جمعه, ۱۳ تیر, ۱۳۹۹ / 3 July, 2020
آشوب در آمریکا
تأملی در نامه موسوی خوئینی‌ها
۴ روز قبل / محمدکاظم انبارلویی / موسوی خوئینی ها / نامه موسوی خوئینی‌ها
تأملی در نامه موسوی خوئینی‌ها
وقتی یک عالم پرده‌نشین سخن می‌گوید، باید استقبال کرد و در نقد آن ادبیات گفت‌وگو را در سطح ملی ارتقا داد و آن را مدیریت کرد.1- دشمن از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 76 به این فکر افتاد برای ضربه زدن به نظام، کافی است «دز رقابت» در داخل را مدیریت کرد و از آن یک نبرد نرم فتنه‌آمیز ساخت. برای همین موفق شد به بهانه تعطیلی روزنامه سلام به مدیرمسئولی آقای خوئینی‌ها، فتنه 18 تیر سال 78 را پس از دو سال از روی کار آمدن خاتمی کلید بزند.همین شیوه را 10 سال بعد به بهانه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری سال 88 به کار برد و 8 ماه کشور را دچار اغتشاش و آشوب کرد. در هر دو فتنه، مجمع روحانیون مبارز و علمای محترم آن به‌ویژه حجت‌الاسلام سیدمحمد موسوی خوئینی‌ها …
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / تضاهرات ضد آمریکایی / دونالد ترامپ / نژاد پرستی
ترامپ رهبر جنبش سیاه‌پوستان را به «خیانت، آشوب و شورش» متهم کرد
به گزارش فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر رهبر جنبش «زندگی سیاه‌پوستان اهمیت دارد» را به خیانت متهم کرد.
مصاحبه | هدف آمریکا از «قانون قیصر» ایجاد آشوب در سوریه است/ با تکیه بر توان داخلی و متحدین خود با آن مقابله می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
مصاحبه | هدف آمریکا از «قانون قیصر» ایجاد آشوب در سوریه است/ با تکیه بر توان داخلی و متحدین خود با آن مقابله می‌کنیم
وکیل سوری و کارشناس امور بین‌الملل هدف آمریکا از «قانون قیصر» را تشدید فشار علیه ملت سوریه با هدف ایجاد آشوب در این کشور دانست.
اقدامات جدید آمریکا برای فشار بر مقاومت؛ سزار در شام و آشوب در لبنان
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / لبنان / سوریه / قانون قیصر / امیر حسین رجبی معمار
اقدامات جدید آمریکا برای فشار بر مقاومت؛ سزار در شام و آشوب در لبنان
آمریکا سناریوهای جدیدی را برای تشدید فشارها بر محور مقاومت در سوریه و لبنان شروع کرده است.
اگر من پیروز انتخابات نشوم، کل کشور مینیاپولیس می‌شود!
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اگر من پیروز انتخابات نشوم، کل کشور مینیاپولیس می‌شود!
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با موضوع روز پدر در حالی که در کنار پسر بزرگش نشسته بود، تصویری هولناک از آمریکا تحت ریاست جمهوری جو بایدن ارائه داد. به نوشته روزنامه دیلی‌میل، دونالد ترامپ، هشدار داد: اگر من در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ پیروز نشوم و جو بایدن رئیس‌جمهور شود، کل کشور به مینیاپولیس تبدیل خواهد شد. احساس می‌کنم اگر دموکرات‌ها وارد کاخ سفید شوند، عاقبت کشورمان به معنای واقعی کلمه رکود و افسردگی خواهد بود شبیه چیزی که تاکنون شاهد آن نبوده‌اید. مینیاپولیس شهری است که در آن جورج فلوید، یک مرد سیاه پوست به دست یک افسر سفید پوست کشته شد؛ رویدادی که موجی از اعتراضات ضد نژاد پرستی با شعار «زندگی سیاه پوستان مهم است» را در سراسر آمریکا …
«همه می‌دانند»حتی دشمنان ترامپ!
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
«همه می‌دانند»حتی دشمنان ترامپ!
حتی دشمنان دونالد ترامپ می دانند که او همواره در هرج و مرج، وضعیت بهتری داشته است. بنابراین با توجه به سابقه تکیه او به رأی کالج الکترال، جای تعجب نیست اگر او از آشوب های اعتراضات سراسری در آمریکا برای گرفتن امتیاز قاطع سیاسی استفاده کند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
شورش ترامپ علیه فوتبال آمریکا
[شهروند] درگیری‌های رئیس‌جمهوری آمریکا با جامعه ورزش این کشور اصلا تمام نخواهد شد و هر از چندگاهی باید شاهد تنش‌های عجیب بین دونالد ترامپ و ورزشکاران رشته‌های مختلف باشیم. تازه‌ترین درگیری به تنش بین فدراسیون فوتبال آمریکا و ترامپ اختصاص دارد. بعد از آنکه فدراسیون فوتبال آمریکا اعلام کرد تصمیم گرفته فوتبالیست‌های این کشور را در زمان پخش سرود ملی مجبور به ایستادن نکند، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده از این تصمیم فدراسیون به‌شدت انتقاد کرده و گفته دیگر مسابقات فوتبال آمریکا را تماشا نخواهد کرد. این درحالی است که کشته‌شدن جرج فلوید توسط پلیس این کشور با تظاهرات و آشوب گسترده در آمریکا همراه شده و بسیاری از چهره‌های مشهور فرهنگی و ورزشی این …
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
صحنه قتل مرد سیاه پوست دیگر به دست پلیس سفید در آتلانتا آمریکا(فیلم)
مامور پلیس در شهر آتلانتا آمریکا جمعه شب در محوطه پارکینگ یک رستوران در جنوب شرقی این شهر با شلیک گلوله جان یک جوان 27 ساله سیاه پوست را گرفت.مرگ" ریشارد بروکس" 27 ساله منجر به موج جدیدی از اعتراضات و آشوب در شهر آتلانتا آمریکا شده است.
خرید سلاح اولویت ایران نیست، حق ماست؛ از حقمان نمی گذریم
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / رفع تحریم های تسلیحاتی / ایران و امریکا / خرید اسلحه / خرید تسلیحاتی ایران / ایران و روسیه / ایران و چین
خرید سلاح اولویت ایران نیست، حق ماست؛ از حقمان نمی گذریم
محمد مهدی مظاهری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: حال در شرایطی که تنها حدود ۴ ماه تا اجرایی شدن این مزیت برجام برای جمهوری اسلامی ایران باقی مانده، ایالات متحده آمریکا با همراهی دیگر دشمنان و رقبای منطقه ای کشورمان دست به کار شده اند تا راه را بر هر نوع بهره بردن ایران از توافق برجام ببندند و مانع رفع این تحریم ها شوند. سؤالی که در اینجا مطرح می شود این است که ایالات متحده چه منافعی در پیگیری این مسأله دارد که حتی در بحبوحه آشوب های داخلی خود نیز آن را رها نکرده و در مقابل ایران چه می تواند بکند؟
ناجا: آمریکایی‌ها از امنیت مردم ایران عصبانی هستند
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / سخنگوی ناجا / سردار نوریان / نیروی انتظامی
ناجا: آمریکایی‌ها از امنیت مردم ایران عصبانی هستند
به گزارش پایگاه خبری پلیس، در پی اعلام وزارت خزانه داری آمریکا در قرار دادن نام برخی فرماندهان نیروی انتظامی در فهرست افراد تحریم شده توسط آمریکا، سردار احمد نوریان سخنگوی ناجا با محکومیت و مضحک خواندن این اقدام غیر قانونی و نابخردانه، آن را در امتداد راهبرد به اصطلاح فشار حداکثری بر ایران قلمداد  کرد و اظهار داشت: در حالی که تنش و آشوب های خیابانی علیه نژادپرستی کاخ سفید و سیاست های ضد سیاه پوستان این دولت، ناآرامی های بحران کرونا در این کشور را تشدید کرده، انتشار اخبار و جریان سازی رسانه ای وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر تحریم مجدد جمهوری اسلامی و وزیر کشور و فرماندهان نیروی انتظامی، هیچ محصولی غیر از سرزنش برای تحریم کنندگان نداشته است.
خبرنگار وال استریت ژورنال: آمریکا به‌دنبال صدور قطعنامه ضد ایرانی در نشست شورای حکام
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
خبرنگار وال استریت ژورنال: آمریکا به‌دنبال صدور قطعنامه ضد ایرانی در نشست شورای حکام
خبرنگار وال‌استریت‌ژورنال در بروکسل در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: «درک من این است که در وین، در آستانه نشست هفته آتی شورای حکام آشوب محض برقرار است. این را می‌دانم که آمریکایی‌ها خواستار توافق بر سر قطعنامه‌ای جهت محکوم کردن عدم همکاری ایران با آژانس در موضوع توافقات پادمانی هستند.»
زاخارووا: آشوب امروز آمریکا حاصل اقدامات چندین ساله‌اش در جهان است
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / روسیه / آمریکا / اعتراضات در آمریکا / جورج فلوید
زاخارووا: آشوب امروز آمریکا حاصل اقدامات چندین ساله‌اش در جهان است
سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد، اوضاع امروز آمریکا نتیجه اقدامات و طرح‌هایی است که طی سال‌های گذشته در کشورهای جهان انجام داده است.
برپایی نماز وحدت در خیابان‌های ملتهب آمریکا + فیلم
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / اخبار "آمریکا" / آمریکا
برپایی نماز وحدت در خیابان‌های ملتهب آمریکا + فیلم
فیلمی از نماز وحدت مسلمانان در دل خیابان‌های پر آشوب این روزهای آمریکا در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود.
چهره عیان لیبرال دموکراسی آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / سید جلال ساداتیان / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ
چهره عیان لیبرال دموکراسی آمریکا
در روزهای اخیر انتشار ویدیویی از قتل دردناک سیاه پوست آمریکایی در مینیاپولیس آمریکا را به آشوب کشیده است و مردم مختلف کشورهای دنیا با جرج فلوید ابراز همبستگی و سیاست های نژادپرستانه را محکوم کردند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
جمهوریخواهان، پشت ترامپ
جواد نصرتی ـ خبرنگار اعضای ارشد حزب جمهوریخواه، انتقادهای بسیار تند از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را نادیده گرفته‌اند و چند‌ ماه مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری، تمام قد از او در میانه آشوب عظیم اجتماعی در کشورشان دفاع می‌کنند. به‌گزارش سی‌ان‌ان، آنها حتی انتقادهای سخت و تند ژنرال جیم متیس یکی از همفکران پیشین خود را هم نادیده گرفته‌اند. وزیر دفاع پیشین دولت ترامپ، در یکی از تندترین انتقادها از ترامپ، گفته است که رئیس‌جمهور آمریکا حتی تمایل ندارد وانمود کند که به‌دنبال اتحاد است. متیس، در …
مرگ جورج فلوید و تظاهرات جهانی علیه خشونت های پلیس   گالری
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / تظاهرات آمریکا / نه به خشونت پلیس / زندگی سیاه پوستان اهمیت دارد / نژادپرستی / جورج فلوید / خشونت پلیس / تظاهرات کنندگان / جنبش اعتراضی
مرگ جورج فلوید و تظاهرات جهانی علیه خشونت های پلیس گالری
هزاران تظاهرات کننده در حالی که شعار «سکوت خشونت است» و «بی عدالتی نمی تواند صلح در پی داشته باشد» خیابان های واشنگتن، پایتخت ایالات متحده، را به آشوب کشیدند. این ناآرامی ها در آمریکا و بسیاری از دیگر شهرهای جهان در پی کشته شدن جورج فلوید، مردی سیاه پوست از مینیاپولیس، توسط یک پلس سفیدپوست آغاز شد. فعالان مخالف خشونت های نیروهای پلیس به طرفداری از فعالان «زندگی سیاه پوستان اهمیت دارد» درآمدند.
منصرف شدن ترامپ از اعزام ارتش  برای سرکوب شهرهای شورشی
۱۳۹۹/۰۳/۱۵
منصرف شدن ترامپ از اعزام ارتش برای سرکوب شهرهای شورشی
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نظر خود را درباره استفاده از ارتش آمریکا برای سرکوب آشوب ها در این کشور را تغییر داد.
طلا ارزان شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / دلار / بورس
طلا ارزان شد
فارس نوشت: با افزایش ارزش بازارهای بورس به بالاترین رقم ۳ ماه گذشته به علت خوش بینی در مورد بهبود اقتصادی جهانی، قیمت طلا کاهش یافت، اما این افت قیمتی با تضعیف ارزش دلار و آشوب ها در آمریکا محدود بود.
ترامپ: رسانه‌ها و
۱۳۹۹/۰۳/۱۴
ترامپ: رسانه‌ها و "اخبار جعلی" شرارت چپ‌گرایان افراطی را کم اهمیت جلوه می دهند / بسیار محتمل است که با دموکرات‌ها همدست باشند
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تویتتی نوشت: بسیار تاسف‌آور است که می‌بینیم رسانه‌های جمعی با اخبار جعلی شدت، اهمیت و شرارت چپ‌گرایان افراطی، غارت‌گران و اراذل و اوباش را کم اهمیت جلوه داده و شهرهایی را که تحت کنترل لیبرال دموکرات‌ها است را به ناآرامی و آشوب کشیده است. بسیار محتمل است که همه آنها با یکدیگر همدست باشند.
ترامپ، رسانه‌ها و
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / اعتراضات آمریکا / دونالد ترامپ
ترامپ، رسانه‌ها و "اخبار جعلی" را در اعتراضات مقصر دانست
به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت نیوز، رئیس جمهور آمریکا از افرادی که از منع رفت‌وآمد اعمال شده در شهر واشنگتن سرپیچی می‌کنند، انتقاد کرد و در تویتتی نوشت: بسیار تاسف‌آور است که می‌بینیم رسانه‌های جمعی با اخبار جعلی شدت، اهمیت و شرارت چپ‌گرایان افراطی، غارت‌گران و ارذل و اوباش را کم اهمیت جلوه داده و شهرهایی را که تحت کنترل لیبرال دموکرات‌ها است را به ناآرامی و آشوب کشیده است. بسیار محتمل است که همه آنها با یکدیگر همدست باشند.
زیر پوست اعتراضات در آمریکا؛ میراث ترامپ به باد خواهد رفت؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / جورج فلوید / نزادپرستی / پلیس آمریکا / سیاهپوستان آمریکا / ترامپ / اعتزاضات آمریکا
زیر پوست اعتراضات در آمریکا؛ میراث ترامپ به باد خواهد رفت؟
مطهرنیا با تاکید براینکه به صورت تاریخی این نژادپرستی در پلیس آمریکا وجود داشته است، اظهار داشت: در گذشته کلانتر‌های شهر‌های کوچک آمریکا نژاد پرست بودند و بعد از اینکه شهر‌های آمریکا توسعه یافت، این کلانتر‌ها پلیس شدند و این نژاد پرستی را با خود به این ارگان وارد کردند و تا امروز نیز این مسئله ادامه پیدا کرده است، اما نکته مهم در مورد آشوب‌هاو اعتراضات این چندروزه در آمریکا این است که مسئله کرونا و چالش‌های مرتبط با آن از یک طرف و این مسئله نژاد پرستی از سوی دیگر، هر کدام به عنوان شکاف‌های امروز جامعه آمریکا به هم برخورد کرده و باعث بروز بلوا و آشوب در این کشور شده است.
شورش های داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / آشوب در آمریکا / اعتراضات آمریکا / جورج فلوید
شورش های داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است
به گزارش الف،‌ از روزی که ترامپ بدون حتی یک روز کار و فعالیت سیاسی و اجرایی در دستگاه های اجرایی آمریکا، از دل یک روند انتخاباتی طولانی و پر تنش گوی سبقت را از خانمی با ۸ سال سابقه بانوی اول بودن و ۴ سال ردای وزیر خارجه کشوری مانند آمریکا را پوشیدن، ربود و به کاخ سفید راه پیدا کرد، شروع به ایجاد تنش با عالم و آدم کرد. 
هشدار سفارت مالزی در آمریکا در مورد آشوب های این کشور
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / واشنگتن / مالزی / ایالات متحده آمریکا
هشدار سفارت مالزی در آمریکا در مورد آشوب های این کشور
تهران – ایرنا – همزمان با گسترش اعتراضات در شهرهای مختلف آمریکا سفارت مالزی در این کشور از اتباع مالزی خواست که برای حفظ ایمنی خود مراتب حزم و احتیاط را رعایت کنند.
بازداشت ۴۱۰۰نفر در اعتراضات آمریکا/ تا کنون ۵نفر کشته شده‌اند/ تلاش معترضان برای عبور از فنس‌های کاخ سفید + عکس
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / آشوب در آمریکا / اعتراضات در آمریکا / جورج فلوید / مردم آمریکا
بازداشت ۴۱۰۰نفر در اعتراضات آمریکا/ تا کنون ۵نفر کشته شده‌اند/ تلاش معترضان برای عبور از فنس‌های کاخ سفید + عکس
به گزارش فارس، اعتراضات به خشونت پلیس آمریکا با رنگین‌پوستان هنوز در شهرهای بزرگ و کوچک این کشور تداوم داشته و نیروهای امنیتی نیز به بازداشت معترضان ادامه می‌دهند.
اوبرایان:ایران و روسیه آمریکا را به آشوب کشیدند/اعلام منع آمد و شد و تعطیلی کاخ سفید و واشنگتن/واکنش تند پلوسی و پیوستن رئیس پلیس میشیگان به معترضان
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / کاخ سفید
اوبرایان:ایران و روسیه آمریکا را به آشوب کشیدند/اعلام منع آمد و شد و تعطیلی کاخ سفید و واشنگتن/واکنش تند پلوسی و پیوستن رئیس پلیس میشیگان به معترضان
با شدت گرفتن اعتراضات در آمریکا مشاور امنیت ملی کاخ سفید ایران و روسیه را متهم به دست داشتن در ناآرامی های این کشور کرد.همچنین شهردار واشنگتن نیز دستور منع آمد و شد را صادر کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / اعتراض به نژادپرستی / اعتراضات در آمریکا / جنبش آنتیفا
وزارت دادگستری آمریکا به دنبال شناسایی و بازداشت رهبران «آنتیفا»
به گزارش فارس، به دنبال اعتراضات گسترده در سراسر ایالات متحده در واکنش به قتل وحشیانه یک شهروند سیاهپوست به دست پلیس این کشور، وزارت دادگستری آمریکا بیانیه‌ای در این زمینه منتشر کرد.در این بیانیه آمده است، با شورشهایی که در بسیاری از شهرهای آمریکا در حال رخ دادن است، صدای اعتراضات مسالمت آمیز و قانونی توسط عناصر تندرو و خشونت آمیز ربوده شده است. در این بیانیه ادعا شده است، گروههایی تندرو و آشوب طلب در حال سوء استفاده از این اعتراضات هستند تا اهداف جداگانه و نیات خشن  خود را دنبال کنند. در ادامه این بیانیه آمده است، وقت آن رسیده است که از تماشای خشونت دست برداریم و جلوی آن رابگیریم. ادامه اغتشاشات و خشونتها اموال، جان و معیشت دیگران را می‌گیرد و در حقوق مسالمت آمیز معترضان …
وزارت دادگستری آمریکا تشدید اعتراضات در این کشور را کار عناصر آشوب طلب دانست
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
وزارت دادگستری آمریکا تشدید اعتراضات در این کشور را کار عناصر آشوب طلب دانست
وزارت دادگستری آمریکا در پی اعتراضات و گسترش ناآرامی در این کشور گروههایی که از آنها تندرو و خشونت طلب یاد کرد به موج سواری از این اعتراضات برای پیشبرد برنامه‌هایشان متهم کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
وزیر کشور ادعا کرد که در اعتراضات سال گذشته مقابله مسلحانه‌ای با مردم انجام نشده است
تخمین 200نفری کشته‌شدگان آبان 98 براساس سخنان رحمانی‌فضلیوزیر کشور با بیان اینکه دشمن دنبال ایجاد جنگ داخلی و سوری‌سازی ایران را داشت، گفت: همین روزها تعداد کشته‌های آبان اعلام می‌شود.به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی شنبه‌شب در برنامه «نگاه یک»، درباره زمان اعلام شدن ویروس کرونا، اظهار کرد: وزیر بهداشت در روز ۳۰ بهمن در دولت گزارش داد که دو مورد کرونا در قم گزارش شده است و ما هم در روز جمعه انتخابات را در پیش‌رو داشتیم. همان روز جلسه‌ای با وزارت بهداشت برگزار کردیم و آنها توصیه‌های از جمله حذف استامپ را مطرح کردند که ما هم آن توصیه‌ها در اجرای انتخابات را رعایت کردیم.وی با اشاره به حوادثی مثل اعتراضات آبان، تحریم‌ها، شهادت سردار سلیمانی و مشکلات اقتصادی پیش از انتخابات، افزود: انتخابات را …
برقراری حکومت نظامی در ۲۵ شهر آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / آشوب در آمریکا / آمریکا / اعتراضات در آمریکا
برقراری حکومت نظامی در ۲۵ شهر آمریکا
به گزارش فارس، اعتراضات و درگیری میان معترضان و نیروهای پلیس در شهرهای مختلف شب گذشته تا ساعات اولیه صبح امروز در آمریکا ادامه داشت و در پی آن در دست‌کم ۲۵ شهر در ۱۶ ایالت آمریکا، مقررات منع آمدوشد برقرار شده است. همچنین گارد ملی اطراف ده‌ها ایالت و منطقه کلمبیا فعال شده است.
زد و خورد معترضان با پلیس در اطراف کاخ سفید
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / آشوب در آمریکا / پلیس آمریکا / تظاهرات در آمریکا
زد و خورد معترضان با پلیس در اطراف کاخ سفید
به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، معترضان روز شنبه با برپایی تظاهرات در نزدیکی ساختمان کاخ سفید برخی از موانع امنیتی ایجاد شده را از بین بردند و برخی از آنها به زد و خورد با پلیس پرداختند.
تنور شبکه‌های اجتماعی جهان داغ از آتش ناآرامی‌های آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / شبکه سی ان ان / تبعیض نژادی / اعتراض های خیابانی / شبکه فاکس نیوز / ایالات متحده آمریکا / آشوب
تنور شبکه‌های اجتماعی جهان داغ از آتش ناآرامی‌های آمریکا
تهران – ایرنا – شبکه‌های اجتماعی در آمریکا و کشورهای مختلف جهان مملو از تصاویر و فیلم‌های آشوب و حمله نیروهای پلیس آمریکا به معترضان خشمگینی است در اعتراض به قتل یک شهروند سیاهپوست بدست پلیس سفید پوست در ایالت مینه سوتا، چند روز است به خیابان‌ها آمده‌اند.
آتش و آشوب در آمریکا بر سر قتل جورج فلوید
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
آتش و آشوب در آمریکا بر سر قتل جورج فلوید
تظاهرات خشونت‌آمیزی در شهرهای مختلف آمریکا در اعتراض به قتل یک مرد سیاهپوست غیرمسلح به دست پلیس برگزار شده است.
آمریکا در آستانه انقلابی علیه نژادپرستی است
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / آمریکا
آمریکا در آستانه انقلابی علیه نژادپرستی است
همچنان تنش‌ها، آشوب و خشونت در شهر مینیاپولیس آمریکا بعد از کشته شدن یک جوان سیاه پوست به دست پلیس ادامه دارد. این پلیس جوان سیاه پوست را خفه کرده و او را روی زمین رها کرد تا جان خود را از دست داد. این جنایت شنیع پرونده ظلم به سیاه پوستان توسط پلیس آمریکا و برخی نهادهای حکومتی‌اش را مجددا مطرح کرد.
وزارت خارجه ایران: صدای معترضان در آمریکا باید شنیده شود/ مقامات آمریکا عدالت را اجرا کنند
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / آشوب در آمریکا / برخورد پلیس آمریکا با سیاهپوستان / میناپولیس آمریکا / وزارت خارجه ایران
وزارت خارجه ایران: صدای معترضان در آمریکا باید شنیده شود/ مقامات آمریکا عدالت را اجرا کنند
به گزارش الف، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طیتوئیتی درباره اعتراضات کنونی در آمریکا اعلام کرد: صدای معترضان در آمریکا باید شنیده و سرکوب آمریکایی‌های رنج‌ دیده و محدودیت رسانه ها باید سریعا متوقف شود.
پلیس قاتل مرد سیاه‌پوست در مینیاپولیس بازداشت شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / آشوب در آمریکا / برخورد پلیس آمریکا با سیاهپوستان / میناپولیس آمریکا
پلیس قاتل مرد سیاه‌پوست در مینیاپولیس بازداشت شد
به گزارش فارس، پلیس ایالت مینسوتا، «درک چائووین» افسر پلیسی که با فشردن زانویش بر گردن «جورج فلوید» جوان سیاه پوست آمریکایی،‌ باعث مرگش شد را بازداشت کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
شبی که نفس آمریکا بند آمد
[مجتبی پارسا] «نمی‌توانم نفس بکشم. خواهش می‌کنم. نمی‌توانم نفس بکشم.» اینها آخرین جملات جورج فلوید، مرد سیاهپوست چهل‌وشش ساله‌ای بود که با دستانی بسته، روی زمین، درحالی‌که زانوی یک افسر پلیس روی گردن و گلوی او بود، جان سپرد. چهار افسر پلیس در شهر مینیاپولیس در ایالت شمالی مینه‌سوتا به ظن اینکه این فرد سیاهپوست از پول تقلبی استفاده کرده است، او را بازداشت کرده بودند. او 5 دقیقه طاقت‌فرسا را به سختی تحمل کرد و از حال رفت. او را به بیمارستان منتقل کردند، اما دیگر دیر شده بود. جورج فلوید جانش را از دست داده بود. چهار پلیسی که در حادثه مسئول بودند، اخراج شدند، اما این اتفاق مانع بروز خشم مردمی خصوصا سیاهپوستان آمریکایی نشد. خانواده آقای فلوید نیز …
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
غرب برای هیولای داعش آماده نیست
حسن حسن، مدیر ارشد مرکز سیاست جهانی و نویسنده کتاب پرفروش داعش (گزارشی از درون ارتش وحشت) در مطلبی درباره وضعیت مربوط به این گروه تروریستی برای گاردین نوشته است: گروه تروریستی داعش در دو ماه گذشته دست به چندین سری حملات بزرگ و هماهنگ در بخش هایی از سوریه و عراق زده است. در حالی که حدود یک سال از زمان سقوط به اصطلاح خلافت فیزیکی این گروه تروریستی در شرق سوریه و همچنین تنها ۶ ماه از زمان کشته شدن ابوبکر البغدادی رهبر سابق آن می‌گذرد این روند افزایش حملات شبه‌نظامیان این گروه نگرانی‌ها درباره ظهور دوباره آن را افزایش داده است. به گزارش ایسنا در ادامه این مطلب آمده است: داعش هرگز از زمان از دست دادن مناطق تحت اشغالش در دو کشور سوریه و عراق حملاتش در آنها را متوقف نکرده است اما عملیات‫های اخیر این …
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
هر جا دستگاه‎های مسئول مقتدرانه و کارشناسی وارد عمل شدند اثرگذار بوده‎اند
رئیس قوه قضائیه گفت: آمریکا با ۹۰ هزار کشته بر اثر شیوع کرونا، گرفتار اعتراضات مردم این کشور شده است.به گزارش «ابتکار» به نقل از قوه قضائیه، آیت‎الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه، با اشاره به در پیش بودن روز جهانی قدس و با تاکید بر اینکه آزادی قدس شریف همچنان اولویت امت اسلامی است اظهار کرد: امروز هم بعد از ۷۲ سال نکبت رژیم صهیونیستی و نقض پیمان‎ها و جنایاتی که علیه مردم فلسطین و لبنان و دیگر کشورهای منطقه انجام داده‎اند، به‎ دنبال پیاده‎سازی طرح ننگین معامله قرن هستند.رئیس قوه قضائیه گفت: پس از اضمحلال داعش که مولود آمریکا و رژیم صهیونیستی بود، اسرائیلی‎ها تلاش کردند از انفعال خارج شوند، اما بر همگان روشن است که آن‌ها در وضعیت استیصال به‎سر می‌برند و آمریکا که همواره دنبال …
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
خبر سیاسی
رئیسی: آمریکا گرفتار اعتراض‌های مردمی شده است [ایسنا] رئیس قوه قضائیه گفت: «آمریکا با ۹۰‌هزار کشته بر اثر شیوع کرونا، گرفتار اعتراض‌های مردم این کشور شده است.» آیت‎الله سید ‏ابراهیم رئیسی در جلسه صبح دیروز شورای‌عالی قوه‌قضائیه گفت: «پس از اضمحلال داعش که مولود آمریکا و رژیم صهیونیستی بود، ‏اسراییلی‎ها تلاش کردند از انفعال خارج شوند، اما بر همگان روشن است که آنها در وضع استیصال به‎سر می‌برند و آمریکا که همواره ‏دنبال ایجاد آشوب و ناامنی در دیگر کشورهاست، با ۹۰‌هزار کشته بر اثر شیوع کرونا، گرفتار اعتراض‌های مردم این کشور شده است‎.‎‏»‏ رئیسی با بیان اینکه در آمریکا روزانه تعداد زیادی وارد زندان …
خط و نشان اردن برای ترامپ
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
خط و نشان اردن برای ترامپ
سیاوش فلاح پور_خبرنگار  خط و نشانی کم‌سابقه از سوی پادشاه اردن برای اسرائیل، آن هم دقیقا زمانی که مایک پمپئو، وزیر خارجه تندروی آمریکا برای حمایت از سیاست‌های رژیم صهیونستی به تل‌آویو سفر کرده است. ملک عبدالله دوم در مصاحبه  با نشریه اشپیگل آلمان که روز گذشته منتشر شد، گفته است: راه‌حل یک کشوری (به معنای انحلال کامل فلسطین و برپایی کشور واحد و جعلی اسرائیل) همچنان از سوی جهان عرب مردود است و بر این اساس، اگر تشکیلات خودگردان با فشارهای خارجی منحل شود، منطقه شاهد موج شدیدتری از آشوب و تنش خواهد …
اوباما: مدیریت ترامپ در بحران کرونا فاجعه تمام عیار بوده است
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
اوباما: مدیریت ترامپ در بحران کرونا فاجعه تمام عیار بوده است
باراک اوباما مدیریت دونالد ترامپ در قبال شیوع کرونا ویروس در آمریکا را «یک فاجعه پر آشوب تمام عیار» توصیف کرده و این رئیس جمهور آمریکا را متهم به خودخواه بودن و تفرقه افکنی و قبیله ای عمل کردن کرد.
آمریکا از تروریست‌­ها برای ایجاد آشوب در عراق استفاده می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / آمریکا / آشوب / تروریست ها / ائتلاف فتح
آمریکا از تروریست‌­ها برای ایجاد آشوب در عراق استفاده می‌کند
ایلنا: نماینده ائتلاف فتح در پارلمان عراق تاکید کرد که آمریکا از تروریست­‌ها برای ایجاد آشوب در کشور استفاده می‌­کند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
مک‌گورک: ترامپ ثبات عراق را برهم زد
نماینده سابق رئیس‌جمهور آمریکا در ائتلاف ضد داعش از سیاست‌های ترامپ به شدت انتقاد کرد و گفت که وی ثبات عراق را برهم زد. به گزارش خبرگزاری المعلومه، برت مک‌گورک، نماینده سابق رئیس‌جمهور آمریکا در ائتلاف ضد داعش گفت:  تصمیم دونالد ترامپ برای متمرکز شدن بر ایران قدرتش را برای مقابله با داعش در عراق و سوریه کاهش داد و باعث گسترش نفوذ داعش شد. وی نسبت به سیاست‌های دونالد ترامپ درباره عقب‌نشینی هشدار داد و گفت: این اقدام باعث می‌شود داعش مجددا قدرت خود را بازیابد و منطقه دچار آشوب و تنش شده و به فضای مناسبی برای تندروها تبدیل شود. مک‌گورک گفت: ترامپ ثبات عراق و سوریه را برهم زد و می‌تواند همین کار را در افغانستان نیز انجام دهد. بازرس کل وزارت دفاع آمریکا …
نقش سرویس اطلاعاتی آمریکا و شرکت «جورج سورس» در ناآرامی‌های عراق
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / عراق / ایالات متحده آمریکا / تظاهرات
نقش سرویس اطلاعاتی آمریکا و شرکت «جورج سورس» در ناآرامی‌های عراق
یک نویسنده و روزنامه نگار عراقی به نقش سرویس اطلاعات آمریکا برای ایجاد ناامنی و آشوب در کشور از طریق شرکت متعلق به «جورج سورس» خبر داد.
ببینید | شبکه فرانسوی
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / ویروس کرونا / فرانسه
ببینید | شبکه فرانسوی "فرانس ۲۴": ترامپ مردم آمریکا را به شورش مسلحانه‌ و آشوب علیه قرنطینه دعوت می‌کند
شبکه فرانسوی "فرانس ۲۴" نوشت: ترامپ مردم آمریکا را به شورش مسلحانه‌ و آشوب علیه قرنطینه دعوت می‌کند. اولویت اصلی ترامپ پیروزی در انتخابات است که کرونا آن را به خطر انداخته چون تعداد بیکاران در ایالت‌های مختلف افزایش یافته است.
قرنطینه، آمریکا را به آشوب خیابانی کشاند/عکس
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / ایالات متحده آمریکا / قرنطینه / ویروس کرونا / دونالد ترامپ
قرنطینه، آمریکا را به آشوب خیابانی کشاند/عکس
ایسنا نوشت: تظاهرکنندگان در بسیاری از ایالت های آمریکا خواستار رفع محدودیت های اعمال شده برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا شدند. شرکت کنندگان در تظاهرات روز شنبه که اغلب آنها را هواداران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تشکیل می دادند به اجرای قرنطینه اعتراض کردند.
آشوب در انتظار آمریکاست؛ بحران سرمایه‌داری با کرونا بیرون زد
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / اقتصاد امریکا / ویروس کرونا / آمریکا
آشوب در انتظار آمریکاست؛ بحران سرمایه‌داری با کرونا بیرون زد
یک تحلیلگر آمریکایی تصریح کرد: «کرونا، اوضاع آمریکا را بیشتر از آنچه فکر می‌کنید، خراب کرده است. ما اکنون شاهد شروع آشوب و هرج و مرج در برخی مناطق هستیم.»
کرونا، آزمونی برای مهارت‌های بقای سیاسی و رهبری ترامپ
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / کروناویروس / کرونا در جهان / دونالد ترامپ
کرونا، آزمونی برای مهارت‌های بقای سیاسی و رهبری ترامپ
"همزمان با شیوع ویروس کرونا در آمریکا و متزلزل شدن اقتصادی که زمانی بسیار پویا بود، دونالد ترامپ با خطرناک‌ترین بحرانی که یک رهبر آمریکایی می‌توانست در قرن کنونی با آن مواجه شود، دست و پنجه نرم می‌کند. همزمان با این که این آشوب عمیق‌تر می‌شود، گزینه‌هایی که ترامپ در هفته‌های سرنوشت‌ساز پیش رو اتخاذ می‌کند، دورنمای انتخاب مجددش، میراث و شخصیت این کشور را شکل خواهد داد."
سندرز: خشونت‌های اخیر هند نشانگر ناکامی آمریکا در رهبری حقوق بشر است
۱۳۹۸/۱۲/۰۸
سندرز: خشونت‌های اخیر هند نشانگر ناکامی آمریکا در رهبری حقوق بشر است
نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شدت از واکنش ترامپ به آشوب و خشونت‌های اخیر در دهلی نو علیه مسلمانان انتقاد کرده است.
ادعاهای جدید پمپئو درباره شهید سلیمانی، حمایت آمریکا از آشوب در ایران و تلاش برای توافق جدید
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
ادعاهای جدید پمپئو درباره شهید سلیمانی، حمایت آمریکا از آشوب در ایران و تلاش برای توافق جدید
وزیر امور خارجه آمریکا با طرح ادعاهایی علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریکا تلاش دارد تا یک توافق فراگیری با ایران امضا کند؛ توافقی که نه تنها برنامه هسته‌ای بلکه برنامه موشکی و دیگر فعالیت‌های "بی‌ثبات کننده ایران" را شامل شود.
یاوه‌گویی‌ جدید پمپئو؛ از ساعت شمارش معکوس تا پیام به مردم ایران | حمایت از آشوب در آستانه انتخابات
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
یاوه‌گویی‌ جدید پمپئو؛ از ساعت شمارش معکوس تا پیام به مردم ایران | حمایت از آشوب در آستانه انتخابات
وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با یک روزنامه سعودی بر فشار حداکثری بر ایران تأکید کرد و خطاب به مردم این کشور گفت «آمریکا صدای شما را می‌شنود و در کنار شما ایستاده است».
حمایت پامپئو از آشوب در ایران در آستانه انتخابات مجلس
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
حمایت پامپئو از آشوب در ایران در آستانه انتخابات مجلس
وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با یک روزنامه سعودی بر فشار حداکثری بر ایران تأکید کرد و خطاب به مردم این کشور گفت «آمریکا صدای شما را می‌شنود و در کنار شما ایستاده است».
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
مردم ایران حق‌شان را به هر شکل که شده می‌ستانند
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان عصر روز دوشنبه در مراسم دیدار سفرا و روسای نمایندگی‌ها و سازمان‌های خارجی مقیم تهران به مناسبت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، بسیاری از دولت‌ها در کنار رژیم منحوس و منفوری بودند که مورد علاقه مردم ایران نبود و مردم ایران از آنها نفرت داشتند.وی با بیان اینکه برداشت ناقص یا غلط از واقعیت‌های ایران باعث سیاست‌های بسیار خطرناکی شد که موجب به آشوب کشیده شدن ایران، منطقه و جهان شود، اظهار کرد: کسانی که ۴۱ سال است در آرزوی پایان جمهوری اسلامی هستند و بر اساس این فهم غلط، هر روز سیاست‌های غلط قبلی خود را ادامه داده و تکرار می‌کنند و هر روز به بهانه‌ای دل خود را به این خوش می‌کنند که روز موعود …
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
نظاره‌گر فتنه‌گری نخواهیم بود
رئیس سازمان اطلاعات سپاه تاکید کرد: غربی‌ها و عوامل‫شان در داخل کشور بدانند ما نظاره‌گر فتنه‌گری و شرارت آنها نخواهیم بود؛ اگر دنبال آشوب بروند باید آماده ضربه‌های محکم دستگاه امنیتی باشند.به گزارش فارس، حجت‫الاسلام حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه در حاشیه حضور در راهپیمایی 22 بهمن اظهار کرد: حضور و استقبال باشکوه مردم در ایام‌الله، بدرقه سردار سلیمانی و راهپیمایی روز 22 بهمن به معنای علاقه و باور مردم به اصل انقلاب و راهبرد مقاومت و اعتماد به راه امام و مقام معظم رهبری است. اینها نقاط عطفی برای یک حرکت عمومی و جهاد همگانی برای ساختن ایران اسلامی قوی خواهد بود.حجت‫الاسلام طائب ادامه داد: امروز نبرد اطلاعاتی با آمریکا وارد دوره جدیدی شده است. از امروز به بعد آمریکا برای هر روز حضور نامشروع …
جزئیات مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا برای حمایت از آشوب در ایران
۱۳۹۸/۱۱/۱۱
جزئیات مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا برای حمایت از آشوب در ایران
اعضای مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه‌ای را به تصویب رسانده‌اند که خواستار حمایت از آشوب‌ها در ایران است.
حزب‌الله:آمریکا دلیل بحران‌های منطقه است/دولت باید از فرصت برای تحقق منافع مردم استفاده کند
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
حزب‌الله:آمریکا دلیل بحران‌های منطقه است/دولت باید از فرصت برای تحقق منافع مردم استفاده کند
معاون دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد که آمریکا دلیل بحران‌ها و آشوب در منطقه است.
فراکسیون بدر: با هر توافق ملی ضد آمریکایی، در عراق هرج‌ومرج می‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
فراکسیون بدر: با هر توافق ملی ضد آمریکایی، در عراق هرج‌ومرج می‌شود
رئیس فراکسیون بدر در پارلمان عراق،با اشاره به اینکه هربار عزمی ملی علیه آمریکا حاصل می‌شود، کشورش دچار آشوب و هرج و مرج می‌شود، درباره پشت پرده تشدید تنش‌ها در عراق هشدار داد.
پاشاده اردن: ادامه رویارویی میان آمریکا و ایران منجر به آشوب فراگیر می شود
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
پاشاده اردن: ادامه رویارویی میان آمریکا و ایران منجر به آشوب فراگیر می شود
عبدالله دوم پادشاه اردن روز چهارشنبه در سخنانی گفت، ادامه رویارویی میان آمریکا و ایران منجر به ایجاد آشوب گسترده و جنگ فراگیر می شود که امنیت سراسر منطقه را تهدید خواهد کرد.
سفر‌های دیپلماتیک به تهران برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا است
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
سفر‌های دیپلماتیک به تهران برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا است
طی روز‌های گذشته شاهد رفت آمد‌های مهمی در تهران بودیم که مهمترین آن سفر امیر قطر بود. وی با رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری دیدار و گفتگو کرد و پیرامون مسائل مختلف ـ که البته همه ابعاد گفتگو‌ها و مباحثی که مطرح شد روشن نیست ـ رایزنی کرد. پس از امیر قطر، وزیر خارجه پاکستان و نخست وزیر سوریه نیز به ایران سفر کردند که تحلیل‌ها و گمانه‌زنی‌های فراوانی در رابطه با این سفر‌ها مطرح شده است. مصیب نعمیمی کارشناس مسائل خاورمیانه در همین خصوص به دیدارنیوز گفت: آن چیزی که در سفر امیر قطر به تهران مهم است این است که چگونه می‌توان سرکشی و قلدری آمریکا را کنترل کرد به طوری که آسیب‌های آن به ایران و به منطقه وارد نشود. آقای ترامپ می‌خواهد به هر قیمتی منطقه را به آشوب بکشد که برای انتخابات، برگ برنده داشته باشد …
ترامپ، عراق را در آشوب فرو برد و داعش را خوشحال کرد
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اخراج آمریکا از منطقه
ترامپ، عراق را در آشوب فرو برد و داعش را خوشحال کرد
تحلیلگر نشریه ایندپندنت در مطلبی هشدار داد: ترور سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکا باعث دگرگون شدن وضعیت سیاسی عراق به خطرناک‌ترین شکل ممکن شده و این احتمال را قوت بخشیده که این کشور مجددا در وضعیت بحران دائمی و در جنگی که در دو سال گذشته از آن فرار می‌کرده، قرار گیرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
مانند عربستان و کویت، توسری‌خور نیستیم
یک نماینده مجلس گفت: رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد ترور سردار سلیمانی به منظور پیشگیری از جنگ انجام شده است، آقای ترامپ اعلام کند سند این حرفش چیست؟به گزارش ایلنا، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی درباره شهادت سردار قاسم سلیمانی در کشور و توجیهات رئیس‌جمهوری آمریکا برای این اقدامات تروریستی، بیان کرد: ترامپ تا به امروز چندین خطای بزرگ انجام داده است که هزینه و تاوانش را مردم کشورش و منطقه پس می‌دهند.وی با بیان این‌که اقدام ایالات متحده در‌خصوص ترور سردار سلیمانی تروریستی بود،‌ عنوان کرد: آمریکا و رئیس‌جمهورش اعلام می‌کنند ایران پهپادهایش را زده و این کار را در قبال آن انجام داده است؛ به هیچ عنوان درست نیست، پهپادهای آمریکایی به حریم ایران تجاوز کرده بود، درصورتی که سردار سلیمانی میهمان عراقی‌ها بود. …
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
در مراسم یادبود شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی شرکت کردند
کرمانشاه – کرمی «ابتکار»: غرب شرکت کنندگان در این مراسم که به دعوت آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و مقامات ارشد نظامی و انتظامی استان در مقابل مسجد جامع کرمانشاه با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد با محکوم کردن اقدام خبیثانه و جنایتکارانه آمریکا، خشم و انزجار خود را از این اقدام استکبار جهانی در به شهادت رساندن سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی نشان دادند و همه یک صدا و همدل گفتند: «ما انتقام خون پاک و مطهر شهید والامقام، سردار دل‌ها و همرزمان شهیدش را خواهیم گرفت»؛ و نفرت و خشم خود را علیه استکبار جهانی و آمریکا تروریست فریاد ‌زدند.در همین ارتباط ناصری پور مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با محکوم نمودن جنایت فراموش نشدنی آمریکا در به شهادت رساندن سردار بزرگ …
چرا آمریکا سردار سلیمانی را هدف قرار داد؟
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / سیاست / سردار قاسم سلیمانی / آمریکا / ترور / ترامپ / شهادت سردار قاسم سلیمانی / ابومهدی مهندس
چرا آمریکا سردار سلیمانی را هدف قرار داد؟
در منطق رفتاری و کنشی ایالات متحده آمریکا در پارادایم دهم امنیتی که در این کشور با آمدن ترامپ کلید خورده است، اساسا این موضوع غیر مترقبه محسوب نمی‌شود. ایالات متحده آمریکا در دوران ترامپ با پارادایم آشوب کار می‌کند. در دهه گذشته آمریکا رویکرد خود را متوجه قدرت هوشمند‌تر آمریکا کرد تا بتواند دکترین پیش دستی بوش دوم در حمله به عراق را ترمیم کرده و با ایجاد فضای مناسب در شکل دهی مثبت افکار عمومی نسبت به آمریکا در زمان اوباما، قدرت اقتصادی خود را تجهیز نماید و با گذر از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ زمینه‌های هیبت بیشتر اقتصادی خود را فراهم سازد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
جای قاسم سلیمانی‌ها خالی نخواهد ماند
آیت‌الله بیات ‌زنجانی شهادت فرمانده دوران دفاع هشت ساله را ضایعه‌ای در مبارزه با خشونت و تحجر دینی داعش و گروه‌های شبیه آن دانست. او در پیامی که به مناسبت شهادت سپهبد سلیمانی منتشر کرده است، نوشت: «بی‌تردید پررنگ‌ترین یادگاری که از او به جای مانده، تلاش بی‌وقفه در دوران جنگ تحمیلی و در سال‌های اخیر، در مبارزه با خشونتی بوده است که گروه مذکور به نام دین آن را پدید آورد. اینجانب گواهی می‌دهم که مجاهدت‌های ایشان در عمل به تکلیف اسلامی و انسانی در مبارزه با داعش و عقب‌راندن افراط‌گرایی و خشونت‌های آن موثر و مبارک بوده و خواهد بود.» ائتلاف احزاب زنان اصلاح‌طلب این حادثه را باعث رسوایی ستمگران متجاوز به منطقه که در پی …
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
اندوهی بزرگ و انتقامی سخت
آیت‌الله بیات ‌زنجانی شهادت فرمانده دوران دفاع هشت ساله را ضایعه‌ای در مبارزه با خشونت و تحجر دینی داعش و گروه‌های شبیه آن دانست. او در پیامی که به مناسبت شهادت سپهبد سلیمانی منتشر کرده است، نوشت: «بی‌تردید پررنگ‌ترین یادگاری که از او به جای مانده، تلاش بی‌وقفه در دوران جنگ تحمیلی و در سال‌های اخیر، در مبارزه با خشونتی بوده است که گروه مذکور به نام دین آن را پدید آورد. اینجانب گواهی می‌دهم که مجاهدت‌های ایشان در عمل به تکلیف اسلامی و انسانی در مبارزه با داعش و عقب‌راندن افراط‌گرایی و خشونت‌های آن موثر و مبارک بوده و خواهد بود.» ائتلاف احزاب زنان اصلاح‌طلب این حادثه را باعث رسوایی ستمگران متجاوز به منطقه که در پی …
دشمن در ایجاد فشار حداکثری شکست خورد
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
دشمن در ایجاد فشار حداکثری شکست خورد
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه آمریکا از طریق منافقین و سلطنت‌طلبان تلاش کرد در ایران آشوب برپا کند، گفت: آمریکایی‌ها حجم انبوهی از سلاح را در یکی از کشورهای همسایه آماده کرده بودند که با مدیریت قضایا این اتفاق متوقف شد.
هوک، ایران را دلیل آشوب در سفارت این کشور در عراق دانست
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / برایان هوک / تظاهرات عراق
هوک، ایران را دلیل آشوب در سفارت این کشور در عراق دانست
شفقنا- نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت‌وگویی اختصاصی با شبکه خبری سی‌ان‌ان مدعی شد که جمهوری اسلامی مسئول حمله به سفارت واشنگتن در بغداد است. به گزارش ایسنا، به نقل از سی‌ان‌ان، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه با اشاره به تظاهرات عراق در سفارت این کشور در بغداد مدعی شد: ایران این واقعه […]
آینده| خاورمیانه در ۲۰۲۰؛ امیر موسوی: شرایط در عراق سخت‌تر می‌شود/  ادلب آزاد می‌شود/ احتمال ظاهر شدن داعش در قالبی شیعی/ تلاش‌ها برای ایجاد آشوب در ایران موفق نخواهد شد/ آمریکا به دنبال تقسیم عراق به سه قسمت است
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / امیر موسوی / خاورمیانه / عراق و لبنان / مهم ترین تحولات خاورمیانه در 2020
آینده| خاورمیانه در ۲۰۲۰؛ امیر موسوی: شرایط در عراق سخت‌تر می‌شود/ ادلب آزاد می‌شود/ احتمال ظاهر شدن داعش در قالبی شیعی/ تلاش‌ها برای ایجاد آشوب در ایران موفق نخواهد شد/ آمریکا به دنبال تقسیم عراق به …
شفقنا آینده- مدیر مرکز مطالعات استراتژیک و روابط بین الملل در رابطه با با مهمترین تحولات سال جدید میلادی اظهار داشت: در رابطه با ایران انتخابات مجلس پیش رو است و نشان می دهد شرایط به نفع اصلاح طلبان نیست، همچنان بحث اقتصاد مقاومتی وجود دارد که باید روی این موضوع بیشتر کار کرد. ما سال سختی در پیش خواهیم […]
زمان پیامبر هم مردم مشکلات مادی داشتند
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
زمان پیامبر هم مردم مشکلات مادی داشتند
رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام‏خمینی‏(ره) با بیان اینکه باید از دشمنان خود قطع امید کنیم، گفت: اگر در امتحانات بر خداوند توکل کنیم، بلا رفع خواهد شد و بر دشمنان نیز پیروز می‌شویم، ما نباید در این شرایط چشم به کمک دشمنان بدوزیم، چرا که آن‌ها تمام قدرت خود را صرف این می‌کنند که ما را نابود کنند، امید به این دشمنان و پیشنهاد مذاکره به آنان در خفا احمقانه است.به گزارش خبرگزاری حوزه،‏ آیت‏الله مصباح‏یزدی دیروز در تجمع مردم قم که به مناسبت ۹ دی در مدرسه فیضیه برگزار شد، عنوان کرد: در هر جامعه انسانی حوادثی رخ می‌دهد و برای این حوادث برنامه‌هایی برگزار می‌شود که آن حوادث به نسل‌های آینده یادآوری شود.وی افزود: اسلام عزیز به ما می‌گوید که در هر کاری هدف والا که فوق تمام اهداف است را در نظر بگیریم و همه …
فیلم | لحظه بازداشت منافقین توسط نیروهای امنیتی در خانه تیمی
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / گروهک منافقین / بازداشت / رژیم صهیونیستی اسرائیل / ایالات متحده آمریکا
فیلم | لحظه بازداشت منافقین توسط نیروهای امنیتی در خانه تیمی
فیلمی از لحظه عملیات و ورود نیروهای امنیتی به خانه تیمی منافقین و از عوامل آشوب مسلحانه در شیراز عوامل وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل که بازداشت شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
هاآرتص: علیرغم تحریم و آشوب، ترامپ هنوز بدنبال مذاکره با ایران است
شفقنا- روزنامه صهیونیستی هاآرتص در یادداشتی با اشاره به رویکرد دولت آمریکا در قبال ایران نوشت: علیرغم تحریم های آمریکا و آشوب های داخلی در ایران، اسرائیل می‌داند که ترامپ همچنان به دنبال مذاکره با تهران است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از هاآرتص، این رسانه اسرائیلی در ادامه مطلب خود که به قلم آمیر تیبون و آموس […]
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
برلین با چشمان باز رویکرد بی‌طرفانه اتخاذ کند
سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه روز در واکنش به اظهارات هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان گفت: اینگونه اظهارات غیرمسئولانه و مداخله جویانه نمی‌تواند کوتاهی برخی کشورهای اروپایی در پایبندی به تعهدات‌شان ذیل برجام و نیز واکنش منفعلانه نسبت به رویکرد تروریسم اقتصادی آمریکا و مسئولیت ناشی از آن را تحت‌الشعاع قرار دهد.به گزارش اداره‌ کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، موسوی افزود: افکار عمومی جهان هنوز تسلیح کننده دیکتاتور سابق عراق به سلاح‌های شیمیایی که بر سر همین شهروندان ایرانی و همسایگان عراقی شان در خلال جنگ تحمیلی می‌بارید را از یاد نبرده اند و همچنین سرکوب معترضین از سوی پلیس آلمان در جریان برخورد با اعتراض کنندگان نشست سران گروه ۲۰ در تیر ۹۶ در هامبورگ و یا گسیل سلاح به منطقه …
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / کنگره آمریکا
کنگره آمریکا در حمایت از ناآرامی‌های ایران لایحه ارائه داد
مقام‌های آمریکایی با شروع اعتراضات به افزایش بنزین در ایران و اقدام برخی عناصر در تبدیل این اعتراض به آشوب در تهران و برخی از شهر‌های ایران، از ناآرامی‌ها و آشوب در خیابان‌های ایران حمایت کرد
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
آینده سوریه امیدوارکننده است
رئیس جمهوری سوریه اروپا را در کنار آمریکا و برخی دیگر کشورها بازیگر اصلی ایجاد آشوب و ناآرامی در سوریه دانست و در عین حال آینده کشورش را امیدوار‌کننده خواند. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد در گفت‌وگو با شبکه ایتالیایی« Rai news 24» که این شبکه از پخش آن خودداری کرده است، افزود: سوریه از جنگ، قدرتمندانه‌تر خارج خواهد شد و آینده کشور امیدوارکننده و اوضاع در حال حاضر نسبت به گذشته بهتر است. وی دستاورد ارتش سوریه در نبرد علیه تروریسم را بزرگ توصیف کرد.اسد گفت: اروپا به دلیل حمایت مستقیم از تروریسم در کنار آمریکا، ترکیه و برخی دیگر کشورها، بازیگر اصلی ایجاد آشوب در سوریه و مشکل پناهجویان بوده است. رئیس جمهوری سوریه با مردود دانستن اتهام مخالفان کشورش درباره کاربرد سلاح …
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
رئیس‌جمهوری: تحریم‌ها لغو شود مشکلی برای مذاکره نداریم
رئیس‌جمهوری گفت: «اگر کسی تخلف کرده است، اگر کسی وابسته و نفوذی است، قوه قضائیه باید رسیدگی کند، ولی افرادی که در این زمینه جرم و گناهی نداشتند یا کم بوده، باید با رأفت با آنها برخورد کنیم تا آزاد شوند و برای اینکه این مسأله برای دولت و شخص من مشخص شود، خواستم گزارش مفصلی را از کل حوادث از آغاز مسأله تا پایان مسأله و اینکه از کجا شروع شد و به کجا ختم شد، به من بدهند.» او افزود: «در عین حال هیأت سه نفره شامل معاون حقوقی رئیس‌جمهوری، وزیر کشور و وزیر دادگستری تعیین کردم که اینها همه موارد را بررسی کنند و در اسرع وقت به ما گزارش دهند، اینکه یک نفری کشته شده که اصلا مقصر نبوده یا کسی رفته مغازه‌اش با قمه به او حمله شده، کشته‌شده یا اینکه اصلا حکم شهید است و سایر موارد را بررسی و اعلام کنند.» روحانی …
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
دشمنی آمریکا با ملت حق‌طلب ایران پیشینه‌ای دیرینه دارد
وزیر اطلاعات در پیامی به مناسبت روز دانشجو، گفت: شانزدهم آذر مسیر روشن اقتدار، سربلندی و افتخار را به منصه ظهور گذاشته و یادآوری می‌کند که عداوت آمریکای جهانخوار با این ملت حق‌طلب، پیشینه‌ای دیرینه دارد.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات، سیدمحمود علوی روز چهارشنبه(دیروز) با صدور پیامی به مناسبت روز دانشجو اظهار کرد:‌ شانزدهم آذر، خاطره مقاومت جانانه فرزندان آزادی‌خواه و استکبارستیز را همچون لوحی زرّین در تارک تابناک این دیار شهیدپرور نمایان می‌سازد و مسیر روشن اقتدار، سربلندی و افتخار را به منصه ظهور گذاشته و یادآوری می‌کند که عداوت آمریکای جهانخوار با این ملت حق‌طلب، پیشینه‌ای دیرینه دارد. این روز، شهادت مظلومانه سه تن از دانشجویان استکبارستیز، به دست عمّال رژیم سرسپرده پهلوی، سندی ماندگار …
۱۳۹۸/۰۹/۱۵
هنر با بوی باران
فاطمه امین‌الرعایاروزهای پاییزی در حال سپری شدن هستند، برگ‌های زرد باران‏خورده، زمین را پوشانده‌اند. خیابان‌های شهر مثل تابلوهای نقاشی شده‌اند. در این روزها بد نیست در کنار هنر طبیعت، به هنر دست انسان هم نگاهی بیندازیم.در هفته آتی در تهران بیش از 40 نمایشگاه هنری در تهران در حال برگزاری هستند. که در ادامه برخی از آنها را مرور می‌کنیم. نمایشگاهی از عکس‌های دیوید برنت با عنوان «44 روز» از 8 آذر‏ماه در گالری «آّب/انبار» کار خود را آغاز کرده است. برنت، عکاسی است باسابقه در عکاسی مستند که از سوی مجله امریکن فتوگرافر بعنوان یکی از صد فرد تاثیرگذار در تاریخ عکاسی انتخاب شد. سابقه عکاسی از جنگ ویتنام، کودتای شیلی، پرتاب آپولو ۱۱ به فضا و بسیاری از اتفاقات مهم پنجاه سال گذشته در جهان را در کارنامه خود …
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / سیدمحمود علوی
پیام وزیر اطلاعات به مناسبت روز دانشجو/ هدف آمریکا از ایجاد آشوب و تخطئه امنیت ملی، چپاول منابع نفتی است
وزیر اطلاعات در پیامی به مناسبت روز دانشجو، گفت: شانزدهم آذر مسیر روشن اقتدار، سربلندی و افتخار را به منصه ظهور گذاشته و یادآوری می‌کند که عداوت آمریکای جهانخوار با این ملت حق‌طلب، پیشینه‌ای دیرینه دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
علت درخواست 130 میلیارد دلار غرامت ایران از آمریکا چیست؟
حوادثی چون، حمایت آمریکا از حکومت شاه، از صدام، تحریم ها در طی 40 سال اخیر، و آشوب های اخیر از جمله موارد درخواست غرامت آمریکا از ایران است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
واکنش ترامپ به سوالی درباره حمایت از اغتشاشات در ایران
رئیس جمهور آمریکا به سوالی مبنی بر حمایت از اغتشاش و آشوب در ایران واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
معاون سیاسی سپاه: اینکه نایب رئیس مجلس گفت مخالفان برجام با موشک پرانی کاری کردند که آمریکا از برجام خارج شود، حرف معقول و منطقی نیست / چه شده که امروز از سیاستمدارانی عوام فریب برخوردار شده‌ایم؟ / مشکل …
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در بررسی افرادی که در اغتشاشات اخیر دستگیر شدند و سلاح و مهماتی که از آنان کشف شد، مشخص شده که دشمن لشکری را برای ایجاد آشوب سازماندهی کرده‌ است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / هنگ کنگ / تحریم / چین / ایالات متحده آمریکا / ناآرامی‌ها در هنگ‌کنگ
چین آمریکا را تحریم کرد
پکن- ایرنا- چین امروز دوشنبه اعلام کرد در تلافی تصویب قانون اخیر حقوق بشر هنگ کنگ توسط آمریکا، برخی از سازمان های غیردولتی ایالات متحده که «مسئول آشوب کنونی هنگ کنگ» هستند را تحریم کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
حمایت غرب و آمریکا از آشوب در ایران؛ پروژه پوسیده و نخ‌نمای تغییر رژیم
ایالات متحده تقریبا بیست سال بعد از انقلاب اکتبر با شوروی تحت هدایت استالین روابط دیپلماتیک برقرار کرد و این کشور را به رسمیت شناخت، در حدود سی سال پس از جنگ کره، حزب خلق کره را به رسمیت شناخت و در نهایت تقریبا بیست سال بعد از سقوط سیگون با ویتنام روابط عادی برقرار کرد. در همه موارد قبلی، دولتمردان آمریکایی با قبول این واقعیت که حکومت‌های این کشور‌ها مستحکم بوده و قرار است تا مدت‌ها بر سر کار باشد، اقدام به عادی سازی روابط با این کشور‌ها کرد، اما درباره ایران به واسطه برخی اقدامات تروریستی گروهک های منافقین و سلطنت طلب در این توهم به سر می برد که ممکن است کور سوی امیدی برای تغییر رژیم داشته باشد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
هدف اصلی آشوب‌های اخیر استعفای روحانی بود
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه با تشریح آشوب‌های اخیر در سه کشور ایران، لبنان و عراق گفت: «گروه‌های ضد‌انقلاب قصد داشتند با موج‌سواری بر روی مطالبات اقتصادی، امنیت مردم را از بین ببرند و هدف اصلی آنها استعفای رئیس‌جمهوری یا نخست‌وزیر یا نمایندگان پارلمان در این سه کشور است.»به گزارش آنا، سردار حسین نجات، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که آمریکا با عربستان سعودی، امارات و رژیم صهیونیستی ائتلافی برای ایجاد اغتشاش در کشورهای محور مقاومت تشکیل داده‌اند، اظهار کرد: به‌طور مشخص در این مرحله عراق، لبنان و ایران در طرح فتنه دشمنان جای دارند. وی با بیان این‌که تمامی اعتراض‌ها مدلی یکسان داشتند، ادامه داد: مدل طراحی آنها اول با شروع اعتراضات معیشتی و مقابله با فساد شروع شد …
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / اعتراضات به افزایش قیمت بنزین / اغتشاشات بنزینی
طرح محقق آمریکایی برای شورش در ایران
یک محقق آمریکایی فاش کرد با کمک سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و آخرین سفیر این رژیم در ایران [دوره رژیم پهلوی] طرحی برای آشوب در ایران تهیه کرده و ناآرامی در عراق و لبنان نیز با سیاست آمریکا اجرا شده است
۱۳۹۸/۰۹/۰۷
محقق آمریکایی: فقط شورش داخلی در ایران می‌تواند تهدید علیه اسرائیل را پایان دهد
یک محقق آمریکایی فاش کرد با کمک سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و آخرین سفیر این رژیم در ایران [دوره رژیم پهلوی] طرحی برای آشوب در ایران تهیه کرده و ناآرامی در عراق و لبنان نیز با سیاست آمریکا اجرا شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
«یک دسته پرنده»، عامل آشوب امنیتی امروز در پایتخت آمریکا
مقام‌های آمریکایی می‌گویند آنچه که امروز به اعلام وضعیت امنیتی در مناطق مهم واشنگتن و اعزام جنگنده‌های ارتش آمریکا منجر شد، در واقع یک دسته پرنده بوده است، نه آنطور که ابتدا اعلام شد، یک هواپیمای متخاصم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •