جمعه, ۲۰ تیر, ۱۳۹۹ / 10 July, 2020
علی‌اصغر خاجی
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / مذاکرات آستانه / علی‌اصغر خاجی / روسیه / ترکیه
نشست مجازی کشورهای عضو روند آستانه برگزار شد
نشست سه‌جانبه مجازی هیأت‌های کشورهای ضامن روند آستانه به منظور تهیه پیش‌نویس بیانیه سران و به ریاست دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان برگزار شد.
رایزنی علی‌اصغر خاجی با نماینده گوترش درباره روند آستانه و تحولات سوریه
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / سوریه / علی اصغر خاجی / سازمان ملل متحد
رایزنی علی‌اصغر خاجی با نماینده گوترش درباره روند آستانه و تحولات سوریه
فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه در تماس تلفنی با دستیار ارشد وزیر امور خارجه، آخرین تحولات سوریه و نیز روند برگزاری نشست آستانه را مورد بررسی قرار داد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
تغییر تاکتیک تهران جایگزین عقب‌نشینی از راهبردها در سوریه
محمدرضا ستاریدر هفته‌های گذشته گزارش‌ها و خبرهای زیادی پیرامون عقب‫نشینی ‎ایران از ‎سوریه منتشر شده است. گزارش‌هایی که در سال‌های گذشته همواره شاهد آن بوده‌ایم و بسیاری از آنها براساس جابه‫جایی‌های لجستیکی، فیزیکی و عملیاتی ایران منتشر شده است. به عنوان نمونه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دو سال قبل در توضیح دیدارش با ولادیمیر پوتین به صراحت مدعی شده بود که با روس‌ها به منظور خروج نیروهای خارجی از سوریه به توافق رسیده است؛ امری که روند تحولات بعدی نشان داد که به هیچ عنوان شواهدی دال بر این موضوع وجود نداشته و به گفته کارشناسان بیشتر یک جنگ رسانه‌ای و روانی تلقی شد تا یک موضع‌گیری استراتژیک و عملیاتی.در این راستا و در حالی که صحنه میدانی سوریه با پیشروی‌های ارتش این کشور و باز پس‫گیری …
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ایران و بلژیک
دیدار دبیر کل وزارت خارجه بلژیک با علی‌اصغر خاجی
الکس کنس، دبیر کل وزارت خارجه بلژیک عصر امروز چهارشنبه 22 آبان ماه 1398 در تهران با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت‌وگو کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲
حمایت سوئد از اجرای کامل توافق استکهلم و دستیابی به راه‌حل سیاسی برای بحران یمن
نماینده ویژه سوئد در امور یمن در دیدار با علی‌اصغر خاجی اعلام کرد که کشورش از اجرای کامل توافق استکهلم و تلاش‌های صورت گرفته برای دستیابی به‌ راه‌حل سیاسی بحران یمن حمایت می‌کند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / علی‌اصغر خاجی / انصار الله / محمد عبدالسلام
دیدار هیات انصارلله با دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی
«محمد عبدالسلام» سخنگو و مذاکره کننده ارشد انصارالله که در راس هیاتی عالی رتبه در تهران به سر می برد با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار و در خصوص آخرین تحولات یمن گفتگو کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / علی‌اصغر خاجی / سرگئی ورشنین
رایزنی هیات بلند پایه روسیه با دستیار ارشد ظریف در مورد آخرین تحولات شمال سوریه
«الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در امور سوریه و «سرگئی ورشنین» معاون وزیر خارجه این کشور و هیات همراه عصر امروز در تهران با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفتگو کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
تشریح طرح چهار ماده‌ای ایران برای حل و فصل بحران یمن
نشست مشترک سفیر یمن در تهران با سفرای آمریکای لاتین به میزبانی و مشارکت وزارت امورخارجه برگزار شد.در این نشست ابتدا علی‌اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر در امور ویژه سیاسی در سخنانی ضمن تاکید بر مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از راه حل سیاسی، حفظ تمامیت ارضی، استقلال و وحدت یمن و طرح 4 ماده‌ای کشورمان برای حل و فصل سیاسی بحران یمن را تشریح کرد‌. خاجی توافقات استکهلم را گامی مهم در روند سیاسی یمن توصیف و از کارشکنی‌های طرف مقابل در اجرای آن ابراز تاسف کرد.دستیار ارشد وزیر در امور ویژه سیاسی، تحریم هوایی، دریایی و زمینی یمن از سوی ائتلاف سعودی_ اماراتی را مانع دسترسی عادلانه همه مردم یمن به کمک های بشردوستانه برشمرد و بر لزوم توقف عملیات نظامی علیه این کشور تاکید کرد.سفیر یمن در تهران نیز در این …
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / الکساندرلاورنتیف نماینده ویژه پوتین در امور سوریه / علی‌اصغر خاجی / سرگئی ورشنین
رایزنی نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه با علی اصغر خاجی
"الکساندر لاورنتیف "نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه و "سرگئی ورشنین " معاون وزیر خارجه روسیه و هیأت همراه که به کشورمان سفر کرده اند، امروز با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن، دیدار و گفتگو کردند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / ایران و روسیه / حل سیاسی بحران سوریه / دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور سیاسی / سفر خاجی به روسیه / علی‌اصغر خاجی / نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه
ادامه رایزنی‌های دستیار ارشد وزیر خارجه با مقامات روسیه در مسکو
دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور سیاسی، با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه دیدار و رایزنی کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •