دوشنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۸ / 27 January, 2020
درگذشت دختر مهدی سنایی
دل نوشته مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه پس از درگذشت دخترش
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / بین‌المللی
دل نوشته مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه پس از درگذشت دخترش
مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، در دل نوشته ای در خصوص درگذشت دختر خود در اینستاگرام، از مردم و مقامات ایران و روسیه برای ابراز همدردی با خانواده وی تشکر کرد.
  روسیه  سنایی  ایران
حضور واعظی در مراسم ترحیم فرزند سفیر ایران در روسیه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / سیاسی
حضور واعظی در مراسم ترحیم فرزند سفیر ایران در روسیه
رئیس دفتر رئیس جمهور روز شنبه در مراسم ترحیم مرحومه «عارفه سنایی» فرزند سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه شرکت کرد.
  محمود واعظی رییس‌ دفتر رییس‌جمهور  مهدی سنایی  درگذشت دختر مهدی سنایی
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / سیاسی
علت درگذشت دختر سفیر ایران در مسکو به روایت یک عضو خانواده
"برای ما هم سوال است که با وجود تکذیب از سوی سفارت ایران در روسیه، برخی رسانه های خارجی با چه انگیزه ای چنین خبرهایی را منتشر کرده‌اند..."
  مهدی سنایی  درگذشت دختر مهدی سنایی  دختر مهدی سنایی
واکنشی به اظهارات ضدبرجامی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / سیاسی
واکنشی به اظهارات ضدبرجامی"علم الهدی"/چرایی درگذشت"عارفه سنایی"/محدودیت خروج دارو توسط مسافران
چرایی درگذشت دختر سفیر ایران در مسکو از زبان یکی از اعضای خانواده وی/ ارائه درخواست صدور مجوز تردد تعدادی شناور خارجی بین بنادر و جزایر ایران/ تعیین حقوق و مزایای مدیران شرکت‌های دولتی وابسته به نهادهای عمومی/ اعلام نتایج انتخابات مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه/ واکنش معاون دفتر رییس جمهور به اظهارات ضدبرجامی علم‌الهدی/ تصویب معافیت سود بازرگانی ماشین آلات و کالاهای نمایشگاهی و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، چهارم آبان ماه ۱۳۹۸ است.
  مهمترین اخبار سیاسی ایسنا  درگذشت دختر مهدی سنایی  جنبش غیرمتعهدها  کمیسیون ماده 10 احزاب  برجام
وزیران و شخصیت‌های برجسته روسیه به سنایی تسلیت گفتند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / بین‌المللی
وزیران و شخصیت‌های برجسته روسیه به سنایی تسلیت گفتند
مسکو - ایرنا - تعدادی از وزیران، شخصیت‌های سیاسی، دیپلمات‌ها و رهبران مذهبی روسیه در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت دختر مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران را به وی تسلیت گفتند.
  روسیه  سنایی  ایران
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
تکذیب خودکشی
آفتاب یزد- گروه سیاسی: در حالی روز گذشته خبر درگذشت دختر سفیر ایران در روسیه منتشر شد که ضد و نقیض گویی‌هایی درباره نحوه این درگذشت بیان شد. دیروز طبق اعلام سفارت ایران در روسیه، خانم عارفه سنایی فرزند مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه درگذشت. اما در حالی مقامات ایران علت فوت وی را عارضه سکته مغزی اعلام کردند که عده‌ای دیگر مباحثی غیر از این موضوع را مطرح ساختند. اینکه احتمالا پای یک خودکشی در میان بوده است. برخی رسانه‌های خارجی خبر سکته مغزی را تکذیب کرده‌اند و نوشتند درگذشت عارفه سنایی دختر سفیر ایران به علت خودکشی او بوده است.برخی سایت‌ها گزارش دادند عارفه سنایی خود را از پنجره طبقه نهم به بیرون پرت کرده و به اتومیبل رنو پارک شده در زیر پنجره برخورد کرده و فوت کرده است. هرچند سفارت ایران …