شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
نوسان قیمت ارز
۲ روز قبل
بهبود وضعیت خرده فروشی در مرداد
در حالی که گزارش دوره سوم طرح «شامخ» افزایش میزان رکود خرده‌فروشان در تیر نسبت به خرداد ۹۹ را نشان داده بود، گزارش دوره چهارم شامخ حاکی از بهبود وضعیت خرده‌فروشی در مرداد نسبت به تیر است.به گزارش مهر به نقل از اتاق اصناف، معاونت اقتصادی و برنامه‌ریزی اتاق اصناف ایران، گزارش دوره چهارم طرح شاخص مدیران خرید (PMI) خرده‌فروشی را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، شامخ کل (۵۱.۱۹)، نشان‌دهنده بهبود وضعیت بخش خرده‌فروشی در مرداد ماه ۱۳۹۹ نسبت به تیرماه ۱۳۹۹ (۳۷.۵۰) است.همچنین شاخص سرعت انجام یا تحویل سفارش و یا فرایند کار (۵۵.۹۵) در مرداد، بیشترین میزان شاخص‌ها در بین ۵ مولفه اصلی شامخ بوده است. شاخص میزان سفارشات جدید مشتریان (۴۰.۴۸) در مرداد، کمترین مقدار شاخص در بین ۵ مولفه اصلی شامخ بوده است. بیشترین …
تاثیر نوسان قیمت ارز در کسب‌وکارهای صنعت چوب
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / صنعت چوب / کسب و کار / تولید داخلی
تاثیر نوسان قیمت ارز در کسب‌وکارهای صنعت چوب
با شیوع کرونا و تاثیر آن بر فعالیت‌های اقتصادی وضعیت صنعت چوب و دکوراسیون نیز از این نوسانات بی‌نصیب نمانده است.
کاهش قیمت دلار چقدر محتمل است؟ | دلایل چندگانه نوسان قیمت ارز در بازار
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
کاهش قیمت دلار چقدر محتمل است؟ | دلایل چندگانه نوسان قیمت ارز در بازار
روند قیمت‌ها در بازار ارز، از پرنوسان بودن این بازار حکایت دارد؛ افزایش قیمت‌ها در این چند روز آن‌چنان نبوده است، اما با این حال، این نگرانی و ابهام وجود دارد که آیا شرایط این روزهای بازار، احتمال رشد قیمت‌ها را خبر می‌دهد.
قیمت خودرو کارکرده در بازار امروز ۱ شهریور
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
قیمت خودرو کارکرده در بازار امروز ۱ شهریور
حذف قیمت از آگهی‌های فروش خودرو و نوسان قیمت ارز دو دلیل عمده برای شفاف نبودن قیمت‌ها در بازار خودرو شده است. در این گزارش سعی کرده‌ایم به وضعیت قیمت خودروها در بین محصولات کارکرده بپردازیم.
تاثیر نوسان‌های انس جهانی بر بازار طلا/ چرا حباب سکه کاهش پیدا کرد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / بازار طلا / قیمت طلا / قیمت بازار طلا
تاثیر نوسان‌های انس جهانی بر بازار طلا/ چرا حباب سکه کاهش پیدا کرد؟
بازار طلا به آرامی و به دور از هیاهو در چند ماه اخیر و به موازات ارز رشد قیمت قابل توجهی را تجربه کرد. با این تفاوت که در مقایسه با بازار سرمایه و ارز، همچنان بازار امنی برای سرمایه‌گذاران سنتی محسوب می‌شود. یک فعال و کارشناس بازار طلا در گفتگو با رویداد ۲۴ در این باره گفت: علاوه بر نوسان‌های انس جهانی، ما نوسان قیمت ارز را هم در داخل کشور داریم، از آنجایی که این تغییر قیمت وجود دارد قیمت طلا نیز همیشه تاحدودی شاهد تغییر است.
سردرگمی فعالان اقتصادی با تغییر قواعد تخصیص ارز
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / ارز / حقوق / دولت / مشکلات / وزارتخانه
سردرگمی فعالان اقتصادی با تغییر قواعد تخصیص ارز
در ماه‌های گذشته فعالان اقتصادی با آسیب‌های زیادی روبه‌رو شدند، شیوع کرونا، مشکلات تحریم، نوسان قیمت ارز در کنار تصمیم‌های اشتباه دولت برای درآمدزایی، آسیب‌های وسیعی به فعالان اقتصادی می‌زند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
گزارش برقی مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان به مناسبت روز خبرنگار
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با گرامیداشت و تبریک روز خبرنگار، از وضعیت شبکه برق و مشکلات آن گزارشی را ارائه کرد.محمود دشت بزرگ با بیان اینکه روز خبرنگار (۱۷ مرداد) فرصتی است تا از تلاشگران عرصه رسانه که حلقه واسط بین حاکمیت و مردم است تشکر و قدردانی کرد، گفت: فعالین عرصه رسانه پل ارتباطی سازمان ها با مردم هستند و ضمن انعکاس اخبار و دستاوردهای بخش های مختلف نقش سخنگوی مردم را نیز بر عهده دارند و کم و کاستی ها را اطلاع رسانی می کنند.وی بیان کرد: در سالیان اخیر بحث مدیریت مصرف یکی از راهبردهای اساسی صنعت برق کشور بوده و نقش کلیدی در این مساله را رسانه ها بر عهده داشته اند و همکاری آنها با این این شرکت باعث شده تا رتبه اول مدیریت مصرف در کشور را استان خوزستان کسب کند.مدیرعامل شرکت برق منطقه …
خاموشی‌های کوتاه‌مدت خوزستان، ناخواسته‌اند
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / برق / شرکت برق منطقه‌ای خوزستان / خاموشی
خاموشی‌های کوتاه‌مدت خوزستان، ناخواسته‌اند
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: خوزستان در توسعه زیرساخت‌های برق به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده بود اما با اعمال تحریم‌ها، نوسان قیمت ارز و بیماری کرونا، روند نوسازی دچار مشکلاتی شده است.
نماینده مجلس: گرانی مصالح ساختمانی ربطی به افزایش قیمت ارز ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / طرح اقدام ملی مسکن / کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / خدابنده / سازمان ملی زمین و مسکن / مصالح ساختمانی / نماینده مجلس شورای اسلامی / دولت / مسکن
نماینده مجلس: گرانی مصالح ساختمانی ربطی به افزایش قیمت ارز ندارد
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تولید مصالح ساختمانی در کشور بیشتر از نیاز بازار است و افزایش اقلامی مانند میلگرد و سیمان ربطی به نوسان قیمت ارز ندارد.
جزئیات بازداشت یکی از بزرگترین دلالان ارزی کشور
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
جزئیات بازداشت یکی از بزرگترین دلالان ارزی کشور
تسنیم نوشت: رئیس پلیس تهران بزرگ جزئیات بازداشت یکی از بزرگترین دلالان ارزی را تشریح کرد و گفت: این شخص با شبکه‌ای که ایجاد کرده بود به شدت روی نوسان قیمت ارز تأثیرگذار بود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
تدبیر یا هیجان ارزی در عصر تحریم
رضا کربلائی_روزنامه نگار ورود قیمت دلار آمریکا به کانال 20هزار تومانی در صرافی‌های مجاز و فروکش کردن بخشی از التهاب تقاضای سفته‌بازی و سرمایه‌گذاری در بازار ارز نشان می‌دهد که تدبیر ارزی اتخاذ شده از سوی بانک مرکزی آن هم در اوج فشار حداکثری آمریکا و متحدان‌ منطقه‌ای این کشور، تاکنون باعث شده تا نوسان قیمت ارز کاهش یابد و انتظار می‌رود با تداوم سیاست‌های پولی و همچنین ارزی از سوی نهاد سیاستگذار ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم شود. در ارتباط با تحولات ارزی هفته‌های اخیر ضرورت ایجاب می‌کند تا واقع‌بینی …
افزایش ۳۴ درصدی تحویل خودرو به مشتریان سایپا
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / سایپا / اخبار سایپا
افزایش ۳۴ درصدی تحویل خودرو به مشتریان سایپا
گروه خودروسازی سایپا با وجود محدودیت‌های پیش‌آمده در فرآیند زنجیره تامین قطعات به دلیل نوسان قیمت ارز و نیز مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، افزایش ۳۴ درصدی در تحویل خودرو به مشتریان را در مقایسه با مدت مشابه سال پیش ثبت کرد.
از ظرفیت «ارز دیجیتال» در معاملات استفاده کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / بیت کوین / ارز دیجیتالی / نوسان قیمت ارز / استانی-سیاسی
از ظرفیت «ارز دیجیتال» در معاملات استفاده کنیم
یک نماینده سابق مجلس، گفت: با توجه به اینکه ارز دیجیتال قابل تحریم نیست باید از ظرفیت ارزهای دیجیتال(بیت کوین) در معاملات به خوبی استفاده کنیم.
واکنش مهم رئیس‌ کل بانک مرکزی به نوسان قیمت ارز
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
واکنش مهم رئیس‌ کل بانک مرکزی به نوسان قیمت ارز
توضیحات عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی را در مورد بازار ارز در حاشیه جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در این ویدئو بشنوید.
تغییرات قیمت دلار و یورو در سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / قیمت دلار / قیمت یورو / نوسان قیمت ارز
تغییرات قیمت دلار و یورو در سال ۹۸
به گزارش ایبِنا، براساس آمار بانک مرکزی متوسط قیمـت فروش یک دلار آمریکا در اسفندماه ١٣٩٨ در بازار آزاد شهر تهران ۱۵ هزار و ۲۲۳ تومان بود که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۱.۶ درصد و ۱۴.۹ درصد افزایش داشت. همچنین حداقل و حداکثر نرخ فروش یک دلار آمریکا در ماه مذکور به ترتیب ۱۴ هزار و ۳۳۲ تومان و ۱۵ هزار و ۸۴۰ تومان بوده است.
قیمت دلار و یورو امروز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۹/ افزایش ۲۵۰ تومانی نرخ دلار در صرافی ملی
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
قیمت دلار و یورو امروز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۹/ افزایش ۲۵۰ تومانی نرخ دلار در صرافی ملی
بازار ارز در پنجمین روز هفته، همچنان به روندی افزایشی روزهای اخیر ادامه می دهد. این در حالی است که بازارساز با افزایش نرخ سعی در مدیریت نوسان قیمت ارز داشته باشد، هرچند همچنان شاهد قیمت گذاری دلار آزاد در کانال هفده هزار تومانی هستیم.
حساب‌وکتاب نوسان قیمت ارزهای دیجیتال
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
حساب‌وکتاب نوسان قیمت ارزهای دیجیتال
ارزهای دیجیتال، چندسالی است به‌طورجدی در عرصه اقتصادی جهانی شروع به عرض‌اندام کرده و کم‌کم جای پای خود را در مبادلات تجاری باز کرده‌اند. اما آیا این ارزها بدون مشکل هستند و نوسانات قیمت آن‌ها به دلیل اغراض سوداگرانه نیست؟ محققان کشور در پژوهشی به این سؤال پاسخ داده‌اند.
صنایع معدنی در تله دلار؛ نرخ‌گذاری دوگانه وزارت صنعت، «کنسانتره جلال‌آباد» را به مرز تعطیلی کشاند
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
صنایع معدنی در تله دلار؛ نرخ‌گذاری دوگانه وزارت صنعت، «کنسانتره جلال‌آباد» را به مرز تعطیلی کشاند
نوسان قیمت ارز در بازارهای کالایی اقتصاد ایران علاوه بر مصرف‌کنندگان، کارخانه‌های تولیدکننده را با چالش جدی مواجه کرده است. وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی تنظیم روابط مالی و اقتصادی میان شرکت‌های زیرمجموعه خود و تولیدکنندگان کالاهای دلاری، در این مدت نه‌تنها به رفع این چالش‌ها کمکی نکرده است که خود نیز با اتخاذ سیاست‌های متناقض به مانعی برای خروج شرکت‌ها از بحران ارزی تبدیل شده است. در یکی از آخرین نمونه‌ها اعمال نرخ‌های غیراقتصادی و رفتار تعزیراتی با یک کارخانه صنایع معدنی ۴۰۰ نفر از شاغلان آن را تا مرز بیکاری پیش برده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
خودرو در مدار افزایش قیمت
در حالی که روز به روز بر قیمت خودرو در بازار داخلی افزوده می‌شود، برخی کارشناسان این صنعت عرضه کم و نارست را علت افزایش قیمت‌ها می‌دانند اما خودروسازان و انجمن آنها با اتکا بر آمارهای تولید ماهانه این موضوع را رد می‌کنند، گزارش زیر به این موضوع از چند منظر می‌پردازد.به گزارش ایسنا، مدتی است که قیمت خودرو در بازار به صورت روزانه روند صعودی به خود گرفته و در این روزها در اوج به سر می‌برد. سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران درباره دلیل گران شدن روزانه خودرو اظهار کرد: زمانی که بازار جذاب می‌شود، صف تشکیل شده که علاوه بر آنکه به افزایش قیمت‌ها دامن می‌زند، کیفیت را کاهش می‌دهد. زمانی که حتی این کالا با کاهش کیفیت هم مجددا مشتری دارد و خریدار برای خرید مشتاق است، تولیدکننده …
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
عوامل رشد قیمت خودرو در بازار
به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو، علاوه بر اینکه برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی سبب التهاب بازار می‌شود، عدم تناسب عرضه و تقاضا، تعهدات معوق سال گذشته، نوسان قیمت ارز، تورم، فاصله زیاد قیمت کارخانه و بازار و همچنین افزایش تقاضای شب عید همگی از جمله مواردی است که سبب افزایش قیمت خودرو شده است. حسن کریمی‌سنجری افزود: در حال‌حاضر بالغ بر ۳۵ درصد، مازاد تقاضای خودرو نسبت به عرضه در ایران وجود دارد؛ این در حالی است که تقاضاهای پاسخ داده نشده سال گذشته نیز به سال‌جاری اضافه و بر التهاب بازار افزوده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / افزایش قیمت خودرو / بازار خودرو / قیمت ماشین / گرانی خودرو
۶ عامل گرانی خودرو/ از «تورم» تا «افزایش تقاضای شب عید»
ایسنا نوشت: به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو، علاوه بر اینکه برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی سبب التهاب بازار می‌شود، عدم تناسب عرضه و تقاضا، تعهدات معوق سال گذشته، نوسان قیمت ارز، تورم، فاصله زیاد قیمت کارخانه و بازار و همچنین افزایش تقاضای شب عید همگی از جمله مواردی است که سبب افزایش قیمت این کالا شده و باعث می‌شود که روند ثبات و نزول برای این بازار دور از انتظار شود. این درحالی است که از افزایش هزینه‌های خودروسازان نیز به دلیل هزینه تحریم‌های خارجی در کنار تحریم‌های داخلی، تامین قطعات و ارز و... نیز که تاثیرگذار بر قیمت خودرو هستند، نباید غافل شد. 
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / بازار خودرو / قیمت خودرو
مسئول آشفتگی بازار خودرو چه کسی است؟
به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو علاوه بر عرضه کم، نوسان قیمت ارز نیز موجب بهم ریختگی بازار خودرو شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
فاصله قیمت کارخانه و بازار خودروهای پرتیراژ افزایش یافت
نوسان قیمت انواع خودروهای کمتر از 100میلیون تومان موجب افزایش فاصله قیمت کارخانه و حاشیه بازار این خودروها طی 3‌ماه گذشته شده است. به گزارش همشهری، سیر صعودی قیمت انواع خودروهای پرتقاضا در بازار در حالی ادامه دارد که شرکت‌های خودروسازی و متولیان صنعت خودرو از بهبود شرایط تولید و عرضه این خودروها در آذرماه امسال نسبت به آبان‌ماه خبر می‌دهند. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران از اختلاف قیمت 13تا 44میلیون تومانی خودروهای کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان خبر داده و گفت: نوسان قیمت ارز و کاهش …
۱۳۹۸/۰۹/۰۷
گام‌های لرزان ثبات زیرسایه جو روانی
کیمیا نجفییک‏شبه بنزین گران شد، اتفاقی که از تحلیلگران و صاحب‌نظران گرفته تا تک‏تک شهروندان نظرات متفاوتی را در خصوص آن مطرح می‌کردند. اما موضوع اصلی گرانی بنزین آهسته‏آهسته کنار گذاشته شد و پس از آن، بحث افزایش قیمت در بازارهای اقتصادی به بهانه افزایش نرخ بنزین به میان آمد. نگرانی افزایش قیمت در بازارهای اقتصادی در حالی به وجود آمد که مسئولان از ابتدای ماجرا وعده‌ عدم افزایش قیمت در بازارهای مختلف را داده بودند. البته این وعده‌ها علی‌رغم تلاش‌های دولت و همچنین تشدید نظارت‌ها به‌طور کامل عملی نشد و پس از آن برخی از مسئولان هم به مسئله گرانی در بخش‌های مختلف اشاره کردند. در این راستا می‌توان به گفته‌های رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه همایش نقش فعالان اقتصادی در تحقق گام دوم انقلاب …
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی ایران / قیمت دلار
توضیحات همتی در خصوص نوسان قیمت ارز در یک هفته اخیر
رئیس کل بانک مرکزی گفت: جو روانی ناشی از افزایش نرخ بنزین، شروع تسویه حساب با خارجی‌ها، تعلل در ارایه ارزهای صادراتی و فروش با نرخ‌های بالاتر، علت اصلی افزایش قیمت دلار در بازار است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / قاچاق بنزین / قیمت بنزین
مقایسه قیمت بنزین در ایران با همسایگان و دیگر کشورها
قیمت بنزین در ایران لیتری هزار تومان است و برای مقایسه قیمت آن با دیگر کشورها باید برابری ریال با دلار را مدنظر قرار داد که باتوجه به نوسان قیمت ارز در بازار آزاد نرخ بنزین دائماً درحال تغییر می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
نوسان قیمت ارز به نفع صادرکننده است یا تولیدکننده؟
هرچند ممکن است افزایش نرخ ارز پیامدهای مثبتی، مانند تأمین کسری بودجه و رشد صادرات را در بر داشته باشد، اما بدون شک این آثار مثبت مشروط به شرایط خاصی است، ضمن اینکه اثرات منفی آن برای کشورهایی مثل ایران که وابستگی زیادی به درآمدهای نفتی دارند به مراتب بیشتر است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶
قیمت طلا|قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز سه شنبه ۹۸/۰۶/۲۶
شفقنا اقتصادی_ قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز ۴ میلیون و ۳۳ هزار تومان و طلای ۱۸عیار هم ۴۰۶ هزار و ۶۰۰ تومان شده است. به گزارش شفقنا اقتصادی، همزمان با نوسان قیمت ارز در بازار، قیمت طلا و سکه نیز نسبت به روز قبل، با افزایش همرا…
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / دخالت بانک مرکزی در بازار ارز / کانون صرفان / کاهش قیمت ارز / نوسان قیمت ارز
رئیس کانون صرافان: بانک مرکزی تزریق مداخله ای ارز در بازار ندارد
رییس کانون صرافان با بیان اینکه بانک مرکزی تزریق مداخله ای ارز در بازار ندارد، گفت: بازار ارز به تعادل و ثبات رسیده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
نوسان ارز، بازار صادراتی عراق و افغانستان را از ما گرفت/ مسیر ترانزیت موتورسیکلت‌های چینی شدیم
ایلنا: ما در سال‌های قبل به عراق و افغانستان صادرات داشتیم اما به دلیل نوسان قیمت ارز و عدم مشخص شدن قیمت نهایی اکنون تبدیل به یک مسیر ترانزیتی برای موتورسیکلت‌های…
۱۳۹۸-۰۶-۰۲ / راهنمای خرید / قیمت دلار / قیمت طلا
نوسان قیمت ارز و طلا در مرداد ماه؛ ثبات مشکوک!
تا نیمه اول مرداد قیمت طلا در بازار بین محدوده ۴۰۰ تا ۴۱۰ هزار تومان نوسان داشت. از آن به بعد دامنه نوسانات قیمت طلا کمی افزایش پیدا کرد و در نیمه دوم مرداد، طلا در کانال ۴۱۰ هزار تومانی قرار گرفت. این موضوع نشان می‌دهد، مرداد امسال قیمت طلا هیچ تبعیتی از قیمت دلار در بازار نداشته و به‌کلی روند متفاوتی از خود نشان داده است
۱۳۹۸/۰۴/۲۳ / صنعت و معدن / رونق تولید / سمنان / نقدینگی / روز صنعت و معدن
نیاز صنایع به نقدینگی ۲.۵ برابر شد
سمنان- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نیاز صنعت و تولید کشور به نقدینگی، به دلیل فشارهای خارجی و نوسان قیمت ارز، در ماه های گذشته ۲.۵ برابر شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸
افزایش سرعت عملکرد لپ‌تاپ‌ها با مهاجرت به حافظه‌‌های SSD
 در روزهایی که نوسان قیمت ارز امکان به‌روزکردن گجت‌های دیجیتال را سخت‌تر از پیش کرده، کُندشدن گجت‌هایی نظیر لپ‌تاپ‌ها می‌تواند بیش‌از‌پیش کاربران را آزار دهد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
شایعات سیاسی درباره جنگ و مذاکره بر نوسان قیمت ارز تاثیرگذار است
رئیس بانک مرکزی گفت: من نمی‌توانم بگویم قیمت ارز در آینده چه می‌شود اما امیدواریم شرایط بهتر شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸
بررسی دلیل نوسانات اخیر قیمت سکه
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نوسان قیمت ارز و سکه حاصل جو روانی حاکم بر بازار است، گفت: برنامه مداری تیم اقتصادی دولت می‌تواند شوک‌های احتمالی را به حداقل برساند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
تقلای بازار مسکن برای شکستن قیمت ها
مشهد- ایرنا- بازار مسکن در کلانشهر مشهد گرفتار رکودی است که نوسان قیمت ارز و افزایش نرخ نهاده های ساختمانی بر عمق آن افزوده است و خروج از این رکود و شکستن قیمت ها نیاز به تزریق نقدینگی، افزایش مولفه های تشویقی و تدبیر دولت دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •