شنبه, ۱۸ مرداد, ۱۳۹۹ / 8 August, 2020
مجتمع هسته ای
جنگ در سایه اسرائیل علیه ایران به کجا می کشد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / تنش ها بین واشنگتن و تهران / تنش ها بین اسرائیل و ایران / انفجار نطنز / تاسیسات هسته ای ایران / جنگ در سایه اسرائیل / عملیات اسرائیل علیه ایران / برنامه هسته ای ایران
جنگ در سایه اسرائیل علیه ایران به کجا می کشد؟
در چند هفته گذشته ایران شاهد چندین مورد انفجارهای غیرمعمول در تاسیسات حساسی مانند مجتمع غنی سازی هسته ای، کارخانه ها و خط لوله گاز بوده است. بسیاری از تحلیلگران و دیپلمات ها به خرابکاری های اسرائیل، ایالات متحده یا نیروی خارجی دیگری مشکوک هستند. اگرچه اطلاعات دقیقی درباره جزئیات این انفجارها و آتشسوزی ها در دست نیست، اما دست کم دو مورد از این حوادث در سایت های مرتبط با برنامه موشکی و هسته ای ایران رخ داده اند. نیویورک تایمز به نقل از «یک مقام اطلاعاتی خاورمیانه» ادعا کرد که اسرائیل در تاسیسات هسته ای نطنز در ساختمانی که ایران می خواست سانتریفیوژهای پیشرفته را مستقر کند، بمب گذاشته است.
سردار کوثری: حادثه نطنز کار اسرائیل نیست
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / انفجار نطنز / مجتمع هسته ای / اسرائیل
سردار کوثری: حادثه نطنز کار اسرائیل نیست
سردار کوثری گفت: اتفاقی که در نطنز افتاده در حال بررسی است و کارشناسان مربوطه روی آن کار می‌کنند تا علت مشخص شود. اما اینکه بگوییم اسرائیل با موشک به مجتمع هسته‌ای در نطنز زده یا از نظر سایبری کاری کرده که باعث انفجار در سوله‌ی در حال تجهیز آن شود، غلط است. بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد و به زودی بعد از اینکه نتیجه قطعی به دست آمد به اطلاع مردم دقیق و با جزئیات خواهد رسید. اما به هر حال زمان می‌برد تا نتیجه بررسی‌ها مشخص شود و به نتیجه برسد.
چرا صهیونیست‌ها اتفاق انفجار نطنز را به گردن گرفتند؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / انفجار در نطنز / حادثه در نطنز / رژیم صهیونیستی / سردار کوثری
چرا صهیونیست‌ها اتفاق انفجار نطنز را به گردن گرفتند؟
خبرآنلاین نوشت: هیچ زمان دیگری رژیم صهیونیستی چنین اصراری برای پذیرش یک خطا نداشته است. انفجار نطنز در یکی از سوله‌های در حال تجهیز مجتمع هسته ای شهید احمدی روشن، باعث شد تا فضایی برای اسراییلی ها باز شود و با استفاده از منابع غیر معتبر خود در شبکه های مجازی، موضوع را به گردن بگیرند. این در حالی اتفاق افتاده که در ایران کارشناسان در حال بررسی موضوع هستند. با این وجود کماکان اسرائیل و برخی رسانه های غربی اصرار دارند که در اتفاقات نطنز رد پای صهیونیست ها دیده می شود. از روزهای اولیه شایعات زیادی در مورد اینکه در نطنز واقعا چه اتفاقی افتاده و چرا یکی از سوله های در حال تجهیز منفجر شده است، دست به دست می شد. برخی از این شایعات این حادثه را بر اثر یک حمله سایبری می دانستند و برخی حتی از موشک …
جزئیات جدید از حادثه نطنز
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / حادثه نظنز / مجتمع هسته ای نظنز / اسرائیل
جزئیات جدید از حادثه نطنز
این تنها گزارش نورنیوز در مورد این حادثه نیست. این سایت نزدیک به شورای‌عالی امنیت ملی روز گذشته در گزارشی دیگر با عنوان آیا اسرائیل وآمریکا حاضر به پذیرش مسوولیت آسیب‌رسانی به مرکز هسته‌ای نطنز هستند با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی با علم به آسیب‌پذیر بودن در قبال پاسخگویی جمهوری اسلامی، اساسا جرات مواجهه مستقیم با ایران را به‌ویژه در موضوع بسیار حساس حمله به مراکز هسته‌ای کشورمان ندارد، احتمال فرضیه «تغییر راهبردی» رویکرد رژیم صهیونیستی برای «تغییر موازنه امنیتی» در منطقه را مطرح کرده است.
سازمان انرژی اتمی ایران، انفجار در سایت هسته ای یزد را تکذیب کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / انفجار در سایت هسته ای / تکذیب انفجار / تکذیب خبر / سازمان انرژی اتمی ایران
سازمان انرژی اتمی ایران، انفجار در سایت هسته ای یزد را تکذیب کرد
شفقنا- درپی ادعاها مبنی بر انفجار در سایت هسته ای شهید رضایی‌نژاد یزد، سازمان انرژی اتمی در اطلاعیه ای ضمن تکذیب این خبر گفت: عکسهای انتشار یافته ماهواره ای مربوط به این مجتمع نمی باشد. متن اطلاعیه سازمان انرژی اتمی...
انفجار در مجتمع هسته‌ای شهید رضایی نژاد اردکان تکذیب شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / سازمان انرژی اتمی ایران / انفجار / مجتمع هسته ای / یزد
انفجار در مجتمع هسته‌ای شهید رضایی نژاد اردکان تکذیب شد
سازمان انرژی اتمی با انتشار اطلاعیه‌ای اخبار منتشر شده مبنی بر وقوع انفجار در مجتمع هسته‌ای شهید رضایی نژاد اردکان در استان یزد را تکذیب کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
چرا اعلام «چیستی حادثه نطنز» به آینده موکول شد؟
با گذشت بیش از سه روز از حادثه بامداد پنج شنبه ۱۲ تیرماه در مجتمع هسته ای شهید احمدی روشن (نطنز) که طی آن بخشی از سوله در حال تجهیز مربوط به مونتاژ سانتریفیوژهای نسل جدید دچار خسارت شد، اخبار و گزارشهای مربوط به این رخداد همچنان در کانون توجه رسانه های داخلی، منطقه ای و بین المللی است.
علت حادثه در سایت هسته ای نطنز مشخص شد/ سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: ملاحظات امنیتی داریم
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / شورای عالی امنیت ملی / نیروگاه هسته ای / انفجار
علت حادثه در سایت هسته ای نطنز مشخص شد/ سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: ملاحظات امنیتی داریم
سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی از مشخص شدن علت اصلی حادثه در مجتمع هسته‌ای شهید احمدی روشن نطنز خبر داد.
مشخص شدن علت حادثه بامداد پنج شنبه در سایت هسته ای نطنز
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی / کیوان خسروی / سایت هسته‌ای نطنز
مشخص شدن علت حادثه بامداد پنج شنبه در سایت هسته ای نطنز
سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی از مشخص شدن علت اصلی حادثه در مجتمع هسته‌ای شهید احمدی روشن نطنز خبر داد.
نخستین تصویر از حادثه مجتمع غنی‌سازی نطنز
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / نظنز / مجتمع هسته ای / حادثه
نخستین تصویر از حادثه مجتمع غنی‌سازی نطنز
سخنگوی سازمان انرژی اتمی همچنین گفت: یکی از سوله ها که بامداد امروز دچار حادثه شد، سوله ای است که در فضای باز و فاقد مواد هسته ای بود که در واقع آلودگی هم ندارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
چرا آمریکایی ها پس از بحث هسته ای به دنبال سامانه های دفاعی و نفوذ ایران هستند؟
تصور کنید که در یک مجتمع مسکونی زندگی می کنید و دزد ها در حال تصرف وغارت و حمله کردن به همسایگان شما هستند بعد قاضی بیاید و به شما بگوید به شما ربطی ندارد در این مجتمع مسکونی چه اتفاقی پیش می آید و حق ندارید چیزی برای دفاع خود در خانه نگه دارید، چون قانون و پلیس از شما حمایت می کند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / برجام / توافق هسته ای / گاز UF۶ / مجتمع هسته ای فردو / گاز هگزا فلوراید اورانیوم
آغاز گام چهارم هسته‌ای ایران؛ ۲ هزار کیلوگرم گاز UF۶ در سالن خوراک‌دهی فردو قرار گرفت
در راستای اجرای گام چهارم هسته‌ای ایران، ساعتی پیش مخزن ۲۸۰۰ کیلویی حاوی حدود ۲ هزار کیلوگرم گاز هگزافلوراید اورانیوم UF۶ تحت نظارت بازرسان آژانس بین‌المللی...
۱۳۹۸/۰۶/۳۰
پیونگ یانگ بار دیگر واشنگتن را غافلگیر کرد
گروه تحقیقاتی آمریکایی «۳۸ شمال» که فعالیت های هسته ای کره شمالی را رصد می کند در تازه ترین گزارش خود ادعا کرد بررسی هایش وجود دو تاسیسات زیر زمینی در مجتمع هسته ای «نیونگ بیون» در کره شمالی را نشان می دهد که پیشتر شناسایی نشده بودند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / کره ‌شمالی / مذاکرات هسته ای / ایالات متحده آمریکا
گروه تحقیقاتی آمریکا: دو تاسیسات زیر زمینی در کره شمالی شناسایی شد
پکن- ایرنا- گروه تحقیقاتی آمریکایی «۳۸ شمال» که فعالیت های هسته ای کره شمالی را رصد می کند در تازه ترین گزارش خود ادعا کرد بررسی هایش وجود دو تاسیسات زیر زمینی در مجتمع هسته ای «نیونگ بیون» در کره شمالی را نشان می دهد که پیشتر شناسایی نشده بودند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
کوچکترین مینی کامپیوترها با تراشه های AMD Ryzen از ازراک؛ سری 4x4 iBOX-R1000
ازراک به تازگی کوچکترین مینی کامپیوتر با تراشه های Ryzen را معرفی کرد؛ این کمپانی که به تازگی روابط تازه ای را با AMD آغاز کرده است، سری کامپیوترهای 4x4 iBOX-R1000 را معرفی کرد. این محصول دارای ابعاد بسیار کوچک بوده اما بر خلاف اعلام پیشین، از خنک کننده فعال یا همان فن و هیت سینک بهره می برد. در این مینی کامپیوترها از پردازنده های AMD Ryzen R1505G و R1606G با دو و چهار هسته استفاده شده است. توان حرارتی این پردازنده ها 12 الی 25 وات است. همچنین آنها از تراشه های گرافیکی مجتمع Vega 3 بهره می …
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
بازدید اصحاب رسانه از مجتمع آب سنگین اراک
جمعی از سردبیران، دبیران و خبرنگاران رسانه های کشور صبح دوشنبه عازم مجتمع آب سنگین خنداب اراک شدند و ضمن بازدید از فعالیت ها و دستاوردهای غرورآفرین صنعت هسته ای کشور، از آخرین تصمیمات مسوولان نظام در خصوص کاهش تعهدات برجامی مطلع شدند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۷
ادامه تولید اورانیوم در کره شمالی
یک گروه تحقیقاتی آمریکا که در مورد مسایل هسته ای کره شمالی فعالیت می کند در تازه ترین گزارش خود مدعی شد این کشور در مجتمع هسته ای نیونگ بیون همچنان در حال تولید اورانیوم است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۶
ادعای آمریکا: کره شمالی همچنان در حال تولید اورانیوم است
پکن- ایرنا- یک گروه تحقیقاتی آمریکا که در مورد مسایل هسته ای کره شمالی فعالیت می کند در تازه ترین گزارش خود مدعی شد این کشور در مجتمع هسته ای "نیونگ بیون" همچنان در حال تولید اورانیوم است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
خط تولید مرکز ملی فناوری خلأ ایران در قم افتتاح شد
‌به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای خط تولید مرکز ملی فناوری خلاء ایران در مجتمع شهید علی محمدی استان قم توسط رییس جمهور افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
نسل جدید CPUهای AMD EPYC می توانند تا 164 باس PCIe 4.0 را آدرس دهی نمایند!
هر چند که نسل جدید CPUهای AMD EPYC هنوز از راه نرسیده با پاسخ 56 هسته ای اینتل روبرو شده اند، اما ظاهرا در قلب خود حامل ویژگی های جدیدی هستند که حتی برای سازگاری با سخت افزاره و اینترفیس های آتی طراحی شده است. در نمونه های پرچمدار از AMD EPYC شاهد استفاده از حداکثر 64 هسته پردازشی هستیم؛ این محصولات بر پایه معماری Zen 2 و احتمالا لیتوگرافی 7 نانومتری تولید شده و از گونه تراشه های مجتمع بر روی یک PCB هستند. نکته ای که به تازگی در مورد نسل جدید CPUهای AMD EPYC خبرساز شده است، تعداد باس های قابل …
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
حتی برای گیم، با مادربرد نیمه آماده BIOSTAR A10N-8800E
بایواستار به تازگی یک مادربرد نیمه آماده جدید را رونمایی کرده است که برای استفاده در سیستم های بازی ارزان قیمت نیز کارایی خواهد داشت. مادربرد نیمه آماده BIOSTAR A10N-8800E که به همراه یک کارت گرافیک یا بدون آن و با تکیه بر گرافیک مجتمع قادر به اجرای بازی های E-Sport خواهد بود، از تراشه ای استفاده می کند که در خانواده APUهای AMD قرار می گیرد. این محصول به واقع مادربردی mini-ITX است که پردازنده 4 هسته ای AMD FX-8800P را در خود حمل می کند. این پردازنده دارای معماری Carrizo بوده و AMD FX-8800P …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •