شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
تذکر
۴۲ دقیقه قبل
تذکر ظریف به عراق درباره ترور شهید سلیمانی
در دیدار امروز محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و فواد حسین وزیر امور خارجه عراق موضوعات مختلف مرتبط با روابط دو کشور، مسائل منطقه و همچنین تحولات صحنه بین المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
رکوردداران تذکر در پارلمان شهری +جدول
۲ ساعت قبل / شورای شهر تهران / محسن هاشمی / مسجد جامعی
رکوردداران تذکر در پارلمان شهری +جدول
اقتصادنیوز : ‌اعضای شورای شهر تهران در سه سالی که از عمر شورای پنجم گذشته است ۶۹۳ تذکر به شهردار تهران داده اند که به طور میانگین هر جلسه سه تذکر به شهردار داده شده است .
۷۰ درصد داروهای انرژی‌زای تقلبی در داروخانه ها توزیع می‌شود
۲ ساعت قبل
۷۰ درصد داروهای انرژی‌زای تقلبی در داروخانه ها توزیع می‌شود
تبریز- نماینده مرند در مجلس با یادآوری تذکر خود به وزیر ورزش در مورد افزایش مصرف داروهای انرژی زای تقلبی در باشگاه های ورزشی، گفت: وزیر تاکید داشت که شبکه مافیایی بسیار پیچیده‌ای بیخ گوش وزارت بهداشت در حال فعالیت است و برای مقابله با آن از نیروی انتظامی، دادستانی و وزارت اطلاعات درخواست کمک کردیم.
دیگر با خواهش و توصیه نمی توان جلوی شیوع کرونا را گرفت
۶ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / استان مرکزی / اراک
دیگر با خواهش و توصیه نمی توان جلوی شیوع کرونا را گرفت
فرماندار اراک با تاکید بر اینکه دیگر با خواهش و توصیه نمی توان جلوی کرونا را گرفت بلکه حاکمیت باید قوی وارد شود، گفت: اگر راننده تاکسی و اتوبوس فاقد ماسک است جریمه شود، دیگر تذکر فایده ندارد و سمن ها نیز باید بر اجرای این مصوبات نظارت داشته باشند.
سازمان شیلات هنوز به سیاست غلط خود در حمایت از "صید ترال" ادامه می‌دهد!
۷ ساعت قبل / بحران های محیط زیست / نمایندگان مجلس / مجلس
سازمان شیلات هنوز به سیاست غلط خود در حمایت از "صید ترال" ادامه می‌دهد!
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس از تدوین طرح سؤال از وزیر جهاد کشاورزی درباره وضعیت صید ترال خبر داد و گفت: سازمان شیلات با وجود تذکرات و پیگیری‌های مکرر نمایندگان مجلس، هنوز به سیاست غلط گذشته خود مبنی بر حمایت از صید ترال ادامه می‌دهد.
عوامل التهاب در بازار فولاد
۷ ساعت قبل
عوامل التهاب در بازار فولاد
ریشه یابی افزایش قیمت های اخیر حاکی از ورود همه شرکت های تولیدکننده محصولات فولادی به بورس کالا آن هم با حداکثر نسبت تعیین شده از تولیدشان است. اتفاقی که با وجود تذکر های پی در پی، همچنان الزام چندانی برای عده ای از تولیدکنندگان ایجاد نکرده و به تبع آن، مراجعه به بازار آزاد همچنان هزینه تمام شده محصولات مورد نیاز مصرف کننده را افزایش می دهد.
افرادی که هنوز کرونا را جدی نمیگیرند
۹ ساعت قبل
افرادی که هنوز کرونا را جدی نمیگیرند
با وجود تذکرات و هشدار‌های جدی رسانه‌ها و مراکز درمانی هنوز بسیارند افرادی که کرونا را جدی نمیگیرند
۱۸ ساعت قبل
علم، شبه علم، ضد علم در پزشکی
یکی از ویژگی‌های دنیای جدید نسبت به قدیم تفوق و پذیرش علم نسبت به شبه علم و ضد علم است. این تفوق به گونه‌ای است که یکی از شاخص‌هایی که در ایران خیلی به آن افتخار می‌شود، شاخص رشد مقالات علمی ماست. هر چند مساله اصلی چگونگی ارتباط یافتن علم با زندگی روزمره مردم و رشد اقتصاد و صنعت است و از این جهت باید وضعیت ایران را ارزیابی کرد که احتمالا شرایط مناسبی نباشد. آنچه در ایران جالب است نه فقط ارتباط اندک علم با زندگی، بلکه تبلیغ رسمی شبه علم و حضور آن در زندگی است! ابتدا متذکر شوم که گرایش به شبه علم یا حتی ضد علم همیشه بوده و حتی در کشورهای پیشرفته نیز همچنان وجود دارد و ایرادی هم ندارد. این طبیعت جامعه است. هنوز کسانی در پیشرفته‌ترین کشور هستند که با گزاره کلی تکامل مخالف …
۱۸ ساعت قبل
ذائقه نظام اسلامی فساد را برنمی‌تابد
بازدید از کارخانه نساجی سبلان، حضور در جمع مدیران، قضات و کارکنان بخش‌های مختلف قضایی استان اردبیل، سرکشی از مجتمع قضایی شهید قدوسی، برگزاری جلسه احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی‌سازی شرکت کشت و صنعت مغان و همچنین حضور در جلسه شورای اداری این استان و استماع گزارش مدیران استانی، بخشی از برنامه و اقدامات رییس دستگاه قضایی در هفدهمین سفر استانی‌اش بود؛ سفری که به‌ گفته سیدابراهیم رییسی به‌ دلیل شرایط کرونایی به‌ صورت محدود برگزار شد.  رییسی که سوم خردادماه و بدو ورود به فرودگاه اردبیل، با ابراز امیدواری از اینکه این سفر منشا رفع برخی مشکلات استان باشد، گفته بود تا حدودی که می‌شود در جلسات استان نسبت به رفع مشکلات اقدام می‌کنیم و آن دسته از مشکلاتی را هم …
۱۸ ساعت قبل
محدودیت و مجازات؛ نتیجه بی‌توجهی به شیوه‌نامه‌های کرونایی
رییس‌جمهوری گفته که شیوع مجدد بیماری در برخی مناطق کشور نشان می‌دهد متاسفانه انتظار کادر درمان فداکار از برخی مردم عزیز کشورمان برای رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی برآورده نشده است. حسن روحانی که روزهای پایانی هفته گذشته را با حضور در نشست روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله و همچین آیین افتتاح طرح‌های ملی حوزه ورزش و گردشگری گذراند، در جلسه روز پنجشنبه خود با روسای کمیته‌های ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد که تامین نیازهای کادر درمان وظیفه فوری سازمان برنامه و بودجه کشور است و البته همزمان از مردم خواست برای حفظ سلامتی خود و جلوگیری از فرسودگی کادر درمانی، دستورالعمل‌های بهداشتی را به‌ طور دقیق رعایت کنند. او البته به مردم و به‌ویژه کادر درمان اطمینان …
۲۰ ساعت قبل
رئیس‌جمهوری در دستوراتی به کمیته‌های مقابله با کرونا مطرح کرد
تعیین اعمال مجازات برای عدم رعایت بهداشت و احتمال ایجاد محدودیت‌های کروناییرئیس‌جمهوری تاکید کرد که تامین نیازهای کادر درمان وظیفه فوری سازمان برنامه و بودجه  است و در مقابل، مردم نیز شایسته است دستورالعمل‌های بهداشتی را برای حفظ سلامتی خود و جلوگیری از فرسودگی کادر درمانی کشور، به طور دقیق رعایت کنند.حسن روحانی در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به شیوع مجدد بیماری در برخی مناطق کشور و ذکر این که همچنان طبق ارزیابی‌ها، سفرهای تابستانی برون شهری، ترددهای غیرضروری درون شهری و فشار بر سیستم حمل و نقل عمومی به‌ویژه خطوط مترو و عدم رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی، از جمله دلایل شیوع بیماری کرونا است، به کمیته تبلیغات ستاد ملی مقابله با کرونا دستور داد با بهره‌گیری از ظرفیت …
۲۰ ساعت قبل
ساختارهای فسادزا موجب تولید پرونده‌های قضایی می‌شود
سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، روز پنجشنبه در هفدهمین سفر استانی خود به استان اردبیل سفر کرد.وی در این سفر، به منظور پیگیری برنامه‌های دستگاه قضا در حمایت از بخش‌های تولیدی کشور، به صورت سرزده به کارخانه نساجی سبلان رفت و پای حرف‌ها و درددل های مدیران و کارگران این کارخانه که به دلیل عدم پایبندی بانک به تعهداتش به حالت نیمه تعطیل درآمده نشست و در جریان مشکلات و نیازهای این واحد تولیدی برای بازگشت به چرخه تولید و افزایش بهره‌وری آن در سال «جهش تولید» قرار گرفت. رئیسی با ابراز تاسف از گزارش مدیریت کارخانه نساجی سبلان که اعلام کرد این کارخانه در حال حاضر با 600 نفر فعال است، متذکر شد: این که یک کارخانه بزرگ که می تواند صادرکننده پارچه باشد، فقط با 10 درصد ظرفیت خود کار کند و هزاران چرخ خیاطی …
به بهانه ترافیک و زیرگذر می‌خواهند برج‌های سودآور احداث کنند
۲۵ ساعت قبل / استانی-سیاسی / کرج / آیت‌الله حسینی همدانی / امام جمعه کرج
به بهانه ترافیک و زیرگذر می‌خواهند برج‌های سودآور احداث کنند
به علت شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های اکید مسئولان و متخصصان امور بهداشتی و درمانی مبنی بر پرهیز از برگزاری تجمعات باهدف جلوگیری از گسترش بیماری که منجر به توقف موقت برگزاری مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شده است، آیت‌الله حسینی همدانی در قالب سی‌امین خطبه مکتوب جمعه توصیه‌ها و تذکراتی را بیان کرد.
تذکر مهدی قایدی به کنفدراسیون فوتبال آسیا/عکس
۳۰ ساعت قبل / مهدی قائدی / باشگاه استقلال / لیگ قهرمانان آسیا
تذکر مهدی قایدی به کنفدراسیون فوتبال آسیا/عکس
مهاجم جوان تیم فوتبال استقلال یک استوری منتشر کرد.
پس از تذکر امام خمینی، آن برادران فهمیدند که اشتباه کردند
۴۶ ساعت قبل
پس از تذکر امام خمینی، آن برادران فهمیدند که اشتباه کردند
جریانی بر علیه فرماندهان آن مقطع سپاه درست کردند و دو نفر مدنظرشان بود؛ یکی مهدی هاشمی مسئول واحد نهضت‌های سپاه و عامل اصلی نفوذ در بیت منتظری که بعدها به اتهام همکاری با ساواک و قتل مرحوم شمس آبادی و دو نفر دیگر اعدام شد. دیگری هم آدم بدی نبود، لیکن به بیت آیت‌الله منتظری خوش‌بین بود و تابع آنان بود.
۱۵ تا ۲۰ درصد موارد فوتی‌های روزانه کشور به علت کروناست
۲ روز قبل
۱۵ تا ۲۰ درصد موارد فوتی‌های روزانه کشور به علت کروناست
 ویروس در سطح جهانی جهش کرده و سرایت‌پذیری آن بیشتر شده است. خبری که ایرج حریرچی از آن صحبت کرد. به گفته معاون کل وزیر بهداشت در حال حاضر ابتلای یک فرد خانواده به معنای ابتلای بقیه افراد خانواده و آنهایی است که با فرد مبتلا در تماس هستند. حریرچی از افزایش بیماری‌زایی ویروس خبر داده و گفته براساس خبر‌هایی، دانشمندی گفته این تازه بازی اول پاندمی است. او با اشاره به اینکه صبر و تحمل و توان پزشکان و پرستاران هم حدی است و این در حالی است که این گروه‌ها از نبود امکانات و منابع مالی گلایه دارند، گفت:«از اینکه کارکنان بهداشتی ما سه تا چهار ماه است نه کارانه، نه اضافه‌کار و حتی حقوق‌شان را که هم کمتر از حداقل حقوق وزارت کار است، دریافت نکرده‌اند روسیاه و متاسفیم.» به باور معاون کل وزیر بهداشت کاهش قربانیان …
چگونه از ماسک استفاده کنیم
۲ روز قبل / ماسک طبی / سیما سادات لاری / پروتکل‌های بهداشتی
چگونه از ماسک استفاده کنیم
سخنگوی وزارت بهداشت، درباره چگونگی استفاده از ماسک نکاتی را متذکر شد.
تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس تعطیل نیست
۲ روز قبل / تصفیه خانه آب / دریاچه چیتگر / تذکرات شورای شهر
تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس تعطیل نیست
مدیر عامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گفت: عدم فعالیت تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس را مطابق یک برنامه از پیش تعیین شده دانست.
دستور جدید روحانی برای مبارزه با کرونا
۲ روز قبل / تبلیغات / حمل و نقل عمومی / درمان / سلامت / مترو
دستور جدید روحانی برای مبارزه با کرونا
اقتصاد نیوز : رئیس جمهور به کمیته‌های امنیتی- اجتماعی و درمان دستور داد با تشدید نظارت‌ها، برای کسانی که عامدا و علیرغم تذکرات چند باره همچنان از عمل به دستورالعمل های بهداشتی طفره می‌روند و سلامت خود و جامعه را به خطر می‌اندازند، اعمال مجازات و از جمله معرفی به افکار عمومی را در دستور کار قرار دهند.
دستور رییسی برای بررسی مجدد پرونده نساجی سبلان
۲ روز قبل / نساجی سبلان
دستور رییسی برای بررسی مجدد پرونده نساجی سبلان
رییسی با ابراز تأسف از گزارش مدیریت کارخانه نساجی سبلان که اعلام کرد این کارخانه در حال حاضر با ۶۰۰ نفر فعال است، متذکر شد: این که یک کارخانه بزرگ که می‌تواند صادرکننده پارچه باشد، فقط با ۱۰ درصد ظرفیت خود کار کند و هزاران چرخ خیاطی خاموش باشد، قابل پذیرش نیست.
۲ روز قبل
رابطه محرومیت و حضور در کلاس
گروه اجتماعی| از اوایل تابستان تاکنون عددی در میان کارشناسان و مسوولان حوزه آموزش و پرورش تکرار می‌شود: 3 میلیون و 500 هزار دانش‌آموزی که به ویژه در مناطق عشایری و روستایی و دسته‌ای هم از دانش‌آموزان تحت پوشش نهادهای حمایتی، از ابزارها و زیرساخت‌های لازم برای اتصال به اینترنت و بهره‌گیری از آموزش مجازی محروم هستند. بسیاری از نهادهای مدنی تذکر می‌دهند که این محرومیت شکاف آموزشی موجود در کشور را از آنچه هست هم عمیق‌تر می‌کند. در روزهای گذشته مرکز پژوهش‌های مجلس گزارش کوتاهی تنظیم کرده درمورد لزوم تهیه تبلت رایگان برای این دسته از دانش‌آموزان، پیشنهاد شده است که از انواع ابزار برای رسیدن به این مقصود استفاده شود: از اعلام عمومی برای کمک‌های …
۲ روز قبل
طرح سوال از رئیس‌جمهور هرچه زودتر اعلام وصول شود
امان‌الله حسین‌پور، نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دیروز قوه مقننه، در تذکر شفاهی با بیان اینکه اینکه حدود دو ماه است که 190 تن از وکلای ملت طرح سؤال از رئیس‌جمهوری را امضا و تقدیم هیأت رئیسه مجلس کرده‌اند، گفت: از هیئت رئیسه پارلمان می‌خواهیم طرح سؤال از رئیس‌جمهور را اعلام وصول کند، هر چند می‌دانیم پاسخ‌های رئیس‌جمهور قانع‌کننده نخواهد بود، با این حال می‌خواهیم اجازه دهید تا ایشان در مجلس حضور یافته و در خصوص علت گرانی و مشکلات توضیح دهد.
حضور وزیر پیشنهادی صمت در مجلس جنجال به پا کرد
۲ روز قبل
حضور وزیر پیشنهادی صمت در مجلس جنجال به پا کرد
روز گذشته نامه معرفی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در مجلس اعلام وصول شد.  روح‌الله متفکر آزاد، عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی آن را قرائت کرد که نوشته بود «بدین وسیله جناب آقای علیرضا رزم‌حسینی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت برای گرفتن رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود. مشخصات، سوابق و برنامه ایشان منضما ارسال می‌شود.» این اعلام وصول اما با یک جنجال و حاشیه همراه شد. پس از اتمام قرائت نامه معرفی علیرضا رزم‌حسینی در صحن علنی مجلس، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری به همراه وزیر پیشنهادی صمت و جمعی از نمایندگان وارد صحن علنی مجلس شد و هر دو در جایگاه مسئولان دولت نشستند. گفتگوی آنها با برخی از نمایندگان نیز …
دریافت مطالبات از انگلیس در دستور کار وزارت امور خارجه و دفاع قرار گیرد
۳ روز قبل / کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی / دیوان لاهه / رضا تقی پور
دریافت مطالبات از انگلیس در دستور کار وزارت امور خارجه و دفاع قرار گیرد
تهران- ایرنا- نماینده تهران نماینده در تذکر شفاهی خواستار پیگیری و دریافت ۶۳۶ میلیون پوند مطالبه ایران از انگلیس بابت پرونده خرید تانک چیفتن شد.
تاکید ویژه نامجومطلق به بازیکنان استقلال؛ کارت نگیرید!
۳ روز قبل / باشگاه استقلال / لیگ قهرمانان آسیا
تاکید ویژه نامجومطلق به بازیکنان استقلال؛ کارت نگیرید!
سرمربی استقلال در تمرین شب گذشته به بازیکنانش تذکر جدی داد که مواظب دریافت کارت های زرد و قرمز باشند.
یک نماینده: هیئت رئیسه هرچه زودتر طرح سؤال از رئیس جمهور را اعلام وصول کند / از حالا می دانیم که پاسخ‌های روحانی قانع‌کننده نخواهد بود
۳ روز قبل
یک نماینده: هیئت رئیسه هرچه زودتر طرح سؤال از رئیس جمهور را اعلام وصول کند / از حالا می دانیم که پاسخ‌های روحانی قانع‌کننده نخواهد بود
نماینده اسفراین در مجلس در تذکر شفاهی خواستار اعلام وصول طرح سؤال از رئیس‌جمهور شد. حسین‌پور گفت: از هیئت رئیسه پارلمان می خواهیم طرح سؤال از رئیس‌جمهور را اعلام وصول کند، هر چند می‌دانیم پاسخ‌های رئیس‌جمهور قانع‌کننده نخواهد بود، با این حال می‌خواهیم حداقل رئیس‌جمهور به مجلس بیاید و بیش از این به نمایندگان بی‌احترامی نکند.
تقی پور: وزارتخانه های خارجه و دفاع پرونده خرید تانک چیفتن را پیگیری کنند
۳ روز قبل
تقی پور: وزارتخانه های خارجه و دفاع پرونده خرید تانک چیفتن را پیگیری کنند
نماینده مردم تهران در مجلس در تذکری خواهان پیگیری وزارت دفاع و خارجه در خصوص دریافت ۶۳۶ میلیون پوند مطالبه ایران از انگلیس بابت پرونده خرید تانک چیفتن شد.
یک ایده برای جلوگیری از افزایش کرونا؛ راه‌اندازی «گشت ارشاد کرونایی» در اصفهان
۳ روز قبل / استان اصفهان / پیشگیری از کرونا / گشت ارشاد کرونا / ویروس کرونا
یک ایده برای جلوگیری از افزایش کرونا؛ راه‌اندازی «گشت ارشاد کرونایی» در اصفهان
حجت‌الله غلامی در حاشیه برگزاری پنجاهمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در گفت‌وگو با ایرنا گفت: "گشت ارشاد کرونایی" با هدف دادن تذکر و ممانعت از تخلفات موازین بهداشتی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود. 
متهم: دوستم تنبلی کرد، او را کشتم
۳ روز قبل / قتل / دادگاه / متهم
متهم: دوستم تنبلی کرد، او را کشتم
متهم گفت: بار‌ها به مرتضی گفتم باید تنبلی را کنار بگذارد. او می‌دانست من دوستم را به صاحبکارم نمی‌فروشم و او را لو نمی‌دهم، به همین دلیل اصلا به تذکر‌های من توجهی نمی‌کرد. روز حادثه به او گفتم دیگر این رفتارش را تحمل نمی‌کنم و موضوع را به صاحبکارمان می‌گویم. مرتضی به من گفت بلند شو و کار‌های من را هم انجام بده، اما من این کار را نکردم و به همین خاطر هم عصبانی شد و به من حمله کرد. من هم عصبانی شدم؛ خودم را کنترل نکردم و با میله آهنی به سرش کوبیدم.
حاجی دلیگانی: اگر به سیاست‌های منابع مدیریت درمان عمل می‌شد نگرانی هزینه‌های درمان نبود
۳ روز قبل / درمان / حسینعلی حاجی دلیگانی / صداوسیما
حاجی دلیگانی: اگر به سیاست‌های منابع مدیریت درمان عمل می‌شد نگرانی هزینه‌های درمان نبود
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در تذکری به صداوسیما گفت: صداوسیما دست از سانسور نمایندگان و تضعیف نقش نظارتی آنها بردارد.
راه اندازی گشت و ارشاد کرونایی
۳ روز قبل / کرونا / کووید۱۹ / گشت و ارشاد کرونایی
راه اندازی گشت و ارشاد کرونایی
اقتصادنیوز : سخنگوی ستاد استانی مدیریت و بیماری کرونا گفت: "گشت ارشاد کرونایی" با هدف دادن تذکر و ممانعت از تخلفات موازین بهداشتی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود.
نژادپرستی پدیده ای تمام نشده در فوتبال
۳ روز قبل / نژادپرستی / نیمار / پاری سن ژرمن
نژادپرستی پدیده ای تمام نشده در فوتبال
توهین های نژادپرستانه پدیده ای تمام نشده در فوتبال  د​​​​​یدار مارسی و پاری سن ژرمن که هفته گذشته برگزار شد با حواشی بسیاری همراه بود و پنج بازیکن در وقت تلف شده از زمین مسابقه اخراج شدند. نیمار پس از بازی مدعی شد که آلوارو گونزالس در زمین به او توهین نژادپرستانه کرده است. او پس از تذکر سیستم کمک داور ویدیویی به دلیل ضربه‌ای که به این بازیکن زده بود از زمین بازی اخراج شد اما در شبکه‌های اجتماعی بر ادعای خود تاکید کرد
۳ روز قبل
طرح مجلس برای پخش مذاکرات نمایندگان از تلویزیون
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس طرح پخش مذاکرات مجلس از تلویزیون را تقدیم هیات رییسه مجلس کرد.در طرح پیشنهادی حسینعلی حاجی دلیگانی با عنوان «پخش مذاکرات مجلس از سیمای جمهوری اسلامی» که تقدیم هیات رییسه مجلس شده، پیش‌بینی شده که صداوسیما موظف است حداکثر تا سه ماه پس از تصویب این قانون با تاسیس شبکه تلویزیونی خانه ملت، مذاکرات علنی مجلس را به صورت مستقیم پخش کند. در متن این طرح همچنین پخش جلسات رسمی کمیسیون‌ها و هیئت رئیسه مجلس نیز پیش‌بینی شده است. در بخش دیگری از این طرح مصاحبه با نمایندگان امضا کننده طرح‌های قانونی، تحقیق و تفحص، سوال از وزرا، سوال از رییس‌جمهوری، تذکر به رییس‌جمهوری و وزرا و استیضاح وزرا و همچنین اعضای هیئت رئیسه و روسای کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها نیز در نظر گرفته شده است. در …
۳ روز قبل
فرار از بیکاری با تاکسی!
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران از افزایش متقاضیان ورود به شغل تاکسیرانی به دلیل وجود بیکاری خبر داد.علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات این سازمان برای مقابله با کرونا همزمان با شروع فصل پاییز گفت: توزیع مواد ضدعفونی‌کننده مانند قبل ادامه دارد. سازمان تاکسیرانی مواد ضدعفونی‌کننده دست و سطوح را در همه دفاتر تاکسیرانی توزیع کرده است و رانندگان می‌توانند با مراجعه به این دفاتر به صورت رایگان این مواد را تحویل بگیرند.به گزارش ایلنا، او درباره توزیع ماسک بین رانندگان گفت: با توجه به آنکه تهیه روزانه ماسک برای تاکسیران‌ها سخت است و قیمت تمام شده بالایی دارد، سازمان تاکسیرانی ۲۰ هزار ماسک قابل شست‌وشو تهیه و این ماسک‌ها از هفته پیش در حال توزیع …
۳ روز قبل
پروژه های راهسازی و راه آهن در داراب و زرین دشت در دست اجراست
پروژه های بزرگ راهسازی و راه آهن در شهرستانهای داراب و زرین دشت که کریدور عبوری مرکز و شمال کشور به جنوب کشور می باشد در دست اجراست.به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی فارس، مهندس جعفر زاهدی با اشاره به اینکه بیشترین طول بزرگراهی در دست اجرای استان در شهرستانهای داراب و زرین دشت به طول 60 کیلومتر در دست اجرا می باشد گفت: در ادامه پروژه بزرگراه شیراز - فسا-داراب – کهگم که کل پروژه به طول 350 کیلومتر می باشد که 195 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده 20 کیلومتر مسیر از گردنه بیخه دراز تا سه راهی دولت آباد در دست اجرا است.وی افزود: کمربندی داراب به طول 4 کیلومتر در مرحله روسازی می باشد و حدفاصل داراب تا جنت شهر نیز به طول 16 کیلومتر به اتمام رسیده است.مهندس زاهدی اضافه کرد: …
تثبیت جایگاه دیده‌بان‌های شهر
۳ روز قبل
تثبیت جایگاه دیده‌بان‌های شهر
مجید جباری- خبر‌نگار علاوه بر رأی مثبت شورا به بورسی‌شدن «همشهری» و «شهروند»، جلسه دیروز شورای شهر تهران یک دستاورد بزرگ برای تثبیت جایگاه قانونی شورایاری‌ها داشت. آنطور که در جلسه دیروز مطرح شد، قرار است به‌زودی دولت پیشنهاد شورای پنجم برای قانونی‌شدن جایگاه شورایاری‌ها را در قالب لایحه‌ای به مجلس شورای اسلامی ببرد و این نهاد مردمی را با مصوبه‌ای جدید دوقبضه کند؛ موضوعی که در جلسه دیروز با حمایت قاطع شورا همراه شد و چند عضو در تذکرات و واکنش‌هایشان در صحن شورا، یاران شهر را پشتیبان و کوچک‌ترین …
۴ روز قبل / عوارض آزاد راه ها / عوارض الکترونیکی
بدهکاران آزادراهی جریمه می شوند
 به گزارش ایرنا، خیراله خادمی در ابن باره اظهار کرد: بر اساس توافق صورت گرفته از امروز در شش آزادراه دولتی از جمله آزادراه‌های تهران-ساوه، تهران-قزوین، قزوین-زنجان، تهران-قم، گنارگذر بندرعباس و آزادراه تبریز-ارومیه دوربین‌های این محورها به سامانه تخلفات پلیس راه متصل شده و همانطور که رانندگان اگر از ایستگاه‌های عوارضی عبور کنند و عوارض را پرداخت نکنند جریمه می‌شوند، در این آزادراه‌های دولتی نیز در صورت پرداخت نکردن عوارض به صورت الکترونیکی به آن‌ها تذکری در قالب پیامک از سوی پلیس داده شده و در صورت پرداخت نشدن، جریمه خواهند شد.
انتقاد فخاری از وضعیت مدیریت موسسات شهروند و همشهری
۴ روز قبل / الهام فخاری / شهرداری تهران / موسسه همشهری / شورای شهر تهران
انتقاد فخاری از وضعیت مدیریت موسسات شهروند و همشهری
نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: بنده نسبت به وضعیت مدیریت شهروند تذکر و سوال دارم و چگونه وقتی وضعیت این مراکز مشخص نیست درباره حضور آن ها در بورس تصمیم گیری می شود.
شهرداری به عدم فعالیت تصفیه‌خانه دریاچه خلیج فارس رسیدگی کند
۴ روز قبل / سید آرش حسینی میلانی / شهرداری تهران / دریاچه شهدای خلیج فارس / شورای شهر تهران
شهرداری به عدم فعالیت تصفیه‌خانه دریاچه خلیج فارس رسیدگی کند
سخنگوی کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: به شهرداری تهران تذکر می‌دهم مشکل عدم فعالیت تصفیه‌خانه دریاچه شهدای خلیج فارس را هر چه زودتر برطرف کند.
تذکر نمایندگان مجلس به روحانی درباره هزینه‌کرد بودجه سازمان محیط زیست
۴ روز قبل / جلال محمودزاده / نمایندگان مجلس / کمیسیون کشاورزی / مجلس / رئیس جمهور / سازمان محیط زیست
تذکر نمایندگان مجلس به روحانی درباره هزینه‌کرد بودجه سازمان محیط زیست
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست مجلس از تذکر تعدادی از نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور درباره نحوه هزینه‌کرد بودجه سازمان محیط زیست خبر داد.
85 درصد از درآمد و هزینه برج میلاد در اسناد بودجه شهرداری و واحدهای تابعه درج نشده است
۴ روز قبل
85 درصد از درآمد و هزینه برج میلاد در اسناد بودجه شهرداری و واحدهای تابعه درج نشده است
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران طی تذکری جدی به شهردار تهران گفت: 85 درصد از درآمد و هزینه شرکت برج میلاد نه ردی در بودجه شهرداری تهران دارد و نه ردی در بودجه شرکتی برج میلاد.
تذکر یونیفل به ارتش رژیم صهیونیستی
۴ روز قبل / لبنان / لبنان / حریم هوایی / یونیفل / تذکر / رژیم صهیونیستی / استفانو دل کول / رئیس نیروهای حافظ &#x
تذکر یونیفل به ارتش رژیم صهیونیستی
رئیس نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد (یونیفل) در لبنان ضمن تذکر به ارتش رژیم صهیونیستی، از این نیروها خواست که دست از نقض حریم هوایی لبنان بردارند.
سهل انگاری مالکین باغ آدونیست باعث خشک شدن درختان شده است
۴ روز قبل / شهربانو امانی / باغات / تذکرات شورای شهر
سهل انگاری مالکین باغ آدونیست باعث خشک شدن درختان شده است
عضو شورای شهر تهران گفت: نتیجه سهل‌انگاری مالک و متصرفین باغ ادونیست، تعداد زیادی درخت خشک شده و یا درحال خشک شدن است اما اجازه آماربرداری به نمایندگان منطقه داده نمی شود.
عدم شفافیت مالی عجیب شرکت برج میلاد
۴ روز قبل / برج میلاد / بهاره آروین / تذکرات شورای شهر
عدم شفافیت مالی عجیب شرکت برج میلاد
رییس کمیته شفافیت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ۸۵ درصد درآمد هزینه های برج میلاد ردیفی در بودجه شهرداری و بودجه شرکتی خود ندارد، گفت: باید تکلیف این عدم شفافیت میلیاردی مشخص شود.
عدم تعیین تکلیف معاون خدمات اجتماعی در موعد قانونی
۴ روز قبل / الهام فخاری / خدمات شهری / تذکرات شورای شهر
عدم تعیین تکلیف معاون خدمات اجتماعی در موعد قانونی
عضو شورای اسلامی شهر تهران از گذشت زمان قانونی تعیین معاون خدمات رفاه اجتماعی گلایه کرد و گفت: این مساله به انجام وظایف معاونت خدمات اجتماعی لطمه می‌زند.
ببینید | تذکر شدیداللحن رهبرانقلاب به مسئولین در خصوص عدم استفاده از خودروی دولتی
۴ روز قبل / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / خودرو / مجلس شورای اسلامی
ببینید | تذکر شدیداللحن رهبرانقلاب به مسئولین در خصوص عدم استفاده از خودروی دولتی
سایت الف منتشر کرد: ویدیوی از باز نشر تذکر شدیداللحن رهبرانقلاب به مسئولین در خصوص عدم استفاده از خودروی دولتی در فضای مجازی به بهانه تخصیص دنا پلاس به نمایندگان مجلس را می بینید.
۴ روز قبل
توییت ظریف درخصوص گفت‌وگو در شورای روابط خارجی نیویورک
وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی مهم‌ترین بخش‌های گفت‌وگوی خود با فرید زکریا را متذکر شد.
افزوده شدن ۱۰۰ هزار نسخه جدید به گنجینه کتابخانه های عمومی گیلان
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / نهاد کتابخانه‌های عمومی
افزوده شدن ۱۰۰ هزار نسخه جدید به گنجینه کتابخانه های عمومی گیلان
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، با بیان اینکه کتابخانه مرکزی رشت فعالیت خودش را با ۱۰۰ هزار نسخه کتاب جدید آغاز خواهد کرد، متذکر شد: در ادامه به صورت ماهانه بر کتاب های موجود در این کتابخانه افزوده خواهد شد.
راه حل های حناچی برای انجام تکالیف مقرر در ماده ۳۵ برنامه سوم
۵ روز قبل / پیروز حناچی / محمد سالاری / بانک شهر / پرداخت الکترونیک
راه حل های حناچی برای انجام تکالیف مقرر در ماده ۳۵ برنامه سوم
شهردار تهران در پاسخ به تذکر شورای شهر به اعلام راه حل های موجود برای انجام تکالیف مقرر در ماده ۳۵ برنامه سوم توسعه پرداخت.
کارکنان مراقب باشند/ از کاهش حضور خبری نیست
۵ روز قبل / دورکاری / ویروس کرونا
کارکنان مراقب باشند/ از کاهش حضور خبری نیست
با وجود وضعیت قرمز کرونا در کشور به ویژه در تهران و درخواست‌هایی که برای دورکاری و کاهش حضور کارکنان از سوی ستاد مقابله با کرونا وجود داشته، تاکنون دولت ابلاغیه رسمی در این رابطه نداشته است و در تازه ترین واکنش خود تنها به تذکر در رابطه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی کارکنان و ارباب رجوع اکتفا کرده است.
بحران آب شدن یخهای قطبی تبدیل به هشدار شد/ یافته‌های تازه در مورد نحوه آب شدن یخها
۵ روز قبل / گرما / احیای منابع زیرزمینی آب
بحران آب شدن یخهای قطبی تبدیل به هشدار شد/ یافته‌های تازه در مورد نحوه آب شدن یخها
سالهاست که دانشمندان نسبت به بحران آب شدن یخهای قطبی تذکر داده اند و حالا این بحران به هشدار جهانی تبدیل شده است.
۵ روز قبل
یک سوزن به خودمان بزنیم و بعد جوال‌دوز به دولت
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از نمایندگان مجلس خواست یک سوزن به خودشان بزنند و بعد جوال‌دوز به دولت.هاجر چنارانی نماینده نیشابور در مجلس در تذکر شفاهی جلسه علنی مجلس  با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگران و شهدا خطاب به هیئت رئیسه مجلس گفت: باید یک سوزن به خودمان بزنیم و بعد جوال‌دوز به دولت، امروز ۱۴۷ تذکر به دولت داده شد، قرار نیست فقط به دولت تذکر بدهیم ما هم یک قوه‌ای مانند قوه مجریه هستیم. وی افزود: زنان مجلس دهم که ۱۷ نفر بودند  تمام توان خود را به کار بستند و برنامه‌ریزی کردند و در قانون برنامه ۵ ساله ششم قید کردیم که زنان سرپرست خانوار با جمعیت سه میلیونی از مهم‫ترین گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه هستند، در برنامه ششم توسعه در بند د و ط ماده۸۰ به این موضوع پرداخته شده …
۵ روز قبل
معطل ماندن ۱۵ هزار میلیارد اوراق مشارکت شهرداری به دلیل عدم ارائه وثیقه بانکی
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از معطل ماندن ۱۵ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت به دلیل عدم ارائه وثیقه در بانک رفاه کارگران خبر داد.به گزارش ایسنا، مرتضی الویری در دویست و سی ‌و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری پیش از دستور گفت: تذکر من به دلیل معطل ماندن ۱۵ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت به دلیل عدم ارائه وثیقه در بانک رفاه کارگران است. به استناد بند د تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۸ کل کشور به شهرداری تهران اجازه داده شده بود با تایید وزارت کشور و با رعایت کلیه قوانین و مقررات نسبت به انتشار اوراق مالی اسلامی تا سقف ۳۰ هزار میلیارد ریال اقدام کند. در حالی که به فصل پاییز و افزایش آلودگی هوا و لزوم تقویت و توسعه حمل و نقل عمومی با اولویت شبکه اتوبوس و مترو نزدیک شده‌ایم …
۵ روز قبل
بازتاب «ماشه» آمریکایی در صحن علنی مجلس
سایه اقدام آمریکا و فعال سازی مکانیسم ماشه بر سر جلسه علنی دیروز مجلس سنگینی می‌کرد و نمایندگان در تذکراتشان اشاراتی هم به این موضوع داشتند.موضوع فعال‌سازی مکانیسم ماشه از سوی آمریکا یکی از همان مباحثی است که واکنش‌های زیادی به دنبال داشت. بهارستانی‌ها هم از جمله افرادی بودند که به این موضوع واکنش‌های متفاوتی نشان دادند.محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در نطق پیش از دستور جلسه علنی دیروز با اشاره به هفته دفاع مقدس و درس‌های آن ادامه داد: به عنوان مثال در خصوص همین اقدامات اخیر آمریکا نیز باید تاکید کرد که به دلیل اقتدار و ایستادگی مردم ایران دشمن به آن چه می‌خواست نرسید، ولی نباید به این شکست‌های حقوقی و سیاسی آمریکا دل خوش باشیم و فراموش کنیم که دشمن ظالم ما در صورت ادامه یافتن برخی غفلت‌ها گام به …
توسعه زیرساخت‌های گردشگری تهران شتاب می‌گیرد
۵ روز قبل
توسعه زیرساخت‌های گردشگری تهران شتاب می‌گیرد
 مجید جباری- خبرنگار  در روزی که اعضای شورای شهر تهران 8تذکر پیش از دستور داشتند، پارلمان شهری پایتخت به 2طرح رأی دادند؛ یکی برای سرعت دادن به ساماندهی و توسعه زیرساخت‌های گردشگری پایتخت از طریق الحاقیه درباره نحوه پرداخت هزینه‌های ساخت‌وساز پروژه‌های گردشگری به‌ویژه هتل‌ها و دیگری برای معرفی میراث فرهنگی و طبیعی شهر از طریق ایجاد رمزینه کد (QR CODE) روی المان‌های شهری. تصویب این طرح‌ها در جلسه دیروز شورای شهر، در نهایت امور مربوط به گردشگری و میراث فرهنگی و طبیعی شهر را رتق و فتق می‌کند. اما …
آغاز دوباره تمرینات الاهلی برای رویارویی با استقلال/ هشدار و تذکر مربی صرب به شاگردانش
۵ روز قبل / لیگ قهرمانان آسیا
آغاز دوباره تمرینات الاهلی برای رویارویی با استقلال/ هشدار و تذکر مربی صرب به شاگردانش
سرمربی صربستانی تیم فوتبال الاهلی عربستان به اهمیت بازی تیمش مقابل استقلال ایران واقف است.
آخرین اخطار ملکی به شهردار تهران
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / شورای شهر تهران
آخرین اخطار ملکی به شهردار تهران
اقتصادنیوز :‌اعضای شورای شهر تهران امروز ۸ تذکر به شهرداری تهران دادند ازگلایه نسبت به حضور موتورسیکلت ها در بوستان‌های پایتخت تا هشدار مهم ۷ عضو شورای شهر تهران نسبت شفاف سازی املاک واگذار شده شهرداری تهران .
۱۰۰ تذکر بی پاسخ اعضای شورای شهر تهران به شهرداری
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / شورای شهر تهران / شهرداری
۱۰۰ تذکر بی پاسخ اعضای شورای شهر تهران به شهرداری
رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ظرف سه سال عمر شورا حدود ۷۰۰ تذکر داده شده است، از بی پاسخ ماندن حدود ۱۰۰ تذکر خبر داد و افزود: تعدای از پاسخ‌ها نیز اعضا را قانع نکرده است.
تذکر علیخانی به وجود نیروهای نخبه در شهرداری تهران
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / محمد علیخانی / شهرداری تهران / شورای شهر تهران
تذکر علیخانی به وجود نیروهای نخبه در شهرداری تهران
عضو شورای شهر تهران گفت: صحبت‌های حسن رسولی به مفهوم زیر سؤال بردن فعالیت کارکنان شهرداری نبوده است، در شهرداری مدیران نخبه زیادی تربیت شده اند و منشأ اثر و  خدمت بوده‌اند. 
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / تذکرات کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
یک عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
۷۰۰ تذکر شورایی‌ها به شهرداری در سه سال | بسته محرک اقتصادی نیازمند بازبینی است
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
۷۰۰ تذکر شورایی‌ها به شهرداری در سه سال | بسته محرک اقتصادی نیازمند بازبینی است
رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ظرف سه سال عمر شورا حدود ۷۰۰ تذکر داده شده است، از بی پاسخ ماندن حدود ۱۰۰ تذکر خبر داد و افزود: تعدای از پاسخ‌ها نیز اعضا را قانع نکرده است.
تذکر نمایندگان به حاجی میرزایی به خاطر دریافت وجوه غیرقانونی لباس فرم مدارس
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / کرونا / کرونا / سازمان دانش آموزی / تذکر / لباس فرم مدارس
تذکر نمایندگان به حاجی میرزایی به خاطر دریافت وجوه غیرقانونی لباس فرم مدارس
تعداد 28 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش لزوم جلوگیری از دخالت سازمان دانش‌آموزی در امر توزیع پوشاک یا فرم مدارس و دریافت وجوه غیرقانونی از اولیای دانش‌آموزان را متذکر شدند.
مجلس مقابل زیاده خواهی‌آمریکا بایستد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
مجلس مقابل زیاده خواهی‌آمریکا بایستد
تهران- ایرنا- عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، تلاش رییس جمهور آمریکا در خصوص بازگرداندن تحریمهای ایران را تبلیغاتی و برای جلب نظر رای دهندگان در انتخابات پیش روی آمریکا دانست و گفت: همانطور که سنای آمریکا علیه ایران قانون مصوب کرده است بر مجلس یازدهم واجب است مقابل زیاده خواهی آمریکا بایستد
واکنش مجلسی‌ها به فعال سازی مکانیسم ماشه
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
واکنش مجلسی‌ها به فعال سازی مکانیسم ماشه
احد آزادی خواه نماینده مردم ملایر در تذکری در جلسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعای آمریکا برای بازگشت تحریم‌ها علیه ایران اظهار کرد: استکبار رسما ظلم می‌کند این ظلم بین و آشکار به بشریت است. حتما نمایندگان به این اقدام وحشیانه شخصیت‌های مدعی آمریکا در جای خود پاسخ مناسبی خواهند داد.
وضع نامطلوب دپوی نهاده‌های دامی/گزارش بررسی تخلفات به صحن ارائه شود
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / کشاورزی / آموزش / قیمت / بیماری
وضع نامطلوب دپوی نهاده‌های دامی/گزارش بررسی تخلفات به صحن ارائه شود
نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده صومعه سرا گفت: گزارشات نامناسبی از دپوی مواد غذایی و نهاده‌های دامی می‌رسد لذا کمیسیون کشاورزی درباره این تخلفات گزارشی به صحن علنی مجلس ارائه کند.
تجهیز همه اِلمان‌های شهری پایتخت به رمزینه پاسخ سریع/ 700 تذکر به شهرداری طی سه سال
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / کرونا / کرونا / محسن هاشمی / رئیس شورای شهر تهران
تجهیز همه اِلمان‌های شهری پایتخت به رمزینه پاسخ سریع/ 700 تذکر به شهرداری طی سه سال
رئیس شورای شهر تهران از تجهیز همه اِلمان‌های شهری پایتخت به رمزینه پاسخ سریع خبر داد و گفت: طی ۳ سال گذشته تاکنون 700 تذکر به شهرداری تهران داده شده که تعداد زیادی از آنها بدون پاسخ مانده است.
آقای حناچی! چرا
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / پیروز حناچی / شهرداری تهران / میدان حسن آباد
آقای حناچی! چرا "میدان حسن‌آباد" بعد از آتش‌سوزی هنوز بازسازی نشده؟
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به حادثه آتش سوزی میدان حسن‌آباد که به‌عنوان یک المان شهری مهم به حساب می‌آید به شهردار تهران درباره عدم رسیدگی و بازسازی این میدان تذکر داد.
تذکر شورای شهر به فرآیند باز پس‌گیری املاک واگذار شده شهرداری
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / شورای شهر تهران / املاک شهرداری
تذکر شورای شهر به فرآیند باز پس‌گیری املاک واگذار شده شهرداری
حق شناس طی تذکری به شهرداری تهران خواستار لزوم ساماندهی وضعیت املاک شهرداری و گزارش آن به مردم شد.
وضعیت استفاده از منابع آب در بوستانهای تهران وخیم است
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / شهربانو امانی / بوستان های تهران / مدیریت منابع آب / شورای شهر تهران
وضعیت استفاده از منابع آب در بوستانهای تهران وخیم است
شهربانو امانی درباره وضعیت آبیاری فضای سبز و بوستان ها به شهردار تذکر داد و گفت: پیمانکاران شهرداری برای صرفه جویی در مصرف آب آموزش ندیده اند و وضعیت استفاده از منابع آب وخیم است.
شهردار تهران گزارش ساماندهی املاک شهرداری را منتشر کند/ عزمی برای ساماندهی املاک در شهرداری نیست
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / شورای شهر / شهرداری / محمدجواد حق شناس / تذکر به شهردار تهران
شهردار تهران گزارش ساماندهی املاک شهرداری را منتشر کند/ عزمی برای ساماندهی املاک در شهرداری نیست
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: لازم است شهردار تهران، بلافاصله نسبت به ارائه گزارش در خصوص آخرین وضعیت املاک شهرداری و اقدامات انجام شده برای ساماندهی آن ها اقدام کند.
اساسنامه سازمان‌های شهرداری تهران در اسرع وقت به شورا ارسال شود
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / سید حسن رسولی / شهرداری تهران / تذکر به شهردار تهران / شورای شهر تهران
اساسنامه سازمان‌های شهرداری تهران در اسرع وقت به شورا ارسال شود
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت:برای آخرین بار نسبت به بی‌توجهی شهرداری تذکر داده و اعلام می شود که شهرداری در اسرع وقت اساسنامه سازمان‌های شهرداری را ارسال کند.
پس لرزه فعال‌سازی مکانیسم ماشه در صحن مجلس /ماشه بدون تیر
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / مصطفی میرسلیم / مجلس یازدهم / مکانیسم ماشه
پس لرزه فعال‌سازی مکانیسم ماشه در صحن مجلس /ماشه بدون تیر
سایه اقدام آمریکا و فعال سازی مکانیسم ماشه بر سر جلسه علنی امروز مجلس سنگینی می‌کرد و نمایندگان در تذکراتشان اشاراتی هم به این موضوع داشتند.
مهلت یک هفته‌ای به شهرداری برای ساماندهی حمل و نقل عمومی/ اوراق تجهیز حمل و نقل هنوز نزد بانک است
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / مرتضی الویری / شهرداری تهران / شورای شهر / حمل و نقل عمومی / تذکر به شهردار تهران
مهلت یک هفته‌ای به شهرداری برای ساماندهی حمل و نقل عمومی/ اوراق تجهیز حمل و نقل هنوز نزد بانک است
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: به شهرداری تهران تذکر داده می‌شود ظرف یک هفته نسبت به ارائه گزارش درباره علت عدم دریافت اوراق تجهیز حمل و نقل، به شورای شهر اقدام کند.
تذکر امانی درباره مصرف بی‌رویه آب در بوستان‌ها/پیمانکاران دلشان به حال شهر نمی‌سوزد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
تذکر امانی درباره مصرف بی‌رویه آب در بوستان‌ها/پیمانکاران دلشان به حال شهر نمی‌سوزد
عضو شورای شهر تهران با اشاره به موضوع عدم مدیریت صحیح در مساله حیاتی آب گفت درباره مصرف بی رویه آب در بوستان ها تذکر داد.
انتقادنظری از تردد متصدیان و نگهبانان پارک‌ها با موتورسیکلت در بوستان‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
انتقادنظری از تردد متصدیان و نگهبانان پارک‌ها با موتورسیکلت در بوستان‌ها
عضو شورای شهر تهران ضمن انتقاد از استفاده نامناسب متصدیان و نگهبانان پارک ها و بوستانها از موتورسیلکت جهت تامین امنیت در پارک ها در تذکری به شهرداری تهران گفت: ترتیبی اتخاذ شود که متصدیان و نگهبانان برای تردد در پارک‌ها از موتورسیکلت استفاده نکنند.
شهردار تهران به دلیل عدم بازسازی میدان حسن آباد تذکر گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / زهرا نژاد بهرام / عضو شورای اسلامی شهر تهران / میدان تاریخی حسن آباد / مرمت میدان
شهردار تهران به دلیل عدم بازسازی میدان حسن آباد تذکر گرفت
عضو شورای اسلامی شهر تهران درخصوص عدم بازسازی به موقع میدان حسن آباد پس از آتش سوزی سال گذشته به شهردار تهران تذکر داد.
حناچی درباره آزمون استخدامی  شهرداری تذکر گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / زهرا صدراعظم نوری / رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران / آزمون استخدامی
حناچی درباره آزمون استخدامی شهرداری تذکر گرفت
عضو شورای شهر تهران با تذکر به حناچی درباره آزمون استخدام دستیار مدیران شهری گفت: جذب تحصیلکرده‌های رشته محیط زیست در این آزمون مورد توجه قرار نگرفته است.
تردد موتورسیکلت در بوستانها سلامت شهروندان را به مخاطره می اندازد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / حجت نظری / شورای شهر تهران / بوستان های تهران / تذکر به شهردار تهران / موتور سیکلت
تردد موتورسیکلت در بوستانها سلامت شهروندان را به مخاطره می اندازد
حجت نظری تردد موتورسیکلت در بوستان ها را موجب به خطر افتادن سلامت روانی و ایمنی شهروندان دانست و گفت: این شرایط سلامت زنان و کودکانی را که برای ورزش و تفریح به پارک آمده‌اند مختل می‌کند.
تذکر به شهرداری تهران درباره آزمون استخدام دستیار مدیران شهری
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
تذکر به شهرداری تهران درباره آزمون استخدام دستیار مدیران شهری
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌ زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران در آزمون استخدام دستیار مدیران شهری به جذب تحصیل‌کرده‌های رشته محیط‌زیست بی‌توجهی کرده است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
احتمال برخورد قضایی با احمدی نژاد
ناصر ایمانی گفت: شاید با آقای احمدی‌‌نژاد برخورد شود و فعلاً زود است که قضاوت کنیم زیرا هنوز زمان زیادی از مصاحبه او با یک رسانه ضدانقلاب نگذشته است و شاید دستگاه قضا با او برخورد کند یا حتی ممکن است که شورای عالی امنیت ملی به او تذکری بدهد.
تحقیقات از دو زن به اتهام قتل فرزندان
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / قتل فرزندان / زن قاتل / حوادث
تحقیقات از دو زن به اتهام قتل فرزندان
رفتار دخترم از مدتی قبل تغییر کرده بود. کار‌هایی می‌کرد که اصلا پسندیده نبود. در‌این‌باره با شوهرم صحبت کردم. او نیز با من هم‌نظر بود و قرار شد دخترمان را بیشتر زیر نظر داشته باشیم و درخصوص رفتار‌های او دقت کنیم، اما این کار ما هیچ فایده‌ای نداشت و با اینکه چندین بار تذکر دادم، اما دخترم همچنان به کار‌های نادرست خود ادامه می‌داد
تولد دو کتابفروشی
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
تولد دو کتابفروشی
  ندا زندی     هرچند مشکلات اقتصادی فرصت تحصیلات عالی را از عبدالغفار طهوری سلب کرد اما کار در کتابفروشی «دانش» و بودن در کنار سید نورالله ایران‏پرست و دیدار با بزرگان قلم و اندیشه بهترین کلاس درس برای او شد. با کسب همین تجربیات بود که طهوری در سال1330 کتابفروشی خودش را در خیابان شاه‌آباد(جمهوری اسلامی  فعلی) بنا کرد و در سال1332 اولین کتاب خود را با نام «تذکره‌الملوک» به چاپ رساند. ایرج افشار که یکی از دوستان طهوری بود درباره او می‌گوید: «... در پی آن شده بودم که چاپ کتاب «فردوس المرشدیه» را …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •