چهارشنبه, ۹ مهر, ۱۳۹۹ / 30 September, 2020
یارانه
۴۹ دقیقه قبل
کلیات طرح کوپن الکترونیک از مجلس رأی گرفت
نمایندگان مجلس در حالی دیروز به کلیات طرح کوپن الکترونیک رأی دادند که در نتیجه هشدار جدی مرکز پژوهش‌های مجلس مبنی بر تورم‌زا بودن ایده خام وکلای مردم، ماجرا به کمیسیون برنامه و بودجه کشیده شد تا بلکه این طرح پخته‌تر شود. محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس از مدافعان جدی الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی به‌صورت کوپن الکترونیک است، ولی هشدار بازوی کارشناسی مجلس نشان می‌دهد این طرح ممکن است در عمل اجرا نشود. ماجرا چیست؟ به گزارش همشهری، تعدادی از نمایندگان با قید فوریت طرحی را برای پرداخت یارانه …
زمان واریز یارانه معیشتی مهر ۹۹
۲ ساعت قبل
زمان واریز یارانه معیشتی مهر ۹۹
یازدهمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴ پنج شنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
کالابرگ معیشتی تصویب شد/ مبلغ یارانه جدید ۶۰ هزار تومان
۱۲ ساعت قبل / یارانه / یارانه نقدی
کالابرگ معیشتی تصویب شد/ مبلغ یارانه جدید ۶۰ هزار تومان
کالابرگ معیشتی در مجلس تصویب شد و خانواده‌های ایرانی از این پس به ازای هر نفر ۶۰ هزار تومان کمک خرید غذا دریافت می‌کنند.
سرخط فارس| یارانه آب برای پرشدن استخر ریچ‌کیدزآف‌تهران
۱۲ ساعت قبل
سرخط فارس| یارانه آب برای پرشدن استخر ریچ‌کیدزآف‌تهران
در شهر تهران روزانه حدود 3.5میلیون مترمکعب آب مصرف می‌شود که 47 درصد از این میزان صرفا در مناطق 1و2و3 پایتخت است.
ببینید | شنای لاکچری‌نشینان پایتخت در آب شرب جنوبی‌ها
۱۷ ساعت قبل / شهر تهران / یارانه
ببینید | شنای لاکچری‌نشینان پایتخت در آب شرب جنوبی‌ها
در حالی که برخی از مردم شهرهای محروم کشور از آب شرب سالم محروم‌اند، لاکچری‌نشینان پایتخت از آب یارانه‌ای لذت می‌برند!
صدای پای کوپن می‌آید
۲۱ ساعت قبل
صدای پای کوپن می‌آید
صدای پای کوپن می‌آید 60 میلیون ایرانی زیر چتر حمایتی تامین کالاهای اساسیروز (یکشنبه) کمیسیون برنامه و بودجه طرح اختصاص کالابرگ برای تامین کالاهای اساسی را تقدیم هیات رئیسه کرد و در صورتی که این طرح در مجلس رأی بیاورد به زودی اجرایی خواهد شد. دو روز پیش  که سخنگوی کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس گفت: در صورت تصویب طرح الزام دولت به پرداخت یارانه برای تامین کالا‌های اساسی ۲۰ میلیون نفر ماهیانه ۱۲۰ هزار تومان و ۴۰ میلیون نفر نیز ماهیانه ۶۰ هزار تومان به صورت بن کالایی دریافت خواهند کرد.رحیم زارع در خصوص آخرین وضعیت طرح الزام دولت به پرداخت یارانه برای تامین کالا‌های اساسی تصریح کرد: این طرح به زودی در صحن علنی تعیین تکلیف خواهد شد و براساس آن دولت مکلف است به منظور تامین بخشی از …
۲۴ ساعت قبل
تهدید فساد و انحصار در توزیع کوپنی کالا
با تصمیم جدید مجلس قرار است توزیع کالاهای اساسی با شکل و شمایل جدید «کوپنی» به صحنه بازگردد. این‌ بار خبری از «تکه کاغذ»های شماره‌دار نیست؛ به هر فرد دارنده کارت یارانه نقدی 60 هزار تومان پرداخت می‌شود تا با آن کالاهایی که همچنان با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌شوند؛ به خانوارهای مشمول این طرح عرضه شود. بحث کوپن یا کالابرگ الکترونیکی از تابستان سال ۱۳۹۷ و با افزایش قیمت کالاهای اساسی از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی مطرح و قرار شد که کالاهای اساسی در قالب وجه نقد یا کوپن الکترونیک تامین شود. اواخر سال ۱۳۹۷ هم کمیسیون تلفیق مجلس بازگشت دوباره کوپن الکترونیکی را تصویب کرد اما در نهایت تابستان سال گذشته وزارت صمت اعلام کرد که کالای اساسی به اندازه کافی …
۲۴ ساعت قبل
از کوپن کاغذی تا کالابرگ الکترونیک
کیمیا نجفیکوپن خاطره روز‌های شروع جنگ برای نسلی است که آن شرایط را با تمام وجود درک کرده‌اند. روز‌هایی که وقتی از هر خیابانی رد می‌شدند شاهد صف‌های طولانی توزیع کالاهای اساسی بودند. از آن زمان، سال‌ها می‌گذرد و اکنون که شرایط اقتصادی کشور موجب بروز مشکلات فراوانی برای دهک‌های پایین درآمدی جهت گذران زندگی و دسترسی به کالاهای اساسی شده و سفره‌ها روزبه‌روز کوچک‌تر می‌شود، بار دیگر صحبت از بازگشت کوپن به عرصه اقتصاد کشور به میان آمده است. در این میان برخی کارشناسان بازگشت کوپن را راهی مناسب برای تامین کالاهای اساسی در شرایط سخت کنونی می‌دانند و این در حالی است که عده‌ای دیگر از کارشناسان کوپنی شدن اقتصاد را راهکاری ناکارآمد و ناموفق دانسته و معتقدند باز شدن پای کالابرگ به اقتصاد تنها سیگنال‌های منفی …
یارانه کالا به چه خانوارهایی تعلق می‌گیرد؟
۲۸ ساعت قبل
یارانه کالا به چه خانوارهایی تعلق می‌گیرد؟
شهبازی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره جزئیات طرح مجلس برای کالاهای اساسی، گفت: سقف یارانه کالایی خانوار پنج نفره و ۶۰۰ هزار تومان است و دولت به زودی فروشگاه هایی که تامین کالاهای اساسی مردم بر عهده دارد را مشخص و اعلام می کند.
کوپن 6 ماهه به بازار می‌آید
۳۰ ساعت قبل / کالاهای اساسی / کوپن / مجلس شورای اسلامی
کوپن 6 ماهه به بازار می‌آید
طرح جدید کمیسیون بودجه درباره «اختصاص کالابرگ برای کالاهای اساسی» دیروز رونمایی شد؛ طرحی که به اصلاح بخشی از تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۹ (مربوط به هزینه کرد قانون هدفمندی یارانه‌ها) و همچنین بند (و) تبصره (۲) این قانون می‌پردازد و در صورت تصویب در صحن علنی مجلس، مدت زمان اجرای آن تنها ۶ ماه خواهد بود. نوشته کوپن 6 ماهه به بازار می‌آید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کوپن در راه است
۳۲ ساعت قبل
کوپن در راه است
کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اخیراً گزارش نهایی طرح تأمین کالاهای اساسی برای ۶۰ میلیون نفر در قالب کارت‌های الکترونیکی را تکمیل و برای طرح در صحن به هیئت رئیسه ارسال کرد که بر اساس آن قرار است برای تامین بخشی از نیازهای معیشتی خانوارهای کم برخوردار، در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۹ و به صورت ماهانه، یارانه اعتبار خرید به کارت یارانه نقدی سرپرست خانوار واریز شود.
همه چیز درباره طرح کوپن در مجلس
۳۲ ساعت قبل
همه چیز درباره طرح کوپن در مجلس
دنیای‌اقتصاد نوشت: با تصمیم دیروز مجلس، طرح «اختصاص کالابرگ برای کالاهای اساسی» با اولویت بررسی می‌شود؛ طرحی که در صورت تصویب در صحن، دولت را مکلف می‌کند در نیمه دوم سال ۹۹، با اصلاح بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه امسال و افزایش ۳۵ هزار میلیارد تومانی درآمد پیش‌بینی‌شده خود، بودجه مربوط به پرداخت یارانه معیشتی خانوار را افزایش دهد. همچنین این اعتبار صرفا برای تامین کالاهای اساسی و ضروری در نظر گرفته شده است و خانوارهای کم‌درآمد، از دو برابر یارانه نسبت به سایر خانوارهای مشمول بهره‌مند می‌شوند.
کوپن بازمی گردد/ چه کسانی مشمول دریافت کوپن می شوند؟
۳۳ ساعت قبل / یارانه / مجلس / کوپن / کوپن الکترونیک / کالابرگ / مشمولان دریافت کوپن
کوپن بازمی گردد/ چه کسانی مشمول دریافت کوپن می شوند؟
اقتصادنیوز : کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اخیراً گزارش نهایی طرح تأمین کالاهای اساسی برای ۶۰ میلیون نفر در قالب کارت‌های الکترونیکی را تکمیل و برای طرح در صحن به هیئت رئیسه ارسال کرد که بر اساس آن قرار است برای تامین بخشی از نیازهای معیشتی خانوارهای کم برخوردار، در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۹ و به صورت ماهانه، یارانه اعتبار خرید به کارت یارانه نقدی سرپرست خانوار واریز شود.
یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به چه کسانی پرداخت می‌شود؟
۳۳ ساعت قبل / کالای اساسی / یارانه / 120 هزارتومان
یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به چه کسانی پرداخت می‌شود؟
مبالغ مذکور به صورت ماهیانه برای مشمولان در نظر گرفته شده است، اما زمان پرداخت آن را باید دولت مشخص کند که ممکن است بین یک تا سه ماه یکبار متغییر باشد.
سقف یارانه کالایی خانوار چقدر است؟
۳۴ ساعت قبل
سقف یارانه کالایی خانوار چقدر است؟
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره جزئیات طرح مجلس برای کالا‌های اساسی، گفت: سقف یارانه کالایی خانوار پنج نفره و ۶۰۰ هزار تومان است و دولت به زودی فروشگاه‌هایی که تامین کالا‌های اساسی مردم بر عهده دارد را مشخص و اعلام می‌کند.
خبرهای جدید درباره یارانه 60 یا 120 هزار تومانی دولت + جزئیات
۳۵ ساعت قبل
خبرهای جدید درباره یارانه 60 یا 120 هزار تومانی دولت + جزئیات
زارع ، سخنگوی کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس بیان کرد که در صورت تصویب طرح الزام دولت به پرداخت یارانه برای تامین کالا‌های اساسی ۲۰ میلیون نفر ماهیانه ۱۲۰ هزار تومان و ۴۰ میلیون نفر نیز ماهیانه ۶۰ هزار تومان به صورت بن کالایی دریافت خواهند کرد.
راننده‌های تاکسی همچنان بیمه هستند
۳۵ ساعت قبل
راننده‌های تاکسی همچنان بیمه هستند
محمد محمدی مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی درباهره صحبت های مطرح شده درخصوص حذف بیمه تعداد زیادی از راننده های تاکسی در تهران گفت:« موضوع این است که ما فهرست بیمه شدگان خودمان را از دی ماه ۸۹ تا اسفند ۹۸ برای سازمان شهرداری ها ارسال کردیم. طی این ۱۰ سال یکسری رانندگان در کارگاه‌های مشمول تامین اجتماعی شاغل شده بودند، یکسری فوتی داشتیم، یکسری از کارافتادگی؛ چون ما اینها را جدا کردیم آنها تصور کرده بودند که عده‌ای را حذف کردیم.» به گفته محمدی همه رانندگانی که تحت پوشش قرارگرفتند در راستای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها بوده است:« در ۴۲ مرحله سازمان هدفمندسازی با هماهنگی ستادسوخت سابق، لیست‌هایی را در اختیار ما قرار داد و ما بر اساس آن بیمه کردیم. یکسری بیمه پردازی شان …
آیا هر کس دیگری جای روحانی بود، وضع چنین بود؟
۳۷ ساعت قبل
آیا هر کس دیگری جای روحانی بود، وضع چنین بود؟
پرسش این است که اگر واقعا ریاست آقای روحانی با غیر آقای روحانی تفاوتی در وضعیت کشور ایجاد نمی‌کند، اولا چرا این جریان به مردم وعده‌هایی در حد بی‌نیازی به یارانه داد؟
کوپن ۶ ماهه در اولویت مجلس/ جزییات رقم یارانه معیشتی اعلام شد
۳۷ ساعت قبل / کوپن / کوپن معیشتی در مجلس / مجلس / یارانه معیشتی
کوپن ۶ ماهه در اولویت مجلس/ جزییات رقم یارانه معیشتی اعلام شد
شفقنا- با تصمیم دیروز مجلس، طرح «اختصاص کالابرگ برای کالاهای اساسی» با اولویت بررسی می‌شود؛ طرحی که در صورت تصویب در صحن، دولت را مکلف می‌کند در نیمه دوم سال ۹۹، با اصلاح بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه...
چهاربسته حمایتی برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا
۳۸ ساعت قبل / کروناویروس / مشاغل آسیب دیده از کرونا / بانک مرکزی / سامانه کارا / یارانه دستمزد / وزارت کار
چهاربسته حمایتی برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا
"پرداخت تسهیلات"،"بیمه بیکاری"،"مشوق بیمه کارفرمایی" و "یارانه دستمزد" چهار بسته حمایتی دولت بوده که به دنبال شیوع کرونا از اسفند سال گذشته تاکنون در قالب آنها حمایت از کسب‌وکارها صورت گرفته است.
پرداخت یارانه ۶۰ یا ۱۲۰ هزار تومان به هر نفر با تصویب طرح تامین کالای اساسی
۳۸ ساعت قبل / یارانه / رحیم زارع / سخنگوی کمیسیون ویژه مجلس / طرح تامین کالای اساسی
پرداخت یارانه ۶۰ یا ۱۲۰ هزار تومان به هر نفر با تصویب طرح تامین کالای اساسی
سخنگوی کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس گفت: در صورت تصویب طرح الزام دولت به پرداخت یارانه برای تامین کالا‌های اساسی ۲۰ میلیون نفر ماهیانه ۱۲۰ هزار تومان و ۴۰ میلیون نفر نیز ماهیانه ۶۰ هزار تومان به صورت بن کالایی دریافت خواهند کرد.
سقف یارانه دریافتی مردم به ۱۶۰ هزار تومان افزایش پیدا می کند؟ / طرح یک فوریتی مجلس برای پرداخت یارانه  غذا
۳۹ ساعت قبل
سقف یارانه دریافتی مردم به ۱۶۰ هزار تومان افزایش پیدا می کند؟ / طرح یک فوریتی مجلس برای پرداخت یارانه غذا
بهارستان نشین ها برای کاهش فشار مالی روی دهک های پایین درآمدی از طرحی سخن می‌گویند که در صورت تصویب آن ماهانه ۶۰ هزار تومان یارانه غذا به کسانی که زیر خط فقر قرار دارند، پرداخت می‌شود. به گفته حسینی کیا نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس، منابع این طرح از محل فروش اموال مازاد دولت و همچنین مالیات‌های فراموش شده، تامین می‌شود.
جزئیات طرح مجلس برای پرداخت ماهانه ۶۰ یا ۱۲۰ هزار تومان به هر نفر
۴۷ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی
جزئیات طرح مجلس برای پرداخت ماهانه ۶۰ یا ۱۲۰ هزار تومان به هر نفر
سخنگوی کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس گفت: در صورت تصویب طرح الزام دولت به پرداخت یارانه برای تامین کالاهای اساسی ۲۰ میلیون نفر ماهیانه ۱۲۰ هزار تومان و ۴۰ میلیون نفر نیز ماهیانه ۶۰ هزار تومان به صورت بن کالایی دریافت خواهند کرد.
معمای پیچیده حمایت از سفره تنگدستان
۲ روز قبل
معمای پیچیده حمایت از سفره تنگدستان
مجلس و دولت با 2طرح متفاوت درصدد حمایت از معیشت مردم در برابر فشار سنگین تورم و رشد مداوم قیمت کالاها و خدمات اساسی هستند. از یک سو مجلس طرحی فوری را برای تامین کالاهای اساسی در دست رسیدگی دارد که براساس آن 30هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی به 60میلیون ایرانی هزینه خواهد شد و از سوی دیگر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور می‌گوید: تامین کالاهای اساسی با ارز 4200تومانی سال آینده هم ادامه می‌یابد. به گزارش همشهری، رویکرد هر دو طرح مجلس و دولت بر مبنای عدالت توزیعی و پرداخت یارانه‌هاست. …
محسن هاشمی: به دلار هم مثل شهادت سردار سلیمانی اهمیت بدهید/ روحانی مشغول آواربرداری است، واقع بین باشید!
۲ روز قبل / سردار حاج قاسم سلیمانی / امریکا / بهزاد نبوی / روزنامه ایران / پروانه سلحشوری / ترامپ / شهید سلیمانی / روزنامه اعتماد / محسن هاشمی / دولت اصلاحات
محسن هاشمی: به دلار هم مثل شهادت سردار سلیمانی اهمیت بدهید/ روحانی مشغول آواربرداری است، واقع بین باشید!
در شرایطی که تنها حدود 10 ماه به پایان دولت روحانی باقی مانده، فعالین اصلاح طلب پیشنهاد مغرضانه استعفای رئیس جمهور را مطرح می کنند. اکنون دولت روحانی به صورت جدی با معضل کارنامه مواجه است.
۶۰ میلیون ایرانی یارانه جدید معیشتی می‌گیرند
۲ روز قبل
۶۰ میلیون ایرانی یارانه جدید معیشتی می‌گیرند
زارع، سخنگوی کمیسیون ویژه جهش تولید گفت: ۶۰ میلیون ایرانی به زودی یارانه معیشتی غیرنفتی دریافت می‌کنند.
جزئیات طرح تامین کالا‌های اساسی برای ۶۰ میلیون ایرانی
۲ روز قبل / تامین کالاهای اساسی / مجلس
جزئیات طرح تامین کالا‌های اساسی برای ۶۰ میلیون ایرانی
بر اساس طرح نمایندگان مجلس، اعتبار ۳۰ هزار میلیارد تومانی برای پرداخت یارانه تامین کالا‌های اساسی به حدود ۶۰ میلیون ایرانی تعلق خواهد گرفت.
طرح اختصاص کالابرگ برای کالاهای اساسی تقدیم هیئت رئیسه شد
۲ روز قبل / طرح تامین کالاهای اساسی / کالابرگ / کمیسیون برنامه و بودجه مجلس / مجلس شورای اسلامی
طرح اختصاص کالابرگ برای کالاهای اساسی تقدیم هیئت رئیسه شد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، متن طرح اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و الزام دولت به پرداخت یارانه برای تامین کالاهای اساسی که پس از جمع‌بندی در کمیسیون برنامه و بودجه تحویل هیئت رئیسه شده است، به شرح زیر است:
متن کامل طرح کوپنی مجلس
۲ روز قبل
متن کامل طرح کوپنی مجلس
کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی طرح اختصاص کالابرگ برای تامین کالاهای اساسی را تقدیم هیات رییسه کرد. به گزارش ایسنا، متن طرح اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و الزام دولت به پرداخت یارانه برای تامین کالاهای اساسی که پس از جمع‌بندی در کمیسیون برنامه و بودجه…
صندوق بین‌المللی پول خواستار حذف یارانه برق و گاز در پاکستان شد
۲ روز قبل / یارانه حمایت معیشتی / اخبار "پاکستان"
صندوق بین‌المللی پول خواستار حذف یارانه برق و گاز در پاکستان شد
صندوق بین‌المللی پول که پیش از این نیز به بهانه وام 6 میلیارد دلاری خود خواسته‌های مختلفی از اسلام آباد داشته این بار خواستار گرانی برق و گاز شد.
یارانه و سهام؛ دستاویز مجلس برای فرزندآوری
۲ روز قبل
یارانه و سهام؛ دستاویز مجلس برای فرزندآوری
موسوی، عضو فراکسیون مناطق محروم مجلس، یارانه و سهام را بعنوان مشوق برای فرزندآوری خانواده‌های ایرانی عنوان کرد.
۲ روز قبل
اختصاص 1300میلیارد تومان برای نوسازی سیستم های گرمایشی مدارس
[شهروندآنلاین]  بیش از 1300 میلیارد تومان برای بهبود و ارتقای سیستم گرمایشی مدارس پرداخت می‌شود. این بودجه از محل اخذ عوارض تامین شده است و تا دو هفته دیگر در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار می‌گیرد. محمدحسین صابر، رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها درباره استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس گفت:« بودجه‌ای از سال 95 در قالب ماده 65 قانون الحاق از محل 20 درصد عوارض گاز برای این منظور تخصیص می‌یابد که این رقم در سال 99 معادل  13 هزار و 187 میلیارد ریال است.» البته او معتقد است این بودجه متناسب با نیازهای واقعی مدارس نیست،  اما متناسب با مصوبه مجلس است که در قانون بودجه اعمال شده و سازمان هدفمندی فقط بر اساس تخصیص برنامه و بودجه این کار را انجام …
۲ روز قبل / بیمه تاکسیرانان / بیمه راننده تاکسی
بلاتکلیفی بیمه ۱۵ هزار تاکسیران تهرانی
علیرضا قنادان در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت اجرای تفاهم‌نامه به روزرسانی لیست بیمه تاکسیرانان از سوی تامین اجتماعی، اظهار کرد: همان‌طور که می‌دانید از سال ۱۳۹۴ فهرست مشمولان یارانه حق بیمه رانندگان درون شهری اصلاح نشده است که بر همین اساس در بهمن‌ماه سال گذشته یک تفاهم‌نامه فی‌مابین شهرداری تهران، وزارت کشور و سازمان تامین اجتماعی منعقد شد و قرار شد که لیست مشمولان یارانه بیمه تاکسیرانان به روزرسانی شود.
یارانه 31 هزار میلیارد تومانی در راه است؟!
۳ روز قبل
یارانه 31 هزار میلیارد تومانی در راه است؟!
تغییر رژیم غذایی ایرانیان در کشاکش گرانی‌های رعب‌‌برانگیز این‌روزها و طرح جدید مجلس؛
معاون اول به دنبال تخم مرغ، معاون اقتصادی کجاست ؟
۳ روز قبل
معاون اول به دنبال تخم مرغ، معاون اقتصادی کجاست ؟
سردبیر اخبار داخلی سایت بازار در برنامه تیتر اقتصاد گفت: ریشه بر هم خوردن بازارهایی مانند تخم مرغ و موبایل و خودرو یکی بوده و نتیجه تخصیص غیر هدفمند یارانه های ارزی و ریالی ودخالت های ناکارامد دولت است.
۳ روز قبل
یارانه وزارت نیرو به استخرهای لاکچری بالاشهر!
امروز مطالبی همچون یارانه وزارت نیرو به استخرهای لاکچری بالاشهر / دولت و مجلس در حوزه انرژی های پاک کم کاری دارند / بخش قابل توجهی گاز مایع در خطوط لوله هدر می‌رود / تولید خودرو برقی با انرژی پاک کلید خورد ؛ در سایت «نبض انرژی» قرار گرفته است.
دولت ۳۰ درصد از دستمزد شاغلین جدید منطقه آزاد ماکو را پرداخت می کند
۳ روز قبل / استانی-شهرستانها / منطقه آزاد ماکو
دولت ۳۰ درصد از دستمزد شاغلین جدید منطقه آزاد ماکو را پرداخت می کند
مدیرکار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد ماکو از پرداخت یارانه دستمزد به کارفرمایان در قبال به کارگیری جوانان شغل اولی‌ خبرداد و گفت: به منظور فراهم آوردن امکان ورود جوانان بیکار به بازار کار، ۳۰ درصد مزد شغل اولی‌ها در منطقه آزاد ماکو برای مدت یک سال توسط دولت پرداخت می‌شود.
پیگیریم همانند مناطق آزاد از مشوق دولتی برخوردار شویم
۳ روز قبل / شهریار حیدری / کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری / کرمانشاه / استانی-اقتصادی
پیگیریم همانند مناطق آزاد از مشوق دولتی برخوردار شویم
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: پیگیریم به عنوان استانی که رتبه اول بیکاری کشور را داریم، همانند مناطق آزاد از مشوق و یارانه دولتی برخوردار شویم.
نرخ خرید تضمینی گندم بسیار پایین است/ دولت به کشاورز خارجی یارانه می‌پردازد
۳ روز قبل / گندم / یارانه / کشاورزی / کشاورزان / مسعود اسدی / مجمع تشکل‌های کشاورزی کشور
نرخ خرید تضمینی گندم بسیار پایین است/ دولت به کشاورز خارجی یارانه می‌پردازد
رئیس مجمع تشکل‌های کشاورزی کشور با بیان اینکه نرخ خرید تضمینی گندم که امسال شورای اقتصاد تعیین کرده بسیار پایین بوده و توجیه اقتصادی ندارد، گفت: قیمت واردات هر کیلو گندم از خارج 6 هزار تومان است و تعیین قیمت پایین‌تر از این، در حقیقت پرداخت یارانه به کشاورزان خارجی است.
۶۰میلیون ایرانی یارانه کالا می‌گیرند/ طرح تأمین کالاهای اساسی در صحن مجلس بررسی می‌شود
۳ روز قبل / جبار کوچکی نژاد / کالای اساسی / اقشار آسیب پذیر / شورای نگهبان / کمیته امداد امام خمینی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / مجلس شورای اسلامی
۶۰میلیون ایرانی یارانه کالا می‌گیرند/ طرح تأمین کالاهای اساسی در صحن مجلس بررسی می‌شود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از اتمام بررسی طرح تأمین کالای اساسی در مجلس خبر داد و گفت: بر اساس این طرح، ۶۰ میلیون ایرانی یارانه کالا می‌گیرند.
افزایش ۲۰ درصدی یارانه مراکز توانبخشی کفاف هزینه معلولان را نمی‌دهد
۳ روز قبل / سازمان بهزیستی / توانبخشی / یارانه / معلولان
افزایش ۲۰ درصدی یارانه مراکز توانبخشی کفاف هزینه معلولان را نمی‌دهد
درحالی که سازمان بهزیستی کشور برای یارانه مراکز توانبخشی، افزایش ۲۰ درصدی را پیشنهاد داده است، مسئولان انجمن مراکز توانبخشی معلولان و سالمندان به دلیل افزایش بالای هزینه‌های خدمات و لوازم توانبخشی خواستار افزایش ۴۱ درصدی این یارانه هستند.
آفتاب یزد: گردن تحریم‌ها نیندازید دولت، تدبیر ندارد
۳ روز قبل / حسن روحانی / هئیت دولت / روزنامه کیهان / آفتاب یزد / یارانه نقدی / سعید نمکی / اخبار ویژه روزنامه ها
آفتاب یزد: گردن تحریم‌ها نیندازید دولت، تدبیر ندارد
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید: بی‌تدبیری‌های برخی دولتمردان، اظهارات آنها را تایید نمی‌کند.
تاسیس دفتر صدور اجازه خرید مسکن برای تهرانی‌ها؛ چه کسانی مجاز به خرید خانه هستند؟/کسری ۱۵ هزار میلیارد تومانی یارانه نقدی
۳ روز قبل / اقتصاد ایران / سهام / مسکن / مطبوعات / یارانه
تاسیس دفتر صدور اجازه خرید مسکن برای تهرانی‌ها؛ چه کسانی مجاز به خرید خانه هستند؟/کسری ۱۵ هزار میلیارد تومانی یارانه نقدی
اقتصادنیوز:مهم ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات پنجم مهرماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است: نرخ تره و بار و میوه اعلام شد، آی‌فون به ۱/۱ میلیون تومان رسید و...
۳ روز قبل
وقتی وزارت بهداشت اولویت‌بندی خودش را هم نادیده می‌گیرد
بنفشه سام‌گیس | هنوز جوهر تنظیم اولویت‌ها برای توزیع واکسن وارداتی و بسیار گران و نایاب آنفلوآنزای فصلی خشک نشده بود که مسوولان وزارت بهداشت اولویت‌بندی خودشان را هم زیر پا گذاشتند و با وجود آنکه هزاران نفر از افراد مشمول اولویت‌بندی وزارت بهداشت- زنان باردار، سالمندان، کادر درمان فعال در بخش‌های پرخطر بیمارستانی، بیماران دارای بیماری‌های زمینه‌ای، کادر درمانی نیروهای مسلح و کودکان کمتر از 6 سال-  هفته‌هاست که دلخوش وعده مسوولان وزارت بهداشت، چشم انتظار دریافت یارانه‌ای و سهیه‌بندی شده واکسن آنفلوآنزا  از داروخانه‌ها یا دریافت رایگان از مراکز بهداشت هستند، وزارت بهداشت اولین محموله داغ از واکسن آنفلوآنزایی که در گروه «غیرقابل …
۳ روز قبل / افزایش قیمت گوشت / تنظیم بازار گوشت
توضیح دبیر ستاد تنظیم بازار درباره قیمت گوشت و برنج
به گزارش خبرآنلاین، محمدرضا کلامی افزود: زمان عرضه گوشت قرمز با ارز ۴۲۰۰ تومانی، صف خرید ایجاد می‌شد و بخش زیای از مردم نیز دستشان به گوشت یارانه‌ای نمی‌رسید چرا که واردات پاسخگوی نیاز یارانه‌ای گوشت نبود، اما حذف این محصول از فهرست دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی منجر به افزایش تولید داخل و متعادل شدن گوشت قرمز و جلوگیری از رشد شتابان قیمت این کالا شد.
۴ روز قبل
عرضه سهام نیروگاه‌ها در بورس
مدیر عامل شرکت برق حرارتی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ درصدی از سهام نیروگاه‌ها به‌صورت خرد در بورس عرضه خواهد شد که در تلاشیم حداقل ۵۰ درصد از منابع این بخش نیز برای تکمیل و نوسازی نیروگاه‌ها به صنعت برق بازگردانده شود. به‌ گزارش «ایسنا» محسن طرزطلب با تاکید بر اینکه در تلاش برای تقویت منابع ریالی پروژه‌های نیروگاهی هستیم، اظهار کرد: به این منظور درصددیم طی یک ماه آینده از محل فروش اوراق سلف بتوانیم منابع موردنیاز برای تکمیل نیروگاه‌های‌ موجود را تقویت کنیم. وی با اشاره به بهبود شرایط فروش اوراق گواهی ظرفیت در کشور گفت: صنایعی که با استفاده از برق یارانه‌ای در حال صادرات محصولات خود هستند باید در توسعه صنعت برق سهیم باشند.
معرفی استان پیشتاز در دریافت تسهیلات طرح رونق
۴ روز قبل / اقتصاد / سازمان برنامه و بودجه / صندوق توسعه ملی / وزارت صنعت معدن و تجارت / یارانه
معرفی استان پیشتاز در دریافت تسهیلات طرح رونق
بالاترین سهم از تسهیلات طرح رونق تولید در پنج ماه منتهی به مرداد سال جاری به کدام استان ها رسید؟
یارانه تخم‌مرغ امشب واریز می‌شود!
۴ روز قبل / افزایش قیمت / عجیب و غریب / یارانه / مرغ / تخم مرغ / تخم / یارانه تخم مرغ
یارانه تخم‌مرغ امشب واریز می‌شود!
اقتصادنیوز :
روزی ۱.۲ میلیارد تومان یارانه برای استخر خانه‌های لاکچری
۴ روز قبل / استخر لاکچری / آب شرب تهران
روزی ۱.۲ میلیارد تومان یارانه برای استخر خانه‌های لاکچری
در شرایطی که ۴۷ درصد از مصرف آب شرب پایتخت متعلق به مناطق ۱ تا ۳ است، روزانه ۱ میلیارد و ۲۲۵ میلیون تومان از منابع بیت‌المال صرف یارانه بخش آب مشترکین پر مصرف می‌شود.
۵۶۷ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان عمومی بین شهری توزیع شد
۴ روز قبل
۵۶۷ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان عمومی بین شهری توزیع شد
باقر جوان، مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: از ابتدای امسال تاکنون با وجود همه مشکلات ۵۶۷هزار حلقه لاستیک بین ناوگان عمومی با نرخ یارانه ای در کشور توزیع شده است.
نرخ بالای کودهای شیمایی محصولی گران بار می‌آورد؛ خشکیدن ریشه ارزانی
۴ روز قبل
نرخ بالای کودهای شیمایی محصولی گران بار می‌آورد؛ خشکیدن ریشه ارزانی
مشهد- با شنیدن خبر حذف یارانه کودهای شیمیایی و خداحافظی با دلار ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین این نهاده پرمصرف در بخش کشاورزی به‌راحتی می‌توان به نتایج این تصمیم دولت در خصوص گرانی محصولات کشاورزی پی برد.
اختلاف تهران و واشنگتن بر سر واریز ۲میلیارد دلار به حساب ایران/پلمب چند مغازه به اتهام گران فروختن کره پاستوریزه
۴ روز قبل / اقتصاد ایران / سیستان و بلوچستان / شاخص / نرخ ارز / یارانه
اختلاف تهران و واشنگتن بر سر واریز ۲میلیارد دلار به حساب ایران/پلمب چند مغازه به اتهام گران فروختن کره پاستوریزه
اقتصادنیوز:مهم ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات چهارم مهرماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است: بهره‌برداری از خط آهن ایران – اروپا، ورود سالانه ۳ تا ۵ میلیارد دلار کالای قاچاق؛ سقوط ۴۰ هزار تومانی سکه، کاهش قیمت ماکسیما و تندر۹۰، و پیروزی دولت در تدوین بیانیه الجزایر
ریشه یارانه های کور از اقتصاد کشور باید کنده شود
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / یارانه / بورس / ارز تک نرخی
ریشه یارانه های کور از اقتصاد کشور باید کنده شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه ریشه یارانه های کور از اقتصاد کشور کنده شود، گفت: این روزها بدون سر و صدا نرخ ارز در کشور تک نرخی شده و به نوعی موفقیت خوبی است و تنها در هفت مورد تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی داریم.
۵ روز قبل / جمعیت / زاد و ولد / ازدواج
با شعار دادن نمی‌توان جمعیت را افزایش داد
نائب رئیس انجمن ایرانی مطالعات زنان در پاسخ به سوالی درباره طرح تشویقی زاد و ولد مجلس مبنی ارائه سهام آیندگان و اختصاص یارانه به فرزندان سوم و چهارم خانواده‌ها، اظهار کرد: ما نباید درگیر شعار شویم چراکه با شعار دادن نمی‌توان جمعیت را افزایش داد.
۵ روز قبل
رابطه محرومیت و حضور در کلاس
گروه اجتماعی| از اوایل تابستان تاکنون عددی در میان کارشناسان و مسوولان حوزه آموزش و پرورش تکرار می‌شود: 3 میلیون و 500 هزار دانش‌آموزی که به ویژه در مناطق عشایری و روستایی و دسته‌ای هم از دانش‌آموزان تحت پوشش نهادهای حمایتی، از ابزارها و زیرساخت‌های لازم برای اتصال به اینترنت و بهره‌گیری از آموزش مجازی محروم هستند. بسیاری از نهادهای مدنی تذکر می‌دهند که این محرومیت شکاف آموزشی موجود در کشور را از آنچه هست هم عمیق‌تر می‌کند. در روزهای گذشته مرکز پژوهش‌های مجلس گزارش کوتاهی تنظیم کرده درمورد لزوم تهیه تبلت رایگان برای این دسته از دانش‌آموزان، پیشنهاد شده است که از انواع ابزار برای رسیدن به این مقصود استفاده شود: از اعلام عمومی برای کمک‌های …
بازیکنان استقلال فوق العاده بودند/ باید هوشیارانه رفتار کنیم
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / تیم فوتبال استقلال تهران / لیگ قهرمانان فوتبال آسیا / مجید نامجومطلق
بازیکنان استقلال فوق العاده بودند/ باید هوشیارانه رفتار کنیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال با تمجید از عملکرد شاگردانش در دیدار برابر الاهلی عربستان گفت: بازیکنانم در یک نمایش خوب و فوق العاده موفق شدند حریف را شکست دهند.
یارانه جدید برای ۶۰ میلیون ایرانی | جزئیات اعطای کارت اعتباری تامین اقلام اساسی
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / یارانه معیشتی / مجلس شورای اسلامی
یارانه جدید برای ۶۰ میلیون ایرانی | جزئیات اعطای کارت اعتباری تامین اقلام اساسی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بر اساس بررسی‌ها ۶۰ میلیون ایرانی ذیل طرح حمایت معیشتی مجلس برای تامین اقلام اساسی با کارت الکترونیکی ویژه کالا قرار خواهند گرفت و منابع مورد نیاز این طرح نیز با استفاده از ظرفیت‌های درونی بودجه با تغییر اولویت‌های بودجه‌ای تامین خواهد شد.
جزئیات جدید از اعطای کارت اعتباری به ۶۰ میلیون ایرانی/ چه کسانی مشمول دریافت یارانه جدید می شوند؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس / یارانه / اعطای کارت اعتباری / اعطای کارت اعتباری به ۶۰ میلیون ایرانی / بهروز محبی
جزئیات جدید از اعطای کارت اعتباری به ۶۰ میلیون ایرانی/ چه کسانی مشمول دریافت یارانه جدید می شوند؟
اقتصادنیوز : عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در مرحله اول بنای کمیسیون بر این است که حداقل تا پایان اسفندماه حداقل سه نوبت این کارت برای شهروندان شارژ شود تا این اقشار بتوانند بخشی از کالاهای مصرفی خود را از این طریق تامین کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •