سه شنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 28 January, 2020
بوی بد اطراف فرودگاه
منشأ بوی بد اطراف فرودگاه جنوب تهران مشخص شد/ سهم ۴۸درصدی دامداری
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اجتماعی
منشأ بوی بد اطراف فرودگاه جنوب تهران مشخص شد/ سهم ۴۸درصدی دامداری
یک پروژه پژوهشی نشان داد ۸۹ منشأ بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام وجود دارد که ۸۱ نقطه تخلیه فاضلاب و ۲۷ دامداری بیشترین سهم ایجاد بوی نامطبوع در کیلومتر ۳۰ آزادراه تهران-قم را دارند.
  علی رستمی  فرودگاه امام خمینی (ره)  بوی نامطبوع
سهم زیاد صنایع کوچک در بوی بد اطراف فرودگاه امام‌
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۹-۰۹ / اجتماعی
سهم زیاد صنایع کوچک در بوی بد اطراف فرودگاه امام‌
بوی نامطبوع و مرموز در 12دی97 شهر تهران، بعد از بوی نامطبوع در اطراف فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) به مشام رسید. گرچه منشا بوی مرموز آن روز سرد زمستانی مشخص نشد و خیلی زود به پایان رسید، اما بوی نامطبوع در اطراف فرودگاه همچنان بازخوردهای منفی دارد. چنانکه با دستور رئیس‌جمهور به شهردار تهران پیگیری‌ها برای دلایل شناسایی کانون‌های بو شروع شد.
منشا بوی بد جنوب تهران و اطراف فرودگاه امام کجاست؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / اجتماعی
منشا بوی بد جنوب تهران و اطراف فرودگاه امام کجاست؟
فارس نوشت: ساکنین شهرک واوان در جنوب تهران که همواره با استشمام بوی نامطبوع در منطقه روزگار خود را سپری می کنند، برای حل مشکل خود تاکنون با مراجعه به مسئولین دستگاه‌ها و ادارات مختلف وانجام مکاتبات بسیاری با آنها، اما نتیجه‌ای مطلوب بدست نیاورده اند.
  فرودگاه امام  شورای شهر تهران  محیط زیست
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / سیاسی
بودجه ۱۰۰ میلیاردی هم حریف بوی بد مسیر فرودگاه امام نشد!
طی این ۵۰ سال جمعیت تهران چند برابر و به موازات آن تولید زباله‌ها هم افزایش یافت و حالا مرکز دفع زباله آراد کوه که در میان بیابان‌های اطراف اتوبان تهران - قم است، برای این کار جوابگو نیست.
  فرودگاه امام  بوی بد اطراف فرودگاه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / ...
سایه تهران بر سر «ری»
گروه ایرانشهر: تهران، کلکسیونی از آلودگی‌های زیست‏محیطی است. آلودگی‌هایی که چهار عنصر طبیعت در این کلان‏شهر از هوا گرفته تا زمین، خاک و آب را در بر گرفته است. با این حال اما همه بخش‌های این کلان‏شهر سهم یکسانی از این آلودگی‌ ندارد. شهر ری که مهم‌ترین و تاریخی‌ترین بخش این کلان‏شهر را شکل داده، بیشترین سهم از آلاینده‌ها را در خود دارند. آلاینده‌هایی مانند زباله، مشتقات نفت و نشت گازوئیل و بنزین در خاک و آب. شهر ری، باقرشهر، کهریزک و روستاهای اطراف آن به شدت آلوده شده‌اند. همین چند روز پیش بود که فرماندار ویژه شهرستان ری از آلوده‏شدن چاه‌های آب شرب باقرشهر توسط پالایشگاه نفت خبر داد. خبری که به مجموعه خبرهای بد زیست‏محیطی این منطقه از بوی بد انباشت زباله‌ها در آرادکوه، ورود آب غسالخانه بهشت‏زهرا …