یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
کارگزاران بورس
آغاز بازاریابی کارگزاران برای فروش ملک در بورس کالا
۲۹ ساعت قبل / میثم باقری / بورس کالا / کارگزاری بورس / بورس مسکن
آغاز بازاریابی کارگزاران برای فروش ملک در بورس کالا
باقری، عضو هیات مدیره کارگزاری بانک مسکن گفت: با عرضه املاک در بورس کالا، که در حال حاضر زیرساخت های آن فراهم است، می توان اطمینان داشت که شفافیت قیمتی و معاملاتی در این بازار برقرار خواهد شد.
فارس من| کارگزاران برای حضور در بورس منتظر مجوز سازمان بورس هستند
۴ روز قبل / بورس / کارگزاری / اوراق بهادار / سرمایه‌گذاری / روح اله میرصانعی / دبیرکل کانون کارگزاران b
فارس من| کارگزاران برای حضور در بورس منتظر مجوز سازمان بورس هستند
مدیر عامل کانون کارگزاران بورس گفت: شرکت‌های کارگزاری برای حضور در بورس تقاضا داده‌اند، اما منتظر مصوبه و مجوز سازمان بورس هستند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
کارگزاری‌ها در ثبت‌سفارش عرضه اولیه تعهدی ندارند
عرضه‌های اولیه به دلیل اینکه از یک‌سو معمولا سودده هستند و از سوی دیگر خرید آنها به دانش و مهارت خاصی نیاز ندارد، برخی کارگزاری‌ها با اطلاع مشتری، به صورت خودکار نسبت به خرید عرضه‌های اولیه اقدام می‌کنند اما برخی دیگر این فرآیند را بر عهده مشتری می‌گذارند. اما هفته گذشته تعدادی از کارگزاری‌ها یکی از عرضه‌های اولیه را خریداری کردند اما عرضه اولیه دیگر را نخریدند. این موضوع باعث می‌شود این سوال مطرح شود که آیا کارگزاری‌ها تعهدی نسبت به خرید عرضه‌های اولیه دارند یا خیر؟ در این راستا، روح‌الله میرصانعی- دبیرکل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار- در گفت‌وگو با ایسنا، با تأکید بر اینکه خرید خودکار عرضه اولیه توسط کارگزاری‌ها یک خدمات …
اعتباردهی کارگزاری‌ها به مشتریان، دیگر موجه نیست
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
اعتباردهی کارگزاری‌ها به مشتریان، دیگر موجه نیست
آروین آزادی_روزنامه نگار روزهایی که چندان دور از امروز نبود، ‌کارگزاری‌ها برای رونق‌بخشی به بازار به سهامداران تا 60درصد ارزش پرتفویشان وام می‌دادند تا به نوعی سرمایه‌گذاران را تشویق به حضور در بازار کنند.  امروز اما گاهی در یک روز بیش از 900میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار می‌شود و دیگر اعتباردهی نه‌تنها توجیه ندارد بلکه بر ریسک معاملاتی می‌افزاید.   محمد عطایی، مدیر نظــــارت بـــر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن تأیید این موضوع می‌گوید:‌ معاملات اعتباری از سال 91 توسط هیأت مدیره …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
راهکارهای رفع انحصار در صدور مجوز در بازار سرمایه
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستور سازمان بورس برای بازنگری در صدور مجوز کارگزاری بر ضرورت رفع انحصار در صدور مجوز تاکید کرد.به گزارش ایسنا، مجتبی توانگر اظهار کرد: اگرچه هیئت مقررات‫زدایی، سازمان بورس را مکلف کرده تا دستورالعمل صدور مجوز کارگزاری را بازنگری کند، اما بیم آن می‌رود، انحصار در صدور مجوز کارگزاری، به لایه‌های پنهان دستورالعمل‌ها برود. برای رفع انحصار در صدور مجوز در بازار سرمایه، اولا باید توجه داشت که مشکل فقط محدود به کارگزاران نیست و ثانیا چند راهکار وجود دارد؛ یکی از این راهکارها الزام سازمان بورس و اوراق بهادار به انتشار مجوزهای صادره، لغو شده، تمدید شده و افراد در صف صدور مجوز به تفکیک نهادهای مالی است. الزام سازمان بورس به راه‌اندازی «سامانه صدور مجوز» …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
صالحی مرد کتمان است
سومین جلسه دادگاه برخی  مدیران سابق بانک مرکزی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد. پس از تفهیم اتهام از سوی قاضی مسعودی‌مقام، شاه‌محمدی نماینده دادستان اقاریر متهمان پرونده را مطرح کرد. به‌ گفته نماینده دادستان دفتری که صالحی، معاون امور بین‌الملل بانک مرکزی بعد از ظهر‌ها در آن حاضر می‌شد، یک دفتر کاملا پوششی برای ارتباط نامتعارف و ناصحیح با کارگزاران بانک مرکزی بوده است. صالحی مدعی بود کارگزار بورس است. او پول‌ها را از افراد اخذ می‌کرد و به‌ نام خود عمده سرمایه‌گذاری‌ها را در بورس انجام می‌داد. در یک مورد حسین‌زاده که برای سرمایه‌گذاری در بورس پول خود را به صالحی داده بود، اظهار می‌دارد که وقتی پول خود را از …
کاهش پلکانی اعتباردهی در بورس
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
کاهش پلکانی اعتباردهی در بورس
سازمان بورس این‌بار قصد دارد طرف تقاضا را هدف قرار دهد. قرار است میزان اعتباردهی کارگزاران به سرمایه‌گذاران به 15 درصد کاهش یابد. خرید اعتباری یکی از شیوه‌هایی است که کارگزاری‌ها با عنوان خدمات به مشتریان خود اعطا می‌کنند. میزان اعتبار اختصاص یافته در کارگزاری‌ها در ماه‌های اخیر کاهش‌یافته و منابع خبری «دنیای اقتصاد» می‌گویند قرار است این منابع اعتباری باز هم کاهش یابد و در مدت کوتاهی به رقم‌های نزدیک به صفر برسد. سیاستی که به نظر می‌رسد، می‌تواند در بلند مدت صنعت کارگزاری را از ریسک‌های پیش رو نجات دهد.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
معرفی نماینده کارگزاری بانک مسکن در هیات‌مدیره بورس انرژی
عضو هیات‌مدیره شرکت کارگزاری بانک مسکن به‌عنوان نماینده حقوقی کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار از طرف این کارگزاری به شرکت بورس انرژی معرفی شد.
اعتراض مردم به واریز نشدن درآمد حاصل از فروش سهام عدالت/ گرانی ارز و طلا محصول سیاست‌های نادرست داخلی است/ ویراژ خودرویی در بورس
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / گزیده روزنامه های اقتصادی / قیمت ارز و سکه / بورس / سهام عدالت
اعتراض مردم به واریز نشدن درآمد حاصل از فروش سهام عدالت/ گرانی ارز و طلا محصول سیاست‌های نادرست داخلی است/ ویراژ خودرویی در بورس
سکوت دولت و بانک مرکزی در برابر دلار، نسبت قیمت به اجاره مسکن ۲۹ برابر شد و کارگزاران بورس از درآمدهای نجومی تا خدمات قطره چکانی، سایر موضوعات اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها است.
کارگزاران بورس از درآمدهای نجومی تا خدمات قطره چکانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
کارگزاران بورس از درآمدهای نجومی تا خدمات قطره چکانی
همه‌جا نشانه‌ای از ناراضیان از خدمات کارگزاری‌ها را می‌بینیم اما انعکاس این نارضایتی در حوزه‌های نظارتی چه بوده است؟ دعوت به شفاف نبودن. شاید برایتان عجیب باشد؛ در شرایطی که بسیاری از بازارسرمایه انتظار شفافیت دارند؛ انتشار اطلاعات کارگزاران بورس از چندی پیش متوقف شده؛ هرچند دلیل این اقدام همچنان در هاله‌ای از ابهام است اما برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی است شاید نهادی نظارتی دستور حذف اطلاعات را صادر کرده است. کارگزاران بورس در دو سال گذشته با رشد سریع بورس از درآمدهای نجومی برخوردار شده‌اند اما سطح رشد و ارتقای سطح و کیفیت خدمات در این شبکه قطره‌چکانی بوده است.
جذب ۴۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی به بازار بورس
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / نقدینگی
جذب ۴۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی به بازار بورس
مدیر آموزش کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار گفت: تورم باعث کاهش ارزش پول ملی کشور می‌شود، افراد به دنبال استفاده از فرصت‌های سرمایه گذاری مختلف هستند تا دارایی خود را حفظ کنند.
ردپاى لجبازی وزارت صمت در ابطال معاملات!
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / بورس کالا / پشت پرده / تنظیم بازار / صنعت فولاد / فولاد
ردپاى لجبازی وزارت صمت در ابطال معاملات!
بازهم شاهد ابطال معاملات فولاد در بورس کالا بودیم؛ رویدادی که در نگاه اول مقصر آن بورس کالاست که به عنوان بازاری شفاف و رقابتی باید اجازه کشف قیمت براساس عرضه و تقاضا را دهد اما پیگیری های ما از یکی از کارگزاران بورس، پرده از ماجرای این ابطال ها برمی دارد.
خاموشی «هسته معاملات» بورس؛ هشداری جدی | سامانه فعلی دیگر جوابگوی حجم فزاینده تقاضا نیست
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خاموشی «هسته معاملات» بورس؛ هشداری جدی | سامانه فعلی دیگر جوابگوی حجم فزاینده تقاضا نیست
مشکلات هسته معاملات بورس تمامی ندارد. حالا در تازه‌ترین رویداد دبیرکل کانون کارگزاران از احتمال خاموشی هسته معاملات بورس در آینده نزدیک خبر داد. به گفته مدیران کانون کارگزاران، سامانه فعلی دیگر جوابگوی حجم فزاینده تقاضا در بورس نیست.
«باگ» بزرگِ بورس!
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / هسته معاملاتی بورس / کارگزاران بورس / مشکلاتی کارگزاری ها / هنگی هسته معاملاتی / هسته خسته بورس
«باگ» بزرگِ بورس!
کدیور با اشاره به اینکه تغییر سامانه معاملاتی نیز با پیچیدگی‌های زیادی روبرو است، یادآورشد: اگر شرکتی داخلی نیز بتوان چنین برنامه‌ای را بنویسد، باید این سامانه جدید برای مدتی به طور آزمایشی فعالیت کند و مسائل ایمنی و همچنین باگ‌ها و خطا‌های آن مشخص شود، تا اگر این تست‌ها موفقیت آمیز بود، بعد از آن هسته معاملاتی جدید جایگزینی هسته فعلی شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟
[شهروند] سهامداران عدالت برای فروش سهام خود باید به سایت کارگزاری مورد نظرشان مراجعه کنند و پس از واردکردن مشخصات و مشاهده جزئیات پرتفوی خود نسبت به فروش یا عدم فروش 30‌درصد سهام‌شان تصمیم بگیرند. این مجوز از دیروز، شنبه، برای 18‌میلیون و 900‌هزار نفر سهامداری که از پانزدهم تا بیست‌ونهم خرداد امسال روش مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند، صادر شده است. سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت با اعلام این خبر گفت: «کارگزاران براساس شرایط بازار و وضع سهم سهام این‌ افراد را در بورس یا فرابورس به فروش می‌رسانند و پول را در روزهای آینده به حساب شبای آنها واریز خواهند کرد.» به گفته حسین فهیمی اطلاعات افراد جدید روز جمعه در اختیار شرکت سپرده‌گذاری …
ریسک خاموشی «هسته معاملات»
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
ریسک خاموشی «هسته معاملات»
مشکلات هسته معاملات بورس تمامی ندارد. حالا در تازه‌ترین رویداد دبیرکل کانون کارگزاران در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» از احتمال خاموشی هسته معاملات بورس در آینده نزدیک خبر داد. به گفته مدیران کانون کارگزاران، سامانه فعلی دیگر جوابگوی حجم فزاینده تقاضا در بورس نیست. روش نامطلوب فعلی برای عرضه‌های اولیه، جذابیت‌های ناشی از اعمال دامنه نوسان برای سفته‌بازی و قوانین دست‌و‌پاگیر برای هدایت نقدینگی به سمت صندوق‌های سرمایه‌گذاری از جمله دلایلی است که هسته معاملات را به سمت خاموشی سوق می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
حقوقی که سهام‌داران بورسی از آن غافلند
در حالی که وجود اخلال در هسته مرکزی معاملات و همچنین سامانه برخی کارگزاری‌ها آه از نهاد سهام‌داران بلند کرده و مسئولان اعلام کرده‌اند که این اتفاقات خارج از کنترل است، یک کارشناس حقوقی بازار سرمایه بر این باور است که رعایت زیرساخت‌های لازم برای سفارش‌های الکترونیکی فقط بر عهده کارگزاری بوده و اگر فقط یک کارگزاری دچار اخلال شود، باید جبران خسارت کند.ماجرای اخلال در هسته معاملات همچنان به قوت خود باقیست، به طوری که روز شنبه این موضوع باعث عقب افتادن ساعت معاملات نیز شد. این درحالی است که طی یک هفته اخیر، سامانه یکی از کارگزاری‌های سرشناس نیز از کار افتاد و مشتریان این کارگزاری برای یک روز از انجام معامله و همچنین خرید عرضه اولیه‌ای که صورت گرفت، جا ماندند. پس از این اتفاق مسئولان ذی‌ربط اعلام کردند …
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / سرمایه / سهام / عجیب و غریبی
سهام‌داران اجباری برای استفاده از خدمات یک کارگزاری ندارند
دبیرکل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار با بیان اینکه مشکل پیش آمده برای مشتریان کارگزاری آگاه در بورس فنی بوده و به‌زودی رفع می‌شود، گفت: در عین حال سهام‌داران هیچ اجباری برای استفاده از خدمات یک کارگزاری خاص ندارند.
توضیح سازمان بورس درباره وضعیت کارگزاری آگاه
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / سازمان بورس / کارگزاری آگاه
توضیح سازمان بورس درباره وضعیت کارگزاری آگاه
دبیرکل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار با بیان اینکه مشکل پیش آمده برای مشتریان کارگزاری آگاه در بورس فنی بوده و به زودی رفع می‌شود، گفت: در عین حال سهام‌داران هیچ اجباری برای استفاده از خدمات یک کارگزاری خاص ندارند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / اقتصاد / پول / سرمایه / سهام / ناهنجاری
شکایت از عدم تخصیص سود ناشی از تاخیر
مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس با اعلام نحوه پرداخت وجوه حاصل از فروش سهام، گفت: سهامداران بابت عدم تخصیص سود ناشی از تاخیر در واریز وجوه می‌توانند اقدام به شکایت کنند.
دلیل ابهام در فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
دلیل ابهام در فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها چیست؟
درحالی که اعلام شده است که مشمولان سهام عدالت می‌توانند از طریق کارگزاری‌ها به فروش سهام عدالت خود اقدام کنند، سهام‌داران گلایه‌هایی دارند مبنی بر اینکه کارگزاری‌ها فقط ثبت سفارش می‌کنند و سهام را نمی‌فروشند. گلایه‌ای که دبیرکل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار ضمن تشریح دلیل این مشکل، اعلام کرد به زودی برطرف خواهد شد و فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها روی روال می‌افتد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
ثبت سفارش آنلاین سهام عدالت در کارگزاری‌ها
دبیرکل کانون کارگزاران بورس گفت: دارندگان سهام عدالت می‌توانند سفارش فروش ۳۰ درصد از سبد سهام خود را با مراجعه به سایت کارگزاری و یا حضوری اعلام کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
خبرهای کوتاه/اقتصاد
 سهام عدالت؛۱۵میلیون حسین فهیمی، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت با اشاره به فرصت دارندگان سهام عدالت تا ۱۵ خرداد برای مشخص کردن وضعیت سهام گفت: ارزش تقریبی سهام عدالت  حدود ۱۵ میلیون تومان است.   آخرین مهلت اظهارنامه مالیاتی محمد مسیحی، معاون سازمان امور مالیاتی گفت: صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) تا پایان مردادماه فرصت دارند، اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸ خود را به‌صورت الکترونیکی به سازمان تسلیم کنند.   انحصار کارگزاران بورس می‌شکند؟ فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد درباره وجود انحصار در شرکت‌های …
احتمال معامله سهام عدالت بعد از ساعت بازار
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / سهام / سهام عدالت / سرمایه
احتمال معامله سهام عدالت بعد از ساعت بازار
ایسنا نوشت: دبیرکل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار از احتمال معامله سهام عدالت بعد از ساعت بازار خبر داد.
مزیت تخفیف قیمت سهام در واحدهای صندوق سرمایه گذاری دارا یکم/ تامین مالی پروژه ها بدون ایجاد تورم
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / صندوق سرمایه گذاری / صندوق سرمایه گذاری ETF / بهنام بهزادفر / کانون کارگزاران بورس
مزیت تخفیف قیمت سهام در واحدهای صندوق سرمایه گذاری دارا یکم/ تامین مالی پروژه ها بدون ایجاد تورم
مدیر امور اعضای کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، مهمترین مزیت صندوق های سرمایه گذاری ETF را تأمین مالی پروژه های عمرانی بدون ایجاد تورم عنوان کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
از برجام تا حصر
 حسن روحانی در جریان نشست‌های رمضانی، بعدازظهر دوشنبه با جمعی از فعالان و کنشگران سیاسی دیدار و گفت‌وگو کرد. 15 فعال سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا در این نشست با رییس‌جمهوری گفت‌وگو کردند. همچنین محمود واعظی رییس دفتر رییس‌جمهوری، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور و حسام‌الدین آشنا مشاور رییس‌جمهوری نیز از هیات دولت در این دیدار حضور داشتند و جلسه را فریدون وردی‌نژاد اداره کرد. علی شکوری‌راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت و از حاضران در این جلسه دیروز به ‌صورت مفصل در گفت‌وگویی با «جماران» جزییاتی از این دیدار را شرح داد. به گفته این فعال سیاسی، غلامرضا مصباحی‌مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که …
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
خروج نقدینگی تازه‌‌وارد‌ها با ادامه‌ شرایط منفی بورس
دبیرکل کانون کارگزاران بورس اظهار کرد: باید توجه داشت که تمام سهام‌داران بازار سرمایه از سرمایه‌گذاران خرد نیستند و سرمایه‌گذارانی هم در این بازار حضور دارند نقدینگی قابل توجهی را صرف خرید سهام کرده‌اند این سرمایه‌گذاران ممکن است در این شرایط نقدینگی خود را از بورس خارج و وارد بازارهای موازی کنند.به گزارش ایلنا، سید روح‌الله میرصانعی درباره وضعیت بازار سرمایه و احتمال خروج نقدینگی در این شرایط گفت: سرمایه‌گذاران تازه‌وارد به بورس با بازار منفی مواجه شدند،‌ البته بورس همیشه روند منفی و مثبت ندارد و این دامنه بسته به رکود و رشد اقتصادی، وضعیت شرکت‌ها، تحریم‌ها، ورود و خروج نقدینگی، وضعیت سیاسی و... تغییر می‌کند و تمام این عوامل بر روی ارزش سهام‌های بورسی اثرگذار است.وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش …
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
اتاق شیشه‌ای بورس تهران
بورس اوراق بهادار تهران، بازاری است که اوراق بهادار در آن توسط کارگزاران یا معامله‌گران طبق قانون مورد داد و ستد قرار می‌گیرد. رونق این روز‌های معاملات و رشد متوالی شاخص بورس زمینه ورود چشمگیر سرمایه‌گذاران به بازار و دریافت کد‌های معاملاتی را فراهم کرده که کارشناسان و مسئولان حاضر در بازار سرمایه، مسائل سیاسی و اقتصادی موجود در کشور را به عنوان عامل اصلی این رشد مطرح کرده‌اند./فروغ طاهر خانی
حباب بورس؛ آری یا خیر؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / حباب بورس
حباب بورس؛ آری یا خیر؟
نظریه‌پردازان مالیه رفتاری، شکل‌گیری حباب قیمت در بازار سهام را به یک جانبه‌نگری شناختی‌ای نسبت می‌دهند که به نگرش گروهی و رفتار توده‌ای می‌انجامد. گروهی نیز این پدیده را به انگیزه سودجویانه مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری و کارگزاران بورس نسبت می‌دهند. اما چنان‌که خواهیم دید، دلایلی را که در پس این رفتار‌ها در بورس ایران وجود دارد، می‌توان به سیاست‌های مالی و پولی دولت و بانک‌مرکزی در دوران تحریم نسبت داد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / امور اقتصادی و دارایی / حقوق / سازمان بورس و اوراق بهادار / سرمایه / قرض الحسنه
روی خط خبر
سازمان بورس با ابلاغ آخرین اصلاحات مصوبه کمیته پایش ریسک بازار، زمان اعمال کاهش ضریب اعتباری به ۲۵ درصد را تعیین کرد. مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار طبق اطلاعیه‌ای اعلام کرد:
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
ماجرای عجیب ستمی که حاج قاسم به یک پاسدار روا داشت! / قوچانی: حمایت کارگزاران نبود خاتمی رئیس جمهور نمی‌شد / واکنش چمران به اختلاف بر سر کرسی ریاست مجلس
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند : بازداشت پنج ایرانی به اتهام فعالیت‌های نظامی و دفاعی! / دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا تحت مداوا قرار گرفت / اظهارات جنجالی حسن عباسی در مورد بورس و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
رتبه دوم صندوق آباد در میان صندوق‌های با درآمد ثابت
مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک مسکن با تشریح عملکرد این شرکت در سال مالی گذشته، گفت: مدیریت موفق صندوق رهاورد آباد مسکن سبب شده این صندوق در جایگاه دومین صندوق با درآمد ثابت بزرگ کشور قرارگیرد.محمدمهدی بحرالعلوم در گفت‌وگو با پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، با تشریح اهم دستاوردهای شرکت کارگزاری بانک مسکن درسال مالی منتهی به مهر ۹۸ ، به کسب رتبه‌های گوناگون این شرکت در سال مالی گذشته اشاره کرد و افزود: کسب رتبه سوم و دریافت نشان برنز بازار بدهی در میان کارگزاران عضو کنفدراسیون آسیا و اروپا (FEAS) در سال 2019 یکی از افتخارات این مجموعه در سال گذشته بوده است.وی با اشاره به عضویت این شرکت در هیئت مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار از سال گذشته، گفت: شرکت کارگزاری بانک مسکن همچنین در سال ۹۷ توانست …
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
جوانب سرمایه‌گذاری را رعایت کنید
دبیرکل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار به نکات سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: با توجه به رشد بازار طی چند ماه اخیر، عموم مردم ترغیب به ورود در این بازار شده‌اند، این استقبال از بورس خوب است اما تازه‌واردان باید الزاماتی را رعایت کنند.روح‌الله میرصانعی اظهار کرد: بازار سرمایه، بازاری پرریسک‌تر از بازار پول و البته با سوددهی بالاتر از بانک‌ها است، اما مردم باید در نظر داشته باشند که ریسک به معنای تغییر رویه بازار هم هست، بنابراین لازم است وجوه لازم و اساسی زندگی که ممکن است تزلزلی در روال طبیعی زندگیشان داشته باشند را وارد این بازار نکنند؛ بهتر است سرمایه مازاد خود را برای سرمایه‌گذاری در بورس تزریق کنند.
۵ پیشنهاد کارگزاران بورس برای حل مشکلات هسته معاملات/امکان تعیین نرخ بدون محدودیت قیمت فراهم شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / کانون کارگزاران بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس تهران
۵ پیشنهاد کارگزاران بورس برای حل مشکلات هسته معاملات/امکان تعیین نرخ بدون محدودیت قیمت فراهم شود
کانون کارگزاران بورس در نامه‌ای به رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، ۵ پیشنهاد مهم برای کاهش مشکلات هسته معاملات در کوتاه مدت را اعلام کرد.
مصائب عرضه اولیه سهام به روش ایرانی
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
مصائب عرضه اولیه سهام به روش ایرانی
عرضه اولیه سهام شرکت‌ها (IPO) پس از پذیرش یک شرکت جدید در بورس و درج نماد آن صورت می‌گیرد. فرآیند عرضه اولیه در حال حاضر در ایران این‌گونه است: شرکت‌ها درخواست پذیرش خود را به بورس یا فرابورس ارائه می‌دهند؛ سپس بورس‌ها بر اساس دستورالعمل پذیرش و تکمیل مدارکی که ازسوی شرکت و مشاور پذیرش (نهادهای مالی فعال مانند شرکت‌های تامین سرمایه، کارگزاری‌ها، مشاور سرمایه‌گذاری‌ها) ارائه می‌شود، شرکت‌ها را برای جلسه هیات پذیرش آماده می‌کنند. هیات پذیرش ترکیبی از نمایندگان سازمان بورس، بورس مربوطه و کانون کارگزاران است.
عرضه حامل‌های جدید انرژی در بورس در سال ۹۹/ شرایط برای کارگزاران تسهیل می‌شود/ ذائقه بازار را تامین می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
عرضه حامل‌های جدید انرژی در بورس در سال ۹۹/ شرایط برای کارگزاران تسهیل می‌شود/ ذائقه بازار را تامین می‌کنیم
مدیر عامل بورس انرژی با بیان اینک با پذیرش‌های جدید، کالاهای جدیدی هم به متقاضیان حامل‌های انرژی عرضه می‌کنیم، گفت:در سال 98 بالغ بر 6.7 میلیون تن فرآورده فروختیم.
صدرنشینی این کارگزاران در استان‌های مختلف
۱۳۹۹/۰۱/۰۹
صدرنشینی این کارگزاران در استان‌های مختلف
امروز مطالبی همچون بی‌اعتنایی بورس‌ها به نیم میلیونی شدن کرونایی ها، تهدید اصلی برای خرید طلا، جهش چشمگیر نرخ فروش بترانس در اسفندماه، بورس تا کجا سود می‌دهد؟، بزرگترین بسته مالی نجات در تاریخ آمریکا، افزایش ۴۲ درصدی قیمت مسکن در تهران؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
نقش پررنگ بورس کالا در تحقق «جهش تولید»
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / بورس کالا / پوشش / دولت / سرمایه / کارشناسی
نقش پررنگ بورس کالا در تحقق «جهش تولید»
محمودرضا الهی فرد از کارگزاران با سابقه بازار سرمایه است در خصوص نقش بورس کالا در تحقق شعار سال ۹۹ یعنی «جهش تولید» معتقد است که توسعه ابزارهای مالی بورس کالا بر پایه محصولات جدید با هدف پوشش ریسک های قیمتی و ایجاد اطمینان از آینده بازارها به همراه نگاه کارشناسی به حوزه قیمت کالاها می‌تواند زمینه ساز جهش تولید در سال ۹۹ باشد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
شفاف‌سازی نحوه تسویه اعتبارات شرکت‌های کارگزاری
این شائبه که تسویه اعتبارات شرکت‌های کارگزاری با اعمال فشار از سوی واحدهای نظارتی برای رعایت مقررات کفایت سرمایه، توسط شرکت‌های کارگزاری در اسفند ماه انجام شده، مورد تایید نیست. محمد عطایی، مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن بیان مطلب فوق درخصوص نحوه تسویه اعتبارات شرکت‌های کارگزاری گفت: مقررات ناظر بر فعالیت شرکت‌های کارگزاری در حوزه معاملات اعتباری اوراق بهادار شامل الزامات دستورالعمل‌های خرید اعتباری و کفایت سرمایه در تمام سال (و نه در ماه یا ایامی خاص) به‌طور مستمر و یکسان اعمال شده و مورد نظارت قرار می‌گیرند. عطایی افزود: به بیان دیگر اعطای اعتبار به مشتریان توسط شرکت‌های کارگزاری و تسویه آن تابع الزامات قرارداد خرید اعتباری منعقده فی‌مابین کارگزاری و مشتریان است نه …
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / خانواده / دولت / سازمان بورس و اوراق بهادار / صنعت / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
ویروس کرونا در کمین کارکنان کارگزاری‌ها
هر چند کانون کارگزاران در اوایل اسفندماه طی نامه‌ای به سازمان بورس کاهش ریسک شیوع کرونا در صنعت کارگزاری را خواستار شد،
ایجاد بانک اطلاعاتی سوال برای ورود به بورس
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / بورس / سازمان بورس / کانون کارگزاران
ایجاد بانک اطلاعاتی سوال برای ورود به بورس
ابلاغیه‌ای توسط سازمان بورس و اوراق بهادار در روز ۱۰ اسفندماه منتشر شد که طبق آن صدور کد برای مشتریان جدید بعد از یک ماه و بعد از قبولی این افراد در آزمون انجام می‌شود. بر این اساس کانون کارگزاران بورس عهده‌دار طراحی آزمون شده است که به گفته عضو هیات مدیره کانون کارگزاران، جزییات آن در سال آینده مشخص می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / بورس تهران / جامعه / سرمایه / سهام / فرهنگ سازی
سند سه‌ساله فرهنگ‌سازی نیاز بلندمدت
تصمیم برای تصویب مقررات جدید در شورای عالی بورس گرفته شد و سازمان بورس آن را تصویب کرد و اجرای آن نیز به کانون کارگزاران سپرده شد.
پیشنهاد کانون کارگزاران بازار سرمایه برای صدور کد معاملاتی جدید
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / بازار بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه
پیشنهاد کانون کارگزاران بازار سرمایه برای صدور کد معاملاتی جدید
تهران - ایرنا - کانون کارگزاران طی نامه‌ای در خصوص صدور کد معاملاتی جدید اعلام کرد: افراد تازه وارد پس از سه ماه اجازه خرید در بورس اوراق بهادار و فرابورس و پس از گذشت ۶ ماه اجازه خرید در بازار پایه را خواهند داشت.
له یا علیه بازار سرمایه؟! / تصمیم شبانه بورس که صدای کارشناسان را درآورد
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس تهران / فرابورس / امیرهامونی / سعید اسلامی بیدگلی / مهدی رباطی / علی سعدوندی / محمد صادق الحسینی / کانون کارگزاران بورس
له یا علیه بازار سرمایه؟! / تصمیم شبانه بورس که صدای کارشناسان را درآورد
دامنه نوسان بازارهای بورس قرار است که از فردا به ۲ درصد تغییر یابد، تصمیم شبانه‌ای که صدا بسیاری از کارشناسان بورسی را درآورده و بیم از کوچ نقدینگی و ایجاد صف معاملاتی را افزایش داده است.
اعتراض یک کارگزار به تصمیم سازمان بورس: صف غیرواقعی رشد می‌کند
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس تهران / بورس کالا
اعتراض یک کارگزار به تصمیم سازمان بورس: صف غیرواقعی رشد می‌کند
مهر نوشت: عضو کانون کارگزاران بورس، تصمیم سازمان بورس مبنی بر کاهش دامنه نوسان به ۲ درصد را اشتباه دانست و گفت: این اتفاق به صف زنی های غیر واقعی برای سهم های بی ارزش دامن می زند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
دسترسی افرادی که از این پس کد بورسی می‌گیرند محدود شود
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: افرادی که تازه وارد این بازار می‌شوند باید دسترسی کمتری داشته باشند و به سوی صندوق‌های سرمایه‌گذاری هدایت شوند تا بعد از گذشت چند ماه، خودشان مستقیم وارد این بازار شوند و سهام، خرید و فروش کنند.به گزارش اقتصاد۲۴، سازمان بورس روز شنبه فرآیند صدور کد معاملاتی برای مشتریان جدید در بازار سرمایه را تغییر داد به طوری که مشتریان جدید یک ماه پس از صدور کد، امکان معامله خواهند داشت. ضمن اینکه قبولی در آزمون کانون کارگزاران یا سازمان بورس نیز شرط صدور کد معاملاتی است.با این ابلاغیه سازمان بورس این سوال مطرح می‌شود که آیا این مسئله باعث کاهش جذابیت ورود به بورس نمی‌شود و در آینده حجم معاملات را کاهش نمی‌دهد؟در همین رابطه حمیدرضا میرمعینی کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: به اعتقاد …
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / رشد / سرمایه گذاران / شاخص / صنعت / نیروی انسانی
صنعت کارگزاری در سال ۹۸ و چند توصیه به سرمایه‌گذاران
دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار: سال ۹۸ یکی از بهترین دوره‌های مالی برای صنعت کارگزاری بود و شاهد افزایش ارزش معاملات، حجم معاملات و رشد شاخص بودیم.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
چالش آزمون برای تازه واردان بورس
کیمیا نجفیبازار بورس این‌روزها یکی از بازارهای جذابی بوده که به محلی امن برای سرمایه‌های سرگردان تبدیل شده است. در ماه‌های اخیر شاهد بودیم که افراد زیادی تمایل به سرمایه‌گذاری در بازار بورس را داشته‌اند و سیل عظیمی از کداولیه‌ها کار خود را در این بازار شروع کرده‌اند. این مسئله در حالی است که اخیرا سازمان بورس تصمیمات تازه‌ای را برای تازه‏واردان اتخاذ کرده است. حال باید دید که چنین تصمیماتی می‌تواند روند ورود سرمایه‌گذاری را تحت تاثیر قرار داده و تمایل افراد را کاهش دهد یا خیر؟«مشتریان جدیدیک ماه پس از صدور کد بورسی امکان معامله خواهند داشت» شرطی که به تازگی سازمان بورس برای تازه‌واردان گذاشته است و به نظر می‌رسد که این شرط می‌تواند محدودیت‌هایی را در بازار به وجود آورد. ایسنا در گزارشی به شرط …
توقف فعالیت کارگزاران بورسی تکذیب شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
توقف فعالیت کارگزاران بورسی تکذیب شد
روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادر با رد شایعات تاکید کرد سازمان بورس و اوراق بهادار، هیچ گونه دستوری مبنی بر توقف فعالیت کارگزاران بورسی صادر نکرده است.
توقف فعالیت‌های حضوری بورسی به دلیل کرونا به کجا رسید؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / کروناویروس / سازمان بورس و اوراق بهادار / کانون کارگزاران
توقف فعالیت‌های حضوری بورسی به دلیل کرونا به کجا رسید؟
کانون کارگزاران با توجه به شیوع کرونا در کشور پیشنهاد توقف فعالیت های حضوری بورس را به سازمان بورس ارائه کرده است و این سازمان تصمیم‌گیری درمورد این ماجرا را بر عهده وزارت بهداشت دانسته و اعلام کرده که در صورت صلاح‌دید و دستور این وزارتخانه، اقداماتی در بازار سرمایه انجام خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
گزیده اخبار
۱۳‌هزار تازه‌وارد دردسرساز در بورس [ایسنا] آمار صدور کدهای بورسی در سال‌جاری حاکی از آن است که تعداد این کدها از فروردین تا بهمن‌ از ۵۵‌هزار به ۶۸‌هزار کد افزایش یافته که تعداد کل کدها به ۱۱‌میلیون و ۳۳۸‌هزار رسیده است؛ اتفاقی که دبیرکل کانون کارگزاران بورس در مورد آن ابراز نگرانی کرده و بر این باور است که این اتفاق خطرناک بوده و وظیفه ارکان بازار سرمایه این است که طرف عرضه را تقویت کند. روح‌الله میرصانعی، دبیرکل کانون کارگزاران بورس درمورد تعداد سها‌مداران بازار سرمایه گفت: «تعداد سهامداران خطرناک است. زمانی که طرف تقاضا تا این حد رشد پیدا کرده و جذب سرمایه به بازار تا این حد توسعه پیدا کرده است و عموم مردم دارند وارد بازار می‌شوند، …
ثبت ۱۳ هزار تازه‌وارد در بورس/ اظهار نگرانی مسئولان!
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
ثبت ۱۳ هزار تازه‌وارد در بورس/ اظهار نگرانی مسئولان!
آمار صدور کدهای بورسی در سال‌جاری حاکی از آن است که تعداد این کدها از فروردین تا بهمن‌ از ۵۵ هزار به ۶۸ هزار کد افزایش یافته که تعداد کدها به ۱۱ میلیون و ۳۳۸ هزار رسیده است؛ اتفاقی که دبیرکل کانون کارگزاران بورس در مورد آن ابراز نگرانی کرده و بر این باور است که این اتفاق خطرناک بوده و وظیفه ارکان بازار سرمایه این است که طرف عرضه را تقویت کند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / پوشش / حمل و نقل / خرید و فروش / سهام عدالت / مالیات
طرح سهامی عام شدن کارگزاری‌ها در دستور کار هیات‌مدیره سازمان بورس
دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار تهران گفت: طرح تبدیل کردن شرکت‌های کارگزاری بورس به سهامی عام در دستورکار هیات‌مدیره سازمان بورس قرار دارد. به گزارش فارس،
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / سرمایه / سهام / مالیات / zwnj / خرید
پیش‌فرض‌های عقد شرعی خرید اعتباری عوض می‌شود
دبیرکل کانون کارگزاران بورس ضمن رد شایعه مخالفت کمیته فقهی سازمان بورس با قراردادهای خرید اعتباری گفت: پیش‌فرض‌های عقد شرعی خرید اعتباری عوض خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / خرید و فروش / رشد / سازمان بورس و اوراق بهادار / سرمایه / نیروی انسانی
نخستین کارگزاری بورس سال آینده در بورس عرضه می‌شود
دبیر کانون کارگزاران بورس گفت: فرآیند تبدیل شدن شرکت‌های کارگزاری بورس اوراق بهادار به سهامی عام در هیات‌مدیره سازمان بورس قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود،
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
عرضه اولیه نخستین کارگزاری در بورس
دبیرکل کانون کارگزاران بورس از فرآیند تبدیل شدن شرکت‌های کارگزاری بورس اوراق بهادار به سهامی عام در هیات‌مدیره سازمان بورس خبر داد و عنوان کرد که پیش‌بینی می‌شود، اولین کارگزاری سهامی عام شده تا نیمه سال آینده در بورس عرضه شود.
مجوز کارگزاری به هیچ دستگاهی ندادیم
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / سازمان بورس و اوراق بهادار / کانون کارگزاران بورس / بازار سرمایه
مجوز کارگزاری به هیچ دستگاهی ندادیم
رئیس سازمان بورس گفت: ۱۰۸ مجوز کارگزاری داریم و به هیچ دستگاهی حتی وزارتخانه های نفت، نیرو و کشاورزی مجوز کارگزاری نداده ایم.
مدرک دیپلم از شرایط معاملات آنلاین سهام حذف شد
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
مدرک دیپلم از شرایط معاملات آنلاین سهام حذف شد
کانون کارگزاران بورس با ابلاغ شرایط جدید سنجش توانایی سهامداران در معاملات آنلاین به شرکت های کارگزاری از حذف شرط دیپلم برای دریافت کد آنلاین خبر داد.
تعمیق معاملات در بورس ارزی
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
تعمیق معاملات در بورس ارزی
بانک مرکزی سقف خرید و فروش نقدی ارز در بازار متشکل ارزی را از ۱۰ هزار دلار به ۵۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها تغییر داد. بر این اساس، معاملات در این بازار تعمیق بیشتری خواهند یافت. بازارساز معتقد است که با تسهیل تعاملات ارزی کارگزاران در بازار متشکل، می‌تواند محدوده نوسانات در بازار خرد را کاهش دهد. با این حساب، بازار متشکل ارزی یکی از گام‌های نهایی پیش از اکران رسمی را برداشت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸
تاثیر اختلال در اینترنت بر بازار سرمایه/ تقویت شاخص کل بورس تهران علی رغم کاهش محسوس ارزش و حجم معاملات
تاثیر اختلال در اینترنت بر حجم و ارزش معاملات در داد و ستدهای امروز بورس تهران محسوس تر از روزهای پیشین بود و  پیشنهاد مدیر عامل بورس تهران به سهامداران برای تماس با کارگزاران در صورت نداشتن اینترنت به نظر چندان کارساز نبوده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
تقی‌زاده: قراردادهای پرسپولیس و استقلال با کارگزاران رسمی امضا شده است
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: جلسه خوبی با مدیران عامل پرسپولیس و استقلال داشتیم و کارهای عملیاتی و اجرایی دو باشگاه برای ورود به فرا بورس به سرعت در حال انجام است.
۱۳۹۸-۰۸-۱۷ / فوتبال / کهگیلویه وبویراحمد / ورزش / واگذاری استقلال و پرسپولیس / یاسوج
معرفی کارگزاران بورس فرآیند واگذاری سرخآبی را شتاب بخشیده است
وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: مشخص شدن و معرفی کارگزاران بورس از سوی دوباشگاه استقلال و پرسپولیس روند و فرآیند واگذاری سرخآبی ها را به بخش خصوصی شتاب بخشیده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / فوتبال / سازمان خصوصی سازی / باشگاه پرسپولیس / باشگاه استقلال / لیگ برتر فوتبال ایران
کارگزاران سرخآبی‌ها در بورس مشخص شدند
تهران - ایرنا - معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: مدیرعامل استقلال امروز کارگزار رسمی این باشگاه را بعد از تایید هیات مدیره معرفی کرد و اکنون کارگزاران رسمی هر ۲ باشگاه برای موضوع واگذاری مشخص شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس / خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال / وزیر ورزش و جوانان / پرسپولیس / استقلال
معاون وزیر ورزش: منتظر استقلال هستیم
معاون پارلمانی و امور مجلس و استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: انتخاب کارگزار رسمی طبق قانون بر عهده هیات مدیره و مدیر عامل باشگاه است و از این پس با حضور کارگزاران رسمی شرایط دو تیم برای رفتن به بورس بهتر و موثرتر بررسی می‌کنیم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶
نگاهی به سودآوری کارگزاری‌ها در سال ۹۷
واحد امور اعضا و اشخاص وابسته به اعضای کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در گزارشی وضعیت صورت‌های مالی صنعت کارگزاری را اعلام کرد. طبق این گزارش صنعت کارگزاری در سال ۹۷ حدودا ۶۶۵ میلیارد تومان سود خالص کسب کرده است. بنا بر گزارش حاضر، بالاترین میانگین سود خالص در طول ۵ سال گذشته مربوط به سال ۹۷ و کمترین مربوط به سال ۹۴ است که رقم سود خالص صنعت کارگزاری در سال ۹۷ نسبت به دوره قبل رشد ۱۷۱ درصدی داشته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •