگیری از ماینینگ باعث فرار سرمایه و نخبگان شده در حالی که رونق این صنعت و تولید ارز دیجیتال تحریم ها را رفع می کند.
  رمز ارز  ارز دیجیتال
رد صلاحیت‌ها و ابهام در گردآوری عصاره فضائل ملت!
دیدارنیوز / ۵ روز قبل / سیاسی
رد صلاحیت‌ها و ابهام در گردآوری عصاره فضائل ملت!
در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی، تعداد زیادی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی و دیگر داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم رد صلاحیت شده اند که واکنش‌های زیادی را در پی داشته است.نکته قابل تامل اینکه انتخابات دوم اسفند، گذشته از کارویژه‌ای که در خصوص گردش نخبگان ایفا می‌کند کارکرد بسیار مهم امنیت ملی هم یافته است. به ویژه در شرایطی که سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران وارد فاز جدیدی شده است، یکی از ابزار‌های مهم ناکام گذاشتن این سیاست، گرفتن مهر تایید حداکثری از مردم در انتخابات پیش روست. واقعیت این است که تا همین جا هم دستیابی به این هدف با مشکلاتی مواجه است. با این حال به نظر می‌رسد عبور از این مرحله حساس و دستیابی به یک مجلس در شان ملت ایران نیازمند بازنگری در رویه هاست.
نشان دادن بلوغ سیاسی و اجتماعی توقع مردم از نخبگان سیاسی و اجرایی است
ایلنا / ۵ روز قبل / سیاسی
نشان دادن بلوغ سیاسی و اجتماعی توقع مردم از نخبگان سیاسی و اجرایی است
یک نماینده مجلس گفت: همان گونه که در نماز جامعه باشکوه این هفته مقام معظم رهبری فرمودند دشمن به دنبال سرد کردن فضای انتخابات در کشور است، بنابراین بر همه مسئولان لازم است زمینه جلب مشارکت حداکثری مردم را فراهم آورده و مردم هم با توجه به همه مشکلاتی که در زمینه های مختلف معیشتی و اجتماعی دارند، مانند گذشته از حق انتخاب خود استفاده بهینه کرده و دشمن را مأیوس کنند.
  جمالی نوبندگانی
راه رسیدن به اهداف کشور بهره‌گیری از محققین، پژوهشگران و نخبگان است
فارس / ۵ روز قبل / علمی و آموزشی
راه رسیدن به اهداف کشور بهره‌گیری از محققین، پژوهشگران و نخبگان است
دبیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، با بیان اینکه با ارائه محصولات جدید در حوزه اقتصادی و فناوری‌ در کشور مواجه هستیم،‌گفت: تنها راه محقق شدن اهداف کشور استفاده از محققین، پژوهشگران و نخبگان است.
نیازهای صنعت آب و برق از طریق استارت‌آپ‌ها تامین می‌شود
ایرنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
نیازهای صنعت آب و برق از طریق استارت‌آپ‌ها تامین می‌شود
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه کالاهای صنعت آب و برق ایران با اشاره به وروداستارت آپ ها به صنعت آب و برق از سال گذشته گفت: ۴۰ کالای مورد نیاز این صنعت که توسط نخبگان ایرانی ساخته شده به زودی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
  ساتکاب  سورنا ستاری  شرکت دانش بنیان  دولت  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
اکثر تجهیزات ماهواره ظفر تولید داخل است/ فقط 4 مورد از خارج وارد شد
فارس / ۵ روز قبل / علمی و آموزشی
اکثر تجهیزات ماهواره ظفر تولید داخل است/ فقط 4 مورد از خارج وارد شد
رئیس مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت ایران با تاکید بر اینکه فقط ۴ مورد از ماهواره ظفر از خارج تهیه شده و بقیه تجهیزات همه تولید داخل هستند، گفت: برای طراحی و ساخت این ماهواره حدود400 هزار نفر ساعت کار توسط دانشمندان و نخبگان ایرانی انجام شده است.
نقش کلیدی نخبگان در تصمیم‌گیری‌‌های کشور
فارس / ۵ روز قبل / علمی و آموزشی
نقش کلیدی نخبگان در تصمیم‌گیری‌‌های کشور
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: نقش نخبگان در تصمیم‌گیری‌ها و نقش‌آ‌فرینی در کشور کلیدی، اساسی و تاثیرگذار است.
حیات تندروها زیر سایه دوقطبی‌سازی
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / سیاسی
حیات تندروها زیر سایه دوقطبی‌سازی
این روزها همگی از شرایط خاص و ویژه کشور صحبت می‌کنند؛ شاید «اتحاد» تنها کلیدواژه حل مشکلات باشد. جریان‌ها، نهادها و نخبگان همگی تاکید دارند که باید در چنین فضا و شرایطی فضا برای حضور همه سلایق و جریان‌ها فراهم شود تا شاید با همبستگی راه حل مشکلات هموار شود. درست در زمانی که اعتماد عمومی به واسطه عملکرد مسئولان و تصمیم‌گیرندگان دچار خدشه جدی شده است تنها شفاف‌سازی و حضور همه سلایق می‌تواند دوباره آن را بازسازی کرده و اعتماد جامعه را بهبود بخشد.
روزنامه شهروند / ۵ روز قبل / ...
مردم از پنهان کردن واقعیت عصبانی شدند
معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: «یکی از بزرگ‌ترین ضربه‌هایی که در داستان هواپیما خوردیم این بود که چند روز مبهم نگه داشتیم. مردم بعد از آن خیلی عصبانی شدند که چرا چند روز واقعیت را نگفتیم. بیان واقعیت و شفاف‌بودن واقعا مهم‌ترین کاری است که باید انجام بگیرد.» اسحاق جهانگیری روز شنبه در آیین تجلیل از شوراهای برتر آموزش و پرورش که در سالن همایش‌های مرکز صداوسیما برگزار شد، افزود: «دی‌ماه امسال خیلی سخت بود. دی‌ماه پردلهره و اضطراب و پر از خبرهای غیرمنتظره که شنیدیم و داغ‌های بزرگی که دیدیم.» او با اشاره به شهادت سردار قاسم سلیمانی اظهار داشت: «سردار عزیز و بزرگ سپهبد شهید سلیمانی واقعا از سرمایه‌های کم‌نظیر جمهوری …
حریم خصوصی با مرگ نمی‌میرد
روزنامه ایران / ۵ روز قبل / اجتماعی
حریم خصوصی با مرگ نمی‌میرد
خبر مربوط به هواپیمایی که چهارشنبه 18 دی ماه از تهران به مقصد کیف پایتخت اوکراین پرواز کرد و در فاصله‌ای کوتاه از فرودگاه سقوط کرد، قلب بسیاری از ایرانیان را به درد آورد. تلخی و شوک ناشی از این حادثه خیلی زود شبکه‌های اجتماعی را تحت تأثیر قرار داد. با انتشار اسامی جانباختگان حادثه، مشخص شد تعداد قابل توجهی از مسافران این هواپیما نخبگان ایرانی ساکن کانادا بودند که برای گذراندن تعطیلات ژانویه در کنار خانواده‌هایشان به ایران آمده بودند.
روند بهبود شفافیت و نقدشوندگی بازار سرمایه متوقف نمی شود
ایلنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
روند بهبود شفافیت و نقدشوندگی بازار سرمایه متوقف نمی شود
بازار سرمایه با بهره‎گیری از معاملات الگوریتمی از الگوهای سنتی عبور و به سمت رفتارهای نوین و دانش بنیان معامله‎گری حرکت کرده است.
  رقابت  سازمان بورس و اوراق بهادار  سرمایه  نخبگان
فراهم شدن زمینه جذب و سپری کردن سربازی نخبگان در پرداخت الکترونیک سداد
ایسنا / ۵ روز قبل / ...
فراهم شدن زمینه جذب و سپری کردن سربازی نخبگان در پرداخت الکترونیک سداد
جذب و نگهداری نیروهای انسانی نخبه و خبره یکی از مهمترین راهکارهای پرداخت الکترونیک سداد برای بهبود خدماتش است.
  پرداخت الکترونیک سداد  درگاه پرداخت  درگاه پرداخت آنلاین
آزمون ورودی دوره MPH ویژه دانشجویان استعدادهای درخشان 2 بهمن برگزار می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / علمی و آموزشی
آزمون ورودی دوره MPH ویژه دانشجویان استعدادهای درخشان 2 بهمن برگزار می‌شود
آزمون ورودی دوره(MPH) Master in Public Health ویژه دانشجویان استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه که مهلت ثبت نام آن تا آخر وقت امروز شنبه ۲۸ دی ماه تعیین شده بود، چهارشنبه 2 بهمن برگزار می‌شود.
  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
ناچار به تغییر برخی ائمه جمعه هستیم
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / سیاسی
ناچار به تغییر برخی ائمه جمعه هستیم
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: نماز جمعه پدیده‌ای منحصر بفرد است که ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد و به همین دلیل ناچار به تغییرات هستیم؛ بخشی به اقتضای سن خود و به دلیل ماموریت‌های جدیدی که داریم باید جای خود را به جوانان بدهند و بعضی‌ها هم تناسبی با جایگاه امامت جمعه ندارند که ناچار به تغییر هستیم. به نوشته فارس، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری در جمع نخبگان فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد به فتنه زرد در کشور اشاره کرد که به سیاه‌نمایی در کشور کمک می‌کند و در همین خصوص گفت: تاریک نشان دادن نظام و فاسد جلوه دادن همه مسئولان و عقبه نظام خلاف مواضع رهبری است وی افزود: رهبری که در بیانیه گام دوم دائم از امید سخن می‌گویند …
مهاجرت نخبگان ایران و اثرات آن
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اجتماعی
مهاجرت نخبگان ایران و اثرات آن
به‌طور کلی تعامل عوامل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، حقوقی، تاریخی، فرهنگی و آموزشی می‌تواند به‌عنوان نیروهای جاذبه و دافعه در مهاجرت نخبگان (فرار مغزها) نقش ایفا کند؛ حتی ممکن است ویژگی‌های فردی مهاجران و نظام بین‌المللی و رسانه‌ای نیز بر آن تأثیر بگذارد.
سرکنسول سفارت افغانستان در تهران: افغانستان برای کاهش جنگ به دنبال مذاکره بود
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ...
سرکنسول سفارت افغانستان در تهران: افغانستان برای کاهش جنگ به دنبال مذاکره بود
شفقنا- مستشار و سرکنسول سفارت افغانستان در تهران گفت: افغانستان همواره تلاش می کند همواره برای دست برداشتن از جنگ مذاکره کند، اما تعدادی از گروه های مغرض این درخواست را قبول نکرده اند. به گزارش شفقنا، محمدزمان نورستانی عصر امروز در همایش «حوادث تروریستی آمریکا و شهادت نخبگان جهانی، وظایف دولت ها و مسئولیت ملت ها» که در سالن […]
  افغانستان  حادثه تروریستی تبیان  نورستانی
بزرگداشت دومین سالگرد شهادت حادثه ۷ جُدَی در قم برگزار شد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ...
بزرگداشت دومین سالگرد شهادت حادثه ۷ جُدَی در قم برگزار شد
شفقنا- «حوادث تروریستی آمریکا و شهادت نخبگان جهانی، وظایف دولت ها و مسئولیت ملت ها» با حضور جمع کثیری از اتباع افاغنه در قم برگزار شد. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، همایش «حوادث تروریستی آمریکا و شهادت نخبگان جهانی، وظایف دولت ها و مسئولیت ملت ها» عصر امروز در سالن همایش های مدرسه عالی امام خمینی(ره) برگزار شد. حجت […]
  افغانستان  حادثه تروریستی کابل  سالگرد حمله به تبیان
شنبه آخرین مهلت ثبت نام آزمون دوره MPH ویژه استعدادهای درخشان
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / علمی و آموزشی
شنبه آخرین مهلت ثبت نام آزمون دوره MPH ویژه استعدادهای درخشان
۲۸ دی ماه آخرین مهلت ثبت نام آزمون ورودی دوره (MPH) Master in Public Health ویژه دانشجویان استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.
  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  استعداد درخشان  آموزش پزشکی
۲۲ دانشگاه علوم پزشکی کشور جزو دانشگاه‌های برتر دنیا هستند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / علمی و آموزشی
۲۲ دانشگاه علوم پزشکی کشور جزو دانشگاه‌های برتر دنیا هستند
تهران - ایرنا - معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: ۶۵ دانشگاه کشور براساس شاخص‌هایی مانند استنادات، جزو دانشگاه‌های برتر دنیا هستند که از این تعداد ۲۲ دانشگاه علوم پزشکی می‌باشند.
  محققان ایرانی  رضا ملک زاده  مقاله  نخبگان
لزوم تأسیس کانون نخبگان کمیته امداد استان قزوین
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
لزوم تأسیس کانون نخبگان کمیته امداد استان قزوین
معاون امور فرهنگی کمیته امداد کشور با پیشنهاد تأسیس کانون نخبگان امداد استان قزوین گفت: نخبگان کمیته امداد قزوین می‌توانند این کانون را به صورت یک موسسه مردم نهاد تأسیس کنند تا خدمات خود را به فرزندان امداد و مناطق محروم ارائه دهند.
  استانی-اجتماعی  کمیته امداد امام خمینی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
پایان مصاحبه با کاندیداهای ائتلاف نیروهای انقلاب
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تهران با اشاره به برگزاری مصاحبه از کاندیداهای معرفی شده به شورای مرکزی ائتلاف گفت: توجه ویژه به شناسایی نخبگان و افراد بااستعداد برای روی کار آمدن مجلسی کارآمد به عنوان الگوی سیاست ورزی جریان انقلاب باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وزیر ارتباطات: سرنگونی سهوی هواپیمای مسافربری ملت را در سوگ عظیم نشاند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / علمی و آموزشی
وزیر ارتباطات: سرنگونی سهوی هواپیمای مسافربری ملت را در سوگ عظیم نشاند
سبزوار- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: حادثه دلخراش سرنگونی سهوی هواپیمای مسافربری اوکراینی که به شهادت جمعی از نخبگان عزیز کشور منجر شد ملت شریف ایران را در سوگی عظیم نشاند.
  اوکراین  سقوط هواپیما  سبزوار  محمد جواد آذری جهرمی  خراسان رضوی  همدردی مردم با خانواده های جانباختگان سانحه هوایی
تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی
الف / ۱۳۹۸-۱۰-۲۶ / سیاسی
تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی
طی این هفته و از زمان اعلام اشتباه سامانه پدافندی ایران در هدف قراردادن هواپیمایی اکراینی و شهادت تعداد زیادی از عزیزان و نخبگان کشور ، تعدادی از دانشگاههای ایران با اعتراض دانشجویان عزیز مواجه بود . علت اعتراض آنان ، دروغ گوئی مسئولان طی سه روز درمورد علل سقوط هواپیما و نیز داغدار بودن برای شهادت تعداد زیادی از دانشجویان و برجستگان علمی کشور است .
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
به یادِ حرف‌هایی که ناگفته ماند
«یک فروند هواپیمای مسافربری بویینگ 737 بامداد امروز در ایران سقوط کرد»، این سرتیتر اخباری است که پس از شبی سخت و پر از موشک و اضطراب از صداوسیمای رسمی جمهوری اسلامی پخش شد. چندی بعد کشته شدن 176 مسافر بر اثر این سقوط تایید شد اما 72 ساعت طول کشید تا سپاه پاسداران انقلاب انقلاب اسلامی، ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و رییس‌جمهوری ایران پرده از علت سقوط این بویینگ بردارند. با اعلام رسمی انهدام هواپیمای مسافربری اوکراینی به دست پدافند هوایی سپاه، مسوولان مربوطه علاوه بر عذرخواهی کوشیدند با حضور در منزل قربانیان از آنان دلجویی هم به عمل آورند. اسحاق جهانگیری، در قامت معاون اول رییس‌جمهوری که عالی‌رتبه‌ترین مقام جمهوری اسلامی است در خانواده چند تن از قربانیان این …
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
تلاش برای اجرای اقتصاد کلان اشتغال‌محور
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با انتقاد از ساختار متمرکز حاکم بر نظام اجرایی کشور در حوزه اشتغال گفت:
  اشتغال  اقتصاد  جامعه  نخبگان  نیروی انسانی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
نگرانی نسبت به افزایش مهاجرت اجتماعی
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نسبت به افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان هشدار داد. به گزارش ایسنا، محمد مهدی تندگویان در نشست «بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی ایران در دهه چهارم» که از سوی دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، با بیان اینکه تمام مسائل تئوری جامعه را که امروز مطرح می‌شود به شکل ملموس و عینی در بین جوانان می‌بینیم، اظهار کرد: این موضوع بسیار نگران‌کننده است. وی با انتقاد از اینکه مهاجرت نخبگان در کشور از مدت‌ها پیش آغاز شده است، افزود: مهاجرت جوانان بر2 نوع …
جان باختن هموطنان در حادثه‌ی کرمان ناشی از بی‌تدبیری مسؤولان بود/ مسؤولان با بررسی دلایل سقوط هواپیما، صادقانه به مردم گزارش دهند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اجتماعی
جان باختن هموطنان در حادثه‌ی کرمان ناشی از بی‌تدبیری مسؤولان بود/ مسؤولان با بررسی دلایل سقوط هواپیما، صادقانه به مردم گزارش دهند
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با ابراز همدردی با قربانیان دو حادثه اخیر، واقعه‌ی کرمان را ناشی از بی‌تدبیری مسؤولان دانست و خواستار بررسی دلایل سقوط هواپیمای اکراینی و اطلاع‌رسانی صادقانه به مردم شد.
  سقوط هواپیما  شورای اسلامی شهر  مرگ  نخبگان  شورای عالی استان ها
نکوداشت سیدجعفر مرتضی| الویری: تحقیق سیدجعفر مرتضی بدیهی بودن تاثیر مبنای کلامی در تاریخ را نشان داد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
نکوداشت سیدجعفر مرتضی| الویری: تحقیق سیدجعفر مرتضی بدیهی بودن تاثیر مبنای کلامی در تاریخ را نشان داد
شفقنا- مدیرگروه تاریخ دانشگاه باقرالعلوم با اشاره به سه دیدگاه پیرامون رابطه کلام و تاریخ گفت: تحقیق علامه سیدجعفر مرتضی نشان داد که دخالت دادن مبنای کلامی و تصمیم گیری بر پایه پیش فرض های کلامی قطعی یک الزام عقلی نزد نخبگان و یک امر بدیهی نزد توده مردم است. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، حجت الاسلام الویری در […]
  ارتباط کلام و تاریخ  الویری  نکوداشت سیدجعفر مرتضی عاملی
رییس جهاد دانشگاهی: نخبگان علمی خود را ملزم به تحقق آرمان‌های شهدا می‎‌دانند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
رییس جهاد دانشگاهی: نخبگان علمی خود را ملزم به تحقق آرمان‌های شهدا می‎‌دانند
تبریز- ایرنا - رییس جهاد دانشگاهی با بیان این که نخبگان علمی ما خودشان را ملزم به تحقق آرمان‌های شهدا می‎دانند، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با چند برنامه پنج ساله، کشور را به حد مطلوبی از توسعه برسانیم.
  تبریز  نخبگان  جهاد دانشگاهی
معاون اول رییس جمهور:جان باختن تعدادی از هموطنان به ویژه نخبگان ضایعه‌ای بزرگ برای کشور بود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
معاون اول رییس جمهور:جان باختن تعدادی از هموطنان به ویژه نخبگان ضایعه‌ای بزرگ برای کشور بود
معاون اول رییس جمهور شامگاه سه‌شنبه با حضور در منزل یکی از خانواده‌های عزادار از حادثه هواپیمای اوکراینی، ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی، از خداوند متعال برای آنان صبر و برای درگذشتگان طلب غفران و رحمت الهی کرد.
  معاون اول رییس جمهور  سقوط هواپیمای اوکراینی
تقدیم جایزه جشنواره هند به جان‌باختگان هوایپمای اوکراین
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
تقدیم جایزه جشنواره هند به جان‌باختگان هوایپمای اوکراین
کارگردان فیلم «حمال طلا» جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم «چاتراپاتی شیواجی» را به جان‌باختگان ایرانی و خارجی پرواز اوکراین تقدیم کرد.
  جشنواره فیلم  سینمای جهان  کردستان عراق  نخبگان  هواپیما
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
جهانگیری: تمام ابعاد حادثه سقوط هواپیما باید روشن شود
معاون اول رئیس‌جمهوری با حضور در منزل یکی از جان‌باختگان سانحه هواپیمای اوکراینی گفت: باید ابعاد مختلف این اتفاق مشخص و جزئیات آن به مردم اطلاع‌رسانی شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهوری، «اسحاق جهانگیری» عصر سه‌شنبه در دیدار با خانواده «سعید کدخدازاده» دانشجوی دکتری شیمی آلی که در حادثه هواپیمای اوکراینی جان خود را از دست داد، ضمن تسلیت و ابراز همدردی با این خانواده داغدار، اظهار کرد: در این حادثه بسیار تلخ و دردناک، تعداد زیادی از نخبگان و سرمایه‌های بزرگ کشور از دست رفتند. معاون اول رئیس‏جمهوری با بیان اینکه سوال‌های متعددی درباره این حادثه تاسف‌بار وجود دارد، افزود: باید ابعاد مختلف این اتفاق مشخص و جزئیات آن به مردم اطلاع‏رسانی شود.
گروه‌های مرجع از جمله سینماگران ایران، مانع از رادیکال شدن فضا شوند
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / فرهنگی و هنری
گروه‌های مرجع از جمله سینماگران ایران، مانع از رادیکال شدن فضا شوند
همه گروه‌ها کمک کنند، کشور در مقاطع خاص از جمله این ایام با تعادل و آرامش حفظ شود. این دقت نظر در سایه بهره برداری از ظرفیت‌های نقاد در هر سو با ظرافت و بدون رویکردهای رادیکال است که فضای عمومی یا فضای نخبگان را به التهاب نکشد.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
درحال تشییع اعتماد عمومی هستیم
[شهروند]  انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران با انتشار بیانیه‌ای درباره رویدادهای اخیر در کشور اعلام کرد: «اکنون درحال تشییع اعتماد عمومی هستیم و نخستین تابوت‌های آن شامل جنازه‌های رسانه‌های رسمی به‌ویژه صداوسیما و سپس مطبوعات و سایت‌هاست.» این انجمن در این بیانیه که به مناسبت «اتفاق تأسف‌بار سقوط هواپیمای مسافربری و سیاست خبری رسانه‌های کشور» منتشر شد، از فقدان «سامانه پدافندی رسانه‌ای» در ایران ابراز تاسف کرده و از همه همکاران رسانه‌ای خواست: «از این پس بدون ملاحظات مرسوم در تهیه خبر، گزارش و تحلیل اقدام کنند و پرسشگری را به مرکز فعالیت رسانه‌ای خود بازگردانند. رسانه بوق نیست و پنهان‌کاری …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
آیا اتفاقات رخ داده در چند ماه اخیر فکر مهاجرت را در ذهن ایرانیان بیشتر از پیش زنده کرده است؟
پرواز نخبگانِ مهاجرزهرا داستانیبراساس داده‌های پیمایش مقطعی، نزدیک به نیمی از جمعیت ایران تمایل به مهاجرت دارند و آن را می‌توان در شمار ورزشکاران و نخبگانی دید که از ایران به سوی مقاصدی دیگر در پروازند. و از قضا پرواز 752 هواپیمایی اوکراینی به مقصد «کی‌یف» از جمله این پرواز‌ها بود که نزدیک به ۲۳ دانش‌آموخته دانشگاه‌های ایران از جمله صنعتی شریف، امیرکبیر،‌ علم و صنعت و خواجه نصیرالدین طوسی را با خود به کانادا می‌برد؛ پروازی که هرگز به مقصد نرسید. تمایل به خروج از یک کشور با آمار ثبت‌‍ شده مهاجران خارج از کشور تفاوت معناداری دارد. تمایل یک خواسته ذهنی است در حالی ‌که تا اقدام برای مهاجرت و تحقق مهاجرت باید گام‌های متعددی برداشته شود و عده‌ای در این بین از تحقق این خواسته باز‌می‌مانند. با این حال …