سه شنبه, ۸ مهر, ۱۳۹۹ / 29 September, 2020
بندر ماهشهر
مدارس شهرستان ماهشهر تا ۱۵ مهر غیرحضوری شد
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
مدارس شهرستان ماهشهر تا ۱۵ مهر غیرحضوری شد
فرماندار شهرستان ماهشهر گفت: مدارس بندر ماهشهر و بندرامام خمینی(ره) تا ۱۵ مهر غیرحضوری شد و آموزش به صورت مجازی استمرار خواهد داشت.
آغاز فعالیت توسعه‌ای جدید در بنادر کشور
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / تجهیزات بندری / بندر ماهشهر / بندر ترکمن / بندر انزلی / سازمان بنادر و دریانوردی / واگذاری بنادر
آغاز فعالیت توسعه‌ای جدید در بنادر کشور
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از آغاز فعالیت توسعه‌ای جدید با وجود تحریم و کرونا خبر داد و گفت: با تمهیدات انجام شده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی عملیات صادرات و واردات کالا آسیب ندیده است و جریان تخلیه و بارگیری کالا روان طی می‌شود.
رئیس مجلس وارد اندیمشک شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / محمدباقر قالیباف / کارخانه سیمان / شهرستان اندیمشک / رامهرمز / آبادان / بندر ماهشهر / شادگان / اندیمشک / مجلس شورای اسلامی / مسجد سلیمان
رئیس مجلس وارد اندیمشک شد
رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش وارد شهرستان اندیمشک شد.
رئیس کمیسیون عمران از پروژه‌های بندر امام و ماهشهر دیدن کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / محمد رضا رضایی کوچی / کمیسیون عمران مجلس / شهرستان ماهشهر / بندر امام خمینی
رئیس کمیسیون عمران از پروژه‌های بندر امام و ماهشهر دیدن کرد
ماهشهر- رئیس کمیسیون عمران مجلس در حاشیه سومین روز نظارت میدانی رئیس مجلس بر حوزه‌های انتخابیه نمایندگان خوزستان، از پروژه‌های عمرانی بندر امام خمینی و بندر ماهشهر بازدید کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
خلبان عامل سانحه فرودگاه ماهشهر
دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری گزارش نهایی بررسی سانحه فرودگاه ماهشهر را اعلام کرد. خلبان هواپیمای ام‌دی کاسپین عامل وقوع سانحه در بهمن‌ماه ‌سال گذشته بوده است.سانحه‌ای که در هفتم بهمن ۹۸ در فرودگاه بندر ماهشهر رخ داد، شامل خروج هواپیمای بویینگ MD هواپیمایی کاسپین در ساعت ۷و ۳۶دقیقه صبح همان روز از انتهای باند این فرودگاه می‌شود.هواپیمای کاسپین پس از فرود در باند ۱۳ فرودگاه ماهشهر که هدایت هواپیما و پرواز برعهده خلبان بوده، از انتهای این باند خارج شده و پس از برخورد با فنس‌های حفاظتی اطراف فرودگاه، از محیط فرودگاه خارج و در ابتدای بلوار اصلی ماهشهر بندر امام خمینی (ره) که در فاصله 100متری باند قرار داشته، متوقف می‌شود.بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی، …
توسعه پالایشگاه‌ها به منظور ایجاد اشتغال و درآمدزایی در دستور کار مسئولان قرار گیرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
توسعه پالایشگاه‌ها به منظور ایجاد اشتغال و درآمدزایی در دستور کار مسئولان قرار گیرد
ایلنا: نماینده مردم بندرماهشهر،هندیجان، امیدیه و بندر امام خمینی در مجلس از حضور رئیس مجلس در میان مردم مستضعف شهرک طالقانی بندر ماهشهر خبر داد و گفت: قالیباف طی این…
خلبان مقصر اخراج و کمک خلبان به کار بازگشت
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / سانحه هواپیمای کاسپین
خلبان مقصر اخراج و کمک خلبان به کار بازگشت
دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری در گزارش نهایی سانحه هواپیمای MD83 شرکت هواپیمایی کاسپین در فرودگاه بندر ماهشهر که هفتم بهمن‌ماه سال گذشته اتفاق افتاد، اعلام کرد که خلبان مقصر این سانحه بوده و به همین دلیل اخراج شده است، اما کمک خلبان به کار بازگشته است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
گلایه‌ها در حضور قالیباف در شهرک طالقانی بندر ماهشهر (فیلم)
یکی از ساکنان شهرک طالقانی بندر ماهشهر در حضور قالیباف از وضعیت نامناسب معیشتش حرف می زند.
گفت‌وگوی صریح خوزستانی‌ها با رئیس مجلس
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / استان خوزستان / بندر ماهشهر / سفر قالیباف به خوزستان / مشکلات خوزستان
گفت‌وگوی صریح خوزستانی‌ها با رئیس مجلس
به گزارش تسنیم، ‌یکی از فعالان اجتماعی شادگان از ضعف خدمات پزشکی و دندانپزشکی در این شهرستان گلایه کرد و گفت: عده‌ای از جوانان شادگان به سختی توانستند در یکی از زیرشاخه‌های رشته پزشکی در دانشگاه قبول شوند و برای فعالیت تعهد دادند اما وزارت بهداشت از جذب آنها سر باز زد، از این رو درخواست می‌شود تا شرایط صدور مجوز برای ادامه تحصیلات تکمیلی این دانشجویان فراهم شود.
قالیباف: حل مشکل مسکن مردم شهرک طالقانی را وظیفه خود می‌دانیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
قالیباف: حل مشکل مسکن مردم شهرک طالقانی را وظیفه خود می‌دانیم
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی در مشاغل فعلی و صنایع موجود در شهرک طالقانی بندر ماهشهر، بر پیگیری حل مشکل مسکن مردم این منطقه تاکید کرد.
لزوم جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی منطقه خوزستان
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / محمد باقر قالیباف / رئیس مجلس شورای اسلامی / اشتغال‌زایی / خوزستان
لزوم جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی منطقه خوزستان
ماهشهر- رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی در مشاغل فعلی و صنایع موجود در شهرک طالقانی بندر ماهشهر، بر پیگیری حل مشکل مسکن مردم این منطقه تأکید کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / محمدباقر قالیباف / مجلس شورای اسلامی
قالیباف پای درد دل و گلایه های اهالی شهرک طالقانی بندرماهشهر
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی در مشاغل فعلی و صنایع موجود در شهرک طالقانی بندر ماهشهر، بر پیگیری حل مشکل مسکن مردم این منطقه تاکید کرد.وی همچنین با مردم این شهرک دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار مردم به بیان گلایه های صریح خود نسبت به کمبودها و مشکلات این منطقه پرداختند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
گزارشی از محصولات استراتژیک شیمی بافت
صنعت پتروشیمی کشور یکی از محرک‌های اثرگذار در عرصه توسعه و اقتصاد ملی است و با تعریف چشم‌انداز ۲۰ ساله نویدبخش ایجاد تحول در ابعاد اقتصادی و اجتماعی ایران پهناور است. شرکت پتروشیمی شیمی بافت از شرکت‌های تابعه شستا ابتدا در سال ۱۳۷۳ تاسیس شد سپس با هدف تولید محصول استراتژیک MTBE در سال ۱۳۷۸ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و به عنوان دومین شرکت تولیدکننده این محصول در کشور با ظرفیت ۴۵ هزار تن در سال ۱۳۸۱ به بهره‌برداری رسید. واحد دوم نیز با همان ظرفیت در سال ۱۳۸۵ به تولید رسید. خوراک ورودی به این مجتمع شامل برش چهارکربنه(رافینیت ۱) و متانول و محصولات آن شامل متیل ترشیری بوتیل اتر(MTBE) به عنوان محصول اصلی و برش چهار کربنه(رافینیت ۲) به عنوان محصول جانبی است. MTBE به عنوان ماده …
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
به بهانه اتمام عملیات ساخت اَبرپالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس
احسان اسدی پور*در روزهایی که سالگرد کودتای آمریکایی 28 مرداد مصادف گردیده است با تلاش‫های ناکام و سَخیف دولت آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران و بازگرداندن تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد به وسیله فعال نمودن مکانیسم ماشه اسنپ بک با وجود عدم عضویت آمریکا در برجام و شکست‫های پی‫در‫پی آنکه در طول عمر 75 ساله سازمان ملل متحد بی‫سابقه است، مدیران، متخصصان و جوانان پرتلاش، با انگیزه و عزتمند این مرز و بوم در شرکت پالایش گاز بید بلند خلیج فارس آماده می‫شوند تا با مهیا کردن مقدمات افتتاح اَبَرپالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس به عنوان بزرگ‫ترین طرح گازی خاور میانه و غرب آسیا، مهر بُطلان دیگری بر اثر بخشی تحریم های آمریکا و هم پیمانانش علیه کشور عزیزمان‫زده …
کشف ۵۷ هزار لیتر سوخت قاچاق در آبهای ماهشهر
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / بندر ماهشهر / کالای قاچاق / خلیج فارس
کشف ۵۷ هزار لیتر سوخت قاچاق در آبهای ماهشهر
اهواز - ایرنا - فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان گفت:ماموران دریابانی با رصد اطلاعاتی موفق شدند شامگاه شنبه ۵۷ هزار و ۴۵۰لیتر سوخت(گازوییل) را در آبهای حوزه ساحلی ماهشهر قبل از خروج از کشور کشف و توقیف کنند.
نماینده مجلس: راه غلبه بر مشکلات، اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی است
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / مجلس شورای اسلامی / مجلس یازدهم / اقتصاد مقاومتی
نماینده مجلس: راه غلبه بر مشکلات، اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی است
تهران- ایرنا- نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بخش جولکی در مجلس شورای اسلامی گفت: راه غلبه بر معضلات اقتصادی، گفتار درمانی نیست، بلکه اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه به بخش تولید است.
اجازه استخدام‌ غیربومی را به نخواهیم داد/برخورد قانونی با متخلفان
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / شهرستان ماهشهر / اعتراضات مردمی / منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر
اجازه استخدام‌ غیربومی را به نخواهیم داد/برخورد قانونی با متخلفان
ماهشهر- نماینده بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: با مدیرانی که نیروهای غیربومی در این حوزه جذب کنند، برخورد قانونی می‌شود.
مشاهده پهپاد در آسمان ماهشهر صحت دارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / پهپاد (هواپیمای بدون سرنشین) / بندر ماهشهر / پتروشیمی
مشاهده پهپاد در آسمان ماهشهر صحت دارد؟
ایرنا نوشت: فرماندار شهرستان ماهشهر گفت: انتشار خبری در برخی کاناهای خبری و نیز فضای مجازی مبنی بر مشاهده یک فروند پهپاد در آسمان این شهر صحت ندارد .
ظرفیت‌های صیادی بندر ماهشهر احیا شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / ایجاد اشتغال / ایران / پتروشیمی / ماهشهر / منطقه ویژه اقتصادی
ظرفیت‌های صیادی بندر ماهشهر احیا شد
ایلنا: معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات ایران، در آیین امضای تفاهم‌نامه اجرای طرح‌های توسعه متوازن بندر ماهشهر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیان…
آقاجری: گرانی کمر مردم را شکسته است
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / نرخ تورم / گرانی / شرایط اقتصادی
آقاجری: گرانی کمر مردم را شکسته است
نماینده بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرانی کمر مردم را شکسته است، گفت: باید دولت هر چه سریعتر فکری برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم کند.
شدت گرمای جنوب جان کارگری را گرفت | کارفرما مقصر است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
شدت گرمای جنوب جان کارگری را گرفت | کارفرما مقصر است؟
کارگر یکی از شرکت‌های بندر ماهشهر به‌ دلیل گرمازدگی هنگام کار جان خود را از دست داد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
کارگر پیمانکاری ماهشهر بر اثر گرمازدگی فوت کرد
گروه اجتماعی| ابراهیم عرب‌زاده، کارگر پیمانکاری در بندر ماهشهر در اثر گرمازدگی جان خود را از دست داد. ایلنا دیروز گزارش داد که متوفی از کارگران شرکت‌های پیمانکاری شرکت «تهران جنوب»(تاسیسات مخازن و ذخیره‌سازی بندر ماهشهر) بود که بر اثر گرمای شدید، جان خود را از دست داد. به دنبال فوت این کارگر، فرماندار بندر ماهشهر هم ضمن تایید علت فوت این کارگر 35 ساله با انتقاد از اهمال‌کاری مسوولان این شرکت نسبت به عدم تامین امکانات کمک‌های اولیه در محل کار کارگران گفت:«پیش از این نیز از شرکت تهران جنوب به علت عدم تامین امکانات درمانی و کمک‌های اولیه از سوی مسوولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان شکایت شده بود و با این وجود مسوولان شرکت نسبت به این موضوع بی‌توجه …
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
تعداد نمایندگان مبتلا به کرونا به ۱۶ نفر رسید
با اعلام ابتلای نمایندگان مشهد و دزفول در مجلس شورای اسلامی به کرونا، تعداد مبتلایان به کووید19 در بهارستان به ۱۶ نفر رسید.دیروز اعلام شد تست کرونای فاطمه رحمانی نماینده مشهد و سید احمد آقایی نماینده دزفول مثبت اعلام شده است. پیش از این ابتلای ۱4 نماینده دیگر شامل محمد مهدی زاهدی نماینده کرمان، وحید جلال‌زاده نماینده ارومیه، منصور آرامی نماینده بندرعباس، محمد طلا مظلومی نماینده بهبهان، محمد موحد نماینده کهگیلویه، علیرضا ورناصری نماینده مسجدسلیمان، حبیب آقاجری نماینده بندر ماهشهر، حمزه امینی نماینده هشترود، علی زنجانی نماینده نقده، محمد صفایی نماینده گناباد، مجید ناصری‌نژاد نماینده شادگان، سهراب گیلانی نماینده شوشتر، احسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده فریمان و حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‫شهر …
توضیحات فرماندار درباره اغتشاش در ماهشهر + عکس و جزئیات
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
توضیحات فرماندار درباره اغتشاش در ماهشهر + عکس و جزئیات
فرماندار بندر ماهشهر گفت: روز جمعه هیچ گونه تجمع اعتراض آمیز در این شهرستان برگزار نشد.
فرماندار ماهشهر: امنیت و آرامش در ماهشهر برقرار است
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
فرماندار ماهشهر: امنیت و آرامش در ماهشهر برقرار است
فرماندار بندر ماهشهر گفت: روز جمعه هیچ گونه تجمع اعتراض آمیز در این شهرستان برگزار نشد. وی تاکید کرد: فیلم منتشر شده در خصوص تجمع در این شهرستان در فضای مجازی کذب و تکذیب می شود.
فرماندار: امنیت و آرامش در ماهشهر برقرار است / هیچ گونه تجمعی برگزار نشده / فیلم منتشر شده در فضای مجازی کذب است
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
فرماندار: امنیت و آرامش در ماهشهر برقرار است / هیچ گونه تجمعی برگزار نشده / فیلم منتشر شده در فضای مجازی کذب است
فرماندار بندر ماهشهر گفت : روز جمعه هیچ گونه تجمع اعتراض آمیز در این شهرستان برگزار نشد. وی تاکید کرد: فیلم منتشر شده در خصوص تجمع در این شهرستان در فضای مجازی کذب و تکذیب می شود.
توکلی: آقای روحانی می‌دانید کشور را به کجا می‌برید؟ / پیش‌بینی ابراهیم فیاض از بازگشت عبدالله نوری / روایت امیری فر از درخواست های احمدی‌نژاد برای ملاقات با رهبر انقلاب
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
توکلی: آقای روحانی می‌دانید کشور را به کجا می‌برید؟ / پیش‌بینی ابراهیم فیاض از بازگشت عبدالله نوری / روایت امیری فر از درخواست های احمدی‌نژاد برای ملاقات با رهبر انقلاب
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند :اعتراض چین به بهانه سازی آمریکا علیه ایران / واکنش آملی لاریجانی به ادعای برخورد جناحی شورای نگهبان / تکذیب تجمع اعتراضی در بندر ماهشهر / کنعانی: برخی اصلاح‌طلبان اصولگرایی را دشمن خود می‌دانند و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
احتمال انحلال تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام / لیگ برتر بسکتبال / ورزش خوزستان / شهرستان ماهشهر / منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر
احتمال انحلال تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام
اهواز- خبرهای رسیده از بندر ماهشهر به عنوان قطب پتروشیمی کشور از احتمال انحلال تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام یکی از پرافتخارترین تیمهای این رشته حکایت می کند.
کرونا به جان مجلسی‌ها افتاد | یک نماینده دیگر هم به کرونا مبتلا شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
کرونا به جان مجلسی‌ها افتاد | یک نماینده دیگر هم به کرونا مبتلا شد
نماینده مردم بندر ماهشهر و امیدیه در مجلس یازدهم از ابتلایش به ویروس کرونا خبر داد.
۴ کشته در تصادف جاده امیدیه - بندرماهشهر
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
۴ کشته در تصادف جاده امیدیه - بندرماهشهر
مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان امیدیه گفت: بر اثر واژگونی یکدستگاه پژو پارس در محور امیدیه-بندر ماهشهرچهار نفر در آتش سوختند.
کمک پتروشیمی امیرکبیر به بیمارستان صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / بیمارستان / پتروشیمی / درمان / ماسک / ماهشهر
کمک پتروشیمی امیرکبیر به بیمارستان صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر
تعداد۲ هزار عدد ماسک N95 و ۵ هزار جفت دستکش لاتکس درراستای ایفای تعهدات ومسئولیت های اجتماعی وکمک به ملزومات پزشکی بخش درمان دراختیار بیمارستان صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر قرار گرفت.
اهداء اقلام ورزشی به تیم‌های محلات کم برخوردار از سوی پتروشیمی امیرکبیر
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / پتروشیمی / روابط عمومی / هیئت مدیره / ماهشهر / برنامه ریزی
اهداء اقلام ورزشی به تیم‌های محلات کم برخوردار از سوی پتروشیمی امیرکبیر
مسئول امورورزش پتروشیمی امیرکبیر از اهداء البسه وررشی، توپ، تور و دیگر اقلام ورزشی به مناطق کم برخوردار شهرستان بندر ماهشهر خبر داد.
بازدید میدانی نماینده ویژه وزیر بهداشت از بیمارستانهای بندرماهشهر
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ویروس کرونا / بندر ماهشهر / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
بازدید میدانی نماینده ویژه وزیر بهداشت از بیمارستانهای بندرماهشهر
اهواز - ایرنا - نماینده ویژه وزیر بهداشت در امور اجرایی مقابله با کرونا در خوزستان به همراه جمعی از اساتید دانشگاه تهران از بیمارستانهای حاجیه نرگس معرفی و صنایع پتروشیمی شهرستان بندرماهشهر بازدید کرد .
صدور مجوز خاکسپاری در ماهشهر، به شرط ارائه لیست شرکت کنندگان در مراسم
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
صدور مجوز خاکسپاری در ماهشهر، به شرط ارائه لیست شرکت کنندگان در مراسم
فرماندار شهرستان بندر ماهشهر گفت: متولیان مراسم خاکسپاری افراد فوت شده در این شهرستان باید قبل از دریافت مجوز دفن، اسامی حداکثر ۱۰ نفر را برای شرکت در مراسم خاکسپاری را به پلیس اطلاعات علام کنند.
100 روز خدمت پتروشیمی امیرکبیر در عرصه مبارزه با کرونا در شهرستان بندر ماهشهر + فیلم
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / پتروشیمی / شکر / فضای مجازی / ویروس / ماهشهر
100 روز خدمت پتروشیمی امیرکبیر در عرصه مبارزه با کرونا در شهرستان بندر ماهشهر + فیلم
آنچه می‌بینید، خلاصه‌ای از گزارش 100 روزه‌ی اقدامات شرکت پتروشیمی امیرکبیر در راستای خدمات و مسئولیت های اجتماعی به ویژه در عرصه مبارزه با ویروس کرونا در منطقه است.
اهداء 3هزار ماسکN95 و 5هزارست دستکش لاتکس توسط پتروشیمی امیرکبیر
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / پتروشیمی / دانش آموزان / شبکه بهداشت و درمان / ماسک / ماهشهر
اهداء 3هزار ماسکN95 و 5هزارست دستکش لاتکس توسط پتروشیمی امیرکبیر
شرکت پتروشیمی امیرکبیر در ادامه ایفای تعهدات اجتماعی خود،29خرداد تعداد ٣٠٠٠ عدد ماسک N95 و ٥٠٠٠ ست دستکش لاتکس را جهت استفاده کادر پزشکی و درمانی در جریان مبارزه با کرونا به شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندر ماهشهر تحویل داد.
اهداء اقلام‌بهداشتی به شبکه‌بهداشت و درمان بندرماهشهر
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اهداء اقلام‌بهداشتی به شبکه‌بهداشت و درمان بندرماهشهر
شرکت پتروشیمی امیرکبیر در ادامه ایفای تعهدات اجتماعی خود،29خرداد تعداد ٣٠٠٠ عدد ماسک N95 و ٥٠٠٠ ست دستکش لاتکس را جهت استفاده کادر پزشکی و درمانی در جریان مبارزه با کرونا به شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندر ماهشهر تحویل داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اعتراض به تخریب گنبد مقبره برادر امام رضا (ع)
گروه اجتماعی | فیلم منتشرشده از تخریب گنبد اورچین مقبره امامزاده «حمزه بن موسی الکاظم(ع)» معروف به «شاهزاده حمزه» در دشت‌های غزاله ماهشهر و در ۲۷ کیلومتری جاده ماهشهر- هندیجان، این‌بار با اعتراضِ محمد جعفری (قنواتی)  مدیر بخش فرهنگ مردم دایره‌المعارف بزرگ و بومی بندر ماهشهر مواجه شد. به گزارش ایسنا، مدیر بخش فرهنگ مردم دایره‌المعارف بزرگ و بومی بندر ماهشهر در صفحه شخصی خود در اینستاگرام درباره تخریب «شاهزاده حمزه» در ماهشهرِ استان خوزستان نوشت: «از جمله زیارتگاه‌های مشهور و کهن ماهشهر است که گنبدی خاص دارد. دیشب (جمعه ۳۰ خرداد) در فضای مجازی تصویر تخریب گنبد مضرس (اورچین) و کم‌نظیر این بقعه را دیدم. گنبدی که میراث گرانقدر …
سفر به جزیره
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / محیط زیست / خلیج فارس
سفر به جزیره "دارا"، بهشت کوچک پرندگان خلیج فارس
جزیره "دارا" یکی از جزایر خور موسی در خلیج فارس است که در فاصله ۷۲ کیلومتری از بندر ماهشهر قرار دارد. این جزیره که به تازگی به عنوان بخشی از پارک ملی دریایی دارا، به این پارک الحاق شده است، بهشتی کوچک برای پرندگان آبزی و کنارآبزی است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
ضدعفونی مدارس ادامه دارد
با شروع ایام امتحانات و برگزاری برخی از آزمون‌های حضوری، با دستور مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر در راستای تأمین سلامت دانش آموزان و کاهش دغدغه خانواده آن‌ها، ۲۸ هزار ماسک به مدارس بندر ماهشهر، بندر امام خمینی (ره)، هندیجان و امیدیه اهدا و ۳۴ دستگاه ضدعفونی دست هم در مدارس مستقر شد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
قدردانی وزیر تعاون از اقدامات یکی از شرکت‌های تابعه بانک رفاه در مبارزه با کرونا
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از اقدامات شرکت پتروشیمی امیرکبیر در جریان مبارزه با ویروس کرونا در سطح شهرستان بندر ماهشهر و بخش‌ها و روستاهای مجاور منطقه قدردانی کرد.به گزارش روابط‌عمومی بانک رفاه کارگران، در متن تقدیرنامه وزیر، خطاب به غلامپور مدیرعامل این شرکت آمده است: « با عنایت به نامه استاندار خوزستان و ابراز رضایت از خدمات ارزنده جنابعالی و پرسنل آن مجموعه در زمان شیوع ویروس کرونا از جمله تامین تجهیزات، ملزومات برای مردم مناطق محروم، ضدعفونی معابر و اماکن شهرستان بندر ماهشهر و بخش‌ها و روستاهای مجاور و نیز تهیه و توزیع اقلام و بسته‌های معیشتی- بهداشتی، بدینوسیله مراتب قدردانی خود را اعلام نموده و از درگاه خداوند منان توفیقات روزافزون جنابعالی و همکاران شرکت پتروشیمی امیرکبیر را در سال …
نشست مدیرعامل تاپیکو با مدیران عملیاتی پتروشیمی غدیر در بندر ماهشهر
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
نشست مدیرعامل تاپیکو با مدیران عملیاتی پتروشیمی غدیر در بندر ماهشهر
مدیرعامل هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا (تاپیکو) که به همراه عباس کریمی، سرپرست جدید پتروشیمی غدیر در این پتروشیمی حضور یافته بود در نشستی با مدیران عملیاتی این شرکت در جریان آخرین برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته در این مجتمع پتروشیمی قرار گرفت.
تداوم ضدعفونی مناطق و مراکز آموزشی بندر ماهشهر و بندر امام خمینی توسط پتروشیمی امیرکبیر + فیلم
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
تداوم ضدعفونی مناطق و مراکز آموزشی بندر ماهشهر و بندر امام خمینی توسط پتروشیمی امیرکبیر + فیلم
ضدعفونی مناطق و مراکز آموزشی بندر ماهشهر و بندر امام خمینی توسط پتروشیمی امیرکبیر همچنان ادامه دارد.
جزئیات دستگیری عوامل تکفیری در خوزستان | متهمان اقدام به تیراندازی به مقرهای انتظامی و بسیج می‌کردند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
جزئیات دستگیری عوامل تکفیری در خوزستان | متهمان اقدام به تیراندازی به مقرهای انتظامی و بسیج می‌کردند
فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: ۱۴ نفر از عوامل تکفیری و تجزیه طلب در بندر ماهشهر خوزستان دستگیر شدند.
دستگیری ۱۴ نفر از عوامل تکفیری در خوزستان
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
دستگیری ۱۴ نفر از عوامل تکفیری در خوزستان
فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: ۱۴ نفر از عوامل تکفیری و تجزیه طلب در بندر ماهشهر خوزستان دستگیر شدند.
گرانی کمر مردم را خرد کرده اما مسئولان در غفلت هستند
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
گرانی کمر مردم را خرد کرده اما مسئولان در غفلت هستند
ایلنا: نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس گفت: گرانی کمر مردم را خرد کرده اما مسئولان در غفلت هستند.
گلمرادی: مبادا به دلیل کم‌کاری عده‌ای از آرمان‌های نظام دلسرد شویم
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / هندیجان / خرمشهر / بندر ماهشهر / مجلس یازدهم / امیدیه / علی گل مرادی
گلمرادی: مبادا به دلیل کم‌کاری عده‌ای از آرمان‌های نظام دلسرد شویم
تهران- ایرنا- نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: ملت ما بدانند بسیاری از مسئولین، پایبند به اصول نظام هستند و همواره تلاش می‌کنند البته در کنار آنها افراد کم‌تعهدی هم هستند. مبادا به دلیل کم‌کاری این عده به آرمان‌های نظام دلسرد شویم.
بندر ماهشهر در خوزستان قرنطینه می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
بندر ماهشهر در خوزستان قرنطینه می‌شود
فرماندار شهرستان بندرماهشهر در استان خوزستان گفت: با توجه به شیوع پیک ویروس کرونا بندرماهشهر قرنطینه کامل می شود و روز چهارشنبه این شهرستان تعطیل است.
تاکید 2 نماینده مجلس بر همسان سازی حقوق بازنشستگان
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / مجلس
تاکید 2 نماینده مجلس بر همسان سازی حقوق بازنشستگان
نماینده بندر ماهشهر در مجلس خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان شد.
بازدید وزیر جهاد کشاورزی از محل دپوی خوراک دام در بندر امام خمینی(ره)
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / وزارت جهاد کشاورزی / گندم / بندر ماهشهر / دام و طیور
بازدید وزیر جهاد کشاورزی از محل دپوی خوراک دام در بندر امام خمینی(ره)
اهواز - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی روز سه‌شنبه از محل تخلیه و دپوی خوراک دام اداره کل بنادر و دریانوردی بندر امام خمینی(ره) در استان خوزستان بازدید کرد . بازدید از سیلوی شهید رجایی اهواز از جمله برنامه‌های سفر یک روزه وزیر جهاد کشاورزی به استان خوزستان بود.
وزیر جهاد کشاورزی وارد ماهشهر شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / کاظم خاوازی / کشاورزی خوزستان / شهرستان ماهشهر / بندر امام خمینی
وزیر جهاد کشاورزی وارد ماهشهر شد
اهواز - وزیر جهاد کشاورزی به منظور بررسی روند واردات نهادهای دامی، صبح امروز وارد شهرستان بندر ماهشهر شد.
برگزارکنندگان مراسم ختم دستگیر شدند
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / مراسم ختم / ماهشهر
برگزارکنندگان مراسم ختم دستگیر شدند
محمدی دادستان عمومی و انقلاب بندر ماهشهر گفت: در پى برگزاری مراسم فاتحه و تجمعی که در خیابان پانزدهم فاز ۳ برگزار شده بود به صورت ناشناس در محل حاضر شدم و با صدور دستور ویژه و حضور فعال نیروى انتظامى تعدادی از عاملان دستگیر و بازداشت شدند. دستگاه قضایی با قاطعیت با برگزارکنندگان مراسمی که موجب تجمع مردم می‌شود برخورد خواهد کرد.
اجرای سرود و نورافشانی در سه بیمارستان
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / شرکت پتروشیمی ماهشهر
اجرای سرود و نورافشانی در سه بیمارستان
ایلنا: سرود و نورافشانی در بیمارستان‌های حاجیه، نرگس و امام موسی کاظم(ع) در بندر ماهشهر توسط شرکت پتروشیمی امیرکبیر اجرا شد.
ثبت رکورد عجیب اقتصادی در تعطیلات عید ۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / تجهیزات بندری / بندر ماهشهر / گمرک / تعرفه واردات-گمرک
ثبت رکورد عجیب اقتصادی در تعطیلات عید ۹۹
تسنیم نوشت: ​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: در هشت روز نخست امسال ۱۱۲ هزار تن کالای اساسی در بندر امام خمینی جابجا شد که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد سه برابری نشان می‌دهد.
پیام هیات مدیره شرکت پتروشیمی امیرکبیر به مناسبت فرارسیدن نوروز ۹۹
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / پتروشیمی امیرکبیر
پیام هیات مدیره شرکت پتروشیمی امیرکبیر به مناسبت فرارسیدن نوروز ۹۹
هیات مدیره شرکت پتروشمی امیر کبیر مقارن با حلول سال نو،با صدور پیامی ضمن گرامی داشتن شهادت امام موسی کاظم علیه السلام و آروزی سالی توام با صحت و سلامت برای همه مردم ایران اعلام کرد خدمات خود را به مردم شهرستان بندر ماهشهر و بندر امام خمینی تا شکست کرونا ادامه خواهد داد.
ضدعفونی اماکن عمومی ماهشهر توسط پدافند هوایی
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / ویروس کرونا / بندر ماهشهر / ارتش جمهوری اسلامی ایران / نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
ضدعفونی اماکن عمومی ماهشهر توسط پدافند هوایی
آبادان - ایرنا - اماکن و معابر شهرستان ماهشهر توسط یگان مخصوص جنگ‌های میکروبی، شیمیایی و هسته‌ای پدافند هوایی جنوب غرب کشور ضدعفونی شد.
ماهشهر ، قطب تولید مواد ضدعفونی کننده کشور
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
ماهشهر ، قطب تولید مواد ضدعفونی کننده کشور
بندر ماهشهر به لجستیک و کانون مقابله با ویروس کرونا تبدیل شده است، این بندر مواد ضدعفونی کننده را با تمام توان تولید و بصورت رایگان در سراسر کشور توزیع میی کند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
ماجرای تیراندازی مرگبار پاساژ نصر ماهشهر
[شهروند] تیراندازی در ناحیه صنعتی شهرستان بندر ماهشهر یک کشته و یک زخمی برجای گذاشت.‏‎ ‎صبح سه‌شنبه ششم اسفندماه مردان مسلح  که سوار خودرو پراید بودند مقابل پاساژ نفت ماهشهر ‏توقف و شروع به شلیک کردند. مشتریان و صاحبان مغازه که به شدت وحشت کرده ‏بودند پا به فرار گذاشتند اما در این میان صاحب یک فروشگاه کامپیوتری هدف تیراندازی‌های ‏مردان ناشناس قرار گرفت و در دم کشته شد.یک بنگاه‌دار هم در این میان مورد اصابت دوگلوله قرار گرفت و زخمی شد. با شلیک‌های بی‌‏امان مردان مسلح خیلی زود پلیس در جریان قرار گرفت و خود را به محل حادثه رساند. همزمان ‏نیروهای اورژانس هم سر صحنه آمدند. مصدوم حادثه به بیمارستان و تنها قربانی پاساژ نفت ‏ماهشهر هم …
نقشه شیطانی مرد تهرانی برای یک زن بیمار
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
نقشه شیطانی مرد تهرانی برای یک زن بیمار
آخرین آمار مبتلایان «کووید-۱۹»/ سقوط از بالابر جان کودک اعلائی را گرفت/ بهنوش بختیاری تحت پیگرد قانونی قرار گرفت/ دستگیری ۴ سارق منزل مسلح/ سارقان مسافرنما در جاده اهواز دستگیر شدند/ تیراندازی مرگبار در بندر ماهشهر/ نقشه شیطانی مرد تهرانی برای یک زن بیمار/ سقوط مرگبار زنی با یک لنگه کفش/ اعدام عقرب زرد در زندان کرج/ تست ابتلای معاون وزیر بهداشت به ویروس کرونا هم «مثبت» شد
تیراندازی در ماهشهر یک کشته و یک مجروح برجای گذاشت
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / شهرستان ماهشهر / تیراندازی / نیروی انتظامی خوزستان / امنیت اجتماعی
تیراندازی در ماهشهر یک کشته و یک مجروح برجای گذاشت
ماهشهر- فرمانده انتظامی شهرستان ماهشهر گفت: ساعتی پیش در تیراندازی که در یکی از مناطق بندر ماهشهر رخ داد، یک نفر جانش را باخت و دیگری مجروح شد.
یک کشته و یک مجروح براثر تیراندازی در ماهشهر
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
یک کشته و یک مجروح براثر تیراندازی در ماهشهر
فرمانده انتظامی شهرستان ماهشهر گفت: ساعتی پیش در تیراندازی فردی در یکی از مناطق بندر ماهشهر یک نفر کشته و مجروحیت یک تن دیگر شد.
یک کشته و یک زخمی در درگیری مسلحانه ماهشهر
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
یک کشته و یک زخمی در درگیری مسلحانه ماهشهر
فرماندار بندر ماهشهر گفت: تیراندازی در ناحیه صنعتی ماهشهر در روز سه‌شنبه یک کشته و یک مجروح برجا گذاشت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اسنپ / سامانه هوشمند / حمل و نقل / اسنپ ماهشهر و مشگین شهر
اسنپ فعالیت خود را در بندر ماهشهر و مشگین‌شهر آغاز کرد
سامانه هوشمند حمل‌ونقل اسنپ از آغاز فعالیتش تا به امروز همچنان در حال گسترش کار خود است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / شورای نگهبان / استانداری خوزستان / ستاد انتخابات کشور / انتخابات مجلس شورای اسلامی / انتخابات98 / انتخابات / انتخابات مجلس
اسامی نهایی نامزدهای مجلس در حوزه انتخابیه ماهشهر
رییس ستاد انتخابات خوزستان اسامی نهایی نامزدهای تایید صلاحیت شده برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و جولکی را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / بندر ماهشهر / ووشو / بانوان
اصفهان قهرمان رقابت های ووشو بانوان کشور شد
اهواز - ایرنا - نایب رییس هیات ووشو خوزستان گفت: رقابت های ووشو بانوان کشور انتخابی تیم ملی با قهرمانی تیم اصفهان در شهرستان ماهشهر به پایان رسید.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / آلودگی هوا / برق / پتروشیمی / حفاظت محیط زیست / محیط زیست
پساب شیمیایی در ماهشهر در پی قطع برق
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر ماهشهر گفت: خروج نیروگاه «فجر یک» از مدار تولید،
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو بانوان
مسابقات انتخابی ووشو بانوان در بندر ماهشهر با ۳۲۲ شرکت کننده در قالب ۳۷ تیم در حال برگزاری است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / پتروشیمی / شرکت ملی صنایع پتروشیمی / پتروشیمی / سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر
نیروگاه یک پتروشیمی فجر در ماهشهر به مدار تولید بازگشت
تهران - ایرنا - با تلاش کارشناسان، نیروگاه تولید برق ناحیه ۱ شرکت فجر انرژی خلیج فارس در بندر ماهشهر به عنوان تامین کننده سرویس‌های جانبی پتروشیمی های آن منطقه که ساعاتی پیش متوقف شده بود، به مدار تولید بازگشت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / سقوط هواپیما / هواپیمایی کاسپین / بندر ماهشهر
ببینید | پرواز کاسپین تهران-ماهشهر برای همیشه زمین‌گیر شد/ عملیات انتقال با بوژی غول پیکر
تصاویری از عملیات انتقال هواپیمای کاسپین از جاده به داخل باند فرودگاه ماهشهر را می بینید. این هواپیما دیگر به خط پروازی برنخواهد گشت و برای همیشه زمینگیر شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
هواپیمای خارج شده از باند در ماهشهر به فرودگاه منتقل شد
فرماندار شهرستان ماهشهر گفت: هواپیمای شرکت کاسپین‌ که صبح دوشنبه در بزرگراه بندر ماهشهر به بندر امام خمینی فرود آمده بود به فرودگاه ماهشهر منتقل شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / بندر ماهشهر / هواپیما
ببینید | علت فرود آمدن هواپیمای کاسپین وسط خیابان در ماهشهر
روایتی طنز از علت فرود آمدن هواپیمای کاسپین وسط خیابان در ماهشهر را می بینید.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
حادثه در فرود هواپیمای تهران- بندر ماهشهر/فرجی: تلفاتی جانی نداشتیم
سخنگوی شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، گفت: حادثه ای که در فرود هواپیمای کاسپین در فرودگاه ماهشهر رخ داد، هیچ‌گونه حادثه جانی نداشت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / هواپیما / بندر ماهشهر / خبرآنلاین / سقوط هواپیما / سازمان هواپیمایی کشوری
ببینید | جزئیات فرود پرواز تهران ماهشهر_کاسپین، وسط اتوبان از زبان مسافر پرواز
هواپیمای پرواز تهران به ماهشهر به جای باند فرود در اتوبان ماهشهر به اهواز نشست. یکی از مسافران این پرواز که به خاطر ملاحظات شغلی اش نخواست نامش فاش شود جزئیات این فرود سخت را برای خبرآنلاین شرح داده که روی تصاویر زیرنویس شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / هواپیمایی کاسپین / سازمان هواپیمایی کشوری / بندر ماهشهر
ببینید | فیلمی از لحظات اولیه سانحه هوایی که برای هواپیمای کاسپین رخ داد
هواپیمای بوئینگ MD شرکت هواپیمایی کاسپین از مبدا تهران در ساعت 7:50 صبح امروز پس از فرود در باند، به دلیل نقص فنی نتوانست خود را روی باند کنترل کند و از روی باند فرودگاه ماهشهر خارج شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •