یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
خروج ارز
خروج ارز از کشور با «خار پاشنه» و مخالفت کمیته؛ وزارت ورزش کجاست؟/ حالا احسان حدادی برای کسب مدال تضمین بدهد
۵ ساعت قبل / احسان حدادی / کمیته ملی المپیک
خروج ارز از کشور با «خار پاشنه» و مخالفت کمیته؛ وزارت ورزش کجاست؟/ حالا احسان حدادی برای کسب مدال تضمین بدهد
پرتابگر دیسک ایران که با مشکل «خار پاشنه» مواجه شده سرانجام و با وجود مخالفت کمیته ملی المپیک، برای عمل جراحی راه خارج را در پیش گرفت.
جلوگیری از خروج ارز از کشور و اشتغال‌زایی پایدار با ایجاد کارخانجات اسید فسفریک و کودهای فسفاته
۲۸ ساعت قبل
جلوگیری از خروج ارز از کشور و اشتغال‌زایی پایدار با ایجاد کارخانجات اسید فسفریک و کودهای فسفاته
مدیرعامل شرکت مس بر ایجاد ارزش افزوده، جلوگیری از خروج ارز از کشور و اشتغال‌زایی پایدار با ایجاد کارخانجات اسید فسفریک و کودهای فسفاته تاکید کرد.
جزییاتی از وضعیت نسخه‌نویسی الکترونیکی در کشور
۳ روز قبل / نسخه الکترونیکی / پزشکی / فناوری
جزییاتی از وضعیت نسخه‌نویسی الکترونیکی در کشور
عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: همه داروخانه‌های کشور موظف هستند تا نسخه الکترونیکی را بپیچند. این روش نسخه نویسی علاوه بر شفاف‌سازی مصرف دارو از خروج ارز نیز جلوگیری می‌کند.
فیلم/ ورود مربی خارجی ممنوع نیست؟
۴ روز قبل / فوتبال / مهرداد بذرپاش / دیوان محاسبات / بازیکنان فوتبال / مربی خارجی
فیلم/ ورود مربی خارجی ممنوع نیست؟
رئیس دیوان محاسبات: توصیه این است که برای جلوگیری از خروج ارز از ظرفیت داخل استفاده شود و مسئولان ورزش نظارت دقیق تری بر قراردادها داشته باشند.
اشتغالزایی و شکست تحریم، رهاورد ۲ واحد جدید منطقه ویژه اقتصادی شیراز
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / منطقه ویژه اقتصادی شیراز / توسعه ایران / جهش تولید / اختصاصی ایرنا / شیراز / استانداری فارس / فارس / طرح های ملی سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
اشتغالزایی و شکست تحریم، رهاورد ۲ واحد جدید منطقه ویژه اقتصادی شیراز
شیراز-ایرنا- رییس‌جمهوری پنج‌شنبه ۲۰ شهریورماه ۹۹ به صورت ویدیو کنفرانس دستور افتتاح ۲ واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز را صادر کرد، رخدادی که با اشتغالزایی برای فرزندان این مرز و بوم و نیز شکست تحریم با جلوگیری از خروج ارز نویدبخش بود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
از خودرو ملی تا کَره وطنی!
کیمیا نجفیهنگامی که از حمایت تولیدات داخلی صحبت می‌شود، شاید آسان‌ترین روشی که به نظر برسد ممنوعیت واردات کالای مورد نظر است. البته بسیاری از فعالان اقتصادی این راهکار را دم‌دستی ‌دانسته و معتقدند نمی‌توان با محدودیت بخشی را کنترل کرد ‌چرا که تجربه نشان داده است شاید این روش بتواند مصرف بعضی از کالاهای داخلی را افزایش دهد اما به‌طور کلی مضرات متعددی خواهد داشت که مجموع آنها از مزایای آن بیشتر خواهد شد. ممنوعیت واردات برای حمایت از تولید داخل مسئله‌ تازه‌ای نیست و بازارهای اقتصادی بارها شاهد اجرای این قانون بوده‌اند. به گفته بسیاری از کارشناسان تصویب چندین باره این قانون نتوانسته مشکلی را در بخش‌های مختلف اقتصاد مرتفع کند و همچنان روند خرید کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی ادامه دارد. ممنوعیت واردات …
میزان صرفه جویی ارزی در پارک فناوری پردیس/ مهاجرت معکوس از ۱۴ کشور
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / مهدی صفاری نیا / پارک فناوری پردیس / شرکت دانش بنیان
میزان صرفه جویی ارزی در پارک فناوری پردیس/ مهاجرت معکوس از ۱۴ کشور
رئیس پارک فناوری پردیس گفت: فعالیت محققان در پارک فناوری پردیس باعث جلوگیری خروج ارز از کشور برابر با ۸۸ میلیون دلار شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
کاهش ارزبری در قطعه‌سازی از مسیر داخلی‌سازی
دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی کشور معتقد است که با بلوغ داخلی‌سازی و همچنین برخورد قهری شدید با پدیده قاچاق می‌توان تا حدود زیادی از خروج ارز از کشور جلوگیری کرد. آرش محبی‌نژاد گفت: ارزبری سالانه صنایع خودرو و قطعه‌سازی کشورحدود سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار است، به این آمار باید ارزبری ۵۰۰ میلیون دلاری برای تامین بازار لوازم یدکی را نیز اضافه کرد.
آخرین وضعیت ورودی و خروجی ارز کشور
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / خروج ارز از کشور / ورود ارز به کشور / وضعیت ارزی
آخرین وضعیت ورودی و خروجی ارز کشور
حساب سرمایه در سال ۹۸ به رقم منفی ۶ میلیارد و ۶۶۹ میلیون دلار رسیده که این رقم نسبت به رقم منفی ۱۶ میلیارد و ۴۴ میلیون دلاری سال ۹۷ به میزان ۹ میلیارد و ۳۷۵ میلیون دلار کاهش نشان می‌دهد.
چرخ معادن نمی‌چرخد؛ نپذیرفتن پروانه بهره‌برداری معادن از سوی بانک‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
چرخ معادن نمی‌چرخد؛ نپذیرفتن پروانه بهره‌برداری معادن از سوی بانک‌ها
بجنورد- نبود صنایع فرآوری، نبود سرمایه‌گذاری مناسب، خام فروشی و خروج ارزش‌افزوده محصولات معدنی از خراسان شمالی از مشکلات پیش روی معدن کاران استان است که در صورت حل نشدن این معضل،در آینده‌ای نه‌چندان دور، جایگاه معدن کاران در اقتصاد استان، متزلزل…
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
سردرگمی واردکنندگان در شرایط دشوار ارزی
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید، تغییر مداوم سیاست‌های ارزی در قبال واردات، باعث شده بسیاری از واردکنندگان عملا ندانند که از چه طریقی باید کالای خود را به کشور برسانند.به گزارش ایسنا، در طول دو سال گذشته، همزمان با تحریم‌های آمریکا، دولت تلاش کرده با ایجاد محدودیت در مسیر واردات کالاهای جدید به کشور، از خروج ارز جلوگیری کرده و مدیریت منابع ارزی را ممکن کند. به دنبال اجرایی شدن این سیاست، در سال‌های گذشته تنها کالاهای اساسی، کالاهای ضروری و مواد اولیه کارخانجات تولیدی اجازه ورود به ایران را داشته‌اند و در سایر موارد یا باید برای کالایی مجوزی جداگانه صادر شده باشد یا امکان واردات آن به کشور وجود نداشته است.در این سال‌ها واردکنندگان اعلام کرده‌اند که با پذیرش سیاست‌های دولت، صرفا …
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
دو تجهیز کاربردی در مراحل تکمیل حفاری چاه های نفت و گاز ساخت داخل رونمایی شد
همزمان با نخستین روز هفته دولت دو تجهیز کاربردی در مراحل تکمیل حفاری چاه های نفت و گاز ساخت داخل در شرکت ملی حفاری ایران در اهواز رونمایی شد.در آیین رونمایی این تجهیزات در ساختمان مرکزی شرکت، مدیر پروژه حفاری میدان گازی کیش موسوم به 1 + 12 در این شرکت ضمن تبریک بزرگداشت هفته دولت، گفت: طراحی و ساخت این تجهیزات در نتیجه هم افزایی و تشریک مساعی میان متخصصان شرکت ملی حفاری ایران و یک شرکت دانش بنیان داخلی تحقق یافت. مهران مفرشی افزود: طراحی و مهندسی فنی تجهیز تمیز کننده جداره چاه (CASING SCRAPPER BRUSH) و خارج کننده ذرات حاصل از تمیزکاری به برون چاه (STRING MAGNET) را به شخصه انجام و مراحل ساخت آن در شرکت پارس فولاد آقایی در اهواز صورت پذیرفت. وی با بیان اینکه این دو تجهیز پس از بررسی …
خروج ۵۰ میلیارد دلار از طریق رمزارزها از چین بعید است
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
خروج ۵۰ میلیارد دلار از طریق رمزارزها از چین بعید است
بیش از ۵۰ میلیارد دلار رمزارز از طریق کیف پول های دیجیتال به نقاط مختلف جهان ارسال شده است که به نظر می رسد به منظور خروج ارز از چین صورت گرفته است.
فرار ارز‌ها به ترکیه
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / ترکیه / خروج ارز
فرار ارز‌ها به ترکیه
با وجود افزایش قیمت در ایران، قیمت‌هایی که در ترکیه حتی استانبول که گران‌قیمت است، ارائه می‌شود، حتی از برخی از شهر‌های ایران ارزان‌تر است. قیمت املاکی که در این شهر‌ها ارائه می‌شود، حتی مشابه یا کمتر از نمونه‌های داخلی است که اگر در کنار ظرفیت‌های حمل‌ونقل، نبودِ اخذ ویزا و تردد آنی به این مقصد، جذابیت‌های گردشگری و خرید، سهولت سفر از ترکیه به دیگر کشور‌ها و‌... قرار گیرد، چشم‌انداز روشن‌تری را ارائه می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
تامین مالی 8 پروژه بومی‌سازی قطعات ایران‌ خودرو توسط بانک ملت
ایکوپرس| گروه صنعتی ایران‌خودرو تفاهمنامه همکاری در زمینه تامین مالی 8 پروژه بومی‌سازی قطعات با فناوری بالا و ارایه تسهیلات به زنجیره تامین را با بانک ملت امضا کرد.  این تفاهمنامه یک هزار و ۱۸۵ میلیارد ریالی در قالب تسهیلات کوتاه و بلندمدت با هدف ایجاد جهش در تولید قطعات ساخت داخل و ارتقای فناوری آن همچنین جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال منعقد شده است. بانک ملت با امضای این تفاهمنامه نسبت به اعطای تسهیلات سرمایه ثابت بلندمدت به قطعه‌سازان ایران‌خودرو در جهت حمایت از پروژه‌های خودکفایی قطعات اقدام خواهد کرد. این تفاهمنامه با حضور امیر بیات، معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایدرو در حاشیه سی‌امین جلسه ستاد ساخت داخل ایران‌خودرو به امضای فرشاد مقیمی، مدیرعامل …
آمار عجیب و غریب فرار سرمایه از ایران
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / خروج ارز / سرمایه / اقتصادی / حق شناس
آمار عجیب و غریب فرار سرمایه از ایران
در مجموع فرار سرمایه ناشی از متغیر‌های اقتصادی و سیاسی است، اما درایران عمدتا به دلایل سیاسی و نااطمینانی رخ می‌دهد.فرار سرمایه موجب می‌شود تا در بازار ارز با نوسانات قیمت ارز مواجه شویم. حجم سرمایه گذاری کاهش پیدا کند. زیرساخت‌ها به اتمام نرسد. فرار سرمایه تراز بازرگانی را منفی می‌کند و در یک کلام با فرار سرمایه، رشد سرمایه گذاری متعادل نخواهد شد.
کیفیت تجهیزات نفتی ارتقا می‌یابد
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / تجهیزات نفتی / استاندارد
کیفیت تجهیزات نفتی ارتقا می‌یابد
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، ارتقای کیفیت تجهیزات نفتی، جلوگیری از خروج ارز، اشتغال‌زایی و مقابله با تحریم‌ها را از جمله مزیت‌های بهره‌مندی از نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران برشمرد و گفت: توصیه اکید بنده به این نهاد این است که به‌طور حتم بی‌طرفی و استقلال خود را حفظ کند.
اقدامات سازمان ملی استاندارد برای تقویت نظام استاندارد/مزایای تاسیس نهادی برای صدور مجوز کیفیت
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / نفت تهران / استاندارد / نفت / کیفیت / نیره پیروزبخت / رئیس سازمان ملی استاندارد / صدور مجوز گو
اقدامات سازمان ملی استاندارد برای تقویت نظام استاندارد/مزایای تاسیس نهادی برای صدور مجوز کیفیت
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: مهمترین اثر ایجاد انجمنی برای کنترل کیفیت تجهیزات نفت، ارتقاء کیفیت تجهیزات نفتی، ممانعت از خروج ارز از کشور، اشتغال‌زایی و مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکاست.
مقابله با تحریم‌ها از طریق اعطای گواهینامه کیفیت به تجهیزات ایرانی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / وزارت نفت / سازمان ملی استاندارد ایران / انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران / تجهیزات نفتی / نفت
مقابله با تحریم‌ها از طریق اعطای گواهینامه کیفیت به تجهیزات ایرانی
تهران - ایرنا - رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به اینکه با شناسایی فعالیت‌های صنعت نفت دامنه فعالیت‌ها افزایش خواهد داشت، گفت: تقویت ساخت داخل، جلوگیری از خروج ارز و مقابله با تحریم از مهمترین دستاوردهای «نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران» خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
کروز،تولیدکننده 85 درصد از چراغ‌های موردنیاز خودروسازان
شرکت صنایع تولیدی کروز بزرگترین و پیشرفته ترین قطعه ساز کشور در سال های اخیر کلیه چراغ های تولیدی خود را با استفاده از نوین ترین تکنولوژی های روز دنیا طراحی، تولید و بومی سازی کرده است و در تامین گستره ی عظیمی از چراغ خودروهای داخلی ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو و گروه بهمن نقش بسزایی دارد. کروز سالانه بیش از 3/5 میلیون چراغ برای خودروسازان و خدمات پس از فروش تولید می کند که با توجه به بومی سازی این محصول، منجر به کاهش چشم گیر خروج ارز از کشور شده است.
موفقیت یک شرکت دانش بنیان در صادرات ماشین‌آلات بسته‌بندی مواد غذایی
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / صندوق نوآوری و شکوفایی / شرکت دانش بنیان / صنعت غذایی
موفقیت یک شرکت دانش بنیان در صادرات ماشین‌آلات بسته‌بندی مواد غذایی
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش‌بنیان با تولید سالانه ۱۰۰ دستگاه ماشین‌آلات توزین مولتی‌هد برای بسته‌بندی مواد غذایی ضمن جلوگیری از واردات این محصول و خروج ارز موفق به صادرات آن شد.
خیانت بزرگ خروج ارز
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
خیانت بزرگ خروج ارز
زهرا رستگارمقدم ـ روزنامه‌نگار این آقازاده‌ها، ژن‌های «به‌اصطلاح» خوب که بهشت‌شـان ایران است، در خارج چه می‌کنند؟ همین سال گذشته بود که معاون حقوقی قوه‌قضاییه درباره تحصیل در خارج از کشور که حق مسلم همه است، اعلام کرد که فرزندان سران مملکت نباید در خارج باشند که اگر این چنین شد، والدین آنها باید استعفا دهند. حجت‌الاسلام محمد مصدق در همان سخنرانی به این اشاره کرده بود که اگر شرایط تحصیل و زندگی در خارج از کشور بهتر است، باید زمینه‌ای مهیا شود تا مردم هم بتوانند از این امکانات استفاده کنند …
ممانعت از خروج ارز با ساخت قطار ملی
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / علی امام / مدیرعامل شرکت متروی تهران / قطار ملی
ممانعت از خروج ارز با ساخت قطار ملی
مدیرعامل شرکت مترو تهران با اشاره به اینکه خودکفایی در ساخت قطعات مترو، کمبود ناوگان حمل و نقل ریلی را برطرف می‌کند، گفت: انجام پروژه قطار ملی مانع خروج ارز از کشور می‌شود.
سایپا از واردات تجهیزات تولید مجموعه‌های درِ خودرو بی‌نیاز شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سایپا / اخبار سایپا
سایپا از واردات تجهیزات تولید مجموعه‌های درِ خودرو بی‌نیاز شد
گروه خودروسازی سایپا در راستای تعمیق داخلی‌سازی، بی‌اثر کردن تحریم‌ها و جلوگیری از خروج ارز، موفق شد برای اولین بار تجهیزات پروژه رولر هِمینگ درب‌های جانبی محصولات خانواده ‏SQ۲۰۰ و درب پشت کوییک را توسط مهندسان ایرانی تولید کند.
کاهش خروج ارز از کشور با عرضه تجهیزات آنالیز ارتعاشات از سوی محققان
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / تجهیزات آنالیز ارتعاش / ارز / دانش بنیان
کاهش خروج ارز از کشور با عرضه تجهیزات آنالیز ارتعاشات از سوی محققان
گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید تجهیزات آنالیز ارتعاشات که تاکنون وارداتی و دارای کاربردهای صنعتی است، شد و با عرضه آنها به بازار از خروج ارز از کشور جلوگیری کردند.
سرمایه‌گذاری روی شرکت‌های دانش‌بنیان از خروج ارز جلوگیری می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی / مجلس یازدهم / مالیات / محمد جواد ظریف / حسن روحانی / مجلس یازدهم و اولویت های آن
سرمایه‌گذاری روی شرکت‌های دانش‌بنیان از خروج ارز جلوگیری می‌کند
تهران-ایرنا- رییس کمیسیون صنایع مجلس، خروج ارز برای واردات بسیاری از محصولات را غیرضروری عنوان کرد و گفت: دولت باید برای استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان برنامه‌ریزی کند تا برای واردات یک واکسن کوچک مبالغ زیادی ارز از کشور خارج نشود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
مخبر: جلوی یک میلیارد دلار واردات کشاورزی را می‌گیریم
آیین بهره‌برداری از فاز اول بزرگ‌ترین مجتمع صنعتی پرورش و اصلاح نژاد ۸۰ هزار راسی دام سبک کشور و کلنگ‌زنی پروژه کارخانه لبنی با ظرفیت ۱۲ هزار تن کره و ۴۰ هزار تن شیر خشک در سال با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان امام در فشافویه تهران برگزار شد. محمد مخبر؛ رییس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم، با عرض تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) اظهار کرد: ستاد اجرایی در یک سال ۴۰ هزار طرح را با ظرفیت ۱۶۵ هزار شغل ایجاد کرده که این حجم از فعالیت‌ها فقط با روحیه جهادی حاصل می‌شود. رییس ستاد اجرایی فرمان امام اشتغال را مهم‌ترین اولویت کشور عنوان کرد و گفت: در بنیاد برکت ۶۰ هزار طرح را امسال هدف‌گذاری کرده‌ایم که ۸۰ درصد آن در زمینه دامداری است. وی افزود: شایسته کشورمان نیست …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
استقرار نمایندگان سازمان بازرسی در فدراسیون فوتبال
[شهروند] نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور چند وقتی است با حضور در فدراسیون ‏فوتبال درحال بررسی تمام اسنادمالی و قراردادی مهم‌ترین فدراسیون ورزشی کشور هستند. ‏درست است که این اتفاق برای نخستین بار اتفاق نیفتاده و بازرسی از فدراسیون‌ها هراز‏چندگاهی اتفاق می‌افتد، منتهی با توجه به اتفاقات ماه‌های گذشته در فدراسیون فوتبال به نظر ‏می‌رسد نتیجه این بازرسی‌ها حواشی خبر بسیار مهمی به دنبال داشته باشد. مجمع ‏عمومی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ دو‌سال است برگزار نشده و به تبع آن صورت‌‏های مالی و بودجه به تصویب نرسیده است. تکلیف قراردادهای تبلیغات محیطی و رأی حقوقی ‏شکایت از سه اسپانسر از سال‌های قبل که رقم مجموع مطالبات به بیش از 100‌میلیارد …
نقش موثر دانشگاهیان در جلوگیری از خروج ارز در زمانه تحریم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ویروس کرونا / نرخ ارز / تحریم / دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
نقش موثر دانشگاهیان در جلوگیری از خروج ارز در زمانه تحریم
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشکده برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی معتقد است: در زمانه تحریم دانشگاهیان با بومی‌سازی بسیاری از تجهیزات و دانش و علوم مختلف از خروج ارز جلوگیری کرده و حتی باعث ارزآوری به کشور ‌شده‌اند.
توانایی جهاد دانشگاهی در تولید گیاهان زینتی وارداتی با ارزش افزوده بالا
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / استانی-علمی و آموزشی / جهاد دانشگاهی / چهل سال با جهاد دانشگاهی
توانایی جهاد دانشگاهی در تولید گیاهان زینتی وارداتی با ارزش افزوده بالا
مدیر گروه پژوهشی بیوتکنولوژی گیاهان زینتی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: به منظور جلوگیری از خروج ارز از کشور برای تأمین پایه‌های گیاهی و همچنین کمک به توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در زمینه گیاهان زینتی، جهاددانشگاهی به تولید گیاهان زینتی وارداتی و با ارزش افزوده بالا ورود پیدا کرده است.
راه‌اندازی سامانه آنلاین تامین‌کنندگان تایید شده مترو برای جلوگیری خروج از ارز کشور
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / شهر تهران / متروی تهران / مترو
راه‌اندازی سامانه آنلاین تامین‌کنندگان تایید شده مترو برای جلوگیری خروج از ارز کشور
مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران از رونمایی و راه‌اندازی سامانه آنلاین تامین‌کنندگان تایید شده مترو (سامانه AVL) خبر داد و گفت: راه‌اندازی این سامانه ضمن کمک به جلوگیری خروج ارز  از کشور منجر به کاهش زمان بهره‌برداری از ایستگاه های مترو می‌شود.
رونمایی سامانه‌ای در مترو برای کاهش زمان بهره‌برداری ایستگاه‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
رونمایی سامانه‌ای در مترو برای کاهش زمان بهره‌برداری ایستگاه‌ها
مدیرعامل شرکت مترو تهران از رونمایی و راه‌اندازی سامانه آنلاین تامین‌کنندگان تایید شده مترو خبر داد و گفت: راه‌اندازی این سامانه ضمن جلوگیری از خروج ارز، منجر به کاهش زمان بهره‌برداری از ایستگاه‌ها می‌شود.
رویکرد وزارت صمت تعمیق و توسعه ساخت داخل صنعت خودرو است/ خودروسازان به دنبال کاهش وابستگی واردات قطعه هستند
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / ایران / خودرو / خودروسازان / صنعت / واردات
رویکرد وزارت صمت تعمیق و توسعه ساخت داخل صنعت خودرو است/ خودروسازان به دنبال کاهش وابستگی واردات قطعه هستند
داخلی سازی در صنعت خودرو می تواند مزیت های زیادی را برای کشور به همراه داشته باشد که مهم ترین آن جلوگیری از خروج ارز است. دولت تمام توان خود را گذاشته است تا صنایع کشور را به سمت داخلی سازی سوق دهد و میزان خروج ارز از کشور را به حداقل برساند.
داخلی سازی در صنعت خودرو در چه وضعیتی است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / واردات خودرو / سایپا
داخلی سازی در صنعت خودرو در چه وضعیتی است؟
داخلی سازی در صنعت خودرو می تواند مزیت های زیادی را برای کشور به همراه داشته باشد که مهم ترین آن جلوگیری از خروج ارز است. دولت تمام توان خود را گذاشته است تا صنایع کشور را به سمت داخلی سازی سوق دهد و میزان خروج ارز از کشور را به حداقل برساند.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
تولید دنا پلاس بدون مشاوران خارجی
مدیر پروژه خودروی دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک ایران خودرو گفت: این خودرو توسط مهندسان ایران خودرو و بدون بهره‌گیری از مشاوران خارجی تولید شده و جلوگیری از خروج ارز را به دنبال داشته است. حسن بهلولی افزود: مهم‌ترین فعالیت‌های مرکز تحقیقات ایران خودرو در این پروژه بدون بهره‌گیری از مشاوران خارجی، جانمایی و انطباق گیربکس روی موتور EF7 و طراحی سیستم تعلیق جلو است. وی از تولید روزانه ۲۰۰ دستگاه دنا پلاس توربو اتوماتیک در ایران‌خودرو خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تولید این محصول از ابتدای خرداد امسال آغاز شده است. بهلولی با بیان اینکه دنا پلاس اتوماتیک استانداردهای آلایندگی و زیست‌محیطی مصوب و ملی را پاس می‌کند، خاطرنشان‌کرد: از جمله مزیت‌های این خودرو می‌توان به دارا بودن گیربکس ۶ سرعته، …
تولید بیش از ۱۷ دستگاه کشاورزی در سال توسط جوان مبتکر مازندرانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / اشتغال‌زایی
تولید بیش از ۱۷ دستگاه کشاورزی در سال توسط جوان مبتکر مازندرانی
وقتی یک نخبه مازندرانی با تولید ادوات کشاورزی مانع خروج ارز از کشور می شود. میزان اشــتغال ایجاد شده توسط طرح های تولیدی این فرد ۷ نفر است که به صورت مستقیم فعالیت دارند.
پاکستان استفاده از ماهواره‌های خارجی را ممنوع می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / اخبار "چین" / اخبار "پاکستان"
پاکستان استفاده از ماهواره‌های خارجی را ممنوع می‌کند
دولت اسلام آباد به منظور صرفه جویی در هزینه‌های جاری و ممانعت از خروج ارز استفاده از ماهواره‌های غیر بومی را ممنوع می‌کند.
ارزهای صادراتی که به ملک خارجی تبدیل شدند باید  بر‌گردند
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
ارزهای صادراتی که به ملک خارجی تبدیل شدند باید بر‌گردند
وزیر راه و شهرسازی گفت: صادرکنندگانی که ارز صادراتی را تبدیل به ملک خارجی کردند باید ارز هزینه شده برای خرید آن ملک را به کشور برگردانند. محمد اسلامی درباره خروج ارز و سرمایه از کشور در قالب خرید مسکن در کشورهای خارجی به ایلنا گفت: تمام افرادی که نسبت به خرید ملک در هر کشور خارجی اقدام کرده‌اند باید منشا ارز معرفی و مشخص کنند. وی تاکید کرد: اگر فردی بابت صادرات کالایی ملک خریده و درآمد حاصل از صادرات کالا را به مسکن در کشور خارجی تبدیل کرده باشد باید این ارزی که صرف خرید ملک کرده‌ است را برگرداند و این یک الزام است.     وزیر راه‌ و شهرسازی با بیان اینکه صادرات جزو منابع ملی کشور محسوب می‌شود، ادامه داد: صادر‌کننده از مزیت سوخت و انرژی ارزان، مواد اولیه …
برداشت کلزای هیبریدی برای دومین بار در آذربایجان شرقی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / استانی-اقتصادی / برداشت محصول / کشت و صنعت / دانه روغنی کلزا / کلزا / شهرستان مرند / زراعت
برداشت کلزای هیبریدی برای دومین بار در آذربایجان شرقی
سرپرست مدیریت جهادکشاورزی شهرستان ویژه مرند گفت: به منظور تولید بذر هیبرید و تامین نیاز بذری کلزا و در جهت عدم وابستگی و در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ممانعت از خروج ارز از کشور، برداشت لاین مادری کلزا هیبرید (کلزای بذری رقم نپتون) در یک مجتمع کشت و صنعت در روستای دولت آباد شهرستان مرند آغاز شد.
حفظ نقدینگی کشور با تولید نهاده دامی در صنایع شیر ایران
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
حفظ نقدینگی کشور با تولید نهاده دامی در صنایع شیر ایران
برداشت نهاده های دامی از مزارع کشت و صنعت پگاه همدان که از شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی است مانع خروج ارز کشور برای واردات شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
«ابتکار» تاثیر سیاست‌های دولت برای کنترل خروج ارز و یا حمایت از تولید بر بازارهای داخلی را بررسی کرد
به نام حمایت، به ضرر مردمکیمیا نجفیاخیرا خبری مبنی بر ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ٣٠٠ ‏یورویی به ایران به سرعت دست به دست شد و سروصدای زیادی به پا کرد. آنطور که گفته می‌شد این سیاست برای حمایت از تولید داخل و کنترل خروج ارز بود. البته پس از مدتی خبرهای رسمی حاکی از آن بود که محدودیتی در کار نیست، اما با این حال فضای بازار با انتشار خبری درخصوص سیاست جدید ملتهب شد.از گذشته تا کنون سیاست‌های دولت درخصوص حمایت از تولید داخلی و یا کنترل خروج ارز مورد توجه بوده است و این که حمایت از تولیدات داخلی چگونه باید صورت گیرد از جمله پرسش‌های مهمی است که مطرح می‌شود. درخصوص این پرسش دیدگاه‌های کاملا متفاوت با یکدیگر وجود دارد. عده‌ای سیاست‌های دولت برای حمایت از تولید داخل و یا کنترل خروج ارز را در کنترل …
معاون وزیر صنعت: قیمت خودرو باید منطقی شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی
معاون وزیر صنعت: قیمت خودرو باید منطقی شود
تهران - ایرنا - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت ورودی و خروجی صنعت خودرو تطابق ندارد و معتقدیم قیمت خودرو برای تداوم موضوع تولید اشتغال زایی و جلوگیری از خروج ارز از کشور باید منطقی شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
تقویت حضورشیمی بافت در بازارهای صادراتی
ارزش افزوده‌ای که در صنایع پایین دستی پتروشیمی ایجاد می‌شود همواره مورد توجه کارشناسان این صنعت بوده است؛ سرمایه‌گذاری و به کار‌گیری دانش در این بخش نه تنها افزایش سودآوری و جلوگیری از خام فروشی را درپی دارد بلکه ضمن اشتغالزایی و تولید محصول نهایی از خروج ارز نیزجلوگیری می‌کند. شیمی‌بافت از شرکت‌هایی است که با تولید محصولات تخصصی با حمایت شستا و شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی به عنوان سهامدار عمده در این بخش حضور دارد . شیمی بافت با تولید محصولات پایین دستی و نیز ورود به تولید انحصاریMEK توانسته کشور را از ورود این محصول بی‌نیاز سازد. ضمن اینکه این شرکت در سال گذشته ۸۰ درصد محصولات خود را در بازارهای داخلی و ۲۰ درصد نیز در بازارهای صادراتی به فروش …
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
مشترک مورد نظر حالا نوبت گرانی گوشی همراه است!
آفتاب یزد- گروه اقتصادی: این روزها هر چقدر حواس همه به رشد با دور تند قیمت ارز، طلا، سکه، مایحتاج عمومی سفره‌ها، هزینه کمر‌شکن اجاره‌بهای مسکن، خودرو و... است؛ گوشی همراه هم تصمیم گرفته از کورس رشد قیمت‌ها جا نماند و برای رشد بیشتر در بازار خیز برداشته است! جالب اینکه دولت هم برای مهار خروج ارز و تداوم اشتیاق مردم به خرید گوشی در دوران محدودیت‌های کرونایی و رونق فعالیت‌های شبکه مجازی و فعالیت‌های از راه دورکاری و... تصمیم محدودکننده دیگری گرفته است تا یک شوک نرم دیگر به بازار گوشی همراه بدهد. اتفاقی که در صورت محدودیت واردات گوشی مسافری نوید شوک تازه بعدی را به بازار تلفنهای همراه خواهد داد!بنابر اعلام انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اتاق بازرگانی ایران در اطلاعیه‌ای که یکشنبه (14 …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
جریمه ۲۲ میلیاردی برای قاچاقچیان ارز
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان ایلام از جریمه ۲۲ میلیاردی پرونده قاچاق ارز در شهرستان مهران خبر داد.به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، علیرضا لطفی گفت: با رصد اطلاعاتی صورت گرفته، مامورین اداره اطلاعات مهران موفق شدند چند نفر را که قصد خارج کردن مقداری ارز به کشور عراق داشتند شناسایی و دستگیر کنند. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان ایلام ادامه داد: با دستگیری این افراد، تعداد ۸۳ هزار دلار و ۲ میلیون ۷۰۰ هزار دینار عراقی کشف و برای بررسی‌های بیشتر، این میزان ارز مکشوفه ضبط و پرونده‌ای در این رابطه در تعزیرات حکومتی شهرستان مهران تشکیل شد. وی افزود: متهمین این پرونده، به‌صراحت به تخلف خود در مورد قصد خروج ارز از کشور اعتراف و اذعان داشته‌اند که با محرز شدن تخلف، شعبه رسیدگی‌کننده …
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بومی سازی 281 قطعه پالایشگاهی در شرکت پالایش نفت بندرعباس در سال 98
شرکت پالایش نفت بندرعباس در سال 98 در راستای حمایت از ساخت داخل، 281 قطعه پالایشگاهی را با تکیه بر توان داخلی بومی سازی کرد.به گزارش روابط عمومی و بین الملل شرکت پالایش نفت بندرعباس؛ حمایت از توان ساخت داخل در راستای اجرای استراتژیهای داخلی این شرکت همسو با سیاستهای کشور مبنی بر حفظ منابع و صیانت از سرمایه های ملی و اتخاذ روشهای موثر در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی و جهش تولید با هدف ایجاد بهبود در فرآیندهای عملیاتی و استمرار تولید اجرا شده است.معاون بازرگانی شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: با اقدامات صورت گرفته در راستای خودکفایی و بومی سازی قطعات در سال گذشته 281 کالا پالایشگاهی به تعداد کل 14 هزار و 30 قطعه، با حمایت از سازندگان داخلی توانمند، ساخته و مورد تایید قرار گرفت. بهرام پور با اشاره به …
همتی: مطمئن هستم که این نوسانات بازار مرتفع خواهد شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / بازار ارز / نوسان ارزی / همتی رئیس کل بانک مرکزی
همتی: مطمئن هستم که این نوسانات بازار مرتفع خواهد شد
به گزارش فارس، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی امروز (سه‌شنبه سه تیر 99) درباره نشست خود در کمیسیون اقتصادی مجلس و موضوعات مطروحه اظهار داشت: در این جلسه گزارشی از وضعیت بازار ارز دادند و درباره ورود و خروج ارز از کشور توضیحاتی ارائه کردند و در مورد تأمین تجارت خارجی و نحوه مدیریت بازار ارز گزارش مفصلی را ارائه دادند و سؤالات نمایندگان در مسائل مختلف پاسخ دادند.
تولید انواع کوره‌های القایی از خروج ۶۰۰هزار دلار ارز جلوگیری کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / تولید / شرکت دانش بنیان
تولید انواع کوره‌های القایی از خروج ۶۰۰هزار دلار ارز جلوگیری کرد
یک شرکت دانش بنیان کوره‌های القایی فرکانس بالا به روش ترانزیستوری را تولید کرده که این باعث جلوگیری از خروج ارز در کشور می شود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
بررسی زمینه‌های همکاری مشترک در حوزه صنایع پایین‌دستی اسیدسولفوریک
با حضور اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس و حمید رسولی مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی؛ زمینه‌های همکاری مشترک در حوزه تولید محصولات صنایع پایین‌دستی اسیدسولفوریک و تکمیل زنجیره ارزش آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.به گزارش مس پرس، سعدمحمدی در این نشست با اشاره به اینکه شرکت ملی صنایع مس ایران برای تبدیل شدن به یک صنعت سبز در سال گذشته و امسال دو طرح بزرگ به ظرفیت بیش از یک‌میلیون تن در سال را به بهره‌برداری رساند، گفت: شرکت مس در حوزه اسیدسولفوریک با توجه به حساسیت بالای این محصول جدای از راهکار فراهم کردن زمینه‌های صادرات و فروش این محصول به مصرف‌کنندگان داخلی، بررسی‌های کارشناسی در حوزه تولید اسید فسفریک و کودهای شیمیایی فسفاته که نیاز به اسیدسولفوریک دارند را انجام داده …
محققان دانشگاه امیرکبیر پارچه‌ کیسه هوای خودرو تولید کردند
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / دانشگاه صنعتی امیرکبیر / محققان ایرانی / محمد کریمی / خودرو
محققان دانشگاه امیرکبیر پارچه‌ کیسه هوای خودرو تولید کردند
تهران- ایرنا- محققان یک شرکت دانش بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شدند پارچه کیسه هوای خودرو را داخلی‌سازی کنند تا علاوه بر کارآفرینی و اشتغال‌زایی، از خروج ارز از کشور جلوگیری و نیاز خودروسازان داخلی را رفع کند.
تولیدات پالایشگاه پلدختر جلوی خروج ارز را می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / استانی-سیاسی / مجلس شورای اسلامی / پالایشگاه / پلدختر
تولیدات پالایشگاه پلدختر جلوی خروج ارز را می‌گیرد
نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: قطعاً تولیدات پالایشگاه پلدختر جلوی خروج ارز از کشور را می‌گیرد.
کاریکاتور/ خاک بر سر ما زن‌های ایرانی!
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
کاریکاتور/ خاک بر سر ما زن‌های ایرانی!
همسر نخست‌وزیر لبنان بعد از آنکه به زنان و دختران کشورش پیشنهاد کرد به جای تکیه بر خدمتکاران خارجی، کارهای منزل را خودشان انجام دهند و با این کار گام بلندی در راستای جلوگیری از خروج ارز از کشور و ممانعت از فروپاشی اقتصادی آن بردارند، به شدت مورد هجمه زنان و دختران لبنانی در فضای مجازی قرار گرفت. این موضوع سوژه کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
همسر نخست‌وزیر لبنان جنجال آفرید
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / نخست وزیر لبنان
همسر نخست‌وزیر لبنان جنجال آفرید
همسر نخست‌وزیر لبنان بعد از آنکه به زنان و دختران کشورش پیشنهاد کرد به جای تکیه بر خدمتکاران خارجی، کار‌های منزل را خودشان انجام دهند و با این کار گام بلندی در راستای جلوگیری از خروج ارز از کشور و ممانعت از فروپاشی اقتصادی آن بردارند، به شدت مورد هجمه زنان و دختران لبنانی در فضای مجازی قرار گرفت.
بانک مرکزی فهرست صرافی‌های مجاز را منتشر می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / وزارت دادگستری / مجلس شورای اسلامی / صرافی / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
بانک مرکزی فهرست صرافی‌های مجاز را منتشر می‌کند
تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس، بانک مرکزی را مکلف کردند: ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم الاجراء شدن قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز؛ نسبت به انتشار فهرست صرافی‌های مجاز و تشریفات قانونی و مسیرهای مجاز ورود و خروج ارز در روزنامه رسمی کشور و درگاه اینترنتی بانک مرکزی اقدام کند.
جرایم نقدی قاچاق ارز مشخص شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / ارز / فضای مجازی / مجلس شورای اسلامی / قاچاق ارز / جریمه نقدی
جرایم نقدی قاچاق ارز مشخص شد
ایلنا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی جریمه نقدی اقدام به خروج ارز را دو تا چهار برابر بهای ریالی آن تعیین کردند.
جریمه ارز خروجی ۴ برابر بهای ریالی آن تعیین شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / خروج ارز / مجلس
جریمه ارز خروجی ۴ برابر بهای ریالی آن تعیین شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی جریمه نقدی ارز ورودی را یک تا دو برابر بهای ریالی آن و جریمه نقدی ارز خروجی یا اقدام به خروج ارز را دو تا چهار برابر بهای ریالی تعیین کردند.
مصوبه مجلس: تعیین جریمه نقدی خروج ارز 2 تا 4 برابر بهای آن
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / مجلس
مصوبه مجلس: تعیین جریمه نقدی خروج ارز 2 تا 4 برابر بهای آن
نمایندگان مجلس شورای اسلامی جریمه نقدی اقدام به خروج ارز را دو تا چهار برابر بهای ریالی آن تعیین کردند.
جریمه نقدی اقدام به خروج ارز از کشور تعیین شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
جریمه نقدی اقدام به خروج ارز از کشور تعیین شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی جریمه نقدی اقدام به خروج ارز را دو تا چهار برابر بهای ریالی آن تعیین کردند.
تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران‌ در مسیر صادرات
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / تجهیزات آزمایشگاهی / شرکت‌های دانش‌بنیان
تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران‌ در مسیر صادرات
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی علاوه بر این که از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده، با وارد شدن به کریدور صادرات به دنبال کسب بازارهای جهانی است.
مقیمی : توسعه پلتفرم الکترونیک خودرو در دستور کارایران خودرو قرارگرفت
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / ایران خودرو
مقیمی : توسعه پلتفرم الکترونیک خودرو در دستور کارایران خودرو قرارگرفت
تفاهم نامه گسترش همکاری های فناورانه با هدف توسعه استقلال صنعتی کشور ، جلو گیری از خروج ارزو کاهش آلایندگی و مصرف سوخت میان گروه صنعتی ایران خودرو و جهاد دانشگاهی به امضارسید.
امضای تفاهم نامه همکاری‌های فناورانه میان ایران خودرو و جهاد دانشگاهی
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / ایران خودرو / فرشاد مقیمی / جهاد دانشگاهی / حمیدرضا طیبی
امضای تفاهم نامه همکاری‌های فناورانه میان ایران خودرو و جهاد دانشگاهی
تهران- ایرنا- تفاهم نامه گسترش همکاری‌های فناورانه با هدف توسعه استقلال صنعتی کشور ، جلو گیری از خروج ارزو کاهش آلایندگی و مصرف سوخت میان گروه صنعتی ایران خودرو و جهاد دانشگاهی به امضا رسید.
ساخت پمپ‌های سانتریفوژ داخلی با کاربرد در صنایع نفت و گاز
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / سانتریفیوژ / شرکت دانش بنیان
ساخت پمپ‌های سانتریفوژ داخلی با کاربرد در صنایع نفت و گاز
محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان با طراحی و ساخت پمپ‌های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به عنوان کالاهای مورد مصرف در صنایع مربوط مانع از خروج ارز از کشور شدند.
جلوگیری از خروج ارز با کاتالیست‌های نانویی برای مصرف پالایشگاه‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / فناوری نانو / کاتالیست / پتروشیمی
جلوگیری از خروج ارز با کاتالیست‌های نانویی برای مصرف پالایشگاه‌ها
یک شرکت ایرانی کاتالیستی حاوی نانوذرات را برای بازیابی سولفور تولید و به پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های داخل کشور عرضه کرده است. این کاتالیست‌های نانو مانع از خروج ارز از کشور شده است.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / ارز / اقتصاد مقاومتی / ایجاد اشتغال / حمایت از تولید / رشد اقتصادی
جلوگیری از ‏خروج ارز در گرو حمایت از تولید داخلی
تولید داخلی به مثابه ستون فقرات اقتصاد مقاومتی تلقی شده و حمایت از آن نتایج ‌درخشانی همچون ایجاد اشتغال، جلوگیری از ‌خروج ارز و رشد اقتصادی را به همراه خواهد داشت.‌ به گزارش سنا،
ژِل، دستکش لاتکس و ماسک آنتی‌باکتریال به‌زودی در کشور تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران / ویروس کرونا / سهم_من_در_مهارکرونا / تحریم های دارویی آمریکا / دیپلماسی کرونا علیه تحریم / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
ژِل، دستکش لاتکس و ماسک آنتی‌باکتریال به‌زودی در کشور تولید می‌شود
تهران- ایرنا- رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی گفت: ژِل ضد عفونی کننده، دستکش لاتکس و ماسک آنتی باکتریال به زودی توسط این پژوهشگاه در کشور با قیمت مطلوب تولید می‌شود تا از خروج ارز و واردات جلوگیری شود.
دانش بنیان‌هایی که خروج ارز و کرونا را مهار کردند
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / کرونا / سهم_من_در_مهارکرونا / دانشگاه شهید بهشتی / شرکت دانش بنیان
دانش بنیان‌هایی که خروج ارز و کرونا را مهار کردند
تهران-ایرنا- شرکت های دانش بنیان‌ در شرایط بحران کرونا نقش اساسی در جلوگیری از خروج ارز و کمک به پیشگیری از شیوع و درمان کرونا دارند، شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی در این زمینه طرح‌های موثری ارائه کردند.
حمایت از خودروسازان در سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
حمایت از خودروسازان در سال ۹۸
بانک پارسیان با هدف اشتغالزایی، توسعه صنعت داخلی و جلوگیری از خروج ارز در سال ۹۸ حمایت از خودروسازان را در دستور کار خود قرار داد.
ذخیره ارزی سامانه نیما به ۲ میلیارد و ۳۰۵ میلیون یورو رسید
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / سامانه نیما / بازار ارز / معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران
ذخیره ارزی سامانه نیما به ۲ میلیارد و ۳۰۵ میلیون یورو رسید
مابه التفاوت ورود و خروج ارز به سامانه نیما در فاصله زمانی اول فرودین تا پایان اسفند ۹۸ از باقی ماندن ۲.۳ میلیون یورو در این سامانه خبر می دهد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •