شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
دیپلماسی
اقرار واشنگتن مبنی بر تلفات نظامی در حمله موشکی سپاه، تحولات را وارد دور جدیدی کرد
دیپلماسی ایرانی / ۳۲ دقیقه قبل / سیاسی
اقرار واشنگتن مبنی بر تلفات نظامی در حمله موشکی سپاه، تحولات را وارد دور جدیدی کرد
سید داوود صالحی در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی ضمن اذعان به کم کاری دیپلماسی عمومی در تبیین درست تحولات دو هفته اخیر، به خصوص بعد از ساقط شدن هواپیمای مسافربری اوکراینی، پیرامون ارزیابی تحولات روی داده در داخل کشور و منطقه خاورمیانه طی دو هفته گذشته بر این باور است که بعد از اتفاق ۱۳ دی ماه در ترور سردار سلیمانی یقیناً ما شاهد دوران جدیدی در تنش بین ایران و ایالات متحده آمریکا جمهوری اسلامی هستیم. دورانی که به وضوح برای همه جهان و افکار عمومی داخلی روشن کرد که این دونالد ترامپ بود که با خروج از برجام دست به تداوم و تشدید تنش، شروع مجدد جنگ اقتصادی و آغاز تروریسم اقتصادی علیه ایران زد و باز هم این ترامپ و کاخ سفید بود که با ترور سردار سلیمانی ابعاد نظامی و امنیتی به تنش ایران و ایالات متحده آمریکا …
  سید داوود صالحی  ایران  آمریکا  خاورمیانه  ترور سردار سلیمانی  حمله موشکی به پایگاه عین الاسد  برجام  سقوط هواپیمای اوکراینی
گزارش| آیا پوتین سیاست خارجی ترکیه را تعیین می‌کند؟
تسنیم / ۱ ساعت قبل / بین‌المللی
گزارش| آیا پوتین سیاست خارجی ترکیه را تعیین می‌کند؟
خط مشی و هدایت سیاست خارجی ترکیه در دست اردوغان است و رئیس دستگاه دیپلماسی نقش چندانی ندارد. اما رهبر بزرگترین حزب مخالف٬ معتقد است که خطوط اصلی سیاست ترکیه از سوی پوتین تعیین شده است.
روزنامه ابتکار / ۱۲ ساعت قبل / ...
در‌خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی از برگزاری این نشست متعجب شدیم
سید‌عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به برگزاری نشست کشورهایی که اتباع آنها در سانحه هوایی غم انگیز اخیر حضور داشتند، ضمن ابراز همدردی مجدد با خانواده جان‌باختگان اظهار کرد: از برخی اظهارنظرها و حتی برگزاری این نشست متعجب شدیم. حادثه غم‌انگیز حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی نباید دستاویز مطامع و ژست‌های سیاسی شود و از همه طرف‌ها درخواست می‌کنیم به خاطر خانواده‌های داغدار اجازه دهند امور با همین روش روان و بی‌حاشیه‌ای که در حال انجام است به پایان برسد.سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران جهت تسلای خانواده‌های داغدار و ابعاد انسانی این حادثه همکاری بسیار روان و فراتر از انتظار با هیئت‌های اعزامی این کشورها انجام داده است. موسوی افزود: برای اطلاع عموم و مردم سایر کشورها …
آمادگی ایران برای مذاکره با عربستان
مشرق / ۱۵ ساعت قبل / سیاسی
آمادگی ایران برای مذاکره با عربستان
وزیر خارجه با اعلام آمادگی ایران برای مذاکره با عربستان و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس، درباره توافقی دیگر در موضوع هسته ای، تصریح کرد: به هیچ عنوان درباره توافق جدیدی مذاکره نمی کنیم.
  ترامپ  سازمان‌ملل  انگلیس  عربستان  خلیج فارس  بمبئی  آمریکا  برجام  ایران  هند
نامه نیوز / ۱۸ ساعت قبل / سیاسی
نادر انتصار: مذاکره با ترامپ به تئاتر شبیه است تا مذاکره دیپلماتیک
ایرنا- استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه آلابامای جنوبی آمریکا تاکید کرد: مذاکره با ترامپ هر زمانی که انجام شود، بیشتر شبیه تئاتر و سینما است تا یک مذاکره دیپلماتیک. چون ترامپ و تیمش برای دیپلماسی احترامی ندارند اما به آن افتخار هم می‌کنند.
بعد از حمله موشکی سپاه، ایران ثابت کرد که توان اخراج آمریکا از خاورمیانه را دارد
دیپلماسی ایرانی / ۱۹ ساعت قبل / سیاسی
بعد از حمله موشکی سپاه، ایران ثابت کرد که توان اخراج آمریکا از خاورمیانه را دارد
امیر موسوی در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی ضمن تاکید بر این واقعیت که سفرهای دیپلماتیک اخیر با محوریت سفر امیر قطر تلاشی برای تطمیع ایران بوده است، پیرامون تلاش ایران برای اخراج نیروهای نظامی آمریکا از خاورمیانه بر این باور است که حتی با فرض اینکه اکنون جمهوری اسلامی ایران نتواند مسئله خروج نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا از خاورمیانه را عملیاتی کند، می‌تواند با پیگیری برنامه ها و طرح های خود و همچنین با استفاده از قدرت نفوذ منطقه‌ایش، آمریکا را در منطقه استراتژیک غرب آسیا به شدت محدود کند و در این صروت ما تنها شاهد حضور نمادین نیروهای نظامی آمریکا در منطقه باشیم. لذا در این شرایط جمهوری اسلامی ایران توانسته است خاورمیانه را به زندانی برای نیروهای نظامی آمریکایی بدل کند.
  امیر موسوی  ایران  آمریکا  قطر  خاورمیانه  ترور سردار سلیمانی  حمله موشکی به پایگاه عین الاسد
از پرداخت غرامت تا جلب رضایت قربانیان هواپیمای اوکراینی
دیپلماسی ایرانی / ۲۱ ساعت قبل / سیاسی
از پرداخت غرامت تا جلب رضایت قربانیان هواپیمای اوکراینی
حسن علیزاده در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی به ابعاد و وظایف حقوقی تعریف شده برای طرف های ذیربط از جمله جمهوری اسلامی ایران در سقوط هواپیمای اوکراینی در خاک ایران می پردازد. وی در این یادداشت به تفکیک معاهده های موجود در این رابطه از جمله معاهده شیکاگو، ایکائو و معاهده مربوطه دیگر را به تفصیل توضیح می دهد.
  سقوط هواپیمای اوکراینی  ایران  ایکائو  جمهوری اسلامی ایران  جامعه بین الملل
آمریکا دیپلماسی بلد نیست /قصد دارند در پوشش مذاکره و صلح ایران را بازی بدهند
ایسنا / ۲۳ ساعت قبل / ...
آمریکا دیپلماسی بلد نیست /قصد دارند در پوشش مذاکره و صلح ایران را بازی بدهند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: قصد دارند در پوشش مذاکره و صلح ایران را بازی بدهند.
  استانی-سیاسی  آمریکا  سپاه  لانه جاسوسی  انگلیس  جبهه مقاومت  سردار سلیمانی  انقلاب‌اسلامی  شهادت سردار سلیمانی  فرانسه
مواضع ضد ایرانی ترامپ، موازنه فراساحلی و معامله قرن
دیپلماسی ایرانی / ۲۴ ساعت قبل / سیاسی
مواضع ضد ایرانی ترامپ، موازنه فراساحلی و معامله قرن
آریابرزن محمدی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می‌نویسد: ترامپ ابدا به دنبال جنگ با ایران نیست مگر اینکه کل هزینه اش را دیگران بپردازند. برای پی بردن به دکترین سیاست خارجه ترامپ نباید به توییت های او توجه کرد بلکه باید عملکرد او را مورد توجه قرارداد.
  ایران و امریکا  ایران و اسراییل  دونالد ترامپ  معامله قرن  فلسطین
اگر رئیس‌جمهور بودم، بلافاصله به برجام بازمی‌گشتم/ دیپلماسی تنها جایگزین جنگ است
ایلنا / ۲۵ ساعت قبل / سیاسی
اگر رئیس‌جمهور بودم، بلافاصله به برجام بازمی‌گشتم/ دیپلماسی تنها جایگزین جنگ است
یکی از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت که ما هنوز در عراق، افغانستان و سوریه در جنگ هستیم و واقعیت این است که جنگ احتمالی با ایران بسیار پرهزینه‌تر از جنگ‌های دیگر ما خواهد بود. دیپلماسی تنها گزینه جایگزین جنگ است.
  ایران  آمریکا
سایه سنگین جنگ جهانی سوم
دیپلماسی ایرانی / ۲۶ ساعت قبل / سیاسی
سایه سنگین جنگ جهانی سوم
ابوالفضل پازوکی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می‌نویسد: معروف است که می گویند جنگ ادامه سیاست به شیوه دیگری است این یعنی اینکه اگر قدرت مسلط (امریکا) نتواند اختلافاتش را با قدرت یا قدرت های چالشگر(revisionist power)  از طریق دیپلماسی و میز مذاکره حل کند جهان به زودی همان اتفاقی را شاهد خواهد بود که آلبرت پایاک آن را صد و اندی سال پیش پیش بینی کرده بود؛ جنگ جهانی سوم. جنگی که شاید این بار نه به قیمت پیروزی یک طرف و شکست طرف دیگر بلکه به مثابه پایان حیات بشری باشد. آیا تمامی این اتفاقات و بحران ها در صحنه روابط بین المللی نشان از رفتن جهان به سمت جنگ جهانی سوم است؟
  جنگ جهانی سوم  پایان جهان تک قطبی  جهان چند قطبی  ایران و امریکا  جنگ با ایران
مسیر مطلوب برای ایران و آمریکا کدام است؛ دیپلماسی یا جنگ!؟
تابناک / ۴۱ ساعت قبل / سیاسی
مسیر مطلوب برای ایران و آمریکا کدام است؛ دیپلماسی یا جنگ!؟
اکنون می دانیم که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC) به اشتباه موشک را به سمت هواپیمای مسافربری اوکراینی شلیک کرد. اینکه فضای هوایی ایران در زمان چنین تنش ها و تهدیدهای تلافی جویانه - که باعث بروز خطای انسانی شد، برای هواپیماهای غیرنظامی باز بود - نشانه نگرانی از ضعف ایران در مدیریت چنین بحران هایی است.
تقسیم وظایف اروپا و آمریکا در فشار به ایران
دیپلماسی ایرانی / ۴۱ ساعت قبل / سیاسی
تقسیم وظایف اروپا و آمریکا در فشار به ایران
اصغر زارعی در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی پیرامون دلایل شکل‌گیری ترافیک دیپلماتیک هفته جاری بعد از افزایش ناامنی ها، حساسیت ها و نگرانی ها به واسطه اقدام ایالات متحده آمریکا در ترور سردار سلیمانی بر این باور است: کشورهایی مانند قطر و پاکستان اکنون از افزایش نگرانی به واسطه تشدید تنش در روابط ایران و آمریکا به قدری نگرانند که سعی کرده‌اند با رایزنی های دیپلماتیک در قالب حضور در تهران، راهکاری را پیدا کنند که یا از شکل گیری جنگ و تنش احتمالی جلوگیری کنند و یا اگر وقوع آن حتمی است، تبعات آن متوجه اسلام‌آباد و دوحه نشود.
  اصغر زارعی  ایران  آمریکا  ترور سردار سلیمانی  قطر  پاکستان  سوریه  شاه محمود قریشی  شیخ تمیم بن حمد  اروپا
ساز ناکوک اقلیم
دیپلماسی ایرانی / ۴۴ ساعت قبل / سیاسی
ساز ناکوک اقلیم
اگر چه در طول سالیان گذشته همواره اقلیم کردستان عراق سعی کرده است با در پیش گرفتن دیپلماسی عمل گرایانه، نوعی از موازنه قوای مثبت ...
  اقلیم کردستان عراق  ترور سردار سلیمانی  آمریکا  عراق  رفراندوم استقلال کردستان عراق  سوریه  ایران
عصائب‌ اهل‌ الحق: اگر آمریکا با دیپلماسی از عراق خارج نشود، نیروهایش شکست بزرگی متحمل خواهند شد
الف / ۴۶ ساعت قبل / بین‌المللی
عصائب‌ اهل‌ الحق: اگر آمریکا با دیپلماسی از عراق خارج نشود، نیروهایش شکست بزرگی متحمل خواهند شد
جنبش عصائب اهل الحق عراق تاکید کرد که اگر نیروهای آمریکایی به اراده دولت و ملت عراق برای خروج تن ندهند، شکست بزرگی متحمل خواهند شد.
  خروج نظامیان آمریکایی از خاورمیانه  عصائب اهل الحق
سازوکار حل‌اختلافات برجام چیست؟
فرارو / ۲ روز قبل / بین‌المللی
سازوکار حل‌اختلافات برجام چیست؟
سه کشور در بیانیه خود همچنان تاکید دارند که برجام دارای «نقشی کلیدی» در «منافع امنیتی مشترک بنیادی» آن‌ها است. آن‌ها همچنان از برجام به عنوان «یک دستاورد کلیدی» در دیپلماسی چند‌جانبه اسم می‌برند، همچنان، ضمن رد درخواست ترامپ برای خروج از برجام، «تاسف و نگرانی» خود را از خروج امریکا از برجام ابراز می‌نمایند و همچنان تاکید می‌کنند که به‌رغم خروج امریکا از برجام، اروپا همچنان به تعهدات خود در مورد لغو تحریم‌های اتحادیه متعهد است و به‌رغم تحریم‌های ثانویه امریکا تلاش‌هایی نیز برای تامین منافع اقتصادی ایران انجام داده است.
  برجام  مکانیزم ماشه  اتحادیه اروپا
روزنامه اعتماد / ۲ روز قبل / ...
توافق امریکا دوام نیاورد توافق ترامپ چقدر دوام می‌آورد؟
«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در نشست سالانه گفت‌وگوهای «رایسینا»در «دهلی نو» به اظهارنظر درباره طیف وسیعی از موضوعات از تنش‌های اخیر در غرب آسیا تا فرجام برجام پرداخت. وزیر خارجه درباره تنش‌های اخیر منطقه غرب آسیا گفت:«تحولات ناراحت‌کننده دو هفته اخیر بازتابی از مشکل جدی نوع نگرش امریکا به امور بوده است. در وهله اول، امریکا همه‌ امور را از چشم‌انداز خود و نه از چشم‌انداز مردم این منطقه می‌بیند. وقتی آنها با نقض حاکمیت عراق، یک فرمانده قابل احترام را در این کشور ترور کردند، گمان می‌کردند مردم در خیابان‌های تهران و عراق خواهند رقصید. این نمایانگر دو مطلب است که بسیار خطرناک است و وقتی …
کانادا و امارات ، دیپلماسی را تنها راه حل بحران منطقه دانستند
ایرنا / ۲ روز قبل / بین‌المللی
کانادا و امارات ، دیپلماسی را تنها راه حل بحران منطقه دانستند
تهران-ایرنا- "جاستین ترودو" نخست وزیر کانادا و "محمد بن زاید" ولیعهد ابوظبی در تماس تلفنی، دیپلماسی را تنها راه حل بحران و مشکلات منطقه دانستند.
  ابوظبی  محمد بن زاید  جاستین ترودو  کانادا  همدردی مردم با خانواده های جانباختگان سانحه هوایی
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
ترور؛ دکترین جدید دونالد ترامپ
هارولد هونگجو کوه| آیا ترور قاسم سلیمانی قانونی است؟ چرا این اقدام آمریکا اهمیت دارد؟ پاسخ به این دو سوال درهم‌تنیدگی قانون، فرآیند تصمیم‌گیری و سیاست را مطرح می‌کند. ترامپ با برخی اظهارنظرهای سیاسی مبنی بر عقب‌نشینی ایران قصد دارد اقدام بی‌پروای خود را موجه جلوه ‌دهد. ترور رهبران دولتی، تحریک کشور مقابل به انتقام و سپس جلوگیری از جنگ وسیع، موفقیت استراتژیک نیست، به‌ویژه اینکه این دولت آمریکا بوده که درِ دیپلماسی پنج‌سال پیش را بست و از توافق هسته‌ای خارج شد. از همه مهم‌تر، ترور سلیمانی به‌عنوان ابزاری برای دفاع پیشگیرانه، این سوال مهم را مطرح می‌کند که آیا ترامپ همان دکترینی که برای حمله به عراق استفاده و بی‌اعتباری آن هم پس از …
روزنامه تعادل / ۲ روز قبل / اقتصادی
حقابه، روزنه جدید دیپلماسی بین هند و پاکستان
گروه جهان| هند و پاکستان که در یک‌سال گذشته شاهد افزایش اختلافات و بن‌بست در توسعه روابط بودند در نظر دارند
  پاکستان  جهان  کشمیر  لایحه  هند
ظریف: ما یک
اسپوتنیک / ۲ روز قبل / بین‌المللی
ظریف: ما یک "توافق با اوباما" امضا نکردیم که اکنون به دنبال "توافق با ترامپ" باشیم
وزیرخارجه ایران گفت که این کشور به دیپلماسی باور دارد اما به مذاکره مجدد درباره یک قطعنامه توافق شده شورای امنیت خیر!
پاسخ قاطع ظریف به درخواست برای مذاکره مجدد/عکس
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / بین‌المللی
پاسخ قاطع ظریف به درخواست برای مذاکره مجدد/عکس
دکتر ظریف: ایران به دیپلماسی باور دارد اما به مذاکره مجدد درباره یک قطعنامه توافق شده شورای امنیت خیر!
  توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام  تعهدات ایران در برجام  کمیسیون برجام  مکانیسم ماشه  محمدجواد ظریف  ایران و آمریکا  دونالد ترامپ
ظریف: ایران به دیپلماسی باور دارد
انتخاب / ۲ روز قبل / ...
ظریف: ایران به دیپلماسی باور دارد
وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: ایران به دیپلماسی باور دارد اما به مذاکره مجدد درباره یک قطعنامه توافق شده شورای امنیت خیر!.
اروپایی‌ها با فعال کردن سازوکار حل اختلافات برجامی فریب سیاست های واشنگتن را خورده اند
دیپلماسی ایرانی / ۲ روز قبل / سیاسی
اروپایی‌ها با فعال کردن سازوکار حل اختلافات برجامی فریب سیاست های واشنگتن را خورده اند
محسن پاک آیین در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی با اذعان بر این که اروپا با فعال سازی مکانیسم و یا ساز و کار حل اختلافات در توافق هسته ای، ذیل بند ۳۶ برجام، دچار یک اشتباه جدی می شود و آینده ای تاریک برای مناسبات خود با ایران را رقم می زند، در خصوص ترافیک دیپلماتیک اخیر در تهران معتقد است که تحرکات اخیر دیپلماتیک منطقه ای از جمله سفر امیر قطر، نخست وزیر سوریه و وزیرامور خارجه پاکستان به ایران، موید این است که کشورهای پیرامونی ایران با احساس نگرانی از اقدامات آمریکا، در جستجوی راهکارهائی برای حفظ و تداوم ثبات، امنیت و آرامش در منطقه هستند.
  محسن پاک آیین  ایران  آلمان  انگلیس  فرانسه  برجام  مکانیسم ماشه  ترور سردار سلیمانی  سقوط هواپیمای اوکراینی  کاهش تعهدات ایران در برجام
چاووش اوغلو: امکان جانبداری بین ایران و آمریکا وجود ندارد
انتخاب / ۲ روز قبل / ...
چاووش اوغلو: امکان جانبداری بین ایران و آمریکا وجود ندارد
وزیر خارجه ترکیه درباره روابط بین ایران و آمریکا و موضوع برجام اظهار داشت: ما معتقد به دیپلماسی هستیم. ترکیه برای کاهش تنش می‌کوشد. امکان جانبداری در این زمینه وجود ندارد. مهم یافتن راه‌حل و ادامه توافقات موجود است.
چین: راه اندازی مکانیزم حل اختلاف برجام به حل مساله کمک نخواهد کرد
ایرنا / ۲ روز قبل / بین‌المللی
چین: راه اندازی مکانیزم حل اختلاف برجام به حل مساله کمک نخواهد کرد
پکن- ایرنا- سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین ضمن اظهار تاسف از راه اندازی مکانیزم حل اختلاف برجام توسط سه کشور اروپایی اعلام کرد چین معتقد است این امر به حل مساله و رفع تنش های موجود کمک نخواهد کرد.
  برجام  چین  اروپا  ایران  گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران
خطر رویارویی ناتو با ایران؟!
دیپلماسی ایرانی / ۲ روز قبل / سیاسی
خطر رویارویی ناتو با ایران؟!
علی سلیمانی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می‌نویسد: دخالت غرب در خاورمیانه به اقدام مشترک اروپا و امریکا یعنی؛ اتحادیه اروپایی و ناتو با بیش از ۵۰ کشور علیه کشورهای خاورمیانه به خصوص جمهوری اسلامی ایران تبدیل میشود و از پیمان نظامی ناتو به عنوان اهرم مقابله استفاده خواهد شد. اگر اقدامی نظامی از سوی ناتو علیه جمهوری اسلامی ایران واقع شود، پاسخگو چه کشوری و کدام دولت خواهیم بود؟
  خاورمیانه  ناتو  پیمان آتلانتیک شمالی  ایالات متحده امریکا  ایران  جنگ با ایران  سیاست مهار ایران
بدون مقبولیت در دیپلماسی‌ موفقیت در صادرات شدنی نیست
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
بدون مقبولیت در دیپلماسی‌ موفقیت در صادرات شدنی نیست
استاندارس فارس گفت: اگر نتوانیم مقبولیتی در دیپلماسی رسمی کسب کنیم، نمی‌توان امیدوار به این بود که صادر کننده خوبی در دنیا باشیم و بازار صادرات را حفظ کنیم.
  استانی-سیاسی  صادرات  دیپلماسی  مجلس شورای اسلامی  فارس
متقی: بازی امروز مبتنی بر سیاست قدرت است
ایسنا / ۲ روز قبل / سیاسی
متقی: بازی امروز مبتنی بر سیاست قدرت است
یک استاد دانشگاه معتقد است: مزیت دیپلماسی ما عدم سازش و کنش حقوقی است. دیپلماسی و کنش حقوقی می تواند برای افکار عمومی باشد اما مانع راهبرد سیاست قدرت آمریکا نمی‌شود.
  شهادت سردار سلیمانی
ایسنا / ۳ روز قبل / سیاسی
میرمحمدی: دیپلماسی و مقاومت دولبه یک قیچی هستند
یک تحلیلگر مسائل منطقه گفت: باید در نظم و نهادهای منطقه‌ای مرتبط با خودمان عضو باشیم و نقش فعال داشته باشیم. دیپلماسی و مقاومت دولبه یک قیچی هستند.
  شهادت سردار سلیمانی
الف / ۳ روز قبل / بین‌المللی
آمریکا دو شرکت را به خاطر استخدام کارمندانی از کره شمالی تحریم کرد
آمریکا دو شرکت را به دلیل بکارگیری کارمندان اهل کره شمالی تحریم کرد، اما با پیوستن به موضع ژاپن و کره جنوبی، خواستار دیپلماسی برای کاهش تنش‌ها با پیونگ‌یانگ شد!
  آمریکا و کره شمالی
بازگشت به سیستم ماشه یا تهدید نمادین؟
دیپلماسی ایرانی / ۳ روز قبل / سیاسی
بازگشت به سیستم ماشه یا تهدید نمادین؟
جلال خوشچهره در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می‌نویسد: اقدام اروپائیان اگرچه می‌تواند نمادین تلقی شود ولی هدف از آن اعمال تهدید و هشدار جدی به ...
  برجام  گام پنجم  ایران و امریکا  مکانیسم ماشه  ایران و اروپا  ایران و تروئیکای اروپایی
دهقانی فیروزآبادی: ترور سردار سلیمانی باعث تهاجمی‌تر شدن سیاست خارجی ایران خواهد شد
ایسنا / ۳ روز قبل / سیاسی
دهقانی فیروزآبادی: ترور سردار سلیمانی باعث تهاجمی‌تر شدن سیاست خارجی ایران خواهد شد
یک کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار کرد: یکی از آثار ترور سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکایی‌ها بر روی دیپلماسی ایران تهاجمی‌تر شدن سیاست خارجی ایران است.
  شهادت سردار سلیمانی
مرحله سوم دیپلماسی تنش زدایی پاکستان در آمریکا و سازمان ملل
ایرنا / ۳ روز قبل / بین‌المللی
مرحله سوم دیپلماسی تنش زدایی پاکستان در آمریکا و سازمان ملل
اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان که روزهای اخیر بنا به دستور نخست وزیر این کشور جهت تلاش برای تنش زدایی در منطقه به ایران و عربستان سفر کرده بود، اکنون دامنه دیپلماسی صلح را به سازمان ملل و آمریکا گسترش داد جایی که وی قرار است مواضع اسلام آباد برای حفظ صلح و ثبات منطقه را تبیین کند.
  پاکستان  واشنگتن  شاه محمود قریشی  دبیرکل سازمان ملل  مایک پمپئو  وزیر خارجه پاکستان در تهران و ریاض  انتقام سخت
واقعیت‌های غیرقابل کتمان در برابر طرح صلح هرمز
دیپلماسی ایرانی / ۳ روز قبل / سیاسی
واقعیت‌های غیرقابل کتمان در برابر طرح صلح هرمز
روح الله سوری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می‌نویسد: باید توجه داشت که شعله‌ور بودن آتش جنگ در منطقه، عدم رشد و توسعه اقتصادی و ...
  طرح صلح هرمز  شورای همکاری خلیج فارس  ایران و شورای همکاری خلیج فارس  ایران و اعراب  تنش های منطقه ای
نقش عراق در اختلافات ایران و آمریکا
روزنامه آرمان ملی / ۳ روز قبل / سیاسی
نقش عراق در اختلافات ایران و آمریکا
غافل شدن ایران از شکایت ازعراق و آمریکا به علت ترور یک شخصیت نظامی رسمی سبب شد تا امروز شاهد باشیم عراق به سبب یک انتقام قانونی از ایران در سازمان ملل شکایت کند. عراقی‌ها به صورت رسمی سپهبد سلیمانی را به کشورشان دعوت کرده‌اند و باید پاسخگوی ترور ایشان باشند. متاسفانه در عرصه دیپلماسی در این موضوع عقب افتاده‌ایم و باید هرچه سریع‌تر از عراق و آمریکا به‌خاطر این موضوع در سازمان‌های بین‌المللی شکایت کرد.
آخرین دوراهی؛ اروپایی‌های برجام مکانیسم حل و فصل اختلاف را فعال کردند
روزنامه اعتماد / ۳ روز قبل / سیاسی
آخرین دوراهی؛ اروپایی‌های برجام مکانیسم حل و فصل اختلاف را فعال کردند
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: برجام یک دستاورد مهم در دیپلماسی چندجانبه پایدار است. باتوجه به تنش‌های خطرناک فعلی در خاورمیانه، حفظ برجام از هر زمانی بیشتر اهمیت دارد
روزنامه همشهری / ۳ روز قبل / ...
روی خط انتخابات
 مذاکره برای ردصلاحیت‌شدگان اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در دیدار نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی به موضوع ردصلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: داوطلبانی که ردصلاحیت شده و احساس می‌کنند این ردصلاحیت حق آنها نبوده است، باید در فرصت و زمان تعیین شده اعتراضات خود را به شورای نگهبان مطرح کنند چرا که گاهی با مذاکره و توضیح، برخی ابهامات ایجاد شده، برطرف می‌شود. به‌گزارش خبرآنلاین، وی با تأکید بر اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش‌رو هر چه باشکوه‌تر برگزار …
حادثه‌ای که نقطه عطفی در منطقه شد
دیپلماسی ایرانی / ۳ روز قبل / سیاسی
حادثه‌ای که نقطه عطفی در منطقه شد
مجتبی لطفعلی نیا در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می‌نویسد: شهادت بزرگ مرد تاریخ ایران، سردار سلیمانی، نقطه عطفی بر تحولات منطقه ای محسوب شده و ...
  شهادت سردار سلیمانی  ترور سردار سلیمانی  واکنش ایران به ترور سردار سلیمانی  واکنش جهانی به ترور سردار سلیمانی  عراق  دونالد ترامپ
لندن ایران را به «انزوای فزاینده» تهدید کرد | ایران با یک انتخاب مواجه است | دریچه دیپلماسی اندکی باز است
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / سیاسی
لندن ایران را به «انزوای فزاینده» تهدید کرد | ایران با یک انتخاب مواجه است | دریچه دیپلماسی اندکی باز است
وزیر خارجه انگلیس در اظهارات تهدیدآمیز گفت در صورتی که ایران خواسته‌های کشورهای غربی را نپذیرد، با «انزوای سیاسی و اقتصادی» فزاینده روبرو می‌شود.
برجام دستاورد مهم دیپلماسی سال‌ها مذاکره است/ حفظ برجام در شرایط کنونی مهم‌تر از هر زمان دیگر است
رویداد 24 / ۳ روز قبل / سیاسی
برجام دستاورد مهم دیپلماسی سال‌ها مذاکره است/ حفظ برجام در شرایط کنونی مهم‌تر از هر زمان دیگر است
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به دریافت نامه وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی درباره فعال کردن مکانیسم ماشه، تصریح کرد: حفظ این توافق اینک بیش از هر زمان دیگری حائز اهمیت است.
  برجام  اتحادیه اروپا  مکانیسم ماشه
فعال کردن مکانیزم ماشه فرار از عدم اجرای مسئولیت‌های اروپایی‌هاست
ایسنا / ۳ روز قبل / سیاسی
فعال کردن مکانیزم ماشه فرار از عدم اجرای مسئولیت‌های اروپایی‌هاست
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اقدام سه کشور اروپایی برای فعال کردن مکانیزم ماشه در برجام را خلاف موازین بین‌المللی دانست و گفت: این رفتار برای فرار از عدم اجرای مسئولیت‌های اروپایی‌ها است.
  فعال‌سازی مکانیسم ماشه  تروئیکای اروپا  آمریکا  برجام  سیدحسین نقوی حسینی:  سردار سلیمانی  دستگاه دیپلماسی  المان  انگلیس  فرانسه
مکانیسم حل اختلاف به تلاش‌های بی‌وقفه همه طرف‌ها نیاز دارد
ایلنا / ۳ روز قبل / سیاسی
مکانیسم حل اختلاف به تلاش‌های بی‌وقفه همه طرف‌ها نیاز دارد
مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا برجام را یک دستاورد مهم دیپلماسی دانست.
  ایران  برجام
سفر امیر قطر به ایران یک تلاش انگلیسی – قطری برای کاهش تنش بود
دیپلماسی ایرانی / ۳ روز قبل / سیاسی
سفر امیر قطر به ایران یک تلاش انگلیسی – قطری برای کاهش تنش بود
جعفر قناد باشی در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی ضمن تاکید بر این نکته که سفر امیر قطر به ایران یک تلاش انگلیسی – قطری ...
  سیدجعفر قناد باشی  ایران  آمریکا  دونالد ترامپ  ترور سردار سلیمانی  قطر  شیخ تمیم بن حمد  شاه محمود قریشی  پاکستان  سوریه
اختلافات سیاسی و جناحی منافع ملی کشور قربانی می‌کند/ برخی رد صلاحیت‌ها با مذاکره و توضیح قابل حل است
رویداد 24 / ۳ روز قبل / سیاسی
اختلافات سیاسی و جناحی منافع ملی کشور قربانی می‌کند/ برخی رد صلاحیت‌ها با مذاکره و توضیح قابل حل است
جلسه دیدار نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با معاون اول رییس جمهور شب گذشته برگزار شد.
  جهانگیری  انتخابات مجلس یازدهم
واکنش جهانگیری به ردصلاحیت‌ها | انتخابات باید رقابتی باشد
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / سیاسی
واکنش جهانگیری به ردصلاحیت‌ها | انتخابات باید رقابتی باشد
جلسه دیدار نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با معاون اول رییس جمهور شب گذشته برگزار شد.
برخی رد صلاحیت‌ها با مذاکره و توضیح قابل حل است/ انتخابات مجلس پیش رو باید حتماً رقابتی باشد
ایلنا / ۳ روز قبل / سیاسی
برخی رد صلاحیت‌ها با مذاکره و توضیح قابل حل است/ انتخابات مجلس پیش رو باید حتماً رقابتی باشد
جلسه دیدار نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با معاون اول رییس جمهور شب گذشته برگزار شد.
  معاون اول رییس‌جمهور
جهانگیری: از نظر مردم ضعف ها و کاستی ها به کلیت نظام تعمیم پیدا می کند
شفقنا / ۳ روز قبل / ...
جهانگیری: از نظر مردم ضعف ها و کاستی ها به کلیت نظام تعمیم پیدا می کند
شفقنا- جلسه دیدار نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با معاون اول رییس جمهور شب گذشته برگزار شد.  اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان اینکه گاهی منافع ملی کشور قربانی اختلافات سیاسی می شود، گفت: هر...
  جهانگیری  کلیت نظام  معاون اول رییس جمهور
صادرات ایران به کویت دو برابر شد/ ایران در پروژه بوبیان ورود کند/ دیپلماسی اقتصادی کشور از کویت غافل است/ شاهد سنگ‌اندازی عربستان در مسیر تجاری ایران هستیم
ایلنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
صادرات ایران به کویت دو برابر شد/ ایران در پروژه بوبیان ورود کند/ دیپلماسی اقتصادی کشور از کویت غافل است/ شاهد سنگ‌اندازی عربستان در مسیر تجاری ایران هستیم
ایلنا: نایب رییس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران گفت: اگر ایران بتواند در پروژه جزیره بوبیان ورود کند، می‌تواند…
  انرژی  ایران  کویت  مناطق آزاد  اتاق بازرگانی ایران
اهمیت اقناع داخلی و ترمیم اعتماد عمومی، در قدرت نرم؛ چگونه خدشه وارده بر اعتبار ملی را ترمیم کنیم؟
دیپلماسی ایرانی / ۴ روز قبل / سیاسی
اهمیت اقناع داخلی و ترمیم اعتماد عمومی، در قدرت نرم؛ چگونه خدشه وارده بر اعتبار ملی را ترمیم کنیم؟
محمد حسین کبریا در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: شفافیت کامل در مورد حادثه اخیر و حوادث پیش از این که خواسته ملی است و مجازات مسببین آنها، در کنار اعلام آشتی ملی و عفو عمومی و کنار گذاشتن تنگ نظریها و درجهبندی شهروندان و سوار کردن نیروهای مختلف به قطار انقلاب، می تواند بار دیگر موجب اقناع و رضایتمندی داخلی شده و نتیجتا پیشبرد اهداف نظام در صحنه بین الملل را تسهیل کند.  
  جمهوری اسلامی ایران  اعتبار ملی  اعتماد عمومی  سقوط هواپیمای اوکراینی  شهادت سردار سلیمانی  احیای اعتبار ملی  ترمیم اعتماد عمومی
ترامپ با خروج از برجام، تنش را جایگزین دیپلماسی کرد
ایرنا / ۴ روز قبل / بین‌المللی
ترامپ با خروج از برجام، تنش را جایگزین دیپلماسی کرد
نیویورک- ایرنا- دو صاحبنظر آمریکایی در گفت‌ وگو با ایرنا تأکید کردند؛ تنش و بحران میان آمریکا و ایران نتیجه روندی است که با خارج شدن ترامپ از برجام آغاز شد و با اقدامات تحریک‌کننده وی علیه ایران، شدت یافت.
  برجام  عراق  قاسم سلیمانی  ایران  شهادت سردار سلیمانی
تنش ایران و آمریکا دیپلماسی منطقه‌ای
روزنامه همشهری / ۴ روز قبل / سیاسی
تنش ایران و آمریکا دیپلماسی منطقه‌ای
سفر وزیر امور خارجه قطر، وزیر امور خارجه عمان، امیر قطر و وزیر امور خارجه پاکستان به تهران در طول مدت کوتاهی که از جدی‌ترین تنش نظامی بین 2کشور ایران و ایالات‌متحده پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران سپری شد، حکایت از فعال‌شدن مجدد دیپلماسی منطقه‌ای در راستای کاهش تنش دارد.
نیاز به توسعه دیپلماسی فرهنگی
روزنامه همشهری / ۴ روز قبل / ...
نیاز به توسعه دیپلماسی فرهنگی
ایمان مهدی زاده ـ  پژوهشگر توسعه پایدار برنامه‌ها و راهبردهای توسعه پایدار، حول و حوش 50 سالی است که به جوامع راه یافته و آنها را در قالب متوازن براساس چشم‌اندازشان پیش می‌برد. اغلب کشورهای توسعه یافته اروپایی پس از جنگ جهانی دوم که ویرانی‌های منابع پایدار و ارزشمندشان به‌ویژه انسانی را تجربه کردند، پس از آن تصمیم گرفتند قبل از مطالعه و ایجاد یک دیپلماسی فرهنگی، بین شهروندان کاری انجام ندهند. بعد از بررسی‌های بیشتر، همگام با پیشرفت علوم در عصر ارتباطات، کشورهایی مانند سنگاپور، هنگ‌کنگ و مالزی …
جلسه نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی با معاون اول رئیس جمهور
مهر / ۴ روز قبل / عکس
جلسه نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی با معاون اول رئیس جمهور
  اسحاق جهانگیری  معاون اول رئیس جمهور  نمایندگان مجلس
آیا اروپایی‌ها می‌خواهند از برجام عبور کنند؟
ارانیکو / ۴ روز قبل / اقتصادی
آیا اروپایی‌ها می‌خواهند از برجام عبور کنند؟
البته رویکرد آمریکا و اروپا در پرداختن به سه نگرانی مزبور، تفاوت‌های عمده‌ای دارد. آمریکا، برای وادار کردن ایران به مذاکره درباره سه نگرانی یادشده، با آغاز کردن سیاست معروف به «کارزار فشار حداکثری» دیپلماسی قهرآمیز را در پیش گرفت. این در حالی است که اروپایی‌ها می‌گویند باید در عین حفظ برجام، «از طریق دیپلماسی و به شکلی معنادار» به نگرانی‌های سه گانه پرداخت.
انگلیس: زمان بکارگیری دیپلماسی برای ایران فرا رسیده است
انتخاب / ۴ روز قبل / ...
انگلیس: زمان بکارگیری دیپلماسی برای ایران فرا رسیده است
وزیر امور خارجه انگلیس روز دوشنبه در نشست فوق‌العاده مجلس عوام با مروری بر تحولات روزهای اخیر به ویژه دستگیری سفیر این کشور در تهران مدعی شد که اکنون زمان آن است که ایران دیپلماسی را بکار بگیرد.
احتمال شکل گیری چالش حقوقی پیرامون نحوه تامین خسارت کشته شدگان دوتابعیتی
دیپلماسی ایرانی / ۴ روز قبل / سیاسی
احتمال شکل گیری چالش حقوقی پیرامون نحوه تامین خسارت کشته شدگان دوتابعیتی
نعمت احمدی در گفت‌وگو با دیپلماسی ایرانی ضمن تاکید بر وارد شدن ضربه جدی به اعتماد افکار عمومی داخلی، ذیل دروغ و پنهان کاری مسئولین ...
  دکتر نعمت احمدی  ساقط شدن هواپیمای اکراینی
تقویت همکاری‌های ایران و چین در حوزه مبارزه با موادمخدر
تسنیم / ۴ روز قبل / اجتماعی
تقویت همکاری‌های ایران و چین در حوزه مبارزه با موادمخدر
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: در سفر به چین، همکاری‌های دو کشور را در بخشهای مختلف مبارزه با موادمخدر در سطوح دیپلماسی منطقه‌ای و بین‌المللی تقویت خواهیم کرد.
تلاش‌های متناسب اسلام آباد با دیگر کشورها برای میانجیگری
دیپلماسی ایرانی / ۴ روز قبل / سیاسی
تلاش‌های متناسب اسلام آباد با دیگر کشورها برای میانجیگری
محسن روحی صفت در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی پیرامون دلایل حضور وزیر امور خارجه پاکستان در تهران بر این باور است که سفر شاه ...
  محسن روحی صفت  ایران  پاکستان  آمریکا  ترور سردار سلیمانی  عربستان  امارات متحده عربی  شاه محمود قریشی  بندر چابهار  بندر گوادر پاکستان
وزیرخارجه پاکستان با ظریف دیدار کرد
مشرق / ۴ روز قبل / سیاسی
وزیرخارجه پاکستان با ظریف دیدار کرد
وزیر خارجه پاکستان با رئیس دستگاه دیپلماسی دیدار و گفتگو کرد و روابط دوجانبه و مسائل منطقه، خصوصا کاهش تنش در منطقه خلیج فارس موضوع این گفتگو بود.
  محمد جواد ظریف  دستگاه دیپلماسی  وزیر خارجه پاکستان  ایران
رایسینا فرصتی برای سیاست نگاه به شرق ایران
ایرنا / ۵ روز قبل / سیاسی
رایسینا فرصتی برای سیاست نگاه به شرق ایران
تهران-ایرنا- بر اساس اعلام نهاد گفت و گوی رایسینا، محمدجواد ظریف رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران برای شرکت و سخنرانی در کنفرانس چند جانبه گفت و گو رایسنا که از چهاردهم ژانویه (۲۴ دی)در دهلی نو برگزار می شود عازم پایتخت هند می‌شود.
  شافعی  هند  بندر چابهار  إیران  محمد جواد ظریف
پادشاهی هیثم بن طارق نقش عمان در دیپلماسی پشت پرده را از بین می‌برد؟
رویداد 24 / ۵ روز قبل / سیاسی
پادشاهی هیثم بن طارق نقش عمان در دیپلماسی پشت پرده را از بین می‌برد؟
تمام دنیا، پیامد‌های فوت پادشاه عمان و تعیین هیثم بن طارق آل سعید، بعنوان جانشین قابوس را با دقت تحت نظر داشته و همگی نگرانند که نقش عمان در دیپلماسی پشت پرده‌ای که هیچ دولت دیگری توان ایفای آن را نداشت، کم رنگ شود.
  پادشاه عمان  عمان  هیثم بن طارق
رای الیوم گزارش داد: چرا انتخاب هیثم بن طارق به عنوان پادشاه جدید عمان غافلگیرکننده بود؟/ آیا نقش عمان در «دیپلماسی پشت پرده» از میان می‌رود؟
نامه نیوز / ۵ روز قبل / سیاسی
رای الیوم گزارش داد: چرا انتخاب هیثم بن طارق به عنوان پادشاه جدید عمان غافلگیرکننده بود؟/ آیا نقش عمان در «دیپلماسی پشت پرده» از میان می‌رود؟
فرح مرقه در رای الیوم نوشت: نه تنها جهان عرب، بلکه تمام دنیا، پیامدهای فوت پادشاه عمان، قابوس بن سعید و تعیین پسر عموی او، هیثم بن طارق آل سعید، بعنوان جانشین قابوس را با دقت تحت نظر داشته و همگی نگرانند که نقش عمان در دیپلماسی پشت پرده ای که هیچ دولت دیگری توان ایفای آن را نداشت، کم رنگ شود.
تهدید ترامپ فرصتی تاریخی برای فعال کردن دیپلماسی فرهنگی ایران است
مهر / ۵ روز قبل / فرهنگی و هنری
تهدید ترامپ فرصتی تاریخی برای فعال کردن دیپلماسی فرهنگی ایران است
نامورمطلق می‌گوید که سخنان غیرعقلانی ترامپ در هدف قرار دادن میراث فرهنگی یک فرصت تاریخی برای ماست تا با فعال کردن دیپلماسی فرهنگی‌مان جهان را متحد سیاسی خود کنیم.
  بهمن نامور مطلق  دیپلماسی فرهنگی  میراث جهانی یونسکو  دونالد ترامپ
قدرت‌نمایی دیپلماسی فردمحور؛ طرف‌های درگیر لیبی و سوریه به خواست آتش‌بس پوتین و اردوغان گردن نهادند
روزنامه اعتماد / ۵ روز قبل / سیاسی
قدرت‌نمایی دیپلماسی فردمحور؛ طرف‌های درگیر لیبی و سوریه به خواست آتش‌بس پوتین و اردوغان گردن نهادند
چهار روز بعد از دیدار ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه با رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه، درخواست این دو قدرت منطقه‌ای برای برقراری آتش‌بس در استان ادلب سوریه و لیبی، مورد موافقت طرف‌های درگیر قرار گرفت.
روزنامه شهروند / ۵ روز قبل / ...
اعتراض ایران به حضور سفیر انگلیس در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر
[یاسمن طاهریان] شنبه‌شب «راب مک‌ایر» سفیر انگلیس در ایران در تجمع دانشجویان مقابل دانشگاه امیرکبیر برای مدتی بازداشت شد. مک‌ایر مدعی شد که تنها برای شرکت در مراسم یادبود جانباختگان هواپیمای اوکراینی به آنجا رفته است. به گفته برخی از حاضران در صحنه مک‌ایر درحال تهیه عکس و فیلم از مراسم و گفت‌وگو با تجمع‌کنندگان بوده است. مک‌ایر بعد از آزادی در پیام توییتری مدعی شد: «من در هیچ تظاهراتی شرکت نکردم! من به مراسم یادبود افرادی که در سانحه ناگوار سقوط هواپیمای پی‌اس ۷۵۲  بودند، رفتم. طبیعی است که نسبت به کشته‌شدگان ادای احترام کنم، تعدادی از آنها بریتانیایی بودند. پس از پنج‌دقیقه هنگامی که عده‌ای شروع به شعاردادن کردند، محل …
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
میانجی‌گری در شرایط سخت
محمدرضا ستاریشیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر ظهر دیروز برای نخستین‌بار پس از به قدرت رسیدنش در سال 2013 میلادی به تهران سفر کرد و علاوه بر دیدار و گفت‌وگو با حسن روحانی، با رهبر انقلاب و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز دیدار کرد.این سفر در حالی صورت گرفته که آمد و شد میان مقامات ایرانی و قطری در طول سال جاری به صورت متناوب صورت گرفته و پس از به شهادت رسیدن سردار سلیمانی، وزیر خارجه این کشور در سفری از پیش اعلام نشده وارد تهران شد و با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار کرد.تبادل پیام از دوحه به تهرانیکی از مهم‌ترین محورهای این سفر، فارغ از مذاکرات دوجانبه و بحث توسعه روابط سیاسی و اقتصادی، مربوط به حوادث و تحولات کنونی منطقه خاورمیانه است. در این میان به گفته کارشناسان هرچند هنوز …
لزوم اقدام دستگاه دیپلماسی در قبال رویکرد دوگانه اروپا
فارس / ۵ روز قبل / سیاسی
لزوم اقدام دستگاه دیپلماسی در قبال رویکرد دوگانه اروپا
دستگاه دیپلماسی باید درباره رویکرد دوگانه اروپا در قبال ایران به‌ویژه درباره حمایت از گروه‌های تروریستی و از طرفی حفظ ارتباط با نظام، برنامه مشخصی داشته باشد.
واکنش‌های خارجی به بازداشت موقت سفیر انگلیس در تهران
ایرنا / ۵ روز قبل / سیاسی
واکنش‌های خارجی به بازداشت موقت سفیر انگلیس در تهران
تهران-ایرنا-اقدام غیرقانونی سفیر انگلیس در تهران مبنی بر شرکت در تجمع روز گذشته تهران واکنش های برخی مقامات کشورهای خارجی را به دنبال داشت.
  دیپلماسی  انگلستان
نگرانی اروپا از ماجراجویی‌های امریکا بعد از ترور سردار سلیمانی
دیپلماسی ایرانی / ۵ روز قبل / سیاسی
نگرانی اروپا از ماجراجویی‌های امریکا بعد از ترور سردار سلیمانی
عابد اکبری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: به‌طور کلی، حوادث مرتبط با ترور سردار سلیمانی و  پاسخ ایران از نظر کشورهای اروپایی و بسیاری از کارشناسان مسائل بین‌الملل در آمریکا، دنباله منازعه ایران و آمریکا در مورد مسائل هسته‌ای است که لازم بود پیش از این در جریان توافق هسته‌ای به روش دیپلماتیک حل می شد، اما بی‌منطقی ترامپ تمام تلاش‌های بین‌المللی را عقیم گذاشت و بازی دردناکی را با مردم ایران و هم‌پیمانان اروپایی آمریکا آغاز کرد.
  ایران و امریکا  ایران و اروپا  اروپا و امریکا  خروج نیروهای اروپایی  حضور نیروهای اروپایی در غرب آسیا  شهادت سردار سلیمانی  شهادت قاسم سلیمانی  واکنش ایران به ترور سردار سلیمانی  دونالد ترامپ  عراق