سه شنبه, ۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 26 May, 2020
هیئت وزیران
۸ ساعت قبل
دود در چشم مردم، سود در جیب دلالان
رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات کشور، با اشاره به تغییر در برخی قوانین بالادستی کنترل دخانیات در فروردین امسال و با بیان اینکه نَسخ ماده ۷۳ قانون برنامه ششم توسعه و ماده ۶۹ قانون الحاق به ضرر کنترل مصرف دخانیات تمام می‌شود، اظهار کرد: تمام تلاش‌مان در سال‌های اخیر ساماندهی مالیات بر دخانیات و کاهش مصرف بود که با این مصوبه هرچه رشته بودیم، پنبه شد.بهزاد ولی‌زاده در خصوص شعار امسال هفته ملی بدون دخانیات، گفت: با توجه به اپیدمی کووید- ۱۹ و ترفندهای صنایع دخانی برای سوءاستفاده از این فرصت برای منافع خود و گسترش بازار مصرف، شعار ملی امسال «محافظت از سلامت عمومی در برابر ترفندهای صنایع دخانی و بیماری کرونا» تعیین شده است.به گزارش ایسنا، وی درباره مالیات بر ارزش افزوده کالاهای دخانی، افزود: در …
ترانزیت بنزین، نفت گاز تا پایان سال جاری ممنوع شد
۲ روز قبل / پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت / وزارت نفت / هیئت وزیران
ترانزیت بنزین، نفت گاز تا پایان سال جاری ممنوع شد
با تصمیم هیئت وزیران، ترانزیت بنزین، نفت گاز و هیدروکربورهای مشابه از قلمروی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای همسایه تا پایان سال ۱۳۹۹ ممنوع شد.
آیین‌نامه اعطای تابعیت ایران به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی تصویب شد
۵ روز قبل / دو تابعیتی / حسن روحانی
آیین‌نامه اعطای تابعیت ایران به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی تصویب شد
ایسنا نوشت: هیئت وزیران در اجرای ماده واحده قانون اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، آیین نامه اجرایی نحوه اعطای تابعیت به افراد مشمول این قانون را تصویب کرد.
افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در انتظار تصویب هیئت وزیران/ واگذاری سهام برای همسان‌سازی حقوق
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / اکبر شوکت / سازمان تامین اجتماعی / افزایش حقوق
افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در انتظار تصویب هیئت وزیران/ واگذاری سهام برای همسان‌سازی حقوق
عضو هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه اعمال افزایش حقوق بازنشستگان در انتظار تصویب هیئت وزیران است گفت: قرار است سهام تعدادی از شرکت‌ها برای همسان‌سازی حقوق به ما واگذار شود.
اولتیماتوم گمرک به واردکنندگان خودرو
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / آمریکا / ایران / گمرک ایران
اولتیماتوم گمرک به واردکنندگان خودرو
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران ، با توضیح درخصوص مصوبۀ ۹۸/۱۱/۲۹ هیئت وزیران برای ترخیص خودروهای دپوشده، آخرین وضعیت ترخیص این خودروها را اعلام کرد.
اولتیماتوم گمرک به واردکنندگان خودرو/ هنوز ۳۷۲۹ خودرو در گمرکات دپو هستند؛ آخرین مهلت ترخیص ساعت ۱۲ امشب
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
اولتیماتوم گمرک به واردکنندگان خودرو/ هنوز ۳۷۲۹ خودرو در گمرکات دپو هستند؛ آخرین مهلت ترخیص ساعت ۱۲ امشب
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران همزمان با آخرین روز از ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات و اتمام مهلت ترخیص این خودروها ، با توضیح درخصوص مصوبۀ ۹۸/۱۱/۲۹ هیئت وزیران برای ترخیص خودرو‌های دپوشده، آخرین وضعیت ترخیص این خودروها را اعلام کرد.
تازه ترین آمار از وضعیت ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات/ چند هزار خودرو هم چنان پشت درب گمرگ مانده اند؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
تازه ترین آمار از وضعیت ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات/ چند هزار خودرو هم چنان پشت درب گمرگ مانده اند؟
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران همزمان با آخرین روز از ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات و اتمام مهلت ترخیص این خودروها، با توضیح درخصوص مصوبۀ ۹۸/۱۱/۲۹ هیئت وزیران برای ترخیص خودرو‌های دپوشده، آخرین وضعیت ترخیص این خودروها را از گمرکات کشور اعلام کرد.
تصاویر | سنت‌شکنی نخست وزیر عراق | الکاظمی یونیفرم حشد الشعبی را بر تن کرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
تصاویر | سنت‌شکنی نخست وزیر عراق | الکاظمی یونیفرم حشد الشعبی را بر تن کرد
نخست وزیر عراق که برای بازدید به مقر الحشد الشعبی در بغداد رفته بود، یونیفرم حشد شعبی را بر تن کرد و در سخنانی بر حمایت قوی از هیئت الحشد الشعبی عراق تاکید کرد. این نخستین بار است که نخست وزیر عراق با یونیفرم الحشد الشعبی ظاهر می شود و نخست وزیران قبلی یعنی حیدر العبادی و عادل عبدالمهدی این کار را نکرده بودند.
پیکر حسین کاظم‌پور اردبیلی به خاک سپرده شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / اوپک / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت / حسین کاظم پور اردبیلی / جمهوری اسلامی
پیکر حسین کاظم‌پور اردبیلی به خاک سپرده شد
تهران - ایرنا- مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر حسین کاظم‌پور اردبیلی، نماینده ایران در هیئت عامل اوپک امروز (یکشنبه، ۲۸ اردیبهشت‌ماه) با حضور وزیران نفت و امور خارجه، مدیران ارشد صنعت نفت و امور خارجه و خانواده آن‌ مرحوم در بهشت زهرا (س) برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
گزارش وزیر بهداشت از دستورالعمل‌های بهداشتی در مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان
در جلسه روز چهارشنبه هیئت وزیران که به ریاست رئیس‌جمهوری برگزار شد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مهار بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان گزارش داد.حجت‌الاسلام حسن روحانی در این جلسه ضمن تشکر از کادر پزشکی، مردم با فرهنگ کشور و شهروندان متدین که ضمن رعایت موازین بهداشتی مراسم احیاء شب نوزدهم را برگزار کردند، به آثار و آسیب‌های بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: تحریم‌های همه‌جانبه و مهندسی‌شده به علاوه بحران جهانی کرونا باعث شده است که دولت دوازدهم در چنان شرایط دشواری قرار گیرد که نمونه مشابهی برای آن نمی‌توان سراغ گرفت. رئیس‌جمهوری در ادامه، ضمن تشکر از خدمات آقای رحمانی در سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز تبریک به آقای مدرس خیابانی، از وی خواست …
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
دلایل حادثه ناوچه کنارک برای مردم بیان می‌شود
رئیس‌جمهوری بر روشن شدن علت سانحه کنارک و بیان آن برای مردم بعد از مشخص شدن تمام زوایای آن تاکید کرد.حسن روحانی، رئیس‌جمهوری چهارشنبه در جلسه هیئت وزیران شیوع بیماری ویروس کرونا را آزمونی الهی عنوان کرد و گفت: احساس می‌کنم علت اینکه در حادثه ویروس کرونا جایگاه ملت ایران با تمام ملت‌های جهان متفاوت است و ما در همه جا شاهد کمک‌های مردم به یکدیگر هستیم و کار کادر درمانی ما نیز ممتاز است و در هیچ جا فداکاری و ایثاری که در ایران است یافت نمی‌شود، ریشه در فرهنگ دینی ما دارد.وی افزود: ما در روزهای سخت تاریخی امروز قرار داریم اما مردم ما با شهامت، متانت و آرامش زندگی می‌کنند؛ این آرامش مردم بسیار مهم است و اینکه جلوی فروشگاه‌ها صف نمی‌ایستند و اینکه مردم از یکدیگر دستگیری می‌کنند از همان ریشه‌ای است …
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ارائه گزارش مرکز آمار ایران درخصوص «طرح آمارگیری نیروی کار در سال ۱۳۹۸ با تمرکز بر فصل زمستان قبل»
در جلسه دیروز هیئت وزیران همچنین، گزارش مرکز آمار ایران درخصوص «طرح آمارگیری نیروی کار در سال ۱۳۹۸ با تمرکز ویژه بر فصل زمستان قبل» به اطلاع اعضای دولت رسید.مطابق داده‌های این طرح که در ماه میانی هر فصل با هدف شناخت ساختار و وضعیت جاری نیروی کار کشور و تغییرات آن اجرا می‌شود، در کل سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ در حدود ۴۳۰ هزار نفر به خالص آمار شاغلان افزوده شده که این میزان افزایش تقریباً معادل متوسط افزایش سالانه از ابتدای سال ۱۳۹۲ تا پایان سال ۱۳۹۸ یعنی رقم ۴۲۸ هزار نفر بوده است. همچنین، از مجموع ۶۱ میلیون و ۶۶۶ هزار نفر جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر در سال مورد بررسی، حدود ۱ /۴۴ درصد در گروه جمعیت فعال و ۹ /۵۵ درصد در گروه جمعیت غیرفعال قرار دارند. علاوه بر این ۳ /۸۹ درصد از جمعیت فعال کشور در زمره افراد …
تصاویر جلسه هیئت دولت ؛ عضو جدید کابینه هم آمد
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
تصاویر جلسه هیئت دولت ؛ عضو جدید کابینه هم آمد
جلسه هیات دولت با حضور حسن روحانی، وزیران کابینه و حسین مدرس خیابانی سرپرست جدید وزرات صمت ۲۴ اردیبهشت ماه در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
سقف پرداخت نقدی به مشتریان بانک‌ها ۴۵ میلیون تومان تعیین شد
توسعه ایرانی- بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای به بانک‌ها، سقف پرداخت وجه نقد به مشتریان را در موسسات اعتباری ۴۵ میلیون تومان تعیین کرد. بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای خطاب به تمامی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری اعلام کرد که براساس بند ۱۳ ماده یک آئین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی سقف مقرر برای پرداخت وجه نقد ریالی از سوی اشخاص مشمول از جمله مؤسسات اعتباری برابر است با «مبلغ سقف مقرر در قانون برگزاری مناقصات جهت انجام معاملات خرد به صورت وجه نقد یا معادل آن به سایر ارزها و کالاهای گرانبها که هر ساله توسط هیئت وزیران تصویب می‌شود.»
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / استانی-فرهنگی و هنری / سد اکباتان / گردشگری
منطقه سد اکباتان دارای طرح جامع گردشگری می‌شود 
معاون سرمایه گذاری و توسعه منابع اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز گفت: منطقه سد اکباتان همدان مطابق مصوبه هیئت وزیران منطقه نمونه گردشگری محسوب می‌شود و به همین خاطر ذینفعان منطقه نمونه گردشگری سداکباتان گرد هم آمدند.
عراقِ الکاظمی ضد ایرانی خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
عراقِ الکاظمی ضد ایرانی خواهد بود؟
نج‌شنبه گذشته پارلمان عراق به اکثر وزیران معرفی شده از سوی مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر جدید این کشور رأی اعتماد داد تا هیئت دولت جدید عراق کار خود را به‌طور رسمی آغاز کند.  در این میان، گمانه زنی ها و تحلیل های متفاوتی پیرامون جهت گیری های سیاست خارجی نخست وزیر جدید عراق به ویژه در رابطه با ایران و آمریکا مطرح شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / سهام عدالت / کارگران
چه کسانی سهام عدالت گرفتند؟
به گزارش مهر، طرح توزیع سهام عدالت، اولین بار در مرداد ماه سال ۸۴ و پس از ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی در جلسه هیئت وزیران دولت وقت به تصویب رسید. افزایش بهره وری شرکت‌ها، به واسطه سپردن سهام تعدادی از بهترین شرکت‌های دولت به مردم شالوده این ایده بود. این شرکت‌ها غالباً در دسته پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، فلزات، نیرو و مالی، آن هم از بهترین شرکت‌ها بودند که واگذاری ۴۰ درصد از هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در قالب سهام عدالت، گواهی بر استراتژیک بودن شرکت‌هایی است که سهام شأن به مردم واگذار شد.
تعیین دستمزد همچنان امکان بحث و بررسی را دارد/ پیشنهاد افزایش حق مسکن را به دولت می‌بریم/ اجرای ۵۰ درصد از طرح ملی مسکن کارگران در سال جاری
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
تعیین دستمزد همچنان امکان بحث و بررسی را دارد/ پیشنهاد افزایش حق مسکن را به دولت می‌بریم/ اجرای ۵۰ درصد از طرح ملی مسکن کارگران در سال جاری
ایلنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: «پیشنهاد افزایش حق مسکن کارگران، پس از تصویب در شورای عالی کار، برای بررسی و تائید نهایی به هیئت وزیران تقدیم می‌شود.»
پیشنهاد افزایش حق مسکن دستمزد کارگران را به دولت می بریم
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / محمد شریعتمداری / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / حقوق و دستمزد / حق مسکن / دستمزد کارگران
پیشنهاد افزایش حق مسکن دستمزد کارگران را به دولت می بریم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیشنهاد افزایش حق مسکن دستمزد کارگران پس از تصویب در شورای عالی کار برای بررسی و تائید نهایی به هیئت وزیران تقدیم می شود.
تعیین تکلیف اساسنامه‌های فدراسیون‌های ورزشی در شورای نگهبان
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
تعیین تکلیف اساسنامه‌های فدراسیون‌های ورزشی در شورای نگهبان
کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مورد اینکه که بررسی اساسنامه‌های فدراسیون‌های ورزشی در شورای نگهبان در چه مرحله‌ای قرار دارد، بیان کرد: سه مصوبه مربوط به فدراسیون‌های ورزشی داشتیم که یکی از آن‌ها در مورد کمیته ملی المپیک بود، بررسی‌های ما انجام شده، اما این مصوبه ایراداتی داشت که آن را به هیئت وزیران ارسال خواهیم کرد.
صدور مجوز ورود دو دستگاه خودروی حمل زباله از سوی هیئت وزیران
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / هیئت وزیران / خودروی حمل زباله
صدور مجوز ورود دو دستگاه خودروی حمل زباله از سوی هیئت وزیران
ایلنا: هیئت دولت با ورود دو دستگاه خودروی حمل زباله اهدایی به شهرداری چلیچه (استان چهارمحال و بختیاری) با سال ساخت ۲۰۰۵ بدون رعایت مفاد ضوابط فنی واردات خودرو با…
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / افزایش قیمت آب / افزایش قیمت برق / وزیر نیرو
جزئیات افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۹
به گزارش تسنیم، رضا اردکانیان امروز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران مبنی براینکه آیا درسال 99 افزایش قیمت آب و برق را در کشور شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: از 2 سال پیش هیئت وزیران با توصیه و تاکید رئیس جمهور، وزارت نیرو را در افزایش سالیانه تعرفه‌های آب و برق که هر سال مقداری نسبت به سال قبل اضافه‌تر می‌شد به رقم 7 درصد محدود کردند.
بیش از 50 تالاب عمده کشور سیراب شدند/افزایش تعرفه‌های آب و برق بیش از میزان مصوب نخواهد بود
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / وزیر نیرو / استانی-اقتصادی
بیش از 50 تالاب عمده کشور سیراب شدند/افزایش تعرفه‌های آب و برق بیش از میزان مصوب نخواهد بود
وزیر نیرو گفت: از دو سال پیش، هیئت وزیران با توصیه و تاکید رئیس جمهور، وزارت نیرو را درخصوص افزایش سالیانه تعرفه‌های آب و برق به رقم هفت درصد محدود کرد و بیش از این مقدار، افزایش تعرفه نخواهیم داشت.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
دستمزد باید به کارگران قدرت خرید بدهد
یک فعال کارگری معتقد است فاصله و شکاف بین حداقل دستمزد کارگران با مزد واقعی زمانی کاهش پیدا می‌کند که هزینه سبد معیشت خانوار مورد توجه قرار گیرد.به گزارش ایسنا، رحمت‌اله پورموسی درباره جابه‌‌جایی آیتم‌های مزد کارگران طی ماه‌های آینده ابراز عقیده کرد و گفت: مبلغی که قرار است به حق مسکن کارگران اضافه شود باید به تایید و تصویب هیئت وزیران برسد، ولی این رقم، آن قدری نیست که بتواند در دستمزد کارگران تاثیرگذار باشد. مسئله بعدی سبد معیشت کارگران است؛ وقتی که نماینده کارگر و کارفرما و دولت در کمیته دستمزد شورای‌عالی کار، رقم ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان را به عنوان هزینه ماهانه معیشت یک خانوار ۳.۳ نفری اعلام می‌کند و از آن طرف کمیسیون تلفیق مجلس اعلام می‌کند که دریافتی هیچ شاغلی و هیچ کارگری در سال ۹۹ نباید …
مبلغ روزانه برای ایام تخلف از سایر مقررات قانون پولی و بانکی کشور مشخص شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / هیئت وزیران / قانون پولی و بانکی
مبلغ روزانه برای ایام تخلف از سایر مقررات قانون پولی و بانکی کشور مشخص شد
ایلنا: تعدیل مبلغ روازنه برای ایام تخلف از سایر مقررات قانون پولی و بانکی کشور برای اجرا به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد.
اقدامات دولت در خصوص ساماندهی سهام عدالت در هیئت وزیران بررسی شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / هیئت دولت / سهام عدالت / حسن روحانی
اقدامات دولت در خصوص ساماندهی سهام عدالت در هیئت وزیران بررسی شد
هیئت وزیران اقدامات دولت درخصوص ساماندهی سهام عدالت در طول سال‌های گذشته را مورد بحث و بررسی قرار داد.
گره کور ترخیص هزاران خودرو دپو شده باز نشد
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / ترخیص خودرو از گمرک / خودروهای دپو شده
گره کور ترخیص هزاران خودرو دپو شده باز نشد
به گزارش تسنیم، حدود 3 ماه قبل (29 بهمن سال 98) هیئت وزیران سومین مصوبه خود برای ترخیص چندین هزار خودروی دپو شده در گمرکات مختلف کشور را صادر کرد. بر اساس این مصوبه، مهلت سه ماهه‌ای تا پایان اردیبهشت سال 99 برای ترخیص خودروهای  وارداتی لحاظ شد تا هم گمرکات کشور خالی  و حقوق و عوارض مربوطه وصول شود و هم خودروهای پیش فروش شده در اختیار خریداران قرار گیرد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
اجاره‌بهای اماکن فرهنگی و هنری بخشیده شد
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جزئیات تازه‏ترین مصوبه دولت مبنی بر حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر را تشریح کرد. به گزارش مهر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تازه‏ترین مصوبه دولت مبنی بر حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران در جلسه روز سوم اردیبهشت سال ۱۳۹۹ تمامی دستگاه‏های اجرایی و شهرداری‏های سراسر کشور مجاز هستند نسبت به امهال یا بخشودگی کامل اجاره‏بهای اماکن واگذار شده به بخش خصوصی در طول دوره تعطیلی مربوط به جلوگیری از انتشار ویروس کرونا یا افزایش دوره بهره‏برداری حسب شرایط‏ و چارچوب واگذاری اقدام کنند. وی افزود: تدوین سیاست‌های حمایتی …
نصاب معاملات قانون برگزاری مناقصات در سال ۱۳۹۹ ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / بانک مرکزی / وزارت امور اقتصادی و دارایی / اسحاق جهانگیری
نصاب معاملات قانون برگزاری مناقصات در سال ۱۳۹۹ ابلاغ شد
معاون اول رئیس‌جمهور مصوبه هیئت وزیران با موضوع تعیین نصاب معاملات موضوع قانون برگزاری مناقصات برای مناقصات کوچک، متوسط و بزرگ در سال ۱۳۹۹ را به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.
ابلاغ نرخ جدید تعرفه کارشناسی دستگاههای اجرایی/ساعتی ۲۲هزار تومان
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / سازمان برنامه و بودجه / اسحاق جهانگیری / تصویبنامه هیئت وزیران
ابلاغ نرخ جدید تعرفه کارشناسی دستگاههای اجرایی/ساعتی ۲۲هزار تومان
نرخ جدید تعرفه کارشناسی دستگاه های اجرایی به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
ارائه گزارش وزارت آموزش‌و‌پرورش درباره شبکه آموزش دانش‌آموزان با نام اختصاری «شاد»
جلسه هیئت دولت دیروز چهارشنبه به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهوری تشکیل شد و در آن وزیر آموزش‌و‌پرورش، گزارشی را از تدابیر و برنامه‌های آن وزارت درباره استمرار آموزش دانش‌آموزان در شرایط تعطیلی مدارس ارائه داد.در ابتدای جلسه، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روند مدیریت مقابله با کرونا گزارش داد و برنامه‌های وزارت بهداشت در خصوص غربالگری و رصد مسافران ورودی از خارج از کشور را بیان کرد و در ادامه وزیر آموزش‌وپرورش از تدابیر و برنامه‌های آن وزارت درباره استمرار آموزش دانش‌آموزان در شرایط تعطیلی مدارس گزارش داد. بر اساس این گزارش، برای جبران اثرات ناشی از تعطیلی واحدهای آموزشی، شبکه آموزش دانش‌آموزان با نام اختصاری «شاد» طراحی شده است که یک شبکه اختصاصی، امن، تعاملی و منحصر به فعالیت‌های …
برنامه آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان فاقد اینترنت
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / وزارت بهداشت / هیئت دولت / ویروس کرونا / آموزش و پرورش / محسن حاجی میرزایی
برنامه آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان فاقد اینترنت
وزیر آموزش و پرورش از تدابیر و برنامه‌های آن وزارت‌خانه درباره استمرار آموزش دانش‌آموزان در شرایط تعطیلی مدارس به هیئت وزیران گزارش داد.
ببینید | رییس جمهور: از وضعیت آمریکا باید درس عبرت بگیریم
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / حسن روحانی / ویروس کرونا / ویروس
ببینید | رییس جمهور: از وضعیت آمریکا باید درس عبرت بگیریم
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیئت وزیران از رفتار رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد.
روحانی: دستگاه‌ها مراقب باشند کاری نکنند که در پیشخوان تجمع ایجاد شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / رییس جمهور / حسن روحانی / ویروس کرونا
روحانی: دستگاه‌ها مراقب باشند کاری نکنند که در پیشخوان تجمع ایجاد شود
رئیس‌جمهور در جلسه هیئت وزیران گفت: اینکه به تدریج بازگشایی‌هایی شد، ضرورت کشور بود؛ خروج غیر ضروری از خانه و تردد در خانه‌های یکدیگر، مخالف پروتکل‌هاست. دستگاه‌ها هم مراقب باشند. تسلط کادر درمانی و هوشمندی و همکاری مردم ایران در مهار ویروس کرونا افزایش یافته است
روحانی اعتراف کرد: دولت در پیروزی بر کرونا هیچ نقشی نداشت! / هر چه بود کار ملت بود
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
روحانی اعتراف کرد: دولت در پیروزی بر کرونا هیچ نقشی نداشت! / هر چه بود کار ملت بود
رئیس‌جمهور در جلسه هیئت وزیران گفت: اینکه به تدریج بازگشایی‌هایی شد، ضرورت کشور بود؛ خروج غیر ضروری از خانه و تردد در خانه‌های یکدیگر، مخالف پروتکل‌هاست. دستگاه‌ها هم مراقب باشند.
آغاز سخنرانی رییس‌جمهور در جلسه هیئت دولت
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / هیات دولت / جلسه هیات دولت
آغاز سخنرانی رییس‌جمهور در جلسه هیئت دولت
سخنرانی رئیس‌جمهور در جلسه صبح چهارشنبه هیئت وزیران آغاز شد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
سهمیه سوخت جانبازان تعدیل شد
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از تعدیل سهمیه سوخت جانبازان تا سقف روزانه ۲۰۰ هزار لیتر طبق مصوبه کارگروه ماده ۸ تصویب‌نامه هیئت وزیران خبر داد.
ببینید | جزییات شیوه جدید واگذاری سهام شرکت های دولتی
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / خصوصی سازی / سازمان خصوصی سازی / سازمان بورس و اوراق بهادار
ببینید | جزییات شیوه جدید واگذاری سهام شرکت های دولتی
علیرضا صالح، رییس سازمان خصوصی سازیدر گفتگوی با شبکه خبر گفت: در روش جدید واگذاری، شرکت‌های دولتی از طریق‌ ای تی اف (صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس) واگذار می‌شوند. برای اولین بار است که این روش به کار گرفته می‌شود و ما اجازه تاسیس صندوق را از مجلس گرفته ایم و مصوبات آن را هم هیئت وزیران تصویب کرده است و اساسنامه اش هم تصویب شده است.
تفاهمنامه همکاری ریلی ایران و افغانستان بعد از دو سال به مجلس رفت
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / تصویبنامه هیئت وزیران / راه آهن خواف-هرات / شرکت راه آهن جمهوری اسلامی
تفاهمنامه همکاری ریلی ایران و افغانستان بعد از دو سال به مجلس رفت
لایحه توافقنامه همکاری های ایران و افغانستان در بخش راه آهن که مرداد ۹۶ به امضای مدیران عامل راه آهن دو کشور رسیده بود، امروز به مجلس تقدیم شد.
یک مصوبه هیئت وزیران به وزارت اقتصاد ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / دولت دوازدهم / جلسات هیئت دولت
یک مصوبه هیئت وزیران به وزارت اقتصاد ابلاغ شد
اساسنامه صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله با مدیریت غیر فعال در چارچوب قانون بودجه سالجاری برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد.
اصلاح مصوبه خرید تضمینی گندم در سال ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / خرید تضمینی گندم
اصلاح مصوبه خرید تضمینی گندم در سال ۱۳۹۹
ایلنا: هیئت وزیران ضمن اصلاح تصویب‌نامه موضوع خرید تضمینی گندم، قیمت فروش گندم از سوی شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران بابت مصارف صنف و صنعت را تعیین کرد.
تخصیص اعتبار به شرکت پشتیبانی امور دام بابت اجرای سیاست‌های تنظیم بازار
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / دفتر هیئت دولت
تخصیص اعتبار به شرکت پشتیبانی امور دام بابت اجرای سیاست‌های تنظیم بازار
ایلنا: هیئت وزیران با تخصیص مبلغ ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای سال ۱۳۹۹ به شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور بابت اجرای سیاست‌های تنظیم بازار و قیمت تضمینی…
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
تعیین میزان وازیر سود سهام عدالت در تیرماه
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: ساز و کار عرضه سهام از طریق صندوق معامله‌پذیر یا همان ETF از سوی شورای عالی بورس به هیئت وزیران ارسال شده‌ است و منتظر تصویب آن از سوی هیئت وزیران هستیم.به گزارش ایلنا، علیرضا صالح درباره نحوه واگذاری سهام شرکت‌های دولتی در قالب صندوق‌های معامله‌پذیر (ETF) اظهار کرد: سازوکار عرضه سهام از طریق صندوق معامله‌پذیر یا همان ETF از سوی شورای‌عالی بورس به هیئت وزیران ارسال شده‌است و منتظر توصیب آن از سوی هیئت وزیران هستیم. وی از تعیین تکلیف نحوه واگذاری‌ها از طریق ETF تا دو هفته آینده خبر داد و گفت: تا نهایت دو هفته دیگر هیئت وزیران درباره نحوه واگذاری از طریق صندوق‌های معامله‌پذیر تصمیم می‌گیرد. رئیس سازمان خصوصی‌سازی همچنین درباره تعیین میزان سود پرداختی سهام عدالت در سال …
برنامه اجرایی طرح جامع انرژی کشور تصویب شد
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / هیئت وزیران / طرح جامع انرژی کشور
برنامه اجرایی طرح جامع انرژی کشور تصویب شد
ایلنا: مصوبه هیئت وزیران در خصوص «برنامه اجرایی طرح جامع انرژی کشور» برای اجرا به وزارت خانه‌های نفت و نیرو و سازمان‌های برنامه و بودجه و انرژی اتمی ابلاغ شد.
اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
ایلنا: هیئت وزیران آیین‌نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، موضوع وظایف و‌ اختیارات هیئت های امنای منتخب مسئول نگهداری و اداره اماکن و ‌محوطه‌ های…
آزادراه اصفهان-شیراز مجوز هیئت وزیران را گرفت
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ / استانی-اقتصادی / آزادراه / اصفهان / شیراز
آزادراه اصفهان-شیراز مجوز هیئت وزیران را گرفت
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از اخذ مجوز هیئت وزیران با مشارکت ۷۰ درصدی بخش خصوصی، جهت ساخت آزاد راه اصفهان – شیراز خبر داد.
تصویب‌نامه اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
تصویب‌نامه اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری ابلاغ شد
هیئت وزیران به منظور رفع ایراد هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری، موضوع تعیین مرجع تصویب آیین نامه مربوط به چگونگی کار هیئت عالی نظارت را اصلاح کرد.
مصوبه شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز اصلاح شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / هیئت دولت
مصوبه شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز اصلاح شد
ایلنا: هیئت وزیران برای توسعه طرح های بالادستی نفت و گاز و به منظور رفع ابهام از تصویب‌نامه موضوع شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز و…
نظارت وزارت تعاون بر شرکت های تعاونی بورسی، محدود شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / سازمان بورس و اوراق بهادار / بانک مرکزی / تصویبنامه هیئت وزیران
نظارت وزارت تعاون بر شرکت های تعاونی بورسی، محدود شد
نظارت وزارت تعاون بر شرکت های تعاونی سهامی عام و اعتباری، محدود و اختیارات این وزارتخانه به سازمان بورس و بانک مرکزی تفویض شد.
تصویب برنامه اجرایی طرح جامع انرژی کشور در دولت/ تقدیر از وزیر و سرپرست پیشین وزارت جهاد کشاورزی
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / هیئت وزیران
تصویب برنامه اجرایی طرح جامع انرژی کشور در دولت/ تقدیر از وزیر و سرپرست پیشین وزارت جهاد کشاورزی
ایلنا: رئیس جمهور در جلسه امروز بعدازظهر هیئت دولت، ضمن تبریک به آقای دکتر خاوازی که به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی موفق به کسب رأی اعتماد از مجلس شورای اسلامی…
ابلاغ اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی نحوه تشکیل و نظارت بر شرکت‌های تعاونی سهامی عام
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / اسحاق جهانگیری / سهامی عام
ابلاغ اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی نحوه تشکیل و نظارت بر شرکت‌های تعاونی سهامی عام
ایلنا: اسحاق جهانگیری، مصوبه هیئت وزیران مبنی بر اصلاح آیین نامه اجرایی نحوه تشکیل و نظارت بر شرکت های تعاونی سهامی عام را ابلاغ کرد.
تهاتر مطالبات ۱۶ شرکت‌ دولتی با بدهی آن‌ها به دولت
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / دولت / تهاتر / مپنا / هیئت وزیران
تهاتر مطالبات ۱۶ شرکت‌ دولتی با بدهی آن‌ها به دولت
ایلنا: مطالبات شرکت‌‌ مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (گروه مپنا) بابت طلب شرکت تولید برق پره‌سر مپنا از شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اصل بدهی شرکت…
تخفیف واگذاری سهام متعلق به دولت در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / هیئت دولت / بورس
تخفیف واگذاری سهام متعلق به دولت در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس
ایلنا: مصوبه هیئت وزیران در خصوص میزان تخفیف واگذاری سهام متعلق به دولت در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ …
واردات ماشین آلات راهسازی با ارز نیمایی آزاد شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / تصویبنامه هیئت وزیران / ماشین آلات راهسازی / راهسازی
واردات ماشین آلات راهسازی با ارز نیمایی آزاد شد
دولت مصوبه واردات ماشین آلات راهسازی و معدنی با ارز بازار ثانویه را به وزرای راه و صنعت ابلاغ کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / حقوق بازنشستگان / هیات دولت / هیات وزیران
ابلاغ مصوبه افزایش ضریب حقوق بازنشستگان
به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، بر اساس تصمیم هیئت وزیران در جلسه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹، حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح در سال ۱۳۹۹، ۱۵ درصد نسبت به سال ۱۳۹۸ افزایش می‌یابد. پس از اعمال افزایش مذکور، حکم حقوق بازنشستگان متناسب با سنوات خدمت قابل قبول، از ۲۸ میلیون ریال کمتر نخواهد بود.
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / افزایش حقوق / هیات وزیران
مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان، اعضای هیئت علمی و قضات در سال ۹۹ ابلاغ شد
به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹، ضریب حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات را به میزان ۳۴ هزار و ۷۳۰ ریال تعیین کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
خاوازی وزیر جهاد کشاورزی شد
نزدیک به 5 ماه پس از استعفای محمود حجتی از وزارت جهاد کشاورزی، این وزارتخانه بالاخره سکاندار جدید خود را شناخت و کاظم خاوازی به عنوان وزیر جدید معرفی شد.نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه هفته گذشته و در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی کشاورزی با ۱۹۶ رای موافق، ۱۵ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۱۵ نماینده حاضر به کاظم خاوازی به عنوان وزیر کشاورزی رای اعتماد دادند. در جریان بررسی صلاحیت محمود صادقی و حسین مقصودی نمایندگان تهران و سبزوار به عنوان مخالف و هادی قوامی، علی محمد مرادی و محمدعلی وکیلی نمایندگان اسفراین، قروه و تهران به عنوان موافق وزیر پیشنهادی کشاورزی صحبت کردند. خاوازی پیش از این معاون وزیر و رئیس موسسه تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بود. گفتنی است، رئیس‌جمهوری به دلیل همزمانی …
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
گزارش‌گیری و دستورات اقتصادی-کرونایی رئیس‌جمهوری
حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در پایان هفته گذشته در تماس با برخی وزرا، معاونان و مسئولان اقتصادی، ضمن گرفتن گزارشی از عملکرد آن‌ها، دستوراتی را درباره کنترل شرایط ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا صادر کرد.رئیس‌جمهوری درگفت وگو با رئیس کل بانک مرکزی ضمن دریافت گزارشی از روند درخواست وام از صندوق بین‌المللی پول، بار دیگر با رد هرگونه تبعیض بین ایران و دیگر کشورها، تصریح کرد: صندوق بین‌المللی پول در این شرایط سخت باید بدون تاثیرپذیری از شیطنت‌های دشمنان ملت ایران، به وظیفه خود نسبت به تعهدات بین‌المللی عمل کند. عبدالناصر همتی نیز در این گفت‌وگو اقدامات انجام گرفته را تشریح و اعلام کرد: درخواست، در مرحله طرح در هیئت اجرایی صندوق است و ما مصمم به پیگیری آن هستیم. وی همچنین در این گفت‌وگو از موفقیت حقوقی …
افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در ایران تصویب شد + جزئیات
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در ایران تصویب شد + جزئیات
در جلسه امروز هیئت وزیران ایران میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح این کشور در سال ۱۳۹۹ مشخص شد.
کامیون اهدایی به راننده ایرانی با معافیت گمرکی، ترخیص شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / کامیون / ترخیص کالا / ترخیص خودرو / گمرک ایران / تصویبنامه هیئت وزیران
کامیون اهدایی به راننده ایرانی با معافیت گمرکی، ترخیص شد
هیئت دولت با ترخیص کامیون راننده ایرانی که در لهستان با مشکل مواجه شده بود، با معافیت از سود بازرگانی ترخیص شد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
دولت در خط پایان تصدی‌گری؟
کیمیا نجفیافزایش نقدینگی و رونق بی‌سابقه بازار بورس طی دو سال اخیر، توجه سیاستگذاران اقتصادی را به این فرصت طلایی جلب کرد و حالا زمزمه‌های خروج کامل دولت از سهام‌های تحت مالکیت خود به گوش می‌رسد و طبق گفته کارشناسان این واگذاری‌ها می‌تواند فرصت مناسبی برای بازار سرمایه نیز به دنبال داشته باشد.طرح خروج دولت از بنگاه‌داری شرکت‌های بورسی و فرابورسی وارد گام نهایی شده است و حال تنها در انتظار تصویب از سوی هیئت وزیران قرار دارد و به نظر می‌رسد که بزرگ‌ترین مرحله از عرضه سهام در کشورمان آغاز شود. این تصمیم از سال گذشته مطرح بود اما رونقی که اخیر در بورس ایجاد شده، عاملی در جهت تسریع اجرای تصمیم در این روزها شده است. آنطور که گفته می‌شود تصمیم دولت برای واگذاری باقیمانده سهام خود در شرکت‌های فعال بازار …
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / اصلاح جرایم رانندگی / جرایم رانندگی
اصلاح برخی از جرایم تخلفات رانندگی
به گزارش ایسنا، هیئت وزیران در جلسه  ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، عناوین و جریمه‌های تخلفات مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور در کلیه نقاط کشور و مناطق آزاد تجاری - صنعتی را اصلاح کرد.
نحوه محاسبه قبض گاز در روزهای کرونایی
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / شرکت ملی گاز ایران / وزارت نفت / قانون هدفمندی یارانه‌ها / هیئت وزیران
نحوه محاسبه قبض گاز در روزهای کرونایی
گازبهای مشترکان خانگی همه اقلیم‌ها تا ۱۵ اردیبهشت بر مبنای فصل سرد محاسبه می‌شود.
۱۰ مصوبه مهم هیئت دولت | گزارش وزیر بهداشت از کرونا به رئیس جمهور
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
۱۰ مصوبه مهم هیئت دولت | گزارش وزیر بهداشت از کرونا به رئیس جمهور
وزیر بهداشت در جلسه هیات دولت که به ریاست رئیس جمهوری برگزار شد، گزارشی از روند پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در کشور به هیات وزیران ارائه داد و پس از آن، دستگاه‌های مختلف اجرایی دغدغه‌های خود را نسبت به سلامت، آموزش و کسب و کار بیان کردند.
تعیین نحوه حمایت از اماکن و فضاهای گردشگری در دوره تعطیلی ناشی از کرونا/ موافقت دولت با افزایش تنخواه گردان خزانه
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / هیئت وزیران
تعیین نحوه حمایت از اماکن و فضاهای گردشگری در دوره تعطیلی ناشی از کرونا/ موافقت دولت با افزایش تنخواه گردان خزانه
ایلنا: در جلسه امروز بعدازظهر هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از روند…
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / شرکت ملی گاز ایران / گازبهای مشترکان خانگی
توضیح شرکت ملی گاز درباره گازبهای مشترکان خانگی
به گزارش مهر به نقل از شرکت ملی گاز ایران، محمد عسگری، رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران با اعلام این خبر، قانون مصوب هیئت وزیران را این‌گونه تشریح کرد: هیئت وزیران در نشست ۲۸ اسفندماه پارسال به پیشنهاد شرکت ملی گاز ایران و وزارت نفت، تصویب کرد که با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا، دوره‌های سرد مناطق آب و هوایی کشور، موضوع تصویب‌نامه شماره ۱۷۵۶۲۷/ ۳۶۹۱۱ مورخ ۲۸ اسفند ۱۳۸۵ و اصلاحات بعدی آن، تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ تمدید می‌شود.
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / بنزین / سهمیه بندی بنزین / کارت سوخت
آیا سهمیه بنزین کارت سوخت از بین می‌رود؟
فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای طرح سهمیه بندی سوخت بنزین، طبق مصوبه هیئت وزیران هر کارت سوخت « خودروی شخصی» ابتدای هر ماه ۶۰ لیتر بنزین با نرخ ۱۵۰۰ تومان را قابل استفاده دارد، گفت: این میزان بنزین سهمیه ای می تواند برای ۶ ماه قابل ذخیره باشد؛ به عبارتی در صورتی که یک خودروی شخصی به هیچ عنوان از بنزین سهمیه ای خود استفاده نکرده باشد، در پایان ۶ ماه، ۳۶۰ لیتر بنزین دارد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
آسیب‌های اقتصادی کرونا سه‌شنبه در مجلس بررسی می‌شود
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، از احتمال حضور وزیران بهداشت و کشور و بررسی آسیب‌های اقتصادی مساله کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس خبر داد.به گزارش ایرنا، اسدالله عباسی روز شنبه درباره دستور کار مجلس شورای اسلامی در هفته جاری از برگزاری جلسه صبح امروز هیئت رئیسه خبر داد و گفت: هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز ساعت ۱۰ صبح در جلسه‌ای با روسای کمیسیون‌های تخصصی دستور کار صحن و کمیسیون‌های مجلس را بررسی خواهد کرد.سخنگوی هیئت رییسه مجلس اظهارکرد: با توجه به برگزاری جلسه علنی روز سه‌شنبه، در جلسه هیئت رییسه که فردا برگزار خواهد شد درباره حضور وزیران بهداشت و کشور در جلسه علنی روز سه‌شنبه تصمیم‌گیری خواهد شد. عباسی بررسی مسائل مرتبط با کرونا را مهمترین دستور کار روز سه‌شنبه صحن علنی مجلس …
۱۳۹۹/۰۱/۱۴
تغییر تعرفه واردات ۴۶۴ ردیف کالایی در سال ۹۹
تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص تغییرات تعرفه های سال 13۹۹ اعلام شد که بر این اساس واردات ۴۶۴ ردیف تعرفه کالایی مشمول تغییرات شده است .
تعرفه های جدید گمرکی واردات کالا، ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ / گمرک ایران / تصویبنامه هیئت وزیران / واردات کالا
تعرفه های جدید گمرکی واردات کالا، ابلاغ شد
معاون اول رئیس جمهور تعرفه های جدید گمرکی را به دستگاه های ذی ربط ابلاغ کرد.
تصویب پرداخت تسهیلات به خواهران و برادران شهدا
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ / رضا ریاحی / خانواده شهدا / بنیاد شهید و امور ایثارگران
تصویب پرداخت تسهیلات به خواهران و برادران شهدا
مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران از اصلاح اساسنامه این صندوق در جلسه هیئت وزیران و امکان پرداخت تسهیلات به خواهران و برادران شهدا خبر داد.
واردات ۴۶۴ ردیف تعرفه کالایی در سال ۹۹ مشمول تغییرات شد + جزئیات مصوبه
۱۳۹۹/۰۱/۱۴
واردات ۴۶۴ ردیف تعرفه کالایی در سال ۹۹ مشمول تغییرات شد + جزئیات مصوبه
تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص تغییرات تعرفه های سال ۹۹ اعلام شد که بر این اساس واردات ۴۶۴ ردیف تعرفه کالایی در سال ۹۹ مشمول تغییرات شده است .
تصاویر | هیئت دولت در سیزده بدر کرونایی | از لبخند زیر ماسکی ظریف تا یادداشت‌نویسی ربیعی
۱۳۹۹/۰۱/۱۳
تصاویر | هیئت دولت در سیزده بدر کرونایی | از لبخند زیر ماسکی ظریف تا یادداشت‌نویسی ربیعی
جلسه هیات دولت چهارشنبه ۱۳ فروردین‌ماه با حضور رییس جمهوری و وزیران در ساختمان حافظیه برگزار شد.
اصلاح اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در جلسه امروز هیئت وزیران
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / هیئت وزیران
اصلاح اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در جلسه امروز هیئت وزیران
ایلنا: هیئت وزیران در جلسه امروز صبح خود که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران را با…
جزئیات حمایت دولت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
جزئیات حمایت دولت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا
شفقنا- هیئت وزیران به منظور کاهش اثرات اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور، ضمن تعیین بخش ها و رسته های کسب و کارهای اقتصادی دچار بیشترین آسیب از این ویروس، تصمیمات لازم را درخصوص حمایت از این...
افزایش ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومانی حقوق بازنشستگان کشوری
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / اینستاگرام / مجمع تشخیص مصلحت / محمد باقر نوبخت / شورای نگهبان / هیئت وزیران / محمدباقر نوبخت / سازمان برنامه‌وبودجه / دولت / سازمان برنامه و بودجه / قانون برنامه ششم
افزایش ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومانی حقوق بازنشستگان کشوری
رئیس سازمان برنامه و بودجه از چرایی پرداخت نشدن ۵۰ درصد افزایش حقوق به بازنشستگان سخن گفت.
مصوبات امروز جلسه هیات دولت به ریاست روحانی
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / حسن روحانی / دولت دوازدهم
مصوبات امروز جلسه هیات دولت به ریاست روحانی
با تصویب هیئت وزیران قیمت تضمینی خرید گندم به ازای هر کیلوگرم، مبلغ ۲۵ هزار ریال تعیین و با اختصاص تسهیلات برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال ۹۹ موافقت شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •