جمعه, ۹ آبان, ۱۳۹۹ / 30 October, 2020
اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق
حمایت یحیی آل اسحاق از دلار ۳۰ هزار تومانی
۴ روز قبل / یحیی آل اسحاق / رئیس مشترک بازرگانی ایران و عراق / قیمت دلار / ارز
حمایت یحیی آل اسحاق از دلار ۳۰ هزار تومانی
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: افزایش قیمت ارز آن هم به بیش از ۳۰ هزار تومان بهترین مشوق برای توسعه صادرات است.
حمایت وزیر سابق اصولگرا و رئیس امروز اتاق بازرگانی ایران و عراق از دلار 30 هزار تومانی: بهترین مشوق برای صادرات است
۴ روز قبل
حمایت وزیر سابق اصولگرا و رئیس امروز اتاق بازرگانی ایران و عراق از دلار 30 هزار تومانی: بهترین مشوق برای صادرات است
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: افزایش قیمت ارز آن هم به بیش از ۳۰ هزار تومان بهترین مشوق برای توسعه صادرات است.
اعلام ممنوعیت صادرات ۲۹ محصول کشاورزی به کشور عراق
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / صادرات / صادرات به عراق
اعلام ممنوعیت صادرات ۲۹ محصول کشاورزی به کشور عراق
نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق از ممنوعیت صادرات ۲۹ قلم محصول کشاورزی به کشور عراق بر اساس اعلام دولت این کشور خبر داد.
نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق خبرداد:
ممنوعیت واردات ۲۹ محصول کشاورزی به عراق
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق خبرداد: ممنوعیت واردات ۲۹ محصول کشاورزی به عراق
واردات ۲۹ قلم محصول کشاورزی به کشور عراق ممنوع شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / اختصاصی ایرنا / خوزستان / صادرات غیر نفتی / مرز چذابه
عراق واردات ۲۹ محصول کشاورزی را ممنوع کرد
اهواز- ایرنا- نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: واردات ۲۹ قلم محصول کشاورزی بر اساس اعلام دولت عراق به این کشور ممنوع شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
راهبرد دولتی، صادرات را به کوره راه برده است
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق می‌گوید: اگرچه وضعیت صادرات کنونی کشور به نسبت سال گذشته ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش یافته اما روندی رو به رشد داشته و آمار بیشتری از لحاظ وزنی را نسبت به واردات به خود اختصاص داده است.
آیا بازار ایران در عراق به خطر افتاده است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / ایران و عراق / اتاق بازرگانی
آیا بازار ایران در عراق به خطر افتاده است؟
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق به نگرانی‌های ایجاد شده درباره احتمال به خطر افتادن بازار ایران در عراق پاسخ داد.
ساز و کار تسویه بدهی گازی و برقی عراق به ایران چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / یحیی آل اسحاق / اتاق بازرگانی ایران / نفت / مصطفی الکاظمی / صادرات غیر نفتی
ساز و کار تسویه بدهی گازی و برقی عراق به ایران چگونه است؟
تهران- ایرنا- رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: مقرر شده تا هزینه‌ خرید کالاهای اساسی از جهان از طریق بدهی‌های عراق به ایران پرداخت شود.
توسعه مناسبات اقتصادی با احداث شهرک‌های صنعتی در مرز ایران و عراق
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / کویت / سید حمید حسینی / عراق / مصطفی الکاظمی / صادرات غیر نفتی
توسعه مناسبات اقتصادی با احداث شهرک‌های صنعتی در مرز ایران و عراق
تهران- ایرنا- نایب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با اشاره به پیشنهادات مربوط به توسعه تعاملات اقتصادی، گفت: احداث شهرک های صنعتی در مرزها، فرصتی را برای عراق فراهم می‌کند تا از انرژی، نیروی انسانی و امکانات ایران استفاده کند، همچنین فرصتی برای کشورمان است تا بتوان کالاهای تولیدی خود را به بازار عراق عرضه کنیم.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / ایران / ایران و عراق / تجارت / عراق / ویروس
هدف‌گذاری تجارت ۲۰ میلیارد دلاری با عراق
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با بیان اینکه سفر نخست‌وزیر عراق به ایران در توسعه و استحکام روابط دو کشور تأثیر مهمی خواهد داشت، گفت:
ایران و عراق در پی دستیابی به مبادلات تجاری ۲۰ میلیارد دلاری
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
ایران و عراق در پی دستیابی به مبادلات تجاری ۲۰ میلیارد دلاری
تهران- ایرنا- رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با بیان اینکه سفر نخست وزیر عراق به ایران در توسعه و استحکام روابط دو کشور تاثیر مهمی خواهد داشت، گفت: درباره برنامه‌ریزی برای رسیدن به افق تجارت ۲۰ میلیارد دلاری ایران بین دو کشور نیز در جریان این سفر رایزنی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
صادرات ۵ میلیون تن کالا به عراق در بهار ۹۹
     ایرنا- دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: در سه ماهه نخست امسال ۵ میلیون تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون دلار به عراق صادر شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
عـــدد خــبــــر
5 میلیون تن کالا در بهار 99 به عراق صادر شد [ایرنا] دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: «در سه ماهه نخست امسال ۵‌میلیون تن کالا به ارزش یک‌میلیارد و ۴۵۰‌میلیون دلار به عراق صادر شد.»حمید حسینی با اشاره به مشکلات گسترده عراق با ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌ها در این کشور اظهار داشت: «در این کشور کمبود امکانات بهداشتی نگرانی‌هایی را ایجاد کرده؛ زیرا زیرساخت لازم برای مدیریت شرایط وجود ندارد.» دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با بیان اینکه در سه ماه نخست پارسال  ۶‌میلیون و۲۰۰‌هزار تن محصول به ارزش ۲‌میلیارد و ۳۵۰‌میلیون دلار به عراق صادر شد، تصریح کرد: «این ارقام در مدت مشابه‌ سال جاری به دلیل شیوع …
جزئیات تسویه حساب 3 میلیارد دلاری عراق با ایران
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
جزئیات تسویه حساب 3 میلیارد دلاری عراق با ایران
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق می‌گوید با توافقات صورت گرفته میان دو کشور، اتفاقات مثبتی در بازگشت ارز متعلق به ایران از عراق آغاز شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / ایران و عراق / تجارت / رشد / عراق / فناوری اطلاعات
فرصت‌های بازار عراق برای فعالان تجارت فاوا
سید حمید حسینی عضو هیات‌مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: رشد بازار فناوری اطلاعات و کسب و کارهای نوپا در کشورهای توسعه‌یافته دنیا با توجه به رشد آموزش و افزایش سهم فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها،
بازگشت آرامش به بازار ارز/ مشکل ارزی ایران رفع می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ارز / بازار طلا و ارز / تورم / گرانی / افزایش قیمت / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی / عراق / دلار
بازگشت آرامش به بازار ارز/ مشکل ارزی ایران رفع می‌شود
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با بیان اینکه نتایج سفر رییس کل بانک مرکزی به عراق امکان استفاده از منابع منجمد شده کشور را فراهم می‌کند، خواستار تشکیل کمیته‌ای ویژه با نگاه فورس ماژور برای اجرایی کردن این توافقات شد.
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
عراق چگونه برای ایران دارو و کالای اساسی تأمین می‌کند؟
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق معتقد است طرح جدید بانک مرکزی می‌تواند به فعال‌شدن اموال و ارزهای راکد ایران در عراق کمک کند. به گزارش ایسنا، چند روز قبل عبدالناصر همتی- رئیس ‌کل بانک مرکزی- اعلام کرد که این بانک طرحی را دنبال می‌کند تا در چارچوب آن، امکان انتقال دارو و کالاهای اساسی از عراق به ایران فراهم شود و به جای ارز حاصل از صادرات محصولاتی مانند برق و گاز به این کشور، امکان واردات این کالاها برای ایران فراهم شود. همتی نیز هفته اخیر سفری یک‌روزه به عراق داشت و درباره نتایج گفت‌وگوهای انجام‌شده با مقامات عراقی در صفحه شخصی خود نوشت: «سال گذشته توافق‌نامه خوبی درخصوص نحوه استفاده از منابع ناشی از صادرات گاز و برق به عراق، امضا کردیم؛ لیکن …
ممنوعیت‌های وارداتی عراق تداوم ندارد
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / اتاق بازرگانی ایران / واردات / سید حمید حسینی / کردستان عراق / صادرات غیر نفتی
ممنوعیت‌های وارداتی عراق تداوم ندارد
تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با اشاره به تصمیم جدید اقلیم کردستان برای ممنوعیت واردات ۳۰ قلم کالا گفت: تجربه نشان داده که این تصمیم‌ها ماندگار نیست.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / ترانزیت کالا / ترانزیت / گمرک ایلام / سید حمید حسینی / اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق / مرز مهران / پایانه مرز مهران / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای
بارگیری کامیونهای عراقی در مرز مهران ازفردا به روال قبل برمی گردد
دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق اعلام کرد: دولت عراق هیچ دستوری مبنی بر توقف بارگیری کامیون‌های عراقی صادر نکرده و فردا کامیون‌های عراقی برای بارگیری در مرز مهران مستقر خواهند شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
رایزنی با بانک‌مرکزی برای تسریع در بازگشت ارز از عراق
مدیر امور بین‌الملل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق از رایزنی صادرکنندگان با بانک مرکزی برای تسریع در بازگشت ارز حاصل از صادرات به عراق خبر داد و گفت: برگشت بخش عمده‌ای از ارز شرکت‌های بزرگ صادراتی از طریق تهاتر برگشت داده می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
خداحافظی حمید حسینی از دبیرکلی اتاق ایران و عراق
حمید حسینی از دبیرکلی اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق خداحافظی کرد. وی از اسفند ۹۵ به‌عنوان دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق منصوب شده بود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
ایران ۲۷ برابر صادرات به اروپا کالا و خدمات به عراق صادر می‌کند
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با بیان این که رابطه بین ایران و عراق یک رابطه استراتژیک و به نفع هر دو کشور است گفت: صادرات ایران به عراق ۲۷ برابر صادرات ایران به کل کشورهای اروپایی است.
۱۳۹۸-۱۰-۰۹
عراق در مسیر اصلاحات اقتصادی
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق معتقد است آنچه در رابطه با ممنوع شدن واردات برخی کالاهای ایرانی به عراق مطرح شده، یک مساله‌ در چارچوب سیاست‌گذاری‌های کلان دولت عراق است که صادرکنندگان ایرانی می‌توانند با وجود آن، اهداف خود در این بازار را دنبال کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / صادرات / تجارت / عراق
احتمال تاخیر مجدد در برگزاری نمایشگاه بین‌المللی عراق
تهران- ایرنا- دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با اشاره به تاخیر در برگزاری نمایشگاه بین المللی بغداد گفت: این نمایشگاه بر اساس برنامه‌ریزی‌ قبلی باید ۱۰ آبان ماه افتتاح می‌شد و قرار بود کشورهای بسیاری از جمله ایران، ژاپن، آلمان، چین و ... در آن شرکت کنند، اما به دلیل ناآرامی‌های عراق برگزاری این نمایشگاه با ۱۰ روز تاخیر مواجه شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶
ناآرامی‌های عراق تاثیری در روابط تجاری با ایران ندارد/ برگزاری نمایشگاه بین‌المللی بغداد در همین شرایط
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق نسبت به ناآرامی‌های اخیر در عراق و تاثیر آن بر روابط تجاری و اقتصادی این کشور با ایران توضیحاتی را ارائه داد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / سید حمید حسینی / بازگشت ارز صادراتی / اتاق مشترک ایران و عراق
ورود دینار صادرکنندگان به عراق در چرخه بانک مرکزی
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: براساس توافقی که با بانک مرکزی داشتیم، صادرکنندگان به عراق دینار خود را در اختیار صرافان همکار این بانک قرار می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / سید حمید حسینی / اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق / عراق
روابط ایران و عراق در افق ۲۰۲۰/صادرات خدمات به عراق افزایش یابد
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با تشریح روابط دو کشور در افق ۲۰۲۰، گفت: بیشتر صادرات ایران به عراق، کالایی است و خدمات نقش کمی در آن دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲
«عیار ۱۵»| روابط تجاری ایران و عراق «یک‌طرفه» است/ امکان تحقق تجارت ۲۰۰میلیارد دلاری با ۱۵ کشور همسایه
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با انتقاد از روابط یک‌طرفه در تجارت با عراق گفت: عراق گرچه شاید نتواند خودش کالاهای مورد نیاز ما را تأمین کند ولی می‌تواند ۶میلیارد دلار کالای مورد نیازمان را از طریق ترانزیت تأمین کند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۸ / سید حمید حسینی / عراق / نفت / بانک تی‌بی‌آی عراق / اتاق مشترک ایران و عراق / صادرات برق ایران / صادرات گاز
استفاده از درآمد صادراتی برق و گاز در عراق نیازمند رایزنی قوی است / تلاشی صورت نگرفت
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: برای اینکه بتوانیم از درآمد حاصل از صادرات گاز و برق به عراق، در این کشور استفاده کنیم، نیازمند رایزنی قوی هستیم.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
«عیار ۱۵»| جزئیات دریافت ۵میلیارد دلار پول صادرات برق و گاز ایران از عراق
دبیر اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق جزئیاتی از نحوه پرداخت پول صادرات برق و گاز ایران به عراق را تشریح کرد و از واریز این پول به یک حساب بانکی در عراق خبر داد که قرار است برای واردات اقلام غیرتحریمی به‌کار گرفته شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / سید حمید حسینی / صنعت ساختمان / بازسازی عراق
زمینه‌های مستعد حضور انبوه‌سازان ایرانی در عراق/ راهکارهای حضور ایرانی‌ها در مناقصات عراقی
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق به ظرفیت های نهفته کشور عراق برای حضور انبوه سازان ایرانی اشاره کرد و گفت: شرکت های ایرانی با همتایان عراقی خود در مناقصات شرکت کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
منشا آب‌نبات‌های صادراتی کجاست؟
شفقنا اقتصادی_ دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق معتقد است در شرایطی که ارز چند نرخی شده و بر راه‌های دور زدن قوانین موجود در این حوزه نظارت کافی وجود ندارد، تخلف‌هایی همچون آب نبات‌های صادراتی به وجود می‌آید. به گزارش شفقنا اقتصادی، سیدحمید حسینی درباره تخلف صورت گرفته مبنی بر صادرات کالاهایی که […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
رشد ۲۰ درصدی صادرات ایران به عراق
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق از رشد بیش از ۲۰ درصدی صادرات ایران به عراق نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
تجارت ایران و اروپا یک دهم تجارت ما با عراق هم نیست
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: کل روابط تجاری ایران و همه کشورهای اروپایی، کمتر از یک‌دهم حجم تجارت ایران و عراق است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷
ورود ماست و دوغ به عراق ممنوع شد
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق از ممنوع شدن واردات ماست و دوغ به کشور عراق خبر داد. حسینی گفت: در حالیکه ورود خامه، شیر و شیرخشک به این کشور ممنوع نشده، واردات ماست و دوغ به کشور عراق ممنوع شده است و عراقی‌ها ترجیح داده‌اند ماست و دوغ...
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / سید حمید حسینی / عراق / آتش سوزی / اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق / لبنیات / صادرات غیرنفتی / صنعت بیمه
کاله هیچ پوشش بیمه‌ای از ایران و عراق ندارد/ رایزنی با وزارت خارجه عراق برای واردات محصولات
دبیرکل اتاق بازرگانی ایران وعراق از رایزنی برای مکاتبه با وزارت خارجه عراق جهت رفع ممنوعیت واردات لبنیات کاله به بازار این کشور خبر داد و گفت:این شرکت هیچ پوشش بیمه‌ای از ایران و عراق نداشت.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳
همسایه‌ها، راه عبور تولیدکنندگان ایرانی از بحران
بالا رفتن هزینه تولید با افزایش نرخ تورم، گران شدن مواد اولیه هم‌زمان با افزایش نرخ ارز و کاهش قدرت خرید مردم در بازارهای داخلی با توجه به مشکلات اقتصادی اخیر، عواملی است که شرایط را برای تولیدکنندگان ایرانی دشوار کرده و به نظر می‌رسد آنها برای عبور از این شرایط باید به راه‌حل‌های جدید فکر کنند.به گزارش ایسنا، با وجود آنکه در طول سال‌های گذشته مسئولان اقتصادی کشور در سطوح مختلف بارها از اهمیت تغییر در نگاه کلان تجاری ایران سخن گفته‌اند و بر لزوم کاهش وابستگی به نفت و توسعه صادرات غیرنفتی تاکید داشته‌اند، اما آنچه در عمل اتفاق افتاده هنوز راهی طولانی تا رسیدن به این هدف دارد.صادرکنندگان ایرانی در کنار مشکلات داخلی در حوزه‌هایی مانند مدیریت بازار ارز و چگونگی بازگشت ارز حاصل از صادرات‌شان، با سوال …
۱۳۹۸/۰۲/۲۵ / یحیی آل اسحاق / صادرات کالا / اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق
مرزهای مبادله کالایی ایران و عراق به ۱۲ مرز افزایش می‌یابد
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: هم اکنون ایران و عراق در ۸ مرز مبادله کالایی دارند که به زودی به ۱۲ مرز افزایش می‌یابد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۰
چرا عراق واردات برخی کالاهای ایرانی را ممنوع کرد؟ / رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق: موضوع جدیدی نیست؛ عراق تلاش دارد برخی سیاست‌های اقتصادی‌اش را اصلاح کند / شاید در کوتاه‌مدت به ما شوک وارد شود، اما …
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق معتقد است آنچه در رابطه با ممنوع شدن واردات برخی کالاهای ایرانی به عراق مطرح شده، یک مساله‌ در چارچوب سیاست‌گذاری‌های کلان دولت عراق است که صادرکنندگان ایرانی می‌توانند با وجود آن، اهداف خود در این بازار را دنبال کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۰ / ايران و عراق / صادرات
ممنوعیت واردات برخی کالاها از سوی عراق موضوع عجیبی نیست
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق معتقد است آنچه در رابطه با ممنوع شدن واردات برخی کالاهای ایرانی به عراق مطرح شده، یک مساله‌ در چارچوب سیاست‌گذاری‌های کلان دولت عراق است که صادرکنندگان ایرانی می‌توانند با وجود آن، اهداف خود در این بازار را دنبال کنند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
آل اسحاق: رفع مشکل تجاری ایران و عراق با اقدامات همتی
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق از رفع مشکل تجاری ایران و عراق با اقدامات دکتر همتی رییس کل بانک مرکزی خبر داد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
پیشنهاد برکناری مدیران نالایق در بازار گوشت
دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق درباره‌ی وضعیت این روزهای بازار گوشت گفت: هفته‌ای ۵۰ هزار گوسفند وارد…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •