جمعه, ۴ مهر, ۱۳۹۹ / 25 September, 2020
محمدحسن آصفری
۵ روز قبل
کافه مجلس
  جولان کرونا در بهارستان عباس مقتدایی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، به ویروس کرونا مبتلا شد. مقتدایی پس از محمدحسن آصفری نماینده اراک، خنداب و کمیجان، الیاس نادران نماینده تهران، علی نیکزاد نایب‌رئیس مجلس، اقبال شاکری و عبدالحسین روح‌الامینی دیگر نمایندگان تهران ششمین نماینده مجلس است که در 7روز اخیر به بیماری کرونا مبتلا شده است. طی 4‌ماه که از روی کار آمدن مجلس یازدهم می‌گذرد تا‌کنون 30 نماینده به این ویروس مبتلا شده‌اند. به‌گزارش همشهری، کرونا در مجلس یازدهم قربانی هم گرفته و پس …
ابتلای نماینده اراک به بیماری کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / محمدحسن آصفری / کروناویروس / استان ها - سیاسی
ابتلای نماینده اراک به بیماری کرونا
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها به بیماری کرونا مبتلا شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
دفاع از نقض قانون
اعلام جزییات طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری از یک ‌سو و انتشار متن کامل این طرح از سوی دیگر سبب شد تا فعالان سیاسی و ناظران یکی پس از دیگری به انتقاد از این طرح پرداخته و نسبت به عواقب سوء آن هشدار دهند. مطابق انتظار، اصلاح‌طلبان و رسانه‌های این جریان سیاسی پیشقراول انتقادات بودند و «ختم جمهور» را یکی از عواقب تصویب این طرح نام بردند ولی این‌ بار اصولگرایان همچون گذشته در مقام دفاع برنیامده و آنان نیز در مسیر انتقاد از طرح و برنامه‌های تهیه شده از سوی نمایندگان گام برداشتند؛ چنانکه خبرگزاری تسنیم و روزنامه جوان به عنوان 2 رسانه نزدیک به اصولگرایان و برخی نهادها که از زمان روی کار آمدن مجلس یازدهم تا امروز بارها و بارها به تعریف و تمجید از اقدامات …
بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات با حضور رئیس کمیسون شوراهای مجلس
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / قانون انتخابات / مجلس / محمدحسن آصفری / محمدصالح جوکار / رادیو
بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات با حضور رئیس کمیسون شوراهای مجلس
طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری عصر امروز با حضور محمدصالح جوکار و محمدحسن آصفری رئیس و نایب رئیس کمیسیون شوراها در رادیو گفتگو مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
مجلس بر نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس نظارت می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / محمدحسن آصفری / مجلس شورای اسلامی / بازگشایی مدارس / پروتکل‌های بهداشتی / ویروس کرونا
مجلس بر نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس نظارت می‌کند
نماینده مردم اراک در مجلس گفت: مجلس قطعا بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس نظارت می کند، چرا که نباید اجازه دهیم سلامت دانش آموزان به خطر بیفتد.
۹ سوال ۲۷ نماینده از ظریف در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / سوال از ظریف
۹ سوال ۲۷ نماینده از ظریف در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس
به گزارش الف، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه بعدازظهر سه شنبه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حاضر می شود تا به 9 سوال 27 نماینده پاسخ دهد. علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان، محمدحسن آصفری نماینده اراک، کمیجان و خنداب و جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات هر کدام 2 سوال از این وزیر دارند.علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان و ۲۱ نفر از نمایندگان یک سوال مشترک از  ظریف دارند.
ظریف سه شنبه به مجلس می رود
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
ظریف سه شنبه به مجلس می رود
نشست با وزیر امور خارجه برای طرح و بررسی سوال علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان، محمدحسن آصفری نماینده اراک، کمیجان و خنداب، جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات، زهره الهیان نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان و سوال مشترک علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان و ۲۱ نفر از نمایندگان، دستورکار روز سه‌شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
جای خالی رییس‌جمهور خانم
نایب‌رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری در کمیسیون متبوع خود خبر داد؛ طرحی که در واپسین روزهای کاری مجلس دهم به تصویب رسید و به شورای نگهبان ارسال شد اما به‌دلیل ایرادات این نهاد نظارتی به مجلس بازگشت. اما به نظر می‌رسد این بار مجلس یازدهم، کار ناتمام مجلس پیشین را به اتمام خواهد رساند و انتخابات ریاست‌جمهوری بعدی بر مبنای قانون جدید انتخابات مصوب سال 99 اجرا و برگزار خواهد شد. محمدحسن آصفری، نایب‌رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی -کمیسیونی که مسوولیت رفع ایرادات این طرح را برعهده دارد- دیروز در گفت‌وگویی با ایرنا توضیح داد که این طرح شرایط نامزدهای ریاست‌جمهوری را دستخوش تغییر و تحول قرار …
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
خبر سیاسی
جزئیات طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری شورای نگهبان باید برنامه‌های نامزد‌ها را تأیید کند نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری در کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: «بازتعریف رجل سیاسی، مشروط کردن نامزدها به داشتن مدرک کارشناسی ارشد و لزوم ارایه برنامه از سوی آنان از ویژگی‌های طرح جدید است.» محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: «طرحی که در دستور کار کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی قرار دارد مربوط به شرایط نامزدهای ریاست‌جمهوری است و قانون انتخابات در مورد …
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
اصلاح چهره مردانه رجل سیاسی
 با بازتعریف واژه رجل سیاسی از سوی مجلس یازدهمی‌ها چهره مردانه رجل سیاسی در انتخابات ریاست‌جمهوری اصلاح می‌شود و باید‌ها و شایدهای مدیریتی جایگزین آن شد. دیروز محمدحسن آصفری، نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از بازتعریف رجل سیاسی در قالب بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری خبر داد. او در شرح تعریف جدید «رجل سیاسی» گفت: روسای جمهور سابق، وزرا، معاونین آنها، شخصی که حداقل دو دوره نمایندگی مجلس را تجربه کرده باشد، فرماندهان کل سابق و کنونی نیروهای مسلح و افرادی که از طرف احزاب سیاسی …
چه خبر از کاهش اختیارات رئیس مجلس
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / مجلس / اختیارات رییس مجلس / قالیباف
چه خبر از کاهش اختیارات رئیس مجلس
محمدحسن آصفری، نماینده اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، به ایلنا گفته ما در مجلس نماینده‌تر از بقیه نماینده‌ها نداریم، رئیس مجلس هم نمی‌تواند در روند کاری وکلای ملت تغییر ایجاد کند؛ رئیس مجلس در جایگاه ریاست قرار دارد اما نمی‌تواند برای نمایندگان دیگر تعیین تکلیف کند.
محمدحسن آصفری: زدوبند آمریکا و اروپا در پشت‌پرده محتمل است/ برای هر دو حالت خوشبینانه و بدبینانه برنامه داریم
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
محمدحسن آصفری: زدوبند آمریکا و اروپا در پشت‌پرده محتمل است/ برای هر دو حالت خوشبینانه و بدبینانه برنامه داریم
این عضو فراکسیون اکثریت مجلس تأکید کرد: چه خوشبینانه موضوع نگاه کنیم و چه بدبینانه، ایران تصمیم خودش را گرفته است. ما اعتقاد داریم هیچ اقدامی خلاف ان پی تی و برجام انجام ندادیم اما اگر توطئه ای را اروپایی ها و آمریکایی ها برای اعمال فشار بیشتر در سر داشته باشند، جمهوری اسلامی ایران قطعا درباره ماندن یا خروج از برجام تصمیم خواهد گرفت.
مردم مشکلات اقتصادی دارند/ مجلس باید دولت را به خط کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / محمد باقر قالیباف / محمدحسن آصفری / مجلس شورای اسلامی
مردم مشکلات اقتصادی دارند/ مجلس باید دولت را به خط کند
نماینده مردم اراک در مجلس گفت: مردم دارای مشکلات عدیده اقتصادی هستند و بر این اساس مجلس باید دولت را به خط کند تا پاسخ دهد.
کلیات لایحه افزایش سهم شرکت‌های دولتی در بورس تصویب شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / مجلس شورای اسلامی / محمدحسن آصفری / علیرضا سلیمی / بورس
کلیات لایحه افزایش سهم شرکت‌های دولتی در بورس تصویب شد
تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم موافقت کردند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
مردم باید از تبعات ویروس کرونا آگاه شوند
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد که مردم باید نسبت به تبعاتی که ویروس کرونا بر روی سلامتی و حوزه اقتصادی و اجتماعی جامعه دارد آگاه شده تا مسئولیت‌پذیری اجتماعی خود را بالاتر ببرند.به گزارش ایسنا، محمدحسن آصفری با اشاره به مسئولیت هر یک از هموطنان در مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: مسئله‌ شیوع ویروس کرونا امروز که به یک موضوع جدی تبدیل شده است و اگر به راهکارهای پیشگیری و کنترل این ویروس توجه نشود تاثیرات جدی‌ بر مسائل اجتماعی و اقتصادی جامعه برجای خواهد گذاشت. امروز همه ما در مبارزه با ویروس کرونا مسئول هستیم و اگر تلاش خود را برای ریشه‌کن کردن این ویروس به کار نبندیم با تاثیرات جدی آن به ویژه در بخش اقتصادی روبه‌رو خواهیم شد. بی‌توجهی هر یک از شهروندان نسبت به مسئولیت خود …
آصفری: هپکو را برای بدهی خود به تامین اجتماعی قربانی کردند
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / محمدحسن آصفری
آصفری: هپکو را برای بدهی خود به تامین اجتماعی قربانی کردند
نماینده مردم اراک در مجلس با بیان اینکه مصوبه هیات وزیران در واگذاری هپکو به سازمان تامین اجتماعی برای حل مشکل کارگران نبود، تاکید کرد: آنها به دنبال پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی بودند و هپکو را قربانی این تصمیم کردند.
آصفری: قانونگذاری بر مبنای مطالعات علمی از ضرورت‌های مجلس است
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / محمدحسن آصفری / اراک / مجلس یازدهم / دولت / جمهوری اسلامی / ترامپ
آصفری: قانونگذاری بر مبنای مطالعات علمی از ضرورت‌های مجلس است
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور گفت: وظایف و مسوولیت‌های مجلس با انفعال و بی‌تحرکی سازگاری ندارد و جنس کار مجلس از نوع خلاقیت، ابتکار، نگاه بلندمدت، قابلیت رصد کردن آینده و قدرت پیشتازی و انبارسازی مسیر است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / انفجار بیروت / محمدحسن آصفری
آصفری: انفجار در بیروت تاثیرات منفی جدی در حوزه سیاسی و اقتصادی لبنان دارد
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد که دولت و ملت لبنان تنها زیر سایه انسجام و وحدت می‌تواند تاثیرات منفی انفجار در بیروت را به حداقل رسانده و آرامش را به کشورشان بازگرداند.
توئیت آصفری در خصوص اقدامات رژیم صهیونیستی برای انحراف افکار جهانی
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / محمدحسن آصفری / رژیم صهیونیستی / ترامپ
توئیت آصفری در خصوص اقدامات رژیم صهیونیستی برای انحراف افکار جهانی
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از اقدامات صهیونیست ها برای انحراف افکار عمومی جهانی به منظور پیشبرد طرح خیانت بار ترامپ در فلسطین خبر داد.
آل سعود در حمایت از منافقین منفعتی نمی برد/ نظام‌های حقوقی جهانی حامی تروریست‌هاست
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / وزارت امور خارجه / دستگاه قضایی / گروهک منافقین / تروریسم / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس / محمدحسن آصفری
آل سعود در حمایت از منافقین منفعتی نمی برد/ نظام‌های حقوقی جهانی حامی تروریست‌هاست
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حمایت ایران اینترنشنال از گروهک منافقین تنها یک تنفس مصنوعی به گروهکی است که در ایران هیچ پایگاهی ندارد و این حمایت هیچ نفعی برای آل سعود ندارد.
جریان‌های سیاسی شکست‌خورده برای مجلس حاشیه ایجاد می‌کنند/حل مشکلات اقتصادی اولویت نمایندگان است
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / مجلس یازدهم / محمدحسن آصفری / چین
جریان‌های سیاسی شکست‌خورده برای مجلس حاشیه ایجاد می‌کنند/حل مشکلات اقتصادی اولویت نمایندگان است
نماینده مردم اراک در مجلس گفت:برخی از جریانات سیاسی شکست خورده درانتخابات، علاقه ندارند که مجلس انقلابی کارنامه موفقی داشته باشد و به همین دلیل کاملا حساب شده برای مجلس حاشیه ایجاد می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
تب نمایندگان مجلس یازدهم در تقابل با دولت تند است
طرح ۲۳۰ سوال از وزرا در 2 ماه!گروه سیاسی: در حالی که با حضور و تایید صلاحیت نصفه و نیمه اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم و البته روی‌گردانی بدنه اجتماعی و پایگاه رای آنان از صندوق‌های رای در اسفند 98، اصولگرایان تقریبا تمام صندلی‌های صحن بهارستان را از آن خود کردند، انتظار می‌رفت مجلسی که مرتبا عنوان «انقلابی» را برای خود تکرار می‌کند، به تضاد و تقابل با دولت برخیزد. هر چند این روند در روزهای اول رد شد و نمایندگان گفتند مقابله‌ای با دولت نداشته و تنها مطالبه‌گرند، اما ادبیات و رفتارهای نمایندگان فراتر از این مطالبه‌گری و رویکرد نظارتی مجلس را نشان می‌داد. با گذر دو ماه از عمر مجلس یازدهم، این روند تشدید شد تا جایی که در روز حضور محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در مجلس، رفتارها عملا به توهین …
نایب رییس مجلس: طرح ۲۳۰ سوال از وزرا در مجلس
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / سوال مجلس از وزرا / طرح از وزرا / مجلس / نایب رییس مجلس
نایب رییس مجلس: طرح ۲۳۰ سوال از وزرا در مجلس
شفقنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی از طرح ۲۳۰ سوال از سوی نمایندگان از وزرا و ارجاع آنها به کمیسیون های تخصصی مجلس به منظور رسیدگی خبر داد. ایسنا نوشت: محمدحسن آصفری در تذکری شفاهی با استناد به ماده ۲۰۷...
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / طرح سوال از رئیس جمهور / محمدحسن آصفری
آصفری: سوال از رئیس جمهور در دستور کار قرار گیرد
به گزارش خانه ملت، محمدحسن آصفری در نشست علنی امروز (یکشنبه، 29 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده (210) آیین‌نامه داخلی مجلس و بر اساس اصل (88) قانون اساسی اظهار کرد: در صورتی که حداقل یک چهارم کل نمایندگان بخواهند در خصوص یک یا چند وظیفه رئیس جمهور سوال مطرح کنند بایستی سوال یا سوالات خود را به صورت روشن و مختصر همگی امضا و به رئیس مجلس تقدیم کنند.
دولت و مجلس جلسه‌ای درباره مشکلات اقتصادی برگزار کنند
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / محمدحسن آصفری / مجلس / مجلس شورای اسلامی / اقتصاد / قیمت کالاها
دولت و مجلس جلسه‌ای درباره مشکلات اقتصادی برگزار کنند
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است جلسه مشترکی بین دولت و مجلس برای بررسی علت مشکلات اقتصادی برگزار شود.
آصفری: مجلس برای دلار ۲۳ هزار تومانی چه کار خواهد کرد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / محمدحسن آصفری / دلار
آصفری: مجلس برای دلار ۲۳ هزار تومانی چه کار خواهد کرد؟
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اقدام مجلس با توجه به قیمت ۲۳ هزار تومانی دلار تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
وظیفه داشتم به دفتر رهبری گزارش دهم
اختلاف ادامه دارد. نماینده جنجالی روایت دیگری از اختلاف با وزیر امور خارجه را مطرح و از اقدامات خود دفاع کرده است. روزی که محمدجواد ظریف در قامت وزیر امور خارجه به مجلس یازدهم رفت و با برخورد تند و تیز ساکنان جدید پارلمان مواجه شد، محمدحسن آصفری، نماینده نزدیک به جبهه پایداری با تذکری از ظریف گلایه کرد که چرا در سفرهای خارجی دستگاه دیپلماسی جای نماینده‌های مجلس خالی است و اعتراض کرد که در جریان مذاکرات هسته‌ای هم هیچ ‌کدام از نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس همراه هیات مذاکره‌کننده نبوده‌‌اند. این اعتراض فردای همان روز در نشست مدیران ارشد وزارت خارجه با معاون اول رییس‌جمهوری از سوی ظریف پاسخ داده‌ شد و ظریف گفت اظهارات همین نماینده معترض باعث شده که …
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
پاسخ‌های روحانی قانع کننده نباشد به استیضاح او فکر می‌کنیم
حتی اگر یک روز از عمر این دولت باقیمانده و مجلس احساس کند استیضاح باید انجام شود قطعا این کار انجام خواهد شدآفتاب یزد ـ رضا بردستانی: یک نماینده ی مجلس یازدهم در گفت و گویی کوتاه با آفتاب یزد ضمن تاکید بر سوال از حسن روحانی در محورهای پنج گانه و اصرار مجلس برای کمک به دولت و نه ایجاد مانع گفت:« هیچ تسامحی برای رسیدن به پاسخ سوالاتی که مطرح شده نشان نخواهیم داد زیرا گرانی کالاها و خدمات به ویژه ارز و سکه در حوزه ی وزرا نیست و چون نمی‌توانیم رئیس کل بانک مرکزی را به مجلس بکشانیم و اساساً این گونه مسائل را در حوزه ی شخص رئیس قوه ی مجریه می‌دانیم نه وزرا و دیگرِ مسئولان، فلذا همچنان به دنبال طرح سوال هستیم و اگر آقای روحانی نخواسته باشد به سوالات پاسخ دهد یا نتواند مجلس را با پاسخ‌هایی که ارائه می‌کند، …
نماینده‌ای که خودش را لو داد؛ من خودم اطلاعاتی ام
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / محمد جواد ظریف / وزیر خارجه / محمد حسن آصفری / نماینده سابق مجلس / مجلس شورای اسلامی
نماینده‌ای که خودش را لو داد؛ من خودم اطلاعاتی ام
محمدحسن آصفری، نماینده مجلس نهم و یازدهم مجلس، به سخنان ظریف واکنش نشان داد و گفت: بنده به‌قدر کافی کار اطلاعاتی و امنیتی انجام داده‌ام که بدانم کدام خبر سری است و کدام خبر غیرسری. آقای ظریف بهتر است کم‌کاری‌ها و عدم پیگیری‌های مطالبات بحق مردم را در حوزه دورزدن تحریم‌ها بهانه نکنند.
کدام نماینده مجلس از کارهای اطلاعاتی و امنیتی‌اش پرده برداشت؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / محمدحسن آصفری / نماینده مجلس
کدام نماینده مجلس از کارهای اطلاعاتی و امنیتی‌اش پرده برداشت؟
محمدحسن آصفری، نماینده مجلس نهم و یازدهم مجلس، به سخنان ظریف واکنش نشان داده و با اشاره به اظهارات محمدجواد ظریف که گفته بود یکی از نمایندگان محتوای محرمانه یکی از جلسات را به بیرون درز داده است، سوابق خود را لو داد.
نماینده ای که اطلاعات سری دیدار ظریف و پوتین را علنی کرد، کیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
نماینده ای که اطلاعات سری دیدار ظریف و پوتین را علنی کرد، کیست؟
 محمدحسن آصفری، نماینده مجلس نهم و یازدهم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که در بین مدیران وزارت امور خارجه و با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد گفت: آقای ظریف متاسفانه فراموش کردند. این مذاکرات ضبط شده و می توانند ایشان سند آن را ارائه کنند.
انتقاد آصفری از بی اطلاعی مجلس از جزئیات قرارداد ۲۵ ساله با چین
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / محمدحسن آصفری
انتقاد آصفری از بی اطلاعی مجلس از جزئیات قرارداد ۲۵ ساله با چین
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از در جریان قرار نگرفتن مجلس در رابطه با قرارداد ۲۵ ساله با چین انتقاد کرد و خواستار دریافت اطلاعات از دولت در خصوص این قرارداد شد.
مجلس باید در جریان قرارداد ایران با چین باشد
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / محمدحسن آصفری / مجلس شورای اسلامی / برجام / چین / وزارت امور خارجه ایران
مجلس باید در جریان قرارداد ایران با چین باشد
نماینده مردم اراک در مجلس گفت: مجلس از بندهای قرارداد ۲۵ ساله با چین خبر ندارد و باید در جریان این مسئله قرار گیرد.
نماینده مجلس خطاب به وزیر ارتباطات: اجازه می‌دهید فرزندتان به اینستاگرام دسترسی داشته باشد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / آسیب های فضای مجازی / محمدجواد آذری جهرمی / محمدحسن آصفری
نماینده مجلس خطاب به وزیر ارتباطات: اجازه می‌دهید فرزندتان به اینستاگرام دسترسی داشته باشد؟
به گزارش فارس، محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جریان ارائه گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: خردادماه امسال طرحی با عنوان هر ایرانی یک تلویزیون اینترنتی از سوی وزارتخانه ارتباطات مطرح و وارد فاز اجرایی شد، براساس قانون اساسی نظارت بر عملکرد هرگونه رسانه فراگیر از شئون اختصاصی حاکمیت و از طریق سازمان صدا و سیما است که مسئول صدا و سیما را مقام معظم رهبری انتخاب می کند لذا وظیفه تعیین مقررات در این حوزه ارتباطی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست و این وزارتخانه حق ورود به محتوا و مقررات را ندارد.
راه اندازی تلویزیون اینترنتی وظیفه وزارت ارتباطات نیست
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / احمد مرادی / مجلس شورای اسلامی / سازمان صداوسیما / اینستاگرام / تلویزیون اینترنتی / محمدحسن آصفری / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
راه اندازی تلویزیون اینترنتی وظیفه وزارت ارتباطات نیست
نماینده مردم اراک در مجلس گفت: راه اندازی تلویزیون اینترنتی در حیطه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست.
وزارت خارجه برای آزادی زندانیان ایرانی فعال‌تر باشد/ حقوق شهروندی در آمریکا ارزشی ندارد
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / محمدحسن آصفری / مجلس شورای اسلامی / ایالات متحده آمریکا / وزارت خارجه
وزارت خارجه برای آزادی زندانیان ایرانی فعال‌تر باشد/ حقوق شهروندی در آمریکا ارزشی ندارد
نماینده مردم اراک در مجلس گفت: دستگاه دیپلماسی باید در پیگیری حقوق اتباع ایرانی در خارج از کشور، به ویژه کسانی که بدون دلیل بازداشت هستند، فعال‌تر باشد.
وزرای اقتصادی برنامه‌های خود برای «جهش تولید» را ارائه کنند
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / مجلس / محمدحسن آصفری / مجلس شورای اسلامی
وزرای اقتصادی برنامه‌های خود برای «جهش تولید» را ارائه کنند
نماینده مردم اراک در مجلس گفت: وزرای اقتصادی باید برنامه های خود برای «جهش تولید» را به مجلس ارائه کنند.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
رایزنی‌های مجازی اصولگرایان برای کرسی‌های هیئت رئیسه مجلس یازدهم
یک منتخب مجلس یازدهم می‌گوید: به دلیل شیوع ویروس کرونا منتخبان در فضای مجازی مشغول گفت‏وگو هستند تا توافقات درباره انتخاب رئیس و هیئت رئیسه قبل از تشکیل مجلس نهایی شود.به گزارش خبرآنلاین، محمدحسن آصفری، با اشاره به اختلافات گروه‌های سیاسی اصولگرا درخصوص نحوه انتخاب رئیس مجلس آینده، می‌گوید: البته که این اختلافات در انتخاب رئیس و اعضای هییت رئیسه بی‌اثر نخواهد بود اما تلاش مجلس یازدهم بر این است که هیئت رئیسه مجلس و کمیسیون‌های چهره‌های قوی انتخاب شوند و از همه ظرفیت‌ها برای کارآمدی استفاده شود اما مطمئنا اختلافاتی که قبل از برگزاری انتخابات وجود داشته به هیچ وجه اثرات خود را بر عملکرد مجلس نخواهد گذاشت.وی ادامه می‌دهد: اختلافات باید به رفاقت تبدیل شود چون امید امروز مردم کشور، مجلس یازدهم است …
محمدحسن آصفری: مجلس آینده تک فراکسیونی نخواهد بود/ تنها گذشت می‌تواند مانع چندفراکسیونی شدن نیروهای انقلاب شود/ برخوردهای اشتباه شورای ائتلاف را در مجلس اصلاح می‌کنیم
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
محمدحسن آصفری: مجلس آینده تک فراکسیونی نخواهد بود/ تنها گذشت می‌تواند مانع چندفراکسیونی شدن نیروهای انقلاب شود/ برخوردهای اشتباه شورای ائتلاف را در مجلس اصلاح می‌کنیم
ناکارآمدی مجلس مردم را گلایه‌مند کرد/ جامعه از جناح‌بازی خسته است
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / مجلس یازدهم / محمدحسن آصفری / انتخابات 98
ناکارآمدی مجلس مردم را گلایه‌مند کرد/ جامعه از جناح‌بازی خسته است
منتخب مردم در مجلس یازدهم گفت: پیام انتخاب مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی این بود که مردم دیگر از جناح بازی‌ها و خط بازی‌ها خسته شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۳
آصفری: چرا مؤتلفه، پایداری و نیروهای قالیباف به شورای وحدت نپیوستند؟
محمدحسن آصفری، فعال سیاسی اصولگرا گفت: بخشی از اصولگرایان تحت عنوان شورای وحدت به دنبال جذب تمام نیروهای اصولگرا هستند؛ این درحالی است که هنوز بخش مهمی از اصولگرایان مانند نیروهای مؤتلفه، پایداری، نیروهای مرتبط با آقای قالیباف و... با این شورا همراه نشده‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •