شنبه, ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 6 June, 2020
استحصال آب شیرین
شیرین‌سازی آب تکنولوژی گرانقیمتی است؟ / ظرفیت استحصال سالانه ۲۰ میلیارد مکعب آب شیرین در کشور
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / آب شیرین کن / حامد محرمی / مصرف آب شرب / سرانه مصرف آب
شیرین‌سازی آب تکنولوژی گرانقیمتی است؟ / ظرفیت استحصال سالانه ۲۰ میلیارد مکعب آب شیرین در کشور
اگرچه تا پیش از این شیرین سازی اب اقدامی گران قیمت برای دسترسی به آب بوده اما امروزه در صورت دسترسی به انرژی ارزان و آب های آزاد می توان از نعمت آب شیرین سالم با قیمت مناسب برخوردار شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / آب شیرین‌کن / استحصال آب شیرین
گسترش همکاری‌ها با جهاددانشگاهی به‌عنوان یک شریک تکنولوژیک/ تاکید بر بستر کاری بین‌الملل
نشست مشترک وزیر نیرو و رییس جهاددانشگاهی برگزار شد و دو طرف بر لزوم گسترش همکاری‌ها در حوزه‌ داخلی و بین‌المللی تاکید کردند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸
اجرای برنامه‌ احیای جنگل‌های زاگرس بعد از سال‌های هشدار از سوی کارشناسان آغاز شد
زوال بلوط‌ها!زهرا داستانیبلوط‌ها رو به زوالند و زاگرس در سوگ آن‌ها پریشان‏حال. سال‌ها است که سایه بیماری بر درختان جنگل‌هایی سایه افکنده که از منتهی‏الیه شمال‏غربی ایران (استان آذربایجان‏غربی) آغاز می‌شوند، در غرب (استان‌های ایلام و لرستان) امتداد می‌یابند و در جنوب‏غرب ایران (استان‌های کهگیلویه‏و‏‏بویراحمد، خوزستان و فارس) به پایان می‌رسند. جنگل‌هایی به نام «زاگرس» که با گستردگی‏شان در ۱۱ استان، با ۶ میلیون هکتار مساحت، ۴۰ درصد جنگل‌ها را‌ روی نقشه‌ جغرافیای ایران تشکیل می‌دهند. جنگل‌هایی که حالا، حال و روز خوبی ندارند و قلب تپنده‌شان «بلوط‌ها‌» گرفتار بیماری، سوسک‌های چوب‌خوار، آفت زغالی بلوط و غده‌های لورانتوس (گیاهی انگلی) شده‌اند. مشکلاتی که سال‌ها است کارشناسان درباره آن‌ها هشدار می‌دهند. …
 •  •  •  •  •  •