پنجشنبه, ۲۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 13 August, 2020
انتخابات آمریکا
ترامپ چه زمانی وزیر دفاع را برکنار می‌کند؟
۳۶ دقیقه قبل / دونالد ترامپ / پنتاگون / مارک اسپر
ترامپ چه زمانی وزیر دفاع را برکنار می‌کند؟
ایسنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا در فکر جایگزین کردن مارک اسپر، وزیر دفاع دولتش پس از برگزاری انتخابات در ماه نوامبر است.
آمریکا به تحریم‌ بلاروس می اندیشد
۱ ساعت قبل / آمریکا / بلاروس
آمریکا به تحریم‌ بلاروس می اندیشد
وزیر امور خارجه آمریکا گفت، امکان دارد ایالات متحده تحریم‌هایی علیه بلاروس بر سر موج کنونی خشونت در این کشور پس از انتخابات ریاست جمهوری جنجالی اعمال کند.
انتخاب هریس، تضمین رای رنگین پوستان آمریکا به نفع بایدن
۱ ساعت قبل / هریس / جو بایدن / انتخابات آمریکا
انتخاب هریس، تضمین رای رنگین پوستان آمریکا به نفع بایدن
تصمیم تاریخی جو بایدن مبنی بر انتخاب خانم کامالا هریس به عنوان نخستین زن سیاه‌پوست برای تصدی مقام معاون اولی که از حامیان اعتراضات ضد تبعیض نژادی آمریکا است، آرای رنگین پوستان این کشور را به سبد نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوی سرازیر می‌کند.
تصمیم ترامپ به اخراج رییس پنتاگون
۱ ساعت قبل
تصمیم ترامپ به اخراج رییس پنتاگون
رسانه‌های آمریکا چهارشنبه شب از تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به اخراج "مارک اسپر" وزیر دفاع این کشور بعد از انتخابات ۲۰۲۰ خبر می‌دهند.
نظرسنجی جدید: شانس پیروزی ۷۱ درصدی بایدن برای پیروزی در انتخابات
۱ ساعت قبل / جو بایدن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
نظرسنجی جدید: شانس پیروزی ۷۱ درصدی بایدن برای پیروزی در انتخابات
بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید، «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری در ماه آبان، ۷۱ درصد شانس برای پیروزی دارد.
۵ ساعت قبل / اسپر وزیر دفاع آمریکا / ترامپ
ترامپ بدنبال برکناری وزیر دفاع
به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز به نقل از منبعی که نام او را فاش نکرده، خبر داده که رئیس‌جمهور آمریکا در محافل خصوصی درباره احتمال تغییر وزیر دفاع این کشور پس از انتخابات آبان‌ماه با مشاورانش گفت‌وگو داشته است.
بایدن:آشفتگی داخلی و خارجی آمریکا را ترمیم می‌کنیم
۸ ساعت قبل / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
بایدن:آشفتگی داخلی و خارجی آمریکا را ترمیم می‌کنیم
نیویورک- ایرنا- نامزد احتمالی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد شدید از عملکرد دولت فعلی آمریکا گفت: ما آشفتگی داخلی و خارجی آمریکا را که ترامپ و پنس ایجاد کرده‌اند، ترمیم می‌کنیم.
حضور بایدن و هریس در نخستین گردهمایی انتخاباتی مشترک
۸ ساعت قبل / جو بایدن / کامالا هریس
حضور بایدن و هریس در نخستین گردهمایی انتخاباتی مشترک
ایلنا: کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و یار انتخاباتی وی در نخستین فعالیت انتخاباتی مشترک خود در مدرسه‌ای در ایالت دلاور حاضر شدند.
ترامپ با مشاورانش درباره احتمال برکناری اسپر بعد از انتخابات صحبت کرده است
۹ ساعت قبل / مارک اسپر
ترامپ با مشاورانش درباره احتمال برکناری اسپر بعد از انتخابات صحبت کرده است
ایلنا: یک منبع آگاه اعلام کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا به طور خصوصی با مشاورانش درباره احتمال جایگزینی وزیر دفاع فعلی بعد از انتخابات ماه نوامبر سخن گفته است.
۹ ساعت قبل / ترامپ / جرج سوروس
سوروس: ترامپ پدیده ای فانی است 
به گزارش ایرنا، سوروس میلیاردر لیبرال در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی (La Repubblica) در مورد پیش بینی‌های خود در مورد انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا سخن گفت و افزود: در آمریکا حتا حیله گری مانند ترامپ می‌تواند رئیس جمهوری شود و دموکراسی را از درون تضعیف کند. اما همیشه در ایالات متحده پستی و بلندی‌هایی وجود دارد. 
ترامپ: با ایران توافق می‌کنیم
۹ ساعت قبل
ترامپ: با ایران توافق می‌کنیم
رئیس جمهوری آمریکا ادعا کرد در صورتی که در انتخابات آینده ریاست جمهوری پیروز شود، ایران ظرف یک ماه حاضر به توافق جدید با واشنگتن می‌شود.
واکنش‌ها به انتخاب کاملا هریس به‌عنوان معاون جو بایدن در انتخابات آمریکا؛  اوباما: جو بایدن با این تصمیم به هدف زده است / هیلاری کلینتون: کامالا هریس «رهبری فوق‌العاده» است
۱۰ ساعت قبل
واکنش‌ها به انتخاب کاملا هریس به‌عنوان معاون جو بایدن در انتخابات آمریکا؛ اوباما: جو بایدن با این تصمیم به هدف زده است / هیلاری کلینتون: کامالا هریس «رهبری فوق‌العاده» است
در پی انتخاب کاملا هریس به سمت معاونت ریاست جمهوری جو بایدن برای انتخابات پیش‌روی آمریکا، چهره‌های سیاسی این کشور به آن واکنش نشان دادند. باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا با انتشار بیانیه‌ای انتخاب کاملا هریس به سمت معاونت جو بایدن را ستود و گفت جو بایدن با این تصمیم «به هدف زده است».
۱۱ ساعت قبل / انتخابات آمریکا / بایدن و ترامپ
بایدن ۷۱ درصد شانس پیروزی دارد
به گزارش ایران به نقل از نشریه هیل، وب سایت ۵۳۸ که بر تجزیه و تحلیل نظرسنجی های آمریکا در موضوعات سیاسی و متمرکز است، در آخرین گزارش خود از شانس بالای پیروزی بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.
۱۱ ساعت قبل
بایدن «کاملا هریس» را به ‌عنوان معاون خود انتخاب کرد
روز گذشته جو بایدن، نامزد مورد حمایت دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آبان ماه در آمریکا، کاملا هریس را به‌ عنوان معاون خود انتخاب کرد. خانم هریس، زن سیاهپوست و سناتور دموکرات ایالت کالیفرنیاست. انتخابی که بسیاری از دموکرات‌ها را پشت سر بایدن متحد کرده است. به گزارش خبرگزاری آلمان، جو بایدن در پیامی توییتری کاملا هریس، سناتور دموکرات از ایالت کالیفرنیا، را به ‌عنوان معاون خود معرفی کرد. او در این پیام نوشت: «بسی مفتخر هستم که کاملا هریس را به‌ عنوان همراه خود معرفی می‌کنم. او مبارزی سرسخت در راه انسان‌های ساده و از بهترین خدمتگزاران این کشور است.» برخی معتقدند که بایدن با این انتخاب احتمالا شانس پیروزی خود را در مقابل دونالد ترامپ افزایش …
بایدن درباره انتخاب جنجالی‌اش توضیح داد
۱۲ ساعت قبل / جوزف بایدن
بایدن درباره انتخاب جنجالی‌اش توضیح داد
نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در پیامی در توئیتر به دلیل انتخاب «کامالا هریس» به عنوان معاون خود برای انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد.
توضیح بایدن درباره انتخاب کامالا هریس به عنوان معاون: اگر
۱۴ ساعت قبل
توضیح بایدن درباره انتخاب کامالا هریس به عنوان معاون: اگر "کامالا هریس" و من انتخاب شویم بحران‌های متعدد را به ارث می بریم / وی آماده است تا از روز نخست رهبری کند
«جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پیامی در توئیتر به نابسامانی‌های این کشور در دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» اشاره کرد. وی در این پیام توئیتری نوشت: «اگر "کامالا هریس" و من انتخاب شویم ما بحران‌های متعدد، یک ملت تقسیم شده و یک جهان آشفته را به ارث می‌بریم. ما حتی یک دقیقه برای اتلاف نداریم. این دقیقا دلیل انتخاب وی (کامالا هریس) است. وی آماده است تا از روز نخست رهبری کند.»
۱۵ ساعت قبل / ترامپ و بایدن / کاملا هریس / معاون اول بایدن
ترامپ: «هریس» حریفی است که همه آرزویش را دارند!
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز چهارشنبه به انتخاب «کامالا هریس» به عنوان گزینه معاونت ریاست جمهوری آمریکا از سوی «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ واکنش نشان داد.
ظریف: اتفاقی بعد از انتخابات‌آمریکا نمی‌افتد/ آمریکا هیچ جایگاهی برای اسنپ بک ندارد
۱۵ ساعت قبل / آمریکا و ایران / انتخابات آمریکا / حاشیه هیات دولت / ظریف / ظریف در جمع خبرنگاران
ظریف: اتفاقی بعد از انتخابات‌آمریکا نمی‌افتد/ آمریکا هیچ جایگاهی برای اسنپ بک ندارد
شفقنا- وزیر امور خارجه با بیان اینکه قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی رای نخواهد آورد، ‌تاکید کرد: از نظر حقوقی آمریکا هیچ جایگاهی برای استفاده از مکانیسم اسنپ بک ندارد. سه متحد اروپایی آمریکا هم در جلسه قبلی...
کاملا هریس؛ نیمه گمشده بایدن
۱۵ ساعت قبل
کاملا هریس؛ نیمه گمشده بایدن
شمارش معکوس انتخابات آمریکا آغاز شده و بعد از ماه‌ها گمانه‌زنی در مورد معاون جو بایدن، کاندید حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰، کاملا هریس برای این سمت انتخاب شد.
موضع
۱۶ ساعت قبل / کامالا هریس / جو بایدن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / دونالد ترامپ
موضع "معاون بایدن" در مورد مسائل مهم خاورمیانه چه خواهد بود؟
"جو بایدن" فردی را به عنوان معاون خود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزیده است (کامالا هریس) که طرفدار سرسخت اسرائیل و منتقد صریح عربستان سعودی است.
پیروزی ایلهان عمر در انتخابات مقدماتی ایالت مینه‌سوتا
۱۷ ساعت قبل
پیروزی ایلهان عمر در انتخابات مقدماتی ایالت مینه‌سوتا
ایلهان عمر، یکی از اولین دو زن مسلمان که توانسته وارد مجلس نمایندگان آمریکا شود، دیشب در انتخابات مقدماتی حزب دمکرات در ایالت مینه‌سوتا بر رقیب پرقدرت خود پیروز شد.
تماشا کنید: اتحاد دموکرات‌ها برای شکست ترامپ /  کاملا هریس کیست؟
۱۷ ساعت قبل
تماشا کنید: اتحاد دموکرات‌ها برای شکست ترامپ / کاملا هریس کیست؟
جو بایدن، نامزد پیشتاز حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ روز سه شنبه ۲۱ مرداد سناتور کامالا هریس را به عنوان معاون خود معرفی کرد.
مایک پنس: زندگی در آمریکا بار دیگر با ترامپ پیروز می‌شود
۱۸ ساعت قبل / انتخابات آمریکا / دونالد ترامپ / مایک پنس
مایک پنس: زندگی در آمریکا بار دیگر با ترامپ پیروز می‌شود
معاون دونالد ترامپ خواستار حمایت از وی و انتخاب دوباره او برای تصدی پست ریاست جمهوری آمریکا شد.
عربستان| سعد الجبری و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ انتخاب گزینه بد و بدتر برای بن سلمان
۱۸ ساعت قبل / دونالد ترامپ / اخبار "آمریکا" / اخبار "عربستان سعودی" / بن سلمان
عربستان| سعد الجبری و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ انتخاب گزینه بد و بدتر برای بن سلمان
محمد بن سلمان در ازای سکوت ترامپ در برابر اسرار الجبری از جنایات آل سعود چاره‌ای جز پذیرش خواسته‌های آمریکا را ندارد و این امر بن سلمان را میان گزینه بد و بدتر قرار داده است.
رسانه اسرائیلی: شریک انتخاباتی بایدن حامی برجام است
۱۹ ساعت قبل / انتخابات آمریکا / جو بایدن / برجام
رسانه اسرائیلی: شریک انتخاباتی بایدن حامی برجام است
هریس بر خلاف اعضای دیگر حزبش که بیشتر لیبرال هستند، با موضع همیشگی حزبش در قبال رژیم صهیونیستی مخالفتی نکرده و خواستار تغییراتی بنیادین در شکل این اتحاد نبوده است.
ترامپ: قبل از کرونا حتی جورج واشنگتن هم حریف من نبود!
۱۹ ساعت قبل / دونالد ترامپ / انتخابات آمریکا
ترامپ: قبل از کرونا حتی جورج واشنگتن هم حریف من نبود!
میزان محبوبیت ترامپ در شاخص نظرسنجی‌های "RealClearPolitics" از ۴۷.۳ در صد در اواخر ماه مارس که شیوع ویروس کرونا در آمریکا آغاز شد کاهش یافته و به ۴۱.۱ درصد در اوایل ژوئیه رسیده است. با این حال براساس گزارش این پایگاه خبری، میزان محبوبیت ترامپ در روز سه‌شنبه ۴۳ درصد بوده است.
وضعیت عجیب ترامپ در آمریکا
۲۰ ساعت قبل / دونالد ترامپ / انتخابات آمریکا / کرونا در آمریکا
وضعیت عجیب ترامپ در آمریکا
دونالد ترامپ، سیاست توام با دروغ و انکار خود را نه فقط در مورد ویروس کرونا، بلکه در رابطه با طرح هایش جهت نجات اقتصادِ کرونازده آمریکا نیز نشان داده است. امری که خسارت‌های قابل توجهی را بر ایالات متحده آمریکا وارد ساخته است.
مواضع گروه‌های سیاسی لبنان برای تشکیل دولت
۲۱ ساعت قبل / استعفای دولت لبنان / تحولات لبنان / دولت لبنان
مواضع گروه‌های سیاسی لبنان برای تشکیل دولت
به گزارش تسنیم، روزنامه لبنانی الاخبار در مقاله‌ای به جدیدترین تحولات موجود در عرصه سیاسی لبنان در زمینه انتخاب دولت جدید اشاره و تاکید کرد که حزب‌الله، جنبش امل و جریان آزاد ملی لبنان در نشستی که در عین التینة برگزار کردند، روی دو نکته مهم و ثابت تاکید کردند که «مخالفت با برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام» و «مخالفت با تشکیل دولت موسوم به بی‌طرف» بود. این در حالی است که تشکیل دولت وحدت ملی نیز در سایه مخالفت آمریکا با روی کار آمدن دولتی که حزب الله لبنان در آن حضور نداشته باشد، مشکل است.
با پیروزی بایدن آمریکایی‌ها باید زبان چینی بیاموزند!
۲۱ ساعت قبل
با پیروزی بایدن آمریکایی‌ها باید زبان چینی بیاموزند!
رئیس‌جمهور آمریکا مدعی است که رقیب دموکرات انتخابات ۲۰۲۰، دست‌پروده چینی‌ها است و در صورت پیروزی، راه را برای نفوذ هرچه بیشتر پکن باز می‌کند.
ترامپ: بایدن "کودن"، هریس "حقه‌باز" ترکیبی فوق‌العاده اما اشتباه برای آمریکا
۲۳ ساعت قبل / جو بایدن / دونالد ترامپ
ترامپ: بایدن "کودن"، هریس "حقه‌باز" ترکیبی فوق‌العاده اما اشتباه برای آمریکا
ترامپ با این توییت؛ "بایدن کودن" و "هریس حقه‌باز" ترکیبی فوق‌العاده اما اشتباه برای آمریکا. به انتخاب کامالا هریس به عنوان معاون بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا واکنش نشان داد.
معترضان در بولیوی: بیش از این نمی‌توانیم بی‌تفاوت بمانیم
۲۳ ساعت قبل / آمریکا
معترضان در بولیوی: بیش از این نمی‌توانیم بی‌تفاوت بمانیم
تظاهرات مردمی در بولیوی در اعتراض به تعویق انتخابات ریاست جمهوری توسط دولت تحت حمایت آمریکا وارد دومین هفته خود شده است.
حمله راکتی به منطقه امنیتی سبز بغداد/ افزایش شمار قربانیان انفجار بندر بیروت/ پیروزی معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در کانتیکت
۲۵ ساعت قبل / رژیم صهیونیستی / عراق / کرونا / جو بایدن / دونالد ترامپ / منطقه سبز / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / کاملا هریس
حمله راکتی به منطقه امنیتی سبز بغداد/ افزایش شمار قربانیان انفجار بندر بیروت/ پیروزی معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در کانتیکت
ایلنا: حمله راکتی به منطقه امنیتی سبز بغداد، افزایش شمار قربانیان انفجار بندر بیروت و پیروزی معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در کانتیکت…
این زن سیاهپوست معاون بایدن شد/واکنش ترامپ:من مدت طولانی او را تماشا کرده‌ام! اما معاون من یک صخره سفت است!
۲۵ ساعت قبل / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / دونالد ترامپ / جوزف بایدن
این زن سیاهپوست معاون بایدن شد/واکنش ترامپ:من مدت طولانی او را تماشا کرده‌ام! اما معاون من یک صخره سفت است!
نامزد دموکرات‌های آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری نوامبر، سناتور کامالا هریس را به عنوان "معاون رئیس جمهوری" برگزید تا او اولین زن سیاهپوست در رقابت‌های ریاست جمهوری و رقیبی آماده برای حمله به دونالد ترامپ جمهوری‌خواه باشد.
پافشاری ترامپ بر ادعای خود درباره ایران
۲۵ ساعت قبل
پافشاری ترامپ بر ادعای خود درباره ایران
رییس جمهوری آمریکا ادعا کرد در صورتی که در انتخابات آینده ریاست جمهوری پیروز شود، ایران ظرف یک ماه حاضر به توافق جدید با واشنگتن می‌شود.
مجلسی: وقت خوبی برای مذاکره نیست / عقل حکم می‌کند منتظر نتیجه انتخابات آمریکا بمانیم
۲۶ ساعت قبل
مجلسی: وقت خوبی برای مذاکره نیست / عقل حکم می‌کند منتظر نتیجه انتخابات آمریکا بمانیم
فریدون مجلسی گفت: که اکنون ترامپ در موضع باخت قرار دارد و کسی روی مهره سوخته یا اسب لاغر مردنی، شرط بندی نمی‌کند. باید دو ماه صبر کرد تا نتیجه معلوم شود و لاقل بعد از آن تصمیم گرفت که می‌توان مذاکره کرد یا خیر.
ترامپ: با چین نه، ولی با ایران توافق می‌کنیم/ بزرگترین رویای آنها پیروزی بایدن است
۲۶ ساعت قبل
ترامپ: با چین نه، ولی با ایران توافق می‌کنیم/ بزرگترین رویای آنها پیروزی بایدن است
ایرنا نوشت: رییس جمهوری آمریکا ادعا کرد در صورتی که در انتخابات آینده ریاست جمهوری پیروز شود، ایران ظرف یک ماه حاضر به توافق جدید با واشنگتن می‌شود.
۲۹ ساعت قبل / انتخابات آمریکا / ترامپ و بایدن / معاون ترامپ
ترامپ: مردها انتخاب معاون زن را توهین‌آمیز می‌دانند
به گزارش فارس، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای که سه‌شنبه متن ان منتشر شده تلویحاً از تصمیم رقیب انتخاباتی‌اش «جو بایدن» برای انتخاب معاون زن انتقاد کرده است.
نخستین زن سیاهپوست نامزد معاون رئیس‌جمهور آمریکا شد| کاملا هریس یار انتخاباتی جو بایدن
۳۲ ساعت قبل
نخستین زن سیاهپوست نامزد معاون رئیس‌جمهور آمریکا شد| کاملا هریس یار انتخاباتی جو بایدن
جو بایدن، نامزد حزب دموکرات برای انتخابات رئیس‌جمهوری آمریکا کاملا هریس، سناتور ایالت کالیفرنیا را به عنوان یار انتخاباتی‌اش برگزید.
«جو بایدن» معاون خود را معرفی کرد
۳۳ ساعت قبل / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 / جو بایدن / حزب دموکرات آمریکا
«جو بایدن» معاون خود را معرفی کرد
نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه گزینه موردنظر خود برای پُست معاونت ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کرد.
ترامپ اگر شکست بخورم، باید چینی صحبت کنید
۳۴ ساعت قبل
ترامپ اگر شکست بخورم، باید چینی صحبت کنید
رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که در صورت شکست وی در انتخابات پیش رو، آمریکایی‌ها باید زبان چینی یاد گرفته و به این زبان صحبت کنند.
استقبال مشروط از «توافق سریع»
۳۴ ساعت قبل
استقبال مشروط از «توافق سریع»
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اخیرا گفته است که اگر در انتخابات آتی رئیس جمهور شود، ظرف چهار هفته با ایران توافق خواهد کرد. سخنگوی دولت ایران دیروز در این ارتباط گفت: اگر ترامپ در مسیر جبران اشتباهات گذشته، جدی باشد از آن استقبال می‌کنیم، اما به نظر نمی‌رسد که ادعای اخیر او، هدفی فراتر از جلب رای در انتخابات داشته باشد.
معارضان سوری: نظامیان آمریکا از خاورمیانه خارج می شوند
۳۴ ساعت قبل / ایالات متحده آمریکا / سوریه / معارضان سوری / حضور نظامی / قدری جمیل
معارضان سوری: نظامیان آمریکا از خاورمیانه خارج می شوند
ریاست یکی از گروههای معارض سوری مدعی شد که صرفنظر از نتیجه انتخابات آتی ریاست جمهوری در آمریکا، خروج نظامیان این کشور از منطقه خاورمیانه محقق خواهد شد.
تنها شانس آمریکا برای تلطیف روابط با ایران
۳۴ ساعت قبل
تنها شانس آمریکا برای تلطیف روابط با ایران
سید حسین موسویان در نشریه "رسپانسیبل استیت کرفت" آمریکا به بررسی تاثیر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و ایران بر روابط دو کشور پرداخت.
۳۴ ساعت قبل
۹۰ درصد چینی‌ها خواستار اقدام تلافی جویانه علیه آمریکا هستند
تازه‌ترین نظرسنجی یک ارگان رسانه‌ای حزب حاکم چین نشان می‌دهد که ۹۰ درصد مردم این کشور از اقدامات تنش زای آمریکا منزجر و خواستار اقدامات تلافی جویانه کشورشان علیه واشنگتن هستند.به گزارش ایرنا، روزنامه گلوبال تایمز در مطلبی خاطرنشان کرد آمریکا پس از شیوع ویروس کرونا از هیچ اقدام تنش زا در زمینه‌های تجاری، علمی، فنی، سیاسی و بعضا نظامی علیه چین و تحریم این کشور درخصوص مسائل داخلی هنگ کنگ و برقراری ارتباطات فزاینده سیاسی و نظامی با تایوان و به چالش کشیدن چین در دریای جنوبی دریغ نکرده است.نظرخواهی موید آن است که عموم مردم چین از هر تدبیر دولت برای مقابله با آتش افروزی‌های آمریکا حمایت می‌کنند و روز به روز بر شمار کسانی که علیه واشنگتن موضع می‌گیرند و از آمریکا بیزاری می‌جویند، بیشتر می‌شود.گزارش نشریه …
۳۴ ساعت قبل
انتخاب هریس به عنوان معاون بایدن قوت گرفت
با نزدیک شدن به زمان اعلام تصمیم جو بایدن نامزد احتمالی دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ برای معرفی معاون خود، احتمال گزینش کامالا هریس به عنوان معتمد و متحد قدیمی او قوت گرفته است.به گزارش ایرنا، تارنمای آمریکایی هیل تصمیم بایدن برای معرفی معاون خود را مهم و راهبردی توصیف کرد و نوشت: این تصمیم تبعات قابل توجهی برای کمپین انتخاباتی بایدن و نیز ریاست جمهوری‌اش در صورت پیروزی و ورود به کاخ سفید خواهد داشت. تاکنون ۶ زن رقبای اصلی پست معاونت بایدن هستند که هریک از آنها با توجه به گروه‌های جمعیتی که نمایندگی آنها را برعهده دارند و نیز حمایت شان از دولت احتمالی بایدن امتیازات خاص خود را دارند.اما کامالا هریس سناتور دموکرات از ایالات کالیفرنیا همچنان گزینه محبوبی است که ممکن است در نهایت تایید شود. او معتمد …
۳۴ ساعت قبل
خطرناکترین تهدید برای تاج و تخت "بن سلمان"
یک سایت غربی به اقدامات افسر امنیتی سابق سعودی علیه ولیعهد عربستان و نگرانی‌های بن سلمان از شکست رئیس جمهور آمریکا در رقابت‌های انتخاباتی پرداخت.به گزارش مهر، به نقل از القدس العربی، سایت «میدل ایست آی» درگزارشی نوشت که سعد الجبری افسر امنیتی سابق عربستان سعودی که در حال حاضر در کانادا به سر می‌برد تبدیل به بزرگترین خطر برای تاج و تخت محمد بن سلمان ولیعهد عربستان شده است. بر اساس این گزارش، الجبری به مثابه دست راست ولیعهد و وزیر کشور سابق عربستان به شمار می‌رفت و تمام اسرار وزارت کشور را که می‌تواند برای بن سلمان دردسر ساز باشد می‌داند. بر خلاف دیگر مسئولان نظام کنونی عربستان، الجبری پتانسیل رویارویی با ریاض را به صورت مستقیم دارد.تمام تلاش‌ها برای فریفتن الجبری با هدف بازگرداندن وی به عربستان …
۳۴ ساعت قبل
آمریکا مانع اجرای طرح الحاق شد
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی آمریکا را مسئول عدم اجرای طرح الحاق کرانه باختری دانست.به گزارش ایسنا، روزنامه اورشلیم‌پست به نقل از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نوشت: از همان آغاز واضح بود که الحاق شهرک‌های کرانه باختری تنها از طریق توافق با آمریکا ممکن است. اگر این مسئله نبود مدت‌ها پیش این کار را کرده بودم.وی گفت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اکنون مشغول مسائل دیگری است و موضوع الحاق در راس اولویت‌های او نیست. در آینده نزدیک می‌توانیم طرح الحاق را اجرایی کنیم.نتانیاهو درباره طرح ترامپ که اجازه الحاق ۳۰ درصد کرانه باختری را می‌دهد، گفت: برای سه سال با تیم ترامپ درباره این طرح همکاری داشتم و به نظر من این تنها طرحی است که منافع اصلی اسرائیل را حفظ می‌کند.اظهارات نتانیاهو درباره طرح …
افشاگری تحلیلگر اسرائیلی درباره هراس آمریکا از توافق ایران و چین
۳۴ ساعت قبل
افشاگری تحلیلگر اسرائیلی درباره هراس آمریکا از توافق ایران و چین
رئیس پیشین اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی با بیان اینکه توافق همکاری ۲۵ ساله ایران و چین باعث نگرانی‌هایی در واشنگتن شده، نوشت مخالفت آمریکا با همکاری این دو کشور اما فارغ از پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه دارد.
۳۵ ساعت قبل
دیپلماسی
 موسویان مطرح کرد تنها شانس آمریکا برای تلطیف روابط با ایران سید حسین موسویان در نشریه «رسپانسیبل استیت کرفت» آمریکا به بررسی تأثیر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و ایران بر روابط دو کشور پرداخت. موسویان در قسمت نتیجه‌گیری مقاله خود نوشت: «دو انتخابات مهم ریاست‌جمهوری در آمریکا و ایران پیش روست. انتظار می‌رود نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، همچون انتخابات اخیر مجلس، حاکی از پیروزی اصولگرایان باشد. یک دلیل مهم این شرایط هم حاصل‌نشدن نتیجه مورد انتظار از برجام است. اصولگرایان همیشه نسبت به آمریکا و مذاکره با آمریکا بسیار بدبین بوده‌اند که آن ‌هم به دلیل واقعیت صداقت نداشتن آمریکاست. تنها یک شانس ممکن است برای تلطیف روابط وجود داشته …
نظر آمریکایی‌ها؛ بایدن دوره ۴ساله را تمام نمی‌کند
۳۷ ساعت قبل / جو بایدن / انتخابات آمریکا
نظر آمریکایی‌ها؛ بایدن دوره ۴ساله را تمام نمی‌کند
نظرسنجی موسسه «راسموسن» نشان می‌دهد، ۵۹ درصد از آمریکایی‌ها معتقد هستند، جو بایدن ۷۷ ساله اگر رئیس‌جمهور شود، توان اتمام دور اول ریاست جمهوری را ندارد و معاونش جایگزین او خواهد شد.
بایدن: به محضی که پیروز شوم فرصت را برای کنترل کرونا از دست نخواهم داد
۳۷ ساعت قبل
بایدن: به محضی که پیروز شوم فرصت را برای کنترل کرونا از دست نخواهم داد
«جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا قول داد به محض پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، هیچ زمانی را برای تحت کنترل قرار دادن ویروس کرونا از دست نخواهد داد.» بایدن اضافه کرد: «من از دکتر فائوچی (مدیر موسسه بیماری‌های عفونی و آلرژی) خواهم خواست تا به وظیفه خود ادامه دهد و کارشناسان و سران ارشد هر دو حزب را کنار هم گرد خواهم آورد تا مسیر پیش رو را ترسیم کنیم. ما با هم این را انجام خواهیم داد.»
توافق آمریکا با ایران ظرف یک ماه؛ رویای ترامپ یا واقعیتی سیاسی؟
۳۷ ساعت قبل
توافق آمریکا با ایران ظرف یک ماه؛ رویای ترامپ یا واقعیتی سیاسی؟
دونالد ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید اعلام کرد که یک ماه بعد از پیروزی مجدد در انتخابات آمریکا با ایران توافق خواهد کرد.
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به میانجیگری آلمان میان آمریکا و ایران
۴۰ ساعت قبل
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به میانجیگری آلمان میان آمریکا و ایران
 یک رسانه لبنانی ادعا کرد در سه ماه مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، تهران و واشنگتن در آستانه دور جدیدی از مذاکرات فیمابین خود هستند و دولت آلمان در این روند که پیشرفت قابل‌توجهی هم پیدا کرده، نقش میانجی را ایفا می‌کند.
بولتون یکی از کودن‌ترین افرادی است که در دولت دیدم
۴۰ ساعت قبل / دونالد ترامپ / جان بولتون / جان برنان / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
بولتون یکی از کودن‌ترین افرادی است که در دولت دیدم
رئیس‌جمهور آمریکا در بحبوحه جنگ قدرت میان مراکز نفوذ در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ در این کشور اعلام کرد: بولتون یکی از کودن‌ترین افرادی است که در دولت دیدم.
۴۱ ساعت قبل
"روس‌ها کشورشان را به ۱۰ میلیون دلار نمی‌فروشند"
در مسکو، پیشنهاد ۱۰ میلیون دلاری وزارت خارجه آمریکا در ازای شواهدی مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، با واکنش وزارت خارجه مواجه شد.
برجامِ ترامپ در هاله‌ای از ابهام/ توافق ایران و آمریکا؛ طبل توخالی یا وعده راستین؟
۴۲ ساعت قبل / مذاکرات ایران و آمریکا / بازگشت آمریکا به برجام
برجامِ ترامپ در هاله‌ای از ابهام/ توافق ایران و آمریکا؛ طبل توخالی یا وعده راستین؟
رئیس جمهور از وقوع یک گشایش اقتصادی در وضعیت کشور خبر داده است. گمانه زنی‌ها پیرامون این گشایش در حالی در جریان است که همزمان زمزمه‌هایی از برگزاری دور جدید مذاکرات محرمانه ایران و آمریکا نیز به گوش می‌رسد. سوال اینجاست که آیا تهران و واشنگتن قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است مذاکرات بر سر یک توافق جدید را آغاز کنند یا این امر تنها یک وعده توخالی رئیس جمهور آمریکا برای پیروزی است.
آخرین نظرسنجی‌ها در مورد انتخابات آمریکا/ برتری مطلق بایدن در برابر ترامپ
۴۲ ساعت قبل / انتخابات آمریکا / ترامپ
آخرین نظرسنجی‌ها در مورد انتخابات آمریکا/ برتری مطلق بایدن در برابر ترامپ
بر اساس آخرین آمار و نظرسنجی ها در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، "جو بایدن" نامزد دموکرات ها، از موقعیت به مراتب بهتری در مقایسه با "دونالد ترامپ" نامزد جمهوری خواهان و رئیس جمهور فعلی آمریکا برخوردار است.
تمایل ترامپ برای میزبانی نشست گروه 7 پس از انتخابات 3 نوامبر
۴۵ ساعت قبل / دونالد ترامپ / اقتصاد
تمایل ترامپ برای میزبانی نشست گروه 7 پس از انتخابات 3 نوامبر
رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که وی تمایل دارد در "یک فضای آرامتر" پس از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر میزبان اجلاس گروه هفت اقتصاد برتر جهان باشد.
حمایت بایدن از اعتراضات خیابانی در بلاروس
۴۵ ساعت قبل / اخبار "آمریکا" / بلاروس
حمایت بایدن از اعتراضات خیابانی در بلاروس
نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا از معترضین به نتیجه انتخابات در بلاروس حمایت کرده و از "لوکاشنکو" نیز خواست تا به حقوق مردم کشورش احترام گذاشته و دست از خشونت علیه آنها بردارد.
پیشگویی مرعشی از گفتگوی بین ایران و آمریکا بعد از انتخابات ۲۰۲۰ /حجاریان سیاست را ترک کند
۴۶ ساعت قبل / انتخابات ۱۴۰۰ / حسین مرعشی / اکبر هاشمی رفسنجانی / دونالد ترامپ / حسن روحانی
پیشگویی مرعشی از گفتگوی بین ایران و آمریکا بعد از انتخابات ۲۰۲۰ /حجاریان سیاست را ترک کند
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران در گفت وگو با ایرنا پیش بینی کرد نتیجه انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آمریکا هر چه باشد، موجب آغاز فصل تازه ای از گفت وگوها میان تهران و واشنگتن در قالب مذاکرات چندجانبه خواهد شد زیرا ایران کشور قدرتمند منطقه است.
چرا هوک رفت و آبرامز جایش را گرفت؟
۴۶ ساعت قبل / برایان هوک / الیوت آبرامز
چرا هوک رفت و آبرامز جایش را گرفت؟
یک سیاستمدار بسیار تندروی قدیمی حالا مسئول امور مربوط به ایران در دولت ترامپ شده است. این در حالیست که دیگر فرصت زیادی برای دولت آمریکا باقی نمانده و انتخابات نزدیک است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •