جمعه, ۲۰ تیر, ۱۳۹۹ / 10 July, 2020
مذاکرات آستانه
۳۳ ساعت قبل / آمریکا و کره شمالی / کره شمالی
واشنگتن: مایل به از سرگیری مذاکرات با کره‌شمالی هستیم!
به گزارش مهر به نقل از نشریه هیل وابسته به کنگره آمریگا، «استفان بیگون» ( Stephen Biegun) معاون وزارت خارجه آمریکا و نماینده این کشور در مذاکرات با کره شمالی امروز چهارشنبه در تلاش برای ترمیم وجهه کاخ‌سفید در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ادعا کرد که کشورش مایل به از سرگیری مذاکرات با کره شمالی است!
۴ روز قبل
انعقاد 49قرارداد با سرمایه گذاران در  شهرک صنعتی خرامه
در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در شهرستان خرامه برگزارشد مسائل و مشکلات واحد های تولیدی و صنعتی ،بررسی ورسیدگی شد.به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس در این جلسه که به ریاست بمعاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس برگزارشد مسائل و مشکلات بخش تولید وصنعت شهرستان بررسی و تصمیماتی جهت رفع مشکلات اتخاذشد.همچنین اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان،با حضور در شهرک صنعتی خرامه از دو واحد صنعتی در آستانه راه اندازی که دچار مشکلات تامین منابع مالی و سرمایه درگردش بودند بازدید و بر لزوم تسریع در راه اندازی این واحد ها تاکید کردند.مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این بازدید از انعقاد 49قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در این شهرک صنعتی خبرداد.احد فتوحی با اشاره به فراهم …
افزایش فشارهای مقامات پاکستانی برای اخراج اجباری پناهندگان افغان
۵ روز قبل
افزایش فشارهای مقامات پاکستانی برای اخراج اجباری پناهندگان افغان
در حالی که دولت افغانستان در آستانه مذاکرات بین‌الافغانی قرار دارد، مقامات پاکستانی در ایالت سند فشارها برای اخراج اجباری پناهندگان افغان را افزایش داده‌اند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
در بیانیه اجلاس مجازی فوق‌العاده کشورهای ضامن صلح آستانه، از سوی ایران، روسیه و ترکیه مطرح شد
تعهد قوی تهران، مسکو و آنکارا به استقلال و تمامیت ارضی سوریهرئیس جمهوری ایران قانون سزار را غیرانسانی و یک تروریسم اقتصادی خواند و تاکید کرد: این اقدامات نامشروع و غیرانسانی رژیم آمریکا هیچ خللی در اراده ملت‫های دوست با سوریه ایجاد نمی‌کند.حجت‫الاسلام و‫المسلمین حسن روحانی طی سخنانی در اجلاس فوق‫العاده روسای جمهوری کشورهای ضامن صلح آستانه ایران، روسیه و ترکیه که به میزبانی تهران برگزار شد، با بیان اینکه تعیین سرنوشت سوریه تنها به دست مردم این کشور و بدون مداخله خارجی ممکن است، اظهار کرد: امروز در حالی این نشست را برگزار می‌کنیم که مردم جهان با پاندمی ویروس کرونا مواجه هستند و مردم سوریه هم از این قاعده مستثنی نیستند.به گزارش ایسنا، وی افزود: از آن روز که چنین اتفاقی افتاد تلاش برای تسکین آلام …
تعهد قوی ایران، روسیه و ترکیه به حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / مذاکرات آستانه / نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه / سوریه / حسن روحانی / پوتین / رجب طیب اردوغان
تعهد قوی ایران، روسیه و ترکیه به حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه
روسای جمهوری اسلامی ایران ، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه در یک بیانیه مشترک بر تعهد قوی خود به حاکمیت ، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه و همچنین به اهداف و اصول منشور ملل متحد تاکید کردند.
تماشا کنید: مذاکرات مجازی! / ۸ نکته درمورد مذاکرات آستانه و نشست ویدئویی روحانی، پوتین و اردوغان
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
تماشا کنید: مذاکرات مجازی! / ۸ نکته درمورد مذاکرات آستانه و نشست ویدئویی روحانی، پوتین و اردوغان
نشست مجازی مذاکرات آستانه به صورت ویدیو کنفرانسی میان روسیه و ترکیه و ایران در حال برگزاری است.
قانون سزار غیرانسانی و یک تروریسم اقتصادی است/نیروهای آمریکایی زودتر از منطقه و سوریه خارج شوند
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / رئیس جمهور / مذاکرات آستانه / سوریه / حسن روحانی
قانون سزار غیرانسانی و یک تروریسم اقتصادی است/نیروهای آمریکایی زودتر از منطقه و سوریه خارج شوند
رییس جمهور ایران قانون سزار را غیرانسانی و یک تروریسم اقتصادی خواند و تاکید کرد: این اقدامات نامشروع و غیر انسانی رژیم آمریکا هیچ خللی در اراده ملت های دوست با سوریه ایجاد نمی‌کند.
اجلاس فوق‌العاده سران روند آستانه آغاز شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / مذاکرات آستانه / کشورهای ایران ، روسیه و ترکیه
اجلاس فوق‌العاده سران روند آستانه آغاز شد
اجلاس فوق العاده سران روند آستانه ظهر امروز (چهارشنبه - ۱۱ تیر) به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
روحانی در پنج نشست قبلی آستانه به اردوغان و پوتین چه گفت؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / ایران، روسیه و ترکیه / روحانی و اردوغان / روحانی و پوتین / نشست آستانه
روحانی در پنج نشست قبلی آستانه به اردوغان و پوتین چه گفت؟
فارس نوشت: اولین نشست سه‌جانبه ایران، روسیه و ترکیه به میزبانی سوچی اول آذرماه‌ ۱۳۹۶ برگزار شد. این نشست با هدف بررسی روند و نتایج مذاکرات آستانه و آغاز فرآیندهای سیاسی داخلی در سوریه برگزار شد. این نشست در راستای موفقیت‌های بدست آمده در مبارزه با تروریسم تکفیری داعش در سوریه، بررسی قدم‌های آتی برای ثبات بلند مدت اوضاع در این کشور، در این اجلاس مورد بحث و تبادل نظر سران ایران، روسیه و ترکیه قرار گرفت.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / مذاکرات آستانه / علی‌اصغر خاجی / روسیه / ترکیه
نشست مجازی کشورهای عضو روند آستانه برگزار شد
نشست سه‌جانبه مجازی هیأت‌های کشورهای ضامن روند آستانه به منظور تهیه پیش‌نویس بیانیه سران و به ریاست دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان برگزار شد.
کرملین: روحانی، پوتین و اردوغان فردا نشست سه جانبه مجازی خواهند داشت
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
کرملین: روحانی، پوتین و اردوغان فردا نشست سه جانبه مجازی خواهند داشت
سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد مذاکرات سه جانبه روحانی، پوتین و اردوغان در چارچوب روند آستانه درباره سوریه فردا از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود. ‎
هوک در آستانه نشست شورای امنیت درباره ایران به سراغ امارات رفت
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / امارات متحده عربی / ایالات متحده آمریکا / برایان هوک
هوک در آستانه نشست شورای امنیت درباره ایران به سراغ امارات رفت
ایسنا نوشت: وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای به محورهای مذاکرات نماینده ویژه این کشور در امور ایران با مقامات امارت متحده عربی پرداخت.
دور تازه سفرهای منطقه‌ای خلیلزاد در آستانه مذاکرات بین‌الافغانی
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
دور تازه سفرهای منطقه‌ای خلیلزاد در آستانه مذاکرات بین‌الافغانی
نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در آستانه آغاز مذاکرات بین‌الافغانی در دور تازه سفرهایش به پاکستان، قطر و ازبکستان سفر می‌کند.
تشدید درگیری‌ها در 15 ولایت در آستانه مذاکرات طالبان و دولت افغانستان
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / اخبار "افغانستان" / طالبان
تشدید درگیری‌ها در 15 ولایت در آستانه مذاکرات طالبان و دولت افغانستان
در حالی که انتظار می‌رود مذاکرات بین‌الافغانی در اواسط جولای آغاز شود درگیری‌ها در 15 ولایت افغانستان تشدید شده است.
تلاش برای فاصله گرفتن از فاز نظامی در مذاکرات آستانه | شهادت سردار سلیمانی امتیازی ناروا به تروریست‌ها بود
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تلاش برای فاصله گرفتن از فاز نظامی در مذاکرات آستانه | شهادت سردار سلیمانی امتیازی ناروا به تروریست‌ها بود
حمیدرضا دهقانی‌پوده، دستیار وزیر خارجه و مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه کشورمان از جزییات جاری در پرونده سوریه و تلاش‌ کشورهای عضو ابتکار آستانه برای فاصله گرفتن از فاز نظامی و ورود پرونده به فاز سیاسی سخن می‌گوید.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
شکاف جهان واقعی است و ما شاهد تعمیق آن هستیم
دبیرکل سازمان ملل گفت: بزرگترین دستاورد این نهاد بین‌المللی با نزدیک شدن به هفتاد و پنجمین سالروز تشکیل آن، این است که از زمان جنگ جهانی دوم مهم‫ترین قدرت‌های جهانی با یکدیگر جنگ نکرده‌اند و از وقوع جنگ هسته‌ای جلوگیری شده است. او گفت بزرگ‫ترین ناکامی آن ناتوانی‌اش در جلوگیری از اشاعه درگیری‌های متوسط و کوچک بوده است. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در مصاحبه با آسوشیتدپرس در آستانه سالروز امضای منشور این نهاد به سال ۱۹۴۵ در سان فرانسیسکو گفت، حتی در دوران «رویارویی بزرگ» میان اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده و با تمام مشکلاتی که امروز در جهان وجود دارد «ما رویارویی مهمی در میان قدرت‌های بزرگ نداریم». اما گوترش گفت، بزرگ‫ترین ناامیدی او به عنوان دبیرکل سازمان ملل متحد، درد و رنج بیشماری است …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
تداوم رابطه فرسایشی
ابراز تمایل روسای جمهور امریکا و ونزوئلا برای مذاکره اتفاقی است که باعث شده گمانه‌زنی‌های زیادی در این زمینه پدید آید و حتی صحبت‌هایی پیرامون احتمال توافق میان واشنگتن و کاراکاس مطرح شود که به نظر چندان محتمل نیست. دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات متحده نیاز دارد در آستانه انتخابات ماه نوامبر دستاوردی برای خود مهیا کند و به همین دلیل مرتبا برای مذاکره در هر زمینه‌ای با کشورهای مختلف اعلام آمادگی می‌کند. این در حالی است که شواهد موجود نشان می‌دهد شرایط مورد نیاز برای حصول یک توافق میان دو کشور ایالات متحده و ونزوئلا فراهم نیست و  دو طرف آمادگی پذیرش شرایط یکدیگر را ندارند. این عدم آمادگی را در عقب‌نشینی دونالد ترامپ پس از پخش شدن مصاحبه نیز می‌توان …
آقای کمیسر در مسیر تضعیف تجارت اروپا
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
آقای کمیسر در مسیر تضعیف تجارت اروپا
اروپا در آستانه یک جنگ تجاری فراآتلانتیکی است؛ آن هم درست در زمانی که مسوول تجاری آن به دلیل تضاد منافع در موضع ضعف قرار دارد. فیل هوگان، کمیسر ارشد تجاری اتحادیه اروپا که مذاکره‌کننده اصلی با آمریکاست از تمایل خود برای تکیه بر کرسی ریاست سازمان تجارت جهانی خبر داده است؛ اظهارنظری که موجب ابراز نگرانی بسیاری از دیپلمات‌های اروپایی از تاثیر این تصمیم بر تضعیف موضع اروپا در مذاکرات و سیاست‌های تجاری آن شده است.
در آستانه رسیدن به توافق نهایی/  مسی و فداکاری بزرگ در مذاکرات تمدید با بارسا
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / بارسلونا / لیونل مسی / جوزپ ماریا بارتومئو (مدیرعامل)
در آستانه رسیدن به توافق نهایی/ مسی و فداکاری بزرگ در مذاکرات تمدید با بارسا
مذاکرات تمدید قرارداد بین بارسا و لیونل مسی مدتی است شروع شده و فوق ستاره آرژانتینی در این گفت و گوها حاضر به یک فداکاری بزرگ شده است.
فقط رییس کارخانه درست حدس زده بود /  رابطه‌ای که سرنوشت سپاهان و پرسپولیس را عوض کرد!
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / برانکو ایوانکوویچ (سرمربی) / فولادمبارکه سپاهان
فقط رییس کارخانه درست حدس زده بود / رابطه‌ای که سرنوشت سپاهان و پرسپولیس را عوض کرد!
مدیران سپاهان بعد از مذاکرات فشرده در آستانه انتخاب برانکو ایوانکوویچ بودند که او با یک عذر عجیب از پذیرش پیشنهاد اصفهانی‎‌ها سرباز زد. 
آیا ترکیب تیم مذاکره کننده طالبان تغییر می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / طالبان
آیا ترکیب تیم مذاکره کننده طالبان تغییر می‌کند؟
نشریه پاکستانی گزارش داد که شورای سران طالبان در آستانه مذاکرات بین‌الافغانی، تغییر در تیم مذاکره کننده این گروه و حتی ایجاد یک تیم جدید را بررسی می‌کند.
ظریف: اروپا تاکنون نتوانسته‌ در برابر آمریکا سیاست مستقلی را دنبال کند
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / محمدجواد ظریف / ایران و روسیه / مذاکرات آستانه / شورای حکام آژانس / شورای امنیت / تحریم تسلیحاتی ایران / سیاست‌های ترامپ در برابر ایران
ظریف: اروپا تاکنون نتوانسته‌ در برابر آمریکا سیاست مستقلی را دنبال کند
وزیر امور خارجه کشورمان در آغاز سفرش به مسکو برای رایزنی با مقامات این کشور موضع کشورمان را با توجه به روابط ایران و روسیه درباره برخی رخدادهای جاری بین‌المللی و منطقه‌ای بیان کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
عدم پذیرش تحریم‌های یکجانبه ایران از سوی ترکیه
محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران که به منظور دیدار و گفت‫و‫گو با همتای ترکیه‌ای خود به استانبول سفر کرده است، در پیامی توئیتری درخصوص این سفر نوشت: مذاکرات سازنده‌ای با دوستم مولود چاووش اوغلو و دیگر مقامات ارشد استانبول داشتم. تبادلات نظر کامل انجام شده و تصمیماتی مفید درباره همکاری‌های دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و جهانی انجام شد. رایزنی‌های دقیق لازم‌الاجرا هستند. مقصد بعدی مسکو است. همسایگان همواره اولویت ما بوده‌اند.‬‬در همین راستا، ظریف روز گذشته در نشست مشترک خبری با مولود چاووش اوغلو خاطرنشان کرد: ما و ترکیه توانستیم از بحران کرونا عبور کنیم و تهران آماده همکاری با کادرهای پزشکی ترکیه است. از مهم‫ترین مسائلی که در رابطه با آن رایزنی کردیم مسئله از سرگیری تجارت میان دو کشور است اما این مساله …
لیبی روی میز مذاکره روسیه و ترکیه
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
لیبی روی میز مذاکره روسیه و ترکیه
وزیر امور خارجه و وزیر دفاع روسیه بنا بود روز گذشته با همتایان ترک خود در استانبول بر سر بحران لیبی و سوریه به مذاکره نشینند. وزیر امور خارجه ایران نیز راهی ترکیه شد تا اعضای مذاکرات آستانه، بار دیگر تحولات خاورمیانه را به بحث بگذارند. گرچه سفر رهبران روس در آخرین لحظات به تعویق افتاد اما در گفتگو با الیاس واحدی، کارشناس مسائل ترکیه، از تلاش‌های آنکارا و مسکو برای تکرار مذاکرات آستانه در صحنه لیبی سخن گفتیم.
موسوی: آژانس قدر همکاری‌های ایران را بداند/ تصمیم غیرسازنده، با واکنش درخور ایران مواجه می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / سید عباس موسوی / آژانس بین‌المللی انرژی اتمی / مذاکرات آستانه
موسوی: آژانس قدر همکاری‌های ایران را بداند/ تصمیم غیرسازنده، با واکنش درخور ایران مواجه می‌شود
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان تاکید کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی قدر همکاری‌های ایران را بداند. تصمیم غیرسازنده آژانس با واکنش درخور ایران مواجه می‌شود.
پارلمان عراق: هیچ بازگشتی در تصمیم اخراج آمریکایی‌ها مورد قبول نیست
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / عراق / ایالات متحده آمریکا
پارلمان عراق: هیچ بازگشتی در تصمیم اخراج آمریکایی‌ها مورد قبول نیست
تسنیم نوشت: کمیته امنیت و دفاع پارلمان در آستانه مذاکرات استراتژیک بغداد و واشنگتن تاکید کرد که هیچ بازگشتی در تصمیم اخراج آمریکایی‌ها نیست و تیم عراقی در مذاکرات باید متعهد به آن باشد.
عراق|کمیته امنیت و دفاع پارلمان: مصوبه اخراج آمریکایی‌ها برگشت‌ناپذیر است
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / اخبار "عراق"
عراق|کمیته امنیت و دفاع پارلمان: مصوبه اخراج آمریکایی‌ها برگشت‌ناپذیر است
کمیته امنیت و دفاع پارلمان در آستانه مذاکرات استراتژیک بغداد و واشنگتن تاکید کرد که هیچ بازگشتی در تصمیم اخراج آمریکایی‌ها نیست و تیم عراقی در مذاکرات باید متعهد به آن باشد.
عراق| مشاور الکاظمی: مذاکرات با واشنگتن باید شامل دستور کار اخراج آمریکایی‌ها باشد
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / اخبار "عراق"
عراق| مشاور الکاظمی: مذاکرات با واشنگتن باید شامل دستور کار اخراج آمریکایی‌ها باشد
مشاور نخست وزیری عراق در آستانه مذاکرات استراتژیک بغداد و واشنگتن ابراز داشت که این مذاکرات باید شامل دستور کار اخراج آمریکایی‌ها باشد.
عراق| پیام مهم العامری برای تیم عراقی در آستانه مذاکره با آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / اخبار "عراق"
عراق| پیام مهم العامری برای تیم عراقی در آستانه مذاکره با آمریکا
هادی العامری در آستانه مذاکرات استراتژیک بغداد و واشنگتن پیام مهمی برای تیم مذاکره‌کننده عراقی فرستاد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
نیروهای آمریکا از عراق خارج شوند
رهبر جریان صدر اعلام کرد: آمریکا می‌خواهد سیطره خود را بر کل جهان تقویت کند تا کل جهان آنطور که تعبیر می‌کنند برای آن مثل "دهکده‌ای" باشد. می‌توانیم اینجا از اصطلاح "دهکده" (روستای کوچک) یا اصطلاح "جهانی سازی" این گونه استنباط کنیم که هر چیزی حتی تصمیم‌گیری‌ها جهانی شوند و به تبع آن همه به آنچه یک شخص یا دولت ابرقدرت مشخصی انجام می‌دهد،‌ تن دهند. به گزارش خبرگزاری المعلومه، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر طی سخنرانی در یکی از خطبه‌هایش در مسجد کوفه در آستانه آغاز مذاکرات استراتژیک آمریکا و بغداد درباره آینده نیروهای آمریکایی در این کشور و چارچوب روابط دو جانبه تاکید کرد: در این جا می‌خواهم بگویم که آمریکا ولو جزئی در این مساله موفق شده به طوریکه در تعاملاتش با کشورها (دهکده) تاثیر گذاشته با این گمان …
با درج اطلاعات غلط منتظر سه سال محرومیت در ثبت نام خودرو باشید/ واکنش مقام مسئول به خبر مفت‌خری سهام عدالت توسط برخی از بانک‌ها/ سازمان حمایت: تغییر قیمت در بازار حتماً باید با اطلاع قبلی باشد/ واکنش وزیر به مسکن متری ۱۷ میلیون در تهران
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
با درج اطلاعات غلط منتظر سه سال محرومیت در ثبت نام خودرو باشید/ واکنش مقام مسئول به خبر مفت‌خری سهام عدالت توسط برخی از بانک‌ها/ سازمان حمایت: تغییر قیمت در بازار حتماً باید با اطلاع قبلی باشد/ واکنش وزیر …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس تهران سبزپوش شد، مردم برای فعالیت در بازار سرمایه با کارشناسان مشورت کنند، دلار در صرافی‌های بانکی ۳۰ تومان ارزان شد، قیمت انواع سکه در بازار امروز، تاثیر اعتراضات آمریکا بر قیمت طلا، کاهش قیمت نفت در آستانه مذاکرات اوپک پلاس و احتمال تمدید تا دو ماهه «توافق کاهش تولید» را در بر دارد.
کاهش قیمت نفت در آستانه مذاکرات اوپک پلاس
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
کاهش قیمت نفت در آستانه مذاکرات اوپک پلاس
قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی با اقدام معامله گران برای سودگیری از رشد قیمت‌ها همزمان با رایزنی اعضای اوپک پلاس برای تمدید کاهش تولید به میزان فعلی، کاهش پیدا کرد.
اروپا انگلیس را به برگزیت بدون توافق تهدید کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / مذاکرات برگزیت
اروپا انگلیس را به برگزیت بدون توافق تهدید کرد
مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در دوران پسا برگزیت در آستانه دور چهارم مذاکرات با انگلیس ضمن انتقاد به مواضع لندن این کشور را به برگزیت بدون توافق تهدید کرد.
جزئیات مذاکرات راهبردی آمریکا و عراق اعلام شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / عراق / ایالات متحده آمریکا
جزئیات مذاکرات راهبردی آمریکا و عراق اعلام شد
ایسنا نوشت: در آستانه برگزاری مذاکرات استراتژیک میان آمریکا و بغداد، سفیر آمریکا امروز (یکشنبه) جزئیات این مذاکرات را فاش کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
افشای جزئیات مذاکرات استراتژیک میان بغداد و واشنگتن
در آستانه برگزاری مذاکرات استراتژیک میان آمریکا و بغداد، سفیر آمریکا امروز (یکشنبه) جزئیات این مذاکرات را فاش کرد.
جدال انگلیس و اتحادیه اروپا در آستانه مذاکرات سرنوشت‌ساز پسابرگزیت
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / اتحادیه اروپا / برگزیت / بوریس جانسون / انگلستان
جدال انگلیس و اتحادیه اروپا در آستانه مذاکرات سرنوشت‌ساز پسابرگزیت
لندن– ایرنا– جدال لفظی میان نمایندگان انگلیس و اتحادیه اروپا در آستانه آخرین دور مذاکرات پسابرگزیت و پیش از برگزاری اجلاس سران اروپا بالا گرفته و دو طرف یکدیگر را به مانع‌تراشی برای رسیدن به توافق متهم می‌کنند.
انگلیس با اروپا اتمام حجت کرد
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / برگزیت / انگلیس / اتحادیه اروپایی
انگلیس با اروپا اتمام حجت کرد
ایرنا نوشت: نماینده دولت انگلیس در آستانه آغاز چهارمین دور مذاکرات با اتحادیه اروپا درباره آینده همکاری‌های دوجانبه در دوره پسابرگزیت تصریح کرد که لندن با هرگونه تقاضا برای تمدید مذاکرات مخالفت خواهد کرد.
لندن آب پاکی را درباره مذاکرات پسابرگزیت روی دست اروپایی‌ها ریخت
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / اتحادیه اروپا / برگزیت / انگلستان
لندن آب پاکی را درباره مذاکرات پسابرگزیت روی دست اروپایی‌ها ریخت
لندن – ایرنا – نماینده دولت انگلیس در آستانه آغاز چهارمین دور مذاکرات با اتحادیه اروپا درباره آینده همکاری‌های دوجانبه در دوره پسابرگزیت تصریح کرد که لندن با هرگونه تقاضا برای تمدید مذاکرات مخالفت خواهد کرد.
باقی ماندن حتی یک نظامی آمریکایی در عراق خیانت است
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / نظامیان آمریکایی / عراق / ایالات متحده آمریکا / کتائب سیدالشهداء
باقی ماندن حتی یک نظامی آمریکایی در عراق خیانت است
دبیرکل گروه «کتائب سید الشهداء» عراق در آستانه مذاکرات قریب‌الوقوع بغداد و واشنگتن اعلام کرد که باقی ماندن حتی یک نظامی آمریکایی در عراق خیانت است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
طالبان با قتل‌عام، یک ابرقدرت را از میدان به در کرد!
گروه شبه‌نظامی طالبان در آستانه تحقق یکی از اصلی‌ترین تمایلاتش قرار دارد: خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان. اما آن‌ها برای رسیدن به این مطالبه چندان از ایدئولوژی افراطی خودشان فاصله نگرفته‌اند. روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشته است: یکی از رهبران ارشد شبه‌نظامیان طالبان اذعان دارد که این گروه طی یک دهه گذشته خسارت‌های ویرانگری را از جانب حملات هوایی آمریکا و عملیات‌های دولت کابل متحمل شده است. اما آن تلفات عملا چیزی را در میدان نبرد تغییر نداد؛ طالبان نیروهای کشته شده و مجروح خودش را جایگزین کرد و خشونت مرگباری به راه انداخت. مولوی محمد قیس،‌ رئیس کمیسیون نظامی طالبان در ولایت لغمان می‌گوید: ما این نبرد را به چشم عبادت می‌نگریم. پس اگر یک …
سفیر روسیه در سوریه نماینده ویژه پوتین شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / روسیه / سوریه / ولادیمیر پوتین
سفیر روسیه در سوریه نماینده ویژه پوتین شد
مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری روسیه طبق روال همشگی خود مبنی بر انتصاب افرادی به عنوان نماینده ویژه در موضوعات خاص، الکساندر یفیموف سفیر روسیه در دمشق را به عنوان نماینده ویژه خود در توسعه روابط با سوریه منصوب کرد به عبارت دیگر احتمالا او در آینده در مذاکرات آستانه هیات روسی را رهبری خواهد کرد.
سخنگوی انصارالله یمن: مساله فلسطین قابل معامله نیست
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / یمن / جنبش انصارالله / آسیای غربی / عربستان سعودی / روز قدس / روز جهانی قدس در جهان
سخنگوی انصارالله یمن: مساله فلسطین قابل معامله نیست
تهران - ایرنا - سخنگو و رئیس هیات انصارالله در مذاکرات صلح یمن در آستانه فرارسیدن "روز جهانی قدس" با بیان اینکه فلسطین قابل معالمه نیست و هر کسی که پای آن بایستد، باید خون بدهد و شهید تقدیم کند، اضافه کرد: جنگ علیه یمن، سوریه، عراق و تحریم ایران با مواضع اصولی و افتخارآمیز این کشورها با مساله فلسطین و دشمنی با رژیم صهیونیستی ارتباط دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
ترامپ به دنبال آنارشیسم جهانی است
روز گذشته عباس موسوی در نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی در پاسخ به ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر درخواست محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان از عراق برای میانجی‌گری با ایران با اشاره به اینکه ایران هیچ درخواستی را دریافت نکرده است، گفت: «منطقه ما نیازمند این است که به سمت صلح و ثبات حرکت کند  و اگر آنها به این سمت بروند، ما از این موضوع استقبال می‌کنیم.» سخنگوی وزارت خارجه ایران در ادامه افزود: «رابطه با آمریکا برای این کشورها چیزی جز سوءاستفاده آمریکا از منابع آنها و دوشیدن منابع و ثروت‌های این کشورها به همراه نداشته است. منطقه ما نیازمند آرامش و امنیت است و این امنیت نیز با رایزنی و همکاری کشورهای منطقه حاصل می‌شود.» موسوی در این نشست …
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
شراکت راهبردی به‌رغم اختلافات تاکتیکی
 [یاسمن طاهریان] روز گذشته، حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با تأکید بر اینکه تهران از تمامیت ارضی سوریه قویا دفاع می‌کند، شایعه توافق ایران و روسیه را برای استعفای اسد  بازی رسانه‌ای خواند. امیر عبداللهیان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «دکتر بشار اسد، رئیس‌جمهوری قانونی سوریه و رهبر بزرگ مبارزه با تروریسم تکفیری در جهان عرب است. شایعه توافق ایران و روسیه برای استعفای او، دروغ بزرگ و بازی رسانه‌های آمریکایی- صهیونیستی است.» او در ادامه افزود: «تهران از حاکمیت، وحدت ملی و تمامیت ارضی سوریه قویا حمایت می‌کند.» نزدیک به دو هفته است برخی رسانه‌ها بار دیگر شایعه توافق ایران و روسیه را برای برکناری …
تکذیب ادعای رسانه‌ها مبنی بر تصمیم‌گیری کشورهای ضامن روند آستانه در مورد آینده حکومت  سوریه
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / مذاکرات آستانه / سید عباس موسوی
تکذیب ادعای رسانه‌ها مبنی بر تصمیم‌گیری کشورهای ضامن روند آستانه در مورد آینده حکومت سوریه
سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر تصمیم‌گیری کشورهای ضامن روند آستانه در مورد آینده حکومت سوریه را تکذیب کرد و آن را بی پایه و اساس دانست.
هشدار آلمان درباره شکست مذاکرات پسا برگزیت / هایکو ماس:‌ اگر اوضاع به همین شکل باقی بماند مجبوریم در کنار کرونا با برگزیت هم مقابله کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
هشدار آلمان درباره شکست مذاکرات پسا برگزیت / هایکو ماس:‌ اگر اوضاع به همین شکل باقی بماند مجبوریم در کنار کرونا با برگزیت هم مقابله کنیم
وزیر امور خارجه آلمان در آستانه دور بعدی مذاکرات پسا برگزیت در گفتگو با "آوگسبورگر آلگماینن سایتونگ" درباره شکست مذاکرات درباره آینده مناسبات بین لندن و اتحادیه اروپا هشدار داد. وی این مسئله را نگران کننده دانست که انگلیس همچنان در مسائل اساسی در مذاکرات از دستیابی به توافقی مشترک دور می‌شود.
ستاره منچسترسیتی در آستانه تمدید قرارداد
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / منچسترسیتی
ستاره منچسترسیتی در آستانه تمدید قرارداد
تهران- ایرنا- ستاره بلژیکی باشگاه منچسترسیتی انگلیس آماده آغاز مذاکرات برای تمدید قرار داد است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
علاوی و مالکی در لیست مخالفان!
مهلت ریاست‌جمهوری اعطا شده به مصطفی الکاظمی رو به پایان است و درحالی‌که ناظران متصور بودند الکاظمی از حمایت مشروط اکثر فراکسیون‌های پارلمانی برای دولتش برخوردار است اما دایره مخالفانش در حال گسترش یافتن است. به طوریکه ائتلاف الوطنیه عراق بعد از ائتلاف نوری مالکی اعلام کرد، به دولت او رأی اعتماد نمی‌دهد. به نوشته روزنامه رأی الیوم چاپ لندن، در آستانه برگزاری جلسه پارلمانی به منظور تعیین زمان رای گیری درباره دولت مصطفی الکاظمی ائتلاف الوطنیه به رهبری ایاد علاوی در بیانیه‌ای اعلام کرد: متأسفانه ما شاهد حمایت از خواسته‌های تظاهرکنندگان نبوده‌ایم و مکانیزم انتخاب وزیران مبهم و نامعلوم بوده است. وی با تاکید بر اینکه ائتلافش به دولت مصطفی الکاظمی رأی اعتماد نمی‌دهد …
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
دایره مخالفان دولت الکاظمی گسترده‌تر شد
مهلت ریاست‌جمهوری اعطا شده به مصطفی الکاظمی رو به پایان است و در حالی که ناظران متصور بودند الکاظمی از حمایت مشروط اکثر فراکسیون‌های پارلمانی برای دولتش برخوردار است، اما دایره مخالفانش در حال گسترش یافتن است. به طوری که ائتلاف الوطنیه عراق بعد از ائتلاف نوری مالکی اعلام کرد، به دولت او رای اعتماد نمی‌دهد.به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه رای‌الیوم چاپ لندن، در آستانه برگزاری جلسه پارلمانی به منظور تعیین زمان رای‌گیری درباره دولت مصطفی الکاظمی ائتلاف الوطنیه به رهبری ایاد علاوی، در بیانیه‌ای اعلام کرد: متاسفانه ما شاهد حمایت از خواسته‌های تظاهرکنندگان نبوده‌ایم و مکانیزم انتخاب وزیران مبهم و نامعلوم بوده است.وی با تاکید بر اینکه ائتلافش به دولت مصطفی الکاظمی رای اعتماد نمی‌دهد و جلسه پارلمان را …
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
کلاف سر در گم تشکیل کابینه در عراق
مهلت ریاست‌جمهوری اعطا شده به مصطفی الکاظمی رو به پایان است و درحالی‌که ناظران متصور بودند الکاظمی از حمایت ‏مشروط اکثر فراکسیون‌های پارلمانی برای دولتش برخوردار است اما دایره مخالفانش درحال گسترش یافتن است. به طوری‌که ‏ائتلاف الوطنیه عراق بعد از ائتلاف نوری مالکی اعلام کرد به دولت او رأی اعتماد نمی‌دهد‎. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه رأی الیوم چاپ لندن، در آستانه برگزاری جلسه پارلمانی به منظور تعیین زمان رأی گیری ‏درباره دولت مصطفی الکاظمی ائتلاف الوطنیه به رهبری ایاد علاوی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «متاسفانه ما شاهد حمایت از ‏خواسته‌های تظاهرکنندگان نبوده‌ایم و مکانیزم انتخاب وزیران مبهم و نامعلوم بوده است‎.» او با …
روسیه: ادعای
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
روسیه: ادعای "مرگ" مذاکرات آستانه جعلی بود
نماینده روسیه در شورای امنیت، صحبت‌های شنیده شده برخی نمایندگان کشورهای غربی درباره "مرگ" ترکیب مذاکرات آستانه را جعلی خواند و مذاکرات اخیر وزرای خارجه سه کشور ضامن صلح در سوریه را دلیل بی اساسی این ادعا دانست.
تهران، مسکو و آنکارا برگزاری نشست سه جانبه بعدی در ایران را تأیید کردند
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
تهران، مسکو و آنکارا برگزاری نشست سه جانبه بعدی در ایران را تأیید کردند
مرحله ششم مذاکرات سه جانبه کشورهای ضامن روند آستانه پس از عادی شدن شرایط مربوط به ویروس کرونا، برگزار خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
مذاکرات آستانه امروز برگزار می‌شود
وزارت امور خارجه روسیه خبر داد که مذاکرات سه‌جانبه صلح آستانه در سطح وزیران و درباره سوریه طی یک کنفرانس ویدیویی امروز ۲۲ آوریل (سوم اردیبهشت) برگزار خواهد شد. این اولین بار است که مذاکرات صلح آستانه به صورت ویدیو کنفرانس و از راه دور برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
شروع مذاکرات آستانه از طریق ویدئو کنفرانس
وزارت امور خارجه روسیه تاریخ برگزاری مذاکرات صلح آستانه را که میان وزرای خارجه سه کشور ایران، روسیه و ترکیه برگزار خواهد شد، ۲۲ آوریل اعلام کرد.به گزارش روسی تاس، وزارت امور خارجه روسیه درباره برگزاری مذاکرات وزرای امور خارجه سه کشور ترکیه، روسیه و ایران درباره بحران سوریه به این خبرگزاری اطلاع داد: ما تایید می‌کنیم که مذاکرات سه‌جانبه صلح آستانه در سطح وزیران و درباره سوریه طی یک کنفرانس ویدئویی در تاریخ ۲۲ آوریل (سوم اردیبهشت) برگزار خواهد شد.این اولین بار است که مذاکرات صلح آستانه به صورت ویدئو کنفرانس و از راه دور برگزار می‌شود. آخرین دوره این مذاکرات در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ و در نورالسلطان برگزار شد. دیدار بعدی برای مارس ۲۰۲۰ برنامه‏ریزی‌ شده بود که به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.
گره آستانه باز شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
گره آستانه باز شد
اسماعیل سلطنت‌پور ـ خبرنگار امروز نشست مشترک ایران، روسیه و ترکیه در شرایطی برگزار می‌شود که به‌دلیل شیوع کرونا، وزیران خارجه 3کشور به‌صورت مجازی با هم رایزنی می‌کنند. قرار بود سال گذشته نشستی با حضور ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه و حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران در تهران برگزار شود اما تحولات ادلب، مذاکرات آستانه را متوقف کرد و حتی بیم آن می‌رفت ساختار آستانه فرو بپاشد. وزارت امور خارجه روسیه دیروز تاریخ برگزاری مذاکرات صلح آستانه را که میان وزرای خارجه 3کشور …
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
دیپلماسی
مذاکرات آستانه در سطح وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه امروز برگزار می‌شود وزارت امور خارجه روسیه تاریخ برگزاری مذاکرات صلح آستانه را که میان وزرای خارجه سه کشور ایران، روسیه و ترکیه برگزار خواهد شد، بیست‌ودوم آوریل اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری روسی تاس، وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه درباره برگزاری مذاکرات وزرای امور خارجه سه کشور ترکیه، روسیه و ایران درباره بحران سوریه به این خبرگزاری اطلاع داد: «ما تأیید می‌کنیم که مذاکرات سه‌جانبه صلح آستانه در سطح وزیران و درباره سوریه طی یک کنفرانس ویدیویی در تاریخ بیست‌ودوم آوریل [سوم اردیبهشت] برگزار خواهد شد. این نخستین‌بار است که مذاکرات صلح آستانه به صورت ویدیوکنفرانس و از راه دور برگزار می‌شود. آخرین دوره …
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / مذاکرات آستانه درباره سوریه / نشست آستانه
برگزاری ویدئو کنفرانسی «مذاکرات آستانه» با حضور دیپلماتهای ایران
به گزارش فارس، یک خبرگزاری روسی دوشنبه شب از برگزاری نشست «روند آستانه» در 2 روز دیگر  از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه خبر داد.
سوریه ؛ ‌پرونده‌ای که برای ایران همچنان باز است
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / ایران و سوریه / سفر ظریف به سوریه / محور مقاومت / مذاکرات آستانه
سوریه ؛ ‌پرونده‌ای که برای ایران همچنان باز است
ایران، منطقه و جهان حدود دو ماه نفس گیر و طاقت فرسا همراه با دلهره را پشت سرگذاشته است؛ تهران تا نیمه اسفند سال گذشته در چندین نوبت میزبان هیات های مختلفی بویژه از اروپا بود ولی به یکباره و متاثر از اوج گرفتن کرونا در ایران، و با وجود برنامه ریزیی که برای تداوم سفر مقامات اروپایی به تهران در روزهای پایانی سال صورت گرفته شده بود، دیگر شاهد رفت و آمدی بین دیپلمات های ایرانی و دیگر کشورها نبودیم.
قزاقستان برای میزبانی نشست بعدی مذاکرات آستانه اعلام آمادگی کرد
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / آستانه / سوریه / آسیای غربی
قزاقستان برای میزبانی نشست بعدی مذاکرات آستانه اعلام آمادگی کرد
تهران - ایرنا - قزاقستان برای میزبانی نشست بعدی مذاکرات آستانه برای حل بحران جنگ سوریه اعلام آمادگی کرد.
غول های استانبول مخالف خرید گومیس / آقای گل آسیا در آستانه جدایی از الهلال
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / بافه تمبی گومیس / گالاتاسرای / ترکیه / الهلال عربستان / عربستان
غول های استانبول مخالف خرید گومیس / آقای گل آسیا در آستانه جدایی از الهلال
روند مذاکرات برای تمدید قرارداد آقای گل فرانسوی ACL2019 با الهلال تحت الشعاع زیاده خواهی و کروناویروس به بن بست خورد.
دستیار رییس مجلس بر حفظ توافقات آستانه و سوچی تاکید کرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
دستیار رییس مجلس بر حفظ توافقات آستانه و سوچی تاکید کرد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی بر اهمیت مذاکرات سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه و حفظ توافقات آستانه و سوچی تاکید کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
ترکیه، اروپا و روسیه
سیاست خارجی ترکیه از جمله مداخله در سوریه و گسیل آوارگان به مرزهای یونان با دشواری بسیاری اقتصاد امنیت این کشور و سایر کشورها را درگیر خود کرده است. روسیه و ترکیه هر چند به توافقی درباره آتش‌بس در ادلب و تاکید بر روند حل سیاسی (ترکیه- ایران- روسیه) مبتنی بر مذاکرات آستانه و کمک‌های انسان‌دوستانه دست یافتند، اما مسکو هیچ اعتمادی به اردوغان ندارد. روس‌ها معتقدند که اردوغان بارها عهد‌شکنی کرده است. منظره اتوبوس‌های پناهجویان ساکن ترکیه برای انتقال آنها تا مرز یونان و درگیری آنها با پلیس یونان برای ورود به این کشور همه روزه دیده می‌شود. اردوغان علاوه بر استفاده از آوارگان به عنوان اهرمی برای فشار بر اروپا، در تکاپو برای جذب کمک‌های امریکاست. سفر حولسی آکار …
وزیر خارجه قزاقستان از احتمال تعویق مذاکرات آستانه خبر داد
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / آستانه / سوریه / آسیای غربی
وزیر خارجه قزاقستان از احتمال تعویق مذاکرات آستانه خبر داد
تهران - ایرنا - وزیر خارجه قزاقستان از احتمال به تعویق افتادن زمان مرحله جدید "مذاکرات آستانه" درباره سوریه که قرار بود در شهر "نور سلطان" پایتخت این کشور برگزار شود، خبر داد.
آزمون در آستانه حضور در سری A ایتالیا
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / سری A ایتالیا / سردار آزمون / ناپولی
آزمون در آستانه حضور در سری A ایتالیا
یک رسانه روس از مذاکرات خوب مسئولان باشگاه ناپولی با زنیت برای جذب مهاجم ایرانیشان خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
استقلال در آستانه محرومیت
فوتبال ایران تا سال آینده تعطیل شده اما حواشی استقلال کماکان ادامه دارد. در روزهایی که آبی‌ها سخت در تلاش هستند تا با جپاروف به توافق برسند و جلوی محرومیت از حضور در 2پنجره نقل‌و‌انتقالاتی را بگیرند، حکم 550‌هزار دلاری شکایت شفر هم صادر شده است. این در حالی است که استقلالی‌ها تنها تا فردا صبح مهلت دارند 93‌هزار دلار به جپاروف پرداخت کنند و یا حداقل از او برای پرداخت این مبلغ زمان بگیرند. جالب‌اینکه در مذاکرات ابتدایی،  نمایندگان باشگاه استقلال با وکیل بازیکن ازبکستانی به توافق نرسیده‌اند تا آبی‌ها …
رئیس کمیسیون اروپا از ترکیه خواست مهاجران را بازگرداند
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / رجب طیب اردوغان / اتحادیه اروپا / یونان / مهاجرت / ترکیه / بحران جدید پناهجویان سوری
رئیس کمیسیون اروپا از ترکیه خواست مهاجران را بازگرداند
تهران-ایرنا- اورسلا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا در آستانه مذاکرات ترکیه و اتحادیه اروپا گفت: ترکیه باید مهاجران و پناهجویان را از مرز یونان بازگرداند.
هشدار آلمان به ترکیه درباره سوء استفاده ابزاری از پناهندگان
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
هشدار آلمان به ترکیه درباره سوء استفاده ابزاری از پناهندگان
وزیر امور خارجه آلمان در آستانه سفر اردوغان به بروکسل درباره سوء استفاده ابزاری از پناهندگان در مذاکرات با اتحادیه اروپا به ترکیه هشدار داد.
آیا ایران قربانی بازی ترکیه و روسیه در تحولات سوریه شده است؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / محمود شوری / ایران / روسیه / ترکیه / سوریه / محور آستانه / محور سوچی / آمریکا / ولادیمیر پوتین / رجب طیب اردوغان
آیا ایران قربانی بازی ترکیه و روسیه در تحولات سوریه شده است؟
محمود شوری در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی پیرامون ارزیابی تحکات دیپلماتیک روسیه و ترکیه در خصوص درگیری های ادلب بدون دعوت و حضور از ایران بر این باور است که اگر چه جمهوری اسلامی ایران مذاکرات و گفت‌وگوهای دوجانبه خود را، هم با طرف ترکی و هم با طرف روسی پیرامون تحولات ادلب دارد، اما قطعاً در راستای سوالات شما اگر این تلاش‌ها با حضور جمهوری اسلامی ایران و احیانا نماینده ای از طرف دولت دمشق انجام می شد، نتایج بهتر، ملموس‌تر و صد البته کارآمدتری حاصل می شد و در این صورت این ظن و گمان و سوالی که آیا روسیه و ترکیه به دنبال تضعیف و نابودی محور آستانه و نادیده گرفتن جمهوری اسلامی ایران در تحرکات دیپلماتیک خود هستند، در ذهن شکل نمی‌گرفت.
مذاکرات اوپک پلاس در آستانه شکست |  روسیه تمایلی به کاهش تولید نفت ندارد
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
مذاکرات اوپک پلاس در آستانه شکست | روسیه تمایلی به کاهش تولید نفت ندارد
هنوز هیچ نتیجه‌ای با گذشت بیش از سه ساعت از مذاکرات فشرده اوپک پلاس، به دلیل پافشاری روسیه بر موضع خود و مخالفت با کاهش بیشتر تولید نفت حاصل نشده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
روسیه تمایلی به کاهش بیشتر تولید نفت ندارد / مذاکرات اوپک پلاس در آستانه شکست قرار گرفت
با گذشت بیش از سه ساعت از مذاکرات فشرده اوپک پلاس، به دلیل پافشاری روسیه بر موضع خود و مخالفت با کاهش بیشتر تولید نفت، هنوز هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
فدراسیون و اصلاحات
مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال که قرار بود 25 اسفند 98 برگزار شود و طی آن سکانداران فدراسیون فوتبال ایران را مشخص کند، با ارسال نامه‌ای از سوی بالاترین نهاد اداره‌کننده فوتبال، یعنی فیفا، در آستانه لغو قرار دارد و احتمالا برگزاری این مجمع منوط به اعمال اصلاحات اساسنامه فدراسیون فوتبال خواهد شد. مساله‌ای که باید به آن توجه ویژه‌ای شود، طبق تجربه سال‌های اخیر، اصولا فراهم‌شدن شرایطی برای اعمال اصلاحات در اساسنامه فوتبال کشور که به عنوان مهم‌ترین سند حقوقی فوتبال ایران شناخته می‌شود، به سختی و در فاصله‌های زمانی زیاد فراهم می‌شود؛ فلذا، در اعمال اصلاحات، باید فرصت را غنیمت شمرد و صرفا به چند مورد اشکالاتی که فیفا در نامه اخیر خود، به عنوان نمونه …
معاون وزیر ارتباطات سوریه خواستار مذاکرات مستقیم با ترکیه شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / جنگ پشت دیوارهای ادلب سوریه
معاون وزیر ارتباطات سوریه خواستار مذاکرات مستقیم با ترکیه شد
آنکارا - ایرنا - "بصام ابو عبدالله" معاون وزیر اطلاع رسانی سوریه با تاکید بر اینکه نیروهای ارتش کشورش در استان "ادلب" علیه ترکیه نمی جنگند و با تروریستها در نبرد هستند، خواستار تداوم روند آستانه و مذاکرات مستقیم بین آنکارا و دمشق شد.
پیشنهاد روحانی به پوتین برای برگزاری فوری نشست سران روسیه-ایران-ترکیه
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
پیشنهاد روحانی به پوتین برای برگزاری فوری نشست سران روسیه-ایران-ترکیه
سفیر ایران در روسیه اعلام کرد که رئیس جمهوری ایران در گفت‌وگوی اخیر تلفنی خود با "ولادیمیر پوتین" به وی پیشنهاد کرد تا نشست بعدی سران در قالب مذاکرات آستانه درباره سوریه هر چه سریعتر در تهران برگزار شود.
غنی: دولت افغانستان مطالباتی از طالبان دارد
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / افغانستان / اشرف غنی / طالبان
غنی: دولت افغانستان مطالباتی از طالبان دارد
تهران- ایرنا- "اشرف غنی" رئیس جمهوری افغانستان، در واکنش به تقاضای طالبان برای آزادی 5 هزار نفر زندانی طالبان در آستانه شروع مذاکرات بین افغان ها، گفت: دولت افغان نیز مطالباتی دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •